TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Русија убиен уште еден новинар

А1 - 17.07.2004

Една недела по убиството на главниот уредник на руското издание на списанието „Форбс“ Пол Хлебников, во Москва е убиен и ерменскиот новинар Паил Полојан. Телото на Полојан, кој работел за весникот на ерменски јазик што излегува во рускиот главен град, било откриено во близина на Москва.

Хлебников искрвавил во заглавен лифт

Утрински - 13.07.2004

Нови детали за смртта на американскиот новинар МОСКВА - Уште додека беше при свест, американскиот новинар со руско потекло Пол Хлебников во петокот навечер му рече на еден колега од редакцијата дека на него пукал висок црномурест човек со брада.

Убиен уредникот на руски "Форбс"

Вест - 12.07.2004

МОСКВА, (Ројтерс) - Вооружени напаѓачи го убија американскиот новинар истражувач и уредник на руското издание на магазинот "Форбс" кое ги објавува имињата на најбогатите луѓе во државата. Пол Хлебников (41) излегувал од редакцијата во североисточна Москва кога покрај него задстанал автомобил од кој ...

Милијардерите го вратија ударот?

Утрински - 12.07.2004

Во Москва убиен контроверзниот уредник на "Форбс" Пол Хлебников прв објави како беше ограбена Русија во времето на Борис Елцин МОСКВА - Во петокот навечер беше убиен познатиот новинар Пол Хлебников, уредник на руското издание на познатиот неделник ?Форбс?.