TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето утре – многу топло со температура до 39 степени

А1 On - 19.07.2015

Времетo утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Време: Сончево и топло

А1 On - 19.07.2015

Врeмето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од југоисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има услови за краткотраен локален дожд. Темепратурата ќе се движи од 29 до 39 степени, а УВ индексот ќе ...

Утре температури до 40 степени, УВ-индекс 9

Н.Македонија - 19.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови, јави МИА. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Сончево и многу топло

Канал5 - 22.07.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 31 до 38 степени. Во Скопје сончево и топло со слаб северен ветер.

Утре сончево, и многу топло, УВ индексот ќе изнесува 9. темпeратурата до 40 степени.

Канал5 - 19.07.2015

Времетo во Македонија ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, УВ индексот ќе изнесува 9. Темпeратурата ќе се движи од 30 до 40 степени.

Ќе биде уште потопло - какво време не очекува наредната недела

Press24 - 19.07.2015

Времето до крајот на денот ќе се задржи сончево и топло со мала до умерена локална облачност, а само во крајните северозападни делови ке има услови за зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Метео: Утре температура до 40 степени

МРТ - 19.07.2015

Утре ќе има појава на мала облачност во западните делови од земјава, ќе дува слаб до умерен северен ветер... Сончевото и многу топло време во Македонија продолжува. Утре ќе има појава на мала облачност во западните делови од земјава, ќе дува слаб до ...

Денеска потопло од вчера, Македонија во жолта алертна фаза

Lider - 19.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Попладне, особено во западните подрачја ќе има појава на умерена облачност а во доцните попладневни часови не е исклучена изолирана појава на краткотраен дожд ...

ВНИМАВАЈТЕ: Пеколно време ќе ја погоди Македонија

Sky - 19.07.2015

Врeмето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од југоисточен правец.Температурата ќе се движи од 29 до 39 степени, а УВ индексот ќе биде 9. Во Скопје слично време со температурата до 38 ...

Топло време не очекува и следната недела

Р.С.Европа - 18.07.2015

Времетово Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладнесе очекувана крајниот запад да се појават услови за краткотрајна нестабилност.

Временска прогноза за 18 јули: Денеска тропски ден

Хитпортал - 18.07.2015

Ако до пред некое време го баравме летото поради нестабилното време и пониските температури кои што ги имавме, сега можеме вистински да уживаме во вистинското лето и високите температури. Во Македонија во сабота не очекува тропски ден.

Временска прогноза - Не очекуваат тропски денови!

Факултети - 18.07.2015

Ако до пред некое време го баравме летото поради нестабилното време и пониските температури кои што ги имавме, сега можеме вистински да уживаме во вистинското лето и високите температури. МАКЕДОНИЈА - Во Македонија во сабота не очекува тропски ден.

Внимателно на сонце: Температурата ќе се искачи до 38 степени Целзиусови

Популарно - 18.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне, во западните подрачја ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Денеска времето сончево и жешко

+инфо - 18.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност.

Од понеделник температури над 40 степени

БркајРабота - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Денеска температури до 38 степени

Идивиди - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Не чека пеколен ден, од понеделник и до 41 степен

Скопје инфо - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има вредност 9.

Вршник од 31 до 40 степени

Локално - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови со услови за краткотрајна нестабилност Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а ...

Македонија во жолта алертна фаза, сончево и топло време

Сител - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала локална облачност. Попладне, особено во западните подрачја ќе има појава на умерена облачност а во доцните попладневни часови не е исклучена изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи ...

Сончево и многу топло

Шеталиште - 18.07.2015

Времето во сабота ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Вчера се „пржевме" - денеска уште потопло

Press24 - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Времето денеска: Сончево и многу топло

Кирилица - 18.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност.

Од понеделник температури над 40 степени

Курир - 18.07.2015

Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Започна уште еден жежок ден

Вечер - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Од понеделник температури над 40 степени

Вистина.мк - 18.07.2015

Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Денеска температурите ќе достигнат до 38-от степен, а од понеделник над 40

Денешен - 18.07.2015

Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има висока вредност 9.

Од понеделник температури над 40 степени

Вечер - 18.07.2015

Особено топлото време во текот на викендот ќе продолжи и на почетокот на следната седмица, кога дневните температури во делови од Повардарието ќе надминат и 40 степени Времето Денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, ...

Денеска потопло од вчера, Македонија во жолта алертна фаза

Fox.mk - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Пред нас е уште еден врел ден

Република - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има вредност 9.

Сончево и многу топло

Макфакс - 31.05.2016

Претежно сончево и многу топло. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од 8 до 16 Целзиусови степени, додека дневната ќе биде во интервал од 23 до 32 степена.

Сончево и топло со слаб ветер

Lider - 18.07.2015

Времето во Македонија сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19 степени, а дневната од ...

Уште еден врел ден со температура до 40 степени

Пулс24 - 18.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад ќе има со услови за краткотрајна нестабилност. УВ индексот ќе има вредност 9.

ПЕКОЛНО ЖЕШКО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА - Еве колку ќе достигне температурата

Sky - 18.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

ПЕКОЛ: Еве што прогнозираат синоптичарите

Sky - 18.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од југоисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотраен локален дожд. Вредноста на УВ инндексот ќе изнесува 9.

Времето денеска: сончево и топло

Алсат-М - 13.04.2016

Во Македонија ќе биде сончево и топло. Попладне од запад облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен западен и југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната од 23 до 29 степени.

Временска прогноза за 17 јули: Сончево и многу топло

Хитпортал - 17.07.2015

Во петок во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а пак максималните ...

ПРОГНОЗА: До крајот на неделава температури до 40 степени

Телеграф - 17.07.2015

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец Поради влијание на топла воздушна маса под која се наоѓа земјава температурите во наредните денови и понатаму ќе продолжат да растат.

Временска прогноза - Почнуваат горештините!

Факултети - 17.07.2015

МАКЕДОНИЈА - Во петок во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а пак ...

Сончево и топло со слаб ветер

А1 On - 15.09.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 6. Утринската температура ќе се движи од шест до 17, а дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од 28 до 34 степени.

Не очекуваат пеколни температури во следните 5 дена

Турлитава - 17.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а пак ...

Утре времето ќе биде сончево и топло со локална облачност

+инфо - 17.07.2015

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и слаб ветер, претежно од североисточен правец. Попладне на крајниот запад со услови за краткотрајна нестабилност.

Денеска горештини

+инфо - 17.07.2015

Денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а максималните ...

Време: Сончево и топло, со температура до 38 степени

А1 On - 22.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив ...

Kакво време не очекува овој продолжен викенд?

Скопје инфо - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Значителен пораст на температурите за време на викендот

Канал5 - 17.07.2015

Во следниве денови нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса, што ќе предизвика значителен пораст на дневните температури. Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Времето денес сончево и топло до 37 степени

Сител - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Сончево со локална облачност и високи температури

Точка - 17.07.2015

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 27 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 Целзиусови степени.

Утре сончево и многу топло

Канал5 - 04.08.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и многу топло. УВ индексот ќе има вредност 9. Утринската температура ќе се движи од 14 до 24 степени, а дневната од 35 до 42 степени. Во Скопје ќе биде сончево и многу топло.

Еве какво време не очекува викендов

Сител - 04.10.2019

Од УХМР најавуват дека времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни претпладне во јужните и источните делови каде што попладне ќе завршуваат. Ќе дува засилен северен ветер кој ќе предизвика значително опаѓање на ...

Пекол од рано наутро - живата на термометарот до 40 степени

Press24 - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Пеколен викенд со температури од околу 40 степени

Република - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Сончево и топло со температура до 39 степени

Нетпрес - 17.07.2015

Денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 Целзијусови степени, а ...

Времето денеска: Сончево и топло

Репортер - 30.08.2015

Свежо беше рано утринава, но температурата веќе бележи значителен пораст Денешната највисока вредност на температурата ќе биде до 38°С во јужниот повардарски регион, а во северниот до 37°С.

Викендов нѐ очекуваат пеколни температури

Пулс24 - 17.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер ...

Сончево и многу топло време

Lider - 17.02.2016

Времето во Македонија ќе биде стабилно, односно сончево и многу топло за овој период од годината, со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 19 до 23 степени.

Пеколно жешко време ќе ја погоди Македонија

Sky - 17.07.2015

Денеска времето ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во западните и североисточните предели ќе дува слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе се движат од 13 до 22 степени, а пак максималните дневни ...

Временска прогноза за 16 јули: Сончев и потопол ден

Хитпортал - 16.07.2015

Во Македонија во четврток не очекува сончев и потопол ден, ветерот ако ќе слабее сеуште ќе биде присутен. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните и крајните источни предели ќе дува и доумерен слаб североисточен ветер.

Денеска и наредните денови - вистински летни жештини

МКД - 16.07.2015

Сончев и топол ден со високи дневни температури е прогнозата за денеска. А такво време не очекува до недела со максимални дневни температури и до 38 Целзиусови степени. Во тект на денот ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во ...

ТОПЛОТЕН БРАН: Викендов температури до 40 степени

Телеграф - 16.07.2015

Утре ќе биде сончево, а температурата ќе достигне до 37 степени Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени.

Времето денес и прогноза за продолжениот викенд што следува

Факултети - 31.07.2015

Во Македонија во раните утрински часови услови за врнежи од дожд ќе има во крајните источни предели. Во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност, ветровито и посвежо. Во попладневните часови се очекува зголемување на облачноста ...

Сончево и топло време

БркајРабота - 12.09.2015

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност, а ќе дува слаб долж Повардарието умерен северен и северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 23 до 29 степени.

Денеска до 37 степени, следната недела до 40

+инфо - 16.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

Времето сончево и топло со температури до 37 степен

Орбис - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Tопло со температура до 37 степени

А1 On - 16.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

Топло сотемпература до 37 степени

Идивиди - 16.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

И утре топло - од задутре доаѓа жежок бран

+инфо - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22 Целзиусови степени, а дневната од 31 до 37 степени.

Не очекува пеколна недела и температури

МК News - 16.07.2015

Оваа недела времето ќе биде многу топло со температури до 38 степени, речиси без ветер и дожд. topl Утре ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Пекол во Македонија, во 11 часот 34 степени

Скопје инфо - 16.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Денеска сончево со мала локална облачност

Канал5 - 14.09.2015

Летото календарски привршува, но високите температури продолжуваат. Од утре Македонија повторно ќе биде под влијание на јужно струење и топол бран од Медитеранот кој ќе донесе температури и над 35 степен.

Сончево и топло време

Точка - 16.07.2018

Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со услови за краткотрајна нестабилност во северните планински подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од 10 до 36 степени, а УВ-индексот ќе биде девет.

Времето сончево и топло со температури до 37 степен

Сител - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Утре до 37 степени, од недела до 40

Канал5 - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22, а дневната од 31 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ...

Денеска до 37 степени, следната недела до 40

Либертас - 16.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

Времето денеска во Македонија сончево и топло

Репортер - 16.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Сончево со температура до 37 степени

Fox.mk - 16.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Подгответе се! Деновиве температура до 40 степени

Вечер - 16.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 30 до 37 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Сончево и топло време

Вистина.мк - 16.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Сончево и топло време

Нетпрес - 15.09.2015

Во земјава денес не очекува претежно сончево и релативно топло време со слаб ветер од југоисточен правец. Утринската температура во земјава ќе биде во интервал од 8 до 17, а дневната од 25 до 32 степена.

Доаѓаат пеколни температури во викендот

Кирилица - 16.07.2015

Во следните денови нашето подрачје ќе биде под влијание на многу топла воздушна маса, што ќе предизвика позначителен пораст на дневните температури. Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив ...

И утре топло – од задутре доаѓа жежок бран

Бриф - 16.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 13 и 22 Целзиусови степени, а дневната од 31 до 37 степени.

Жежок ден со температура до 37 степени

Кумановски м. - 16.07.2015

Сончево време, речиси без ветер се очекува во четврток. Ќе биде малку потопло во однос на среда. Највисоката дневна температура ќе има вредности околу 34°С во северниот крај, а во југозападниот регион околу 32°С.

Tопло со температура до 37 степени

Канал 77 - 16.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени. УВ индексот ќе има особено висока вредност 9.

Какво време ја очекува Македонија?

Sky - 30.10.2017

Сончево, но свежо, во јужните делови со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во источните делови и по должина на Повардарието претпладне повремено засилен северен ветер.

Времето денеска: Сончево со мала локална облачност

Р.С.Европа - 24.03.2019

Времето денеска во нашата држава ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус два до осум, а дневната од 17 до 23 степени.

Временска прогноза за 15 јули: Сончево, потопло и ветровито

Хитпортал - 15.07.2015

Во Македонија во среда ќе биде сончево, потопло и ветровито. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува доумерен слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе бележат благ пад и ќе се движат од 9 до 20 ...

Сончево и топло со мала облачност

МКД - 14.07.2018

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и со умерен повремено засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Дневната температура ќе се движи од 28 до 34 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Временска прогноза до крајот на неделата... Температури до 40 степени

Факултети - 15.07.2015

Во Македонија во среда ќе биде сончево, потопло и ветровито. Ќе дува доумерен слаб северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува доумерен слаб североисточен ветер. Утринските температури ќе бележат благ пад и ќе се движат од 9 до 20 ...

Сончево и топло време со мала локална облачност

БркајРабота - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Многу топло со висок УВ индекс

+инфо - 15.07.2015

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност, ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи до 19, а дневната од 28 до 36 степени, со вредност на УВ индексот од 9.

Топло со висок УВ индекс

А1 On - 15.07.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени, со вредност на УВ индексот од 9.

Сончево со локална облачност и високи температури

Кајгана - 17.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 27 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени.

Викендов топло, од понеделник уште потопло

Орбис - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Какво ќе биде времето за продолжениот викенд?

Скопје инфо - 25.04.2016

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено попладне. Кон крајот на денот врнежите на планините ќе поминуваат во снег. Ќе дува умерен ветер од променлив правец.

Следува период на стабилно, суво и многу топло верме

Сител - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Викендов топло, од понеделник уште потопло

Точка - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Сончево со локална облачност и слаб северозападен ветер

Точка - 15.07.2015

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Дневните температури ќе се движат од 23 до 36 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.

Претежно сончево и топло

Локално - 10.09.2017

– Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, на повеќе места со натпросечни дневни температури. Утринската температура ќе се движи од девет до 15, а дневната од 25 до 33 степени. УВ-вредноста ќе изнесува 7.

Утре сончево, температура до 37 степени

Канал5 - 15.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Топло денеска, па дури до…

За Се - 15.07.2015

Денес е среда, 15 јули 2015 година, 196-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 5:11, а ќе зајде во 20:09 часот. Денот ќе трае 898 минути. Временска прогноза Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност.

Четврток умерено жежок

МетеоПро - 15.07.2015

Сончево време, речиси без ветер се очекува во четврток. Ќе биде малку потопло во однос на среда. Највисоката дневна температура ќе има вредности околу 34°С во северниот крај, а во југозападниот регион околу 32°С.

НАТО ја повтори поканата за Македонија, но штом ќе се најде решение за спорот за името

Нетпрес - 10.07.2016

Во завршното коминике договорено од земјите членки на НАТО на самитот во Варшава се повторува поканата Македонија да стане членка на НАТО штом се изнајде решение на спорот за името. Воедно се упатува повик за реформи во областа на судството и ...

Времето денеска во Македонија сончево

Репортер - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Сончево и топло време со мала локална облачност

Вечер - 15.07.2015

Во петок ќе има мало наоблачување, но и понатаму ќе се задржи суво. Суво ќе биде и за време на викендот Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер.

Сончево и топло време со мала локална облачност

Вистина.мк - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Сончево и топло време со мала локална облачност

Курир - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Викендов топло, од понеделник пекол

Fox.mk - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Викендов топло, од понеделник пекол

Денешен - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Викендов топло, од понеделник пекол

Вистина.мк - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Викендов топло, од понеделник пекол

Курир - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

И утре не очекуваат високи температури

Република - 15.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Сончево време со умерен северен ветер

Кумановски м. - 15.07.2015

Сончево време во текот на цел ден среда. Сосема мала облачност и сосема локално е можна во текот на попладнето. Во северниот тек на Вардар ќе дува повремено умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне вредности околу 32°С во северниот ...

ФОТО: Во 11 часот 34 степени - Пекол во Македонија

Press24 - 15.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 21 степени, а дневната од 30 до 37 степени.

Сончево со локална облачност и високи температури

Макфакс - 17.07.2015

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневните температури ќе се движат од 27 до 37 Целзиусови степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Уште еден топол ден во земјава, температури до 36-от степен

Кирилица - 15.07.2015

Сончево и топло време со температури до 36 степени целзиусови ги очекува денеска граѓаните на Македонија. Според метеролозите, можна е и мала локална облачност со слаб северозападен ветер.

Викендов топло, од понеделник уште потопло

Нетпрес - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Сончево и топло време со мала локална облачност

Пулс24 - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Сончево време со мала локална облачност

Lider - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Викендов топло, а од понеделник....

Пулс24 - 15.07.2015

Сончево и топло време за денес најавуваат метеоролозите, попладне со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, особено долж Повардарието и во Пелагонија. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 35 степени, ...

Времето денеска сончево и топло со мала облачност

Sky - 15.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност.Ќе дува и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи до 19, а дневната ќе биде од 28 до 36 степени.

Што ќе се случи со времето?

Sky - 04.10.2017

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала облачност, а во западните делови со умерен до засилен западен ветер. Минималните температури ќе се движат од 3 до 10, а максималните од 22 до 28 степени. Во Скопје сончево со мала облачност.

ПОДГОТВЕТЕ СЕ ЗА ОВА: Не очекува пеколна недела и температури до...

Sky - 15.07.2015

Оваа недела времето ќе биде многу топло со температури до 38 степени, речиси без ветер и дожд. петок, сабота и недела ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Временска прогноза за 14 јули: Сончево, топло и ветровито

Хитпортал - 14.07.2015

Во Македонија денот ќе го започнеме со повисоки утрински температури од денешните, а пак максималните ќе бидат пониски за некој степен. Во текот на денот ќе биде претежно сончево, топло и ветровито.

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево време со температура до 36 степени

Телеграф - 14.07.2015

Ќе следува период на стабилно, суво и топло време. До четврток ќе дува повремено умерен северен ветер, а од петок ветерот ќе биде претежно југоисточен. Во петок ќе има мало наоблачување, но и понатаму ќе се задржи суво и топло време Времето утре во ...

Временска прогноза за наредните денови

Факултети - 26.10.2017

Денес е четврток, 26 октомври 2017 година, 299-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:55, а ќе зајде во 16:17 часот. Денот ќе трае 9 часа и 22 минути. Овој ден во Македонија го започнуваме со претежно ведро и со студено утро и утрински ...

Сончево време со температура до 36 степени утре

+инфо - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб до умерен северозападен ветер. Утринската температура до 19 Целзиусови степени, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени.

Утре сончево со температура до 36 степени

Здравство24 - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени.

Следува период на стабилно, суво и многу топло верме

Орбис - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Сончево со умерена облачност и повремено засилен северен ветер

Кајгана - 14.07.2015

Претпладне ќе има мала до умерена облачност и услови за слаб дожд во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 21 до 35 Целзиусови степени.

Времето денес: Претпладне облачно, попладне сончево до 36 степени

Популарно - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови претпладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Времето утре

Локално - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени.

Утре до 36 степени

Н.Македонија - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со слаб умерен северен ветер.

Утре до 36 степени, во Скопје до 34

Канал5 - 14.07.2015

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени.

Малку потопло и сончево во среда

МетеоПро - 14.07.2015

Сончево време во текот на цел ден среда. Сосема мала облачност и сосема локално е можна во текот на попладнето. Во северниот тек на Вардар ќе дува повремено умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне вредности околу 32°С во северниот ...

Денеска облаците пред сонцето, а температура до 35 степени

Репортер - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови претпладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Не очекува пекол: Што ќе се случува со времето до крајот на неделата?

Press24 - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува и слаб доумерен северозападен ветер. Утринската температура до 19, а дневната ќе се движи од 28 до 36 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала локална локална облачност и со ...

Сончево со умерена облачност и повремено засилен северен ветер

Макфакс - 14.07.2015

Претпладне ќе има мала до умерена облачност и услови за слаб дожд во североисточниот дел од земјава. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 21 до 35 Целзиусови степени.

Денеска сончево со мала облачност и слаб дожд, температура до 35 степени

Либертас - 14.07.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево, а во северните делови претпладне ќе има мала доумерена облачност и услови за изолирана појава на слаб и краткотраен дожд особено во планинските предели.

Сончево и топло време

24 Вести - 17.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло за овој дел од годината со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 24 до 28 степени.

Временска прогноза за 13 јули: Сончево и топло

Хитпортал - 13.07.2015

Во Македонија во понеделник претпладне ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во крајните западните предели ќе дува доумерен слаб западен ветер. Утринските температури од 9 до 20 степени, а пак максималните дневни ...

Денес сончево и топло време

МКД - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. УВ индексот ќе изнесува 8, а максималните дневни температури ќе достигнат ...

Неделна временска прогноза - Какво време да очекуваме во наредните денови?

Факултети - 24.10.2016

Денес е понеделник, 24 октомври 2016 година, 298-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 06:51, а ќе зајде во 17:42 часот. Денот ќе трае 10 часа и 50 минути. Во западните предели имаме претежно ведро време со локална облачност и посвежо, додека пак ...

Временска прогноза за денес

Lady - 13.07.2015

Денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен пороен дожд.

Сончево и топло

А1 On - 20.07.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне во западните делови со локален краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18, а дневната од 28 до ...

Сончево и топло со умерена облачност и ветер

Кајгана - 13.07.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло, со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен пороен дожд, а УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло време со температура до 36 степени

Орбис - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до ...

Сончево и топло

Локално - 02.09.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Минималната температура во земјата ќе се движи од 12 до 18 степени целзиусови, а максималната од 25 до 36 степени. Како што соопшти УХМР, во текот на наредната работна седмица ќе има повремено ...

Сончево и топло време со температура до 36 степени

Сител - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до ...

Денеска сончево и топло, со температури до 36 степени

Канал5 - 27.06.2017

Денеска времето ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец.

Сончево и топло време, со температура до 33 степени

Точка - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до ...

Сончево со температура до 36 степени и УВ-индекс 8

Курир - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Сончево и топло до 36 степени

Fox.mk - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до ...

Сончево и топло со умерена облачност

Макфакс - 28.06.2017

На територијата на Македонија, во среда, ќе преовладува сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од јужен и југозападен правец. Минималните дневни температури ќе се движат од 15 до 20 ...

Сончево и топло време со температура до 36 степени

Денешен - 13.07.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе се движи во интервал од 8 до 18, а дневната од ...

Сончево и топло време со температура до 33 степени

Нетпрес - 28.08.2016

Сончево време со мала локална облачност повеќе на исток и на југ од земјата не очекува во текот на денешниот ден. Ќе дува слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од девет до 17, а дневната од 27 до 33 степени.

Неделна временска прогноза – какво време да очекуваме во наредните денови

Бриф - 02.11.2015

Во Македонија понеделник студено утро, со утрински температури од -7 до 2 степени. Во текот на денот сончево и потопло. Слаб северозападен и североисточен ветер. Максималните дневни температури ќе се движат од 10 до 20 степени.

Пеколот допрва доаѓа: Ова се моменталните температури во Македонија

Press24 - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Мало разладување, пеколот е пред нас

Вечер - 13.07.2015

Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд. Утринската температура ќе биде во интервал од 8 до 18, а дневната од 29 до 36 степени, УВ = 8 Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со ...

Сончево со температура до 36 степени и УВ-индекс 8

Вистина.мк - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Денес сончево време со температура до 36 степени

Пулс24 - 13.07.2015

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне во планинските подрачја можен е локален краткотраен дожд.

Сончево и топло

Канал 77 - 13.07.2015

Во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб северен и северозападен ветер, а во крајните западните предели ќе дува доумерен слаб западен ветер. Утринските температури од 9 до 20 степени, а пак максималните дневни ...

Погледнете што ќе се случи со времето, температурите ќе достигнат до...

Sky - 13.07.2015

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло, а ќе дува слаб ветер од северен и северозападен правец. Во попладневните часови се очекува мало наоблачувањето со услови за краткотраен дожд, особено во северните делови од земјата.