TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Работнички го доби дербито со Куманово

Утрински - 27.10.2013

Најтрофејниот македонски тим славеше против гостите од Куманово со со 88:72 Кошаркарите на Работнички на домашен терен забележаа победа во дербито на 3.коло против Куманово со 88:72.

Работнички го доби дербито со Куманово

Курир - 27.10.2013

Кошаркарите на Работнички на домашен терен забележаа победа во дербито на 3.коло против Куманово со 88:72. Гостите од Куманово на полувреме имаа два поени предност, но лигашот од „Градски Парк" со ...

Работнички подобар во дербито со Куманово

Кирилица - 27.10.2013

Кошаркарите на Работнички на домашен терен забележаа победа во дербито на 3.коло против Куманово со 88:72. Гостите од Куманово на полувреме имаа два поени предност, но лигашот од „Градски Парк“ со ...

Работнички го доби дербито со Куманово

+инфо - 27.10.2013

Кошаркарите на Работнички на домашен терен забележаа победа во дербито на 3.коло против Куманово со 88:72. Гостите од Куманово на полувреме имаа два поени предност, но лигашот од „Градски Парк“ со ...

ФОТО: Работнички го доби дербито со Куманово

А1 On - 27.10.2013

Кошаркарите на Работнички на домашен терен забележаа победа во дербито на 3.коло против Куманово со 88:72. Гостите од Куманово на полувреме имаа два поени предност, но лигашот од „Градски Парк“ со ...

Работнички го доби дербито со Куманово

Локално - 27.10.2013

Кошаркарите на Работнички на домашен терен забележаа победа во дербито на 3.коло против Куманово со 88:72. Гостите од Куманово на полувреме имаа два поени предност, но лигашот од „Градски Парк“ со ...

Работнички славеше на дербито против Куманово

Телма - 26.10.2013

Работнички славеше убедливо пред своите гледачи во „Градски парк“ на дербито против Куманово со 88:72 во последниот натпревар што се одигра во сабота од третото коло во Првата македонска кошаркарска ...

Гевгеличани им ги скратија крилата на Соколи

Спортклуб - 26.10.2013

На вториот денешен натпревар во кошаркарската лига, екипата на КК Кожув пред домашната публика, убедливо славеше над новиот прволигаш, Карпош Соколи. Кошаркарите на Марјан Србиновски одиграа ...

Кожув сигурен против Карпош Соколи

Дерби - 26.10.2013

Екипата на Кожув ја оправда улогата на фаворит и лесно според очекувањата славеше на натпреварот против Карпош Соколи со резултат 83:74. Уште во првата четвртина кошаркарите на Марјан Србиновски ...

Струмица подобра од Пелистер

Кирилица - 26.10.2013

Екипата на Струмица синоќа на свој терен го победи Пелистер Спорт со 72:66 во првиот натпревар од 3.коло на Првата македонска кошаркарска лига. Резултати по четвртини 22:10; 17:16; 20:20 и 13:20.

Дербито на третото коло за Работнички

Алфа - 26.10.2013

Како што се очекуваше во Градски Парк видовме еден изедначен меч. Двете екипи постојано се менуваа во водството се до послдната четвртина, кога избраниците на Емил Рајковиќ наметнаа своја игра и на ...

Кожув ги разбрка „соколите“ (83-74)

Екипа - 26.10.2013

Кошаркарите на Кожув остварија убедлива победа над Карпош Соколи на домашен терен, совладувајќи го гостинскиот тим со 83-74. Гевгеличани почнаа жестоко уште од стартот, по првите десет минути ...

Струмица подобра од Пелистер

Телма - 25.10.2013

Екипите на Струмица го победи Пелистер Спорт со 72-66 во меч што го отвори 3.коло во Првата македонска кошаркарска лига.Екипата на Слободан Петровски имаше и убедливи 18 поени предност и на крајот ...

Грнчаров ја однесе Струмица до победа против Пелистер (72-66)

Екипа - 25.10.2013

Во воведниот натпревар од 3.коло во домашниот кошаркарски шампионат Струмица славеше против Пелистер со 72-66 (22-10,17-16,20-20,13-20). Струмичани на тој начин стигнаа до втората своја победа на ...

Струмица го совлада Пелистер

А1 On - 25.10.2013

Кошаркарите на Струмица стигнаа до втората победа во кошарларското првенство на Македонија. Тие во претходното коло го поразија Фени на гостински терен, овојпат избраниците на Слободан Петровски, ...

Струмица го совлада Пелистер на отворањето на третиот круг од кошаркарскиот шампионат

+инфо - 25.10.2013

Екипата на Струмица вечерва на свој терен го победи Пелистер Спорт со 72:66 во првиот натпревар од 3.коло на Првата македонска кошаркарска лига. Резултати по четвртини 22:10; 17:16; 20:20 и 13:20.

Струмицa му го нанесе третиот пораз на Пелистер

Нетпрес - 25.10.2013

Во воведниот натпревар од 3.коло во домашниот кошаркарски шампионат Струмица славеше над Пелистер со 72:66 (22:10,17:16,20:20,13:20). Ова е втора победа за Струмица во третиот натпревар, додека ...

Струмица го надвиси Пелистер

Дерби - 25.10.2013

Кошаркарите на Струмица ја забележаа втората победа во Првата македонска лига, совладувајќи го Пелистер Спорт со 72:66 во својата сала „Парк“. Решавачка се покажа првата четвртина, која домаќинот ја ...

Струмица и Пелистер го отвораат третото кошаркарско коло

Кирилица - 25.10.2013

Екипите на Струмица и Пелистер Спорт со денешниот дуел (почеток 17:30 часот) ќе го отворат 3.коло во Првата македонска кошаркарска лига. Другите три средби од овој круг ќе се одиграат утре.

Струмица – Пелистер го отвораат 3.коло

Сител - 25.10.2013

Со средбата Струмица – Пелистер ќе биде отворено 3.коло во Првата машка кошаркарска лига на Македонија. Овојк натпревар на програмата е попледнево од 17 часот и 30 минути, а останатите средби од ова ...

Струмица и Пелистер го отвораат 3.коло во ПМКЛ

+инфо - 25.10.2013

Екипите на Струмица и Пелистер Спорт со денешниот дуел (почеток 17:30 часот) ќе го отворат 3.коло во Првата македонска кошаркарска лига. Другите три средби од овој круг ќе се одиграат утре.

Струмица и Пелистер го отвораат 3. коло во ПМКЛ

А1 On - 25.10.2013

Екипите на Струмица и Пелистер Спорт со денешниот дуел (почеток 17:30 часот) ќе го отворат 3.коло во Првата македонска кошаркарска лига. Другите три средби од овој круг ќе се одиграат утре.

Стартуваше 3.коло во домашната лига

Алфа - 25.10.2013

По две одиграни кола домаќинот има една победа и еден пораз додека Пелистер попладнево атакува на првиот триумф во натпреварувањето. Како најава за рундата вчера се одигра натпреварот Лирија и ...

Втора победа за Струмица во првата кошаркарска лига

Сител - 25.10.2013

Кошаркарите на Струмица ја забележаа и втората победа во прволигашката конкуренција. Откако во претходното коло го поразија Фени на гостински терен, овојпат избраниците на Слободан петровски, овојпат ...

Струмица подобра од Пелистер

Република - 25.10.2013

Во првиот натправар од третото коло од првата Македонска кошаркарска лига екипата на Струмица на домашен паркет го победи тимот на Пелистер со 72-66 (22-10,17-16,20-20,13-20).

Струмица и Пелистер го отвораат 3.коло во ПМКЛ

Локално - 25.10.2013

Екипите на Струмица и Пелистер Спорт со денешниот дуел (почеток 17:30 часот) ќе го отворат 3.коло во Првата македонска кошаркарска лига. Другите три средби од овој круг ќе се одиграат утре.

Работнички - Куманово е дербито на колото

Н.Македонија - 25.10.2013

Во првиот меч од 3. коло во македонскиот кошаркарски шампионат денеска од 17.30 часот (пренос МТВ) Струмица го пречекува Пелистер, а другите три дуели од ова коло се играат утре КОШАРКА - ПРВА ЛИГА, ...

Тајрон Нерид од Лирија забива во НБА-стил (видео)

Република - 22.10.2013

Американецот во дресот на Лирија, Тајрон Нерид, на мечот против тимот на Пелистер покажа дека располага со огромен талент. Со неколку атрактивни забивања како во стилот на НБА, тој доминираше на ...

Нарид леташе повисоко од „соколите“

Телеграф - 21.10.2013

Лирија со ефикасна игра во третата четвртина го скрши отпорот на новиот прволигаш Лирија и во второто коло немаше проблем против тим кој важеше за аутсајдер пред средбата, и со 96:65 го совлада ...

Лирија супериорна во дуелот со Карпош Соколи

+инфо - 21.10.2013

Кошаркарите на Лирија забележаа убедлива победа со 96:65 во дуелот против Карпош Соколи, со кој беше комплетирано 2.коло во пролигашката конкуренција.

Американецот од Лирија уште еднаш покажа дека со право сонувал за НБА-лигата!

МКД - 21.10.2013

Американецот во дресот на Лирија, Тајрон Нерид, и на вечерашниот меч против Карпош Соколи покажа дека располага со огромен талент и потврди дека ќе биде едно од откровенијата на новата кошаркарска ...

Лирија ги прелета „соколите“

Екипа - 21.10.2013

Второто коло од првата македонска лига во кошарка беше заокружена со убедливата победа што кошаркарите на Лирија ја забележаа на гостувањето против Карпош Соколи, успевајќи да слават со убедливи ...

Лирија супериорна во дуелот со Карпош Соколи

А1 On - 21.10.2013

Кошаркарите на Лирија забележаа убедлива победа со 96:65 во дуелот против Карпош Соколи, со кој беше комплетирано 2. коло во пролигашката конкуренција.

Кошаркарите на Лирија продолжуваат со победи

Република - 21.10.2013

Второто коло од првата македонска лига во кошарка беше заокружена со убедливата победа што кошаркарите на Лирија ја забележаа на гостувањето против Карпош Соколи, успевајќи да слават со убедливи ...

Лирија супериорна во дуелот со Карпош Соколи

Локално - 21.10.2013

Кошаркарите на Лирија забележаа убедлива победа со 96:65 во дуелот против Карпош Соколи, со кој беше комплетирано 2.коло во пролигашката конкуренција.

Одлична вечер на Врањеш, постигна рекордни 31 поен

Н.Македонија - 21.10.2013

Кошаркарите на Струмица славеа на гости против трикратниот шампион Фени Индустри со 77-74, со што го направија најголемото изненадување во дуелите од недовршеното 2.