TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Антикорупционерите задоцниле со Рамковски

Утрински - 10.12.2010

Државната комисија за спречување корупција смета дека би било доцна ако сега и таа се вклучи во случајот со тврдењата на сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, дека премиерот му ги плаќал ...

Пука рамката на Рамковниот!

Шпиц - 10.12.2010

Дипломатски извори за „Шпиц“ брифираат дека во меѓународните кругови се повеќе преовладува впечатокот дека „идната година, кога навршуваат 10 години од овој договор, е клучна дали тој и во поширока ...

Антимонополска се заинтересира за случајот "Перо Наков"

Сител - 10.12.2010

И Антимонополската комисија се заинтересира за аферата “Перо Наков”. Ќе испитуваат дали е прекршен законот за заштита на конкурентноста со здружувањето на А1, Време и Шпиц во медиумски картел.

Рамковниот се сведе на политички дил меѓу партии

А1 - 09.12.2010

Спроведувањето на Рамковниот договор подразбира негова имплементација, наместо тоа тој се сведе на политички дил меѓу партии.

Газда Велија третиран од Викиликс

Курир - 09.12.2010

Според последниот документ за Македонија објавен на Викиликс, сопственикот на А1 го попречувал судството. Во доверливиот дипломатски документ испратен од амбасадата на САД во Скопје се наведува дека ...

Матните зделки на газда Велија се појавија на Викиликс

Сител - 09.12.2010

Поранешната американска амбасадорка, Џилијан Миловановиќ го навела Велија Рамковски како типичен пример за слабостите во македонското судство, и за тоа што треба да се промени во него, за побрзо ...

Бранко му ја плати сметката на Велија

Вечер Прес - 08.12.2010

Освен заедничките ручеци, лидерот на СДСМ и сопственикот на А1 Телевизија од пред извесно време ги обединува уште нешто. И двајцата се под лупа на обвинителството.

За упадот на полицијата

Утрински - 06.12.2010

Упадот на полицијата во А1 многу ме потсетува на една анегдота од времето на социјализмот. Според неа, во една работна организација, на која не и' одело баш најдобро, еден ден синдикалците упаднале ...

СРД се прогласи ненадлежен за медиумската концентрација на А1

Сител - 06.12.2010

Советот за радиодифузија се прогласи за ненадлежен во растурањето на медиумската концентрација поврзана со телевизијата и весниците на Велија Рамковски.

Кој тоа врши притисок врз новинарите?!

Вечер Прес - 06.12.2010

СДСМ и нивниот кандидат за премиер Велија Рамковски постојано се жалат дека некој врши притисок врз нивните новинари. За нив притисок е и кога ВМРО-ДПМНЕ ќе се пожали дека информациите што ќе ги ...

Стефаноски: Велија има повеќе медиуми, ама за тоа немаме докази

Вечер Прес - 06.12.2010

Советот за радиодифузија се прогласи за ненадлежен во растурањето на медиумската концентрација поврзана со телевизијата и весниците на Велија Рамковски.