TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

САД ставаат 110 милијарди долари во бункер

Утрински - 11.12.2010

Проблемот со печатење на новите банкноти од 100 долари, изработени со помош на висока технологија, ја принуди американската државна печатница на пари да прекине со печатењето и да стави надвор од ...

Кеш сложувалка

Оn.net - 10.12.2010

Ако мислевте дека вие сте махери за сложувалки само затоа што сте составиле 1.500 делчиња, тогаш што да каже Тајванката што цела недела, дење-ноќе составувала 200 банкноти кои поминале низ шредер.

САД мора да уништи 110 милијарда долари

А1 - 09.12.2010

Поради бизарна печатарска грешка, американската федерална банка ќе мора да уништи 1,1 милијарда, целосно нови банкноти од 100 долари со ликот на Бенџамин Френклин.

Свет - Печатарска грешка изгоре 110 милијарди долари

Време - 09.12.2010

Американската федерална банка ќе мора да уништи 1,1 милијарда целосно нови банкноти од по 100 долари со ликот на Бенџамин Френклин поради печатарска грешка, пренесува американскиот печат.

Нова пријава за фалсификаторскиот двоец

Н.Македонија - 09.12.2010

Струшката полиција поднесе уште една нова кривична пријава, петта по ред, против фалсификаторскиот двоец од Скопје што летово растурал фалсификувани евра во продавници и угостителски објекти низ ...

САД поради печатарска грешка ќе мора да уништи 110 милијарди долари

МК-Фондови - 09.12.2010

Поради печатарска грешка, американската Федерална банка најверојатно ќе мора да уништи 1,1 милијарда целосно нови банкноти од по 100 долари со ликот на Бенџамин Френклин.

САД мора да уништи 110 милијарда долари

Макфакс - 09.12.2010

Поради бизарна печатарска грешка, американската федерална банка ќе мора да уништи 1,1 милијарда, целосно нови банкноти од 100 долари со ликот на Бе..

Скопјани пазареле со фалсификувани пари во Струга

Идивиди - 08.12.2010

Струга, 8 декември (МИА) - Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Х.Е. (45) и А.И. (45), двајцата од Скопје, за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

Скопјани пазареле со фалсификувани пари во Струга

Сител - 08.12.2010

Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Х.Е. (45) и А.И. (45), двајцата од Скопје, за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

САД ќе фрлат 1,1 млрд. $

Вечер Прес - 08.12.2010

Поради бизарна печатарска грешка американската Федерална банка најверојатно ќе мора да уништи 1,1 милијарда целосно нови банкноти од по 100 долари со ликот на Бенџамин Френклин.

Скопјани со фалсификувани пари пазареле во Струга

Курир - 08.12.2010

Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против Х.Е. (45) и А.И. (45), двајцата од Скопје, за сторено кривично дело „фалсификување пари“.

САД: Испечатени 1, 1 милијарди безвредни долари

Нетпрес - 08.12.2010

Почетокот на печатењето на новите банкноти од 100 долари во САД е обележен со целосна катастрофа. Имено, 10 отсто од печатените банкноти се печатени со грешка и се повлечени од промет, јавува ...

Печатна грешка од 100 милијарди долари!

VOX - 07.12.2010

Американската влада изминатиот април го промовираше новиот дизајн на банкнотата од 100 американски долари и тоа со многу “галама“, па дури и со трејлер на YouTube (види подолу).

Американските власти уништуваат пари, буквално

Оn.net - 07.12.2010

Заради грешка во печатењето, 30% од 1,1 милијарда редизајнирани банкноти од по 100 американски долари, се безвредни и мора да бидат уништени.

Печатна грешка уништи над милијарда долари

Алсат-М - 07.12.2010

Милијарда и сто милиона новодизајнирани банкноти од 100 долари со ликот на Бенџамин Франклин не се пуштаат во употреба заради бизарен проблем при печатењето.

110 милијарди долари „фира“ поради печатна грешка

Кирилица - 07.12.2010

Поради печатна грешка, американската Федерална банка најверојатно ќе мора да уништи 1,1 милијарда целосно нови банкноти од по 100 долари со ликот на Бенџамин Френклин Минатиот април американските ...

САД поради печатарска грешка ќе мора да уништи 110 милијарди долари

Сител - 07.12.2010

Поради печатарска грешка, американската Федерална банка најверојатно ќе мора да уништи 1,1 милијарда целосно нови банкноти од по 100 долари со ликот на Бенџамин Френклин.

Америка поради грешка уништува 110 млр. долари

Курир - 07.12.2010

Поради грешка во печатењето, американската федерална банка би можела да биде приморана да уништи 1,1 милијарда потполно нови банкноти од 100 долари со ликот на Бенџамин Франклин, пренесуваат ...

Скопјани во Струга купувале со фалсификувани евра

Inpress - 07.12.2010

Струга, 7. декември 2010 (ИНПРЕС) Полициската станица од Струга, поднесе кривична пријава против 45-годишните Х.Е. и А.И., двајцата од Скопје за сторено кривично дело „фалсификување пари“. На 2.

Откриени фалсификати на банкноти од 200 евра

Канал5 - 06.12.2010

Неготинската полиција осомничи кочанчанец за кривично дело „фалсификување пари“. Според МВР осомничениот во менувачница успеал да смени три фалсификувани банкноти од по 200 евра.

Кочанчанец разменувал фалсификувани евра

Inpress - 06.12.2010

Неготино, 6. декември 2010 (ИНПРЕС) Полициската станоца од Неготино, поднесе кривична пријава против 34-годишниот Р.А. од Кочани за сторено кривично дело „фалсификување пари“.