TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во вторник намалување на температурите за десет степени

Канал5 - 21.09.2014

До крајот на денот во одделни делови од земјава , особено во северозападните делови ќе има нестабилна облачност, краткотраен дожд и ретки грмежи. Слична временска состојба имаме и утре, во ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно, попладне дожд

Телеграф - 21.09.2014

Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 24 до 30 степени Целзиусови Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне со повеќе сончеви периоди, попладне со услови ...

Променливо облачно време со услови за дожд и грмежи

Нетпрес - 21.09.2014

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и променливо, а во попладневните часови можни се поројни дождови и грмежи, особено во источниот дел на земјата.

Попладне можен пороен дожд

А1 On - 21.09.2014

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Утре попладне ќе врне

+инфо - 21.09.2014

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Уживајте во сончевото време, попладне дожд, грмежи и ветер

Сител - 21.09.2014

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Понесете си чадор

+инфо - 21.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне ќе има повеќе сончеви периоди, а попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните делови од ...

Променливо време, попладне можност за пороен дожд и грмежи

Курир - 21.09.2014

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и променливо, а во попладневните часови можни се поројни дождови и грмежи, особено во источниот дел на земјата.

Времето денес облачно со температура до 30 степени

Сител - 21.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне со повеќе сончеви периоди, попладне со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните делови од земјата.

Времето денеска облачно со температура до 30 степени

Република - 21.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне со повеќе сончеви периоди, попладне со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните делови од земјата.

Сончево и дождeливо денес во Македонија

Вечер Прес - 21.09.2014

Сончево време денеска ќе ја опфати Македонија во претпладневните часови додека попладне времето ќе се промени со појавата на услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните ...

Дождливо со нешто сонце претпладне

Локално - 21.09.2014

Денеска е недела, 21 септември, 264-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 101 ден. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно.

Променливо време, со можност за пороен дожд и грмежи

Денешен - 21.09.2014

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и променливо, а во попладневните часови можни се поројни дождови и грмежи, особено во источниот дел на земјата.

ВРЕМЕТО СЕ МЕНУВА: Погледнете што ќе се случи попладнево

Sky - 21.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретка појава на грмежи, особено во северните и западните делови од земјата.

Облачно време, попладне пороен дожд и грмежи

Lider - 21.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне со повеќе сончеви периоди, попладне со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните делови од земјата.

Температурите ќе паднат за 10 степени

Lider - 21.09.2014

“До крајот на денот во одделни делови од земјава , особено во северозападните делови ќе има нестабилна облачност, краткотраен дожд и ретки грмежи. Слична временска состојба имаме и утре, во ...

Променливо време, попладне можност за пороен дожд и грмежи

Вистина.мк - 21.09.2014

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и променливо, а во попладневните часови можни се поројни дождови и грмежи, особено во источниот дел на земјата.

Променливо облачно со повеќе сончеви периоди претпладне

Канал5 - 20.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне со повеќе сончеви периоди, попладне со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните делови од земјата.

Времето денеска: претпладне сончево,попладне облачно

Алсат-М - 20.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

И денеска дожд

А1 On - 20.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне со повеќе сончеви периоди, попладне со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните делови од земјата.

Претпладне сончево, попладне можни врнежи

Нетпрес - 20.09.2014

Денеска не очекува сончево и топло време со можност за краткотраен локален дожд. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста и слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Сончево време, попладне краткотраен локален дожд

Курир - 20.09.2014

Сончево и топло време со можност за краткотраен локален дожд ја очекува денеска Македонија. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста и слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Претпладне сонце, попладне можна дестабилизација

OhridNews - 20.09.2014

Сончево време со умерена облачност ќе превладува во текот на денот. Во попладневните часови не очекува наоблачување, додека во северните делови ќе има услови за нестабилност со појава на краткотраен ...

Сончев ден со можност за краткотрајни дождови

+инфо - 20.09.2014

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Променливо облачно време со температури до 30 степени

Пулс24 - 20.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне со повеќе сончеви периоди, попладне со услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи, особено во источните делови од земјата.

Сончево, со услови за краткотраен локален дожд

Либертас - 20.09.2014

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Претпладне сончево, попладне можен краткотраен дожд

Тера - 20.09.2014

Претпладне сончево. Попладне облачноста делумно ќе се зголеми особено во северните делови и ќе има услови за краткотраен дожд и ретка појава на грмежи.

Што ќе биде со времето?

Sky - 20.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне облачноста делумно ќе се зголеми особено во северните делови и ќе има услови за краткотраен дожд и ретка појава на грмежи.

Претпладне ќе биде сончево-попладне дождливо

Локално - 20.09.2014

Денеска е сабота, 20 септември, 263-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 102 дена. Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево.

Претпладне сончево, попладне можни врнежи

Точка - 20.09.2014

Денеска не очекува сончево и топло време со можност за краткотраен локален дожд. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста и слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Сончево, со услови за краткотраен локален дожд

Скопје инфо - 20.09.2014

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Сончево, со услови за краткотраен локален дожд

Бриф - 20.09.2014

Временската прогноза во Македонија попладне предвидува дека ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Сончево со услови за краткотраен дожд

Република - 20.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Сончево со услови за краткотраен дожд

Вистина.мк - 20.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Сончево со мала облачност и температура до 26 степени

Бизнис Инфо - 19.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб ветер. Температурата ќе се движи од 15 до 26 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до ...

Претпладне сончево, попладне делумно зголемување на облачноста

Канал5 - 19.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

ВРЕМЕ: Сончево и потопло

Телеграф - 19.09.2014

Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 до 28 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска ...

Времето денеска сончево со температури до 29 степени

А1 On - 19.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Cончево и потопло

Макфакс - 19.09.2014

Cончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се движат од 19 до 28 Целзиусови степени.

Времето денес сончево со температури до 29 степени

Сител - 19.09.2014

В ремето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Услови за дожд викендот, а од вторник ептен дожд

Нетпрес - 19.09.2014

Сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 27 степени. За време на викендот и во понеделник во попладневните часови ќе ...

СЕ РАЗУБАВУВА ВРЕМЕТО: Еве како ќе биде

Телеграф - 19.09.2014

Утре и во понеделник и натаму во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретка појава на грмежи Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево.

Викендот со летни температури и со нови дождови

+инфо - 19.09.2014

Времето утре претпладне ќе биде сончево, но попладне облачноста делумно ќе се зголеми особено во северните делови и ќе има услови за краткотраен дожд и ретка појава на грмежи.

Сончево време - попладне дожд

Press24 - 19.09.2014

Сончево и топло време со можност за краткотраен локален дожд ја очекува денеска Македонија. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста и слаб до умерен ветер од јужен и југозападен правец.

Сончево и потопло до 28 степени

Локално - 19.09.2014

Денеска е петок, 19 септември, 262-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 103 дена. Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со ...

ИЗНЕНАДЕНИ? Викендов пак – дожд!

Фактор - 19.09.2014

Убавото време денеска ги подгреа надежите дека пред нас е конечно сончев викенд, но – залудно, велат метеоролозите. За време на викендот и во понеделник во попладневните часови ќе има услови за ...

Сончево, но повремено облачно

Вечер Прес - 19.09.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Време – сончево со умерена облачност

МК News - 19.09.2014

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одредени котлини. Утринската темературите во земјата ќе се движат од шест до 14 степени, а ...

Какво време ќе не очекува денес

Канал 77 - 19.09.2014

Денеска ќе имаме сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 до 28 степени.

Услови за дожд викендов, а од вторник ептен дожд

Точка - 19.09.2014

Сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб јужен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 27 степени. За време на викендот и во понеделник во попладневните часови ќе ...

Сончево, со услови за краткотраен локален дожд

Денешен - 19.09.2014

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Cончево и потопло

Тера - 19.09.2014

Cончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Дневните температури ќе се движат од 19 до 28 Целзиусови ...

Сончево и потопло време со температура до 28 степени

Денешен - 19.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло, со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 ...

Временска прогноза: До вторник – уживајте во летните температури

Кумановски м. - 19.09.2014

Петок конечно ќе донесе убаво сончево и топло септемвриско време. Ветерот ќе биде слаб, претежно од јужен правец. Максимална температура околу 25°С се очекува во северната половина на земјата, а во ...

Сончево и магливо во Македонија

Вечер Прес - 19.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 ...

Сончево претпладне, облачно попладне

Lider - 19.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево. Попладне ќе има делумно зголемување на облачноста, особено во источните региони и ќе има услови за локален краткотраен локален дожд.

Уживајте во денот, денеска не очекува сончево и топло време

Вистина.мк - 19.09.2014

Денеска ќе имаме сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 до 28 степени.

Денеска сончево и потопло - за викендот попладне малку дожд

Канал5 - 18.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 ...

Четврток со намалување на облачноста – мали услови за локален дожд

Таратур - 18.09.2014

Денеска ќе настапи генерално, но постепено намалување на облачноста во земјава. Повремено, можен е краткотраен дожд во јужниот регион од земјава. Ќе дува слаб ветер, претежно од северен правец, но во ...

Времето денес ќе биде сончево со умерена локална облачност

Сител - 18.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 ...

Времето утре, сончево со умерена облачност

+инфо - 18.09.2014

Времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одредени котлини. Утринската темературите во земјата ќе се движат од шест до 14 степени, а ...

Времето утре: Свежо утро со магла, топол ден

Курир - 18.09.2014

Во Македонија, времето утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од 6 до 14, а дневната од ...

Променливо време, чадор задолжително

Курир - 18.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

ВРЕМЕ: Претпладне променливо облачно, попладне ведро

Телеграф - 18.09.2014

Температурата ќе се движи од 17 до 25 Целзиусови степени Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи .

Денеска променливо облачно со повремен дожд

Сител - 18.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Денеска сончево, за викендов дожд

А1 On - 18.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 ...

Од денеска и во наредните три дена сончево и топло

МКД - 18.09.2014

Денеска само на југот на земјата можни се слаби врнежи од дожд, а во целата земја времето ќе биде сончево и потопло од вчера. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 25 Целзиусови ...

Претпладне облачно, попладне намалување на облачноста

Макфакс - 18.09.2014

Претпладне променливо облачно, во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен североисточен ветер.

Облачно со грмежи и дожд

Вечер Прес - 18.09.2014

Променливо облачно време со повремен дожд и грмежи ќе ја зафати денеска Македонија. Во текот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Свежо утро, но конечно потопло време во текот на денот

Пулс24 - 18.09.2014

Денеска ќе имаме сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 до 28 степени.

Не излегувајте без чадор

Скопје инфо - 18.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Времето денес, а и во наредните три дена сончево и топло

МК News - 18.09.2014

Денеска само на југот на земјата можни се слаби врнежи од дожд, а во целата земја времето ќе биде сончево и потопло од вчера. Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 25 Целзиусови ...

БИДЕТЕ ПОДГОТВЕНИ: Ќе истура дожд, а потоа...

Sky - 18.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Облачно претпладне, потоа сончево

Денешен - 18.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Погледнете што ќе му се случи на времето

Sky - 18.09.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност и со слаба утринска магла по одделни котлини. Утринската температура ќе се движи од шест до 14, а дневната од 22 ...

Врнежливо со северен ветер

Локално - 18.09.2014

Денеска е четврток, 18 септември, 261-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 104 дена. Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со ...

Променливо време, чадор задолжително

Вистина.мк - 18.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Облачно претпладне, потоа сончево

Lider - 18.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Времето денеска: Променливо облачно наместа со краткотраен дожд и температура до 24 степени

24 Вести - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Од утре сончево и потопло

Канал5 - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Облачно време со дожд и температура до 24 степени

Бизнис Инфо - 17.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде повремено облачно со слаб дожд. Во попладневните часови се очекува локален краткотраен дожд и умерен северен ветер.

Променливо облачно време со повеќе сонце

Сител - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Време: Променливо облачно

А1 On - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Му се гледа ли крајот на дождот?

Press24 - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Уште денеска малку дожд, од утре до сабота сончево и топло

МКД - 17.09.2014

И утре ќе врне во Македонија, но тоа ќе бидат слаби и локални врнежи и тоа главно во источниот и југоисточниот дел од земјава. Временските прилики се подобруваат, главно поради повисокиот воздушен ...

Облачно со повремен слаб дожд

Макфакс - 17.09.2014

Променливо облачно со повремен слаб дожд. Попладне на места ќе има краткотраен пороен дожд, во југоисточните делови проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Временска прогноза: Од утре разведрување

Факултети - 17.09.2014

Во Македонија во среда претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со услови за врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните ...

Променливо облачно со краткотраен дожд

Нетпрес - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Преку ден умерено облачно, попладне услови за локален дожд

Таратур - 17.09.2014

Среда ќе биде уште еден помалку свеж септемвриски ден. Во текот на денот ќе има умерена, до значителна облачност. Повремен дожд се очекува попладне, со негова почеста појава во источниот дел од ...

Времето ќе се задржи променливо облачно со повремен слаб дожд

Нетпрес - 17.09.2014

Времето денеска ќе се задржи променливо облачно со повремен слаб дожд. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи. Локални врнежи ќе има и во ноќните часови.

ВРЕМЕ: Претпладне променливо облачно, попладне дожд

Телеграф - 17.09.2014

Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 18 до 24 степени Целзиусови Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата .

Променливо време со температура до 22 степени

Курир - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Времето ќе се задржи променливо облачно со повремен слаб дожд

Точка - 17.09.2014

Времето денеска ќе се задржи променливо облачно со повремен слаб дожд. Попладне во јужните делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд со ретки грмежи. Локални врнежи ќе има и во ноќните часови.

Oблачно aма со повеќе сонце

Локално - 17.09.2014

Денеска е среда, 17 септември, 260-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 105 дена. – Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните ...

Променливо облачно време со температура до 24 степени

Денешен - 17.09.2014

Времето денеска во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Денес времето променливо облачно, со повремен дожд!

Пулс24 - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи. Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Облачно, дождливо и ветровито во Македонија

Вечер Прес - 17.09.2014

Променливо облачно и ветровито со краткотраен дожд ќе биде времето денеска во Македонија. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 18 до 24 степени.

Променливо облачно со краткотраен дожд

Точка - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Денеска променливо облачно со краткотраен дожд

Либертас - 17.09.2014

Времето претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на југоисток со појава на ...

Уште денеска малку дожд, од утре до сабота сончево и топло

Тера - 17.09.2014

И утре ќе врне во Македонија, но тоа ќе бидат слаби и локални врнежи и тоа главно во источниот и југоисточниот дел од земјава. Временските прилики се подобруваат, главно поради повисокиот воздушен ...

Утре облачно и врнежливо

Н.Македонија - 17.09.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде променливо облачно, а во јужните делови со повремен локален дожд и ретки грмежи Во текот на денот облачноста ќе се намали.

Променливо облачно со повеќе сонце

Lider - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Променливо време со температура до 22 степени

Вистина.мк - 17.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Утре попладне краткотраен дожд

Канал5 - 16.09.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Облачно со дожд во попладневните часови и температура до 27 степени

Бизнис Инфо - 16.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност, додека во попладневните часови ќе биде нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Утринските температури се од осум до 17 степени, ...

Времето денеска: Променливо облачно со локален дожд и температура до 26 степени

24 Вести - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

ВРЕМЕ: Променливо облачно и посвежо

Телеграф - 16.09.2014

Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 19 до 26 степени Целзиусови Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи .

Му се гледа крајот на дождот

Press24 - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Времето променливо и посвежо

Р.С.Европа - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Ќе му кажеме збогум на дождот - еве што ќе се случува со времето

Press24 - 16.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Денес облачно, со појава на локален дожд

Таратур - 16.09.2014

Во вторник денот повторно го започнуваме со локална умерена облачност и сончеви периоди. Но, попладне повторно се очекува зголемување на облачниот слој.

Облачно и свежо време, очекувајте дожд

Курир - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Облачно со услови за дожд

Нетпрес - 16.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд, особено во крајните западни и источни делови.

Облачно со повремен дожд и ретки грмежи

Макфакс - 16.09.2014

Променливо облачно со повремен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе се движат од 15 до 25 Целзиусови степени.

Време: Променливо облачно со услови за дожд

А1 On - 16.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Не очекуваат врнежливо време и пониски температури

Нетпрес - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Нестабилно со услови за врнежи од дожд и грмотевици

Локално - 16.09.2014

Денеска е вторник, 16 септември, 259-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 106 дена. Во Македонија претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно ...

Денеска променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи

Либертас - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Ќе му дојде ли крајот на дождот- какво време не очекува оваа недела?

МК News - 16.09.2014

Оваа работна недела ќе имаме подобра временска прогноза од претходната. Денес ќе имаме релативно суво утро и умерена облачност. Попладне повторно ќе има зголемување на облачноста и појава на ...

Облачно со услови за дожд

Точка - 16.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд, особено во крајните западни и источни делови.

Променливо време со температура до 22 степени

Денешен - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Облачно и свежо време со дожд и грмотевици

Канал 77 - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Променливо облачно со појава на краткотраен дожд

Пулс24 - 16.09.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Помалку дожд до викенд

Вечер Прес - 16.09.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата. Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Не' очекуваат врнежливо време и пониски температури

Точка - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Утре и сонце и дожд

Н.Македонија - 16.09.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде променливо облачно со повеќе сонце во јужните делови од земјата Попладне облачноста насекаде ќе се зголеми и ќе има појава на краткотраен дожд, а на ...

Облачно и свежо време, очекувајте дожд

Вистина.мк - 16.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Променливо облачно време со дожд

Бизнис Инфо - 15.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд. Во попладневните часови се очекува дестабилизација на времето со пороен дожд и грмежи.

И денеска променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Канал5 - 15.09.2014

Времето денеска ќе биде променливото и облачно со пониски температури. Вакво време ќе имаме до среда. Од четврток ќе настапи стабилизирање на времето и пораст на дневните температури.

Облачно со локални врнежи

Канал5 - 15.09.2014

Променливо облачно и посвежо ќе биде денес времето во земјава, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Времето денеска: Променливо, попладне нестабилно со пороен дожд и температура до 26 степени

24 Вести - 15.09.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во ...

Денеска променливо облачно, од четврток потопло

+инфо - 15.09.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Променливо облачно време, очекувајте дожд

Курир - 15.09.2014

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во ...

Ќе „удри" ли Талија и денеска во Македонија

Press24 - 15.09.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во ...

Времето облачно, попладне се очекуваат поројни дождови

Нетпрес - 15.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во источните ...

Понеделнички со малку дожд

Таратур - 15.09.2014

Во понеделник ќе имаме повеќе сончеви периоди за разлика од недела. Но, тоа не значи дека дождот ќе нé одмине текот на овој ден. Сепак, дожд ќе има значително помалку во однос на претходните два дена.

На дождот му се гледа крајот - еве кога доаѓа разведрувањето

Press24 - 15.09.2014

Имајќи го во предвид времето кое го имавме во текот на викендот кој е веќе зад нас, може да се каже дека нé очекува нешто подобро бреме во текот на оваа работна недела.

„Не умри магаре“ до четврток, од тогаш ќе се подобри времето

Нетпрес - 15.09.2014

Времето денеска ќе се задржи умерено облачно, а попладне ќе има локален дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилување на ветерот, особено во источните и југоисточните ...

Какво време не очекува оваа недела- ќе му дојде ли крајот на дождот?

Курир - 15.09.2014

Оваа работна недела ќе имаме за подобра временска прогноза од претходната. Утре ќе имаме релативно суво утро и умерена облачност. Попладне повторно ќе има зголемување на облачноста и појава на ...

Облачно и свежо време со дожд и грмотевици

Сител - 15.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Локално - 15.09.2014

Денеска е понеделник, 15 септември, 258-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 107 дена. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд.

И попладнево пороен дожд и грмежи, стабилизирање на времето од четврток

Либертас - 15.09.2014

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во ...

"Не умри магаре" до четврток, од тогаш ќе се подобри времето

Точка - 15.09.2014

Времето денеска ќе се задржи умерено облачно, а попладне ќе има локален дожд. На места врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи и засилување на ветерот, особено во источните и југоисточните ...

Што ќе се случува со времето наредните денови?

Скопје инфо - 15.09.2014

Вторник започнува со релативно суво утро и умерена облачност. Попладне повторно ќе има зголемување на облачноста и појава на релативно слаби и локални врнежи од дожд.

Oблачно време проследено со поројни дождови

Пулс24 - 15.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во источните ...

Ќе му дојде ли крајот на дождот- какво време не очекува оваа недела?

Денешен - 15.09.2014

Оваа работна недела ќе имаме подобра временска прогноза од претходната. Утре ќе имаме релативно суво утро и умерена облачност. Попладне повторно ќе има зголемување на облачноста и појава на релативно ...

ИЗДРЖЕТЕ: Еве што следува со времето

Sky - 15.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 19 до ...

Облачно и дождливо време во Македонија

Вечер Прес - 15.09.2014

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во ...

Дождови и температура до 26 степени

Скопје инфо - 15.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во источните ...

Утре променливо облачно со повремен дожд

Република - 15.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Врнежите ќе бидат позастапени во северните и источните делови од земјата.

Времето облачно, попладне се очекуваат поројни дождови

Точка - 15.09.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во источните ...

Какво време не очекува оваа недела- ќе му дојде ли крајот на дождот?

Вистина.мк - 15.09.2014

Оваа работна недела ќе имаме за подобра временска прогноза од претходната. Утре ќе имаме релативно суво утро и умерена облачност. Попладне повторно ќе има зголемување на облачноста и појава на ...

Променливо облачно време, очекувајте дожд

Вистина.мк - 15.09.2014

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално може врнежите да се пообилни особено во ...