TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Четворица загинати во хеликоптерска несреќа

Утрински - 25.07.2003

Трагедија при обид за гаснење шумски пожар во националниот парк "Пирин" во Бугарија Софија - Четири лица загинаа денеска откако хеликоптер на бугарското Министерство за одбрана (МО) се урна при операција за гаснење пожар во националниот парк "Пирин", јавија бугарските медиуми.

4-ица загинати во хеликоптерска несреќа во Бугарија

А1 - 24.07.2003

Четири лица загинаа денеска откако хеликоптер на бугарското Министерство за одбрана се урна при операција за гаснење пожар во националниот парк „Пирин“, јавија бугарските медиуми. Меѓу загинатите се тројца припадници на МО и еден функционер во Министерството за внатрешни работи, кои се наоѓале во ...