TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Насри: Не е толку страшно да се игра на Олд Трафорд

Спорт Денес - 12.12.2010

Една од големите ѕвезди на англискиот премиерлигаш Арсенал Самир Насри не пропушти а да не го прокоментира утрешниот дерби меч со неговиот тим против Манчестер Јунајтед.

Парк: Арсенал нема доволно искуство да се бори за титулата

Спорт Денес - 12.12.2010

Тензиите пред големото дерби на Олд Трафорд кое во рамките на 17-то коло ќе го одиграат Манчестер Јунајтед и Арсенал се повеќе и повеќе се зголемуваат.

Насри: Јунајтед не е силен како порано

Курир - 12.12.2010

Францускиот интернационалец во дресот на Арсенал нема трема пред големото дерби за тронот во Премиер лигата. Играчот за врска, Самир Насри, изјави дека неговиот тим сака победа против Манчестер ...

Премиер лига: Дерби натпревари во Лондон и во Манчестер

А1 - 11.12.2010

Од денеска до понеделник на програмата во најсилната фудбалска лига во Англија се натпреварите од 17.коло, а дерби дуелите ќе се одиграат во Лондон и Манчестер.

Фергусон: Арсенал сега е поискусен и поагресивен тим

24Фудбал - 11.12.2010

Сер Алекс Фергусон верува дека Арсенал е подобар од минатата сезона, сега е поискусен и поагресивен. Арсенал како лидер на табелата влегува во големото дерби против Манчестер Јунајтед, Топџиите имаат ...

Цеск сака трофеј во ’најлудата сезона’ која ја искусил во Арсенал

24Фудбал - 11.12.2010

Капитенот на Арсенал, Цеск Фабрегас сака да освои трофеј во ’најлудата сезона’ која ја искусил откако се преселил во Премиер Лигата Топџиите во понеделник гостуваат на Олд Трафорд со еден бод ...

Манчестер Сити славеше во Лондон

Спортско инфо - 11.12.2010

Фудбалерите на Манчестер Сити убедливо го совладаа Вест Хем на гостувањето во Лондон со резултат од 3:1 и со тоа се искачија на лидерската позиција заедно со Арсенал...

Венгер лут на изјавите на Евра

VOX - 11.12.2010

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, не е воопшто задоволен од коментарите на Патрис Евра пред гостувањето на „топчиите“ на Олд Трафорд во рамките на дербито на колото од Премиер лигата.

Тотенхем сака да го дотепа ранетиот Челзи

Утрински - 11.12.2010

Само неколку дена откако менаџерот на Манчестер јунајтед, Алекс Фергусон, кажа дека во Премиерлигата веќе не постои големата четворка (Јунајтед, Арсенал, Челзи, Ливерпул), а Тотенхем ќе има можност ...

Премиер лига: Дерби натпревари во Лондон и во Манчестер

Алсат-М - 11.12.2010

Од денеска до понеделник на програмата во најсилната фудбалска лига во Англија се натпреаварите од 17.коло, а дерби дуелите ќе се одиграат во Лондон и Манчестер.

Фергусон: Не можеме да го повториме подвигот на Арсенал

Спорт Денес - 11.12.2010

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Сер Алекс Фергусон не верува дека „црвените ѓаволи" ќе го повторат постигнувањето на Арсенал од сезоната 2003/2004 година, кога „топџиите“ од Лондон ја завршија ...

Фабрегас: Ќе го совладаме Манчестер Јунајтед

Спорт Денес - 11.12.2010

Капитенот на лондонски Арсенал Цеск Фабрегас смета дека неговиот тим може да ги зголеми своите шанси за освојување на шампионската титула, ако успее да го победи Манчестер Јунајтед во дербито на ...

Венгер: Евра треба да покаже малку почит!

Спорт Денес - 11.12.2010

Менаџерот на англискиот премиерлигаш Арсенал Арсен Венгер не беше воопшто задоволен од коментарите на Патрис Евра пред гостувањето на „топџиите“ на Олд Трафорд во рамките на дербито на колото од ...

Премиер-лига: Дерби до дерби, шлагот во понеделник

Кирилица - 11.12.2010

Две недели откако шпанското „ел класико“ се играше понеделнички, ново големо дерби во најсилните лиги ќе се игра на првиот ден од новата недела, и тоа во Англија, помеѓу водечките два тима, Манчестер ...

Премиер лига: Дерби натпревари во Лондон и во Манчестер

Сител - 11.12.2010

Од денеска до понеделник на програмата во најсилната фудбалска лига во Англија се натпреаварите од 17.коло, а дерби дуелите ќе се одиграат во Лондон и Манчестер.

Премиерлига: Манчестер сити го стигна Арсенал, Њукасл го прегази Ливерпул

Кирилица - 11.12.2010

Манчестер сити лесно го мина гостувањето на „Аптон парк“ во Лондон, па со 3-1 славеше против Вест хем со што „граѓаните“ го стигнаа Арсенал, а го прескокнаа градскиот ривал на табелата Во исчекување ...

Сити на делба на првото место

Курир - 11.12.2010

Фудбалерите на Манчестер Сити славеа убедлива победа од 3:1 на гостувањето кај Вест Хем, со што дојдоа на делба на првото место со лондонски Арсенал на табелата во Премиер лигата.

Тотенхем предизвик за Челзи, Арсенал гостува во Манчестер

А1 - 10.12.2010

Две дерби средби ќе бидат на програмата во 17-то коло во Премиер лигата на Англија. Во недела на „Вајт Харт Лејн“ силите ќе ги одмерат Тотенхем и Челзи.

Венгер: Сеуште е неизвесен настапот на Фабрегас

24Фудбал - 10.12.2010

Арсен Венгер вели дека голема е неизвесноста околу настапот на Фабрегас на дуелот против Манчестер Јунајтед. Неизвесно е дали Фабрегас ќе се опорави навреме и ќе биде во составот на Арсенал за ...

Евра: Арсенал е клуб во криза

24Фудбал - 10.12.2010

Патрис Евра ја загрева атмосферата во пресрет на средбата помеѓу Јунајтед и Арсенал велејќи дека Топџиите се клуб во ’криза’ и се само ’фудбалска академија’ а не сериозен кандидат за титулата Арсенл ...

Нани: Арсенал е поопасен од Челзи

Спортско инфо - 10.12.2010

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Нани, изјави дека во овој момент Арсенал е поопасен од Челзи и дека нивниот меѓусебен дуел наредниот понеделник ќе биде натпревар за паметење...

Венгер возврати на нападите од Патрис Евра

24Фудбал - 10.12.2010

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер врати на нападите од Патрис Евра кој ги нарече Топџиите "тренинг центар". Атмосферата полека се вжештува во пресрет на големото дерби во Премиер лигата кое се игра ...

Анчелоти: Лампард нема да настапи против Тотенхем, но ќе биде подготвен за Јунајтед

24Фудбал - 10.12.2010

Менаџерот на Челзи, Карло Анчелоти потврди дека нема да може да сметаат на услугите на Френк Лампард за неделниот натпревар против Тотенхем.

Нани: Во моментов Арсенал е поопасен од Челси

Спорт Денес - 10.12.2010

Крилото на Манчестер Јунајтед Нани вели дека до овој момент Арсенал претставува посериозна опасност за неговиот тим отколку Челси. Следниот натпревар на „Црвените ѓаволи" е токму против „топџиите".

Евра: Арсенал е како тренинг центар, без трофеи

Спортски - 10.12.2010

Како што се наближува големото дерби во Премиер лигата помеѓу Манчестер Јунајтед и Арсенал, така растат тензиите во двата табора.

Евра пак го нападна Арсенал

Спорт Денес - 10.12.2010

Дефанзивецот на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, кој и без тоа не е најголемиот миленик на навивачите на Арсенал, направи нова скандалозна изјава на адреса на лондончани.

Нани: Арсенал е поголема закана од Челзи

Вечер Прес - 10.12.2010

Крилото на Манчестер Јунајтед, Нани смета дека следниот противник на неговиот тим, лондонскиот Арсенал е главен конкурент на "црвените ѓаволи" во борбата за титулата во Премиер лигата.

“Топџиите“ во поход на Олд Трафорд

Курир - 10.12.2010

Откако во текот на изминатава недела сите четири англиски клубови обезбедија место во осминафиналето во Лигата на шампиони, тие во меѓусебни дуели ќе го одбележат колото во Премиер лигата.

Волкот: Можеме до победа во Манчестер

Курир - 10.12.2010

Младиот напаѓач на Арсенал е убеден дека неговиот тим е подготвен да ја прекине низата без пораз на Јунајтед на домашен терен. Тео Волкот, кој беше стрелец во својот 150.

Ниски удари на Патрис Евра

Курир - 10.12.2010

Бекот на Манчестер Јунајтед Патрис Евра ја подигна тензијата пред големото дерби помеѓу “топџиите“ и “црвените ѓаволи“. Во пресрет на дуелот на двете водечки екипи во Премиер лигата, Патрис Евра ...

Нани: Арсенал е поголема закана од Челзи

24Фудбал - 09.12.2010

Нани смета дека Арсенал е поголема закана од Челзи за Манчестер Јунајтед во трката за титулата во Премиер лигата. Големите тимови успешно ги завршија обврските во Лигата на Шампионите за оваа година, ...

Фабрегас: Ќе играм против Јунајтед само ако сум целосно фит

24Фудбал - 09.12.2010

Цеск Фабрегас вели дека нема да ризикува со повредата на задната ложа и ќе настапи на средбата со Манчестер Јунајтед само доколку е целосно фит Шпанскиот интернационалец оваа сезона веќе во неколку ...

Нани го отпиша Челзи

Спортнет - 09.12.2010

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Нани смета дека Арсенал е поголема закана за "ѓаволите" од тимот на Челзи.

Видиќ: Мечевите против Челси и Арсенал можат да бидат клучни

Спорт Денес - 09.12.2010

Капитенот на Манчестер Јунајтед Немења Видиќ верува дека дерби натпреварите против Арсенал и Челси можат во голема мера да бидат решавачки за разврската на сезоната.

Нани го отпиша Челзи

Спортски - 09.12.2010

Крилото на Манчестер Јунајтед, Нани вели дека за ’ѓаволите’ поголема закана претставува Арсенал отколку Челзи. Екипата на Арсен Венгер е на пол-позиција во Премиер лигата и во понеделник ќе има судар ...

Нани: Арсенал, а не Челзи, ни е најголемиот ривал

Курир - 09.12.2010

Крилото на Манчестер Јунајтед смета дека Арсенал, а не Челзи, е нивни најголем конкурент за освојување на титулата во Англија.

Фабрегас има мали шанси за настап против Манчестер Јунајтед

24Фудбал - 08.12.2010

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер признава дека Цеск Фабрегас има мали шанси за настап на Олд Трафорд следниот понеделник Цеск е најдвор од стројот околу две недели откако капитенот на Арсенал ...

Венгер: Декември ќе биде многу значаен месец во Премиер лигата

24Фудбал - 08.12.2010

Арсен Венгер верува дека декември може да биде одлучувачки месец клубовите кои се во трка за титулата во Премиер лигата.

Арсенал му предлага нов договор на Насри

Спорт Денес - 08.12.2010

Арсенал ќе му предложи нов долгорочен договор на еден од најдобрите фудбалери во клубот од почетокот на оваа сезона, Самир Насри. Ова го призна менаџерот на топџиите, Арсен Венгер.

Фабрегас го пропушта Јунајтед

Курир - 08.12.2010

Во дербито на 17. коло во Премиер лигата Арсенал на Олд Трафорд ќе патува без својот капитен Сеск Фабрегас. Повредата која Сеск Фабрегас ја заработи на дуелот од Лигата на шампиони против Брага се ...

Арсенал нов лидер во Премиер лигата

А1 - 06.12.2010

Фудбалерите на Арсенал се искачија на врвот од табелата во англиската Премиер лига откако остварија победа над Фулам во некомплетното 16. викенд коло.

Арсенал нов лидер во Премиер лигата

24Фудбал - 06.12.2010

Арсенал ја превзема лидерската позиција во Премиер лигата, но има и натпревар повеќе од Манчестер Јунајтед, Челзи никако да победи.

Спорт - Челси никако да се разбуди

Време - 06.12.2010

Одбраната на шампионскиот трофеј ќе стане невозможна мисија за фудбалерите на Челси доколку наскоро не пронајдат излез од големата резултатска криза.

Челзи игра како преплашена мачка

Утрински - 06.12.2010

Челзи по уште една неубедлива претстава против Евертон на „Стемфорд бриџ“ (1:1) падна на третата позиција зад лидерот Арсенал, кој го совлада Фулам со 2:1 и зад Манчестер јунајтед кој поради ...

Челси пак не победи

Дневник - 06.12.2010

Англискиот првак Челси продолжува со очајната серија без победа во англиската Премиерлига, откако на свој терен одигра само 1-1 против Евертон во 16. коло.

Арсенал нов лидер во Премиер лигата

Алсат-М - 06.12.2010

Фудбалерите на Арсенал се искачија на врвот од табелата во англиската Премиер лига откако остварија победа над Фулам во некомплетното 16. викенд коло.

Челси веќе станува очаен

Н.Македонија - 06.12.2010

Клубот на Роман Абрамович длабоко зачекори во кризниот период, затоа што и четврти меч во низа во шампионатот на Островот не може да победи Арсенал ја искористи паузата на Манчестер јунајтед, чие ...

Самир Насри активно „зиданисува“ во Арсенал

Mnogoo - 06.12.2010

Не можам да се сетам кога последен пат екипа со толку растресена одбрана како Арсенал, се наоѓала во водство во Премиерлигата.

Арсенал нов лидер во Премиер лигата

Сител - 02.01.2016

Екипата на Арсенал го презеде 1.место на табелата во Премиер лигата од Лестер. Со денешниот минимален триумф над Њукасл од 1-0, како и нерешениот резулатат на Лестер против Бурнемунд, „Топџиите„ сега се водечки тим во Премиер лигата.