TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Раскинување на договорот или оставки од Манчевски и од Дамјановски

Дневник - 15.02.2014

Од етички причини да се прекине соработката меѓу фирмата „Метропаркинг плус“ во која сопственик бил потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и кумановското претпријатие за стопанисување со паркинзи, ...

СДСМ бара јавно соочување меѓу Димовски и Манчевски

24 Вести - 14.02.2014

СДСМ во пишана реакција на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, го повика директорот на Центарот за комуникации Илија Димовски на јавно соочување со потпретседателот Дамјан Манчевски.

Манчевски и Дамјановски да си поднесат оставки од етички причини

Канал5 - 14.02.2014

Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да си поднесат оставка од нивните функции , побараа ...

И Јасна Црвенковска во тендерот на Дамјан Манчевски

Дневник - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

Манчевски и Дамјановски да и’ објаснат на јавноста за скандалот со тендерот

Нетпрес - 14.02.2014

Дамјан Манчевски и Зоран Дамјановски- Циц да не се расправаат туку да и’ објаснат на јавноста за се’ што е поврзано со тендерот, истакна денеска директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ...

И сопругата на Црвенковски дел од тендерот на Манчевски

Сител - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопругата на екс претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното ...

ВМРО-ДПМНЕ бара раскинување на договорот за паркинзите во Куманово

Телеграф - 14.02.2014

Според Димовски, раскинувањето на договорот треба да го направат од етички причини ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот ...

ВМРО-ДПМНЕ бара раскинување на договорот за паркинзите во Куманово

Сител - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции.

СДСМ: Да се соочат Димовски и Манчевски

Телеграф - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ, се вели во реакцијата СДСМ во пишана реакција на ...

Манчевски го повикува Димовски на јавно соочување

Нова ТВ - 14.02.2014

СДСМ во пишана реакција на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, го повика директорот на Центарот за комуникации Илија Димовски на јавно соочување со потпретседателот Дамјан Манчевски.

ВМРО - ДПМНЕ бара оставка од градоначалникот на Куманово

МРТ - 14.02.2014

-„ние повеќе би посакувале тие да го раскинат договорот од етички причини, а средствата кои се излиле по овој основ да се вратат во општинските институции на Куманово и да се искористат за многу од ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да си поднесат оставки

Економски - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

„Дневник“: И сопругата на Црвенковски во тендерот на Манчевски

Курир - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски да го раскинат договорот од етички причини

Курир - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да го раскинат договорот за паркинзите

+инфо - 14.02.2014

Илија Димовски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, побара од потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски и од кумановскиот градоначалник, Зоран Дамјановски, да го раскинат договорот за одржување на паркинзите од ...

ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ бара раскинување на договорот за паркинзите во Куманово

А1 On - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции.

Или раскинување на договорот или оставки - ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност за скандалите во Куманово

Press24 - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ бара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции.

СДСМ: Димовски должи одговори, може да ги каже и на дуел

+инфо - 14.02.2014

Зошто не го објавува договорот помеѓу Клинички центар и ОКТА за набавка на мазут за 2014 година? Колку вработени има во државната администрација? Зошто не покаже барем еден налог за исплата на пари ...

СДСМ: Доколку Димовски има храброст нека се соочи со Манчевски

А1 On - 14.02.2014

„Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ. По кој знае кој пат го повикуваме да одговори на три ...

И сопругата на Црвенковски во тендерот на Дамјан Манчевски

Нетпрес - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

„Дневник“: И сопругата на Црвенковски во тендерот на Манчевски

Press24 - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопругата на екс претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното ...

Димовски: Тоа што Дамјановски молчи, доволно говори за скандалот со паркинзите

Макфакс - 14.02.2014

Самиот факт дека Градоначалникот на Куманово никаде го нема да се огласи по овој скандал, доволно говори дека тој самиот е свесен што направиле. Ова во петок на прес конференција го изјави Илија ...

СДСМ: Ако Димовски нема што да крие, нека излезе на јавно соочување

Макфакс - 14.02.2014

Доколку Димовски има храброст и верува во тоа што говори нека прифати јавно соочување со потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. Ова не би требало да биде проблем за кој било политичар кој нема ...

ВМРО-ДПМНЕ до Манчевски и Дамјановски- раскинете го договорот или оставки

Нова ТВ - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со два предлози за скандалот со паркизните во Куманово до Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и до кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски – Циц.

И Јасна Црвенковска во тендерот на Дамјан Манчевски

Денешен - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата „Семос мултимедиа“, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

И Јасна Црвенковска во тендерот на Манчевски

Република - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата “Семос мултимедиа”, е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

СДСМ го прашува Димовски зошто не одговара за јавните набавки и за парите дадени на проввладините медиуми

Либертас - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ – велат од опозициската партија.

Раскинување на договорите или оставки од Манчевски и Циц

Вечер Прес - 14.02.2014

Кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции, бараат од владејачката ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Илија Димовски ништо не кажа

Бриф - 14.02.2014

Прес конференцијата на Илија Димовски од ВМРО ДПМНЕ за СДСМ е безначаен монолог и како што велат тој ништо не кажал, се вели во денешната реакција на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ бара оставки за случајот со кумановските паркинзи

Фактор - 14.02.2014

Или раскинете го договорот или поднесете си оставка – бара ВМРО-ДПМНЕ од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски, како разрешница на случајот со ...

СДСМ го прашува Димовски зошто не одговара за јавните набавки и за парите дадени на проввладините медиуми

Локално - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ – велат од опозициската партија.

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјановски и Манчевски, поништете го договорот или понесете политичка одговорност

Република - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе сѐ е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

ВМРО-ДПМНЕ:Манчевски и Дамјановски да го раскинат договорот од етички причини

Локално - 14.02.2014

Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

СДСМ прашува, за ВМРО-ДПМНЕ се е млатење празна слама

Република - 14.02.2014

Илија Димовски повторно одржа безначаен монолог и ништо не кажа. Денеска разбравме дека сака да биде вклучен и во кадровската политика на СДСМ. По кој знае кој пат го повикуваме да одговори на три ...

Дневник: И сопругата на Црвенковски во тендерот на Манчевски

Вечер Прес - 14.02.2014

И Јасна Црвенковска, сопруга на поранешниот лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски, преку фирмата "Семос мултимедиа", е дел од тендерот за стопанисување на кумановските паркинзи, кој јавното претпријатие ...

Димовски бара поништување на договорот или оставки на Манчевски и Дамјановски

Либертас - 14.02.2014

„Една недела, секој ден, презентираме валидни и сериозни документи за огромниот скандал со паркизните во Куманово. Веќе се е јасно и утврдено. Тендерот бил во вреднос од 22.892.000 денари или близу ...

ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на Манчевски од функцијата потпретседател на СДСМ

Н.Македонија - 14.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски и Дамјан Манчевски да го раскинат договорот за паркинзите во Куманово или да поднесат оставки од нивните функции Директорот на ...

СДСМ бара јавно соочување меѓу Димовски и Манчевски

Н.Македонија - 14.02.2014

СДСМ во пишана реакција на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ, го повика директорот на Центарот за комуникации Илија Димовски на јавно соочување со потпретседателот Дамјан Манчевски - Илија ...

ВМРО- ДПМНЕ: Фирмата на Манчевски не ги исполнувала условите на тендерот

Канал5 - 13.02.2014

Профитот и обртот на фирмата Метропаркинг плус Скопје, чиј еден од основачите е потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, се далеку поголеми отколку што тоа вчера го кажа Манчевски.

Манчевски: Тендерската постапка е законска

Канал5 - 13.02.2014

Илија Димовски треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања, реагира потпретседателот на СДСМ, Манчевски. Според него, тендерската постапка била целосно законска.

Манчевски: Еве ги договорите за тендерот, кој е вреден само 37 илјади евра

Дневник - 13.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, вчера, по барање на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, ги објави договорите што ги склучил неговиот сопартиец како градоначалник на Kуманово, Зоран Дамјановски, ...

Манчевски го повика Димовски да ги расчистат работите преку тв дуел

Макфакс - 13.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски го повика во четврток членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на телевизиска дебата на која ќе ги расчистат работите околу тендерот со паркинзите во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање

+инфо - 13.02.2014

Дамјан Манчевски не даде одговор на ниту едно прашање. Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање.Господинот Манчевски или господинот Зоран Дамјановски треба да одговорат ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ манипулира со јавноста и измислува проблем онаму каде што го нема

А1 On - 13.02.2014

„ВМРО-ДПМНЕ во својата реакција покажува класично непознавање на Законот за јавни набавки. Дамјан Манчевски ги објави сите документи, за разлика од ВМРО-ДПМНЕ кои безлично се правдаат за скандалите ...

Политички контекст на аферата „ПАРКИНГ“

МРТ - 13.02.2014

Во огласот се бара фирмата во последните три години да оствари обрт од најмалку 15 милиони денари годишно и да врши паркинг-услуги во најмалку 5 града.

ВМРО-ДПМНЕ со документи за учеството на Манчевски во набавката за паркинзите во Куманово

Сител - 13.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска презентираше документи од кои, како што истакнуваат од партијата, се гледа дека потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски учествувал во јавната набавка за управување со паркинзите ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски учествувал во набавката за паркинзите во Куманово

Телеграф - 13.02.2014

За ВМРО-ДПМНЕ спорно е што набавката ја добила фирмата на Манчевски, иако не ги исполнувала условите ВМРО-ДПМНЕ денеска презентираше документи од кои, како што истакнуваат од партијата, се гледа дека ...

Димовски: Фирмата на Дамјан Манчевски не ги исполнувала условите да го добие тендерот со паркинзите во Куманово

Економски - 13.02.2014

Фирмата Метропаркинг плус Скопје во која како еден од основачите се јавува Дамјан Манчевски потпретседателот на СДСМ, не само што го добила тендерот со паркинзите во Куманово туку и не ги исполнувала ...

Димовски: Нови моменти од тендерскиот скандал со паркинзите во Куманово

Нова ТВ - 13.02.2014

На договорот што скопската Метропаркингплус го потпишува со општинското јавно претпријатие Куманово – Паркинг стои потписот од Дамјан Манчевски, поранешен шеф на кабинет на Радмила Шекеринска, а ...

СДСМ: Власта измислува проблем онаму каде што го нема

+инфо - 13.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ во својата реакција покажува класично непознавање на Законот за јавни набавки, затоа што партискиот потпретседател Дамјан Манчевски ги објави сите документи, одговори СДСМ .

Манчевски бил главен за тендерот од Куманово

Нетпрес - 13.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски го потпишал договорот што јавното претпријатие „Куманово – паркинг“ и скопската фирма „Метропаркингплус“, вели директорот на Центарот за комуникации на ВМРО ...

ВИДЕО: Како се наплаќа паркинг во Куманово

Нетпрес - 13.02.2014

Праќате СМС порака за паркирање во Куманово и ви пристигнува повратен одговор : Наплатено 372.000 евра. Видеото е направено откако во изминативе неколку денови во медиумите актуелен е скандалот во ...

Манчевски промените околу тендерските интереси треба да ги започне од себе

Курир - 13.02.2014

На само неколку дена пред да излезе скандалот во кој е замешан поптпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски околу добиениот тендер од ЈП Куманово Паркинг, Манчевски во своја колумна на 06.12.2014 ...

Димовски: Фирмата на Манчевски не ги исполнувала условите од огласот

+инфо - 13.02.2014

Фирмата во која сопственик бил Дамјан Манчевски, потпретседателот на СДСМ, не ги исполнувала условите од огласот за јавна набавка за паркинзите, изјави денеска Илија Димовски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ.

Дамјан Манчевски бил овластен за сите деловни активности за тендерот во Куманово

Курир - 13.02.2014

Денес се отвара нова и за жал пострашна страна од тендерскиот скандал со паркинзите во Куманово, истакна на прес конференција Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за ...

Димовски: Тендерскиот скандал со паркинзите во Куманово станува пострашен

Макфакс - 13.02.2014

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на центарот за комуникации Илија Димовски во четврток на прес конференција објави нови документи во врска со доделувањето тендер на скопската Метропаркингплус во ...

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски бил овластено лице за сите деловни активности

А1 On - 13.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска презентираше документи од кои, како што истакнуваат од партијата, се гледа дека потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски учествувал во јавната набавка за управување со паркинзите ...

(ВИДЕО) Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски

А1 On - 13.02.2014

„Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи.

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Манчевски: И владините документи го демантираат Димовски

+инфо - 13.02.2014

Илија Димовски треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи. Ама не ги објавува сите.

Нови докази за тендерот кој го доби фирмата на Дамјан Манчевски

Алфа - 13.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска настапи со нови докази во случаот со тендерот со кумановските паркинзи. Илија Димовски приложи документи на кои јасно стои потписот на потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски.

Манчевски до Димовски: Ајде на јавен дуел па граѓаните нека одлучат

Нова ТВ - 13.02.2014

По најновите обвинувања на ВМРО - ДПМНЕ за тендерскиот скандал со паркинизите во Куманово, Дамјан Манчевски ја објави одлуката на Државна комисија по жалби за јавни набавки при Владата, според која ...

ВМРО – ДПМНЕ: Mанчевски учествувал во набавките на општина Куманово

Сител - 13.02.2014

Се пострашна станува аферта во која е вплетен потпретседатлеот на СДМС, Дамјан Манчевски и градоначлникот на Куманово ЗоранДамјановски, смета владејчката ВМРО-ДПМНЕ.

Манчевски бил овластен за деловните активности во тендерот

Вечер Прес - 13.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ презентираше документи од кои, како што истакнуваат од партијата, се гледа дека потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, учествувал во јавната набавка за управување со паркинзите во ...

ВМРО ДПМНЕ во нова прес офанзива за наводниот тендерски скандал во Куманово

Кумановски м. - 13.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за комуникации денес од централните партиски простории одржа нова прес конференција во врска со наводниот тендерски скандал во Куманово ...

Илија Димовски доби повик за дуел од Дамјан Манчевски

Фактор - 13.02.2014

Дамјан Манчевски, потпретседателот на СДСМ, бара јавен дуел со директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски за да се докажуваат околу наводниот скандал во тендерот за ...

(ВИДЕО)Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски

Локално - 13.02.2014

Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи. Ама не ги објавува сите.

(ВИДЕО) Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски

Бриф - 13.02.2014

Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања, рече на денешната прес конференција Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Манчевски учествувал во набавката за паркинзите во Куманово

Бриф - 13.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска презентираше документи од кои, како што тврдат од партијата, се гледа дека потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски учествувал во јавната набавка за управување со паркинзите во ...

Манчевски: И документ на владина комисија го демантира Димовски (ВИДЕО)

Sky - 13.02.2014

- Илија Димовски, треба да престане да ја заморува македонската јавност со јалови прашања. Очигледно со злоупотреба на државни институции во партиски цели ги има сите документи.

ВМРО-ДПМНЕ: Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање

Република - 13.02.2014

Дамјан Манчевски не даде одговор на ниту едно прашање. Ќе бевме задоволни доколку Манчевски одговореше барем на едно прашање.Господинот Манчевски или господинот Зоран Дамјановски треба да одговорат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски бил овластено лице за сите деловни активности

Локално - 13.02.2014

Денес се отвара нова и за жал пострашна страна од тендерскиот скандал со паркинзите во Куманово. Штом документите ги имаме пред себе, тогаш полесно е да се видат сите проблематични и за нас ...

Дамјан Манчевски бил овластен за сите деловни активности за тендерот во Куманово

Република - 13.02.2014

Фирмата во која сопственик бил Дамјан Манчевски, потпретседателот на СДСМ, не ги исполнувала условите од огласот за јавна набавка за паркинзите, изјави денеска Илија Димовски, пратеник на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ ги повика Дамјановски и Манчевски да ги објават документите за тендерот со паркинзи

Канал5 - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Манчевски и Градоначалникот на Куманово Дамјановски јавно да ги објават договорите склучени меѓу ЈП Куманово паркинг и белградската и скопската фирма Метропаркинг, побараа ...

Димовски прозива, Манчевски бара иста отчетност

Телма - 12.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш го повика потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски да ги објави договорите склучени со општина Куманово по тендерот за паркинзи.

Манчевски нека не глуми жртва со тендер од 400.000 евра

Дневник - 12.02.2014

Околу 400.000 евра (22.892.000 денари) вредел тендерот за одржување на паркинзите во Kуманово, кој социјалдемократскиот градоначалник Зоран Дамјановски, посредно, преку српска компанија, ~ го доделил ...

(ВИДЕО) Манчевски: Еве ги договорите што ве демантираат, сега вие покажете го договорот со ОКТА

А1 On - 12.02.2014

Еве г-ине Димовски, за разлика од Вас, јас ништо не кријам. Ова е договорот помеѓу ЈП Куманово Паркинг и Метропаркингплус ДОО Белград. А и договорот помеѓу ЈП Куманово Паркинг, Метропаркингплус ДОО ...

ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА Манчевски: За разлика од Димовски, јас не кријам ништо

+инфо - 12.02.2014

За разлика од вас господине Илија Димовски, јас ништо не кријам. Од договорите помеѓу ЈП „Куманово паркинг“ и „Метропаркингплус ДОО“ од Белград“ и уште еден подизведувач се гледа дека вкупниот приход ...

ВМРО - ДПМНЕ бара од Дамјан Манчевски да ги објави документите за скандалозниот тендер

Сител - 12.02.2014

Градоначлникот на Куманово Дамјановски и потпретседателот на СДСМ ДАмјан Манчевски да престанат да глумат жртви и да ја објават целата документација околу скандалозниот тендер со паркинзите вреден ...

Скандал на фирмата Метропаркинг Југ и во Србија

Економски - 12.02.2014

Фирмата Метропаркинг ДОО Белград, која деновиве е вмешана во корупциски скандал во кој засегнат е и потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски преку фирмата ќерка Метропаркингплус ДОО Скопје каде ...

Манчевски до Димовски: Еве ги договорите што ве демантираат

Нова ТВ - 12.02.2014

Дамјан Манчевски потпретседателот на СДСМ по повикот на ВМРО - ДПМНЕ ги објави договорите за наводните финансиски скандали- помеѓу ЈП Куманово Паркинг и Метропаркингплус ДОО Белград; договорот помеѓу ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Сител - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Макфакс - 12.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ во средата побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договора склучени со ЈП ...

Фирмата Метропаркинг ДОО Белград со скандал во Србија

Нетпрес - 12.02.2014

Фирмата Метропаркинг ДОО Белград која деновиве е вмешана во корупциски скандал во кој засегнат е и потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски преку фирмата ќерка Метропаркингплус ДОО Скопје каде ...

Фирмата Метропаркинг ДОО Белград со скандал во Србија

Курир - 12.02.2014

Фирмата Метропаркинг ДОО Белград, која деновиве е вмешана во корупциски скандал во кој засегнат е и потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски преку фирмата ќерка Метропаркингплус ДОО Скопје каде ...

Скандалот со потпретседателот на СДСМ добива регионални размери

Press24 - 12.02.2014

Скандалот поврзан со потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски добива регионални размери. Фирмата Метропаркинг ДОО од Белград е вмешана во голем скандал во Србија поврзан со незаконско собирање на ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски да ги покажат договорите

+инфо - 12.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денеска ги повика потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договора склучени со ЈП Куманово-Паркинг.

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски веднаш да ги објават двата договора со Метропаркинг

Курир - 12.02.2014

Денес ги повикуваме и барaме од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП ...

(ВИДЕО) Димовски: Манчевски и Дамјановски јавно да ги објават договорите склучени со Метропаркинг

А1 On - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

Димовски:Манчевски и Дамјановски да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Економски - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите со Метропаркинг

Нетпрес - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Владимир Манчевски и градоначалникот на општина Куманово, Зоран Дамјановски – Циц да ги објават договорите потпишани меѓу Куманово паркинг и фирмите Метропаркинг од Белград ...

Димовски бара од Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите склучени со „Куманово-паркинг“

Телеграф - 12.02.2014

Според него, скандалот со тендерот за паркинзи во Куманово зафаќа огромни размери. Градоначалникот на Куманово, Зоран Дамјановски–Циц никаде го нема, а потпретседателот на СДСМ, Манчевски, е ...

ВМРО - ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите

Нова ТВ - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Владимир Манчевски и градоначалникот на општина Куманово, Зоран Дамјановски – Циц да ги објават договорите потпишани меѓу Куманово паркинг и фирмите Метропаркинг од Белград ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски да понесат политичка одговорност

Алфа - 12.02.2014

Градоначалникот на Куманово, Дамјановски и потпретседателот на СДСМ Манчевски јавно да ги објават скандалозните договори со јавното претпријатие за паркинг, побара денеска ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да обвинува за аферата „Паркинг“

МРТ - 12.02.2014

Да се обелоденат паркинг-бизнисот во Куманово и двата договора склучени со Јавното претпријатие Куманово-Паркинг, побара владејачката ВМРО-ДПМНЕ од потпретседателот на СДСМ Манчевски и од ...

(ВИДЕО) Манчевски: Јас ништо не кријам, еве го договорот, ај сега да ве видиме вас да одговорите на нашите прашања

Либертас - 12.02.2014

Изјава за медиуми на Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ: Еве г-ине Димовски, за разлика од Вас, јас ништо не кријам. Ова е договорот помеѓу ЈП Куманово Паркинг и Метропаркингплус ДОО Белград: ...

(ВИДЕО) Манчевски: Еве ги договорите што ве демантираат, сега вие покажете го договорот со ОКТА

Бриф - 12.02.2014

Еве г-дине Димовски, за разлика од Вас, јас ништо не кријам и еве, го презентирам договорот помеѓу ЈП Куманово Паркинг и Метропаркингплус ДОО Белград, рече на денешната прес конференција Дамјан ...

ВМРО ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски – објавете ги двата склучени договори јавно

Кумановски м. - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за комуникации денес од централните простории на ВМРО – ДПМНЕ по пат на прес конференција го повика и побара од потпретседателот на ...

Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите со Метропаркинг

Вечер Прес - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски-Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг, повика вчера Илија Димовски, ...

ВМРО-ДПМНЕ:Манчевски и Дамјановски јавно да ги објават договорите склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Локално - 12.02.2014

Денес ги повикуваме и барaме од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски — Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Манчевски и Дамјановски веднаш да ги објават договорите со Метропаркинг

Денешен - 12.02.2014

Денес ги повикуваме и барaме од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски – Циц, веднаш јавно да ги објават двата договори склучени со ЈП ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ги објават двата договори склучени со ЈП Куманово-Паркинг

Република - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации, денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

Манчевски до власта: Еве ги договорите што ве демантираат, сега вие покажете го договорот со ОКТА (ВИДЕО)

Sky - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски на денешната прес-конференција изјави дека ништо не крие, за разлика од власта. Манчевски го објави договорот помеѓу ЈП Куманово Паркинг и Метропаркингплус ...

Дамјан Манчевски ги покажа документите и обвини за свесно лажење (видео)

Кумановски м. - 12.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, денеска одржа прес конференција како одговор на повикот на Илија Димовски од ВМРО – ДПМНЕ, тој и Градоначалникот на Општина Куманово, Зоран Дамјановски, ...

Димовски:Манчевски и Дамјановски да ги објават договорите со ЈП Куманово-Паркинг

Н.Македонија - 12.02.2014

Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации денеска ги повика и побара од потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски ...

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјановски му давал на Манчевски бизнис со паркинзите во Куманово

Дневник - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, како основач, сосопственик и контакт-лице во фирмата „Метропаркинг плус“ ДОО Скопје ги одржувал паркинзите, потоа наплаќал паркинг и казни за неовластено ...

Димовски: Манчевски и Дамјановски да ја прифатат одговорноста за корупцискиот скандал

Канал5 - 11.02.2014

Не е точно дека кумановскиот градоначалник Зоран Дамјановски не знаел за тендерот за паркинг услуги кој го добила фирма која како еден од основачите се јавува Дамјан Манчевски потпретседателот на ...

Манчевски ќе го тужи Димовски

Канал5 - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

Димовски: Манчевски да не глуми жртва

+инфо - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово во вредност од 22.892.000 денари или близу 400.000 евра.

Димовски: Белградската Метропаркинг ДОО била само фирма параван за да се затскрие Манчевски

Макфакс - 11.02.2014

Претставувајќи се себе си како жртва потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, сака само да ја затскрие одговорноста за милионскиот скандалозен тендер тежок 22.892.000 денари што го добила ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

А1 On - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ.

Димовски: Преставувањето на Манчевски како жртва е арогантно и неприфатливо

Нетпрес - 11.02.2014

Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо. Фирмата на Манчевски работи по тендер, а тој се обидува да и каже на јавноста дека е жртва, вели пратеникот и директор на Центарот за ...

ДИМОВСКИ: Манчевски и Дамјановски да ја прифатат одговорноста

Телеграф - 11.02.2014

Кумановскиот градоначалник присуствувал на потпишувањето на тендерот вреден околу 400 илјади евра, тврди директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Потпретседателот на СДСМ, Дамјан ...

ВМРО-ДПМНЕ:Фирмата на потпретседателот на СДСМ добила тендер од 400 000 евра

Алфа - 11.02.2014

ВМРО ДПМНЕ денеска ги повика потпретседателот на СДСМ Манчевски и градоначалникот на Куманово Дамјановски да прифатат одговорност за случајот со тендерот за стопанисување со паркиралиштата во овој ...

Манчевски: Димовски ќе добие тужба за изнесување невистини

Макфакс - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци. Освен што се повторуваат од вчера, ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново., се вели во реакцијата на потпретседателот на СДСМ Дамјан ...

Над 400.000 евра тежок паркинг бизнисот на Манчевски

МРТ - 11.02.2014

Паркинг бизнисот во Куманово на потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски според документите што ги има ВМРО-ДПМНЕ тежи 400.000 евра. Сумата, како што изјави директорот на центарот за комуникации на ...

ВМРО - ДПМНЕ: Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста

Сител - 11.02.2014

Дамјан Манчевски да престане да глуми жртва и да ја прифати одговорноста за скандалозниот тендер со општина Куманово тежок над 370.000 евра, побара денеска владејчката ВМРО-ДПМЕ.

Манчевски најави тужба за Димовски-„Метропаркингплус“ се дистанцира од партиите

Нова ТВ - 11.02.2014

-Метропаркингплус доо Скопје е фирма во 100 процентна сопственост на странски инвеститори и не сака да биде дел од дневнополитички пресметки на партиите во Македонија, реагираат од фирмата, откако ...

ВМРО-ДПМНЕ: Смешни се оправдувањата и заканите на Дамјан Манчевски

Курир - 11.02.2014

Дамјан Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

Телеграф - 11.02.2014

Како што наведува ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, со нетрпение ја чека најавената тужба на Манчевски Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот ...

Манчевски ќе го тужи Димовски

Телеграф - 11.02.2014

Манчевски истакна дека ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

Сител - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ.

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски призна за тендерот од Куманово

А1 On - 11.02.2014

„Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

ВМРО-ДПМНЕ: Смешни се оправдувањата и заканите на Дамјан Манчевски

Нетпрес - 11.02.2014

Дамјан Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Димовски: Манчевски призна дека фирмата во која тој бил оснивач работи по тендер во Куманово

Економски - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

Димовски: Манчевски се однесува арогантно

Нова ТВ - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо, рече денеска пред новинарите ...

(ВИДЕО) Манчевски: За лагите Илија Димовски ќе добие тужба

А1 On - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци. Освен што се повторуваат од вчера, ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново. Државната комисија по жалби за јавни набавки при Владата на ...

ВИДЕО Манчевски: Илија Димовски ќе заработи тужба оти повторно лаже

+инфо - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци. Освен што се повторуваат од вчера, ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново, реагираше потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, на ...

Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од над 22 милиони денари

Курир - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

(ВИДЕО) Димовски: Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од над 22 милиони денари

Либертас - 11.02.2014

Прес конференција на Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за комуникации: Почитувани, Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во ...

Манчевски: Ќе го тужам Илија Димовски

Република - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста и глуми жртва

Либертас - 11.02.2014

Реакција на прес конференцијата на Дамјан Манчевски која се однесуваше на прес конференцијата на Илија Димовски: Дамјан Манчевски повторно одбива да ја прифати одговорноста.

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски призна за тендерот од Куманово

Локално - 11.02.2014

Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово. Неговото самопретставување за жртва е арогантно и неприфатливо.

Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од 400.000 евра

Вечер Прес - 11.02.2014

Колкава е целата сума која Метропаркингплус ДОО Скопје, фирма во која сопственик бил Дамјан Манчевски, потпретседателот на СДСМ, ја знаат само тој и градоначалникот на Куманово, Зоран ...

(ВИДЕО) Манчевски: За лагите Илија Димовски ќе добие тужба

Локално - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци. Освен што се повторуваат од вчера, ВМРО-ДПМНЕ не кажува ништо ново. Еве и ние ќе повториме: Државната комисија по жалби за ...

Дамјан Манчевски: Илија Димовски ќе добие тужба за изнесување невистинити податоци (видео)

Кумановски м. - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци, изјави на денешниот прес потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски како одговор на денешните обвинувања на ВМРО ДПМНЕ за ...

(ВИДЕО) Манчевски: За лагите Илија Димовски ќе добие тужба

Либертас - 11.02.2014

Реакција на потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ : Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци.

Димовски: Со нетрпение ја чекам тужбата од Манчевски

Република - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО- ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ: Манчевски, не глуми дека си жртва

Кумановски м. - 11.02.2014

Втор ден по ред откако ВМРО ДПМНЕ од централните партиски простории во Скопје обвинува дека Дамјан Манчевски признава дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер во Општина Куманово.

(ВИДЕО) Манчевски: Илија Димовски ќе добие тужба за лагите

Бриф - 11.02.2014

Илија Димовски ќе заработи тужба за изнесување на невистинити податоци, вели потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски во реакцијата на прес конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски.

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата на Манчевски работела по тендер во вредност од преку 22 милиони денари

Република - 11.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ бара потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, да излезе пред јавноста во врска со корупцискиот скандал и да не се прави жртва. - Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил ...

Дамјан Манчевски ќе го тужи Илија Димовски за случајот со кумановските паркинзи

Фактор - 11.02.2014

Уште една тужба за клевета се најавува меѓу двајца политичари. Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе покрене тужба против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ Илија ...

Манчевски ќе го тужи Димовски

Н.Македонија - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски најави дека ќе поднесе тужба за изнесување невистини и податоци против директорот на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски, пренесува МИА ...

Продолжува партиската пресметка со тендерски скандали

Н.Македонија - 11.02.2014

Белградска фирма добила тендер во Куманово и, за да се скрие трагата, ѝ го отстапила на скопска чиј сопственик и основач е потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, тврди владејачката ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заканите на Манчевски обид да се извлече од скандалот

Н.Македонија - 11.02.2014

Во ситуација кога Дамјан Манчевски е фатен во небрано, се обидува со закани да се извлече од скандалот во кој е заплеткан, реагира ВМРО-ДПМНЕ по денешната прес-конференција на СДСМ, пренесува МИА ...

Димовски: Фирмата на Манчевски работела по тендер вреден над 22 милиони денари

Lider - 11.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски призна дека фирмата во која тој бил сопственик работи по тендер на Општина Куманово, а тој до денеска е лице за контакт на таа фирма, истакна денеска на ...

ВМРО- ДПМНЕ: Корупциски скандал со кумановското зонско паркирање

Канал5 - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски е вмешан во голем корупциски скандал заедно со градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски -ЦИЦ, обвинија денеска од владејачката ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ обвини за тендер во Куманово, СДСМ демантира

Телма - 10.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини градоначалникот на Куманово Дамјановски и потпретседателот на СДСМ Манчевски за вмешаност во добивањето на тендерот за стопанисување со паркинзите во Куманово.

ВМРО-ДПМНЕ: потпретседателот на СДСМ добивал тендери од градоначалникот Дамјановски

24 Вести - 10.02.2014

Во фокусот на меѓупартиските препукувања денеска беше потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, кого владејачката ВМРО-ДПМНЕ го обвинува дека добивал тендери од кумановскиот градоначалник ...

ВМРО: Манчевски крадел од јавни набавки, Манчевски: Не сум присвоил ништо нелегално

Алсат-М - 10.02.2014

Продолжуваат нападите со објавување на финансиски скандали од страна на политичките партии од македонскиот блок. Денеска Илија Димовски од ВМРО – ДПМНЕ, откри, како што рече, сомнителен и корупциски ...

ВИДЕО Манчевски: Димовски џабе се обидува да ме дискредитира!

+инфо - 10.02.2014

Она за што зборуваат ниту е тендерски, ниту е скандал. При тоа, се злоупотребуваат државни институции за партиски потреби на ВМРО-ДПМНЕ, за што по смената на власта ќе се занимаваат надлежните ...

(ВИДЕО) Дамјан Манчевски: Ако имало нешто спорно немало да ми прогледаат низ прсти

А1 On - 10.02.2014

Потпреседателот на СДСМ одговори на обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека бил вмешан во тендерски скандал: Вчера одржав прес конференција, денеска веднаш се обидуваат да ме дискредитираат.

Димовски обелодени коруптивен скандал во кој бил вмешан Манчевски

Нова ТВ - 10.02.2014

Илија Димовски од ВМРО - ДПМНЕ денеска обелодени како што рече сомнителен и коруптивен скандал во кој директно е замешан потпретседателот на СДСМ господинот Дамјан Манчевски, како и градоначалникот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски вмешани во тендерски скандал во Куманово

Телеграф - 10.02.2014

Владејачката партија денеска соопшти како Манчевски и Дамјановски се обиделе да го скријат местењето тендери Белградска фирма добила тендер во Куманово и за да се скрие трагата ѝ го преостапила на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Потпретседателот на СДСМ, Манчевски вмешан во корупциски скандал

Алфа - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски се замешани во сомнителен и коруптивен скандал, обвини владеачката вмро дпмне.

Димовски: Потпретседателот на СДСМ Манчевски замешан во тендерски скандал

Макфакс - 10.02.2014

Еден од сопствениците на скопската Метропаркингплус ДОО Скопје од самото основање, па и во моментот на добивање на тендерот од општинското јавно претпријатие Куманово-паркинг, е потпретседателот на ...

Манчевски: Ако има нешто спорно, институциите нека си ја сработат работата

Макфакс - 10.02.2014

Одлуката за избор на најповолен понудувач на тендерот беше обжалена кај Државната комисија за жалби по јавни набавки при Владата на ВМРО-ДПМНЕ, која го потврди изборот за најповолен понудувач.

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјан Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста

Нетпрес - 10.02.2014

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ го повикува потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста. „Дамјан Манчевски да признае дека калапел тендери во време кога бил ...

ВМРО – ДПМНЕ: Милионски тендер од О.Куманово за потпретседателот на СДСМ

Сител - 10.02.2014

Нов мега скандал го тресе врвот на опозицијата. Според документите кои денеска ги објави владејчката партија, потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски е вплетен во сомнителен милионски тендер со ...

Манчевски прави бизнис со паркинзите во Куманово

МРТ - 10.02.2014

На 28 јануари 2011– та фирмата Метропаркинг од Белград склучила договор со ЈП Куманово-паркинг, за да стопанисува со паркинзите во градот. Еден од сопствениците во фирмата е извесен Дејан Симиќ.

ВИДЕО/ ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски вмешани во тендерски скандал во Куманово

Сител - 10.02.2014

Белградска фирма добила тендер во Куманово и за да се сокрие трагата и го преотстапила на скопска чиј сопственик и основач е потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, тврди владејачката ВМРО-ДПМНЕ ...

Манчевски: Нема никаков тендерски скандал

Нова ТВ - 10.02.2014

„Она за што зборуваат ниту е тендерски ниту е скандал. При тоа, се злоупотребуваат државни институции за партиски потреби на ВМРО-ДПМНЕ, за што по смената на власта ќе се занимаваат надлежните ...

Манчевски: Нема ништо со фирмата за која ме обвинува ВМРО ДПМНЕ

Нетпрес - 10.02.2014

Јас повеќе со таа фирма немам ништо. Токму во моментот кога бев избран за потпретседател на СДСМ, самоиницијативно целосно се повлеков од таа фирма. Знам дека тоа е несфатливо за власта, но ете јас ...

Манчевски: Тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ се обид за дискредитација

Телеграф - 10.02.2014

Манчевски наведе дека во моментот кога бил избран за потпретседател на СДСМ самоиницијативно целосно се повлекол од фирмата за која го прозиваат Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, денешните ...

Манчевски: ВМРО ДПМНЕ се обидува да ме дискредитира

Р.С.Европа - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски денешните наводи на ВМРО ДПМНЕ за негова инволвираност во тендерско корупциски скандал ги оцени како обид за дискредитација.

Потпретседателот на СДСМ и градоначалникот на Куманово вмешани во голем скандал

Нетпрес - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, е вмешан во сомнителен и коруптивен скандал, рече денеска Илија Димовски, член на извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и директор на Центарот за комуникации на ...

И потпретседателот на СДСМ, Манчевски, вмешан во тендерски скандал во Куманово

Курир - 10.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денес обзнани скандал во кој директно е замешан потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Илија Димовски, член на ИК на ...

Нов мега скандал во врвот на СДСМ

Press24 - 10.02.2014

Нов мега скандал е на повидок во врво на СДСМ, обвини денеска владејчката ВМРО-ДПМНЕ. Според документите кои денеска ги објави партијата, потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски добил тендер за ...

(ВИДЕО) Димовски: Потпретседателот на СДСМ, Манчевски, вмешан во тендерски скандал во Куманово

А1 On - 10.02.2014

Пратеникот и директор на Центарот за комуникации на ВМРО-Дпмне, Илија Димовски денеска на прес-конференција укажа на скандал, во кој, според него, директно е замешан потпретседателот на СДСМ, Дамјан ...

Димовски: Дамјан Манчевски од небо не станал потпретседател на СДСМ

+инфо - 10.02.2014

Сегашниот потпретседател на СДСМ Дамјан Манчевски добил работа во општина Куманово, која е раководена од градоначалник на СДСМ Зоран Дамјановски, тврди директорот на центарот за комуникации во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски вмешани во тендерски скандал во Куманово

Економски - 10.02.2014

Белградска фирма добила тендер во Куманово и за да се сокрие трагата и го преотстапила на скопска чиј сопственик и основач е потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, тврди владејачката ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Потпретседателот на СДСМ, Манчевски вмешан во корупциски скандал

Република - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски и градоначалникот на Куманово Зоран Дамјановски се замешани во сомнителен и коруптивен скандал, обвини владеачката ВМРО ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Дамјан Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста

Република - 10.02.2014

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ го повикува потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, да не глуми жртва и да ја прифати одговорноста. -Го повикуваме Дамјан Манчевски да не глуми жртва и да ја прифати ...

И потпретседателот на СДСМ вмешан во тендерски скандал во Куманово

Вечер Прес - 10.02.2014

Ако мислевте дека новите личности во врвот на СДСМ се случајно избрани, од денес ќе знаете дека не е така. Дури и за тие личности од СДСМ за кои сите мислевме дека се нови и чисти денес можеме да ...

Манчевски: Нема ништо спорно со тендерот

Република - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски ги одби обвинувањата на СДСМ дека добил наместен тендер во Куманово, и повика ако има било што незаконско, институциите на системот да го процесуираат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Манчевски и Дамјановски вмешани во тендерски скандал во Куманово

Бриф - 10.02.2014

Белградска фирма добила тендер во Куманово и за да се сокрие трагата и го преотстапила на скопска чиј сопственик и основач е потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, тврди владејачката ВМРО-ДПМНЕ ...

(ВИДЕО) Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ лаже, многу ги погоди пресот за тендерот

Бриф - 10.02.2014

Проѕирна и панична е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ откако вчера одржав прес конференција, па денеска веднаш се обидуваат да ме дискредитираат, рече на денешната прес конференција Дамјан Манчевски, ...

ВИДЕО: Димовски ги обвинува Манчевски и Дамјановски за вмешаност во тендерски скандал

Либертас - 10.02.2014

Прес конференција на Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ: Денес ќе обзнаниме огромен скандал.

Манчевски: Ако има било што незаконски, институциите на системот нека го процесираат случајот

Либертас - 10.02.2014

Изјава за медиуми на Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ – реакција на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ : Проѕирна и панична е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ: Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски вмешан во тендерски скандал

Република - 10.02.2014

ВМРО-ДПМНЕ денес обзнани скандал во кој директно е замешан потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Илија Димовски, член на ИК на ...

(ВИДЕО)Манчевски: Измислуваат, многу ги погоди пресот за тендерот

Локално - 10.02.2014

Вчера одржав прес конференција, денеска веднаш се обидуваат да ме дискредитираат. Она за што зборуваат ниту е тендерски ниту е скандал. При тоа, се злоупотребуваат државни институции за партиски ...

Манчевски: Измислуваат, многу ги погоди пресот за тендерот (ВИДЕО)

Sky - 10.02.2014

Проѕирна и панична е реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Вчера одржав прес конференција, денеска веднаш се обидуваат да ме дискредитираат, изјави денеска Дамјан Манчевски, потпретседател на СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ:Дамјан Манчевски вмешан во скандал

Локално - 10.02.2014

Денес ќе обзнаниме огромен скандал. Денес ќе ја информираме јавноста за сомнителен и коруптивен скандал во кој директно е замешан потпретседателот на СДСМ господинот Дамјан Манчевски.

ВМРО ДПМНЕ: Откривме нов тендерски скандал во Куманово

Кумановски м. - 10.02.2014

На денешната прес конференција на ВМРО – ДПМНЕ одржана во централните партиски простории во Скопје, Илија Димовски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, ...

Манчевски со одговор:крајно време е ВМРО-ДПМНЕ да престане да држи безмислени прес конференции

Кумановски м. - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски се одзва на обвинувањата на ВМРО ДПМНЕ изнесени на денешната централна прес конференција за наводните местени тендери заедно со Градоначалникот на Општна ...

ВМРО ДПМНЕ го обвинува Манчевски за коруптивен скандал во кумановскиот паркинг, тој – негира

Фактор - 10.02.2014

Белградска фирма добила тендер во Кумановo, а потоа го преотстапила на скопска чиј сопственик и основач е потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, тврди владејачката ВМРО-ДПМНЕ според која ова е ...

Манчевски: Тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ обид за дискредитација

Н.Македонија - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски денешните тврдења на ВМРО-ДПМНЕ за негова инволвираност во тендерско-корупциски скандал ги оцени како обид за дискредитација.

Дамјан Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ нема да ме заплаши

Н.Македонија - 10.02.2014

За она за што зборуваат во ВМРО-ДПМНЕ ниту е тендерски, ниту е скандал. При тоа, се злоупотребуваат државни институции за партиски потреби на ВМРО-ДПМНЕ, за што по смената на власта ќе се занимаваат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Потпретседателот на СДСМ добил тендер од општина Куманово

Н.Македонија - 10.02.2014

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски добил тендер за уредување на паркинг просторот во Куманово од општинското претпријатие за паркинзи во општината каде градоначалник е социјалдемократот, ...

ВМРО-ДПМНЕ : Потпретседателот на СДСМ Манчевски вмешан во тендерски скандал

Lider - 10.02.2014

Белградска фирма добила тендер во Куманово и за да се сокрие трагата и го преотстапила на скопска чиј сопственик и основач е потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, тврди владејачката ВМРО-ДПМНЕ ...