TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Претежно облачно време со врнежи од дожд

24 Вести - 24.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување.

Временска прогноза - дождливо и студено

Р.С.Европа - 24.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување.

Врнежлива недела - попладне чувајте се од северниот ветер

Press24 - 24.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување.

Утрово дожд попладне снег - ладен и тмурен понеделник

Press24 - 24.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Предпладне дожд, приквечер снег, еве какво ќе биде времето денес

Сител - 24.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Врнежливо време, температура до 13 степени

Курир - 24.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на места може да станат пообилни, проследени со грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе ...

Цел ден дожд и температура до 15 степени

Нетпрес - 24.11.2013

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска ни најавува претежно облачно со врнежи од дожд и максимални температури до 15 степени. На места, велат од УХМР, дождот ќе биде пообилен со над 20 литри ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Облачно со повремен дожд

Телеграф - 24.11.2013

Попладне ќе почне да дува северен ветер, кој ќе донесе заладување Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи.

Времето утре: Облачно со повремен дожд, на планините снег

А1 On - 24.11.2013

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Утре облачно со повремен локален дожд

Бриф - 24.11.2013

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

И денеска дожд, снег на планините

Република - 24.11.2013

И во вториот ден од викендот нé очекува облачно време. Врнежите во првиот дел од денот ќе бидат застапени во јужната половина од земјата, додека попладне претежно во северната половина.

Не очекува облачно и врнежливо време

Денешен - 24.11.2013

Денес не очекува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, а на места може да станат пообилни, проследени со грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување.

Денес дождливо, утре снег во Скопје?

Скопје инфо - 24.11.2013

Во Македонија денес ќе биде облачно со врнежи од дожд и ветровито. На планинските предели над 1500 метри со врнежи од снег. Ќе дува умерен северозападен и северен ветер, а во западните предели ќе ...

Цел ден дожд и до 15 степени

МК News - 24.11.2013

Управата за хидрометеоролошки работи за денеска ни најавува претежно облачно со врнежи од дожд и максимални температури до 15 степени. На места, велат од УХМР, дождот ќе биде пообилен со над 20 литри ...

Утре ќе врнат дожд и снег

Република - 24.11.2013

Утре времето во Македонија ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата дожд ќе ќе го замени снег и во пониските места.

И утре снег, ама на планините

Lider - 24.11.2013

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои ...

Облачно време со дожд и снег

Lider - 24.11.2013

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег. Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на ...

Утре попладне ќе дува северен ветер.

Канал5 - 23.11.2013

Времето утре претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување.

Викендов облачно време со врнежи од дожд, од понеделник снег на планините

OhridNews - 23.11.2013

Денеска во земјава ќе преодвладува претежно облачно време проследено со врнежи од дожд , кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2) , проследени со ретки грмежи.

Малку сонце малку облаци - уживајте во викендот

Press24 - 23.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 10 до 18 степени.

Повремени врнежи од дожд и заладување

Сител - 23.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување.

Денеска облачно и дождливо време

Сител - 23.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Облачно време со дожд, од понеделник снег

Курир - 23.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска дожд, снег од понеделник

Телеграф - 23.11.2013

Утринската температура ќе се движи од еден до седум, а дневната од 10 до 15 степени, позначителни промени се очекуваат од идната недела Времето во Македонија ќ е биде облачно со врнежи од дожд кои ...

Временска прогноза - викендов дожд, од понеделник снег

Р.С.Европа - 23.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Променливо облачно време со дождови на некои места

+инфо - 23.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Врнежливо време, можни грмежи

Макфакс - 23.11.2013

Претежно облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен југоисточен ветер.

УХМР: Викендов дожд, од понеделник значително заладување

Нетпрес - 23.11.2013

Облачно време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи, ни најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Викенд временска прогноза - Од понеделник снег

Факултети - 23.11.2013

Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер кој понекаде ќе достигне брзина и до 30 км/ч. Утринските температури ќе се движат од 1°С до 9°С, а максималните дневни температури ќе достигнат до 8°С ...

УХМР: Викендов дожд, од понеделник значително заладување

Точка - 23.11.2013

Облачно време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи, ни најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Викендов дожд, од понеделник значително заладување

Тера - 23.11.2013

Облачно време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи, ни најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно време со дожд, од понеделник снег

Вечер Прес - 23.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Претежно облачно со повремен дожд

Локално - 23.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Денеска облачно и дождливо време

Република - 23.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Времето облачно и врнежливо

Денешен - 23.11.2013

Денеска времето во земјава ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Северен ветер ќе донесе заладување

Sky - 23.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе ...

Северен ветер утре ќе донесе заладување

Sky - 23.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе ...

Облачно со повремени врнежи од дожд и утре

Lider - 23.11.2013

Времето утре претежно облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни и проследени со ретки грмежи. Попладне ќе започне да дува и северен ветер кој ќе донесе заладување.

Викендов дожд, од понеделник значително заладување

Идивиди - 23.11.2013

Облачно време со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи, ни најавуваат за денеска од Управата за хидрометеоролошки работи.

За викендот дожд, од понеделник заладување

Утрински - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Сончево со мала до умерена облачност

Бизнис Инфо - 22.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Можна е изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Времето денеска: сончево со мала облачност и температура до 18 степени

24 Вести - 22.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.

За викендот дожд, од понеделник заладување

Канал5 - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

За викендот дожд, од понеделник заладување

24 Вести - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Викендот дождлив, од понеделник заладување

Телеграф - 22.11.2013

Дневните температури до вторник ќе бидат над нулата, а во среда утринските ќе бидат негативни Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, што на места ќе бидат пообилни (над 20 л/м2), проследени ...

За викендот дожд, од понеделник заладување

Сител - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

За викендот дожд, од понеделник заладување

А1 On - 22.11.2013

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Викендов врнежливо - од понеделник студ и снег

Press24 - 22.11.2013

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Уште денеска сонце, од утре облачно и дожд

МКД - 22.11.2013

Денеска времето ќе биде сончево со умерена облачност и пријатно време, со релативно високи температури за овој период од годината. Утрово измерените температури се во Скопје 7 Целзиусови степени, ...

За викендот дожд, од понеделник заладување и снег на планините

Кирилица - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Уживајте во сончевиот ден, температура до 18 степени

Курир - 22.11.2013

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денеска во Македонија, со магла по котлините во утринските часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Снег и студ од идната недела

Економски - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Сончев ден со температура до 18 степени

+инфо - 22.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во утринските часови со магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура се движеше од 3 до 10 ...

Викендов дожд, од понеделник ниски температури и снег

Нетпрес - 22.11.2013

За време на викендот се очекува дождливо време, а од понеделеник ќе има значителен пад на температурите и снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

За викендот дожд, од понеделник заладување

Алфа - 22.11.2013

В ремето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Викендов пороен дожд и грмотевици - од понеделник заладување

Press24 - 22.11.2013

За време на викендот во Македонија времето ќе биде врнежливо, а на некои меставрнежите ќе бидат пообилни и ќе достигнат над 20л/м2. Можна е и појава на грмежи.

Викендов дожд и грмежи во низините, снег на планините

+инфо - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, односно над 20 литри на метар квадратен, проследени со ретки грмежи, објави МИА.

Викендов не се погоди за шетање - дожд грмежи и силен ветер

Press24 - 22.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Викендов дожд со грмежи, од понеделник значително заладување

Курир - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Снег ќе ја разбели Македонија

Sky - 22.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Денеска сончево и пријатно време

Вечер Прес - 22.11.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а ...

Снег во понеделник

Бриф - 22.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Се очекува да наврнат 20 литри на метар квадратен проследени со ретки грмежи.

Утре дожд, в недела снег

Република - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни, проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Викендов дожд, од понеделник ниски температури и снег

Точка - 22.11.2013

За време на викендот се очекува дождливо време, а од понеделеник ќе има значителен пад на температурите и снег, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска сончев ден

Sky - 22.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец. претпладне по одделни котлини ќе има слаба магла.

За викендот дожд, од понеделник заладување

Либертас - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Викендов дожд со грмежи, од понеделник значително заладување

Вечер Прес - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Времето денес: Сонце и облаци – Викендот дожд и ветер

МК News - 22.11.2013

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност. Ќе дува умерен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува ...

Денеска дожд, од утре снег

Sky - 22.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер.

Од понеделник подгответе се за заладување и снег!

Н.Македонија - 22.11.2013

Времето утре ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни (над 20л/м2), проследени со ретки грмежи. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер, пренесува МИА Во недела ќе биде ...

Утре магла по котлините

Канал5 - 21.11.2013

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната од 10 до 18 степени. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините.

Времето денеска: Променливо облачно со повремен дожд и температура до 17 степени

24 Вести - 21.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер.

Денеска сончево и пријатно време

Сител - 21.11.2013

ремето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 10, а ...

Облачно со повремени врнежи

Кирилица - 21.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер.

Од понеделник заладување и снег

Кирилица - 21.11.2013

Од понеделеник не очекува значително заладување на времето со северен ветер и услови за врнежи од снег. Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со температура од девет степени во ...

Утре сончево со температура до 18

А1 On - 21.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Променливо облачно време со локален дожд

Inpress - 21.11.2013

Скопје, 21. ноември 2013 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде променливо облачно со услови за локален дожд во крајните западни и источни делови. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер.

Променливо облачно време со југоисточен ветер

+инфо - 21.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ...

Конечно снег од понеделник

Нетпрес - 21.11.2013

Од понеделеник не’ очекува значително заладување на времето со северен ветер и услови за врнежи од снег. Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со температура од девет степени во ...

Од понеделник очекувајте снег

Сител - 21.11.2013

Наредната недела, од понеделеник не очекува пад на температурите и услови за врнежи од дожд. За време на викендот ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во сабота на одредени ...

Временска прогноза: облачно и врнежливо

Либертас - 21.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер.

Од понеделник пониски температури и снег

Денешен - 21.11.2013

Наредната недела, од понеделеник не очекува пад на температурите и услови за врнежи од дожд. За време на викендот ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во сабота на одредени ...

Од понеделник очекувајте снег

Вечер Прес - 21.11.2013

Наредната недела, од понеделеник не очекува пад на температурите и услови за врнежи од снег. За време на викендот ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд, кои во сабота на одредени ...

Снег од понеделник

Тера - 21.11.2013

Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со температура од девет степени во Маврово до 18 степени во Гевгелија. За време на викендот ќе преовладува облачно време со повремени врнежи ...

Носете чадор- можен е повремен дожд

Република - 21.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер.

Типичен есенски ден: Облаци и локални врнежи од дожд

Sky - 21.11.2013

Денеска во земјава, времето ќе биде умерено облачно со услови за слаби локални врнежи од дожд и ветровито. Утринските температури ќе се движат од 3 до 13 степени а максималните дневни температури од ...

Подгответе се од понеделник ќе врне снег

Скопје инфо - 21.11.2013

Од понеделеник не очекува значително заладување на времето со северен ветер и услови за врнежи од снег. Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со температура од девет степени во ...

Конечно снег од понеделник

Точка - 21.11.2013

Од понеделник не’ очекува значително заладување на времето со северен ветер и услови за врнежи од снег. Метеоролозите за утре најавуваат променливо облачно време со температура од девет степени во ...

Облачно со локални врнежи од дожд

Бизнис Инфо - 20.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Променливо облачно со повремен дожд и температура до 17 степени

Канал5 - 20.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд . Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер.

Времето денеска: променливо облачно, попладне со дожд и температура до 16 степени

24 Вести - 20.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Утре променливо облачно со повремен локален дожд

А1 On - 20.11.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 9 до 16 степени ...

Облачно време, температура до 16 степени

Курир - 20.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Никаде без чадор! - утре тмурно и врнежливо време

Press24 - 20.11.2013

Во текот на утрешниот ден времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и крајните источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд.

Времето денеска - промeнливо облачно

Р.С.Европа - 20.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Време: Тмурен четврток

Press24 - 20.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен југоисточен ветер.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо со појава на врнежи

Телеграф - 20.11.2013

Попладне и во текот на ноќа ќе има врнежи од дожд кои во западните делови ќе бидат поинтензивни Денес ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди.

Денес облачно со кратки сончеви периоди

Таратур - 20.11.2013

Времето денес во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Облачно со локален дожд и температура до 17 степени

Нетпрес - 20.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од девет до 17 степени.

Облачно време со локален дожд и температура до 18 степени

Нетпрес - 20.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер.

Денот со облаци и умерен ветер, попладне дожд

+инфо - 20.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно, со услови за локални врнежи од дожд во западните, северозападните и северните предели на земјата попладне.

Денеска типичен есенски ден со температура до 18 степени

Република - 20.11.2013

Денеска не очекува умерено облачно и ветровито време. Попладне ќе има услови за локални врнежи од дожд во западните, северозападните и северните предели на земјата.

Променливо облачно време

Бриф - 20.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, а во крајните западни и крајните источни делови ќе има услови за повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен ...

Умерено облачно со услови за слаб локален дожд

Скопје инфо - 20.11.2013

Во Македонија во четврток ќе биде умерено облачно со услови за слаби локални врнежи од дожд и ветровито. Ќе дува умерен југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува умерен југозападен ветер кој ...

Умерено облачно со услови за локални врнежи од дожд

Скопје инфо - 20.11.2013

Во Македонија во среда ќе биде умерено облачно и ветровито. Попладне со услови за локални врнежи од дожд во западните и северозападните и северните предели. Ќе дува умерен југоисточен и јужен ветер.

Облачно со локален дожд и температура до 17 степени

Точка - 20.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер. Температурата ќе се движи од девет до 17 степени.

Облачно време со локален дожд и температура до 18 степени

Точка - 20.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер.

Облачно и малку потопло време

Канал 77 - 20.11.2013

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особен о претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 18 Целзиусови степени.

Времето денеска: Облачно со сончеви периоди, попладне со дожд и температура до 14 степени

24 Вести - 19.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а особено ...

Дожд до крајот на викендот, наместа и до 30 литри на метар квадратен

Канал5 - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

До недела дожд, наместа и до 30 литри на метар квадратен

Утрински - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Никаде не одете без чадор - денеска ќе врне цел ден

Press24 - 19.11.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Претпладне сонце попладне дожд - утре никаде без чадор!

Press24 - 19.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

До недела ќе истура дожд

Кирилица - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

УХМР најавува големо невреме во Македонија

Press24 - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Како што информира Управата за хидрометеоролошки работи, повремено врнежите ќе бидат ...

Временска прогноза-претежно облачно

Р.С.Европа - 19.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а особено ...

Облачно и дожд попладне

МКД - 19.11.2013

Наредните денови Македонија ќе биде под влијание на влажен воздушен бран, не очекува променлива временска состојба, со повремени послаби врнежи од дожд, ветер од југоисточен правец и повремени ...

Облачно и малку потопло време

Макфакс - 19.11.2013

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд, особено претпладне. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер. Дневните температури ќе се движат од 8 до 18 Целзиусови степени.

Малку сонце, повеќе облаци и дожд денеска

Нетпрес - 19.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди и со повремен локален дожд. Доцна попладне на места врнежите ќе бидат пообилни.

Времето претежно облачно со кратки сончеви периоди

+инфо - 19.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а особено ...

До недела дожд, наместа и до 30 литри на метар квадратен

А1 On - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Вонредна прогноза: Силен ветер и пороен дожд

Нетпрес - 19.11.2013

Во деновите што ни следат времето ќе биде променливо облачно со дожд и засилен јужен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално се очкува ...

Цела недела дожд и грмежи - наместа и до 30 литри на метар квадратен

Press24 - 19.11.2013

Толку од сонцето. До крајот на оваа недела времето во Македонија ќе биде тмурно, со врнежи од дожд, а на некои места ќе наврнат и до 30 литри на метар квадратен.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Дождови до недела

Телеграф - 19.11.2013

Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

До недела дожд, наместа и до 30 литри на метар квадратен

Алфа - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Малку сонце и многу дожд

Телеграф - 19.11.2013

Во наредните денови ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд кои ќе имаат променлив интензитет Времето ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и ...

УХМР најавува големо невреме

+инфо - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

До недела дожд, наместа и до 30 литри на метар квадратен

Сител - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Следуваат обилни дождови, понесете чадор

Курир - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Облачно време, повремен дожд во попладневните часови

Курир - 19.11.2013

Претежно облачно време не очекува денес во Македонија, а локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а ...

Утре облачно со кратки сончеви периоди

А1 On - 19.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Облачно со локален дожд

Тера - 19.11.2013

Претежно облачно со кратки сончеви периоди и со повремен локален дожд. Доцна попладне на места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

До недела дожд, наместа и до 30 литри на метар квадратен

Бриф - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Што ќе се случува со времето? - Од утре големо невреме во Македонија!

Sky - 19.11.2013

До крајот на неделава не' очекува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Наместа врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен, особено вечерва и во ...

Вонредна прогноза: Силен ветер и пороен дожд

Точка - 19.11.2013

Во деновите што ни следат времето ќе биде променливо облачно со дожд и засилен јужен ветер, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално се ...

До недела дожд, наместа и до 30 литри на метар квадратен

Денешен - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

УХМР најавува невреме и многу дожд во Македонија се до недела

МК News - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Денеска попладне дожд

Либертас - 19.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а особено ...

Облачно време не очекува денеска

Либертас - 19.11.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Претежно облачно време со локален дожд

Денешен - 19.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а особено ...

Време: Облачно со локални врнежи од дожд

Локално - 19.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а ...

Невреме се подготвува во Македонија

Република - 19.11.2013

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) во Македонија најавува дека до крајот на неделата времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Умерено облачно, доцна попладне со врнежи од дожд

Скопје инфо - 19.11.2013

Во Македонија во вторник ќе биде умерено облачно со повремени кратки сончеви периоди. Попладне зголемување на облачноста која во доцните попладневни и во вечерните часови ќе услови врнежи од дожд.

Малку сонце, повеќе облаци и дожд денеска

Точка - 19.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со кратки сончеви периоди и со повремен локален дожд. Доцна попладне на места врнежите ќе бидат пообилни.

Од вечерва па до крајот на неделава дожд, наместа и до 30 литри на метар квадратен

Либертас - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Облачно со локален дожд

Канал 77 - 19.11.2013

Претежно облачно со кратки сончеви периоди и со повремен локален дожд. Доцна попладне на места врнежите ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Време: Претежно облачно со кратки сончеви периоди

Sky - 19.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, со кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а поизразени ќе бидат ...

Вонредна прогноза: До недела дожд и силен ветер

Фактор - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Претпладне магла,попладне ветровито

Н.Македонија - 19.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Неделава променливо облачно со локални дождови

Н.Македонија - 19.11.2013

До крајот на неделава времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет Повремено врнежите ќе бидат пообилни, локално над 30 литри на метар квадратен со ретки ...

Времето денеска: Сончево со утринска магла и температура до 18 степени

24 Вести - 18.11.2013

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Умерено облачно со температура до 18 степени

Канал5 - 18.11.2013

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Чадорите при рака – утре локални врнежи од дожд

Канал5 - 18.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а ...

Задолжителна гардероба за деновите што следат: Чадор, гумени чизми и топла облека

Нетпрес - 18.11.2013

По стабилното и посуво време, метеоролозите најавуваат период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во текот на утрешниот ден се можни врнежи од дожд во целата земја, а ...

Од утре никаде без чадор - следува дождлива недела

Press24 - 18.11.2013

Толку од сонцето. Во наредните неколку денови во Македонија не очекува тмурно време со врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од четири степени во Маврово до максимални 14 степени во Гевгелија.

Време: Облачно со локални врнежи од дожд

А1 On - 18.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а ...

Дождливо време во следните денови

Курир - 18.11.2013

По стабилното и посуво време, метеоролозите најавуваат период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во текот на утрешниот ден се можни врнежи од дожд во целата земја, а ...

Сончево време со умерена облачност и ветер

Сител - 18.11.2013

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Време: Утрово сонце - попладне дожд

Press24 - 18.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а особено ...

Денеска стабилно и суво, од утре дожд

МКД - 18.11.2013

Денеска времето ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди и со температури во целата земја околу 14 Целзиусови степени. Во јужните делови од земјата температрурите ќе достигнат и до 18 ...

Време: 18 степени и по некој облак

Press24 - 18.11.2013

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Претежно облачно, со температури до 18 степени

+инфо - 18.11.2013

Времето денеска ќе биде со умерена облачност до облачно, со одредени сончеви периоди во некои делови на земјата. Во утринските часови имаше магла по котлините и речните долини.

Претежно облачно, попладне дожд

Република - 18.11.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а особено ...

Од утре никаде без чадор - следува дождлива недела

Sky - 18.11.2013

Толку од сонцето. Во наредните неколку денови во Македонија не' очекува тмурно време со врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од четири степени во Маврово до максимални 14 степени во Гевгелија.

Умерено облачно време со малку сонце и температура до 18-от степен

Точка - 18.11.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди и умерен ветер. Температурите ќе се движат од 10 до 18 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со ...

Задолжителна гардероба за деновите што следат: Чадор, гумени чизми и топла облека

Точка - 18.11.2013

По стабилното и посуво време, метеоролозите најавуваат период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во текот на утрешниот ден се можни врнежи од дожд во целата земја, а ...

Времето денеска облачно

Либертас - 18.11.2013

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Претежно облачно време со појава на магла

Денешен - 18.11.2013

Времето ќе биде претежно облачно со магла во утринските часови по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од осум 8 до 18 степени.

Утре, Скопје само до десет степени!

Н.Македонија - 18.11.2013

Времето утре во Македонија ќе биде претежно облачно, локално ќе има кратки сончеви периоди, но и повремени локални врнежи од дожд. Пообилни ќе бидат врнежите доцна попладне и во ноќните часови, а ...