TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Конечно сонце

+инфо - 15.06.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончевСоо со локална облачност и топло. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Денес и утре многу топло, во вторник услови за град

Скопје инфо - 15.06.2013

Во Македонија во недела ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Сабота – сончево и топло

Канал5 - 14.06.2013

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со локална облачност и топло, јави МИА. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

Алфа - 14.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Македонија конечно ја огреа сонце

Press24 - 14.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд и ветер

Макфакс - 14.06.2013

Времето во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните, западните, како и во југоисточните предели.

Уште денес нестабилно, од утре летни температури. Наредна недела до 38 степени

Факултети - 14.06.2013

Во Македонија во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните и крајните западни предели, како и во источните и ...

Сончев и топол ден, ама повторно со врнежи и грмежи

+инфо - 14.06.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Утре многу сонце и многу топло

+инфо - 14.06.2013

Претежно сончево со локална облачност и топло ќе биде времето утре. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен североисточен ветер.

Температура до 30 степени, УВ-индексот 7

Курир - 14.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Температура до 30 степени и мала облачност во попладневните часови

Нетпрес - 14.06.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Сончево и топло време со температура до 30 степени

Sky - 14.06.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Денес тепературата до 30 степен – топло и викендов

МК News - 14.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Видео: Скопје вчера го зафати силен град

Скопје инфо - 14.06.2013

Силното невреме кое вчера го зафати Скопје направи хаос! За денеска повторно се најавени врнежи од дожд, кои според метеоролозите ќе траат во текот на целиот ден! ...

Температура до 30 степени и мала облачност во попладневните часови

Точка - 14.06.2013

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд и ветер

Канал 77 - 14.06.2013

Времето во петок претпладне ќе биде претежно сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд во северозападните, западните, како и во југоисточните предели.

Конечно доаѓа летото - за викендот 35°C!

Скопје инфо - 14.06.2013

Лето во мај, есен во јуни - вака некако може да се опишат временските услови во Макеоднија во последните месец дена. Според последниот извештај на Американскиот национален центар за климатски ...

Утре повеќе сонце

Канал5 - 13.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Попладне дожд, грмежи и ветер со температура до 29 степени

Канал5 - 13.06.2013

Времето и денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и ветровито.

Се споија небото и земјата - силно невреме го зафати Скопје

Канал5 - 13.06.2013

Силен дожд со ветер го зафати главниот град. Невремето траеше 15тина минути. Силен дожд со ветер попладнево го зафати Скопје.

Утре конечно повеќе сонце

А1 On - 13.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

ВИДЕО: Силен дожд во центарот на Скопје

А1 On - 13.06.2013

Денеска во Скопје времето беше облачно проследено со силни врнежи од дожд. За утре исто се најавува променливо облачно со повремен дожд и со умерен северен ветер.

Јуни продолжува да се однесува како ноември

Press24 - 13.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

Повремени врнежи од дожд и засилен ветер

Курир - 13.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

Денес времето променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Таратур - 13.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

Утре конечно малку повеќе сонце

+инфо - 13.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Денес и утре променливо, викендов +33

OhridNews - 13.06.2013

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, а попладне со ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Метео - Променливо облачно време со локален дожд и температура до 29-тиот степен

Inpress - 13.06.2013

Скопје, 13. јуни 2013 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локалени врнежи од дожд, а попладне со ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Попладне дожд, грмежи и ветер со температура до 29 степени

Нетпрес - 13.06.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и ветровито.

Доаѓа летото... За викендот температури до 35 степени

Факултети - 13.06.2013

Лето во мај, есен во јуни - вака некако може да се опишат временските услови во Макеоднија во последните месец дена. Според последниот извештај на Американскиот национален центар за климатски ...

Попладне дожд, грмежи и ветер

+инфо - 13.06.2013

Времето претпладнево во Македонија ќе биде претежно сончево, додека попладне ќе настапи нестабилно време, со локални врнежи од дожд и грмотевици и ветровито.

Денес променливо облачно со сончеви периоди и температура до 30 степени

Либертас - 13.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Температурата ќе се движи од 20 до 30 степени. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд ...

Временска прогноза: Облачно со дожд

Република - 13.06.2013

Променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер.

Денес тепературата до 30 степен

Денешен - 13.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Попладне дожд, грмежи и ветер со температура до 29 степени

Точка - 13.06.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и ветровито.

Сончево со умерена облачност денеска во Македонија

Бриф - 13.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Времето утре сончево, попладне краткотраен дожд

Бриф - 13.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Утре повеќе сонце

Либертас - 13.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Утре облачно со сончеви периоди

Sky - 13.06.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дочд и грмежи, особено во источните делови.

Денес облачно со повремени врнежи и температура до 29 степени

Либертас - 13.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

По дождот доаѓа изгор викенд

Н.Македонија - 13.06.2013

Последната недела односно периодот од 2 до 8 јуни во Македонија било подпросечно студено, со температури кои биле за 1 Целзиусов степен односно за 3 степени под повеќегодишниот просек, објави ...

Времето променливо облачно со повремен дожд

Дневник - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Денеска повторно пороен дожд, стабилизирање во наредните денови

24 Вести - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Цел ден ќе истура

+инфо - 12.06.2013

Времето денеска ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Утринските температури ќе се движат од девет до 18 степени, а максималните дневни температури ќе бидат од 18 до 27 ...

Посвежо со пороен дожд и грмежи

Кирилица - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Дожд и грмежи до петок, од сабота жештини

Курир - 12.06.2013

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека и утре ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет и ретка појава на грмежи, како и во петок.

Ќе врне до петок - од викендов започнуваат жештините

Press24 - 12.06.2013

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека и утре ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет и ретка појава на грмежи, како и во петок Дождот и грмотевиците ќе се ...

Дожд до петок, викендот ќе започнат горештините

Сител - 12.06.2013

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека и утре ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет и ретка појава на грмежи, како и во петок Дождот и грмотевиците ќе се ...

Денеска пороен дожд и грмежи - од утре затоплување

Press24 - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Претладне сончево, попладне нестабилно со северен ветер

Макфакс - 12.06.2013

Времето во четврток претпладне ќе биде претежно сончево, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и ветровито.

Облачно, нестабилно и ветровито време

Макфакс - 12.06.2013

Во среда ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува засилен северен и северозападенн ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ветер.

Облачно и постудено време

Inpress - 12.06.2013

Скопје, 12. јуни 2013 (ИНПРЕС) Денес ќе преовладува облачно и врнежливо време, со пониски температури од вчерашните. Попладне ќе има нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

ВИДЕО: Град го погоди Скопје - погледнете го невремето кое го поплави главниот град

Press24 - 12.06.2013

Погледнете што донесе невремето кое вчера го зафати Скопје! За денеска повторно се најавени врнежи од дожд, кои според метеоролозите ќе траат во текот на целиот ден! ...

Издржете до петок, од викендов ни се враќаат жештините

Нетпрес - 12.06.2013

Дождот и грмотевиците ќе се здржат до петок, а веќе од викендов може да очекуваме сончево време со температури околу 35 степени Целзиусови.

Времето денеска: Променливо облачно со повремен дожд

Сител - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

Времето денес: Пороен дожд и грмежи

Сител - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Временска прогноза - дождливо и посвежо

Р.С.Европа - 12.06.2013

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Поплавите пристигнаа на Балканот! Какво време не очекува во наредните неколку денови?

Факултети - 12.06.2013

Во Македонија во среда ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици и ветровито време. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен ...

Подгответе се за обилни поројни дождови, грмежи и засилен ветер

Курир - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Издржете до петок, од викендов ни се враќаат жештините

Точка - 12.06.2013

Дождот и грмотевиците ќе се здржат до петок, а веќе од викендов може да очекуваме сончево време со температури околу 35 степени Целзиусови.

До петок дожд – потоа пекол

Република - 12.06.2013

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека и утре ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет и ретка појава на грмежи, како и во петок Дождот и грмотевиците ќе се ...

Утре не’ очекува повторно дожд, но со помал интензитет

Бриф - 12.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд со послаб интензитет. Попладне ќе има ретка појава на грмежи, а ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

Дождлив ден со температура до 27 степени

Sky - 12.06.2013

Времето денеска ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Утринските температури ќе се движат од девет до 18 степени, а максималните дневни температури ќе бидат од 18 до 27 ...

И денес пороен дожд и грмежи

Либертас - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

И денес дожд – носете си чадор

МК News - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Посвежо време проследено со дожд

Денешен - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Дожд и грмежи до петок, од сабота жештини

Вечер Прес - 12.06.2013

Метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека и утре ќе има повремени врнежи од дожд со послаб интензитет и ретка појава на грмежи, како и во петок.

Денес поројни дождови, ладен ветар – заборавете дека е јуни

Република - 12.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Утре променливо облачно со дожд и посвежо

Канал5 - 11.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Oблачно со дожд и грмотевици

Канал5 - 11.06.2013

Во Македонија денеска претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици. Локално, можна е појава на невреме.

Град удри по Скопје и Битола

Канал5 - 11.06.2013

Кој се најде надвор на невремето на своја кожа ги почувствува ударите на парчињата мраз. Повеќето скопјани се загрижија за штетата која градот може да ја направи врз паркираните автомобили.

(ФОТОГАЛЕРИЈА): Невреме во Скопје

Дневник - 11.06.2013

Фото: Слободан Ѓуриќ Скопје попладнево го зафати силен дожд проследен со град. Метеоролозите најавија дека невремето ќе ја зафати целата ...

ФОТО: Дожд, силни грмежи и град во Прилеп

А1 On - 11.06.2013

Обилни поројни врнежи проследени со град, интензивни електрични празнења и засилен ветер попладнево го зафатија Прилеп. Атмосферската канализација не можеше да ја собере водата што надојде, па ...

Невреме со интензивен дожд и ветер во северозападните и југозападните делови

Сител - 11.06.2013

Во северозападните и југозападните делови од државата попладнево имаше локално невреме со интензивен обилен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град со големина од 1,5 ...

Времето утре студеникаво и променливо облачно

+инфо - 11.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Времето утре нестабилно проследено со поројни дождови

А1 On - 11.06.2013

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Облачно време со повремен дожд и грмежи

Сител - 11.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи, на места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

После работа бегајте дома, попладне големо невреме

+инфо - 11.06.2013

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи. На места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

Внимавајте: Попладнево големо невреме во Македонија

Press24 - 11.06.2013

Попладнево во Македонија не очекува нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува умерен јужен и југоисточен а во западните предели ќе умерен западен и југозападен ветер.

Невреме во Македонија: Најмногу дожд во Скопје - утре уште повеќе врнежи

Press24 - 11.06.2013

Во северозападните и југозападните делови од државата попладнево имаше локално невреме со интензивен обилен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град со големина од 1,5 ...

Избегнувајте да престојувате на отворен простор - повторно не очекуваат дожд и грмежи

Press24 - 11.06.2013

Попладнево во Македонија имаше локално невреме со интензивен обилен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град со големина од 1,5 сантиметри.

Претпладне облачно, попладне дожд, грмежи и пониски температури

Нетпрес - 11.06.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и посвежо со пад на температурите.

Време: Променливо облачно и нестабилно со повремен дожд

А1 On - 11.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи, на места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на ...

Силно невреме ја зафати Македонија

Курир - 11.06.2013

Во северозападните и југозападните делови од државата попладнево имаше локално невреме со интензивен обилен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град со големина од 1,5 ...

Попладнево големо невреме во Македонија

Сител - 11.06.2013

Попладнево во Македонија не очекува нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува умерен јужен и југоисточен а во западните предели ќе умерен западен и југозападен ветер.

ФОТО: Невремето предизвика поплави по скопските улици

Нетпрес - 11.06.2013

Денешните интензивни врнежи предизвикаа поплави по скопските улици. Читател ни испрати фотографии од улицата Никола Тесла во близина на гиманзијата „Орце Николов“ од кои може да се забележи дека ...

ВИДЕО: Силен дожд во Скопје

А1 On - 11.06.2013

Силен дожд почна да врне попладнево во Скопје, а исто време во целата земја со врнежи и грмотевици се очекува и за утре. На некои места ќе дува и ветер до 30 километри на час.

Пороен дожд и град- невреме ја зафати Македонија

Република - 11.06.2013

УХМР известува дека попладнето северозападните и југозападните делови од Македонија ги зафати локално невреме со интензивен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и град со големина од 1,5 ...

Дожд, грмежи, ветер и ниски температури

Скопје инфо - 11.06.2013

Во Македонија во среда ќе биде претежно облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици и ветровито време. Ќе дува засилен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува засилен ...

Времето денес: Oблачно со дожд и грмотевици, локално појава на невреме

Скопје инфо - 11.06.2013

Во Македонија во вторник претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици. Локално можна е појава на невреме.

Попладне нѐ очекува големо невреме

Република - 11.06.2013

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи. Во Скопје времето претпладне ќе биде променливо облачно, а попладне нестабилно со пороен ...

Големо невреме ја очекува Македонија попладне

Вечер Прес - 11.06.2013

Во Македонија денеска претпладне ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици. Локално, можна е појава на невреме.

ФОТО: Невреме во Скопје – силен дожд проследен со град и грмежи

Либертас - 11.06.2013

Скопје попладнево го зафати силен дожд проследен со град. Метролозите најавија дека попладнево целата држава ке ја зафати невреме од силни дождови и ...

Силно невреме во цела Македонија

МК News - 11.06.2013

Во северозападните и југозападните делови од државата попладнево имаше локално невреме со интензивен обилен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град со големина од 1,5 ...

Претпладне облачно, попладне дожд, грмежи и пониски температури

Точка - 11.06.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и посвежо со пад на температурите.

ГАЛЕРИЈА: Дожд, силни грмежи и град во Прилеп

Sky - 11.06.2013

Обилни поројни врнежи проследени со град, интензивни електрични празнења и засилен ветер попладнево го зафатија Прилеп. Атмосферската канализација не можеше да ја собере водата што надојде, па ...

Променливо облачно време, со појава на дожд и грмежи

Бриф - 11.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи, на места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

(ФОТО) Скопско Бардовци погодено од град

Бриф - 11.06.2013

Невреме и силните дождови денеска го зафатија поголемиот дел од државата, а во скопско Бардовци врнеше и град. Утре во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен дожд.

Невреме ги зафати северозападните и југозападните делови на Македонија

Бриф - 11.06.2013

Во северозападните и југозападните делови од државата попладнево имаше локално невреме со интензивен обилен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и појава на град со големина од 1,5 ...

Претпладне облачно, попладне пороен дожд

Денешен - 11.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи, на места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

Фото: Поплавени улици во Скопје по невремето

МК News - 11.06.2013

По силното невреме кое попладнево го зафати Скопје поплавени неколку улици во градот и отежнат се ...

Утре повторно дожд, можни се грмежи и град

+инфо - 10.06.2013

Во попладневните часови и утре во земјава ќе владеат нестабилни метеоролошки услови, со силен дожд, грмежи, силен ветер и град.

Во Кавадарци вода до колена

+инфо - 10.06.2013

Невреме проследено со пороен дожд, интензивни електрични празнења и слаби врнежи од град околу 15.15 часот го зафатија Кавадарци.

Време: Невреме на 30 степени

Press24 - 10.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи, на места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

ФОТО: По невремето улиците во Кавадарци се под вода

Сител - 10.06.2013

Кавадараци денеска околу 15.15 часот беше зафатено од невреме проследено со пороен дожд, грмежи, интензивни електрични празнења и град.

ФОТО: Страшно невреме со град ја зафати Италија

Сител - 10.06.2013

Погледнете ги фотографиите од невремето со град кое ја зафати Пескара, ...

Претпладне сонце, попладне дожд

Кирилица - 10.06.2013

Времето во Македонија во претпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност, а за попладне се очекува дожд Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локална појава на пороен дожд, ...

ФОТО: Силно невреме во Кавадарци - улиците под вода

Press24 - 10.06.2013

Кавадараци денеска околу 15.15 часот беше зафатено од невреме проследено со пороен дожд, грмежи, интензивни електрични празнења и град.

Сончево време, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Сител - 10.06.2013

Времето во Македонија во претпладните часови ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на некои ...

Време: Пеколни 34 степени и дожд

Press24 - 10.06.2013

Времето во Македонија во претпладните часови ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на некои ...

Дожд, ветер, грмежи и температура до 27 степени

Нетпрес - 10.06.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува засилен северен и северозападенн ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ...

Денеска со температури до 33 степени и попладневни врнежи и грмежи

МКД - 10.06.2013

Утрово во целата земја имаме сончево и мирно време, а такво време не очекува цело претпладне. Утринските измерени температури се во Скопје 17 Целзиусови степени, во Виница, Штип и Струмица 18, Демир ...

Внимавајте: И утре не' очекува дожд, грмежи и град

Нетпрес - 10.06.2013

Во попладневните часови, како и утре ќе има поизразена нестабилност на времето, најавуваат метеоролозите. Времето ќе биде проследено со силен дожд и грмежи на места во форма на невреме со пообилен ...

ФОТО: По невремето улиците во Кавадарци се под вода

МК News - 10.06.2013

Кавадараци денеска околу 15.15 часот беше зафатено од невреме проследено со пороен дожд, грмежи, интензивни електрични празнења и град.

Денес – дожд, грмежи и град, температурата до 30 степени

Либертас - 10.06.2013

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи, на места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

Кавадарци под вода

Република - 10.06.2013

Пороен дожд, интензивни електрични празнења и врнежи од град пред околу еден час го зафатија Кавадарци. Големото невреме ги наполни улиците со вода и предизвика поплава, бидејќи атмосферската ...

Невреме го потопи Кавадарци

Sky - 10.06.2013

Денеска попладне, некаде околу 15 часот, градот Кавадарци беше зафатен од силно невреме кое беше проследено со поројни дождови, град, и грмежи.

Денеска ред сонце, ред дожд со температура до 34 степени

Република - 10.06.2013

Денеска не очекува сончево време со умерена облачност во претпладневните часови, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Дожд, ветер, грмежи и температура до 27 степени

Точка - 10.06.2013

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици. Ќе дува засилен северен и северозападенн ветер, а во западните предели ќе дува засилен североисточен ...

Претпладне облачно, попладне дожд и пад на температурата

Sky - 10.06.2013

Времето денеска ќе биде сончево со локална облачност, попладне нестабилно со локални врнежи од дожд и грмотевици и посвежо со пад на температурите.

Претпладне сончево и топло, попладне нестабилно со дожд, грмотевици и град

Скопје инфо - 10.06.2013

На Балканскиот полуостров во понеделник претпладне ќе биде претежно сончево , попладне нестабилно со локални врнежи од дожд. Засилен ветер ќе дува во Јонско и Јадранско море.

Внимавајте: И утре не' очекува дожд, грмежи и град

Точка - 10.06.2013

Во попладневните часови, како и утре ќе има поизразена нестабилност на времето, најавуваат метеоролозите. Времето ќе биде проследено со силен дожд и грмежи на места во форма на невреме со пообилен ...

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне дожд – температурата до 34 степени

Либертас - 10.06.2013

Времето во Македонија во претпладневните часови ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, на некои ...

И утре невреме во Македонија – дожд грмежи град и силен ветер

МК News - 10.06.2013

Утре времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со појава на повремен дожд и грмежи. На места врнежите ќе бидат поројни и ќе има услови за појава на град.

Утре нестабилно со повремен дожд и грмежи

Sky - 10.06.2013

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремен дожд и грмежи. На места врнежите ќе бидат поројни и пообилни. Температурата ќе се движи од 18 до 30 степени Целзиусови.