TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Аргентина и Колумбија во првотo полуфинале на Копа Америка

А1 - 18.07.2004

Јужноамериканскиот континентален фудбалски шампионат влегува во нокаут фазата. Репрезентациите на Аргентина и на Колумбија ќе играат во првиот полуфинален натпревар на Копа Америка. Ноќеска, во четвртфиналните средби, гаучосите го победија домаќинот Перу со 1:0 со голот на Тевез, а бранителите на ...

Парагвај го испрати Бразил на пат од 2.000 км

Дневник - 16.07.2004

КОПА АМЕРИКА Иако имаше резервирано престој во Тацна, сметајќи на првото место, кариоките загубија од Парагвај, по што ќе играат во оддалечената Пиура Селекцијата на Парагвај го направи најголемото изненадување на "Копа Америка 2004" со победата од 2-1 против актуелниот светски првак Бразил, во ...

Се комплетираше четвртфиналната шема на Копа Америка

А1 - 15.07.2004

Се комплетираше четвртфиналната шема на фудбалската Копа Америка по синоќешното завршно коло од преминарната фаза во групата „Ц“ од која Парагвај, Бразил и Коста Рика одат понатаму. Четвртфиналните дуели се закажани за престојниот викенд. Перу - Аргнетина и Колумбија - Коста Рика играат во сабота.

Перу преку Колумбија до четврт-финалето

Дневник - 14.07.2004

ФУДБАЛ - КОПА АМЕРИКА Домаќинот на Копа Америка во последен момент обезбеди продолжување на натпреварите откако играше нерешено (2-2) против актуелниот првак Домаќинот на 41. издание на јужноамериканскиот шампионат Копа Америка, Перу обезбеди место во четврт-финалето, откако играше нерешено 2-2 ...

Перу се пласираше во четвртфиналето на Копа Америка

А1 - 13.07.2004

Домаќинот на јужноамерикаската Копа Америка, Перу се пласираше во четвртфиналето на континенталното фудбалско првенство преку групата „А“ откако во звршното коло од прелиминарната фаза извлече драматично реми со Колумбија која уште преходно имаше место во нокаут рундата.

Адријану постигна хет-трик за 23 минути

Дневник - 13.07.2004

ФУДБАЛ - КОПА АМЕРИКА Бразил, покрај Колумбија, втор сигурен четврт-финалист досега Напаѓачот на Интер, Адријану, постигна три гола во победата на Бразил над Коста Рика од 4-1, во второто коло на Ц-групата на Копа Америка. Со оваа победа, петкратниот светски првак обезбеди место во четврт-финалето.

Бразил стана вториот четвртфиналист на Копа Америка во Перу

А1 - 12.07.2004

Светскиот првак Бразил стана вториот четвртфиналист на Копа Америка во Перу. Во второто коло од групата „Б“ на јужноамериканскиот континентален шампионат кариоките со 4:1 триумфираа над Костарика, која третпат настапува како гостин од Средна Америка.