TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАПРАВИЈА ГОЛЕМА ГЛУПОСТ: Наседнаа на трик и уништија нов ајфон 7 (ВИДЕО)

Телеграф - 25.09.2016

Поради видео на Јутјуб многу луѓе ги уништија своите нови телефони Еден шегаџија на Јутјуб објави видео на кое покажува како со бургија прави дупка во новиот ајфон 7, на местото каде што би требало да биде влезот за вклучување на слушалки.

(ВИДЕО) Истури Кока Кола преку новиот iPhone и го замрзна – Следеше ЧУДО

Репортер - 23.09.2016

iPhone 7 e водоотпорен, но прочуениот ИТ влогер ТechRax одлучи да го тестира дали овој телефон може да го преживее замрзнувањето во Coca-Cola 17 часа. TechRax во стаклениот сад стави телефон и го поли со Coca Cola а потоа садот со iPhone го остави ...

Почеток на продажбата на Ајфон 7 и Ајфон 7 Плус во Русија

Руска реч - 23.09.2016

Редица во ГУМ за купување нов паметен телефон Ајфон 7 и Ајфон 7 Плус на почетокот на официјалната продажба во Москва, ...

Во Москва се продаваа места во редица за новиот Ајфон 7

Руска реч - 23.09.2016

Продажбата на новиот Ајфон 7 во Русија почна на 23 септември. На првиот ден од продажбата на Ајфон 7 и Ајфон 7 Плус во Русија, во Москва беше забележана вистинска треска меѓу љубителите на Ајфон – пред продавницата re:Store во ГУМ се формираше ...

Колку е издржлив iPhone-от?

Црнобело - 23.09.2016

Еден YouTube корисник реши да уништи нов iPhone 7 само за да провери до каде му се границите на ...

Уште еден iPhone 7 проблем: Но дали ќе биде и последен?

Точка - 23.09.2016

Корисниците на новото "чудо" на компанијата Apple сега се жалат и на уште еден проблем... Претходните денови корисниците на новите iPhone 7 и iPhone 7 Plus телефони на официјалниот форум на компанијата се пожалија и на проблем во врска со лошиот ...

За место во редот за Ајфон 7 се плаќа и до 3.000 долари

365 - 23.09.2016

Иако за секој Ајфон официјално се соопштува датумот кога ќе стане достапен во слободна продажба, фановите се пред продавниците со денови и денови порано, чекајќи ред за да го купат. Веќе никој не е изненаден од ваквата глетка, бидејќи минувачите ...

Синот на најбогатиот Кинез, на своето куче му купи осум Ајфон 7 телефони

Канал5 - 22.09.2016

Ванг Сичонг, синот на најбогатиот човек во Кина, милијардерот Ванг Џијалин на својот домашен миленик кучето Кока му купил осум Ајфон 7 мобилни телефони, само еден ден откако овој хит модел е пуштен во продажба.

„Apple“ го продава секој „iPhone 7“ со 424 долари добивка

Стандард - 22.09.2016

Шефот на „Apple“, Тим Кук пред некое време посочи дека ваквите пресметки се премногу апстрактни и не ја одразуваат дури ни приближно вредноста на производите на компанијата, но тоа не ги запира стручњаците од „IHS Markit“ да направат анализа на тоа ...

Apple прави неверојатен профит од секој продаден iPhone 7

Телефони.мк - 22.09.2016

Најновата анализа на компонентите на iPhone 7 открива дека за производство на еден модел се потребни околу 210 долари во масовното производство, а кога на тоа ќе се додадат и трошоците за дистрибуција, транспорт и маркетинг се добива просечна сума ...

Еве колку го чини Apple да го направи iPhone 7

Кајгана - 22.09.2016

Ако ве интересира колку се трошоците за да се произведе неодамна лансираниот iPhone 7, го имаме одговорот во бројки - благодарение на аналитичарите од IHS Markit. Според IHS , тоталните производствени трошоци за iPhone 7 32GB изнесуваат 224,80 ...

Еве колку точно чини производството на еден iPhone 7

Бизнис Вести - 22.09.2016

Технолошкиот лидер Apple плаќа повеќе пари за производство на новиот iPhone 7, отколку за неговиот претходник iPhone 6S, поради подобрувањата во последниот модел смартфон, со поголема батерија и повеќе меморија.

Кинески милијардер на кучето му купи осум "iPhone" телефони

ЗаЗабава - 21.09.2016

Ванг Сиконг, син на кинескиот милијардер Ванг Јианлин, на своето куче му купи осум "iPhone" телефони на денот кога "iPhone" 7 беше пуштен во продажба, напиша "CNN". Минатата недела, фановите на "Apple" чекаа во редови ширум Кина за да го купат ...

Кинески милијардер на своето куче му купил осум модели „ајфон 7“ ФОТО

+инфо - 21.09.2016

Синот на најбогатиот Кинез Ванг Џанлин, чиј имот е проценет на 23 милијарди долари, купил дури осум нови модели од овој модел. Откако се појавија фотографиите од луѓе како кампираат пред продавници на „Епл“ за да го купат најновиот модел - „ајфон ...

Ова куче е поголем среќник од вас - сопственикот му купи осум модели од новиот Ајфон 7

Press24 - 21.09.2016

Гледаме со неверување во луѓето кои чекаа со часоци ( па и со денови) во ред за да купат некоја нова технологија, попатно кажано новиот модел на паметниот телефон Ајфон 7, а потоа дознаваме за уште побизарна вест.

Ова куче поседува не еден, туку осум смартфони iPhone 7

Стандард - 21.09.2016

Ексцентричните купувања на Ванг Сиконг немаат крај. Во мај синот на еден од најбогатите Кинези купи два златни часовници Apple на куче, во вкупната вредност од околу 37. 000 долари. Само пред неколку дена, тој му набави нов подарок и така кучето ...

Може ли iPhone 7 да издржи пад од хеликоптер?

Panika.be - 21.09.2016

Досега сигурно сте виделе разни тестови кои се направени на новиот iPhone 7. За да не правите и вие сами тест на издржливост на прескап телефон, момаков го прави тоа за вас. Што ќе се деси ако ајфонот ти падне од ...

Производството на iPhone 7 e поскапо од тоа на неговиот претходник

Денар - 21.09.2016

„Apple“ троши повеќе за чистото производство на својот „iPhone 7“, отколку за неговиот претходник „iPhone 6S“. Ова се должи на присуството на поголемата батерија и поголемиот капацитет за складирање на податоци, покажа анализата на „IHS Markit“.

Кому ли ќе му се јавува кучево: Газдата му купи 8 најнови ајФони

Сител - 20.09.2016

Ванг Сиконг, син на најбогатиот Кинез, милјардерот Ван Јанлин на своето куче му купил осум мобилни телефони од последната генерација, ден откако новата линија е пуштена во продажба. Компанијата Епл пред 5 дена го пушти во продажба новиот ајфон кон ...

Одлепи затоа што новиот Ајфон нема влез за слушалки, па ја зема бормашината (ВИДЕО)

Press24 - 20.09.2016

Љубителите на iPhone ги шокираше фактот дека „Седмицата“ нема влез за слушалки, но духовиѕо момче се сети како на новиот телефон да направи дупка за слушалки. Погледнете што направи ...

Помодарците не разликуваат слушалки за iPhone од четки за заби

Panika.be - 20.09.2016

Сите очекуваат да искочат новите безжични слушалки за iPhone, но малкумина дури и знаат како изгледаат. Момаков ги извозе ситепоштено. Им даде четки за заби велејќи дека се новите слушалки за iPhone и луѓето му ...

Значи kолку лесно се хакира iPhone (ВИДЕО)

Локално - 20.09.2016

Не е потребна особено скапа апаратура, туку делови кои се наоѓаат во секоја продавница за електроника Разбивањето на заштита на iPhone може да изгледа како исклучително сложен тест.Оваа година ФБИ плати повеќе од 1 милион долари, за да може да ѕирне ...

Зголемена е продажбата на Ајфон - благодарение на Самсунг

Точка - 20.09.2016

После двата разочарувачки квартали во кои Apple за прв пат во историјата забележа намалување на продажбата на својот Ајфон, повеќето од аналитичарите не беа оптимистични ниту за тоа дека новата „седмица“ ќе промени нешто.

(ВИДЕО) Корисниците на iPhone 7 забележаа чуден проблем

Фактор - 20.09.2016

Кога процесорот на телефонот е максимално оптеретен, започнува досадно да шушти. Буката која ја прави iPhone 7 кога, да речеме се активирани премногу апликации одеднаш, прв ја забележал Стивен Хакет од сајтот „512 Pixels“ а следело и мноштво слични ...

Откако ќе си купиш iPhone 7

Panika.be - 20.09.2016

Состојбата пред да си купиш и откако ќе си купиш iPhone 7 ...

iFixit го расклопи новиот iPhone 7 Plus

IT.mk - 19.09.2016

Порталот iFixit има карактеристичен начин на претставување на уредите кој ни овозможува да ѕирнеме во нивната внатрешност. Овојпат жртва на нивните алатки е поголемата верзија на iPhone 7 .

Новата iPhone камера, фитнес можностите на Watch 2, се главен фокус на рекламите на Apple

IT.mk - 19.09.2016

Можностите на камерата, водотпорноста на новиот iPhone 7 и часовникот како фитнес додаток, се во фокусот на новите реклами кои ги издаде Apple за новите уреди. Она што е можеби поинтересно е дека сите реклами се направени да го потсетат корисникот ...

Дали iPhone 7 ќе издржи 12 часа во замрзната Coca Cola?

Кајгана - 19.09.2016

TechRax прави необичен експеримент со најновиот смартфон на Apple, iPhone 7 -телефон за кој знаеме дека е водоотпорен. Но како ќе се покаже овој смартфон 12 часа во замрзната Coca ...

iPhone 7 беше само освежување – вистинските промени доаѓаат во iPhone 8

Smartportal - 19.09.2016

Новите два iPhone-и и покрај тоа што немаат стандарден излез за слушалки, постигнуваат рекорди во продажбата, што веројатно се должи на подобрените камери и ултра брзиот A10 Fusion чип, кој на бенчмарковите направи голем скок пред конкуренцијата од ...

Очекувале хаос поради Ајфон 7, а ги дочелкал пустош

+инфо - 19.09.2016

Трговците во градот Виборг во Данска се чувствувале како славеници на кои никој не им дошол на роденденската забава Ајфон 7 и Ајфон 7 плус конечно во петокот пристигнаа во 28 држави, но се чини дека побарувачката не баш секаде ја надминала понудата, ...

И новиот MacBook би можел да остане без влезот за слушалки

ЗаЗабава - 19.09.2016

Откако тоа го направија со новиот iPhone, се појавија гласини дека од Apple би можеле да го тргнат и влезот за слушалки од новиот MacBook. Apple го направи првиот чекор кон ослободувањето од жичните слушалки кога го претстави новиот iPhone 7, а ...

Корисниците на iPhone 7 пријавуваат чуден проблем

Кајгана - 19.09.2016

Дел од луѓето кои веќе дојдоа до новиот iPhone 7 пријавуваат чуден дефект на овој уред. Во моментите кога процесорот на смартфонот е максимално оптеретен, почнува да прави звук кој потсетува на шуштење.

Целосно расклопување: Што има во внатрешноста на iPhone 7 Plus?

Кајгана - 19.09.2016

Најновиот, поголем модел на последниот смартфон на Apple, iPhone 7 Plus, беше расклопен од тимот на iFixit, кои ни покажуваат од што всушност се состои овој уред и која е разликата помеѓу новиот и претходниот iPhone, кога станува збор за компоненти.

iPhone 7 премногу шушти, нов проблем за Apple

Телефони.мк - 19.09.2016

Слично како Bendgate за iPhone 6 се пласира нов можен проблем за Apple бидејќи поголем број на корисници се пожалиле дека смартфонот шушти кога има засилена активност, дали е тоа со сурфање на интернет или работа со апликации од задната страна се ...

Прв посериозен дефект на iPhone 7 Plus

Стандард - 19.09.2016

Неколку денови откако излезе на пазарот новиот смартфон на Apple, се појавија први поплаки за дефекти во iPhone 7 Plus. Според корисници, доаѓа до блокирање на телефонот. Неправилноста се добива при поголемо оптоварување, кое доаѓа најверојатно од ...

Која македонска ѕвезда го има првиот iPhone 7

Хитпортал - 19.09.2016

Боки 13 постојано е во чекор со светските трендови без разлика дали станува збор за мода или технологија. Македонскиот шоумен на Фејсбук се пофали со новиот мобилен телефон, iPhone 7. Боки 13 е првиот македонец кој во своите раце го доби најновиот ...

Apple објави нови реклами за новите производи

Кајгана - 19.09.2016

Apple објави нови реклами во кои ги претставува најдобрите карактеристики на своите нови производи. Во трите реклами тие ги претставуваат своите нови производи iPhone 7 и втората генерација на Apple Watch.

Apple iPhone 7 пристигна и во Македонијa

Кајгана - 19.09.2016

Кајгана имаше ексклузивна можност да се запознае од прва рака со можностите на новиот Apple iPhone 7 во соработка со iButik.mk кои беа првите кои го донесоа на македонскиот пазар најпосакуваниот Apple уред во моментов.

Револуционерниот Apple iPhone каков што сите посакуваа ќе пристигне дури следната година...

Точка - 19.09.2016

Apple за следната година ни подготвува исклучително интересни уреди. Прочитајте повеќе на оваа тема... Без оглед на тоа што веќе започна продажбата на новите iPhone 7 и iPhone 7 Plus телефони, гласините во врска со iPhone телефоните коишто ќе бидат ...

Се појавија првите проблеми околу новиот iPhone 7

Точка - 19.09.2016

Ниту еден телефон не е совршен, па така ниту најновата „седмица“ на Apple. Имено, првите сопственици на iPhone 7 Plus телефонот започнале да ги пријавуваат првите проблеми. Најновиот Ајфон наводно испуштал чудни звуци кога е преоптеретен со работа.

Трик со кој на iPhone 7 пак ќе може да се користат слушалки

Panika.be - 19.09.2016

Новиот iPhone 7 доби огромна критика затоа што го исфрли од употреба џекот за стандардни слушалки. И ако не ви се чека додека да искочат безжичните слушалки од 157 долари, момаков ќе ве подучи како сеуште да ги употребувате старите слушалки на ...