TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тасовски кошаркар на годината

Вест - 29.12.2005

Кошарка - КФМ ги прогласи најдобрите за 2005 година Крилото на Фершпед Работнички и на македонската репрезентација, Диме Тасовски, беше прогласен за најдобар кошаркар во 2005 година во изборот што КФМ го организираше во хотелот "Континентал" во Скопје.

Тасовски - најдобар кошаркар за 2005 година

Време - 29.12.2005

ИЗБОР НА КФМ Диме Тасовски од тимот на Фершпед Работнички е најдобар кошаркар за 2005 година, објави Кошаркарската федерација на Македонија (КФМ) на вчерашниот избор на лауреатите, кој се одржа во хотелот „Континентал“. Дарко Соколов (Вардар Осигурување) е најдобар млад играч, Тодор Гечевски ...

Диме Тасовски и Тодор Гечевски - кошаркари во годината

Дневник - 29.12.2005

КОШАРКА Диме Тасовски од Фершпед Работнички е прогласен за најдобар македонски кошаркар во 2005 година. Во гласањето учествуваа 12 електронски и печатени медиуми, а за крилото на "шпедитерите" и македонската репрезентација гласаа 11. - Им благодарам на довербата на сите што гласаа за мене.

Тасовски - играч на годината

Вечер Прес - 29.12.2005

Димче Тасовски, играч на Ф. Работнички и сениорската репрезентација, е прогласен за кошаркар на годината во изборот на 12 спортски новинари од Македонија, а во организација на Кошаркарската федерација на Македонија за најуспешните во 2005 година.

Тасовски и Јовановска најдобри кошаркари за 2005

А1 - 28.12.2005

Играчот на Фершпед Работнички Димче Тасовски и членката на Кимико Анета Јовановска се прогласени за најдобри кошаркари за 2005 година, во изборот на кошаркарската федерација на Македонија. Според гласовите на спортските новинари, Тодор Гечевски од Задар е наш најуспешен интернационалец, Дарко ...

Тасовски најдобар за 2005 година?

Вест - 28.12.2005

Денеска во "Континентал" избор на најдобрите кошаркари Денеска во хотелот "Континентал" во Скопје, Кошаркарската федерација на Македонија ќе ги прогласи најдобрите во кошаркарскиот спорт за 2005. Најголеми шанси за наградата кошаркар на годината има крилото на Фершпед Работнички и на македонската ...

Признанието од макбаскетот оди кај Димче Тасовски

Утрински - 28.12.2005

КФМ денеска ќе ги прогласи најдобрите за 2005 година Денеска во хотелот "Континентал" во Скопје, кошаркарската федерација на Македонија (КФМ) ќе ги прогласи најдобрите поединци со сите категории за 2005 година. За таа цел, канцеларијата на КФМ ги консултираше и електронските и печатените медиуми ...