TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слаб одзив на повикот на Комитите – демонстрантите пред Собрание извикуваат „Бесилка“ за Заев

Фокус - 17.06.2018

Бесилка“ за Заев извикуваат демонстрантите пред Собрание, кои на повик на навивачката група „Комити“ излегоа на протест против договорот за името кој денеска беше потпишан меѓу Македонија и Грција во Мала Преспа.

Тензично пред Собранието, Комитите го пробија кордонот

Сител - 17.06.2018

Тензично станува на протестот пред Собранието. Голем број на граѓани извикуваат „Македонија, Македонија“. Се протестира против промена на името, и договорот со ...

ВИДЕО: Тензично пред Собранието, Комитите го пробија кордонот

Курир - 17.06.2018

Тензично станува на протестот пред Собранието. Голем број на граѓани извикуваат „Македонија, Македонија“. Се протестира против промена на името, и договорот со ...

Комитите и Тврдокорните повторно се закануваат и прогласуваат воена состојба

Локално - 17.06.2018

Комитите и Тврдокорните повторно повикуваат на насилство, прогласуваат „воена состојба“ и се закануваат дека „ќе ги најдат“ тие кои, според нив, ги распородавале државните ...

„Комити“ повикаа за нов протест вечерва пред Собрание

Скопје инфо - 17.06.2018

Навивачката група „Комити“, која со своите факели го осветли небото пред македонското Собрание пред четири дена, повика на нов протест против договорот Заев-Ципрас вечерва од 20 часот пред зградата на Парламентот.

Слаб одзив на повикот на Комитите

Либертас - 17.06.2018

„Бесилка“ за Заев извикуваат демонстрантите пред Собрание, кои на повик на навивачката група „Комити“ излегоа на протест против договорот за името кој денеска беше потпишан меѓу Македонија и Грција во Мала Преспа.

Комитите и Тврдокорните повикуваат на насилство

CivilMedia - 17.06.2018

Навивачката група Комити, чиј водач своевремено беше и осудениот воен злосторник Јохан Тарчуловски, утрово, пред самото потпишување на историскиот Договор во Преспа, излезе со Фејсбук соопштение во кое изнесе отворени закани.

Тензично пред Собранието, Комитите го пробија кордонот (видео)

Скопје инфо - 17.06.2018

Тензично станува на протестот пред Собранието. Голем број на граѓани извикуваат „Македонија, Македонија“. Се протестира против промена на името, и договорот со ...

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Тензично пред Собрание – Комитите го пробија кордонот (ВИДЕО)

МК News - 17.06.2018

Накратко по почетокот на протестот пред Собранието на Р.Македонија, дојде до судир помеѓу полицијата и демонстратите, откако истите ја срушија заштитната ограда пред Собранието, јавува Република.мк Полицијата ја растера толпата со шок-бомби и ...

Комитите и Тврдокорните повторно се закануваат и повикуваат на насилство

Либертас - 17.06.2018

Комитите и Тврдокорните повторно повикуваат на насилство, прогласуваат „воена состојба“ и се закануваат дека „ќе ги најдат“ тие кои, според нив, ги распородавале државните ...

Комитите и Тврдокорните се закануваат со насилство, прогласуваат „воена состојба“

24Инфо - 17.06.2018

Комитите и Тврдокорните се закануваат со насилство, прогласуваат „воена состојба“ Комитите и Тврдокорните повторно повикуваат на насилство, прогласуваат „воена состојба“ и се закануваат дека „ќе ги најдат“ тие кои, според нив, ги распородавале ...

КОМИТИТЕ НАЈАВИЈА ПРОТЕСТ СО ПОЧЕТОК ОД 20:00: Да излеземe и да си го браниме ова наше парче земја!

Поглед - 17.06.2018

Недела 17.06 2018 со почеток од 20.00 повторен собир пред собранието на Република Македонија. Ќе повториме дека ние иако не зeмаме пари за одбрана на татковината како полицијата и војската,како граѓани, должни сме да искочиме и да си го браниме ова ...

ВОНРЕДНИ ВЕСТИ: Тензично пред Собрание – Комитите го пробија кордонот (ВИДЕО)

Република - 17.06.2018

Накратко по почетокот на протестот пред Собранието на Р.Македонија, дојде до судир помеѓу полицијата и демонстратите, откако истите ја срушија заштитната ограда пред Собранието. Полицијата ја растера толпата со шок-бомби и солзавец.

Слаб одзив на повикот на Комитите – демонстрантите пред Собрание извикуваат „бесилка“ за Заев (Видео)

1tv - 17.06.2018

„Бесилка“ за Заев извикуваат демонстрантите пред Собрание, кои на повик на навивачката група „Комити“ излегоа на протест против договорот за името кој денеска беше потпишан меѓу Македонија и Грција во Мала Преспа.

Комити: Ние не сме ни "режимот" ни "шарената револуција" - во недела сите на протест пред Собрание

Press24 - 16.06.2018

Комитите порачаа дека тие не се ни режимот ни шарената револуција и повикаа утре кога ќе се потпишува Договорот со Грција за името Северна Македонија, сите да излезат на протести. - Недела 17.06 2018 со почеток од 20.00 повторен собир пред ...

Комити вечерва на протест пред Собрание: Aпсења и притисоци не не плашат, ние сме Комити и ќе ве најдеме!

Сител - 16.06.2018

– Недела 17.06 2018 со почеток од 20.00, повторен собир пред Собранието на Република Македонија. Ќе повториме дека ние иако не зeмаме пари за одбрана на татковината како полицијата и војската, како граѓани, должни сме да искочиме и да си го браниме ...

Комити: Без страв излезете на улица, ве повикува вашата мајка, Македонија!

Фактор - 16.06.2018

Жесток повик за протест се шири на социјалните мрежи. Навивачката група на Комити Скопје за утре вечер најавува собир пред собранието на Република Македонија. „Ќе повториме дека ние иако не зeмаме пари за одбрана на татковината како полицијата и ...

Комити вечерва на протест пред Собрание: Aпсења и притисоци не не плашат, ние сме Комити и ќе ве најдеме!

Република - 16.06.2018

– Недела 17.06 2018 со почеток од 20.00, повторен собир пред Собранието на Република Македонија. Ќе повториме дека ние иако не зeмаме пари за одбрана на татковината како полицијата и војската, како граѓани, должни сме да искочиме и да си го браниме ...

Комитите повикуваат на протести за време на потпишувањето на договорот

1tv - 16.06.2018

Комитите преку соопштение порачуваа дека – „тие не се ни режимот ни шарената револуција и повикаа утре кога ќе се потпишува Договорот со Грција за името Северна Македонија, сите да излезат на протести“.

Комитите и Чкембарите на протест против договорот со Грција

Фокус - 13.06.2018

Навивачката група „Комити“ повикува денеска од 20 часот на протест пред Собрание за, како што велат, одбрана на Македонија. „Почитувани граѓани на Република Македонија, во овие тешки моменти за нашата татковина Македонија, која е жестоко нападната ...

„Комити“ повикуваат на протест: Да покажеме дека идеалот за слобода се уште живее во нашите срца

ТВ21 - 13.06.2018

Почитувани граѓани на Република Македонија, во овие тешки моменти за нашата татковина Македонија, која е жестоко нападната од внатрешни квинслизни и странски агресори, кои со сила и геноцидни методи сакаат да ни го сменат; идентитетот, нацијата, ...

Комити повикуваат на протест вечер во 20:00 пред Собрание против промена на името

Сител - 13.06.2018

Почитувани граѓани на Република Македонија, во овие тешки моменти за нашата татковина Македонија, која е жестоко нападната од внатрешни квинслизни и странски агресори, кои со сила и геноцидни методи сакаат да ни го сменат; идентитетот, нацијата, ...

Комити најавуваат протест: Вечерва во 20 часот пред Собрание - Вашата Македонија ве повикува

Press24 - 13.06.2018

Навивачката група Комити ги повикува сите свои членови но и сите загрижени граѓани да дојдат вечерва пред Собранието во 20 часот за заеднички да го изразат својот револт против како што велат агресијата врз ...

Навивачката група „Комити“ повикува на протест пред Собрание

Стандард - 13.06.2018

Навиачката група „Комити“ повикува денеска од 20 часот на протест пред Собрание за „одбрана на Македонија“. „Нашата револуција нема боја има име, а име и е Македонија!!!“, пишуваат од навиачката ...

Чкембари повикуваат на протест за името: Вечер во 19 часот на плоштадот Магнолија

Press24 - 13.06.2018

„Чкембарите“ преку својот ФБ профил повикаа на протести вечерва во 19. часот на плоштадот „Магнолија“ во Битола. Повикот е надпартиски, а единствен интерес е Македонија – велат во објавата на ...

Комитите го запалија воздухот пред Собрание – Едно име имаме (ВИДЕО)

Курир - 13.06.2018

Комитите го запалија воздухот пред Собранието откако вечерва пред околу два часа започна масовниот протест на граѓаните против промена на уставното име на Република Македонија. Пред Собранието се собираат многу револтирани граѓани кои како што велат ...

Навивачката група Комити повикува на протест пред Собранието на РМ

А1 On - 13.06.2018

Навивачите на Вардар, Комити, преку социјалните мрежи ги повикуваат граѓаните денеска да излезат на протест пред Собранието на Република Македонија бидејќи, како што велат, државата е нападната од внатрешни квинслинзи и странски агресори како и да ...

По Комити и Чкембари повикуваат на протест за името

Сител - 13.06.2018

„Чкембарите“ преку својот ФБ профил повикаа на протести вечерва во 19. часот на плоштадот „Магнолија“ во Битола. Повикот е надпартиски, а единствен интерес е Македонија – велат во објавата на ...

„Комитите“ повикуваат на протест за одбрана на името пред Собранието

Независен - 13.06.2018

Навивачката група „Комити“ повикува денес на протест пред македонското Собрание бидејќи, како што велат, државата е жестоко нападната од внатрешни квинслизни и странски агресори, кои со сила и геноцидни методи сакаат ги сменат идентитетот, нацијата, ...

Навивачката група „Комити“ повикува на протест пред Собранието

Макфакс - 13.06.2018

Навивачите на Вардар, Комити, преку социјалните мрежи ги повиваа граѓаните денеска да излезат на протест пред Собранието на Република Македонија бидејќи, како што велат, државата е нападната од внатрешни квинслинзи и странски агресори како и да се ...

Комитите и Чкембарите на протест против договорот со Грција

Слободен Печат - 13.06.2018

Навивачката група „Комити“ повикува денеска од 20 часот на протест пред Собрание за, како што велат, одбрана на Македонија. „Почитувани граѓани на Република Македонија, во овие тешки моменти за нашата татковина Македонија, која е жестоко нападната ...

Комитите го запалија воздухот пред Собрание – Едно име имаме

Сител - 13.06.2018

Комитите го запалија воздухот пред Собранието откако вечерва пред околу два часа започна масовниот протест на граѓаните против промена на уставното име на Република Македонија. Пред Собранието се собираат многу револтирани граѓани кои како што велат ...

Комити: Никогаш не сме се мешале во политика но името сме должни да го браниме

Press24 - 13.06.2018

Навивачката група Комити вчера излезе со став по договорот меѓу Заев и Ципрас. Велат дека никогаш не се мешале во политика но одбраната на името за навивачката група е света должност. Навивачите на Вардар порачуваат дека за оние кои ја заборавиле ...

„Чкембарите“ видоа од „Комитите“ и ќе одат на протест

Фактор - 13.06.2018

„Чкембарите“ преку својот ФБ профил повикаа на протести вечерва во 19. часот на плоштадот „Магнолија“ во Битола. Повикот е надпартиски, а единствен интерес е Македонија – велат во објавата на ФБ.

Koмити повикуваат на масовен протест под мото „За Македонија се работи“

Фактор - 13.06.2018

Од навивачката група Комити вечерва повикуваат на мосовен протест пред Собранието во 20 часот за одбрана на името. „Ве повикуваме на масовна излезеност! Временските услови нема да не одвратат, ниту да не поколебаат од намерата да си ја браниме ...

Едно име имаме – Комити го запалија небото над Собранието (ВИДЕО)

Република - 13.06.2018

Пеејќи од едно грло „Едно име имаме, во душата го носиме“ навивачите на Вардар, Комити, како што најавија, ја означија борбата за името кое нема да загине. Навивачки, со нивните рекцвизити и со срце за Македонија.

По Комити и Чкембари повикуваат на протест за името

МК News - 13.06.2018

„Чкембарите“ преку својот ФБ профил повикаа на протести вечерва во 19. часот на плоштадот „Магнолија“ во Битола. Повикот е надпартиски, а единствен интерес е Македонија – велат во објавата на ...

Навивачката група „Комити“ повикува на протест пред Собранието

Точка - 13.06.2018

Навивачите на Вардар, „комитите“, преку социјалните мрежи ги повикаа граѓаните денеска да излезат на протест пред Собранието на Република Македонија бидејќи, како што велат, државата е нападната од внатрешни квислинзи и странски агресори, како и да ...

Масовен протест пред Собрание – Едно име имаме

Пулс24 - 13.06.2018

Комитите го запалија воздухот пред Собранието откако вечерва пред околу два часа започна масовниот протест на граѓаните против промена на уставното име на Република Македонија. Пред Собранието се собираат многу револтирани граѓани кои како што велат ...

По Комити и Чкембари повикуваат на протест за името

Република - 13.06.2018

„Чкембарите“ преку својот ФБ профил повикаа на протести вечерва во 19. часот на плоштадот „Магнолија“ во Битола. Повикот е надпартиски, а единствен интерес е Македонија – велат во објавата на ...

Комити повикуваат на протест пред Собрание против промена на името

Скопје инфо - 13.06.2018

Почитувани граѓани на Република Македонија, во овие тешки моменти за нашата татковина Македонија, која е жестоко нападната од внатрешни квинслизни и странски агресори, кои со сила и геноцидни методи сакаат да ни го сменат; идентитетот, нацијата, ...

Комити повикуваат на протест вечер во 20:00 пред Собрание против промена на името

МК News - 13.06.2018

Почитувани граѓани на Република Македонија, во овие тешки моменти за нашата татковина Македонија, која е жестоко нападната од внатрешни квинслизни и странски агресори, кои со сила и геноцидни методи сакаат да ни го сменат; идентитетот, нацијата, ...

Комити најавија протест: До сите што се вмешани во менувањето на нашето вековно име – ќе дојдеме по вас и вашата ...

Република - 13.06.2018

На официјалната Фејсбук страница на најголемата навивачка група во Македонија, „Комити“ осамна објава во врска со договорот за промена на името. Објавата ја пренесуваме во целост: – До сега не се мешавме во политичките одлуки, трудејќи се да ...