TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Марадона: Тика-таката е мртва

Кајгана - 15.06.2014

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона е убеден дека шпанската „тика-така" е мртва, а за тешкиот пораз на Шпанија од Холандија, го обвинува селекторот Винсенте дел Боске.

Дел Боске најави промени

СуперСпорт - 15.06.2014

После дебаклот од Холандија селекторот на Шпанија Дел Боске најави промени во неговиот тим за наредните натпревари. Шпанија изгуби од Холандија 5:1, тоа беше вистински дебакл за кој како виновник се ...

Марадона: Тика-таката е мртва!

Макфакс - 15.06.2014

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона е убеден дека шпанската „тика-така" е мртва, а за тешкиот пораз на Шпанија од Холандија, го обвинува селекторот Винсенте дел Боске.

Дел Боске: Беа подобри од нас

Курир - 14.06.2014

Селекторот на шпанската репрезентација Висенте дел Боске прилично потиштен мирно го прокоментира дебаклот кој им го приреди Холандија со 1:5 на стартот од групата Б на Мундијалот.

Дел Боске: Ова е тежок момент за нас

СуперСпорт - 14.06.2014

Шпанскиот селектор Висенте Дел Боске не можеше да биде задоволен од тешкиот пораз од Холандија (5:1) на отворањето на Мундијалот. Црвената фурија изгледаше доста очајно на теренот, а Дел Боске после ...

ВИДЕО: Реакцијата на Дел Боске

СуперСпорт - 14.06.2014

Ноќ која само ја потврди големината на Светските првенства. Вечерва Дел Боске беше надигран како никогаш ...

Ван Гал: Шпанија падна во замка

МКД - 14.06.2014

Холандија ја “покори” Шпанија на воведниот натпревар на СП, на кое црвената фурија ја брани титулата светски првак. Новиот менаџер на Манчестер Јунајтед објасни дека на Висенте Дел Боске му го продал ...

Шпанија завиткана во црно

Алфа - 14.06.2014

Актуелниот светски шампион на мечот со Холандија го доживеа еден од најтешките порази во историјата. Во репризата од финалето на последното Светско првенство, Холанѓаните триумфираа со 5:1, а ...

Дел Боксе убеден дека Шпанија ќе го преболи срамниот пораз

Нетпрес - 14.06.2014

Големо разочарување можеше да се забележи во изјавата на селекторот на Шпанија, Винсенте дел Боске, кој призна дека ова е голем шок и додаде дека целата ситуација ќе добила поинаков тек доколку Давид ...

Дел Боске: Ова е комплексен момент, ќе мора да го решиме

Кајгана - 14.06.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте дел Боске, по дебаклот на неговиот тим во мечот со Холандија (1-5), изјави дека противникот бил подбар и дека заслужено победил.

СП Бразил,: Дел Боске го призна поразот!

Сител - 14.06.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте дел Боске, по дебаклот на неговиот тим во мечот со Холандија (1-5), изјавил дека противникот бил подбар и дека заслужено победил.

Дел Боске: Нема да има револуција по овој пораз

Локално - 14.06.2014

Селекторот на светскиот шампион Шпанија, Висенте дел Боске беше разочаран по големиот пораз со 1:5 од Холандија на стартот на Светското првенство. “Изгубивме. Беа подобри во второто полувреме.

Дел Боске: Беа подобри од нас

Вистина.мк - 14.06.2014

Селекторот на шпанската репрезентација Висенте дел Боске прилично потиштен мирно го прокоментира дебаклот кој им го приреди Холандија со 1:5 на стартот од групата Б на Мундијалот.

Де Боске: Знаеме да играме на повеќе начини, не само тика-така!

Спортски - 13.06.2014

Селекторот на шпанската фудбалска репрезентација Винсенте дел Боске тврди дека на натпреварот против Холандија (вечерва) ќе игра тика-така само доколку биде морално.

ОДЛИЧНА НАЈАВА ПРЕД ДЕРБИТО: Дел Боске во одлична форма (ВИДЕО)

Телеграф - 13.06.2014

Селекторот на Шпанија и понатаму се снаоѓа со топката Стратегот на „фуријата“, Висенте дел Боске се покажа во одлично издание на еден од последните тренинзи.

Дел Боске: Ова е голем шок за нас, но мора да се вратиме во игра

Екипа - 13.06.2014

Светскиот првак Шпанија доживеа огромен шок на стартот од мундијалот во Бразил. Загуби со убедливи 5-1 од Холандија, селекцијата која пред четири години ја совлада во финалето на СП во Јужна Африка.

Дел Боске го призна поразот: Холанѓаните нѐ надиграа

SportMedia - 13.06.2014

Шпанскиот стратег Висенте Дел Боске изјави дека Холандија била подобар противник и сосема заслужено дошла до победата на мечот против „црвената фурија“.

Дел Боске: Беа подобри од нас

24Фудбал - 13.06.2014

Шпанија доживеа тежок удар од Холандија, Црвената Фурија беше збришана од Лалињата со неверојатни 5-1. Дел Боске пред натпреварот ја фалеше шпанската репрезентација, која сега се покажа во едно ...

Дел Боске: Ова е комплексен момент ќе мора да го решиме

Макфакс - 13.06.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте дел Боске, по дебаклот на неговиот тим во мечот со Холандија (1-5), изјавил дека противникот бил подбар и дека заслужено победил.

Дел Боске: „Ова е тежок момент за нас“

Оn.net - 13.06.2014

Селекторот на Шпанија, Висенте дел Боске и играчот од средниот ред Андрес Иниеста го анализираа вечерашниот дебакл од Холандија. Шпанците поведоа со 1:0, а потоа примија „пет парчиња“ за еден од ...

Дел Боске: Овој Мундијал не е крај на доминацијата на Шпанија

24Фудбал - 13.06.2014

Шпанија вечерва го започнува Мундијалот, тимот на Дел Боске одбраната на титулата ја стартува со дуел против Холандија. Дел од критичарите сметаат дека полека се ближи крајот на успешната ера на ...

Шпанија ја започнува одбраната на титулата со повторување на финалето од Јужна Африка

Локално - 13.06.2014

Светскиот шампион Шпанија ја започнува одбраната на титулата против Холандија во едно од големите дерби во групната фаза. Двата тима се соочуваат еден против друг од 21:00 часот на стадионот “Арена ...

Реприза на финалето од ЈАР, Шпанија и Холандија вечерва ќе ги одмерат силите

Република - 13.06.2014

Веќе е втор ден од Мундијалот, а не очекува спектакл, реприза на финалето од минатото Светско првенство меѓу Шпанија и Холандија. Пред четири години во ЈАР Шпанците со голот на Андрес Иниеста прв пат ...

Дел Боске: Освојувањето на Мундијалот над се

Курир - 12.06.2014

Шпанскиот селектор, Висенте дел Боске за медиумите изјави дека бил среќен и освојувал трофеи, како и да е, титулата светски шампион е над се. Дел Боске нагласува дека низата успеси кои што ги ...

Магија од Дел Боске: жонглираше 18 пати со глава (ВИДЕО)

SportMedia - 12.06.2014

Шпанскиот селектор Висенте Дел Боске покажа дека е фудбалски мајстор. Во бразилски стил на своите соиграчи им покажа што се умее. Овојпат жонглираше со глава и тоа 18 пати.

Дел Боске: Освојувањето на Мундијалот е пред се

СуперСпорт - 12.06.2014

Шпанскиот селектор Висенте Дел Боске во интервју за француските медиуми откри дека во текот на кариерата имал можност да освои многу важни титули, но истакна дека за него пред се е титулата светски ...

Дел Боске: Ќе се обидеме да бидеме прецизни против Холандија

Локално - 12.06.2014

Селекторот на светскиот шампион Шпанија, Висенте дел Боске ги подготвува играчите за одбраната на титулата во Бразил. Првата пречка за Ла Рохан е финалистот од пред 4 години – Холандија.

Пике и Шакира нема да имаат секс пред меч

Вечер Прес - 12.06.2014

Селекторот Винсенте дел Боске презеде сериозни мерки за да не дозволи приватниот живот на некои од играчите да предизвика дебакл на Шпанија на СП 2014.

Раул загрижен за напаѓачите на Шпанија

Локално - 12.06.2014

Поранешниот шпански репрезентативец Раул Гонзалес е на мислење дека нападот на Фуријата е најслабата алка на тимот. Висенте дел Боске зеде тројца чисти напаѓачи во Бразил, но Диего Коста е без ...

„Црвената фурија“ има инспирација

Дневник - 11.06.2014

Шпанија ќе ја започне борбата за да го зачува трофејот светски првак во фудбал в петок во меч против Холандија, тим што го победија во финалето пред четири години.

Како се усовршува шпанската тики-така

Дерби - 11.06.2014

Дел од фудбалските експерти тврдат дека тики-така стилот на шпанската репрезентација веќе е „прочитан“ и со него составот на Висенте Дел Боске не може да ја одбрани титулата, Шпанците очигледно не ...

Дел Боксе: Нема фаворити на СП!!

Канал5 - 10.06.2014

Селекторот на актуелниот светски фудбалски шампион Шпанија, Винсете дел Боске изјави дека „црвената фурија“ не е најголемиот фаворит за освојување на титулата на Светското првенство.

Победничкиот менталитет, генијалноста на Дел Боске и долгата клупа

SportMedia - 10.06.2014

Актуелниот светски шампион ќе се обиде да го направи она што ниту една репрезентација не успеала да го стори тоа досега. Не само што доколку го освои ова СП ќе ја одбрани титулата од 2010 година, ...

Дел Боске со дилема околу нападот

Алфа - 10.06.2014

Три дена пред дебито на светскиот шампион Шпанија на Мундијалот во Бразил Дел Боске е во дилема кој да го предводи нападот. Со најголеми шанси се Фернадо Торес и Диего Коста а Давид Виља најверојатно ...

Како Реал Мадрид плати прескапо за отпуштањето на Дел Боске

Локално - 10.06.2014

Реал Мадрид стави крај на 12-годишното чекање за Десеттата (Европски шампиони) оваа сезона, но човекот, кој ја освои Деветтата, а според многумина би ја донел и доста порано “la decima“, е Висенте ...

Фернандо Торес или Диего Коста?

Локално - 10.06.2014

Три дена пред дебито на светскиот шампион Шпанија на СП 2014 останува големата дилема кој ќе го предводи нападот. Со најсериозни шанси се Фернандо Торес и Диего Коста, а Давид Виља речиси сигурно ќе ...

Бранителот на тронот Шпанија пристигна во Бразил

Канал5 - 09.06.2014

Актуелниот светски шампион селекцијата на Шпанија синоќа допатува во Бразил каде во четврток ќе тргне во одбрана на светскиот трон. Селекцијата на „Црвената фурија“ доминира во светскиот и европски ...

„Големиот брат“ ќе ги следи Шпанците во Куритиба

Екипа - 09.06.2014

Шпанската репрезентација конечно допатува во Бразил, каде со петочниот дуел против Холандија ќе ја стартува одбраната на титулата освоена пред четири години во Јужна Африка.

Дел Боске: Подготвени сме за Холандија

Курир - 09.06.2014

Селекторот на Шпанија, Висенте дел Боске, изјави дека е подготвен за дуелот со Холандија, со кој тимот на светскиот и европски шампион ќе трне на Светското првенство во Бразил.

Дел Боске: Шпанија нема магична формула

SportMedia - 09.06.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Висенте дел Боске изјави дека неговата екипа не е фаворит на претстојното Светско првенство во Бразил.

Торес: Бразил и Шпанија се главни фаворити за освојување на Мундијалот

СуперСпорт - 09.06.2014

Напаѓачот на шпанската репрезентација Фернандо Торес смета дека Бразил и Црвената фурија имаат најмногу шанси за освојување на трофејот на Светското првенство.

Дел Боске: Шпанија не е фаворит на СП

Кајгана - 09.06.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте дел Боске, изјави дека неговиот тим не е фаворит на претстојното Светско првенство. Шпанскиот селектор, по пристигнувањето во Бразил, ...

Дел Боске: Шпанија не е фаворит на СП

Макфакс - 09.06.2014

Селекторот на фудбалската репрезентација на Шпанија, Винсенте дел Боске, во понеделникот изјавил дека негвиот тим не е фаворит на претстојното Светско првенство.

Дел Боске: Шпанија не е фаворит

Алфа - 09.06.2014

Селекторот на фудбалскатарепрезентација на Шпанија Висенте дел Боске изјави дека неговата екипа не е фаворит на престојното Светско Првенство во Бразил.