TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Црвенковски во скопските села Бујковци и Миладиновци

А1 - 21.03.2010

Рафинеријата ОКТА не престанува да не загадува. Жителите на Миладиновци и околината му се жалеа на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски дека со години никој не ...

Црвенковски: Груевски да си замине бидејќи ги влошува меѓуетничките односи

Алсат-М - 21.03.2010

Бранко Црвенковски го обвини денеска премиерот Груевски дека поради неговата политика се влошени меѓуетничките односи во земјата.

Груевски ги пишува, Црвенковски ги чека уставните измени

Канал5 - 21.03.2010

Црвенковски уште ги чека написмено предлозите за промена на Уставот. Груевски пак, и по десеттина од последната лидерска средба ги немал напишано.

Црвенковски: Времето ни е скапо

Макфакс - 21.03.2010

Времето ни е скапо. Ние сме тие кои трпиме штети, ние сме надвор од НАТО Алијансата, ние не можеме да ги почнеме преговорите со ЕУ.

Црвенковски: Нема решение без преговори

Форум - 21.03.2010

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенквски не очекува многу од скорашната средбата на премиерот Никола Груевски со грчкиот премиер Јоргос Папандреу и смета дека ...

Црвенковски: Многу луѓе мислат дека може да се повтори конфликтот

Р.С.Европа - 21.03.2010

Лидерот на опозициската партија СДСМ, денеска во општина Илинден, изјави дека средбите на македонскиот и грчкиот премиер се добри, но оти таквите средби не ...

Неделен печат – Македонско политичко милје

Р.С.Европа - 21.03.2010

Неделникот ,,Фокус“ во најновиот број донесува анализа за случувањата во редовите на власта. Според весникот, наесен ќе следат избори без оглед на исходот на ...

Црвенковски ќе ги посети селата Бујковци и Миладиновци во општина Илинден

Inpress - 21.03.2010

Скопје, 21. март (ИНПРЕС) Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бранко Црвенковски, денеска ќе ги посети селата Бујковци и Миладиновци во ...

Црвенкоски - ОКТА директно го загрозува здравјето на луѓето

Inpress - 21.03.2010

Скопје, 21. март (ИНПРЕС) Рафинеријата ОКТА, и покрај обврската што произлегува од Законот за животна средина, се уште ја нема обезбедено интегрираната A ...

Црвенковски во посета на скопските села Бујковци и Миладиновци

Нетпрес - 21.03.2010

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска напладне ќе ги посети селата Бујковци и Миладиновци во скопската општина Илинден, информираат од партијата.

Црвенкоски ја поздрави средбата Груевски-Папандреу

Inpress - 21.03.2010

Скопје, 21. март (ИНПРЕС) Цената која што ја плаќаме како држава, како граѓани е многу повисока, неспоредливо повисока од она што го плаќа Грција.

Црвенковски: Без преговори, премиерските средби не можат да најдат решение за името

Нетпрес - 21.03.2010

Средбите меѓу премиерите на Македонија и Грција се добри, меѓутоа таквите средби не можат ништо посебно да направат ако во меѓувреме не се одвиваат преговори, ...

Прилог-НАРОДОТ НА ГРУЕВСКИ

Вест - 20.03.2010

ЗОШТО ГРУЕВСКИ СЕ ПЛАШИ ОД ДУЕЛ СО ЦРВЕНКОВСКИ? ПОДОБРО СО НЕГО ОТКОЛКУ СО НАРОДОТ Од што се плаши Груевски? Одбива веќе четири години да излезе на дуел со ...

Македонија - Отчет пред граѓаните не пред Црвенковски

Време - 19.03.2010

Премиерот Никола Груевски вчера ја одби поканата на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски да се појави на телевизиски дуел со него образложувајќи дека нема ...

Сатанизацијата на Црвенковски

Утрински - 19.03.2010

Конечно, можеме да здивнеме сите. Откриен е и анатемисан непријателот број еден на Македонија. Бранко Црвенковски е виновен за сите зла што не' снајдоа во ...

СДСМ упорно бара ТВ дуел Груевски - Црвенковски

Форум - 19.03.2010

„Никола Груевски не само што бил страшливец, туку бил и плачко“, стои во писменото соопштение на опозицискиот СДСМ, кој реагира на денешната прес-конференција ...

Груевски не прифаќа ТВ дуел

А1 - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски не го прифаќа барањето на Црвенковски за ТВ-дуел. Смета дека нема потреба од соочување со опозицијата, оти бил доволно транспарентен ...

Груевски му рече НЕ на Црвенковски за ТВ дуел

Канал5 - 18.03.2010

Груевски ниту ќе се сретнел на ТВ дуел со Црвенковски, ниту пак размислувал за барањата на Ахмети целата држава да биде една изборна единица.

Груевски: Одговарам само пред граѓаните

Алсат-М - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одби понудата која пред два дена му ја упати неговиот политички противник Бранко Црвенковски за соочување во телевизиска дебата ...

Протести со трактори против Црвенковски

Утрински - 18.03.2010

БИТОЛА, СТРУМИЦА - Дваесетина пелагониски земјоделци со трактори, поддржани од уште толку граѓани на Битола, го блокираа центарот на градот пред зградата на ...

Македонија - Навредите навестуваат избори

Време - 18.03.2010

Игор Чавески Изборите што власта има намера да ги распише најдоцна до крајот на годината се единствената причина за опседнатоста на ВМРО-ДПМНЕ со дејствувањето ...

Груевски не прифаќа тв-дуел со Црвенковски

Телма - 18.03.2010

Јулијана Левковска Премиерот Никола Груевски не прифаќа телевизиски дуел со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

И без ТВ-дуели имаме партиска тортура

Утрински - 18.03.2010

Индиректното одбивање на поканата на Бранко Црвенковски упатена до Никола Груевски да излезат на телевизиско соочување, на кое би зборувале за приватизациите, ...

Груевски: Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Алфа - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

Груевски не прифаќа дуел со Црвенковски

Форум - 18.03.2010

Поврзани вести Фицџералд: Не постои воена пречка за влез на Македонија во НАТО ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски ја уништи економијата Црвенковски го кани Груевски на ...

Груевски отфрла ТВ дуел со Црвенковски

Р.С.Европа - 18.03.2010

Македонскиот премиерот Никола Груевски изјави денеска дека наскоро очекува нова идеја од медијаторот на Обединетите Нации, Метју Нимиц.

Груевски не сака да го преслушува Црвенкоски

Inpress - 18.03.2010

Скопје, 18. март (ИНПРЕС) Лидерот на ВМРО ДПМНЕ и македонски премиер Никола Груевски ја одбил поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски ...

Груевски: Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Сител - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

Црвенковски ја уништи македонската економија

МРТ - 18.03.2010

Владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска го обвини лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски за нанесување ненадоместлива штета на македонската економија во периодот на ...

Груевски не прифаќа ТВ дуел

Алфа - 18.03.2010

Никола Груевски нема да излезе на ТВ дуел со Бранко Црвенковски. Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ категорички ја отфрли понудата од челникот на СДСМ да се ...

Груевски одби ТВ дуел со Црвенковски

Кирилица - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел, посоочувајќи дека тој како политичар одговара пред ...

Груевски: Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Шпиц - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

Премиерот Груевски не прифаќа ТВ дуел со Црвенковски

Нетпрес - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски денеска му одговори на лидерот на СДСМ, Црвенковски дека не прифаќа телевизиски дуел со него.

Струмичката администрација во контра протест

Р.С.Европа - 18.03.2010

Општинската администрација во Струмица денеска излезе на полчасовен мирен протест во знак на несогласување со вчерашниот протест на група земјоделци против ...

Груевски: Не прифаќам ТВ дуел со Црвенковски

Макфакс - 18.03.2010

Лидерот на владеачката ВМРО-ДПМНЕ денеска децидно ја отфрли поканата за ТВ дуел со лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски, наведувајќи дека не гледа за што би ...

Одговарам пред граѓаните, а не пред Црвенковски

Вечер Прес - 18.03.2010

Премиерот Никола Груевски вчера го одби повикот за ТВ-дуел на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.

Груевски повторно одбегнува ТВ-дуел

Н.Македонија - 18.03.2010

Не е првпат Никола Груевски да одбегне телевизиско соочување со своите политички противници, обвини вчера СДСМ откако Груевски го одби барањето на Бранко ...

И струмичките земјоделци против Црвенковски

Н.Македонија - 18.03.2010

Струмички земјоделци со трактори вчера протестираа во центарот на Струмица, против поранешната политика на Бранко Црвенковски во земјоделството Тие предизвикаа ...

„Жртвите на транзицијата“ бесплатно позираат

Н.Македонија - 18.03.2010

Доброволно и без надомест во платениот оглас на ВМРО-ДПМНЕ се појавувале луѓето што со лични судбини сведочат за негативните последици од времето на владеењето ...

Одговарам пред граѓаните, не пред Црвенковски

Идивиди - 18.03.2010

Скопје, 18 март (МИА) - Премиерот Никола Груевски ја одбива поканата на лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски за телевизиски дуел.

СДСМ: Груевски повторно избегнува ТВ-дуели

А1 - 17.03.2010

СДСМ уште еднаш го обвини премиерот Никола Груевски дека избегнува ТВ-дуели со своите политички противници, почнувајќи од Бучковски, а завршувајќи со ...

Жртви на транзицијата или политички инструменти?

А1 - 17.03.2010

ВМРО-ДПМНЕ крева раменици. Не одговараат каква е поврзаноста меѓу партиската кампања „Да не се заборави“ и таканаречените жртви на транзицијата.

Протести со трактори против Бранко

А1 - 17.03.2010

Дел од струмичките земјоделци со триесетина трактори денеска излегоа на улиците на градот. Протестираа против, како што рекоа, лагите и манипулациите на Бранко ...

Земјоделци протестираа пред просториите на СДСМ во Битола

А1 - 17.03.2010

Педесетина пелагониски земјоделци по вчерашната блокада на зградата на СДСМ во Новаци, денеска протестираа пред просториите на оваа партија во Битола.

СДСМ бара дуел, во ВМРО-ДПМНЕ навредени

Алсат-М - 17.03.2010

СДСМ денеска го повтори барањето за ТВ дуел меѓу нивниот лидер Бранко Црвенковски и премиерот Никола Груевски.

Македонија - Црвенковски му нуди дуел на Груевски

Време - 17.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски вчера јавно го повика премиерот Никола Груевски да се соочат на телевизиски дуел пред целата македонска јавност.

Црвенковски: Груевски сака да се самозапалиме

Утрински - 17.03.2010

„Господине Груевски, јавно ве повикувам да престанете да ја уништувате денешнината и да се коцкате со иднината на земјата.

Битолски земјоделци со трактори пред седиштето на СДСМ

Канал5 - 17.03.2010

Група земјоделци од битолските села со трактори се собраа денеска напладне пред општинската организација на СДСМ во Битола.

Црвенковски го кани Груевски на ТВ-дуел

Дневник - 17.03.2010

Претседателот на СДСМ, Бранко Црвенковски, го повика премиерот Никола Груевски на телевизиски дуел.

„Жртвите на транзицијата“ нападнаа новинари

Дневник - 17.03.2010

Протестантите од Граѓанската иницијатива „Жртвите на транзицијата“, кои вчера се собраа пред седиштето на опозицискиот СДСМ, се обидоа да се пресметаат со ...

Црвенковски - Ки разговарале за уставните измени

Нетпрес - 17.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и амбасадорот на Велика Британија во Македонија, Ендру Ки денеска разговарале за евентуалните уставни измени во делот на ...

Струмички земјоделци протестираа против Црвенковски

Кирилица - 17.03.2010

Со трактори и тракторски приколки, земјоделци од неколку села од општина Босилово и Василево, денеска продефилираа низ центарот на Струмица, изразувајќи го ...

Црвенковски имал средба со британскиот амбасадор Ендру Ки

Inpress - 17.03.2010

Скопје, 17. март (ИНПРЕС) Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски, денеска се сретнал во партиското седиште со амбасадорот на Велика Британија во Македонија, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски ја уништи економијата

Форум - 17.03.2010

“Кога Бруто домашниот производ(БДП) во земјите од регионот вртоглаво растеше во земјава тој доживуваше рекордна стагнација и негативен пад“, рече на денешната ...

Груевски не сака соочување

Алфа - 17.03.2010

Наместо да се соочи со политичките опоненти, Груевски е коркач и бега од дебата со аргументи пред јавноста, го обвинија премиерот од СДСМ повикувајќи го уште ...

Груевски фрли крпа во политичкиот ринг - пред нозете на Црвенкоски!?

Inpress - 17.03.2010

Скопје, 17. март (ИНПРЕС) Кога еден премиер во демократска земја на тлото на Европа, па уште и боксер, ја одбие понудата за дуел со противникот, па макар бил и ...

Протест и контра-протест во Струмица

Р.С.Европа - 17.03.2010

Со трактори и тракторски приколки, земјоделци од неколку села од општина Босилово и Василево, денеска продефилираа низ центарот на Струмица, протестирајки ...

СДСМ: Груевски избегнува дуел со Црвенковски

Кирилица - 17.03.2010

СДСМ денеска го обвини премиерот Никола Груевски дека избегнува ТВ-дуели со своите политички противници Пратеникот на СДСМ Јани Макрадули на прес-конференција ...

Политичарите се почесто меѓу земјоделците

Р.С.Европа - 17.03.2010

,,Мириса на избори" коментираат земјоделците од Пелагонија, откако изминативе недели ги посетија речиси сите лидери од поголемите политички партии, ветувајќи ...

ВМРО ДПМНЕ: Во времето на Црвенковски БДП имаше рекордна стагнација

Нетпрес - 17.03.2010

Нискиот и негативен БДП е показател за драстичното назадување на македонската економија и мултиплицирањето на сиромаштијата во периодот на транзицијата на ...

Пајакот на Заев против тракторите на земјоделците

Вечер Прес - 17.03.2010

Црвенковски три пати беше премиер и ни даваше лажна надеж дека ќе ни помогне, а потоа кога ние протестиравме тој не не примаше, па дури праќаше полиција да не ...

Црвенковски бара ТВ-дуел со Груевски

Н.Македонија - 17.03.2010

Бранко Црвенковски го повикува Никола Груевски на телевизиско соочување. Тој побара од Груевски да покаже храброст и да излезе на ТВ-дуел, оставајќи притоа ...

ВМРО: Црвенковски и СДСМ се непоправливи

eReporter - 17.03.2010

СДСМ и Бранко Црвенковски и нанесоа ненадомeстлива штета на македонската економија во периодот на транзицијата.

„Жртвите на транзицијата“ со закани кон новинарите

А1 - 16.03.2010

Таканаречените жртви на транзицијата, наместо со опозицијата, пред чие седиште денеска се собраа - тие се судрија со медиумите.

Црвенковски: Го повикувам Груевски на ТВ дуел

А1 - 16.03.2010

Кравата, фотелјата, паркот на наводните жртви на транзицијата, протестот на власта против опозицијата за лидерот на СДСМ невидена хистерија и уникатна состојба ...

Црвенковски: Груевски да ја смени професијата

Утрински - 16.03.2010

Претседателот на СДСМ Бранко Црвенковски вчера му порача на премиерот Никола Груевски да ја смени професијата доколку не може да ги решава проблемите на ...

Пари - Во партиски ножици

Време - 16.03.2010

„Бранко гробар на земјоделците“ и во „Бранково време земјоделците немаа земја“, беа само дел од транспарентите закачени на тракторите со кои педесетина ...

Македонија - Груевски и Црвенковски на тапет

Време - 16.03.2010

Граѓаните, во име на политиката, ја водат битката во центарот на Скопје. Вчера на тарабите со кои е ограден раскопаниот скопски плоштад осамна нов графит со ...

Црвенковски барa ТВ дуел со Груевски

Алсат-М - 16.03.2010

Лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување.

Кавадаречките лозари со празни џебови

Утрински - 16.03.2010

КАВАДАРЦИ - Лозарите од Кавадаречко се жалат дека останале со празни џебови затоа што парите за ланското грозје се' уште не се исплатени од винарските визби.

Црвенковски го кани Груевски на ТВ дуел

Канал5 - 16.03.2010

Црвенковски го кани Груевски на ТВ дуел. Опозицискиот лидер го повика премиерот да не се криел зад крави, телиња, да не се коцкал со иднината на земјата, да не ...

Колку трае транзицијата на Владата?

Утрински - 16.03.2010

Македонската Влада никако да ја заврши својата транзиција од опозиција во власт. Поминаа четири години откако ВМРО-ДПМНЕ е на власт, а се' уште се однесуваат ...

Црвенковски го повика Груевски на ТВ дуел

Алфа - 16.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на ТВ дуел. “Подготвен сум да разговараме за се, и за транзицијата, но и за ...

Црвенковски го повика Груевски на ТВ дуел

Кирилица - 16.03.2010

Лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски денеска го предизвика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување - Подготвен сум да разговараме за се ...

Димовски: Црвенковски прво да одговори што се случуваше додека беше премиер

Форум - 16.03.2010

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска излегоа со реплика на прес-конференцијата на Бранко Црвенковски , потсетувајќи го дека досега трипати беше премиер и, според нив, покажал ...

СДСМ бара ТВ дуел, ВМРО бара одговори

Р.С.Европа - 16.03.2010

Лидерот на опозициската партија СДСМ, Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување.Тој изјави дека е подготвен да ...

Жртвите на транзицијата со закани кон медиумите

Алфа - 16.03.2010

Самопрогласените жртви на транзицијата иако станаа лица од рекламаната кампања на ВМРО-ДПМНЕ – да не се заборави владеењето на Црвенковски, на денешните ...

Црвенковски бара ТВ дуел

Алфа - 16.03.2010

Бранко Црвенковски му ја фрли ракавицата на Никола Груевски. Лидерот на СДСМ го предизвика премиерот на ТВ дуел.

Земјоделците од Пелагонија на протест пред СДСМ воНоваци

Форум - 16.03.2010

Пелагониските земјоделци се сомневаат во искреноста на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковкси и неговата наводна голема загриженост за нив што ја покажува со ...

"Жртви на транзицијата" на мирен протест пред седиштето на СДСМ

Inpress - 16.03.2010

Скопје, 16. март (ИНПРЕС) Граѓанската иницијатива "Жртви на транзицијата" денеска пред седиштето на СДСМ на улицата "Бихаќка" во Скопје ќе одржи мирен протест.

„Жртвите на транзицијата“ протестираат пред СДСМ

Кирилица - 16.03.2010

На изјавата на Бранко Црвенковски дека не се протестира за работа од пред 15 години, Папарковски му одговара дека нив транзицијата и мафијашката приватизација ...

ВМРО ДПМНЕ: Во времето на Бранко Црвенковски Македонија тонеше во сиромаштија

Нетпрес - 16.03.2010

Додека Бранко Црвенковски и СДСМ беа на власт нивото на странски инвестиции беше на минимално и запрепастувачко ниско, обвинуваат од ВМРО ДПМНЕ.

Црвенковски јавно го повикува Груевски на ТВ дуел

Нетпрес - 16.03.2010

“Господине Груевски јавно ве повикувам на телевизиско соочување, на ТВ дуел. Јас и вие и секој со своите аргументи пред целата македонска јавност“, изјави ...

Црвенковски го повика Груевски на ТВ дуел

Макфакс - 16.03.2010

Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на ТВ дуел. “Подготвен сум да разговараме за се, и за транзицијата, но и за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Последиците од транзицијата на Црвенковски граѓаните се уште ги чувствуваат

Кирилица - 16.03.2010

Нивото на странски инвестиции во периодот на транзицијата на Бранко Црвенковски и СДСМ беше минимално и запрепастувачки ниско Македонија стагнираше и тонеше во ...

Црвенковски го кани Груевски на дуел

Форум - 16.03.2010

„Јавно Ве повикувам на телевизиско соочување, на ТВ дуел. Јас и Вие, секој со своите аргументи пред целата македонска јавност! Подготвен сум да разговараме за ...

Црвенкоски со драматично патетична понуда до Груевски

Inpress - 16.03.2010

Скопје, 16. март (ИНПРЕС) Лидерот на СДСМ и на опозицијата Бранко Црвенкоски, денеска од прес конференција во седиштето на партијата, уште еднаш побара од ...

Црвенковски ги уништи лозарите

МРТ - 16.03.2010

Владеачката ВМРО - ДПМНЕ денеска го обвини лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски дека продолжува да оди во посета на луѓето кој што ги со години ги уништуваше и ...

Да не се повтори

Вечер Прес - 16.03.2010

- Транзицијата и мафијашката приватизација ни отчукува во главите и стомакот секој ден. Вака од Здружението "Жртви на транзицијата" вчера му реплицираа на ...

Потонавме во времето на Црвенковски

Вечер Прес - 16.03.2010

Додека Бранко Црвенковски и СДСМ беа на власт нивото на странски инвестиции беше на минимално и запрепастувачко ниско, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ.

Црвенковски сака дуел со Груевски

eReporter - 16.03.2010

Прес конференција, СДСМ Бранко Црвенковски, претседател Скопје, 16.03.2010 година Почитувани, Овие денови сме сведоци на една досега невидена хистерична и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Со Црвенковски, Македонија тонеше

eReporter - 16.03.2010

КОНФЕРЕНЦИЈА ЗА МЕДИУМИ - САШО СТЕФАНОСКИ, ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ 16.03.2010 Почитувани, Нивото на странски инвестиции во периодот на транзицијата на Бранко ...

Црвенковски барa ТВ дуел со Груевски

Идивиди - 16.03.2010

Скопје, 16 март (МИА) - Лидерот на опозициската СДСМ Бранко Црвенковски денеска го повика премиерот Никола Груевски на телевизиско соочување.

Црвенковски кај лозарите

А1 - 15.03.2010

Со жолта ракија и сирење за мезе, жителите на кавадаречки Сопот го пречекаа денеска Црвенковски. Му се жалеа дека лозарството е пред колапс.

„Скопје 2014“ поддржан од жртвите на транзицијата

А1 - 15.03.2010

Таканаречените „жртви на транзицијата“ го поддржуваат проектот Скопје 2014. Ако Бранко Црвенковски уривал, Никола Груевски градел.

Хероин за Црвенковски, понудија Жртвите на транзицијата

Канал5 - 15.03.2010

- Зошто досега овој шут не е отстранет и не се изречени казни за прекршителите. Одговорот на ова прашање треба да го дадат наделжните во МВР и градоначалниците ...

Црвенковски кај кавадаречките лозари

Сител - 15.03.2010

Проблемите на земјоделците и сточарите не се од пред 15 години, тие се актуелни сега и треба да ги реши премиерот Груевски.

Продолжи протестот на жртвите на транзицијата

Сител - 15.03.2010

Жртвите на транзицијата и денеска на протести во паркот на транзицијата, посветен на лидерот на опозицијата.

Секој вторник ден на гневот кон Црвенковски

Кирилица - 15.03.2010

Нашата борба против транзицискиот политичар Црвенковски е поддржана од огромен број граѓани. Поддржани сме од 200.000 луѓе кои тој ги остави без работа - велат ...

Црвенковски денеска во посета на кавадаречки Сопот

Inpress - 15.03.2010

Скопје, 15. март (ИНПРЕС) Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Бранко Црвенковски, денеска ќе гo посети селото Сопот, во општина ...

Црвенковски за протестите

Алфа - 15.03.2010

,,Нема никаде во светот пример на држава во која некој денес протестира за нешто што се случило пред 15 или 16 години.

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски во посета на лозарите што ги лажел

Форум - 15.03.2010

„Овие луѓе протестираа затоа што СДСМ и Бранко Црвенковски не инвестираа во лозарството. Овие луѓе протестираа затоа што Бранко Црвенковски и СДСМ ги ...

ВМРО-ДПМНЕ: Црвенковски ги уништи лозарите

Макфакс - 15.03.2010

Владеачката ВМРО - ДПМНЕ денеска го обвини лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски дека продолжува да оди во посета на луѓето кој што ги со години ги уништуваше и ...

„Жртвите на транзицијата“ секоја недела со протест пред СДСМ

Кирилица - 15.03.2010

Членови на здружението „Жртви на транзицијата“ денеска повторно се собраа во паркот спроти хотелот „Бристол“ за, како што велат, уште еднаш да го искажат ...

Црвенковски: Никој во Македонија не го знае ставот на Владата за името

Нетпрес - 15.03.2010

Мојот коментар ќе го кажам кога ќе чујам кој е ставот на Македонија. Јас вчера слушнав што е ставот на грчката страна.

Црвенковски: Лозарите не се исплатени за лани

Форум - 15.03.2010

„Денеска се уверивме дека и во делот на лозаропроизводството ситуацијата е скоро катастрофална. Прво, цените на грозјето кое беше откупувано беа многу пониски ...

Црвенковски продава лицемерие

Вечер Прес - 15.03.2010

Посетата на лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски, на лозарите во Кавадаречко е израз на лицемерите, смета ВМРО-ДПМНЕ.

Секој вторник на протест пред СДСМ

Вечер Прес - 15.03.2010

Членовите на здружението Жртви на транзицијата" секој вторник ќе се собираат во импровизираниот парк спроти хотелот Бристол" во ценатарот на Скопје за да го ...