TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Симултанка на Ончев, Работнички го преслуша и Еурофарм Пелистер 2

Gol.mk - 28.11.2020

По паузата заради позитивни случаи на коронавирус, екипата на Работнички се претстави во сосема поинакво издание и попладнево го изненади Еурофарм Пелистер 2, победувајќи го со 28-23 (14-12) во дуелот од 11. коло на Суперлигата.

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Работнички – Еурофарм Пелистер 2 (ЛИНК)

24 Ракомет - 28.11.2020

Денеска продолжуваат возбудувањата во суперлигашката конкуренција. Натпреварот меѓу Работнички и Еурофарм Пелистер 2 се игра во СЦ „Јане Сандански“ со почеток од 16:00 часот, а може да го гледате на линкот во продолжение..

Пораз на Еурофарм Пелистер 2 на стартот на продолжението на сезоната

Битола Њуз - 28.11.2020

Работнички – Еурофарм Пелистер 2 28:23 (14:12) На повторениот старт на Супер ракометната лига мажи, по паузата поради голем број на позитивни ракометари на ковид-19, втората екипа на Еурофарм Пелистер од Битола е поразена во Скопје од Работнички, ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

24 Вести - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Е.Пелистер поразен во Германија

Сител - 25.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

А1 On - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Мајсторијата на Кушан во Топ 5 погодоци на колото во Лигата на Европа (ВИДЕО)

Дерби - 25.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер не успеа да направи изненадување и да извлече позитивен резултат на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на Европа. „Фармацевтите“ загубија со 28-20, но ако е за утеха имаат свој член во изборот на најдобрите на ...

Бабиќ: И покрај поразот, задоволство беше да се игра кај Рајн-Некар!

Sport 1 - 25.11.2020

Еурофарм Пелистер стекна драгоцена лекција со синоќешниот дуел против Рајн-Некар, во „САП-арена“ и покрај поразот со 20-28. Тренерот Жељко Бабиќ призна дека најмногу потфрлија во нападот, а против сериозен тим како Левен тоа е недозволиво.

Кушан го има третиот најдобар гол на колото (ВИДЕО)

SportMedia - 25.11.2020

Е.Пелистер не успеа да дојде до победа на гостувањето кај РНЛ. Бундес-лигашот ја потврди фаворитската улога, славеше со 28-20, а битолчани си заминаа со празни раце. Како утеха за поразот, доаѓаат номинациите на ЕХФТВ по завршување на четвртото ...

Бабиќ: Рајн Некар ќе биде голема лекција за во иднина

SportMedia - 25.11.2020

Е.Пелистер не успеа да дојде до изненадување на дуелот против големиот фаворит Рајн Некар, на гостински терен беше совладан со убедливи 28-20 во дуел од четвртото коло во Лига Европа. Избраниците на Жељко Бабиќ беа подобри во првиот дел, а потоа од ...

Како утеха за поразот – лобот на Кушан во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

24 Ракомет - 25.11.2020

Тимот на Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето кај Рајн Некар Левен со убедливи 28-20 во четвртото коло од Лигата на Европа. Како утеха за поразот е тоа што последниот погодок на овој меч, што беше дело на Томислав Кушан со лоб удар, медиа тимот ...

Бабиќ: За да бидете сериозен ривал на РНЛ, мора да играте подобро во напад!

Gol.mk - 25.11.2020

Ако првото полувреме беше до некаде рамноправно, во вториот дел Еурофарм Пелистер целосно се „распадна“ и убедливо загуби на гостувањето во Манхајм против Рајн Некар Левен со 28-20. „Лавовите“ на Швалб се растрчаа, а пелистерци заглавија во нападот.

Лига Европа: Пелистер игра тежок меч вечерва во Германија

4NEWS - 25.11.2020

Ракометарите на Е.Пелистер вечерва имаат тешко гостување во Лига Европа. Германскиот Рајн Некар е домаќин на македонскиот тим кој ќе се обиде да изненади против големиот фаворит. Средбата се игра со почеток во 20.45ч.

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

Кумановски м. - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

Курир - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

Опсервер - 25.11.2020

Манхајм, 25 ноември 2020 () – Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11).

Бабиќ: Со толку лош напад не се парира на тим како Рајн Некар Левен!

Тера - 25.11.2020

Еурофарм Пелистер не можеше да ги поремети очекувањата и загуби на гостувањето кај Рајн Некар Левен со 28-20. Тренерот Жељко Бабиќ смета дека лошата партија во нападот е причината за убедливиот пораз од бундеслигашот.

Еурофарм Пелистер убедливо поразен во Германија

Тера - 25.11.2020

Македонскиот претставник во Лига Европа, Еурофарм Пелистер остана со само еден бод во три настапи сезонава, откако вечерва беше поразен од Рајн Некар Левен со 28-20. Германците по првото полувреме имаа предност од 14-11, но во вторите 30 минути беа ...

Тренерот Бабиќ и капитенот Чанески на прес по завршувањето на натпреварот: направивме многу грешки во нападот

Битола Њуз - 25.11.2020

Синоќа по завршувањето на натпреварот Ранј Некар Левен – Еурофарм Пелистер на офцијалната прес конфренција, во кој екипата од Битола одигра добро прво полувреме, што не може да се каже за второто, во кој загуби со 28:20, зборуваа тренерот и ...

Ракометарите на Рајн-Некар Левен го совладаа Еурофарм Пелистер со 28:20

MakPress - 25.11.2020

Ракометарите на Рајн-Некар Левен во редовно коло од ракометната Лига на Европа, синоќа рутински го совладаа македонскиот вице-првак Еурофарм Пелистер со 28:20 (14:11). Битолчани беа рамноправен противник само во првите 20 минути од натпреварот кога ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

24 Вести - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Сител - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Лига Европа: Пелистер игра тежок меч вечерва во Германија

Сител - 24.11.2020

Ракометарите на Е.Пелистер вечерва имаат тешко гостување во Лига Европа. Германскиот Рајн Некар е домаќин на македонскиот тим кој ќе се обиде да изненади против големиот фаворит. Средбата се игра со почеток во 20.45ч.

Битолските „фармацевти“ без лек за „лавовите“ од Манхајм

Екипа - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер во третиот меч од Лигата на Европа го претрпе и вториот пораз, откако македонскиот вицешампион очекувано загуби на гостувањето против Рајн-Некар Левен со резултат 28-20. Битолските „фармацевти“ добро парираа се до последните ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Независен - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Е. Пелистер потона во второто полувреме со Рајн-Некар

Sport 1 - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер не можеше да оди против веројатноста и очекувањата и загуби на гостувањето кај Рајн-Некар со 28-20. Македонскиот тим одира сосема солидно прво полувреме, во кое најде начини да го умртви нападот на големиот фаворит, барем во ...

Еурофарм Пелистер немоќен во Манхајм, Рајн Некар убедливо до бодови

24 Ракомет - 24.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер претпре нов пораз овој пат на гостувањето во Германија кај тимот на Рајн Некар со 20:28. Со ова само беше потврдена улогата на фаворит за тимот од Германија кој пред почетокот на натпреварот имаше голема предност.

Второто полувреме кобно за Е. Пелистер

Слободен Печат - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го доживеаја вториот пораз во Лигата на Европа откако загубија со 28:20 на гостувањето кај главниот фаворит во групата, Рајн-Некар Левен. Битолчани одиграа одлично во првото полувреме, и беа рамноправен противник на ...

Ојлески: Одиме да играме европски ракомет против Рајн Некар Левен!

Слободен Печат - 24.11.2020

Денеска со почеток од 20.45 часот екипата на Еурофарм Пелистер во својот трет натпревар во Лига Европа му гостува на Рајн Некар Левен во Германија. Оваа германска екипа и сезонава се бори за титулата во Бундеслигата каде што моментно е на делба на ...

Бабиќ: Со толку лош напад, не можевме да бидеме сериозен ривал на Рајн Некар

24 Ракомет - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер загуби вторпат во Лигата на Европа. По поразот од ГОГ Гудме, и ремито со Кадетен Шафхаузен, избраниците на Жељко Бабиќ беа поразени од Рајн Некар Левен со 28-20. Бабиќ смета дека лошата партија во нападот е причината за убедливиот ...

Втор пораз за Е.Пелистер: Битолчани лесен „залак“ за Рајн Некар

SportMedia - 24.11.2020

Е.Пелистер не успеа да приреди сензација, на гостувањето кај Рајн Некар беше поразен со убедливи 28-20 (14-11) во меч од четвртото коло во Европската лига. За македонскиот клуб ова беше втор пораз, на другата страна РНЛ го запиша вториот триумф.

Еурофарм Пелистер со минус три на одмор против Рајн Некар

24 Ракомет - 24.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер има негатива од три гола и резултат од 11:14 после 30 минути игра против Рајн Некар во Манхајм. Натпреварот почна со малку погодоци и со тешка реализација на двете страни.

Рајн Некар е пресилен за Еурофарм Пелистер, нов пораз на битолскиот тим

МКД - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер беше немоќен на гостувањето кај Рајн Некар Левен кој ја оправда улогата на фаворит и лесно со 28:20 дојде до триумф во меч од Европската лига. Во третиот натпревар од Европската лига, Еурофарм Пелистер го забележа вториот пораз, ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Sport M - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

ФОТО: Еурофарм Пелистер не избегна пораз кај Рајн Некар, финишот го расипа впечатокот

Дриблинг - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер го доживеа и вториот пораз во ракометната Лига на Европа , откако вечерва во својот трет натпревар во групната фаза загуби на гостувањето во Германија против Рајн Некар со 28-20.

РНЛ, сепак, пресилни за Еурофарм Пелистер

TopSport - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

Битолчани прерано се предадоа против Рајн Некар

Спортманија - 24.11.2020

Убедлив пораз на пелистерци во Германија. Еурофарм Пелистер остана со само еден бод во три настапи сезонава во ракометната ЕХФ Европска Лига, откако вечерва беше убедливо поразен од Рајн Некар Левен со 28-20.

Рајн Некар се покажа како пресилен за Еурофарм Пелистер, битолчани немоќни на гостувањето во Манхајм

Дерби - 24.11.2020

Ракометарите на Рајн Некар Левен ја оправдаа фаворитската улога и со убедливи 28:20 славеа против нашиот Еурофарм Пелистер во натпревар од ракометната Европска Лига. Ова беше втор пораз за битолскиот тим во новоформираното ракометно европско ...

Е.Пелистер немаше сили за изненадување, пораз од осум гола разлика во Германија

Спортски - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер не успеа да приреди некакво изненадување и на гости во Германија доживеа пораз од Рајн Некар Левен со 28:20. Битолскиот тим добро се држеше во првото полувреме и не дозволија домаќините да се одлепат на некоја повисока предност.

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Рајн Некар – Еурофарм Пелистер (ЛИНК)

24 Ракомет - 24.11.2020

Со почеток во 20:45 часот денеска во Манхајм се игра средбата од 4. коло во Лигата на Европа на која тимот на Еурофарм Пелистер ќе гостува кај Рајн Некар. Ова ќе биде тешка средба за битолчани, но тие ќе имаат шанса за убава игра бидејќи не се под ...

ФОТО: Еурофарм Пелистер на минус три на полувреме кај Рајн Некар

Дриблинг - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер има негатива од три гола (14-11) по првиот дел на гостувањето кај Рајн Некар во својот трет натпревар во ракометната Лига на Европа. Двете екипи играа гол за гол во воведните 10 минути, по што германскиот тим со мини серија се ...

ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: „Лавовите“ без пет стандардни првотимци против Еурофарм Пелистер

Gol.mk - 24.11.2020

По одложувањето на натпреварот Металург - Фиверс, вечерва во центарот на вниманието ќе биде натпреварот на Еурофарм Пелистер во Германија против Рајн Некар Левен . Ако Жељко Бабиќ уште во неделата откри со кои ракометари ќе излезе на мегдан на ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

А1 On - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Пелистер без бело знаме на најтешкото гостување во Лигата на Европа

Екипа - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва (20.45 часот) го имаат најтешкото гостување во Лигата на Европа, дуел во Манхајм против поранешниот германски првак Рајн-Некар Левен. „Лавовите“ досега имаат одиграно само еден натпревар во ЛЕ, славејќи на ...

РНЛ, сепак, пресилни за Еурофарм Пелистер

Макфакс - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

ПОЗНАТИ СОСТАВИТЕ: РНЛ со Абутовиќ, Генсхајмер, Шмид…против битолските „фармацевти“ (ФОТО)

24 Ракомет - 24.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер денеска ќе има тежок натпревар на кој ќе гостува во Манхајм. Противник е составот на Рајн Некар кој влегува како фаворит против битолчани. Очекувањата се ова да биде натпревар на кој тимот на Еурофарм Пелистер ќе одигра ...

Кушан: Знаеме кои се најсилните страни на Левен, нашата цел е да победиме

Дерби - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер против германскиот прволигаш Рајн-Некар Левен ќе го одиграа третиот меч од групната фаза на Лигата на Европа. „Лавовите“ од Манхајм на хартија се големи фаворити за победа, меѓутоа тој статус ќе мора да го потврдат ...

„Рајн-Некар е прв фаворит за титулата, но ќе одиграме максимум, па што биде - биде!“

Sport 1 - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер денеска ќе излезе на најтешкото гостување во сезоната во Европската лига, на теренот на Рајн-Некар левен. Според Томислав Кушан, тоа е најсилната екипа во целото натпреварување и затоа не се очекува некое чудо од битолчани вечерва ...

Кушан: Рајн Некар е најдобриот тим, ќе одиграме „машки“, па што сака нека биде

SportMedia - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер вечерва (20:45 часот) му гостува на Рајн Некар во меч од четвртото коло во Европската лига. Битолчани зад себе го имаат ремито со Кадетен, односно пропуштената шанса да дојдат до прва победа оваа сезона.

„Лавовите“ од Манхајм преголем залак за Еурофарм Пелистер во ЕЛ

Gol.mk - 24.11.2020

Македонски Еурофарм Пелистер загуби на гостувањето кај Рајн Некар Левен во Германија (28-20) и го доживеа вториот неуспех сезонава во рамки на новоформираното натпреварување на ЕХФ, Европската лига.

Кушан: Ќе играме на победа и ќе дадеме максимум, па што сака нека биде

24 Ракомет - 24.11.2020

Тимот на Еурофарм Пелистер денеска го игра третиот натпревар во Лигата на Европа, а противник ќе биде бундеслигашот Рајн Некар Левен. Битолчани по поразот од ГОГ Гудме, ремизираа на домашен терен со Кадетен Шафхаузен, иако имаа висока предност во ...

Кушан: Брзата контра, играта со пивот и моќниот Енди Шмит се заканите од РНЛ (ВИДЕО)

Gol.mk - 24.11.2020

Иако ривал од четвртиот шешир, Рајн Некар Левен е најквалитетна екипа во групата Д на Европската лига, во која игра уште и нашиот Еурофарм Пелистер. Битолчани можеа да се уверат во моќта на тимот од Бундеслигата и во второто полувреме во Гудме, каде ...

„Еурофарм Пелистер ќе даде сè од себе, мечот против нас им е најголем предизвик“

24 Ракомет - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер вечерва го очекува најтешкиот испит во групната фаза од Лигата на Европа. Противник ќе биде бундеслигашот Рајн Некар Левен, а тренерот на германската екипа Мартин Швалб вели дека македонскиот состав има квалитетна одбрана „Еурофарм ...

Кушан: Рајн Некар Левен е најквалитетна екипа во цело натпреварување

Екипа - 24.11.2020

Битолски Пелистер вечерва ќе му гостува на Рајн Некар Левен во натпревар од 4. коло во Лигата на Европа. Пикерот на „зелено-белите“ Томислав Кушан пред мечот вели дека мечот против Левен е најтешкото гостување во групата, но сепак тој и соиграчите ...

Еурофарм Пелистер ќе брка изненадување кај германскиот гигант РНЛ во ЕЛ

Gol.mk - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се пред можеби најголемиот предизвик во Европската лига и гостувањето кај Рајн Некар Левен во Манхајм. Жељко Бабиќ имаше сериозна задача да го подготви тимот за еден мечот против еден од најголемите германски ...

Швалб: Пелистерци ќе дадат сè од себе, одбраната им е силна страна

Gol.mk - 24.11.2020

Рајн Некар Левен ќе го дочека Еурофарм Пелистер во дуелот од Европската лига на ЕХФ. Германскиот тим важи за голем фаворит против битолчани, пред сè поради високото реноме во Европа. Сепак, предводникот на „лавовите“ од Махнајм, Мартин Швалб беше ...

Денеска на терените: Еурофарм Пелистер вечерва на тешко гостување кај Рајн Некар

24 Ракомет - 24.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер денеска ќе има тежок натпревар на кој ќе гостува во Манхајм. Противник е составот на Рајн Некар кој влегува како фаворит против битолчани. Очекувањата се ова да биде натпревар на кој тимот на Еурофарм Пелистер ќе одигра ...

Кушан: Натпреварот против Рајн Некар Левен сигурно е најтешкото гостување

Дриблинг - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер денеска ќе истрчаат против Рајн Некар Левен со желба да направат изненадување против фаворизираниот домаќин. Кружниот напаѓач на битолчани, Томислав Кушан верува дека тимот е подобро подготвен од пред една недела и ...

Еурофарм Работник пред тешка мисија против Рајн Некар Левен во Европската лига

Дриблинг - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе се соочат со Рајн Некар Левен во третото коло од Групата Д во Европската лига на ЕХФ. Поранешниот репрезентативец на Македонија, Гоце Ојлески и член на битолскиот тим вели дека противникот е фаворит но ...

Вечерва во Манхајм: Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Денешен - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

„Лавовите“ сепак се преголем залак за Еурофарм Пелистер

Вечер Прес - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер се поразени на гостувањето кај германскиот Рајн Некар Левен со 28:20 во рамки на новоформираното натпреварување од ЕХФ, Европската лига. Фаворитот во групата го запиша триумфот.

Кушан: Да внимаваме на Шмит и контрите на РНЛ (ВИДЕО)

Тера - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ги чека гостински натпревар против фаворитот во групата и воопшто во Лига Европа, Рајн Некар Левен. Кружниот напаѓач кој од АСОБАЛ лигата дојде во Битола, Томислав Кушан го опиша противникот и неговите силни страни.

РНЛ, сепак, пресилни за Еурофарм Пелистер

Опсервер - 24.11.2020

Еурофарм Пелистер доживеа очекуван висок пораз на гостувањето кај првите фаворити во нивната група во ЕХФ Лига Европа, Рајн-Некар Левен, губејќи со 28:20 (14:11). По првичното водство од 0:1, и одличните први десетина минути во кои држеа ритам со ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Курир - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Кумановски м. - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Еурофарм Пелистер вечерва на мегдан со Рајн Некар Левен

Алфа - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечерва на гостински терен ќе се обидат го изненадат Рајн Некар Левен во трето коло од Лига Европа. Тренерот Жељко Бабиќ за овој меч нема да може да смета на Граџан, Костески и Маџовски, но тоа не е препрека да ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

Опсервер - 24.11.2020

Манхајм, 24 ноември 2020 () – Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен.

Пораз на Еурофарм Пелистер на гостувањето во Германија

Битола Њуз - 24.11.2020

Рајн Некар Левен – Еурофарм Пелистер 28:20 (14:11) Еурофарм Пелистер од Битола загуби на гостувањето во Германија, против екипата на Рајн Некар Левен, 28:20, што е втор по ред пораз на гостувањата, во Евро лигата, а ф аворитот во групата “Д“ на ...

Томислав Кушан-Еурофарм Пелистер од Битола: Рајн Некар Левен сигурно е најтешко гостување

Битола Њуз - 24.11.2020

Ракометар на Еурофарм Пелистер од Битола, Томислав Кушан, пред вечерашното гостување во Манхајм, Германија против екипата на Рајн Некар Левен ...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер им гостуваат на Рајн Некар Левен

MakPress - 24.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер вечер во спортскиот центар САП-Арена во Манхајм ќе се сретнат со германскиот претставник во ракометната Лига на Европа, Рајн Некар Левен. Битолчани со релативен оптимизам допатуваа во Манхајм каде во групната фаза и ...

Тешка задача за Еурофарм Пелистер на гостувањето кај Рајн Некар Левен

Сител - 23.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер отпатуваа за Германија каде утре ќе го играат мечот против фаворизираниот Рајн Некар Левен во рамки од 4. коло на групата Д во Европската лига. Меѓу оние кои заминаа на за Германија во обид да извлечат поволен ...

Ојлески: Ремито не ја наруши атмосферата, во Германија нема што да загубиме (ВИДЕО)

Gol.mk - 23.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер утрово, со лет преку Белград, пристигнаа во Махнхајм, каде утре ќе се соочат со Рајн Некар Левен, третиот противник во групата Д на Европската лига. Ако битолчани освоија еден бод од првите два натпревари, лидерот ...

Бабиќ: Рајн Некар е силна екипа, но јас се радувам на мечот, важно е да играме

SportMedia - 23.11.2020

Тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ ги искажа своите очекувања пред утрешниот меч против Рајн Некар Левен во рамкит од Лигата на Европа. Бабиќ рече дека во минатиот период неговата екипа била под корона.

Гоце Ојлески: Не е лесно да се игра против Рајн Некар Левен!

SportMedia - 23.11.2020

Ракометарите на Е. Пелистер утре, со почеток од 20:45 часот, ќе му гостуваат на славниот германски тим Рајн Некар Левен. Ова е натпревар од 4. коло во групата Д во ракометната Лига на Европа.

Бабиќ: Се радувам на овој дуел, страшно важно ни е што ќе играме со РНЛ! (ВИДЕО)

Gol.mk - 23.11.2020

Како да им се вратија кошмарите од минатата сезона на фановите на Еурофарм Пелистер, откако двапати во првите два натпревари екипата на Жељко Бабиќ ја испушти предноста, како што тоа му се случуваше на тимот на Алушовски минатата сезона.

Бабиќ: Не ме загрижува „падот“ против Кадетен, сега со Рајн-Некар ќе уживаме!

Sport 1 - 23.11.2020

Еурофарм Пелистер денеска преку Белград се упати кон Франкфурт, а потоа локално до Манхајм, каде што утревечер од 20.45 ќе го одигра дуелот против Рајн-Некар, од четвртото коло во Европската лига.

Бабиќ: Не ме загрижува падот против Кадетен, против РНЛ ќе играме опуштено за да го дадеме максимумот

24 Ракомет - 23.11.2020

Тимот на Еурофарм Пелистер го очекува натпреварот од 4. коло во Лигата на Европа против бундеслигашот Рајн Некар Левен. Битолчани веќе пристигнаа во Манхајм и вечерва ќе тренираат пред утрешниот натпревар.

Ојлески: Во меч како овој со Рајн-Некар може само да добиеме!

Sport 1 - 23.11.2020

Еурофарм Пелистер попладнево треба да пристигне во Манхајм, каде што има закажано и тренинг, од 18.30 часот, во пресрет на утрешниот натпревар против Рајн-Некар (20.45). Задоволни што, конечно, играат ракомет на високо ниво, очекуваат само да ...

Ојлески: Одиме да играме европски ракомет, немаме што да изгубиме против Рајн Некар

Спортски - 23.11.2020

Денес попладне Еурофарм Пелистер ќе пристигне во Манхајм каде што ќе одработи тренинг од 18:30 часот пред утрешниот натпревар со Рајн-Некар (20:45). Во Еурофарм се задоволни што конечно ќе играат ракомет на високо ниво, а Гоце Олјлески порача дека ...

Бабиќ: Рајн Некар е голем фаворит, но мене ме радува што ќе играме против лидерот во Бундеслигата

Екипа - 23.11.2020

Ракометарите на Пелистер ги чека гостински натпревар против фаворитот во Лигата на Европа, Рајн Некар Левен. Тренерот на битолчани, Жељко Бабиќ вели дека се радува на мечот со Левен бидејќи на тимот му се потребни натпревари против силни противници.

Бабиќ: Треба да бидеме опуштени за да го дадеме максималниот потенцијал

Дриблинг - 23.11.2020

Предводникот на Еурофарм Работник, Жељко Бабиќ ја прифати аусајдерската улога пред утрешниот дуел со Рајн Некар Левен во Европската лига. Хрватскиот тренер тврди дека поради Ковид-19 проблемите, играчите не се во топ форма и се уште не се воиграни ...

Ојлески: Нема што да загубиме со РНЛ, можеме само да добиеме

24 Ракомет - 23.11.2020

По ремито со Кадетен Шафхаузен на домашен терен, ракометарите на Еурофарм Пелистер ги очекува дуел со Рајн Некар Левен во Лигата на Европа. Битолчани пристигнаа во Манхајм, вечерва ќе тренираат во салата каде што ќе се игра натпреварот, а единствено ...

Бабиќ: Се радувам на дуелот со Рајн-Некар Левен

Слободен Печат - 23.11.2020

Ракометарите на Е. Пелистер денеска тргнаа кон Мајнхајм каде утревечер ги очекува пресметка со Рајн-Некар Левен во Лигата на Европа. Германскиот тим во овој натпревар влегува како фаворит, но тренерот на битолчани Жељко Бабиќ се радува на дуелот со ...

Ојлески: Рајн Некар Левен е фаворит во групата, но ние нема што да загубиме

Дриблинг - 23.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Работнки утре ќе се соочат со Рајн Некар Левен во третото коло од Групата Д во Европската лига на ЕХФ. Поранешниот репрезентативец на Македонија, Гоце Ојлески и член на битолскиот тим вели дека противникот е фаворит но тие ...

Пешевски и Томовски ги пречекаа „пелистерци“: Клубовите се менуваат, пријателствата остануваат

Екипа - 23.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер пристигнаа во Германија, каде утре ќе се сретнат со Рајн-Некар Левен во рамките од Лигата на Европа на ЕХФ. Македонските ракометари беа пријатно изненадени откако во Манхајм ги пречекаа репрезентативеците Жарко ...

Бабиќ: Немаме што да загубиме против лидерот во Бундеслигата

Дерби - 23.11.2020

Еурофарм Пелистер пропушти да оставри прва победа во Лигата на Европа минатат седмица, откако во речиси добиен меч, на крајот мораше да се задоволи само со реми против Кадетен Шафхаузен. Огромниот пад во вториот дел беше пресуден за избраниците на ...

Македонците обединети во Манхајм: Клуб се менува, пријателствата се вечни

Gol.mk - 23.11.2020

Еурофарм Пелистер пристигна во Манхајм каде ќе се соочи со Рајн Некар Левен, а пред средбата се сретнаа македонските репрезентативци и се обединија на едно место. Мартин Велковски и Марио Танкоски, заедно со физиотерапевтот од таборот на пелистерци ...

Еурофарм Пелистер добива поддршка: Томовски и Пешевски ќе навиваат за битолчани во Манхајм (ФОТО)

24 Ракомет - 23.11.2020

Екипата на Еурофарм Пелистер утре од 20:45 часот во Манхајм ќе одигра натпревар против составот на Рајн Некар. Битолчани се веќе во Германија, а тие ќе имаат и поддршка од трибините од македонските репрезентативци кои настапуваат во оваа земја.

ЕХФ одреди судии од Шведска за дуелот меѓу Рајн Некар Левен и Еурофарм Пелистер

Дриблинг - 23.11.2020

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварот од четвртото коло од групата Д на Лига Европа меѓу претставникот на Германија, Рајн Некар Левен и македонскиот Еурофарм Пелистер.

Пешевски и Томовски домаќини на битолчани во Манхајм

SportMedia - 23.11.2020

Е.Пелистер веќе е во Манхајм каде утре ќе ги одмери силите со Рајн Некар во рамките на Европската лига. По пристигнување во германскиот град, нашите „Германци“, Жарко Пешевски и Мартин Томовски како вистински домаќини ги пречекаа Мартин Велковски и ...

Бабиќ го избра тимот за тешката задача на гостувањето во Манхајм

Sport M - 23.11.2020

Избраниците на Жељко Бабиќ, денеска отпатуваа за Германија каде утре Еурофарм Пелистер ќе има тешка задача на готувањето кај против фаворизираниот Рајн Некар Левен во рамки од 4. коло на групата Д во Европската лига.

Бабиќ: Да бидеме опуштени против Рајн Некар, само така ќе го дадеме максимумот

МКД - 23.11.2020

Тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ не е загрижен поради падот во второто полувреме на неговите ракометари против Кадетен Шафхаузен, смета дека тоа е и поради малкуте натпревари кои ги имале, се надева дека нема да има осцилации против Рајн ...

Ојлески: Не е лесно да се игра против Левен, ама нема што да загубиме

Дерби - 23.11.2020

Составот на Еурофарм Пелистер го продолжува настапот во Лигата на Европа, а новиот предизвик е германскиот бундеслигаш Рајн Некар Левен. Клубот од Манхајм е во одлична форма, во домашниот шампионат има седум победи на осум натпревари, додека пак во ...

Европска лига: Еурофарм Пелистер утре кај Рајн Некар, Металург нема да игра со Фиверс

Алфа - 23.11.2020

Еурофарм Пелистер се упати во Германија за дуел кај Рајн Некар Левен, но Австриски Фиверс не доаѓа во Скопје за средба со Металург во новата меѓународна ракометна клупска седмица. За битолчани тоа е трет настап во Д групата од Лигата на Европа, во ...

Ојлески: Нема што да загубиме, одиме во Германија да играме европски ракомет (ВИДЕО)

Тера - 23.11.2020

Гоце Ојлески ќе биде единствено лево крило на гостувањето во Манхајм против Рајн Некар Левен, со оглед дека Бојан Маџовски не оtпатува, а покрај него во Битола останаа и десното Ненад Костески и пивотот Елмир Граѓан.

Бабиќ го избра тимот за гостувањето во Манхајм

Тера - 23.11.2020

Тренерот на Еурофарм Пелистер, Жељко Бабиќ се одлучи за составот за натпреварот од четвртото коло на групата Д на Лига Европа. Хрватскиот стручњак ќе поведе 16 ракометари со себе за натпреварот против Рајн Некар Левен во вторник од 20:45 часот.

Ракометарите на Еурофарм Пелистер од Битола пристигнаа во Махнхајм, ќе дадема максимум-вели Бабиќ (фото)

Битола Њуз - 23.11.2020

Ракометарите на Еурофарм Пелистер утрово, од Битола, со лет преку Белград, пристигнаа во Махнхајм, каде утре ќе се соочат со Рајн Некар Левен, третиот противник во групата “Д“ на Европската лига, а вечер ќе го имаат и тренингот во салата во Махнхајм.