TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Состојба на патиштата

Канал5 - 01.03.2015

Поради остатоци од снег на коловозот, забраната за движење на тешки товарни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка е се уште во тек. На патниот правец М. Брод - Прилеп Р-1303, поради оштетување на дел од мостот на Сланска река, има забрана ...

Сообраќајот без забрани, по наместа влажни коловози

Алфа - 01.03.2015

Сообраќајот низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози. Во југозападниот дел од земјата има слаби врнежи од дожд. Сообраќајот низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози.

ВЛАЖНИ КОЛОВОЗИ: Сообраќајот се одвива без забрани

Телеграф - 01.03.2015

Се препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината согласно поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози. Во југозападниот дел од Републиката има слаби врнежи од дожд.

Внимавајте на влажни коловози

Вечер Прес - 01.03.2015

Сообраќајот низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози. Во југозападниот дел од Републиката има слаби врнежи од дожд. Авто мото сојузот на Македонија препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината согласно поставената ...

Внимателно, сообраќајот во републиката се одвива по влажни коловози!

Пулс24 - 01.03.2015

Сообраќајот низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози. Во југозападниот дел од земјава има слаби врнежи од дожд. Авто мото сојузот на Македонија препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината согласно поставената ...

Сообраќајот без забрани, по наместа влажни коловози

Република - 01.03.2015

Сообраќајот низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози. Во југозападниот дел од Републиката има слаби врнежи од дожд. Авто мото сојузот на Македонија препорачува внимателно возење и прилагодување на брзината согласно поставената ...

Сообраќајот тековно по претежно влажни коловози

Локално - 01.03.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно по претежно влажни коловози без застои и ограничувања. Во поголем дел од републиката има слаби врнежи од дожд. На планинскиот превој Буково паѓа влажен снег со мали остатоци на коловоз кој во ...

Дванаесет сообраќајки во текот на вчерашниот ден во Скопје

Канал5 - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

ПАТИШТА: Снег на планинските превои, се вози по влажни коловози

Телеграф - 27.02.2015

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози.

Дванаесет сообраќајки во текот на вчерашниот ден во Скопје

Сител - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Магла на Попова Шапка, Ѓавато и Плетвар

Нетпрес - 27.02.2015

Според информациите добиени во АМСМ од ЈП Македонија пат, сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со послаб интензитет се бележат на планинските превои Маврово и Стража но снегот не се ...

Дванаесет сообраќајки во текот на вчерашниот ден во Скопје

А1 On - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

СКОПЈЕ: „Пајакот“ отстранил 72 возила

Телеграф - 27.02.2015

Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди.

За 24 часа во Скопје 12 сообраќајки

Нетпрес - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

За 24 часа во Скопје 12 сообраќајки

Курир - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Сообраќајот без забрани, слаб снег на превоите

Република - 27.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со послаб интензитет се бележат на планинските превои Буково, Маврово, Стража и Крушево но снегот не се задржува на коловозот.

Казнети 73 возачи!

Вечер Прес - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Брзо возење, алкохол, не почитување знаци- 12 сообраќајки вчера во Скопје

Локално - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Дванаесет сообраќајки, петмина повредени вчера во Скопје

Република - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Седум лица повредени на скопските улици

Скопје инфо - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Со едукација до поголема сообраќајна култура

Тера - 27.02.2015

Сообраќајна култура или сообраќајна некултура. Зависи за кого. Поимот сообраќајната култура претставува множество на сознанија, правила и норми на однесување во сообраќајот, врз чија основа поединецот го вреднува своето или туѓото однесување во ...

Сообраќајот тековно, по влажни коловози

Точка - 27.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со послаб интензитет се бележат на планинските превои Буково, Маврово, Стража и Крушево но снегот не се задржува на коловозот.

За 24 часа во Скопје 12 сообраќајки

Точка - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

12 сообраќајки во Скопје за 24 часа

Sky - 27.02.2015

Во текот на вчерашниот ден, на подрачјето на градот Скопје се случиле 12 сообраќајни несреќи, од кои во пет учесниците во сообраќајот добиле полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Внимателно при престројувањето на раскрсница – полицијата казнува

Lider - 27.02.2015

На подрачјето на Град Скопје во текот на вчерашниот ден се случиле 12 сообраќајки од кои во пет учесниците во сообраќајот се здобиле со полесни повреди. Повредени се тројца возачи на патничко возило, двајца сопатници и двајца пешаци.

Шест сообраќајки за 24 часа во Скопје

Канал5 - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Одрон на патот Маврово-Дебар

Нетпрес - 26.02.2015

На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички моторни возила. По една коловозна лента се одвива и сообраќајот на патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5 километар после ...

Одрон на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Курир - 26.02.2015

На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички моторни возила. По една коловозна лента се одвива и сообраќајот на патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5 километар после ...

Шест сообраќајки за 24 часа во Скопје

Сител - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Шест сообраќајки за 24 часа во Скопје

А1 On - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Одрон на патниот правец Маврово – Дебар

МКД - 26.02.2015

Според информациите добиени во Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) од Ј.П. Македонија пат, сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. На патниот правец Дреново-Прилеп, на 1,5 километар после бензинската ...

Нема сообраќајна култура: Санкционирани 57 возачи, возеле пијани и без појас

Курир - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Повреден еден возач на скопските улици

Press24 - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Шест сообраќајки за едно деноноќие

Телеграф - 26.02.2015

Со помош на специјалното возило „пајак“ во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција отстранети се 76 возила што го попречувале нормалното одвивање на сообраќајот Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на град Скопје од страна на ...

Одрон на патот Маврово-Дебар, сообраќајот по една лента

Кирилица - 26.02.2015

На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички моторни возила. По една коловозна лента се одвива и сообраќајот на патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5 километар после ...

ОГРАНИЧЕН СООБРАЌАЈ: Одрон на патот Маврово – Дебар

Телеграф - 26.02.2015

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички ...

Одрон на патот Маврово-Дебар, сообраќајот по една лента

Република - 26.02.2015

На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички моторни возила. По една коловозна лента се одвива и сообраќајот на патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5 километар после ...

Казнети 26 пешаци, поминале вон пешачки и на црвено!

Вечер Прес - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Одрон на патот Маврово-Дебар, сообраќајот се одвива по една лента

Канал 77 - 26.02.2015

На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички моторни возила. По една коловозна лента се одвива и сообраќајот на патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5 километар после ...

Шест сообраќајки за 24 часа и куп казни за појаси, алкохол, мобилни и брзо возење

Локално - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Одрон на патот Маврово-Дебар

Точка - 26.02.2015

На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички моторни возила. По една коловозна лента се одвива и сообраќајот на патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5 километар после ...

Нема сообраќајна култура во Скопје

Скопје инфо - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени и санкционирани се 29 возачи кои не го почитувале ограничувањето на брзината на движење, 18 возачи кои непрописно се престроиле пред крстосница, не го користеле безбедносниот ...

Влажни коловози и магла во Охрид

Локално - 26.02.2015

Според информациите добиени во АМСМ од Ј.П. Македонија пат, сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. На патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5км после бензинската, има нанос од кал на дел од едната ...

Шест сообраќајки за 24 часа во Скопје

Lider - 26.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно шест сообраќајни незгоди. Од нив, пет се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со полесни ...

Во Скопје вчера 14 сообраќајки, во две има загинати лица

Канал5 - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Густа магла на превојот Стража

Канал5 - 25.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и ...

Одрон на патот Маврово-Дебар, сообраќајот по една лента

Утрински - 25.02.2015

На патниот правец Маврово – Дебар поради одрон кај село Сенце сообраќајот се одвива по една коловозна лента само за патнички моторни возила. По една коловозна лента се одвива и сообраќајот на патниот правец Дреново-Прилеп на 1,5 километар после ...

Загинаа возач и пешак

Вест - 25.02.2015

Возач и пешак вчераноќ загинале во две одвоени сообраќајни несреќи кои се случиле на скопските улици. Според информациите на полицијата, првата сообраќајка се случила во 17:45 часот, на локалниот пат меѓу селата Долно и Горно Лисиче, кога Александар ...

Во Скопје вчера 14 сообраќајки, двајца загинати и 9 повредени лица

Сител - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Загина 22-годишно момче - детали за трагедијата во Лисиче

Press24 - 25.02.2015

22-годишниот Александар Ѓ. управувајќи со автомобил Југо го загуби животот вчера попладне во трагична сообраќајка во скопско. До трагедијата дошло во 17 часот и 44 минути на локалниот пат село Долно Лисиче – село Горно Лисиче, откако југо со скопски ...

Двајца загинати во сообраќајки во Скопје

Макфакс - 25.02.2015

Две лица загинаа во две одделни сообраќајки што се случиле во вторникот попладне во Скопје, соопшти МВР. Првата сообраќајка се случила во 17.44 часот на локалниот пат од Долно кон Горно Лисиче, кога автомобил „југо“ со скопски регистерски таблици ...

Сигурносен појас за поголема безбедност во сообраќајот

МРТ - 25.02.2015

Во јануари годинава велешката полиција евидентирала 84 возачи прекршители на Законот за безбедност во сообраќајот. Тие автомобилите ги управувале без на себе да ги имаат ставено сигурниот појас. Деновиве полицијата со зајакнати контроли.

Вчера 14 сообраќајки во Скопје, две со трагичен епилог

МРТ - 25.02.2015

Првата се случила во кругот на фабриката Железара. Автомобил Рено со скопски регистарски таблички, удрил во двајца пешаци... Вчера се случиле 14 сообраќајки, од кои две завршија со трагичен епилог. Првата се случила во кругот на фабриката Железара.

Магла на Стража, Маврово и Попова шапка

Кајгана - 25.02.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. Од АМСМ со препорака до возачите да бидат внимателни, да ја ...

Крвава ноќ: Двајца загинати на скопските улици

Press24 - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди од кои четири се со последица материјална штета а во осум со повреди се здобиле девет лица.

Ќе возите? - мора да ја прочитате оваа информација

Press24 - 25.02.2015

Според информациите добиени во АМСМ од ЈП Македонија пат, сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со послаб интензитет се бележат на планинските превои Буково, Маврово, Стража и Крушево ...

Детали за сообраќајката во која загина момче кај Лисиче

Курир - 25.02.2015

22-годишниот Александар Ѓ. управувајќи со автомобил Југо го загуби животот вчера попладне во трагична сообраќајка во скопско. Несреќата се случила во 17 часот и 44 минути на локалниот пат с. Долно Лисиче – с.

Во Скопје вчера 14 сообраќајки, има загинати лица

Курир - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Магла на Стража, Маврово и Попова шапка

Макфакс - 25.02.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. Од АМСМ со препорака до возачите да бидат внимателни, да ја ...

Возете внимателно, влажни коловози и слаби врнежи од снег

Курир - 25.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со послаб интензитет се бележат на планинските превои Буково, Маврово, Стража и Крушево но снегот не се задржува на коловозот.

Во Скопје вчера 14 сообраќајки, во две има загинати лица

А1 On - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Скопјанец загина во сообраќајка во Горно Лисиче

Телеграф - 25.02.2015

Скопјанецот управувал автомобил „југо“ со скопски регистарски таблички, а кога дошол во близина на приватната фирма „Феником“ во атарот на село Горно Лисиче со возилото излетал од патот и со предниот дел од возилото удрил во дрво Скопјанец загина во ...

Сообраќајот тековно, по влажни коловози

Денешен - 25.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно влажни коловози. Врнежи од снег со послаб интензитет се бележат на планинските превои Буково, Маврово, Стража и Крушево но снегот не се задржува на коловозот.

Сообраќајот тековно, магла на Шапка, Маврово и Стража

Локално - 25.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и ...

Во Скопје вчера 14 сообраќајки, во две има загинати лица

Локално - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Mагла на Попова Шапка, Маврово и на Стража

Република - 25.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и ...

14 сообраќајки во Скопје. Девет лица се здобиле со телесни повреди

Пулс24 - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Во Скопје вчера се случија 14 сообраќајни несреќи – две лица загинаа

Бриф - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози

Пулс24 - 25.02.2015

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, особено на патните правци Катланово – Велес, ...

Во Скопје вчера 14 сообраќајки, во две има загинати лица

Република - 25.02.2015

Фото: Архива Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои ...

Две лица вчера загинаа во сообраќајки во Скопје

Вечер Прес - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Две жртви во сообраќајки на скопските улици

Скопје инфо - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Момче загина во сообраќајка кај Лисиче

Пулс24 - 25.02.2015

Управувајќи со автомобил Југо, Александар Ѓ. (22) вчера попладне го загуби животот во трагична сообраќајка. Несреќата се случила во 17 часот и 44 минути на локалниот пат с. Долно Лисиче – с.

Сообраќајот тековно, магла на Шапка, Маврово и Стража

Н.Македонија - 25.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и ...

Во Скопје вчера 14 сообраќајки, во две има загинати лица

Lider - 25.02.2015

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 14 сообраќајни незгоди. Од нив, четири се со последица материјална штета и осум се со последица телесни повреди во кои со полесни ...

Магла на Стража, Маврово и Попова шапка

Денар - 25.02.2015

Сообраќајот на патните правци низ Македонија се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража. Од АМСМ со препорака до возачите да бидат внимателни, да ја ...

Во Скопје 9 сообраќајки, пајакот отстранил 71 возило за едно деноноќие

Канал5 - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Внимателно возење на патиштата низ клисурите

Канал5 - 24.02.2015

Според информациите добиени во АМСМ од ЈП Македонија пат, сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. По котлините има појава на магла со видливост 50-100м.

СВР-Битола регистрира 403 прекршоци во 1.946 сообраќајни контроли

Канал5 - 24.02.2015

Во периодот од 16 до 22 февруари годинава, Секторот за внатрешни работи (СВР) Битола, изврши контрола на вкупно 1.946 возила и притоа констатирани се 403 сообраќајни прекршоци. Од СВР-Битола денеска информираа дека во 13 случаи е констатирано ...

Акција на сообраќајната полиција за носење заштитен појас во Велес

Курир - 24.02.2015

Во рамки на превентивна сообраќајна кампања под мотото „Почитувај ги правилата- почитувај го животот“, денеска сообраќајната полиција при СВР-Велес спроведе контролна акција за тоа колку возачите носат заштитен појас, пренесува МИА.

За едно деноноќие во Скопје 9 сообраќајки

Курир - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Во Велес акција на сообраќајната полиција за носење заштитен појас

Сител - 24.02.2015

Во рамки на превентивна сообраќајна кампања под мотото „Почитувај ги правилата-почитувај го животот“ денеска сообраќајната полиција при СВР-Велес спроведе контролна акција за тоа колку возачите носат заштитен појас.

Девет сообраќајки во изминативе 24 часа

Нетпрес - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Во Скопје 9 сообраќајки за едно деноноќие

Сител - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Пајак-службата отстранила над 70 возила за еден ден

Телеграф - 24.02.2015

Со помош на специјалното возило „пајак“ во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција отстранети се 71 возило кои го попречувале нормалното одвивање на сообраќајот Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од ...

Во Скопје 9 сообраќајки, пајакот отстранил 71 возило за едно деноноќие

А1 On - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Тројца возачи тешко повредени на скопските улици

Press24 - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Магла по котлините, видливоста до 100 метри

+инфо - 24.02.2015

Сообраќајот на ситепатишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози, а по котлините има појава на магла со видливост од 50 до 100 метри, соопшти „Македонија пат“. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување ...

СВР-Битола регистрира 403 прекршоци во 1.946 сообраќајни контроли

Сител - 24.02.2015

Во периодот од 16 до 22 февруари годинава, Секторот за внатрешни работи (СВР) Битола, изврши контрола на вкупно 1.946 возила и притоа констатирани се 403 сообраќајни прекршоци. Од СВР-Битола денеска информираа дека во 13 случаи е констатирано ...

Девет сообраќајки во изминативе 24 часа

Точка - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Сообраќај по претежно влажни коловози

Локално - 24.02.2015

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози.По котлините има појава на магла со видливост 50-100м. Дежурните екипи на ЈП МАКЕДОНИЈАПАТ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Девет сообраќајки за едно деноноќие во Скопје!

Пулс24 - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Не возете од кај центар напладне, улиците ќе бидат затворени!

Вечер Прес - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

9 сообраќајки, пајакот отстранил 71 возило за едно деноноќие во Скопје

Канал 77 - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Магла на Попова Шапка, Маврово и Стража

Точка - 24.02.2015

Според информациите добиени во АМСМ од ЈП Македонија пат, сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно, по претежно влажни коловози. Магла со видливост до 30 метри има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража.

Во Скопје 9 сообраќајки за 24 часа

Локално - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Минатата недела се возеше брзо и без возачка дозвола

Тера - 24.02.2015

Во текот на изминатата седмица од 16.02.2015 до 22.02.2015 година од страна на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Битола, при сообраќајни контроли се контролирани вкупно 1946 возила, при што се констатирани 403 прекршоци и тоа: - ...

Велешката полиција контролира, носете појаси

Вечер Прес - 24.02.2015

Во текот на минатата година на подрачјето на СВР Велес 317 граѓани биле санкционирани за неносење појас, а годинава само во јануари 84 возачи. Во рамки на превентивна сообраќајна кампања под мотото „Почитувај ги правилата-почитувај го животот" ...

Една сообраќајка чини 2,5 милиони евра

Н.Македонија - 24.02.2015

Човечкиот живот не може да се измери во пари, но европските статистички норми покажуваат дека цената на една сообраќајна несреќа со смртни последици во просек го чини општеството 2,5 милиони евра.

Битолската полицијата евидентирала 403 прекршоци кај возачи

Н.Македонија - 24.02.2015

Секторот за внатрешни работи од Битола, изминативе денови при сообраќајни контроли контролирала вкупно 1946 возила, при што се констатирани 403 прекршоци Во 13 случаи е констатирано присуство на алкохол кај возачите, во 50 случаи управување на ...

Во Скопје 9 сообраќајки, пајакот отстранил 71 возило за едно деноноќие

Н.Македонија - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

Девет сообраќајки во Скопје

Lider - 24.02.2015

Во текот на изминатите 24 часа на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно девет сообраќајни незгоди. Од нив, седум се со последица материјална штета и една е со последица телесни повреди во која со ...

За време на викендот 31 сообраќајка во Скопје

Канал5 - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

За време на викендот 31 сообраќајка во Скопје

Утрински - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

За време на викендот 31 сообраќајка во Скопје

А1 On - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

За време на викендот 31 сообраќајка во Скопје

Сител - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

Викендов 31 сообраќајка во Скопје

Курир - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

Викендов 31 сообраќајка во Скопје

Нетпрес - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

ВНИМАТЕЛНО: Опасност од одрони на патните правци низ Македонија

Сител - 23.02.2015

ЗАБРАНА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Поради интензивни врнежи од снег на патниот правец крак Маврово - Дебар воведена е забрана за сообраќај за тешки товарни возила. ВНИМАТЕЛНО: На патниот правец Лакавица - Неготино на 7км.

Велосипедист прегазен на скопските улици

Press24 - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

СКОПЈЕ: Над 30 сообраќајни незгоди викендов, повреден велосипедист

Телеграф - 23.02.2015

Седум сообраќајки се случиле вчера, во две е причинета материјална штета, а во четири со полесни повреди се здобиле седум возачи и тројца сопатници За време на викендов на подрачјето на град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка, а во една ...

Триесетина повредени на скопските улици

Скопје инфо - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

Викендов повеќе од 30 сообраќајки во Скопје

Sky - 23.02.2015

Викендов на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка. Во една од незгодите со тешки повреди се здобил велосипедист. Во останатите незгоди, со полесни повреди се здобиле повеќе ...

Викендов 31 сообраќајка во Скопје

Точка - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

Пајакот дигнал 96 возила!

Вечер Прес - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

Во Скопје 31 сообраќајка

Локално - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...

Викендов 31 сообраќајка во Скопје

Lider - 23.02.2015

За време на викендот на подрачјето на Град Скопје се случиле вкупно 31 сообраќајка од кои во една со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист. Во петокот сообраќајната полиција извршила увид на 14 сообраќајки од кои осум биле со материјална ...