TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

24 Вести - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Канал5 - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

ТВ21 - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Повеќе случаи на разбојништво синоќа во Скопје

Алсат-М - 26.11.2017

Синоќа во периодот од 18.50 до 19.30 часот во Скопје биле извршени пет кривични дела „разбојништво“. Околу 18.50 часот на бул. „Партизански одреди“ две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над Т.Г.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Сител - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Улични бандити дивеат низ Скопје

Курир - 26.11.2017

На 25 ноември 2017 година, во периодот од 18.50 до 19.30 часот во Скопје биле извршени пет кривични дела „разбојништво“. Околу 18.50 часот на бул. „Партизански одреди“ две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над Т.Г.

Пет разбојништва во Скопје за 40 минути

МКД - 26.11.2017

Вчера во периодот од 18.50 до 19.30 часот, во Скопје биле извршени пет кривични дела „разбојништво“, соопшти МВР. Околу 18.50 часот на бул. „Партизански Одреди“ две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над Т.Г.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Стандард - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Пет случаи на разбојништво вчера во Скопје

А1 On - 26.11.2017

Вчера во периодот од 18:50 до 19:30 во Скопје биле извршени пет кривични дела „разбојништво“. Околу 18.50 часот на бул. „Партизански Одреди“ две непознати лица со закана со нож извршиле разбојништво над Т.Г.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Слободен Печат - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

За нецел час пет улични разбојништва во Скопје

+инфо - 26.11.2017

МВР презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на сите случаи. Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот.

Бидете внимателни на овие места во Скопје: Напаѓаат разбојници со ножеви, мета им се деца

Press24 - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18 часот и 50 минути до 19 часот и 30 минути. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе ...

Скопје станува Бронкс: пет разбојништва за саат време

Вечер Прес - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво" биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Канал 77 - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

12 разбојништва на Партизанска за две недели: Пет улични разбојништва низ Скопје за нецел час

еМагазин - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

За еден час нападнати осум лица на Партизанска

Пулс24 - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18 часот и 50 минути до 19 часот и 30 минути. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе ...

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Кумановски м. - 26.11.2017

loading... Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час

Либертас - 26.11.2017

Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ограбувале луѓе заканувајќи се со нож.

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час...

Н.Македонија - 26.11.2017

Пет улични разбојништва во Скопје за нецел час Пет кривични дела „разбојништво“ биле извршени вчеравечер во Скопје во периодот од 18.50 до 19.30 часот. Полицискиот дневен Билтен во петте разбојништва како сторители наведува две непознати лица кои ...

Малолетници ограбиле дечко во тоалет во ГТЦ, му ја одзеле и картичката за автобуски превоз

Фокус - 25.11.2017

Кражба во тоалет на Градскиот трговски центар се случила вчера на пладне. 22-годишниот М.А. од Скопје пријавил во полицијата дека неколку непознати лица извршиле разбојништво над него. Според изјавата на ограбениот, сторителите со употреба на ...

Нападнато момче во ГТЦ

Сител - 25.11.2017

Среде бел ден момче било нападнато во Трговскиот Центар во Скопје. Во 13 часот во Полициската станица Центар, се јавил 22-годишниот М.А. од Скопје да пријави дека истиот ден околу 12 часот и 15 минути, во тоалет во Градскиот трговски центар, неколку ...

Скопјанец ограбен во тоалетот на ГТЦ

А1 On - 25.11.2017

М.А. (22) пријавил дека во текот на вчерашниот ден бил ограбен во тоалетот на Градскиот трговски центар во Скопје. Сторителите со употреба на физичка сила му одзеле 7.600 денари и картичка за автобуски превоз, по што побегнале.

Младо момче среде бел ден нападнато во ГТЦ

Press24 - 25.11.2017

Среде бел ден момче било нападнато во Трговскиот Центар во Скопје. Во 13 часот во Полициската станица Центар, се јавил 22-годишниот М.А. од Скопје да пријави дека истиот ден околу 12 часот и 15 минути, во тоалет во Градскиот трговски центар, неколку ...

Момче нападнато и ограбено во ГТЦ

Макфакс - 25.11.2017

Дваесет и двегодишно момче било мета на напад и разбојништво во тоалет во Градскиот трговски центар, од страна на неколку непознати лица. Од МВР инфотмираат дека сторителите со употреба на физичка сила му одзеле 7.600 денари и картичка за автобуски ...

Малолетни разбојници напаѓаат во Скопје, ограбено момче во ГТЦ

Курир - 25.11.2017

На 24.11.2017 година во 13:15 часот во полициската станица Центар, М.А. (22) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 12:15 часот во тоалет во Градскиот трговски центар неколку непознати лица извршиле разбојништво над него.

Малолетници ограбиле момче во тоалетот во ГТЦ

+инфо - 25.11.2017

Полицијата истражува дали групата е поврзана и со други разбојништва што се случиле во текот на изминатиов период. Скопјанец, на возраст од 22 години, вчера околу 12 часот на планде, бил нападнат во тоалетот го Градскиот трговски центар (ГТЦ) во ...

Момче нападнато и ограбено во ГТЦ

Кајгана - 25.11.2017

Дваесет и двегодишно момче било мета на напад и разбојништво во тоалет во Градскиот трговски центар, од страна на неколку непознати лица. Од МВР информираат дека сторителите со употреба на физичка сила му одзеле 7.600 денари и картичка за автобуски ...

Малолетни разбојници напаѓаат во Скопје, ограбено момче во ГТЦ

Нетпрес - 25.11.2017

Скопјанец М.А. (22) од Скопје бил нападнат вчера околу 12.15 часот, во тоалет во Градскиот трговски центар од неколку непознати лица извршиле разбојништво над него. Тие му одзеле 7.600 денари и картичка за автобуски превоз, по што побегнале.

Момче нападнато и ограбено во тоалет во ГТЦ

МКД - 25.11.2017

Дваесет и двегодишниот М.А. од Скопје бил нападнат и ограбен во тоалет во Градскиот трговски центар, од страна на неколку непознати лица. МВР инфотмира дека напаѓачите со употреба на физичка сила му одзеле 7.600 денари и картичка за автобуски ...

Младо момче среде бел ден нападнато во ГТЦ

Република - 25.11.2017

Среде бел ден момче било нападнато во Трговскиот Центар во Скопје. Во 13 часот во Полициската станица Центар, се јавил 22-годишниот М.А. од Скопје да пријави дека истиот ден околу 12 часот и 15 минути, во тоалет во Градскиот трговски центар, неколку ...

Момче нападнато и ограбено во ГТЦ

Вечер Прес - 25.11.2017

Дваесет и двегодишно момче било мета на напад и разбојништво во тоалет во Градскиот трговски центар, од страна на неколку непознати лица. Од МВР инфотмираат дека сторителите со употреба на физичка сила му одзеле 7.600 денари и картичка за автобуски ...

Скопјанец ограбен во тоалет во ГТЦ

Локално - 25.11.2017

М.А. (22) пријавил дека во текот на вчерашниот ден бил ограбен во тоалетот на Градскиот трговски центар во Скопје. Сторителите со употреба на физичка сила му одзеле 7.600 денари и картичка за автобуски превоз, по што побегнале.

Со закана со нож на малолетничка и е украден мобилен телефон

Канал5 - 24.11.2017

Четириесет и четиригодишниот скопјанец З.С. вчера во полиција пријавил дека на 21 ноември околу 20,30 часот на ул. „Лука Геров“ во Скопје, неколку непознати лица извршиле разбојништво врз неговата 17-годишна ќерка.

Ново разбојништво на Партизанска, десетто за неполни две недели

еМагазин - 24.11.2017

Две непознати лица во среда вечер извршиле разбојништво врз 20-годишен скопјанец, на кој му одзеле часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека во 20,30 часот А.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 18,00 часот додека се движел од ...

И извадил нож - нападната малолетничка од Скопје

Press24 - 23.11.2017

Во 19 часот и 45 минути синоќа 44-годишниот З.С. пријавил дека на 21. околу 20 часот и 30 минути, на улицата “Лука Геров“, од страна на неколку непознати лица било извршено разбојништво над неговата 17 годишна ќерка.

На момче му се заканиле со нож и му украле часовник, на тинејџерка мобилен

+инфо - 23.11.2017

Двете разбојништва се случиле во Скопје. Синоќа во 20.30 часот А.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 18 часот додека се движел од булеваот Партизански Одреди кон улица Каирска, двајца непознати со закана со нож, му побарале пари, а од кога им ...

Разбојници со нож ограбиле тинејџерка во Скопје

Макфакс - 23.11.2017

Разбојници со нож нападнале и ограбиле малолетничка на улица Лука Геров, во населба Ново Село, општина Ѓорче Петров. Според информациите на МВР, З.С.(44) пријавил дека завчера околу 20,30 часот од страна на неколку непознати лица било извршено ...

Малолетничка ограбена под закана со нож

МКД - 23.11.2017

Вчера во 19.45 часот З.С.(44) пријавил дека на 21 ноември околу 20.30 часот на ул „Лука Геров" од страна на неколку непознати лица било извршено разбојништво над неговата 17-годишна ќерка.

Со закана со нож на малолетничка и е украден мобилен телефон

Слободен Печат - 23.11.2017

Четириесет и четиригодишниот скопјанец З.С. вчера во полиција пријавил дека на 21 ноември околу 20,30 часот на ул. „Лука Геров“ во Скопје, неколку непознати лица извршиле разбојништво врз неговата 17-годишна ќерка.

Разбојништво на Партизанска

А1 On - 23.11.2017

Две непознати лица синоќа извршиле разбојништво врз 20-годишен скопјанец, на кој му одзеле часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа во 20,30 часот А.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 18,00 часот додека се движел од булевар ...

Разбојништво на Партизанска

Слободен Печат - 23.11.2017

Две непознати лица синоќа извршиле разбојништво врз 20-годишен скопјанец, на кој му одзеле часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа во 20,30 часот А.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 18,00 часот додека се движел од булевар ...

Со закана со нож на малолетничка и е украден мобилен телефон

А1 On - 23.11.2017

Четириесет и четиригодишниот скопјанец З.С. вчера во полиција пријавил дека на 21 ноември околу 20,30 часот на ул. „Лука Геров“ во Скопје, неколку непознати лица извршиле разбојништво врз неговата 17-годишна ќерка.

Ограбено момче на Партизанска, не нашле пари му го зеле часовникот

МКД - 23.11.2017

Вчеравечер во 20.30 часот А.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 18 часот додека се движел од булевар „Партизански Одреди" кон улица „Каирска", од страна на две непознати лица му е извршено разбојништво.

Разбојници под закана со нож ограбиле тинејџерка во Скопје

Кајгана - 23.11.2017

Разбојници нападнале и ограбиле малолетничка под закана со нож, на улица Лука Геров, во населба Ново Село, општина Ѓорче Петров. Според информациите на МВР, З.С.(44) пријавил дека завчера околу 20:30 часот од страна на неколку непознати лица било ...

Насилници со нож дивеат на Партизанска - нападнато уште едно момче

Press24 - 23.11.2017

Во 20 часот и 30 минути синоќа, 20-годишниот А.М. од Скопје пријавил дека околу 18 часот додека се движел од булевар „Партизански Одреди“ кон улица „Каирска“, од страна на две непознати лица му било извршено разбојништво.

Двајца со нож ограбиле 20-годишен скопјанец на Партизанска, откако не им дал пари, му го зеле часовникот

Либертас - 23.11.2017

Две непознати лица синоќа извршиле разбојништво врз 20-годишен скопјанец, на кој му одзеле часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека синоќа во 20,30 часот А.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 18,00 часот додека се движел од булевар ...

Малолетничка од Скопје нападната со нож

Скопје инфо - 23.11.2017

Во 19 часот и 45 минути синоќа 44-годишниот З.С. пријавил дека на 21. околу 20 часот и 30 минути, на улицата “Лука Геров“, од страна на неколку непознати лица било извршено разбојништво над неговата 17 годишна ќерка.

Насилници со нож дивеат на Партизанска - нападнато уште едно момче

Скопје инфо - 23.11.2017

Во 20 часот и 30 минути синоќа, 20-годишниот А.М. од Скопје пријавил дека околу 18 часот додека се движел од булевар „Партизански Одреди“ кон улица „Каирска“, од страна на две непознати лица му било извршено разбојништво.

Разбојници со нож ограбиле тинејџерка во Скопје

Точка - 23.11.2017

Разбојници со нож нападнале и ограбиле малолетничка на улица Лука Геров во населбата Ново Село, општина Ѓорче Петров. Според информациите на МВР, З.С. (44) пријавил дека завчера околу 20.30 часот од страна на неколку непознати лица било извршено ...

Насилници со нож дивеат на Партизанска – нападнато уште едно момче

Sky - 23.11.2017

Во 20 часот и 30 минути синоќа, 20-годишниот А.М. од Скопје пријавил дека околу 18 часот додека се движел од булевар „Партизански Одреди“ кон улица „Каирска“, од страна на две непознати лица му било извршено разбојништво.

Разбојници со нож ограбиле тинејџерка во Скопје

Вечер Прес - 23.11.2017

Разбојници со нож нападнале и ограбиле малолетничка на улица Лука Геров, во населба Ново Село, општина Ѓорче Петров. Според информациите на МВР, З.С.(44) пријавил дека завчера околу 20,30 часот од страна на неколку непознати лица било извршено ...

Со закана со нож на малолетничка и е украден мобилен телефон

Либертас - 23.11.2017

Четириесет и четиригодишниот скопјанец З.С. вчера во полиција пријавил дека на 21 ноември околу 20,30 часот на ул. „Лука Геров“ во Скопје, неколку непознати лица извршиле разбојништво врз неговата 17-годишна ќерка.

Со закана со нож на малолетничка и е украден мобилен телефон ...

Н.Македонија - 23.11.2017

Со закана со нож на малолетничка и е украден мобилен телефон Четириесет и четиригодишниот скопјанец З.С. вчера во полиција пријавил дека на 21 ноември околу 20,30 часот на ул. „Лука Геров“ во Скопје, неколку непознати лица извршиле разбојништво врз ...

Заканувајќи му се со нож го ограбиле на Партизанска...

Н.Македонија - 23.11.2017

Заканувајќи му се со нож го ограбиле на Партизанска А.М.(20) од Скопје пријавил дека вчера околу 18 часот додека се движел од булевар Партизански одреди кон улица Каирска, од страна на две непознати лица му е извршено разбојништво.

Разбојништа во Скопје на булевар „Партизански одреди“

Канал5 - 20.11.2017

Синоќа по 18 часот на булевар „Партизански одреди“ извршени се две разбојништва во кои со закана со нож се одземени пари и часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.

Разбојништа во Скопје на булевар „Партизански одреди”

Слободен Печат - 20.11.2017

Синоќа по 18 часот на булевар „Партизански одреди“ извршени се две разбојништва во кои со закана со нож се одземени пари и часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.

Разбојништа во Скопје на булевар „Партизански одреди“

А1 On - 20.11.2017

Синоќа по 18 часот на булевар „Партизански одреди“ извршени се две разбојништва во кои со закана со нож се одземени пари и часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.

Со нож ограбуваат деца на булевар „Партизански одреди“

Сител - 20.11.2017

Синоќа по 18 часот на булевар „Партизански одреди“ извршени се две разбојништва во кои со закана со нож се одземени пари и часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.

Три лица ограбени на „Партизанска“

Макфакс - 20.11.2017

Со закана со нож, врз три лица во текот на вчерашниот ден извршено е развојништво на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Околу 18 часот, две непознати лица со нож му се заканиле на 19 годишниот П.П, при што му одзеле 300 денари.

Тројца тинејџери вчера со закана со нож биле ограбени на Партизанска

+инфо - 20.11.2017

И пред два дена со нож беа нападнати тројца малолетници на возраст од 15 и 16 години, на истиот булевар. Со закана со нож, тројца тинејџери, во два одвоени случаи, вчера биле „мета“ на разбојници на улицата Партизанска во Скопје.

Момче ограбено под закана со нож на Партизанска

МКД - 20.11.2017

Вчера во 18.20 часот во полицијата пријавено e дека во Скопје на бул."Партизански Одреди" две непознати лица извршиле разбојништво над 19-годишниот П.П.. Разбојниците со закана со нож му одзеле 300 денари на П.П..

Со ножеви му излегле на Партизанска - насилниците оперираа и овој викенд

Press24 - 20.11.2017

Овој викенд како и минатиот младо момче било нападнато на булеварот Партизански одреди. Полицијата информира дека во 18 часот и 20 минути пријавено e дека во Скопје на булеварот “Партизански Одреди“ од страна на две непознати лица со закана со нож ...

Три лица ограбени на „Партизанска“

Кајгана - 20.11.2017

Со закана со нож, врз три лица во текот на вчерашниот ден извршено е развојништво на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Околу 18 часот, две непознати лица со нож му се заканиле на 19 годишниот П.П, при што му одзеле 300 денари.

На автобуска кај Алумимнка ограбени малолетник и 19-годишник

МКД - 20.11.2017

Вчера околу 18.45 часот пријавено e дека во Скопје на бул.„Партизански Одреди" на автобуска постојка пред Трговскиот центар „Алуминка", од страна на две непознати лица со закана со нож било извршено разбојништво над А.Т.

Две момчиња нападнати за 200 денари на Партизанска - насилниците на слобода

Press24 - 20.11.2017

Околу 18 часот и 45 минути синоќа пријавено e дека во Скопје на булеварот „Партизански Одреди“ на автобуска постојка пред Трговскиот Центар „Алуминка“, од страна на две непознати лица со закана со нож било извршено разбојништво над 19-годишниот А.Т.

Разбојници тинејџери сеат страв и трепет низ Скопје

Нетпрес - 20.11.2017

Полициските билтени секојдневно изобилуваат со нападнати и ограбени тинејџери, и разбојништва кои се дело на малолетници. Според денешните полициски информации, вчера во 18.20 часот, на булеварот „Партизански Одреди“ две засега непознати лица, му се ...

Насилници со нож оперираат во Скопје - два викенди по ред на мета се деца

Press24 - 20.11.2017

Откако минатиот викенд неколку деца беа нападнати и ограбени со закана со нож, на булеварот Партизански одреди, и на Плоштад, и овој викенд насилниците „удрија" по децата. Пријавени се два случаи во кои се нападнати три деца во Скопје.

Тројца малолетници ограбени на Партизанска, двајцата ограбувачи носеле нож

Скопје24 - 20.11.2017

Вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.“Партизански Одреди“ од страна на две непознати лица со закана со нож било извршено разбојништво над П.П.(19) при што му биле одземени 300 денари.

Уште една драма на “Партизанска”

Sky - 20.11.2017

Со закана со нож врз три лица во текот на вчерашниот ден извршено е разбојништво на булеварот Партизански одреди во Скопје. Околу 18 часот две непознати лица со нож му се заканиле на 19-годишниот П.П, при што му одзеле 300 денари.

Со нож напаѓаат и ограбуваат граѓани во Скопје

iPortal - 20.11.2017

На 19.11.2017 година во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.“Партизански Одреди“ од страна на две непознати лица со закана со нож било извршено разбојништво над П.П.(19) при што му биле одземени 300 денари.

Со нож ограбуваат деца на булевар „Партизански одреди“

МК News - 20.11.2017

Синоќа по 18 часот на булевар „Партизански одреди“ извршени се две разбојништва во кои со закана со нож се одземени пари и часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.

Три лица ограбени на „Партизанска“

Точка - 20.11.2017

Со закана со нож, врз три лица во текот на вчерашниот ден извршено е развојништво на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Околу 18 часот, две непознати лица со нож му се заканиле на 19 годишниот П.П, при што му одзеле 300 денари.

Три лица ограбени на „Партизанска“

Вечер Прес - 20.11.2017

Со закана со нож, врз три лица во текот на вчерашниот ден извршено е развојништво на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Околу 18 часот, две непознати лица со нож му се заканиле на 19 годишниот П.П, при што му одзеле 300 денари.

Тројца малолетници ограбени на Партизанска, двајцата ограбувачи носеле нож

Либертас - 20.11.2017

Вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.“Партизански Одреди“ од страна на две непознати лица со закана со нож било извршено разбојништво над П.П.(19) при што му биле одземени 300 денари.

Три лица ограбени на „Партизанска“

Скопје инфо - 20.11.2017

Со закана со нож, врз три лица во текот на вчерашниот ден извршено е развојништво на булеварот „Партизански одреди“ во Скопје. Околу 18 часот, две непознати лица со нож му се заканиле на 19 годишниот П.П, при што му одзеле 300 денари.

Секој ден по едно разбојништво на „Партизанска“ – под закана со нож повторно ограбен граѓанин

Република - 20.11.2017

Синоќа по 18 часот на булевар „Партизански одреди“ извршени се две разбојништва во кои со закана со нож се одземени пари и часовник. Министерството за внатрешни работи соопшти дека вчера во 18,20 часот пријавено e дека во Скопје на бул.

Три лица ограбени под закана со нож на „Партизанска“...

Н.Македонија - 20.11.2017

Три лица ограбени под закана со нож на „Партизанска“ Три лица се ограбени под закана со нож, во два инциденти кои се случиле вчера во Скопје. Двајца ограбувачи со нож извршиле разбојништво над П.П.