TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Студената вода не ги спречи маратонците

Дневник - 28.07.2002

ПЛИВАЊЕ - ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО БЕРЛИН (25 ЈУЛИ - 4 АВГУСТ) Холандската маратонска пливачка Едит ван Дајк го освои вториот златен медал на Европското првенство (ЕП) во пливање што од 25 јули до 4 август се одржува во Берлин. Ван Дајк, по вчерашната победа, овојпат на 10 километри, се закити со ...

Ван Дајк прва се позлати

Вест - 27.07.2002

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ВО ПЛИВАЊЕ ВО БЕРЛИН Берлин. - Холандската пливачка Едит ван Дајк го освои првиот златен медал на Европското првенство во пливање кое се одржува во германската престолнина, Берлин. Таа победи на трката на 30 километри на отворени води со време од 5:27,34 минути.

Кудинов и Ван Дајк најбрзи на 25 км

Утрински - 27.07.2002

Европско првенство во пливање во Берлин, Германија Русинот Јури Кудинов триумфираше на машкиот маратон во должина од 25 км на вториот ден на Европското првенство во пливање во Берлин. Кудинов стигна до златниот медал во време од пет часа, девет минути и 45 секунди.