TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мотор Запорожје прва жртва на ѓорчепетровки

Утрински - 14.08.2004

Кометал ЃП со победа од 31:26 ја почна серијата контролки во Унгарија Кометал Ѓорче Петров успешно ја почна серијата контролни натпревари за време на десетдневните подготовки покрај езерото Балатон, Унгарија, совладувајќи го во Шиофок украинскиот шампион Мотор Запорожје со 31:26 (10:14).

Новата екипа дебитира против Мотор

Вест - 12.08.2004

КОМЕТАЛ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ДЕНЕСКА ПОЧНУВА СО КОНТРОЛНИ НАТПРЕВАРИ Новата екипа на шампионот Кометал Ѓорче Петров денеска го има својот прв тест. Ѓорчепетровки заминаа на подготвителна турнеја во Унгарија, на езерото Балатон, каде ќе ги одиграат своите први контролни мечеви, откако изминатиов период само ...

Кометал со подмладен состав кон европскиот врв

Време - 10.08.2004

РАКОМЕТ - КОМЕТАЛ ЃП ГИ ПРЕТСТАВИ НОВИТЕ ЧЛЕНКИ Александра Мазнева Со новите две засилувања, Ивана Младеновиќ (27) од Србија и Црна Гора и Јелиз Озел (24) од Турција, и со сегашниот играчки кадар што е осетно подмладен, Кометал Ѓорче Петров, македонскиот женски ракометен првак се надева дека и ...

Младеновиќ и Озел како дома

Утрински - 10.08.2004

Двете засилувања на Кометал ЃП велат дека не се чувствуваат како странци во Македонија И српскиот пивот и турскиот среден бек потпишаа на две години РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Најновите аквизиции на Кометал Ѓорче Петров, Србинката Ивана Младеновиќ и Турчинката Јелиз Озел, дадоа безмалку идентични изјави ...

Младеновиќ и Озел доволни за европскиот врв

Дневник - 10.08.2004

РАКОМЕТ - КОМЕТАЛ ЃП ГИ ПРЕТСТАВИ НОВИТЕ ИГРАЧИ Со само две нови засилувања, пикерот Ивана Младеновиќ од ДИН Ниш и Јелис Озел од Турција, екипата на поранешниот европски првак Кометал ЃП во новата ракометна сезона ги има старите амбиции.

Озел и Младеновиќ нови засилувања на Кометал ЃП

А1 - 09.08.2004

Репрезентативките на Турција Јелиз Озел и на Србија и Црна Гора Ивана Младеновиќ се новите имиња во екс европскиот ракометен првак Кометал Ѓорче Петров за претстојната сезона. Во јубилејната година од соработката со Кометал во клубот велат дека за остварување на стандардните амбиции, овие ...