TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска времето ќе биде сончево со пораст на температурите

МКД - 23.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб променлив ветар. Утринските температури ќе се движат од 3 до 13 степени, а максималните дневни ќе достигнат и до 30 степени.

Времето денеска ќе биде сончево и потопло

Р.С.Европа - 22.09.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив првец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 19 до 26 степени.Во Скопје слично време, со ...

Денеска сончево и потопло со слаб ветер

+инфо - 22.09.2012

Времето во Македонија e сончево и потопло со слаб ветер од променлив првец.Утринската температура се движи од минус еден до седум, а дневната од 19 до 26 степени.

Сончево и потопло, со пораст на температурите

Факултети - 22.09.2012

На Балканскиот полуостров во недела ке биде сончево и потопло. Засилен југоисточен ветар ке дува на Јадранското море. Максималните дневни температури ке се движат од 19°C до 31°C.

По студеното утро во текот на денот сончево и потопло

Факултети - 22.09.2012

На Балканот во сабота ке биде претежно сончево, потопло и ветровито. Засилен ветар ке дува во северените предели на полуостровот и во северниот дел на Јадранот.

Време: Сончево со пораст на температурите

А1 On - 22.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб променлив ветар. Утринските температури ќе се движат од 3 до 13 степени, а максималните дневни ќе достигнат до 30 степени.

Временска прогноза - Наутро свежо, попладне потопло

Inpress - 22.09.2012

Скопје, 22. септември 2012 (ИНПРЕС) Утринската температура ќе донесе доста студено време, на територијата на речиси целата земја. Истата ќе се движи од -1 до 7 степени Целзиусови.

Сончево и потопло време со температура до 26 степени

Нетпрес - 22.09.2012

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 19 до 26 степени.

Сончево и потопло време со температура до 26 степени

Точка - 22.09.2012

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 19 до 26 степени.

Температурата се спушти до минус еден степен

Sky - 22.09.2012

Денес времето во Македонија се очекува да биде сончево и потопло со слаб до умерен ветер со променлив правец. Метеоролозите најавуваат дека температурата ќе се движи од минимални минус еден до седум ...

Потопло и постабилно време од вчера

Либертас - 22.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив првец. Утринската температура се движеше од -1 до 7 Целзиусови степени, а дневната од 19 до 26 степени.

По ладното време, сончев и топол викенд е пред нас

Скопје инфо - 22.09.2012

Во Македонија во сабота по студеното утро, во текот на денот ке биде сончево и потопло. Слаб ветар со променлив правец, а во западните предели ке дува доумерен северозападен и западен ветар.

Облачно со повремени сончеви периоди и температури до 21 степен

Дневник - 21.09.2012

Времето во Македонија вo претпладневните часови ќе биде облачно и ќе дува засилен северозападен ветер. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат, така што ќе преовладува сончево ...

Денес студено, од викендот се враќа топлото време

Кирилица - 21.09.2012

По студеното утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево, ветровито и свежо. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар , а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер.

Претпладне облачно, а попладне разведрување

Курир - 21.09.2012

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно и ќе дува засилен северозападен ветер. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат, така што ќе преовладува сончево време со ...

Временска прогноза - Сончево време со умерена локална облачност и температура до 22 степен

Inpress - 21.09.2012

Скопје, 21. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува засилен, а претпладне на места силен ветер од северозападен правец.

Денеска сончево време со локална облачност

МКД - 21.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува засилен, а претпладне на места силен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 21 степен.

Сончево свежо и ветровито. Не очекува сончев викенд со температура до 30 степени

Факултети - 21.09.2012

Во Македонија во петок стабилизирање на временската состојба. По студеното утро, во текот на денот ке биде претежно сончево, ветровито и свежо.

Температурите се покачуваат - сонце, слаб ветер и 26 степени

Press24 - 21.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив првец. Утринската температура ќе се движи од минус еден до седум, а дневната од 19 до 26 степени.

Утринската минимална до -1, максимална до 26

+инфо - 21.09.2012

Утре наутро времето ќе биде ведро и мошне свежо, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Во текот на денот ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Сончево време со максимални 21 степени

Sky - 21.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец.

Времето утре: Наутро свежо, преку ден сончево и потопло

Sky - 21.09.2012

Времето утре во Македонија наутро ќе биде ведро и доста свежо, а преку денот ќе биде сончево и потопло. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Облачно со засилен ветер

Денешен - 21.09.2012

Времето во Македонија вo претпладневните часови ќе биде облачно и ќе дува засилен северозападен ветер. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат, така што ќе преовладува сончево ...

Петочна временска прогноза: Сонце со заби и силен ветер

Либертас - 21.09.2012

Времето во Македонија денеска, по студеното утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево, ветровито и свежо. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар , а во западните предели ќе дува засилен ...

Временска прогноза за 22.09.2012

Пулс24 - 21.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и потопло со слаб ветер од променлив прaвец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 19 до 26 степени.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

24 Вести - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Со Пороен дожд попладнево заминува летото

Телма - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Дожд, грмежи, силен ветер и температури до 26 степени

Дневник - 20.09.2012

Во земјава времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер ...

Денеска дожд, утре и викендов сонце

Канал5 - 20.09.2012

Од утре повторно пријатно сончево време и температури над 20 степени Целзиусови. Денеска ќе врне во текот на целиот ден.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

Утрински - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Претпладне ветер, попладне сонце

+инфо - 20.09.2012

Денеска претпладне времето ќе биде облачно и ќе дува засилен северозападен ветер. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат, така што ќе преовладува сончево време со умерена локална ...

Утре претпладне облаци, попладне сонце

+инфо - 20.09.2012

Со облаци и со засилен северозападен ветер ќе биде утре претпладне времето во Македонија. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат, така што ќе преовладува сончево време со умерена ...

Денеска дожд, грмежи и силни ветрови

+инфо - 20.09.2012

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен над 70 километри на час, со северозападен ветер кој ќе ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

МРТ - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Облачно со дожд и силен ветер навечер

Кирилица - 20.09.2012

Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен северозападен ветер (над 70км/час) кој ќе придонесе за опаѓање на температурата. Температурата ќе се движи од 13 до 26 степени.

Облачно со повремени сончеви периоди и температури до 21 степен

Сител - 20.09.2012

Времето во Македонија вo претпладневните часови ќе биде облачно и ќе дува засилен северозападен ветер. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат, така што ќе преовладува сончево ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

Алфа - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

Курир - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Временска прогноза: Умерено облачно и нестабилно со дожд и ветровито

Факултети - 20.09.2012

На Балканскиот полуостров во четврток ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а на Јадранот ке дува олујен ветар со брзина и ...

Локален дожд, грмежи и силен ветер во четврток

Макфакс - 20.09.2012

Времето во Македонија во четврток ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен северозападен ветер (над ...

Временска прогноза- облачно и нестабилно време

Р.С.Европа - 20.09.2012

Денеска не очекува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Температурата ќе се движи од 13 до 26 степени.Во Скопје слично време со температурата ќе достигне до 21 ...

Временска прогноза - Променливо облачно и нестабилно време со локален дожд

Inpress - 20.09.2012

Скопје, 20. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе се искачи до 26 степен, во Скопје до 21.

Време: Локален дожд, грмежи и силен ветер

А1 On - 20.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и ...

Променливо облачно со локален дожд и грмежи

Нетпрес - 20.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен северозападен ветер кој ќе ...

Времето денеска со врнежи, грмотевици и засилен ветар

Капитал - 20.09.2012

Во Македонија денес ќе биде умерено облачно и нестабилно, со врнежи од дожд и грмотевици, и засилен ветар. Ќе дува од север и северозапад, освен во западните предели каде ќе доминира засилен западен ...

Понесете си чадор: Попладне не’ очекува пороен дожд и грмежи

Нетпрес - 20.09.2012

Ако планирате сега да излезете од дома, земете си чадор оти метеоролозите за попладневните часови најавуваат пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Подгответе се за дожд и пад на температурите

Курир - 20.09.2012

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе придонесе за ...

Утрово свежо и ветровито - попладне следува сончево време

Press24 - 20.09.2012

Времето утре во Македонија вo претпладневните часови ќе биде облачно и ќе дува засилен северозападен ветер. Попладне облачноста и брзината на ветерот ќе се намалуваат, така што ќе преовладува сончево ...

Пороен дожд, грмежи и ветар од денеска попладне

Либертас - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Oблачно со локален дожд и грмежи

Sky - 20.09.2012

Времето денеска во ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во текот на ноќта ќе дува засилен, на места силен северозападен ветер кој ќе придонесе за ...

Времето денеска врнежливо, со силен ветер и грмежи

Либертас - 20.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно, со врнежи од дожд, грмотевици и засилен ветер. Ќе дува ветер од север и северозапад, освен во западните предели од земјава каде ќе ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

Денешен - 20.09.2012

Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи. Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе достигнува ...

Нестабилно време со локален дожд и грмежи

Денешен - 20.09.2012

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе придонесе за ...

Понесете си чадор: Попладне не’ очекува пороен дожд и грмежи

Точка - 20.09.2012

Ако планирате сега да излезете од дома, земете си чадор оти метеоролозите за попладневните часови најавуваат пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Временска прогноза за денес (20.09) - Дожд, ветер и сериозен пад на температурите

Скопје инфо - 20.09.2012

На Балканскиот полуостров во четврток ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува засилен северен и северозападен ветар, а на Јадранот ќе дува олујен ветар со брзина и ...

Променливо облачно со локален дожд и грмежи

Точка - 20.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен северозападен ветер кој ќе ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

Н.Македонија - 20.09.2012

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ќе ја зафати земјата денеска попладне соопштуваат од Управата за хидрометеоролошки работи Во северните и источните подрачја ветерот повремено ќе биде силен и ќе ...

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер од денеска попладне

Идивиди - 20.09.2012

Скопје, 20 септември 2012 (МИА) - Пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер, најавува од денеска попладне Управата за хидрометеоролошки работи.

Променливо облачно преку ден, навечер дожд

Дневник - 19.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Утре најстудениот ден, очекувајте дожд, грмежи и ветер

Сител - 19.09.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе ...

Променливо облачно време со краткотраен локален дожд

Нетпрес - 19.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Денеска сонце, утре дожд и грмежи

Сител - 19.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Променливо облачно време со краткотраен локален дожд

Таратур - 19.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Променливо облачно време со краткотраен локален дожд

Макфакс - 19.09.2012

Времето во среда во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди

Капитал - 19.09.2012

Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Променливо топло време со дожд попладне

Кирилица - 19.09.2012

Утринската температура ќе се движи од 11 до 16, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, во попладневните часови ќе има услови за ...

Денеска очекувајте ветер,дожд и грмежи

Press24 - 19.09.2012

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе придонесе за ...

Денеска најстудениот ден летово, пороен дожд, грмежи и силен ветер

Сител - 19.09.2012

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе придонесе за ...

Временска прогноза - Променливо облачно време со сончеви периоди и температура до 28. степен

Inpress - 19.09.2012

Скопје, 19. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне ќе има локален краткотраен дожд и ретка појава на грмежи.

Време: Променливо облачно со локален краткотраен дожд

А1 On - 19.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветар.

Претпладне претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно, од петок стабилизирање на времето

Факултети - 19.09.2012

Во Македонија во среда претпладне ке биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со врнежи од дожд. Ке дува слаб југоисточен ветар, а во западните предели ке дува слаб југозападен ...

Утре постудено, од викендов повторно топло време

Нетпрес - 19.09.2012

Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе придонесе за ...

Денеска најстуден ден летово - пороен дожд грмежи и силен ветер

Press24 - 19.09.2012

Температурата ќе достигне до 21 степен Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) ...

Утре очекувајте ветер,дожд и грмежи

Press24 - 19.09.2012

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе ...

Утре ветер до 70 километри на час, викендот сончево

+инфо - 19.09.2012

Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, а во попладневните и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен северозападен ветер со 70 километри на час, кој ...

Денеска сонце, утре дожд и грмежи

Вечер Прес - 19.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Утре заладување

Sky - 19.09.2012

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен северозападен ветер од над 70км/час, ...

Утре постудено, од викендов повторно топло време

Точка - 19.09.2012

Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Попладне и во вечерните часови ќе дува засилен, на места силен (над 70км/час) северозападен ветер кој ќе придонесе за ...

Променливо облачно со максмални 28 степени

Sky - 19.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Времето денеска папазјанија

Либертас - 19.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Променливо облачно време со краткотраен локален дожд

Точка - 19.09.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Променливо облачно со температура до 28 степени

Денешен - 19.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Променливо облачно со температури до 27 степени

Дневник - 18.09.2012

Во земјава денеска ќе преовладува променливо облачно време со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, a локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Денеска сонце, утре дожд и грмежи

Курир - 18.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Утре сончево, од четврток нагло ќе залади

+инфо - 18.09.2012

Утре времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне ќе има локален краткотраен дожд и ретка појава на грмежи.

Умерено облачно претпладне, дожд во попладневните часови

Макфакс - 18.09.2012

Во Македонија во вторник претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд, со слаб променлив ветар.

Време: Умерено облачно претпладне, дожд во попладневните часови

А1 On - 18.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд.

Претпладне умерено облачно со сончеви периоди, попладне можност за дожд

Факултети - 18.09.2012

Во Македонија во вторник претпладне ке биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд. Слаб променлив ветар.

Уште утре ќе имаме пролетни температури - од четврток доаѓа вистинска есен

Press24 - 18.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, наместа ќе има и локален краткотраен дожд особено во северозападниот и југоисточниот дел на земјава.

Прво сонце, а потоа локален дожд

Курир - 18.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, a локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Умерено облачно време, дожд во попладневните часови

Таратур - 18.09.2012

Во Македонија во вторник претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд, со слаб променлив ветар.

Умерено облачно време, дожд во попладневните часови

Нетпрес - 18.09.2012

Во Македонија во вторник претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд, со слаб променлив ветар.

Умерено облачно време, дожд во попладневните часови

Сител - 18.09.2012

Во Македонија во вторник претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд, со слаб променлив ветар.

Денес повеќе сонце од вчера

Капитал - 18.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, a локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Денеска сонце и дожд во цела Македонија

+инфо - 18.09.2012

Времето во Македонија денеска е променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, a локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Претпладне сонце со облаци, попладне можни се врнежи од дожд

Либертас - 18.09.2012

Во Македонија денеска претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб променлив ветер.

Умерено облачно време, дожд во попладневните часови

Точка - 18.09.2012

Во Македонија во вторник претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд, со слаб променлив ветар.

Утре пролетни температури, од четврток нагло опаѓање на тeмпературите

Sky - 18.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне ќе има локален краткотраен дожд и ретка појава на грмежи.

Умерено облачно со можен дожд

Sky - 18.09.2012

Времето претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд, со слаб променлив ветар. Температурата ќе достигне од 18 до 28 степени Целзиусови.

Времето денес (18.09) - Умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд попладне

Скопје инфо - 18.09.2012

На Балканот претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност. Попладне нестабилно со врнежи од дожд ќе биде во западните и јужните предели. Силен ветар ќе дува во Црното и Јадранското море.

Облачно со повремени врнежи од дожд

Дневник - 17.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд, а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.

Променливо облачно време со температура до 25 степени

Таратур - 17.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд, а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.

Денеска времето ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди

Капитал - 17.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд, а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.

Неделна прогноза: Нестабилно и во наредните денови, од петок стабилизирање на времето

Факултети - 17.09.2012

Циклонот Дујомир конечно ни ги донесе долгоочекуваните врнежи од дожд но и падот на температурите кои ги очекувавме по пеколните тропски бранови.

Променливо облачно време, локално повремен дожд

Макфакс - 17.09.2012

Времето во Македонија во понеделник ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.

Временска прогноза - Променливо облачно со подолги сончеви периоди и температура до 24. степен

Inpress - 17.09.2012

Скопје, 17. септември 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.

Време: Утре не излегувајте без чадор - наутро сонце попладне пороен дожд и грмежи

Press24 - 17.09.2012

Утринската температура ќе се движи од 10 до 16, а дневната од 20 до 27 степени. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди.

Променливо облачно време со температура до 25 степени

Сител - 17.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд, а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.

Утре сончево - помалку облаци и дождови

Сител - 17.09.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Попладне ќе има повремени врнежи од дожд, a локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Нестабилно и во наредните денови, стабилизирање на времето од петок

Скопје инфо - 17.09.2012

Циклонот Дујомир конечно ни ги донесе долгоочекуваните врнежи од дожд но и падот на температурите кои ги очекувавме по пеколните тропски бранови.

Времето променливо – сонце во паузите за облаците

Либертас - 17.09.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд, а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.

Променливо облачно време

Вечер Прес - 17.09.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со подолги сончеви периоди. Локално ќе има повремени врнежи од дожд, а во југоисточните делови е можна и појава на грмежи.