TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судијата Глигоров претепан во Прилеп

Дневник - 07.11.2003

ФУДБАЛ Струмичкиот фудбалски судија Тони Глигоров бил претепан завчера од страна на неофицијални лица по мечот Победа - Слога Југомагнат, а играчите на Работнички К., пред средбата со Башкими во Куманово "изеле" неколку шлаканици и клоци, објавија завчера повеќе електронски медиуми, повикувајќи се ...

Глигоров: Бев удрен пред влезот во тунелот

Утрински - 07.11.2003

По инцидентот во Прилеп (удрен во пределот на главата главниот судија), најверојатно казна за прилепчани Емил Китановски Дерби натпреварот на 13 коло од фудбалското првенство на Македонија помеѓу екипите на Победа и Слога Југомагнат кој се одигра во средата на стадионот "Гоце Делчев" во Прилеп, ...

Судијата натепан, дисциплинска постапка против Победа

Вест - 07.11.2003

"Трето полувреме" на првенствениот меч во Прилеп Претседателот на нашата фудбалска Федерација (ФФМ) Харалампие Хаџи - Ристески се заложи до крај да се испита случајот на "третото полувреме" на завчерашниот првенствен натпревар во Прилеп, меѓу Победа и Слога Југомагнат (0:0), кога судијата Тони ...

Денеска се огласи претседателот на ФФМ - Хаџиристески

А1 - 03.11.2003

Домашното фудбалско првенство веќе влегува во втората третина. Се поблиску е зимската пауза, а Вардар, Победа и Слога Југомагнат го сочинуваат трилингот што им даде белег на првите 12 кола. Следната рунда е веќе в среда. 13 коло ќе ги донесе дербито Победа - Слога Југомагнат и пресметката на ...