TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Српскиот монструм Ѓуриќ во затвор го чуваат од линчување

Дневник - 10.08.2014

На месарот од Сурчин, 34-годишниот Драган Ѓуриќ, кој свирепо ја уби петнаесетгодишната тинејџерка Тијана Јуриќ, му е доделена посебна ќелија во затворот во Суботица за да не го линчуваат другите ...

Монструмот го чуваат од линчување во затвор!

Курир - 10.08.2014

На 34- годишниот Драган Ѓуриќ кој ја уби младата Тијана Јуриќ животот му е под закана. На месарот од Сурчин кој свирепо ја уби петнаесетгодишната тинејџерка му е доделена посебна ќелија во затворот ...

Убиецот на Тијана во затворот го чуваат од линчување!

Сител - 10.08.2014

На 34- годишниот Драган Ѓуриќ кој ја уби младата Тијана Јуриќ животот му е под закана. На месарот од Сурчин кој свирепо ја уби петнаесетгодишната тинејџерка му е доделена посебна ќелија во затворот ...

Ден по погребот на Тијана- улиците во Бајмок пусти, децата дома

Press24 - 10.08.2014

Ден по погребот на младата Тијана Јуриќ тишина тешка како олово го окова Бајмок. Во Бајмок улиците се пусти без детски гласови и соседски разговори по улиците.

ФОТО: Ден по погребот на Тијана: Децата дома, улиците празни

Сител - 10.08.2014

Тишина тешка како олово го окова Бајмок. Ден по погребот на младата Тијана Јуриќ во Бајмок улиците се пусти без детски гласови и соседски разговори по улиците.

Монструмот од Србија го чуваат од линчување во затвор

Press24 - 10.08.2014

Драган Ѓуриќ (34) убиецот на младата Тијана Јуриќ е во животна опасност. На месарот од Сурчин кој свирепо ја уби петнаесетгодишната тинејџерка му е доделена посебна ќелија во затворот во Суботица, со ...

ДОДЕКА Е ВО ПРИТВОР: Убиецот на Тијана го чуваат од линч

Телеграф - 10.08.2014

Убиецот на српската тинејџерка издржува мерка притвор во затворот во Суботица, откако на сослушувањето го призна злосторството На Драган Ѓуриќ (34), месарот од Сурчин кој свирепо ја уби српската ...

Наместо на електрична столица, монструмот ќе лежи во затвор

Курир - 10.08.2014

По стравичнио т злочин кој го направи Драган Ѓуриќ, српската јавност гласно бара смртна казна. Скоро 170.000 лица се придружија на страницата на Фејсбук „Смртна казна за убиецот на Тијана Јуриќ“.

Ден по погребот на Тијана: Улиците пусти, децата дома!

Курир - 10.08.2014

Тишина тешка како олово го окова Бајмок. Ден по погребот на младата Тијана Јуриќ во Бајмок улиците се пусти без детски гласови и соседски разговори по улиците.

НОВИ ДЕТАЛИ: Месарот прво ја силувал, па ја задавил Тијана

Телеграф - 10.08.2014

Во јавноста испливаа нови детали за убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ од Србија Радио Сараево јавува дека убиецот Драган Ѓуриќ лажел при опишувањето на околностите на убиството, односно дека ...

Мобилниот на Тијана пронајден крај патот, се бараат облеката и лопатата

Курир - 10.08.2014

Продолжува истрагата за свирепото убиство на младата Тијана Јуриќ, која трагично го изгуби својот живот. Монструмот Драган Ѓурич во детали го раскажа своето монструозно дело, додаде дека лопатата ја ...

Ден по погребот на Тијана: Улиците пусти, децата дома!

МК News - 10.08.2014

Тишина тешка како олово го окова Бајмок. Ден по погребот на младата Тијана Јуриќ во Бајмок улиците се пусти без детски гласови и соседски разговори по улиците.

Во затвор монструмот го чуваат од линчување!

Денешен - 10.08.2014

На 34- годишниот Драган Ѓуриќ кој ја уби младата Тијана Јуриќ животот му е под закана. На месарот од Сурчин кој свирепо ја уби петнаесетгодишната тинејџерка му е доделена посебна ќелија во затворот ...

Затворениците сакаат да го линчуваат – Убиецот на Тијана го чуваат во посебна ќелија

МК News - 10.08.2014

На 34- годишниот Драган Ѓуриќ кој ја уби младата Тијана Јуриќ животот му е под закана. На месарот од Сурчин кој свирепо ја уби петнаесетгодишната тинејџерка му е доделена посебна ќелија во затворот ...

Српскиот монструм Ѓуриќ го чуваат од линч во притвор

Република - 10.08.2014

На триесетичетири годишниот Драган Ѓуриќ кој ја уби младата Тијана Јуриќ животот му е под закана. На месарот од Сурчин кој свирепо ја уби петнаесетгодишната тинејџерка му е доделена посебна ќелија во ...

Цеца со денови плаче поради малата Тијана

Пулс24 - 10.08.2014

Концертот беше одличен. Меѓутоа, веста за малата Тијана толку ме потресе што веќе со денови плачам и размислувам за нејзе и нејзиното семејство. Сакав да ја спомнам и да и ја посветам песната „Пиле“, ...

УБИЕЦОТ НА ТИЈАНА: Плачеше и молеше да ја пуштам – ја силувал, отишол на кафе па ја закопал

МК News - 10.08.2014

Тој додека бил на годишен одмор редовно на телевизија следел што се случува со потрагата на девојчето и со неговото наоѓање од страна на полицијата Според новиот исказ што дал во притвор убиецот ...

Тивко и празно во Бајмок, убиството на Тијана го претвори местото во „село на тишината“

Република - 10.08.2014

Тишина тешка како олово го окова Бајмок. По погребот на младата Тијана Јуриќ во Бајмок улиците се пусти без детски гласови и соседски разговори по улиците.

За 2 недели исчезнале 13 деца – страв на Балканот (Фото)

МК News - 10.08.2014

Во последниов месец од балканските земји се исчезнати голем број на деца, минативе две недели дури 13. Меѓу нив се водеше и Тијана, Србинката која беше убиена од монструм.

Мобилниот на Тијана пронајден крај патот, се бараат облеката и лопатата

Република - 10.08.2014

Монструмот Драган Ѓурич во детали го раскажа своето монструозно дело, додаде дека лопатата ја купил на 26 јули и потоа ја фрлил преку брдо во Сомбор. Полицијата го пребара теренот, но таму се ...

Бајмок ден после погребот на Тијана: Улиците пусти, децата дома!

Sky - 10.08.2014

Тишина го окова Бајмок. Тага и неверување, помешани со бес ја заменија тринаесетдневната надеж дека 15-годишната Тијана Јуриќ, која исчезна на 26. јули, ќе биде најдена жива.

Убиецот на Тијана го чуваат во затвор за некој да не го линчува

Фактор - 10.08.2014

Драган Ѓуриќ, месарот осомничен дека ја убил 15-годишната Тијана Јуриќ, е сместен во посебна ќелија во Окружниот затвор во Суботица, бидејќи постои објективна опасност дека би можеле да го нападнат и ...

ЦЕЦА: Секој ден плачам поради малата Тијана!

Sky - 10.08.2014

Цела Србија жали за 15-годишната Тијана Јуриќ, така и пејачката Светлана Ражнатовиќ сочувствува со нејзиното семејство и пријателите. Имено, Цеца во петокот вечерта одржа спектакуларен концерт во ...

Монструмот од Сурчин во изолација, затворениците се закануваат со линч!

Вечер Прес - 10.08.2014

Семејството на убиецот на Тијана мора да се крие и ќе побара полициска заштита поради огромниот број закани кои стигнуваат од сите страни Монструмот од Сурчин, Драган Ѓуриќ (34), кој ја злоставуваше ...

Цеца: Со денови плачам за малата Тијана

Вистина.мк - 10.08.2014

Цела Србија се зави во црно после смртта на малата Тијана. Цела Србија и цел Балкан жали за 15-годишната девојка Тијана Јуришиќ, па така и пејачката Цеца Ражнатовиќ сочувствува со нејзиното семејство ...

Цеца: За убиецот на Тијана смртта би била награда!ВИДЕО

Lider - 10.08.2014

Цеца Ражнатовиќ пеејќи на Соборот на трубачи во Гуча го одржа еден од најемотивните концерти во кариерата. Најголемата српска ѕвезда настапи пред 20.000 луѓе, а потполно спонтано својот хит “Пиле“ и ...

Цеца во Гуча ја пееше „Пиле“ за убиената Тијана / Видео

Lider - 10.08.2014

Илјадници фанови синоќа пееја заедно со Цеца Ражнатовиќ која одржа концерт во Гуча, а многумина не можеа да ги сокријат солзите откако пејачката ја посвети нумерата „Пиле“ на свирепо убиената девојка ...

Србија: 30 дена притвор за осомничениот убиец на 15-годишната Тијана

24 Вести - 09.08.2014

Мерка од 30 дена притвор му е му е одредена на Драган Ѓуриќ, осомничениот за убиството на 15 годишната српска тинејџерка Тијана Јуриќ. Ѓуриќ е сместен во притворската единица на затворот во Суботица, ...

Таткото на Тијана: „Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив“

Курир - 09.08.2014

Таткото на трагично загинатата Тијана, Игор Јуриќ, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас. - Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот ...

МАЈКАТА НА МОНСТРУМОТ: Ќе скокнам во Сава, веќе не знам каде се наоѓам…

Телеграф - 09.08.2014

- Никаде не сум била. Куќата ја немам напуштено. Не смеам на улица за тоа што знам што ќе кажат луѓето за мене. Ќе покажуваат кон мене и ќе кажат: „Ова е мајка на убиец“.

Убиецот на Тијана е во притвор

Курир - 09.08.2014

На осомничениот за убиството на Тијана му е одредена мерка притвор од 30 дена. Драган Ѓуриќ е сместен во притворската единица на затворот во Суботица, откако беше на распит кај јавен обвинител.

ГАЛЕРИЈА Последно збогум за Тијана

+инфо - 09.08.2014

Леле Тијана, злато татино, одекнуваше на гробиштата во Суботица, каде вчера беше погребана младата Тијана Јуриќ, која беше убиена од месарот Дран Ѓуриќ и закопана во дупка.

Видео од погребот на Тијана: „Никогаш нема да те заборавиме“

Курир - 09.08.2014

Болен лелек во градите на неутешниот татко Игор Јуриќ, од кој се смрзнуваше крвта во вените, одекнувал вчера на градските гробишта во Суботица, каде неколку илјади луѓе се собраа да се опростат од ...

Ангеле почивај во мир- Сека и посвети блог на трагично загинатата Тијана

Press24 - 09.08.2014

Трагичната смрт на младата Тијана го потресе Балканот. Јавните личности беа погодени од овој немил настан и речиси сите го дадоа своето сочуство до семејството на Тијана.

„Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив“- таткото на Тијана скршен од болка

Press24 - 09.08.2014

Игор Јуриќ, таткото на трагично загинатата Тијана, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас. - Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот ...

Книга на жалоста на Фејбук: „Тијана чувај ги од небото девојките и жените“

Курир - 09.08.2014

На социјалната мрежа Фејсбук, пријателите на Тијана Јуриќ отворија Книга на жалоста, на која администраторите оставиле трогнателна проштална порака. - „Тијана ангелу, не си веќе дел од овој свет полн ...

ВИДЕО: Цеца ја расплака публиката, ја пееше „Пиле“ на Тијана!

Курир - 09.08.2014

Илјадници фанови синоќа пееја заедно со Цеца Ражнатовиќ која одржа концерт во Гуча, а многумина не можеа да ги сокријат солзите откако пејачката ја посвети нумерата „Пиле“ на свирепо убиената девојка ...

ФОТО: Многу деца се исчезнати, несреќата во Србија го зголеми стравот

Курир - 09.08.2014

Во последниов месец од балканските земји се исчезнати голем број на деца, минативе две недели дури 13. Меѓу нив се водеше и Тијана, Србинката која беше убиена од монструм.

Цеца ја расплака публиката, ја отпеа „Пиле“ за Тијана!

Хитпортал - 09.08.2014

И лјадници фанови синоќа пееја заедно со Светлана Ражнатовиќ – Цеца која одржа концерт во „Гуча“. А, многумина не можеа да ги сокријат солзите откако пејачката ја посвети песната „Пиле“ на убиената ...

УБИЕЦОТ НА ТИЈАНА: Плачеше и молеше да ја пуштам

Телеграф - 09.08.2014

Тој додека бил на годишен одмор редовно на телевизија следел што се случува со потрагата на девојчето и со неговото наоѓање од страна на полицијата Според новиот исказ што дал во притвор убиецот на ...

Откако остана на улица мајката на монструмот најави самоубиство

Сител - 09.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Мајката на убиецот на Тијана остана на улица и се заканува со самоубиство

Press24 - 09.08.2014

56- годишната Макивија Ѓуриќ, мајката на монструмот Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил малата Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Таткото на Тијана: „Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив“

Нетпрес - 09.08.2014

Таткото на трагично загинатата Тијана, Игор Јуриќ, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас. Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот убиец, ...

Мајката на убиецот на Тијана се заканува со самоубиство

+инфо - 09.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Таткото на Тијана: Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив!

Сител - 09.08.2014

Таткото на трагично загинатата Тијана, Игор Јуриќ, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас. - Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот ...

Видео од погребот на Тијана: „Дете мое, среќо моја, не оставај не, те молам“

Сител - 09.08.2014

Болен лелек во градите на неутешниот татко Игор Јуриќ, од кој се смрзнуваше крвта во вените, одекнувал вчера на градските гробишта во Суботица, каде неколку илјади луѓе се собраа да се опростат од ...

Како течела истрагата за убиството на Тијана?!

Сител - 09.08.2014

Истрагата за Тијана е една од најобемните во историјата на српската полиција. Започна ноќта кога Тијана последен пат е видена, а голем проблем во брзо решавање на случајот е направен од селаните, кои ...

„Тијана чувај ги од небото девојките и жените“- потпишете се во книгата на жалоста на Фејбук

Press24 - 09.08.2014

На популарната социјална мрежа Фејсбук, пријателите на Тијана Јуриќ отворија Книга на жалоста, на која администраторите оставиле трогнателна проштална порака.

Потпишете се во книгата на жалоста за Тијана Јуриќ

Сител - 09.08.2014

На популарната социјална мрежа Фејсбук, пријателите на Тијана Јуриќ отворија Книга на жалоста, на која администраторите оставиле трогнателна проштална порака.

ВИДЕО: Цеца ја расплака публиката, песната „Пиле“ ја посвети за Тијана!

Сител - 09.08.2014

Илјадници фанови синоќа пееја заедно со Цеца Ражнатовиќ која одржа концерт во Гуча, а многумина не можеа да ги сокријат солзите откако пејачката ја посвети нумерата „Пиле“ на свирепо убиената девојка ...

Луѓе без душа: Го уценувале таткото на Тијана!

Курир - 09.08.2014

Некои медиуми беа премногу сурови при известувањето за исчезнувањето на 15-годишното девојче Тијана Јуриќ во Србија. Се пожали вчера нејзиниот татко Игор Јуриќ.

Мајката на монструмот остана на улица, се заканува со самоубиство!

Курир - 09.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

ВИДЕО: Тијана имала ангелски глас и големи планови за во иднина

Курир - 09.08.2014

Трагедијата која се случи во семејството Јуриќ овие денови го потресе целиот Балкан, а посебно Србија. Но, овие снимки кои ги објави српскиот портал „Ало“ на кои се гледа дека таа имала ангелски ...

МАЈКАТА НА МОНСТРУМОТ: Да можам, би умрела наместо Тијана!

Sky - 09.08.2014

Ги молам родителите на Тијана да ме разберат. Јас не сум виновна. Што да им кажам на родителите кои изгубија дете од 15 години, освен да го примат моето искрено сочувство.

(ВИДЕО) Цеца и посвети песна на малата Тијана ама немаше гајле да држи концерт само два часа по нејзиниот погреб

Бриф - 09.08.2014

Во текот на вчерашниот концерт на Цеца на Саборот во Гуча, најемотивниот момент според некои од српските медиуми бил кога пејачката и го посветила хитот „Пиле“ на ѕверски убиената Тијана Јуриќ.

Таткото на Тијана: Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив!

Вечер Прес - 09.08.2014

Таткото на трагично загинатата Тијана, Игор Јуриќ, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас. - Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот ...

Во Суботица: Погребана Тијана Јуриќ

Република - 09.08.2014

Неколку илјади луѓе се собрале на градските гробишта во Суботица, Србија да се збогуваат со 15-годишната Тијана Јуриќ, која беше силувана и свирепо убиена.

Застрашувачко признание на монструмот: Плачеше и молеше да ја пуштам дома!

Sky - 09.08.2014

Драган Ѓуриќ (34), месар од Сурчин, ја задавил Тијана Јуриќ (15) со дуксерка на нејзиниот другар. Истата поради која кобната ноќ се враќала за да му ја врати на другарот.

Мајката на убиецот на Тијана остана на улица и се заканува со самоубиство

Sky - 09.08.2014

56- годишната Макивија Ѓуриќ, мајката на монструмот Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил малата Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Книга на жалоста на Фејбук: „Тијана чувај ги од небото девојките и жените“

Денешен - 09.08.2014

Пријателите на Тијана Јуриќ на социјалната мрежа Фејсбук, отворија Книга на жалоста, на која администраторите оставиле трогателна проштална порака. - „Тијана ангелу, не си веќе дел од овој свет полн ...

Книга на жалоста на Фејбук: „Тијана чувај ги од небото девојките и жените“

МК News - 09.08.2014

На социјалната мрежа Фејсбук, пријателите на Тијана Јуриќ отворија Книга на жалоста, на која администраторите оставиле трогнателна проштална порака. - „Тијана ангелу, не си веќе дел од овој свет полн ...

Таткото на Тијана: „Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив“

МК News - 09.08.2014

Таткото на трагично загинатата Тијана, Игор Јуриќ, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас. - Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот ...

Мајката на монструмот се заканува со самоубиство

Република - 09.08.2014

Мајката на Драган Ѓуриќ, кој ја силуваше и уби тиејџерката Тијана Јуриќ се заканува дека ќе се самоубие. - Никаде не сум била. Куќата ја немам напуштено.

Мајката на убиецот на Тијана се заканува со самоубиство – добила налог за иселување

МК News - 09.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Еве како полицијата го откри убиецот на Тијана

МК News - 09.08.2014

На местото каде што Тијана е киднапирана, беа пронајдени нејзината патика и нокт. Тоа беше првата трага за полицијата. Систем на елиминација - Доказите се со лош квалитет бидејќи селаните ги ...

Цеца и ја посвети песната „Пиле“ на Тијана и ја расплака публиката (ВИДЕО)

Република - 09.08.2014

На синоќешниот концерт на Цеца Ражнатовиќ кој се одржа во Гуча, илјадници фанови пееја заедно со неа, а многумина не можеа да ги сокријат солзите откако пејачката ја посвети нумерата „Пиле“ на ...

Балканот во солзи и гнев: Последно збогум за 15-годишната Тијана

Точка - 09.08.2014

Болен лелек во градите на неутешниот татко Игор Јуриќ, од кој се смрзнуваше крвта во вените, одекнувал вчера на градските гробишта во Суботица, каде неколку илјади луѓе се собраа да се опростат од ...

Последно збогум за Тијана – како да се простиш од дете кое живеело само 15 год – Балканот во солзи и гнев (Видео)

МК News - 09.08.2014

Болен лелек во градите на неутешниот татко Игор Јуриќ, од кој се смрзнуваше крвта во вените, одекнувал вчера на градските гробишта во Суботица, каде неколку илјади луѓе се собраа да се опростат од ...

Цеца ја расплака публиката – и ја посвети „Пиле“ на Тијана (ВИДЕО)

МК News - 09.08.2014

Илјадници фанови синоќа пееја заедно со Цеца Ражнатовиќ која одржа концерт во Гуча, а многумина не можеа да ги сокријат солзите откако пејачката ја посвети нумерата „Пиле“ на свирепо убиената девојка ...

Мајката на монструмот остана на улица, се заканува со самоубиство!

Вечер Прес - 09.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Видео: Цеца и ја посвети „Пиле“ на Тијана и ја расплака публиката

Денешен - 09.08.2014

Синоќа на концертот на Цеца Ражнатовиќ кој се одржа во Гуча, илјадници фанови пееја заедно со неа, а многумина не можеа да ги сокријат солзите откако пејачката ја посвети нумерата „Пиле“ на свирепо ...

Фото: КАДЕ ГИ КРИЈАТ И ШТО ИМ ПРАВАТ? - 13 деца од регионот исчезнаа за само неколку дена

Пулс24 - 09.08.2014

Според податоците од сајтот ABER Alert Europe, невладини организации со седиште во Белгија која се занимава со потрага на исчезнати деца на територијата на Европа, на Балканскиот полуостров во ...

Ѓуриќ: Ја избришав со мојата маица, ја силував, па ја задавив со нејзиниот дуксер

Идивиди - 09.08.2014

Монструмот Драган Ѓуриќ, месар од Сурчин, во полиција го признал свирепото убиство над Тијана Јуриќ и детално на полицајците им раскажал како го убил девојчето.

Мајката на убиецот на Тијана се заканува со самоубиство

Lider - 09.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Убиецот на Тијана: Првин ја силував , а потоа ја задавив со дуксерот

Lider - 09.08.2014

Дел од српските медиуми објавија дека Драган Ѓуриќ признал пред полицијата дека ја силувал Тијана пред да ја убие. Откако ја удрил Тијана на улица, таа се онесвестила и ја ставил на задното седиште ...

Книга на жалоста за Тијана на Фејсбук

Lider - 09.08.2014

На социјалната мрежа Фејсбук, пријателите на Тијана Јуриќ отворија Книга на жалоста, на која администраторите оставиле трогнателна проштална порака. „Тијана ангелу, не си веќе дел од овој свет полн ...

Убиецот на Тијана е во притвор

Lider - 09.08.2014

На осомничениот за убиството на Тијана му е одредена мерка притвор од 30 дена. Драган Ѓуриќ е сместен во притворската единица на затворот во Суботица, откако беше на распит кај јавен обвинител.

Убиената Тијана имала ангелски глас / Видео

Lider - 09.08.2014

На Интернет на Јутјуб се појави видео на кое малечката Тијана Јуриќ преубаво пее, а еден од најчестите коментари е дека девојчето со ангелски глас е сега кај ...

Таткото на Тијана: „Чувајте ги своите деца, јас моето го изгубив“

Lider - 09.08.2014

Таткото на трагично загинатата Тијана, Игор Јуриќ, ќе го посвети целиот свој живот на тоа никој друг да не доживее таков ужас. Јас моето го изгубив и се надевам на најстрога казна за најзиниот убиец, ...

Сека и посвети блог на Тијана: Ангеле почивај во мир!

Вистина.мк - 09.08.2014

Смртта на младата Тијана го потресе Балканот. Пејачката Сека Алексиќ го посвети својот нов блог на убиеното 15-годишно девојче Тијана Јуриќ. Еве дел од него! Кога ќе дозволиме масата да не понесе, ја ...

Убиецот на Тијана: И ја затворив устата да не вреска

Утрински - 08.08.2014

Драган Ѓ., кој е осомничен за убиството на Тијана Јуриќ, го призна пред истражните органи на Србија ова убиство и ги обелодени страшните детали на ваквото не запамтено злодело.

Месар ја удрил Тијана со автомобил, ја задавил и ја закопал

Дневник - 08.08.2014

Српската полиција по 13 дена трагање по исчезнатата Тијана Јуриќ, доцна во средата го пронајде нејзиното безживотно тело во околината на Сомбор, каде што убиецот, 34-годишниот месар Драган Ѓуриќ од ...

Монструмот од Суботица: Ѝ ја затнав устата на Тијана за да не вреска

МКД - 08.08.2014

Ѝ ја затнав устата, ја удирав за да замолчи и ја бутнав во автомобилот. Ова е само дел од исказот што во полиција го дал убиецот на малолетната Тијана Јуриќ, пишува Блиц.

ФОТО: Солзи и болка во Суботица пред погребот на Тијана

Курир - 08.08.2014

Откако се дозна за страшната смрт на Тијана Јуриќ, нејзиниот роден град Суботица е облеан во тага и молк. Центарот на градот е излепен со некролози за нејзината смрт, а граѓаните се уште не веруваат ...

ФОТО:Суботица завиена во црно на денот на погребот на Тијана

Сител - 08.08.2014

Центарот на градот е излепен со посмртница на Тијана, а локалните жители се уште се во неверување, зборуваат само за смртта на својата сограѓанка. Погребот на трагично загинатото девојче, ќе се одржи ...

УНС:Неетичко известување за случајот Тијана Јуриќ

Макфакс - 08.08.2014

Здружението на новинари на Србија (УНС) ги предупреди колегите дека уредниците и новинарите секогаш се должи да се придружуваат до етичките норми и Кодексот на новинари, особено кога известуваат за ...

Полицијата плачела над мртвото тело на Тијана, монструмот гледал без каење!

Курир - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ кој е уапсен под сомневање дека ја убил 15-годишната Тијана Јуриќ, не покажувал никакви емоции и каење поради злосторството кое го извршил, дури ни кога со лисици на раце го однеле до ...

ПОЧИВАЈ ВО МИР: Стотици луѓе на погребот на малата Тијана Јуриќ (ФОТО)

Телеграф - 08.08.2014

Родителите на младата тинејџерка скршени од болка стоеле од левата страна и ги пречекуваа луѓето кои дошле да одадат почит спрема починатото девојче Опело за трагично загинатата тинејџерка Тијана ...

Тргна погребната поворка: Илјадници луѓе ја испраќаат Тијана до вечното почивалиште

Курир - 08.08.2014

Со огласување на ѕвоното на сите цркви во Суботица точно во 17 часот тргна погребната поворка, која ги придружува посмртните останки на Тијана Јуриќ. Поворката ќе помине 1,5 километри пеш се до ...

Анализа: Убиството на Тијана ја отвори дилемата - Потребно ли е смртна казна

Сител - 08.08.2014

Овие зборови на српскиот министер за внатрешн и работи го стави прашалникот пред правосудните власти. Треба ли да се врати смртната казна? По убиството на малата Тијана Јуриќ, српската јавност е во ...

Погребана Тијана Јуриќ, нејзините врсници на протест против насилството

Нова ТВ - 08.08.2014

Со погребна служба во која учествуваа 12 свештеници и монаси на православните гробишта во Суботица беше погребана Тијана Јуриќ. Погребната поворка точно во 17 часот по огласувањето на камбаната се ...

Погребана младата Тијана: „Збогум наш мал добар ангелу“! (ФОТО)

Курир - 08.08.2014

Суботица денес достоинствено во тишина ја испрати младата Тијана Јуриќ до нејзиниот вечен дом, во присутво на 12 свештени лица. Колоната со над 2.000 луѓе во тишина чекореше низ улиците со полициска ...

МОНСТРУМОТ ЈА СИЛУВАЛ ТИЈАНА: Еве ги сите детали од кобната вечер

Телеграф - 08.08.2014

Тогаш Драган и ги соблекол панталоните и гачиќките и сексуално за злоставувал по градите и вагината Полицијата на ефикасен, професионален и стрплив начин ги сложи сите коцки од мозаикот за случајот ...

Ѓуриќ: Ја избришав со мојата маица, ја силував, па ја задавив со нејзиниот дуксер

Нетпрес - 08.08.2014

Монструмот Драган Ѓуриќ, месар од Сурчин, во полиција го признал свирепото убиство над Тијана Јуриќ и детално на полицајците им раскажал како го убил девојчето.

Убиецот сексуално се изживувал врз Тијана пред да ја убие!

Курир - 08.08.2014

Монструмот Драган Ѓуриќ во детали раскажал пред полицијата како ја убил Тијана Јуриќ, признавајќи дека физички ја малтретирал и сексуално се изживувал врз неа пред да ја убие.

Како полицијата го откри убиецот на Тијана?

Курир - 08.08.2014

Истрагата за Тијана е една од најобемните во историјата на српската полиција. Започна ноќта кога Тијана последен пат е видена, а голем проблем во брзо решавање на случајот е направен од селаните, кои ...

ФОТО: Србија во црно - над 2000 луѓе на погребот на Тијана

Press24 - 08.08.2014

Точно во 18 часот со служба на 12 свештениц на православните гробишта во Суботиа, Србија беше погребана Тијана. Сите камбани во Суботица биеја од 17 часот.

Убиецот призна: Ја избришав со својата блуза, ја силував па ја задавив со дуксерот

Press24 - 08.08.2014

Месарот Драган Џуриќ во полција го признал свирепото убиство на Тијана Јуриќ и детално го раскажал редоследот на настаните, пишува српски Курир. Според информациите тој признал дека девојчето го ...

Силување како добредојде за убиецот на Тамара - И затворениците бесни

Сител - 08.08.2014

Дел од српските медиуми по откриеното убиство на 15 годишната Тијана Јуриќ и апсењето на убиецот Драган Ѓуриќ (34) анализираат што би му се случувало во затвор, каде според српскиот закон би можел да ...

Фото: Илјадници луѓе се приклучија во поворката за Тијана

Нетпрес - 08.08.2014

Со огласување на ѕвоното на сите цркви во Суботица точно во 17 часот тргна погребната поворка, која ги придружува посмртните останки на Тијана Јуриќ. Поворката ќе помине 1,5 километри пеш се до ...

Прво сексуално се изживавл со Тијана, па ја задушил со дуксерот - Детали за убиството

Сител - 08.08.2014

Монструмот Драган Ѓуриќ во детали раскажал пред полицијата како ја убил Тијана Јуриќ, признавајќи дека физички ја малтретирал и сексуално се изживувал врз неа пред да ја убие.

ФОТО: Погреба е Тијана - Нејзиното виолончео престана да свири

Сител - 08.08.2014

Суботица денес достоинствено во тишина ја испрати младата Тијана Јуриќ до нејзиниот вечен дом, во присутво на 12 свештени лица. Колоната со над 2.000 луѓе во тишина чекореше низ улиците со полициска ...

Mачејќи ја Тијана Се чуствувал моќно - да не бил уапсен Џуриќ ќе станел сериски убиец

Сител - 08.08.2014

Криминологот Златко Николиќ од Србија, за Ало вели дека Драган Џуриќ, 34-годишниот месар кој ја уби Тијана по која трагаше цела Србија, доколку не бил фатен од страна на полицијата ќе станел сериски ...

Србите гневни: Откако ја уби Тијана монструмот објави слика со деца

Сител - 08.08.2014

Ден поисчезнувањето на Тијана која тој брутално ја уби, Драган Џуриќ на својот Фејсбук профил објави фотографија на која е со својата мала внука. На својот профил убиецот на дете главно има слики со ...

Монструмот ладнокрвен: И ја затнав устата за да не вришти

Таратур - 08.08.2014

Познаниците на осомничениот за свирепото убиство на тинејџерката Тијана Јуриќ велат дека тој со денови по убиството се однесувал нормално и дека никој не можел да насети што се има случено.

Исповед на монструмот кој ја уби Тијана: "Испив литро вињак и неколку чаши ракија..."

Сител - 08.08.2014

"Испив литро вињак и неколку чаши ракија и кафе а потоа тргнав кон селото. Мислев дека таму ќе има музика, а дури потоа ја сретнав Тијана, не ни знаев како се вика.

ФОТО: Погледнете каков хорор преживеала Тијана

Сител - 08.08.2014

Телото на 15-годишната Тијана Јуриќ која исчезна на 26 јули беше пронајдено вчера. Месарот Драган Џуриќ прво ја удрил со автомобил, па ја мачел, па ја закопал.

Што барал убиецот на Тијана пред да го изврши грозоморното убиство?

Press24 - 08.08.2014

Убиецот на Тијана во пресрет на злосторството ја барал посмртницата на неговиот татко. Драган Ѓуриќ, кој е во полициски притвор, вечерта пред страшното злосторство ја барал посмртницата од неговиот ...

Србија завиена во црно: Денеска се простува од Тијана

Сител - 08.08.2014

Тијана Јуриќ, 15-годишната тинејџерка за која цел Балкан се крена на нозе откако исчезна ноќта меѓу 25-26 јули денеска ќе биде испратена во вечното живеалиште.

Каде пошол и што барал убиецот на Тијана пред да го изврши убиството?

Сител - 08.08.2014

Убиецот на Тијана во пресрет на злосторството ја барал посмртницата на неговиот татко. Осомничениот за убиството на Тијана Јуриќ, Драган Ѓуриќ, кој е во полициски притвор, вечерта пред страшното ...

Еве како полицијата успеала да го фати убиецот на Тијана

Press24 - 08.08.2014

Потрагата по Тијана е една од најобемните во историјата на српската полиција. Таа почна ноќта кога Тијана е видена последен пат, а голем проблем во брзото решавање на случајот направиле локалните ...

ВИДЕО: Со монструмот бевме другари 20 години!

Сител - 08.08.2014

Соседите и пријателите на убиецот на Тијана кој ја зави Србија во црно се изненадени и запрепастени од она што се сучило. Српскиот Курир пренеусва дека убиецо на Тијана, 34-годишниот Драган Џуриќ ја ...

И го соблекол дуксерот па ја задавил

Сител - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ кој ја уби 15 годишната Тијана Јуриќ во својот исказ во полиција признал дека девојчето го задавил со дуксерот кој таа го носела за да и го врати на другарката.

Да не беше уапсен монструмот би станал сериски убиец

Сител - 08.08.2014

Криминологот Златко Николиќ изјави дека убиецот на 15 годишната Тијана Јуриќ претставува тежок облик на садизам и дека друштвото не може да препознае такви патолошки ликови, такашто доколку не беше ...

"Се чуствувал моќно мачејќи ја Тијана" - да не бил уапсен Џуриќ ќе станел сериски убиец

Press24 - 08.08.2014

Криминологот Златко Николиќ од Србија, за Ало вели дека Драган Џуриќ, 34-годишниот месар кој ја уби Тијана по која трагаше цела Србија, доколку не бил фатен од страна на полицијата ќе станел сериски ...

МОРБИДНО ПРИЗНАНИЕ: Ѝ ја затворив устата за да не вреска

Телеграф - 08.08.2014

- Мислев дека таму има музика и потоа ја сретнав Тијана, а не ни знаев како се вика. Ја удрив со колата и таа почна да повикува помош - рекол на сослушувањето Драган Ѓ.

Србија во црно: Денеска ќе биде погребана Тијана

Press24 - 08.08.2014

Тијана Јуриќ, 15-годишната тинејџерка за која цел Балкан се крена на нозе откако исчезна ноќта меѓу 25-26 јули денеска ќе биде испратена во вечното живеалиште.

Србија не може да ја врати смртната казна, Советот на Европа и го забранува тоа

Нетпрес - 08.08.2014

Адвокатите и стручната јавност во Србија, иако се згрозени од свирепото убиство над Тијана Јуриќ, објаснуваат зошто е невозможно да се врати смртната казна во Србија, која строго ја забранува и ...

"И ја затнав устата за да не вришти" - шокантна изјава на убиецот на Тијана

Press24 - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ, монструмот кој ја уби 15-годишната Тијана, ги кажа пред полицијата деталите на грозоморното убиство кое го згрози Балканот. -Испив литар вињак и некоја ракија и тргнав кон вашарот.

Морбидна исповед на убиецот на Тијана: И ја затворив устата за да не вреска!

Курир - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ е месар од Сурчино, осомничен за убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ. Тој воедно ги призна убиството пред истражните органи и обелодени страшни детали за грозоморното убиство.

Србите гневни: Откако ја уби Тијана монструмот објави слика со деца

Press24 - 08.08.2014

Ден поисчезнувањето на Тијана која тој брутално ја уби, Драган Џуриќ на својот Фејсбук профил објави фотографија на која е со својата мала внука. На својот профил убиецот на дете главно има слики со ...

ФОТО: Еве каков хорор преживеала Тијана

Press24 - 08.08.2014

Телото на 15-годишната Тијана Јуриќ која исчезна на 26 јули беше пронајдено вчера. Месарот Драган Џуриќ прво ја удрил со автомобил, па ја мачел, па ја закопал.

Што барал убиецот на Тијана пред да го изврши убиството?

Курир - 08.08.2014

Убиецот на Тијана во пресрет на злосторството ја барал посмртницата на неговиот татко. Осомничениот за убиството на Тијана Јуриќ, Драган Ѓуриќ, кој е во полициски притвор, вечерта пред страшното ...

ВИДЕО: "20 години се дружев со убиецот" - исповед на пријател на монструмот

Press24 - 08.08.2014

Соседите и пријателите на убиецот на Тијана кој ја зави Србија во црно се изненадени и запрепастени од она што се сучило. Српскиот Курир пренеусва дека убиецо на Тијана, 34-годишниот Драган Џуриќ ја ...

Полицијата го открила монструмот преку мобилниот телефон

Телеграф - 08.08.2014

Потрагата по Тијана е една од најобемните во историјата на српската полиција. Таа почна ноќта кога Тијана е видена последен пат, а голем проблем во брзото решавање на случајот направиле локалните ...

Хронологија на злосторството: Како изгледала голготата на Тијана Јуриќ

Курир - 08.08.2014

Телото на Тијана Јуриќ (15), која исчезна на 26 јули, е пронајдено на 6 август, по тринаесетдневна потрага. Полицијата на 6 август го привела осомничениот, кој го признал убиството.

ШТО ГО ЧЕКА УБИЕЦОТ НА ТИЈАНА ВО ЗАТВОР: Пекол како во Алкатраз

Телеграф - 08.08.2014

На ваквите луѓе обично им се довикува дека се силувачи на деца, најдолни разбојници и сл. - нагласува поранешниот затвореник, кој имал искуство со ваков тип луѓе Бидејќи во Србија како и во другите ...

Ден на жалост во Суботица: се палат свеќи за Тијана

МКД - 08.08.2014

Во Суботица денес е ден на жалост поради трагичната смрт на малолетната Тијана Јуриќ, која ќе биде погребена на православните гробишта во градот. Пријателите на Тијана Јуриќ ќе се соберат вечерва во ...

ВИДЕО: Слушнете го ангелскиот глас на Тијана - Последен јавен настап на убиеното девојче!

Сител - 08.08.2014

Трагедијата која му се случи на семејството Јуриќ овие денови ја потресе цела Србија, а особено Суботица и Бајмок... Слушнете го ангелскиот глас на девојчето чија смрт ја потресе цела Србија во ...

Профил: Да не беше уапсен убиецот на Тијана би станал сериски убиец

Курир - 08.08.2014

Криминологот Златко Николиќ изјави дека убиецот на 15 годишната Тијана Јуриќ претставува тежок облик на садизам и дека друштвото не може да препознае такви патолошки ликови, такашто доколку не беше ...

ВИДЕО: Погледнете ја последната снимка на малата Тијана

Press24 - 08.08.2014

15-годишната Тијана Јуриќ која беше брутално убиена имала ангелски глас пред за жал и самата д астане ангел. ...

ПЕЕ КАКО АНГЕЛ: Последната снимка на Тијана (Видео)

Телеграф - 08.08.2014

На снимката, што денеска беше објавен на „Јутјуб“, може да се види како таа ја пее руската песна „Рјабинушка“ На снимката, што денеска беше објавен на „Јутјуб“, може да се види како таа ја пее ...

„Ја задавив со дуксерот што го носеше“

Курир - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ кој ја уби 15 годишната Тијана Јуриќ во својот исказ во полиција признал дека девојчето го задавил со дуксерот кој таа го носела за да и го врати на другарката.

(ФОТО) Над две илјади луѓе на погребот на Тијана

Бриф - 08.08.2014

Со огласувањето на камбаните на црквите во Суботица, во 17 часот тргна погребната поворка која се упати кон гробиштата во Суботица, каде ќе биде погребана Тијана Јуриќ. Во поворката има над 2000 луѓе.

НАЈТАЖНАТА ПОВОРКА: Илјадници луѓе ја испраќаат Тијана на последната починка

Sky - 08.08.2014

Со огласување на сите ѕвона на црквата во Суботица, точно во 17 часот тргна погребната поворка која пеш ќе стигне до градските гробишта, оддалечени околу 1,5 километар, каде ќе биде погребана Тијана ...

Погребана младата Тијана

Република - 08.08.2014

Со огласување на ѕвоното на сите цркви во Суботица точно во 17 часот тргна погребната поворка, која ги придружува посмртните останки на Тијана Јуриќ. Поворката помина 1,5 километри пеш се до ...

Морбидна исповед на убиецот на Тијана: И ја затворив устата за да не вреска!

Вечер Прес - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ е месар од Сурчино, осомничен за убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ. Тој воедно ги призна убиството пред истражните органи и обелодени страшни детали за грозоморното убиство.

Мајката на убиецот на Тијана ја снајде УЖАСНА СУДБИНА!

Пулс24 - 08.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајка на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја уби Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее. Газдата на куќата барал од неа да излезе од таму што е можно поскоро.

Погребана Тијана: Збогум ангелу! (ФОТО)

Sky - 08.08.2014

Суботица денска достоинствено во тишина ја погреба трагично настраданата Тијана Јуриќ (15). На погребот присуствувале околу 2000 луѓе, јави Телеграф.рс. Лелек и плач се слуша на сите страни.

(ВИДЕО) Глас на ангел: Една од последните снимки на малата Тијана

Фактор - 08.08.2014

Неколку илјади граѓани во Суботица присуствуваа на погребот на 15-годишната Тијана Јуриќ, која беше киднапирана и ѕверски убиена. Во Суботица денеска е прогласен ден на жалост, а врсниците на Тијана ...

Убиецот раскажал: Тијана многу врискаше и морав да ја замолчам!

Бриф - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ ги обелоденил пред истражните органи деталите од убиството на малата Тијана Јуриќ. -Испив литар вињак и некоја ракија и тргнав кон вашарот.

Монструмот ја силувал малата Тијана

Република - 08.08.2014

Српските весници Курир и Телеграф објавија дека Драган Ѓуриќ признал пред полицијата дека ја силувал Тијана пред да ја убие. Откако ја удрил Тијана на улица, таа се онесвестила и ја ставил на задното ...

Убиецот призна: Ја силував Тијана пред да ја убијам

Бриф - 08.08.2014

Српските весници Курир и Телеграф објавија дека Драган Ѓуриќ признал пред полицијата дека ја силувал Тијана пред да ја убие. Откако ја удрил Тијана на улица, таа се онесвестила и ја ставил на задното ...

Мајката на монструмот: Ако ја убил, нека плати!

Вечер Прес - 08.08.2014

Жал ми е за девојчето и за моето дете. Не можам да поверувам што доживеав, раскажувала во солзи мајката на монструмот кој вечерта на 25 јули ја уби 16 годишната Тијана Јуриќ.

Суботица во солзи: Погребана е Тијана

Точка - 08.08.2014

Во поворката имало околу две илјади пријатели и пријателки од Тијана, роднини, пријатели, но и граѓани на Суботица кои не ја познавале, но отишле да и оддадат чест на сурово убиената девојка.

МОРБИДНА ИСПОВЕД НА УБИЕЦОТ: И ја затнав устата за да не вреска!

Пулс24 - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ, месарот од Сурчин кој е осомничен за убиството на Тијана, пред истражниот суд го призна убиството и ги обелодени суровите детали за ова незапаметено злосторство.

Фото: Погребана младата Тијана Јуриќ

Денешен - 08.08.2014

Суботица денес достоинствено во тишина ја испрати младата Тијана Јуриќ до нејзиниот вечен дом, во присутво на 12 свештени лица. Колоната со над 2.000 луѓе во тишина чекореше низ улиците со полициска ...

Спомени…ангелскиот глас на младата Тијана (видео)

Република - 08.08.2014

На интернет се појави видеоснимка за која се тврди дека е една од последните снимки на Тијана. Истата била објавена со дозвола на родителите. ангелскиот глас на девојчето ќе го паметат сите што ја ...

УБИЕЦОТ ГО ПРИЗНА ЗЛОСТОРСТВОТО: Еве што се` и` правел монструмот на Тијана!

Sky - 08.08.2014

Српски Курир и Телеграф предмалку објавија дека убиецот Драган Ѓуриќ признал дека ја силувал и убил Тијана. Тој ја удрил Тијана со автомобилот, по што таа се онесвестила.

Денеска Тијана ќе биде погребана, граѓаните палат свеќи за убиеното девојче

Бриф - 08.08.2014

Градското собрание на Суботица одлучи денеска да биде ден на жалост во тој град поради убиството на 15- годишната Тијана Јуриќ. Погребот на Тијана ќе биде во 17 часот, на православните гробишта во ...

Убиецот призна: Ја силував Тијана!

Денешен - 08.08.2014

Српските весници Курир и Телеграф објавија дека Драган Ѓуриќ признал пред полицијата дека ја силувал Тијана пред да ја убие. Откако ја удрил Тијана на улица, таа се онесвестила и ја ставил на задното ...

Раскажувал мирно без грам каење – Убиецот ја силувал Тијана пред да ја убие

МК News - 08.08.2014

Српските весници Курир и Телеграф објавија дека Драган Ѓуриќ признал пред полицијата дека ја силувал Тијана пред да ја убие. Монструмот Драган Ѓуриќ во детали раскажал пред полицијата како ја убил ...

Погребана младата Тијана: „Твоето виолончело престана да свири – Збогум ангелу“

МК News - 08.08.2014

Колоната со над 2.000 луѓе во тишина чекореше низ улиците со полициска придружба, пренесуваат српските медуми. - Беше добра и мила 15-годишна девојка, која на сите им се вовлекуваше под кожа.

Погребана Тијана Јуриќ: Среќо татина, ова не го заслужи…

Либертас - 08.08.2014

Со огласување на ѕвоното на сите цркви во Суботица точно во 17 часот тргна погребната поворка, која ги придружува посмртните останки на Тијана Јуриќ. Поворката ќе помине 1,5 километри пеш се до ...

Пекол го чека убиецот на Тијана во затворот

Бриф - 08.08.2014

Дел од српските медиуми анализираат каков ќе биде престојот на убиецот на малата Тијана во затворот, каде сигурно ќе помине подолго време. На Драган Ѓуриќ му се заканува казна од 30 до 40 години ...

Морбидна исповед на монструмот кој ја уби Тијана: "И' ја затнав устата за да не вреска!"

Точка - 08.08.2014

"Испив литро вињак и неколку чаши ракија и кафе а потоа тргнав кон селото. Мислев дека таму ќе има музика, а дури потоа ја сретнав Тијана, не ни знаев како се вика.

Србија не може да ја врати смртната казна, забранува Советот на Европа

Република - 08.08.2014

Адвокатите и стручната јавност во Србија, иако се згрозени од свирепото убиство над Тијана Јуриќ, објаснуваат зошто е невозможно да се врати смртната казна во Србија, која строго ја забранува и ...

Патот на злосторството – како изгледаше голготата на Тијана

Република - 08.08.2014

Телото на петнаесетгодишната Тијана Јуриќ, која исчезнана 26 јули е пронајдено на август, по тринаесетдневна потрага. Полицијата на 6 август го привела осомничениот кој го признал убиството.

Таткото на Тијана го уценувале медиуми?

Фактор - 08.08.2014

Некои медиуми беа премногу сурови при известувањето за исчезнувањето на 15-годишното девојче Тијана Јуриќ во Србија, се пожали нејзиниот татко Игор Јуриќ.

БАЛКАНОТ ЗАВИЕН ВО ЦРНО: Денеска ќе биде погребана малата Тијана

Sky - 08.08.2014

Тијана Јуриќ, 15-годишната тинејџерка за која цел Балкан се крена на нозе откако исчезна ноќта меѓу 25-26 јули денеска ќе биде испратена во вечното живеалиште.

УБИЕЦОТ НА ТИЈАНА ПРОЗБОРИ: "И ја затворив устата да не вришти"

Sky - 08.08.2014

Монструмот кој ја уби 15-годишната Тијана, Драган Јуриќ признал и ги открил деталите за тоа како ја убил малата Тијана. -Испив литар вињак и некоја ракија и тргнав кон вашарот.

И ја затворив устата за да не вреска – Морбидна исповед на убиецот на Тијана

МК News - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ е месар од Сурчино, осомничен за убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ. Тој воедно ги призна убиството пред истражните органи и обелодени страшни детали за грозоморното убиство.

(ВИДЕО) Ја убил малата Тијана па отишол на слава кај пријател

Бриф - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ на кобнот 25 јули дошол во местото Алекса Шантиќ каде живеел од раѓањето, а потоа истата вечер отишол во Бајмок, каде ја убил Тијана. По убиството, Ѓуриќ се вратил во Сурчин, а во ...

Медиуми го уценувале таткото на Тијана?

Денешен - 08.08.2014

Таткото на 15-годишното девојче Тијана Јуриќ, Игор Јуриќ се пожали дека некои медиуми беа премногу сурови при известувањето за исчезнувањето на Тијана во Србија.

НА СЕТА МАКА УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ: Таткото на Тијана го уценувале дека ако не даде...

Пулс24 - 08.08.2014

Игор Јуриќ, таткото на Тијана, вели дека од 26-ти јули семејстото поминуа низ пекол и прецизира дека имало притисок од сите страни и од новинарите. Некои медиуми беа многу сурови во известувањето за ...

Убиецот на Тијана ќе биде силуван од најмалку 10 затвореници?

Денешен - 08.08.2014

Дел од српските медиуми по откриеното убиство на 15 годишната Тијана Јуриќ и апсењето на убиецот Драган Ѓуриќ (34) анализираат што би му се случувало во затвор, каде според српскиот закон би можел да ...

Хронологија: Како изгледала голготата на Тијана Јуриќ

МК News - 08.08.2014

26 јули Бајмочани ја бараат Тијана по улиците, нивите… Во потрага се вклучува полицијата, хеликоптер го надлетува атарот, доведени се и кучиња-трагачи.

Таткото на Тијана го уценувале медиуми да дава изјави

МК News - 08.08.2014

Некои медиуми беа премногу сурови при известувањето за исчезнувањето на 15-годишното девојче Тијана Јуриќ во Србија, се пожали нејзиниот татко Игор Јуриќ.

Месарот ја убил малата Тијана па отишол на слава кај пријател (ВИДЕО)

МК News - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ на кобнот 25 јули дошол во местото Алекса Шантиќ каде живеел од раѓањето, а потоа истата вечер отишол во Бајмок, каде ја убил Тијана. По убиството, Ѓуриќ се вратил во Сурчин, а во ...

Осомничениот за убиството на Тијана се однесувал како ништо да не се случило

МК News - 08.08.2014

Познаниците на осомничениот за убиството на Тијана Јуриќ велат дека тој денови по убиството се однесувал нормално и дека никој не можел да насети што се случило во Бајмок.

20 години сум се дружел со убиец: Ја убил малата Тијана па продолжил на слава кај пријателите!

Точка - 08.08.2014

Жителите на Шантиќ велат дека убиецот на 25-ти јули го посетил пријателот, по што заминал кај кумот во Бајмок. "Тој дојде кај мене со намера да се види со мојот син.

ИСПОВЕД НА МОНСТРУМОТ: И` ја затворив устата за да не вреска!

Sky - 08.08.2014

„Испив литар винјак и некоја ракија во кафиќ и тргнав на панаѓур. Мислев дека таму има музика и тогаш ја сретнав Тијана, не знаев ниту како се вика. Ја чукнав со колата, и таа почна да повикува помош.

Ѓуриќ: Ѝ ја затнав устата за да замолчи

Република - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ, монструмот, како што сите го нарекуваат, ги обелоденил пред истражните органи деталите од убиството на малата Тијана Јуриќ. -Испив литар вињак и некоја ракија и тргнав кон вашарот.

ПОЧИВАЈ ВО МИР: Тијана Јуриќ крши срца додека ја пее Рјабинјушка (ВИДЕО)

Sky - 08.08.2014

Ова е една од последните снимки на малата Тијана Јуриќ на кој ја отпеала песната „Рјабинушка“. Оваа снимка, која е поставена на Јутјуб, ја шеруваат на Фејсбук нејзините пријатели и роднини кои бараат ...

Монструмот објасни: Ја задавив Тијана со дуксерот што го носеше, не можев да ја слушам како вриска

Бриф - 08.08.2014

Откако ја удрив Тијана, се онесвести и ја ставив на задното седиште во колата, а кога се разбуди почна многу силно да вика да ја пуштам надвор и да плаче, а се закануваше и дека ќе викне полиција па ...

Монструмот признал: Ја задавив со тренерката што сакаше да ѝ ја врати на другарката

Република - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ кој ја уби Тијана Јуриќ, во својот исказ во полиција признал дека девојчето го задавил со дуксерот кој таа кобна вечер, Тијана тргнала да го врати на нејзината другарка, дознава српски ...

„Ја задавив со дуксерот што го носеше“

Денешен - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ кој ја уби 15 годишната Тијана Јуриќ во својот исказ во полиција признал дека девојчето го задавил со дуксерот кој таа го носела за да и го врати на другарката.

ВИДЕО: Ангелскиот глас на Тијана Јуриќ

Денешен - 08.08.2014

На Јутјуб каналот на Интернет се појави видео на кое малечката Тијана Јуриќ преубаво пее, а еден од најчестите коментари е дека девојчето со ангелски глас е сега кај ангелите.

„Ја задавив со дуксерот што го носеше“ – Tијана убиена со дуксот кои го враќала на другарката

МК News - 08.08.2014

Драган Ѓуриќ кој ја уби 15 годишната Тијана Јуриќ во својот исказ во полиција признал дека девојчето го задавил со дуксерот кој таа го носела за да и го врати на другарката.

Фото: Погледнете во каков неред живеел момструмот кој ја уби Тијана...

Пулс24 - 08.08.2014

Ова е куќата на монструмот кој ја уби 15-годишната Тијана Јуриќ, Драган Ѓуриќ. Како што може да се види од фотографиите тој живеел во голем неред. Празни шишиња по столиците, расфрлани лични работи, ...

Ангелски глас: Погледнете го последното видео од Тијана Јуриќ (ќе се наежите)!

Точка - 08.08.2014

Трагедијата која му се случи на семејството Јуриќ овие денови ја потресе цела Србија, а особено Суботица и Бајмок... Слушнете го ангелскиот глас на девојчето чија смрт ја потресе цела Србија во ...

Солзи и молк: Цела Суботица плаче за Тијана

Точка - 08.08.2014

Опелото на Тијана Јуриќ, убиена на 26-ти јули, започна во Суботица. Во овој град денес е Ден на жалост, а стотици луѓе ќе ја испратат 15 годишната Тијана во вечниот дом.

Профил на монструмот: Да не беше уапсен убиецот на Тијана би станал сериски убиец

Република - 08.08.2014

Криминологот Златко Николиќ изјави дека убиецот на 15 годишната Тијана Јуриќ претставува тежок облик на садизам и дека друштвото не може да препознае такви патолошки ликови, такашто доколку не беше ...

Ѓуриќ раскажал: Тијана врискаше и морав да ја замолчам!

Денешен - 08.08.2014

Пред истражните органи Драган Ѓуриќ ги обелоденил деталите од убиството на малата Тијана Јуриќ. -Испив литар вињак и некоја ракија и тргнав кон вашарот.

Што го чека убиецот на Тијана – затвореници опишуваат какво добредојде добиваат вакви монструми

МК News - 08.08.2014

Дел од српските медиуми по откриеното убиство на 15 годишната Тијана Јуриќ и апсењето на убиецот Драган Ѓуриќ (34) анализираат што би му се случувало во затвор, каде според српскиот закон би можел да ...

Мајката на монструмот од Србија остана на улица

Република - 08.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Мајката на монструмот од Србија остана на улица

Фактор - 08.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, дознава српски дневен весник Блиц.

Мајката на монструмот од Србија избркана од куќата

Н.Македонија - 08.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган Ѓуриќ, кој призна дека ја убил петнаесетгодишната Тијана Јуриќ, добила налог за иселување од куќата во која живее, објави српскиот весник „Блиц“ Сопственикот на ...

По убиството на Тијана – во Суботица ден на жалост

Lider - 08.08.2014

Денес во Суботица е ден на жалост поради убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ. Телото на Тијана беше пронајдено во околината на Сoмбор. Полицијата го уапси Драган Ѓуриќ, кој го признал убиството и ...

Таткото на Тијана: Тој е животно, се изживувал со дете

Lider - 08.08.2014

Она што нам ни се случи и тоа што го доживеавме е загуба која не може да се смени. Се надевам ќе биде последниот во земјава и во Суботица, истакна таткото на убиената Тијана Јуриќ, Игор.

Погребана Тијана Јуриќ: Живеше 15 години/ФОТО

Lider - 08.08.2014

Денеска со богослужба на 12 свештеници и калуѓери на православните гробишта во Суботица е погребана Тијана Јуриќ. Со звукот на ѕвоното од црквата во Суботица, точно во 17 часот тргна погребната ...

Медиумите го уценувале таткото на убиената Тијана

Lider - 08.08.2014

Таткото на 15-годишното девојче Тијана Јуриќ, Игор Јуриќ се пожали дека некои медиуми беа премногу сурови при известувањето за исчезнувањето на Тијана во Србија.

Стефановиќ: Убиецот на Тијана не покажуваше знаци на каење

Утрински - 07.08.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, потврди дека за убиството на Тијана Јуриќ од Бајмок е уапсен Драган Ѓ. од Белград, кој живеел во Сурчин.

Пронајдено телото на киднапираната Тијана, уапсен е осомничениот за убиството

Утрински - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

Пронајдено мртвото тело на киднапираната девојка во Србија

24 Вести - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) беше пронајдено синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

15 годишното девојче кое беше киднапирано е пронајдено мртво

Канал5 - 07.08.2014

Телото на неодамна грабнатото 15-годишно девојче Тијана Јуриќ од Суботица е пронајдено во средата доцна навечер во околината на Сомбор, шеесетина километри од местото на исчезнувањето, пренесоа во ...

Србија во шок: Младата Тијана пронајдена мртва, убиецот фатен

Фокус - 07.08.2014

На повеќе веб-страници се отворија петиции со кои се бара воведување смртна казна во Србија. Се оконча трагедијата од која стравуваше цела Србија. Утринава кај Сомбор беше пронајдено телото на ...

Месарот призна дека ја убил 15 - годишната Тијана од Суботица

Канал5 - 07.08.2014

По две недели потрага по 15 - годишното девојче од Суботица, полицијата во Србија го пронајде нејзиното мртво тело и го уапси убиецот. 34 - годишниот месар случајно ја сретнал Тијана и го искористил ...

Србија во шок по убиството на Тијана, граѓаните бараат смртна казна за убиецот

24 Вести - 07.08.2014

Србија во шок по веста за бруталното убиство на 15 годишната Тијана Јуриќ по која се трагаше две недели. Убиец е 34 годишниот Драган Ѓуриќ, по професија месар. Приведен е на своето работно место.

Се огласи и мајката на убиецот на српската тинејџерка: Ако е виновен, нека плати за тоа

Канал5 - 07.08.2014

Жал ми е и за девојчето и за мојот син, не можам да поверам што доживеав, вели мајката на убиецот кој ноќта меѓу 25 и 26 јули ја уби Тијана Јуриќ. Мајката на Драган, Макивија, не сака да поверува ...

Тинејџерката Тијана Јуриќ пронајдена мртва

Телма - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

Монструмот со автомобил го удрил па го задавил девојчето од Суботица

Макфакс - 07.08.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ на прес-конференција потврди дека полицијата го уапсила 34-годишниот Драган Ѓуриќ од белградското предградие Сурчин за кој се сомнева дека ...

ФОТО: Ќе му се исполни желбата на убиецот на Тијана

Курир - 07.08.2014

Драган Ѓуриќ, месарот од Зрењанин кој работел во Сурчино пред да го изврши грозоморното убиство постирал една слика на Фејсбук. Имено, тој на својот Фејбук профил прикачил слика на која го споредува ...

Јариќ: Какви болни монструми живеат меѓу нас

Нетпрес - 07.08.2014

Поранешниот кошаркар Марко Јариќ, по дознавањето за смртта на 15 годишната Тијана Јуриќ се огласи на соцојалните мрежи. Јариќ најпрво, по сознанието дека е уапсен кинднаперот изрази надеж дека ...

Киднапираната девојка Тијана Јуриќ била задавена и закопана, Србија бара смртна казна за убиецот (ВИДЕО)

МКД - 07.08.2014

Телото на 15-годишната Тијана Јуриќ која исчезна пред 13 дена било пронајдено синоќа околу полноќ во околината на Сомбор, јавува Б92. Вчера околу 22 часот во Белград бил уапсен 34-годишниот месар ...

ВИДЕО Телото на Тијана пронајдено на 10 километри од Сомбор

+инфо - 07.08.2014

Мртвото тело на кутрата 15-годишна девојка Тијана Јуриќ, која ноќта меѓу 25 и 26 јули е убиена во Бајмок, местото во Србија во кое живеела, било закопано во поле на 10 километри од градот Сомбор, а ...

„Жал ми е за Тијана, но жал ми е и за моето дете" - се огласи мајката на убиецот

Press24 - 07.08.2014

Беше добар и чесен, се грижеше за мене само што немавме пари. Не бидејќи е мој син, но не можам да поверувам дека направил нешто вакво. Со овие зборови мајката на убиецот на исчезнатата Тијана го ...

Србија гневна: Се бара смртна казна за убиецот на Тијана

Press24 - 07.08.2014

15 - годишната Тијана Јуриќ по која трагаше цел Балкан, е убиена најверојатно неколку саати откако е киднапирана, ноќта помеѓу 25. и 26. јули во Бајмок.

Потресна изјава на таткото на убиената Тијана

Press24 - 07.08.2014

Таткото на малата Тијана која беше брутално убиена не може да се помири дека неговата ќерка ја нема повеќе. Иако сите се надеваа дека на крајот се ќе излезе добро и полицијата која 24 часа трагаше по ...

ФОТО: Сестрата на убиецот се обидувала да ја најде Тијана

Курир - 07.08.2014

Дека семејството на Драган Ѓуриќ веројатно не знаело ништо за неговото монструозно дело докажува и фактот дека неговата сестра на својот Фејсбук профил објавувала информации за исчезнувањето на ...

Фатен киднаперот на Тијана, девојчето пронадено мртво

МРТ - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната 15-годишна Тијана Јуриќ од Суботица е пронајдено вчера вечер закопано во близина на Сомбор, на околу 60-тина километри од местото кадешто за последен пат била видена.

За само 12 часа 50 илјади луѓе од целиот регион ја побарале најстрогата казна за монструмот

МКД - 07.08.2014

Ноќеска на социјалната мрежа Фејсбук била формирана група Смртна казна за убиецот на Тијана Јуриќ, а за само 12 часа на групата ѝ пристапиле дури 50.000 луѓе од целиот регион, згрозени од бруталното ...

Макавија: Жал ми е за Тијана, но и за мојот син! Нека ја издржи казната!

Нетпрес - 07.08.2014

Макавија Ѓуриќ, мајка на Драган Ѓуриќ, кој монструозно ја уби Тијана Јуриќ, во својот дом даде потресна изјава. Таа живее како кираџика во една куќа во Сурчин и вели дека не го образовала својот син ...

Таткото на Тијана: Тој е животно, се изживувал со дете

Курир - 07.08.2014

Она што нам ни се случи и тоа што го доживеавме не загуба која не може да смени. Се надевам ќе биде последниот во земјава и во Суботица, истакна таткото на убиената Тијана Јуриќ, Игор.

ФОТО: Таткото на Тијана не може да се помири од загубата

Сител - 07.08.2014

Игор Јуриќ, таткото на Тијана која вчера беше пронајдена убиена, не може да се помири со болката и тагата. За смртта на Тијана дознаа синоќа по полноќ, откако нејзиното тело е пронајдено во близина ...

ФОТО: Гневните граѓани го истурија бесот на Фејбук профилот на убиецот на Тијана

Press24 - 07.08.2014

Гневните граѓани на Србија успејаа да го најдат профилот на убиецот на Тијана. Граѓаните го истурија својот бес на неговиот Фејсбук. ...

ФОТО: Ова е куќата во која живеел убиецот на Тијана!

Сител - 07.08.2014

Екипата на Телеграф.рс ја пронајде куќата во која живеел убиецот на Тијана, Драган Ѓуриќ. На местото разговарале со неговата мајка, а она ја покажала собата во која Драган спиел.

За убиецот на Тијана се бара смртна казна, но тој ќе лежи најмногу 40 години

Курир - 07.08.2014

За тешко убиство на 15-годишната Тијана Јуриќ, монструмот ќе добие затворска казна од 30-40 години. Јавноста бара смртна казна, но таквиот вид пресуда е укината во Србија и поголемиот дел од Европа.

МАЈКАТА НА УБИЕЦОТ: Жал ми е што Тијана е мртва

Телеграф - 07.08.2014

Ништо не укажуваше дека еден човек може да стори такво нешто. Беше добар и чесен, се грижеше за мене, само немаше пари. Многу ми е жал за детето што е убиено, рекла таа Жал ми е што Тијана е мртва, ...

ТАТКОТО НА УБИЕНАТА ТИЈАНА: Дали убиецот е човек или животно?

Телеграф - 07.08.2014

Апсолутно не знам што би можел да ви кажам. За овие 12-13 дена едноставно семејството помина низ невиден пекол со самото тоа што не знаевме каде ни е детето, а од друга страна имаше многу притисок од ...

По убиството на Тијана - во Суботица утре ден на жалост

Курир - 07.08.2014

Градските власти во Суботица одлучиле петок – 8.Август да го прогласат за ден на жалост поради убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ. Телото на Тијана беше пронајдено во околината на Сoмбор.

ВИДЕО+ФОТО: Од домот на убиецот проговори неговата мајкa

Курир - 07.08.2014

Мајката на осомничениот за убиството на Тијана низ солзи објаснувала дека не и се верува оти нејзиниот син го извршил убиството. Макивија Ѓуриќ, мајката на Драган дала потресна изјава за српски Ало.

Монструозното убиство на Тијана го разбранува Балканот

МРТ - 07.08.2014

Околу 50 000 револтирани граѓани од повеќе држави од регионот формираа група на социјалните мрежи во која бараат смртна казна за убиецот на 15 –годишната Тијана Јуриќ од Суботица чиешто тело беше ...

Осомничениот за убиството на Тијана се однесувал како ништо да не се случило

Нова ТВ - 07.08.2014

Познаниците на осомничениот за убиството на Тијана Јуриќ велат дека тој денови по убиството се однесувал нормално и дека никој не можел да насети што се случило во Бајмок.

Пронајдено телото на малата Тијана

Таратур - 07.08.2014

Телото на неодамна грабнатото 15-годишно девојче Тијана Јуриќ од Суботица е пронајдено во средата доцна навечер во околината на Сомбор, шеесетина километри од местото на исчезнувањето, пренесоа во ...

МАЈКАТА НА УБИЕЦОТ НА ТИЈАНА: Ако ја убил, нека плати! (ВИДЕО)

Телеграф - 07.08.2014

Последните неколку денови беше молчелив и кога ќе го прашав што му е, тој ќе ми одговореше „ништо мамо“ - низ солзи изјавила мајката на монстурмот кој ја уби тинејџерката Тијана Мајката на Драган ...

Мострумот се однесувал како ништо да не се случило

Макфакс - 07.08.2014

Познаниците на осомничениот за свирепото убиство на тинејџерката Тијана Јуриќ велат дека тој со денови по убиството се однесувал нормално и дека никој не можел да насети што се има случено.

СРБИЈА: Пронајдено телото на киднапираната Тијана, уапсен е осомничениот за убиството

Телеграф - 07.08.2014

Осомничениот за убиството се наоѓа во притвор. Тој ја киднапирал Тијана во Бајмок и како што се претпоставува, непосредно потоа ја убил Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана ...

Што го чека убиецот на Тијана во затвор?

Курир - 07.08.2014

Дел од српските медиуми по откриеното убиство на 15 годишната Тијана Јуриќ и апсењето на убиецот Драган Ѓуриќ (34) анализираат што би му се случувало во затвор, каде според српскиот закон би можел да ...

Што го чека убиецот на Тијана во затвор?

Press24 - 07.08.2014

Поради тоа што во Србија како и во другите европски држави е укината смртната казна, убиецот на петнаесетгодишната Тијана Јуриќ, Драган Џуриќ, месарот од Сурчин, го чека затврска казна од 30 до 40 ...

Се бара смртна казна за убиецот на Тијана Јуриќ

+инфо - 07.08.2014

Граѓаните на Србија масовно се приклучуваат на Фејсбук групата „ Смртна казна за убиецот на Тијана Јуриќ“ што може да се искористи и како поддршка за повторно да се појави предлог до Владата за ...

ФОТО: Каков хаос - погледнете како изгледа собата во која живеел убиецот на Тијана

Press24 - 07.08.2014

Српскиот портал Телеграф денеска ја фотографирал собата на убиецот на 15 годишната Тијана. Сликите зборуваат сами за ...

Криминолог тврди: Убиецот на Тијана ќе станеше српски Џек Мевосек да не беше фатен

МКД - 07.08.2014

Српскиот криминолог Златко Николиќ изјавил дека убиецот на петнаесетгодишната Тијана Јуриќ претставува тежок облик на садист и дека општеството не може да препознае такви патолошки ликови, и дека, ...

ФОТО: Ова е убиецот на Тијана Јуриќ

Курир - 07.08.2014

Утрово е пронајдено безживотното тело на Тијана Јуриќ која исчезнала ноќта помеѓу 25-26 јули. Осомничен за нејзиното убиство е месарот Драган Ѓуриќ (34).

ФОТО: Ова е човекот кој што ја уби малата Тијана

Сител - 07.08.2014

Министерството за внатрешни работи го пронајде телото на исчезнатата 15 годишна Тијана Јуриќ, а лицето кое е осомничено за нејзиното киднапирање и убиство е ...

Монструмот го удрил со автомобил, па го задавил девојчето од Суботица

Кајгана - 07.08.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ на прес-конференција потврди дека полицијата го уапсила 34-годишниот Драган Ѓуриќ од белградското предградие Сурчин за кој се сомнева дека ...

Потврдено: Монструмот ја убил Тијана неколку часа после киднапирањето

Курир - 07.08.2014

Петнаесетгодишната Тијана Јуриќ е најверојатно убиена неколку часа откако била киднапирана, во ноќта помеѓу 25-ти и 26-ти јули во Бајмок. Доцна вечерта српската полиција во Сурчин го уапси и ...

Во Србија пронајдено телото на исчезнатото девојче од Суботица

Кајгана - 07.08.2014

Телото на неодамна грабнатото 15-годишно девојче Тијана Јуриќ од Суботица е пронајдено во средата доцна навечер во околината на Сомбор, шеесетина километри од местото на исчезнувањето, пренесоа ...

Граѓаните бараат смртна казна за монструмот кој ја уби Тијана

Сител - 07.08.2014

Тијана Јуриќ, младата девојка по која трагаше цел Балкан, е убиена најверојатно неколку саати откако е киднапирана, ноќта помеѓу 25. и 26. јули во Бајмок.

Тоа не е човек, тоа е животно - потресна изјава на таткото на убиената Тијана

Сител - 07.08.2014

Таткото на малата Тијана која беше брутално убиена не може да се помири дека неговата ќерка ја нема повеќе. Иако сите се надеваа дека на крајот се ќе излезе добро и полицијата која 24 часа трагаше по ...

ФОТО: Не знаејќи дека монструмот е нејзиниот брат со обидувала да ја најде Тијана

Сител - 07.08.2014

Дека семејството на Драган Ѓуриќ веројатно не знаело ништо за неговото монструозно дело докажува и фактот дека неговата сестра на својот Фејсбук профил објавувала информации за исчезнувањето на ...

ФОТО: Сестрата на убиецот се обидувала да ја најде Тијана

Press24 - 07.08.2014

Дека семејството на Драган Ѓуриќ веројатно не знаело ништо за неговото монструозно дело покажува и овој статус од неговата сестра. Драган Ѓуриќ, месар од Сурчино е главниот осомничен за убиството на ...

ФОТО: Еве што му пишуваат на Фејсбук гневните граѓани на убиецот на Тијана!

Сител - 07.08.2014

Гневните граѓани на Србија успејаа да го најдат профилот на убиецот на Тијана. Граѓаните го истурија својот бес на неговиот Фејсбук. ...

ФОТО + ВИДЕО: Мајката на осомничениот за убиството на Тијана низ солзи - ако извршил убиството тогаш треба да одговара

Сител - 07.08.2014

-Дознав вчера кога дојдов од работа. Никој не ми кажа дека Драган е уапсен, ја отклучив вратата и затекнав хаос и видов дека го нема пиштолот во куќата.

Убиецот на Тијана живеел во местото во кое е извршена последната смртна казна

Курир - 07.08.2014

Драган Ѓуриќ предизвика гнев во земјите од регионот откако го призна убиството на Тијана Јуриќ, а многу граѓани поради овој страотен злочин повикаа на повторно воведување на смртната казна.

Пронајдено телото на киднапираната тинејџерка, уапсен осомничен за убиство

Сител - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

ФОТО: Таткото на Тијана скршен од болка

Press24 - 07.08.2014

Игор Јуриќ, таткото на Тијана која вчера беше пронајдена мртва, е скршен од болка. За смртта на Тијана дознаа синоќа по полноќ, откако нејзиното тело е пронајдено во близина Самобор.

Во Србија пронајдено телото на исчезнатото девојче од Суботица

Макфакс - 07.08.2014

Телото на неодамна грабнатото 15-годишно девојче Тијана Јуриќ од Суботица е пронајдено во средата доцна навечер во околината на Сомбор, шеесетина километри од местото на исчезнувањето, пренесоа во ...

Потрагата заврши, Тијана пронајдена мртва

Нетпрес - 07.08.2014

Министерството за внатрешни работи го пронајде телото на исчезнатата 15 годишна Тијана Јуриќ, а лицето кое е осомничено за нејзиното киднапирање и убиство е уапсено, потврдуваат за Б92 од врвот на ...

Балканот завиен во црно: Исчезнатата Тијана пронајдена мртва

Press24 - 07.08.2014

Балканот завиен во црно, исчезнатата Тинејџерка Тијана за која сите се кренаа на нозе е пронајдена мртва. Министерството за внатрешни работи го пронајде телото на исчезнатата 15 годишна Тијана Јуриќ, ...

ФОТО: Таткото на Тијана скршен од болка

Курир - 07.08.2014

Игор Јуриќ, таткото на Тијана која вчера беше пронајдена убиена, не може да се помири со болката и тагата. За смртта на Тијана дознаа синоќа по полноќ, откако нејзиното тело е пронајдено во близина ...

Во Србија пронајдено телото на киднапираната тинејџерка, уапсен осомничен месар

+инфо - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околината на Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

ВИДЕО: Ја убил па ја закопал - фатен убиецот на Тијана

Press24 - 07.08.2014

Балканот завиен во црно, исчезнатата Тинејџерка Тијана за која сите се кренаа на нозе е пронајдена мртва. Министерството за внатрешни работи го пронајде телото на исчезнатата 15 годишна Тијана Јуриќ, ...

Фото+Видео: Местото каде монструмот ја закопал Тијана

Курир - 07.08.2014

Телото на младата Тијана по која трагаше цел Балкан е пронајдено во импровизирано ѓубриште. Закопана е на 23 километри од местото на кое беше киднапирана.

ФОТО: Балканот плаче - ова е местото каде монструмот ја закопал Тијана

Press24 - 07.08.2014

Телото на 15-годишната Тијана е пронајдено мртво во импровизирано ѓубриште. Закопана е на 23 километри од местото на кое беше киднапирана, а убиецот го признал делото.

ФЕЈСБУК-СТРАНИЦА: Смртна казна за убиецот на Тијана Јуриќ

Телеграф - 07.08.2014

Не само за Тијана, туку и за останатите кои поминале така како неа! „Душанов законик“ и има во ред да се доведе сè, почнувајќи од педофилите, силувачите до убијците и до останатите По веста за ...

Во Србија пронајдено телото на киднапираната тинејџерка, уапсен осомничен за убиство

Алфа - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

СТЕФАНОВИЌ: Осомничениот ја удрил со колата, па ја задавил

Телеграф - 07.08.2014

Министерот за внатрешни работи на Србија, Небојша Стефановиќ, потврдил дека полицијата уапсила лице за кое се верува дека е убиецот на Тијана Јуриќ. Тој вели дека убиецот најпрвин ја удрил со колата, ...

Видео: Тијана била удрена со автомобил, претепана, убиена и на крај закопана

Нетпрес - 07.08.2014

Полицијата го уапси монструмот кој го изврши убиството над Тијана Јуриќ и жал ми е што Србија ја укина смртната казна, рече српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ на денешната ...

ФОТО: Си работел како ништо да не се случило - ова е убиецот на Тијана!

Press24 - 07.08.2014

Целиот Балкан е завиен во црно откако синоќа 15-годишната Тијана за која сите се кренаа на нозе беше пронајдена мртва. Осомничен за нејзниото убиство е 34-годишниот Драган Џуриќ.

ФОТО: Монструмот кој ја уби малата Тијана

Сител - 07.08.2014

Утрово е пронајдено безживотното тело на Тијана Јуриќ која исчезнала ноќта помеѓу 25-26 јули. Осомничен за нејзиното убиство е месарот Драган Џуриќ (34).

ГАЛЕРИЈА: Монструмот кој ја уби Тијана

Press24 - 07.08.2014

Министерството за внатрешни работи го пронајде телото на исчезнатата 15 годишна Тијана Јуриќ, а лицето кое е осомничено за нејзиното киднапирање и убиство е уапсено.

Статистика на киднапирање: Еве како се вклопува случајот на Тијана

Press24 - 07.08.2014

Трагичниот случај со киднапирањето и убиството на 15-годишната Тијана Јуриќ се вклопува во морничавата статистика на киднапирања која ја објави америкаската организација “Childfind”.

Месарот не покажал трошка каење за убиството на Тијана

+инфо - 07.08.2014

Српската полиција е веќе сигурна дека убиецот на 15-годишната Тијана Јуриќ, која вчера пред полноќ беше најдена закопана во депонија кај Сомбор, е уапсениот осомничен, 34-годишниот Драган Ѓуриќ, ...

СРБИЈА: „Убиецот не покажуваше знаци на каење“

Телеграф - 07.08.2014

На прес-конференцијата министерот Стефановиќ рекол дека истрагата укажува оти Драган Ѓ. е единствениот обвинет и дека жртвата не ја познавал од порано.

Ќе му се исполни желбата на убиецот на Тијана

Press24 - 07.08.2014

34-годишниот Драган Џуриќ, месар од Сурчин, кој ја уби Тијана Јуриќ по која трагаше цел Балкан, неодамна на својот Фејсбук профил објави фотографија на која работното место го споредува со затвор.

Ладнокрвно раскажал како ја убил - детали за убиецот на Тијана

Press24 - 07.08.2014

Овој висок човек тежок 100 килограми по име Драган Џуриќ е убиецот на 15-годишната Тијана од која со денови немаше трага. 34-годишниот месар не покажал ни ронка каење за делото кое ја зави Србија во ...

ШОКАНТНО: Месар од Сурчин е убиецот на Тијана, девојчето било убиено уште пред две недели

Sky - 07.08.2014

Телото на Тијана Јуриќ (15), која исчезна пред 13 дена, ноќеска беше откопано во околината на Сомбор. Ја убил месар од Сурчин кој бил на гости во местото Бајмок.

ТРАГЕДИЈА - Тијана пронајдена мртва, убиецот заврши во затвор!

Sky - 07.08.2014

Убиена е Тијана Јуриќ (15), потврдија од полицијата на Србија. Телото е пронајдено синоќа на девојката која исчезна додека била на одмор кај баба си. Нејзиното тело било пронајдено во околината на ...

Таткото на малата Тијана: Дали ова е човек или животно?! Со своите 120 килограми малтретирал девојче од 47 килограми!

Точка - 07.08.2014

"Не знам како да го карактеризирам чудовиштето кое ги направи сите тие ужасни работи. Не знам каков човек треба да бидеш за да му наштетиш на вакво дете", изјавил таткото на малата Тијана, Игор Јуриќ.

Фото: Еве што постирал убиецот на Тијана пред убиството

Денешен - 07.08.2014

Драган Ѓуриќ, месарот од Зрењанин кој работел во Сурчино пред да го изврши грозоморното убиство постирал една слика на Фејсбук. Имено, тој на својот Фејбук профил прикачил слика на која го споредува ...

Српската јавност бара смртна казна за убиецот на Тијана

Канал 77 - 07.08.2014

По веста за апсењето на убиецот на киднапирната девојка Тијана Јуриќ, која беше пронајдена мртва, српската јавноста е вознемирена, а социјални мрежи се полни со коментарите со кои се бара смртна ...

Местото каде монструмот ја закопал Тијана (Видео/Фото)

МК News - 07.08.2014

Телото на младата Тијана по која трагаше цел Балкан е пронајдено во импровизирано ѓубриште. Закопана е на 23 километри од местото на кое беше киднапирана.

Еве каде убиецот го закопал телото на Тијана Јуриќ!

Точка - 07.08.2014

Телото на девојчето Тијана Јуриќ полицијата го пронашла во поле, 10 километри од Сомбор. Полицијата до местото на телото ја одвел самиот убиец Драган Ѓуриќ.

Сестрата на исчезнатата Тијана скршена од болка

МК News - 07.08.2014

Поминаа десет дена откако исчезна 15-годишната Тијана за која нема ниту трага ниту глас. Семејството, роднините и нејзините другари се скршени од болка и со сите напори се обидуваат девојчето да биде ...

Шок во Србија. Киднапираната тинејџерка пронајдена мртва

Канал 77 - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

По повод убиството на Тијана, во Суботица утре е ден на жалост

Република - 07.08.2014

Градскиот совет на градот Суботица, денеска донело одлука, петок, 8 август да го прогласи за ден на жалост, по повод трагичната смрт на малолетната Тијана Јуриќ.

Детали за убиството на киднапираното девојче: прво ја удрил со кола, па ја убил

Република - 07.08.2014

34 годишниот Драган Џуриќ, месар од Белград кој живеел во Сурчин е убиецот на 15 годишната Тијана Јуриќ, потврдил министерот за внатрешни работи на Србија.

Балканот бара смртна казна за убиецот на Тијана – не му давајте да ужива во затвор!!!

МК News - 07.08.2014

Смртна казна, смрт за болесникот, јадна твоја мајка, каков идиот родила, Скршете му ги сите коски, но полека, да умира и вика како никој до сеја, кога веќе нема смртна казна, Никогаш сонце да не ...

Мајката на монструмот: Жал ми е за Тијана, но жал ми е и за моето дете

Република - 07.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на убиецот Драган Ѓуриќ, вели дека не може да поверува што направил нејзиниот син, кој ја уби Тијана Јуриќ (15). Taa со синот живееле како потстанари во куќа во Сурчин.

Мајката на убиецот: Жал ми е за девојчето, но и за мојот син (Видео)

МК News - 07.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на убиецот Драган Ѓуриќ, вели дека не може да поверува што направил нејзиниот син, кој ја уби Тијана Јуриќ (15). Не бидејќи е мој син, но не можам да поверувам дека направил ...

И Сека Алексиќ се огласи: За овој монструм не постои суд!

Пулс24 - 07.08.2014

Србија денес е обвиена во црно уште од моментот на одржувањето на денешната прес-конференција, на која беше обелоденето дека Тијана Јуриќ (15) била брутално убиена. Нејзиното убиство ги потресе сите.

Познаниците за убиецот на Тијана: „Се однесуваше како ништо да не се случило“

Точка - 07.08.2014

Познаниците на осомничениот за убиството на Тијана Јуриќ велат дека тој со денови после убиството се однесувал нормално и никој не можел ниту да претпостави што се случило во Бајмок.

НЕ ЗНАЕЛА ДЕКА БРАТ Ѝ Е МОНСТРУМ: Сестрата на убиецот се обидувала да ја пронајде Тијана!

Пулс24 - 07.08.2014

Сестрата на Драган, на 28 јули на својот профил се приклучи кон барањето на Тијана, не знаејќи дека нејиниот роден брат го направил монструозниот чин! Семејството на Драган Ѓуриќ, монструозниот убиец ...

МАЈКАТА НА МОНСТРУМОТ: Ако ја убил, нека плати! (ВИДЕО)

Sky - 07.08.2014

Жал ми е и за тоа девојче и за моето дете, не можам да верувам што доживеав, раскажува за „Блиц“ мајката на монструмот кој во ноќта меѓу 25. и 26. јули ја убил Тијана Јуриќ.

Во Србија пронајдено телото на исчезнатото девојче од Суботица

Тера - 07.08.2014

Телото на неодамна грабнатото 15-годишно девојче Тијана Јуриќ од Суботица е пронајдено во средата доцна навечер во околината на Сомбор, шеесетина километри од местото на исчезнувањето, пренесоа во ...

Министер за правда во Србија: За убиецот на Тијана 30-40 години затвор е доволно строга казна

Фактор - 07.08.2014

За монструозното убиство на Тијана Јуриќ (15) на убиецот му претстои казна затвор од 30 до 40 години, бидејќи во Србија и во другите европски земји е укината смртната казна, изјавил министерот за ...

Проговори мајката на монструмот: Ако син ми ја убил, треба да плати за тоа!

Точка - 07.08.2014

Мајката на убиецот на Тијана Јуриќ, Макивија Ѓуриќ, со солзи во очите и неверување дека нејзиниот син е способен за такво нешто, ја прими веста за ужасното злосторство кое тој го стори.

Убиецот на Тијана живеел во местото во кое е извршена последната смртна казна

Денешен - 07.08.2014

Драган Ѓуриќ предизвика гнев во земјите од регионот откако го призна убиството на Тијана Јуриќ, а многу граѓани поради овој страотен злочин повикаа на повторно воведување на смртната казна.

Сестрата на убиецот се обидувала да ја најде Тијана

Република - 07.08.2014

Дека семејството на Драган Ѓуриќ веројатно не знаело ништо за неговото монструозно дело докажува и фактот дека неговата сестра на својот Фејсбук профил објавувала информации за исчезнувањето на ...

Убиецот на Тијана се однесувал како ништо да не се случило

Sky - 07.08.2014

Пријателите на осомничениот за убиство на Тијана Јуриќ велат дека тој по убиството се однесувал нормално, и дека никој не можел да знае што се случило во Бајмок.

Со 100кг се иживувал над дете од 47кг – животно: Потресна изјава на таткото на убиената Тијана

МК News - 07.08.2014

Таткото на малата Тијана која беше брутално убиена не може да се помири дека неговата ќерка ја нема повеќе. Иако сите се надеваа дека на крајот се ќе излезе добро и полицијата која 24 часа трагаше по ...

Таткото на Тијана: Тоа не е човек, тоа е животно

Република - 07.08.2014

Таткото на малата Тијана која беше брутално убиена не може да се помири дека неговата ќерка ја нема повеќе. Игор Јуриќ низ солзи за српскиот Курир вели дека не знае што би кажал во оваа ситуација.

Видео: Местото каде што било пронајдено телото на Тијана

Денешен - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

ВИДЕО: Во Србија пронајдено телото на 15-годишната Тијана, уапсен осомничен за убиство

Либертас - 07.08.2014

Телото на неодамна киднапираната тинејџерка во Србија, Тијана Јуриќ (15) пронајдено беше синоќа закопано во околинана Сомбор, јави Танјуг повикувајќи се на полициски извори.

Мајката на монструмот кој ја уби Тијана: Жал ми е за детето ама жал ми е и за син ми!

Денешен - 07.08.2014

Макивија Ѓуриќ, мајката на убиецот Драган Ѓуриќ, вели дека не може да поверува што направил нејзиниот син. - Ништо не укажуваше дека ова може да се случи.

ФОТО: Ова е 34-годишниот месар осомничен за убиството на 15-годишната Тијана

Либертас - 07.08.2014

Драган Ѓуриќ е месарот кој е осомничен дека ја киднпаирал и убил 15-годишната Тијана , а потоа нејзиното тело го фрлил на депонија во Сомбор. Според првичните сознанија на полицијата, тој ја следел, ...

МОНСТРУМ: Убиецот прво ја удрил Тијана со автомобил, па ја убил и закопал!

Фактор - 07.08.2014

Месарот Драган Ѓуриќ, роден 1980 година, кој живее во Сурчин, ја убил Тијана Јуриќ, потврди српската полиција. Несреќното девојче најпрвин го удрил со автомобилот.

Месарот ја убил Тијана и ја закопал 10 км од Сомбор

Локално - 07.08.2014

Мртвото тело на кутрата 15-годишна девојка Тијана Јуриќ, која ноќта меѓу 25 и 26 јули е убиена во Бајмок, местото во Србија во кое живеела, било закопано во поле на 10 километри од градот Сомбор, а ...

Потресна изјава на таткото на Тијана: Се надевам дека никој нема да доживее ваква болка

Либертас - 07.08.2014

Смртта на 15-годишната Тијана Јуриќ го скрши балканот. Таткото на Тијана, Игор Јуриќ низ солзи за српскиот Курир вели дека не знае што би кажал во оваа ситуација.