TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

На ѓорчепетровки не им е сеедно дали ќе финишираат како први или втори

Вест - 23.02.2002

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ, 6. КОЛО Нејзината форма ветува посакуван резултат против АКВА. - Индира Кастратовиќ Единствената обврска што денеска во СРЦ "Кале" во 19.30 часот (судии: Пинеиро и Виљанева од Шпанија) ќе ја имаат ѓорчепетровки е со победа да го заверат првото место во својата Д група ...

Акопјан се надева дека нема да загубат со 17 разлика

Дневник - 23.02.2002

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ - ДЕНЕСКА КОМЕТАЛ ЃП - АКВА Акопјан се надева дека нема да загубат со 17 разлика На денешниот последен натпревар од Д-групата во Лигата на шампионките против рускиот тим на АКВА Волгоград (СРЦ Кале, 19,30 часот), ракометарките на Кометал Ѓорче Петров ќе се обидат успешно ...

Кометал Ѓ.П. ќе атакува на победа против рускиот тим Аква

А1 - 22.02.2002

Ракометарките на Кометал Ѓ.П. и покрај тоа што изборија пласман во 1/4 финалето на Лигата на шампионите во утрешниот последен натпревар од групата против Аква ќе атакуваат на нова победа. На денешната прес конференција на која присуствуваа и преставниците на Аква тренерот Панов истакна дека му се ...

Кометал ја бара Логвин од Хипо!

Утрински - 22.02.2002

Македонскиот првак во потрага по засилување за продолжението од ЛШ РОБЕРТ ДИМИТРИЕВСКИ Трагајќи по засилување за продолжението од Лигата на шампионите, Кометал Ѓорче Петров вчера се обрати до осумкратниот европски првак Хипо Нидерестерајх, изразувајќи заинтересираност неговата најдобра ракометарка ...

Кометал ЃП се засилува со ракометарки на Хипо

Дневник - 22.02.2002

ракомет - Наместо со играЧи од АКВА Русинот Акопјан изјавил дека размислува единствено за позајмување на бекот Марина Наукович, која е повредена Откако пропаднаа преговорите со управата на АКВА Волгоград за позајмувањето на Љубмила Бодниева и Татјана Ализар, македонскиот првак Кометал ЃП повторно и ...

Борец - Работнички Кометал 0:2

Утрински - 21.02.2002

Пријателски натпревар По врнежливо време и тежок терен за игра, Работнички Кометал во пријателски натпревар во Велес го совлада домашниот Борец со 2:0 (2:0). Гостите беа далеку подобра екипа и победата можеше да биде изразена и со повеќе голови разлика.

Голман и пикер од АКВА на заем во Кометал ЃП?

Вест - 21.02.2002

РАКОМЕТ - ЗА ПРОДОЛЖЕНИЕТО ОД НАТПРЕВАРИТЕ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНКИТЕ Откако со блескавиот триумф во Лублин над Монтекс Кометал Ѓорче Петров и дефинитивно обезбеди пласман меѓу најдобрите осум европски екипи, во клубот се посериозно се размислува за засилувањето на сопствените редови за завршните ...

Скопјанки ги меркаат пивотменот и голманот на АКВА

Дневник - 21.02.2002

Наместо бек и пивотмен, како што претходно се планираше, македонскиот претставник во Лигата на шампионките, Кометал ЃП, сака за во следниот круг натпревари да се засили со пивотмен и голман, а први на листата се Русинките Људмила Бодниева и Татјана Ализар од екипата на АКВА Волгоград.

Монтекс демонтиран од Кометал

Утрински - 19.02.2002

Полските медиуми со многу пофалби за играта на македонскиот шампион во Лублин Од нашиот дописник ЗДРАВКО СТАМАТОСКИ ЛУБЛИН - Печатот во Полска е полн со пофалби за брилијантната игра на ракометарките на Кометал Ѓорче Петров во многу важниот натпревар со домаќинот Монтекс Лубела во Лублин, кој ...

Сите од Ц-групата во игра!

Утрински - 19.02.2002

Можни противници на Кометал ЃП во четврт-финалето Сите четири екипи што се натпреваруваат во Ц-групата од Лигата на шампионите - Феробус Мислата од Шпанија, ХЕРЦ Ференцварош од Унгарија, Виборг од Данска и Хипо Нидерестерајх од Австрија, се можни противници на Кометал Ѓорче Петров во ...

Ѓорчепетровки со четврт-финалето во џебот

Вест - 19.02.2002

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИ, 5. КОЛО Како шило низ одбраната на Монтекс. - Лариса Ферзалиева МОНТЕКС - КОМЕТАЛ ЃОРЧЕ ПЕТРОВ 21:38 (10:18) ЛУБЛИН. - Спортска сала. Гледачи: 1.000. Судии: Сербу и Добре (Романија). МОНТЕКС: Чаткова, Хемич, Стржалковска 1, Малчевска 1 (1-0), Вљодек 4, Чапко, Дамјецка ...

"Не знаеја што им се случува"

Дневник - 19.02.2002

РАКОМЕТ - ПРЕТСЕДАТЕЛ НА КОМЕТАЛ ЃП за меЧот во Лублин Ракометарките на Кометал Ѓорче Петров во четвртфиналето од Лигата на шампионките ќе играат против второпласираната екипа од Ц-групата, ако во последното коло од натпреварите по групи, дома, викендов ја победи АКВА Волгоград и го потврди првото ...

Крим во последната секунда до два бода со АКВА

Вест - 18.02.2002

Во рамките на петтото коло од Лигата на шампионките, актуелниот европски првак Крим ЕНР во последната секунда од дуелот со АКВА во Љубљана извлече победа од 22:21. На 40 секунди до крајот Русинките се уште имаа позитивен резултат (21:21) со кој дополнително ќе се искомплицираше работата во Д ...

Кометал Ѓорче Петров меѓу осумте најдобри во Европа

Дневник - 18.02.2002

РАКОМЕТ - ЛИГА НА ШАМПИОНКИТЕ Со високата победа против Монтекс на гости од 38-21, нашите шампионки конкурираат и за првото место во групата Ракометарките на Кометал Ѓ. Петров се пласираа во четврт-финалето на Лигата на шампионите во ракомет, откако високо го совладаа полскиот првак Монтекс, во ...