TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори

Канал5 - 25.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

Груевски: Заев бара алиби за да ги одбегне изборите

Алфа - 25.09.2016

Избори на 11-ти декември треба да има. ВМРО ДПМНЕ стои зад потписот на 31-ви август. Лидерот на партијата Груевски е загрижен од писмото кое Заев го упати до амбасадорите гаранти на Пржинскиот договор, вели тоа му е само алиби да ги одбегне изборите ...

Еве го косовскиот генерал на кој што Чаушот од СДСМ требало да му ги продава снимките!

Вечер Прес - 25.09.2016

Македонската јавност се уште е шокирана од изјавите на Зоран Заев и неговата партија која отворено се залага за воведување на двојазичност на територија на цела Република Македонија, но и од отвореното признание на Заев дека тој смета на албанското ...

Откриена косовската врска на Заев

Пулс24 - 25.09.2016

Македонската јавност сеуште е шокирана од изјавите на Зоран Заев и неговата партија која отворено се залага за воведување на двојазичност на територија на цела Република Македонија, но и од отвореното признание на Заев дека тој смета на албанското ...

Заев ги предупреди амбасадорите дека власта работи против изборите

Фокус - 24.09.2016

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

24 Вести - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

Заев со обвинување до ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ

Дневник - 24.09.2016

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев, испрати писмо до амбасадорите-гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ почнува да бара алиби

Телма - 24.09.2016

„Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, почнува да бара алиби повторно да избега и да не се соочи со граѓаните на избори. Бара алиби да ја продолжи кризата, бидејќи само во таков амбиент може да биде некаков фактор„, се вели во реакцијата на ВМРО ДПМНЕ, ...

Предвремени избори на 11-ти декември?

24 Вести - 24.09.2016

Стравовите на Зоран Заев дека партнерите ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи, коментираат аналитичарите. На владејачката коалиција и оди во прилог хаотична ситуација во која може да ги контролира сите институции ама ...

ВМРО ДПМНЕ: Заев ќе изгуби и затоа им пишува на амбасадорите

Фокус - 24.09.2016

„Не може никој да е виновен што самиот одлучи да нуди двојазичност и федерализација, спротивно на интересите на македонскиот народ. Не може да му се виновни судовите што Катица Јанева не може да му ги испорача политичките нарачки.

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

Дневник - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

Сител - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

Press24 - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

Курир - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Аболираниот криминалец Зоран Заев знае дека ќе изгуби

Стандард - 24.09.2016

СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не поминува кај народот, стои во реакцијата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, во врска со писмото што лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го испрати со амбасадорите.

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

Репортер - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

За ВМРО-ДПМНЕ СДСМ бара алиби за да не оди на избори, СДСМ негира

Нова ТВ - 24.09.2016

“СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не минува кај народот”, соопшти ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата на писмото кое претседателот на СДСМ, Зоран Заев, го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое тој ...

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори

Р.С.Европа - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот,го очекува најголемиот пораз на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев бара алиби да ја продолжи кризата

+инфо - 24.09.2016

Негово е да се жали до амбасадите, но бегање од волјата на народот нема, се наведува во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не минува кај народот.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека ќе изгуби во декември, па се жали по амбасадите

МКД - 24.09.2016

СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не поминува кај народот, пишува ВМРО-ДПМНЕ во реакцијата во врска со писмото што лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го испрати до амбасадорите.

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

А1 On - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

(ВИДЕО) Ордановски: Стравовите на Заев дека ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи

Репортер - 24.09.2016

Стравовите на Зоран Заев дека партнерите ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи, коментираат аналитичарите. На владејачката коалиција и оди во прилог хаотична ситуација во која може да ги контролира сите институции ама ...

(ВИДЕО) Ордановски: Стравовите на Заев дека ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи

Бриф - 24.09.2016

Стравовите на Зоран Заев дека партнерите ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи, коментираат аналитичарите. На владејачката коалиција и оди во прилог хаотична ситуација во која може да ги контролира сите институции ама ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека ќе изгуби и затоа се жали до амбасадите

Локално - 24.09.2016

СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не поминува кај народот, стои во реакцијата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, во врска со писмото што лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го испрати со амбасадорите.

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

еМагазин - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека ќе изгуби и затоа се жали до амбасадите

Мета - 24.09.2016

СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не минува кај народот, стои во реакцијата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, на писмото кое лидерот на СДСМ, Зоран Заев го испрати со амбасадорите.

СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не минува кај народот

Пулс24 - 24.09.2016

Аболицираниот криминалец Заев сфаќа дека го очекува најголемиот пораз на изборите во декември и затоа е исплашен. Затоа почнува да бара алиби повторно да избега и да не се соочи со граѓаните на избори.

ВМРО-ДПМНЕ му порача на Заев да не „плаче“ кај амбасадорите

Фактор - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ жестоко реагира на писмото кое Зоран Заев го испратил до дипломатскиот кор во земјава барајќи поголема помош и притисок врз власта за исполнување на сите договорени обврски. „Заев бара алиби да ја продолжи кризата, бидејќи само во таков ...

Писмо од Заев до амбасадорите

МК News - 24.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот ...

(ВИДЕО) Предвремени избори на 11-ти декември?!

Локално - 24.09.2016

Стравовите на Зоран Заев дека партнерите ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи, коментираат аналитичарите – информира 24Вести. На владејачката коалиција и оди во прилог хаотична ситуација во која може да ги контролира ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев знае дека ќе изгуби и затоа се жали до амбасадите

Либертас - 24.09.2016

СДСМ очигледно тоне и гледа дека нивната деструктивна политика не поминува кај народот, стои во реакцијата на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, во врска со писмото што лидерот на СДСМ, Зоран Заев, го испрати со амбасадорите.

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

МК News - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ќе измисли се да не оди на избори

Вечер Прес - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

(ВИДЕО) Ордановски: Стравовите на Заев дека ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи

Либертас - 24.09.2016

Стравовите на Зоран Заев дека партнерите ВМРО-ДПМНЕ- ДУИ работат на уривање на изборниот процес се остварливи, коментираат аналитичарите. На владејачката коалиција и оди во прилог хаотична ситуација во која може да ги контролира сите институции ама ...

ВМРО-ДПМНЕ: Писмото до амбасадорите е страв на Заев од избори и алиби да ги избегне

Lider - 24.09.2016

ВМРО-ДПМНЕ реагира на писмото што лидерот на СДСМ Зоран Заев вчера го испратил до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино, оценувајќи дека тој тоа го прави бидејќи е исплашен од тоа што, како што стои во дописот, го очекува најголемиот пораз на ...

Заев со писмо до амбасадорите

24 Вести - 23.09.2016

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испратил писмо до амбасадорите гаранти на договорот од пржино во кое предупредува на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на ...

Писмо од Заев до амбасадорите

Канал5 - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО ...

Писмо од Заев до амбасадорите

ТВ21 - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот ...

Заев со предупредувачко писмо до амбасадорите

Р.С.Европа - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите кои се гаранти на договорот од Пржино во кое, како што соопштија од партијата предупредува на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот ...

Заев ги предупреди амбасадорите:ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ ги уриваат изборите

Нова ТВ - 23.09.2016

Претеседателот на СДСМ, Зоран Заев, испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот процес и натамошно усложнување на ...

Писмо на Заев до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино

Стандард - 23.09.2016

Лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот ...

Писмо од Заев до амбасадорите: СДСМ е посветен за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори

Press24 - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот ...

Заев ги предупредува амбасадорите дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го уриваат изборниот процес

+инфо - 23.09.2016

Претеседателот на СДСМ испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Претеседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе ...

Писмо на Заев до амбасадорите: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ работат против избори на 11 декември

Репортер - 23.09.2016

Претеседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот ...

Писмо од Заев до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино

А1 On - 23.09.2016

Претеседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот ...

Писмо од Заев до амбасадорите

Сител - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот ...

Писмо на Заев до амбасадорите: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ работат против избори на 11 декември

МКД - 23.09.2016

Во писмото до амбасадорите на земјите гаранти на договорот од Пржино, претседателот на СДСМ Зоран Заев изрази загриженост за тоа дека другата страна, мислејќи на ВМРО-ДПМНЕ, има поинакви намери и работи против изборите.

Заев до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино укажува дека власта работи против изборите

Макфакс - 23.09.2016

Неизјаснувањето на Уставниот суд за уставноста на Специјалното јавно обвинителство, политичката злоупотреба на судството, инсистирањето Буџетот за 2017 година да се донесе пред распуштање на Собранието се причините за загриженост на лидерот на ...

Што им пиша Заев на амбасадорите гаранти на Пржинскиот договор?

Фактор - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот процес и натамошно усложнување на ...

Поразот на СДСМ е сигурен, прашањето е дали кризата ќе продолжи

Република - 23.09.2016

Колумнист: Горан Момироски Ма­ке­дон­ска­та из­бор­на ра­вен­ка е не­поз­на­та са­мо во де­лот за раз­ли­ка­та ме­ѓу по­бед­ни­кот и вто­роп­ла­си­ра­на­та пар­ти­ја, не­што што е ка­ра­кте­ри­сти­ка на си­те из­бор­ни цик­лу­си од 2008 го­ди­на ...

За старата рана која никој не треба да ја лекува

СПФМ - 23.09.2016

Типичен спин. Фото: колаж СПФМ Во социјалната и духовната сфера, кон кои е свртена новинарската страст за сознание, информација и комуникација, се вкрстуваат настани и тенденции со етичко значење, низ нив вријат моралните дилеми.

Писмо на Заев до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино

Локално - 23.09.2016

Претеседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот ...

Заев им пиша на амбасадорите дека „ДУИ и ВМРО ДПМНЕ работат да нема избори“

еМагазин - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот ...

Заев до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино укажува дека власта работи против изборите

Точка - 23.09.2016

Неизјаснувањето на Уставниот суд за уставноста на Специјалното јавно обвинителство, политичката злоупотреба на судството, инсистирањето Буџетот за 2017 година да се донесе пред распуштање на Собранието се причините за загриженост на лидерот на ...

Аман помогнете - Заев со поплаки до амбасадорите

Вечер Прес - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот ...

Писмо на Заев до амбасадорите: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ работат против избори на 11 декември

Либертас - 23.09.2016

Претеседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино во кое предупреди на повеќе чекори на владејачката коалиција ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ што се во насока на уривање на изборниот ...

Заев со писмо ги предупредува амбасадорите дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не сакаат фер избори

Мета - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, е загрижен дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ не сакаат да има фер и демократски избори, соопштија од СДСМ. Тој со писмо им се обрати на амбасадорите кои се гаранти на Договорот од Пржино.

Заев изрази загриженост за изборниот процес во писмо до амбасадорите...

Н.Македонија - 23.09.2016

Заев изрази загриженост за изборниот процес во писмо до амбасадорите Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за ...

Писмо од Заев до амбасадорите

Lider - 23.09.2016

Лидерот на СДСМ Зоран Заев испрати писмо до амбасадорите гаранти на договорот од Пржино. Во писмото, како што соопштуваат од СДСМ, се истакнува искрената посветеност на СДСМ за градење амбиент за слободни, фер и демократски избори во усогласениот ...

Ахмети и Тачи не ги вознемирува атаката на Заев кон Албанците

Дневник - 22.09.2016

Партиите на Албанците не се вознемирени дека е можно да изгубат дел од гласачкото тело, откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев најави дека на претстојните предвремени парламентарни избори една од главните целни групи на македонската опозиција ќе биде ...

Српски Курир и Заев обелоденија скандал: Амбасадорот на САД барал „социјални пакети“

Пулс24 - 22.09.2016

Катастрофална грешка се случи попладнево, откако по нарачка на Зоран Заев преку „сеачите на магла“ од Србија беше нарачан текст со цел да се обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски дека наводно договорил „социјални пакети и вработувања“ за ...

Сега му е мајката... да си одиш!

Дневник - 21.09.2016

„Зборував за употребата на албанскиот јазик, не губам јас како граѓанин на Струмица кај што сме 94 проценти Македонци. Значи една работа да се знае. Прагмата во Македонија мора да биде следена.

Заев-пломп: неопходен е регуларен предизборен и изборен процес

ТВ21 - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и холандскиот амбасадор во Македонија Ваутер Пломп на денешната средба разговарале за неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес. Како што соопшти СДСМ, на средбата станало збор и за Програмата на СДСМ ...

Средба Зоран Заев – Ваутер Пломп

Канал5 - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и холандскиот амбасадор во Македонија Ваутер Пломп на денешната средба разговарале за неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес. Европската унија бара да види добар и фер натпревар на изборите во ...

Заев – Пломп: Само со демократизација Македонија ќе добие поддршка од ЕУ

Фокус - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп, а како што соопштуваат од СДСМ, тема на состанокот била неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес, како и ...

Собраниска расправа меѓу ВМРО и СДСМ околу употребата на албанскиот јазик

Алсат-М - 20.09.2016

Партијата на Никола Груевски, ВМРО-ДПМНЕ, во Собранието водеше кампања за оспорување на официјализацијата на албанскиот јазик на целата територија на земјата. Иако не беше на дневен ред, пратеничката на ВМРО, Благица Ласковска ја искористи оваа тема ...

Средба Заев – Солендил

24 Вести - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Република Турција во Македонија, Омур Солендил со кого разговараше за актуелните состојби во двете земји, соопшти СДСМ. - Посветени сме на демократизација на Република Македонија и ...

Средба Заев Пломп: Неопходни се фер избори и демократска Влада

Репортер - 20.09.2016

Соопштение на СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп. Тема на состанокот беше неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес, како и Програмата на СДСМ ...

Средба Заев – Пломп: Фер избори и демократска Влада се неопходни на Македонија!

А1 On - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп. Тема на состанокот беше неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес, како и Програмата на СДСМ којашто содржи мерки ...

Средба Заев – Пломп: Нашите активности се насочени кон организирање и спроведување фер и регуларни избори

Стандард - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Македонија, Ваутер Пломп. Тема на состанокот била неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес, како и Програмата на СДСМ којашто содржи мерки за ...

Заев - Пломп: Фер избори и демократска Влада се неопходни на Македонија

Макфакс - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вторник, се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп, при што разговараа за неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес.

Средба Заев Солендел: Посветени сме на демократизација на Македонија

+инфо - 20.09.2016

Убедени сме дека е можно интензивирање на економската соработка меѓу двете земји во интерес на граѓаните и на Македонија и на Турција, рекол Заев. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Турција во Македонија, Омур ...

ДИЈАСПОРАТА ГО КРЕВА ГЛАСОТ: Заев да престане да ја распродава Македонија (ФОТО)

Телеграф - 20.09.2016

Од македонското друштво „Скопје“ од Детроит, САД, порачуваат дека декември е многу блиску и дека македонскиот народ на Заев ќе му каже каде му е местото Македонската дијаспора е револтирана од однесувањето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој јавно ...

СКАНДАЛ: СДСМ почна во пракса да ја применува двојазичноста најавена од Заев

Курир - 20.09.2016

Социјалдемократите почнаа да ја применуваат двојазичноста која ја најави нивниот лидер Зоран Заев, пишува порталот Пресс 24. Вчера, медиумите кои известуваат на албански јазик добиле e-mail од партиската адреса напишан на албански јазик.

Средба Заев Пломп: Фер избори и демократска влада се неопходни на Македонија!

+инфо - 20.09.2016

Европската унија бара да види добар и фер натпревар на изборите во декември, е пораката што ја пренесе холандскиот дипломат. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп.

Заев-Пломп: Неопходен е регуларен предизборен и изборен процес

Сител - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и холандскиот амбасадор во Македонија Ваутер Пломп на денешната средба разговарале за неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес. Како што соопшти СДСМ, на средбата станало збор и за Програмата на СДСМ ...

Заев имаше средба со турскиот амбасадор Солендил

Press24 - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Република Турција во Македонија, Омур Солендил со кого разговараше за актуелните состојби во двете земји, соопшти СДСМ. - Посветени сме на демократизација на Република Македонија и ...

Осуди за изјавата на Заев од дијаспората: Не е за изненадување ова да го направи партија која ги смени знамето и името ...

Курир - 20.09.2016

Не стивнуваат реакциите по најавите на Зоран Заев за двојазичност низ цела Македонија. По гласните критики од македонската јавност и експертите, со денови пристигнуваат писма од дијаспората во кои нашинците му испраќаат пораки на лидерот на СДСМ.

СИТЕЛ: Дијаспората се крена на нозе - бурни реакции за најавата за двојазичност на Заев

Press24 - 20.09.2016

Не стивнуваат реакциите на македонската дијаспора по повод предлогот на Заев за воведување двојазичност на целата територија на земјава. Oрганизацијата на обединети Македонци во Канада, Совет на македонската заедница во Мелбурн, Македонската ...

Средба Заев – Солендил: Посветени сме на демократизација на Македонија

А1 On - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Р.Турција во Македонија, Омур Солендил. На средбата се разговараше за актуелните состојби во двете земји. -Посветени сме на демократизација на Република Македонија и дејствуваме ...

Заев пред Солендил: Посветени сме на демократизација на Македонија

Макфакс - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, се сретна во вторникот со амбасадорот на Турција во Македонија, Омур Солендил, при што разговараа за актуелните состојби во двете земји, соопштија од најголемата опозициска партија.

Бурни реакции од дијаспората на изјавата на Заев за двојазичност на цела Македонија

Сител - 20.09.2016

Не стивнуваат реакциите на македонската дијаспора по повод предлогот на Заев за воведување двојазичност на целата територија на земјава. Oрганизацијата на обединети Македонци во Канада, Совет на македонската заедница во Мелбурн, Македонската ...

СДСМ почна во пракса да ја применува двојазичноста?!

Алфа - 20.09.2016

Дали СДСМ почна да ја применуваат двојазичноста која ја најави Зоран Заев?! Како што пишуваат дел од интернет порталите, медиумите кои известуваат на албански јазик, веќе добиле e-mail од партиската адреса, каде се пишува на албански.

Средба Заев – Солендил: Посветени сме на демократизација на Македонија

Стандард - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Турција во Македонија, Омур Солендил. На средбата се разговарало за актуелните состојби во двете земји, соопштуваат од опозициската партија.

Колозова до СДСМ: Можно ли е до толку да не сте способни?

Нетпрес - 20.09.2016

Не стивнуваат реакциите по најавата на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за двојазичност во цела Македонија доколку неговата партија дојде на власт. Заев на следните избори очекува да добие голем дел албански гласови, веднаш по другите политички партии ...

Заев-Пломп: Неопходен е регуларен предизборен и изборен процес

Press24 - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ Зоран Заев и холандскиот амбасадор во Македонија Ваутер Пломп на денешната средба разговарале за неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес. Како што соопшти СДСМ, на средбата станало збор и за Програмата на СДСМ ...

Заев и Солендил разговараа за актуелните состојби во двете земји

Мета - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска со амбасадорот на Турција во Македонија, Омур Солендил разговараа за актуелните состојби во двете земји. -Посветени сме на демократизација на Република Македонија и дејствуваме во таа насока, да има регуларни ...

Средба Заев Пломп: Фер избори и демократска Влада се неопходни на Македонија!

Либертас - 20.09.2016

Соопштение на СДСМ: Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп. Тема на состанокот беше неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес, како и Програмата на СДСМ ...

Средба Заев Пломп: Фер избори и демократска Влада се неопходни на Македонија!

Бриф - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп. Тема на состанокот беше неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес, како и Програмата на СДСМ којашто содржи мерки ...

Заев пред Солендил: Посветени сме на демократизација на Македонија

Точка - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, се сретна во вторникот со амбасадорот на Турција во Македонија, Омур Солендил, при што разговараа за актуелните состојби во двете земји, соопштија од најголемата опозициска партија.

Средба Заев Пломп: Фер избори и демократска влада се неопходни на Македонија!

Локално - 20.09.2016

Европската унија бара да види добар и фер натпревар на изборите во декември, е пораката што ја пренесе холандскиот дипломат. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп.

Дијаспората на нозе: Бурни реакции против најавата за двојазичност на Заев

Пулс24 - 20.09.2016

Не стивнуваат реакциите на македонската дијаспора по повод предлогот на Заев за воведување двојазичност на целата територија на земјава. Oрганизацијата на обединети Македонци во Канада, Совет на македонската заедница во Мелбурн, Македонската ...

Заев и Пломп разговараа за изборниот процес

Мета - 20.09.2016

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Република Македонија, Ваутер Пломп. Тема на состанокот беше неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес, како и програмата на СДСМ, која содржи ...

СДСМ почна да ја применува двојазичноста најавена од Заев

Пулс24 - 20.09.2016

Социјалдемократите почнаа да ја применуваат двојазичноста која ја најави нивниот лидер Зоран Заев, пишува порталот Пресс 24. Вчера, медиумите кои известуваат на албански јазик добиле e-mail од партиската адреса напишан на албански јазик.

Како изгледа во практика двојазичноста на Заев

Вечер Прес - 20.09.2016

Социјалдемократите почнаа да ја применуваат двојазичноста што ја најави Зоран Заев. Медиумите кои известуваат на албански јазик добиле електронско писмо од партиската адреса напишано на албански јазик.

Како изгледа во практика двојазичноста на Заев

Република - 20.09.2016

Социјалдемократите почна да ја применува двојазичноста која ја најави Зоран Заев. Медиумите кои известуваат на албански јазик добиле електронско писмо од партиската адреса напишано на албански јазик.

Заев - Пломп: Фер избори и демократска Влада се неопходни на Македонија

Точка - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во вторник, се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија во Р.Македонија, Ваутер Пломп, при што разговараа за неопходноста од регуларен предизборен и изборен процес.

Продолжуваат реакциите во дијаспората за двојазичноста

Lider - 20.09.2016

Предлогот на опозицискиот лидер Зоран Заев, за воведување на двојазичност на територијата на цела Македонија, доколку победи на изборите на 11 декември, не само што го навреди македонскиот народ, но и свесно ја маргинализира и негира важноста на ...

Средба Заев – Солендил

Lider - 20.09.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорот на Република Турција во Македонија, Омур Солендил со кого разговараше за актуелните состојби во двете земји, соопшти СДСМ. – Посветени сме на демократизација на Република Македонија и ...

ГДОМ: Идејата за двојазичност го доведува во прашање идентитетот; СЕЛА: Бараме рамноправност на албанскиот јазик

Канал5 - 19.09.2016

Не стивнуваат реакциите на политичките партии и граѓански движења по предлогот на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија за воведување на двојазичност на целата територија на Македонија.

СИТЕЛ: Македонската дијаспора со негативни реакции за двојазичноста на Заев

Press24 - 19.09.2016

Македонската дијаспора од Швајцарија, Австрија, Италија, САД, Канада и Данска, најостро реагира на предлогот на Заев за воведување двојазичност на целата територија на земјава. Велат дека следејќи ги политичките настани во Македонија разочарани се ...

Заев ги собира сите негатори на македонските национални интереси околу себе

Курир - 19.09.2016

Опозицицискиот лидер Зоран Заев ги собира околу себе сите негатори на македонските национални интереси. Таканареченото „Здружение за Македонско-Бугарско пријателство“ денеска му даде поддршка на Заев преку соопштение во кое се вели дека оваа одлука ...

Остри реакции за двојазичноста на Заев и од нашите од Швајцарија, Австрија, Италија, САД, Канада, Данска

Сител - 19.09.2016

Македонската дијаспора од Швајцарија, Австрија, Италија, САД, Канада и Данска, најостро реагира на предлогот на Заев за воведување двојазичност на целата територија на земјава. Велат дека следејќи ги политичките настани во Македонија разочарани се ...

ИСЕЛЕНИЦИТЕ СО ОСТРА РЕАКЦИЈА: Дијаспората револтирана од Заев

Телеграф - 19.09.2016

Ние, Македонците, што живееме во мултиетничко општество многу лесно можеме да видиме дека такви предлози со кои се предлага употреба на малцинските јазици на цела територија се неосновани и бесмислени и нивната цел е калкулативен предизборен интерес ...

Реакциите од Дијаспората за иницијативата на Заев за двојазичност не стивнуваат

Алфа - 19.09.2016

Продолжуваат реакциите на дијаспората по иницијативата на Зоран Заев за воведување на двојазичност во Македонија. Продолжуваат реакциите на дијаспората по иницијативата на Зоран Заев за воведување на двојазичност во Македонија.

ГДОМ: Двојазичноста што ја сака Заев е губење намакедонскиот идентитет

Нетпрес - 19.09.2016

Деструктивната политика на Зоран Заев може да ја доведе Македонија до федерализација. Идејата за двојазичност на целата територија од земјава, може сериозно да го доведе во прашање идентитетот на македонскиот народ и држава.

Петар Арсовски: Заев не може многу да изгуби, но не може многу ни да добие

Press24 - 19.09.2016

Изјавите на лидерот на СДСМ, Зоран Заев за двојазичност на целата територија на Македонија, како и поставувањето на Мухамед Зекир на висока партиска позиција, нема да предизвикаат големи потреси во опозицијата, но во секој случај се ризични потези, ...

Продолжуваат острите реакции од дијаспората за идејата на Заев за двојазичност

Курир - 19.09.2016

Не стивнуваат реакциите по предлогот на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев за воведување на двојазичност на целата територија на Македонија. По реакцијата викендов на нашинците од Австралија, остри реакции за идејата на ...

Дијаспората продолжува со острите реакции за идејата на Заев за двојазичност

Пулс24 - 19.09.2016

Не стивнуваат реакциите по предлогот на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев за воведување на двојазичност на целата територија на Македонија. По реакцијата викендов на нашинците од Австралија, остри реакции за идејата на ...

Заев околу себе ги собира сите негатори на македонските национални интереси

Пулс24 - 19.09.2016

Опозицицискиот лидер Зоран Заев ги собира околу себе сите негатори на македонските национални интереси. Таканареченото „Здружение за Македонско-Бугарско пријателство“ денеска му даде поддршка на Заев преку соопштение во кое се вели дека оваа одлука ...

Дијаспората мобилизирана против Заев, напади како во хор

Фактор - 19.09.2016

Голем број на здруженија на иселениците се мобилизираат и се вклучуваат во политичкиот притисок врз лидерот на опозицијата Зоран Заев кој наводно ќе воведе двојазичност на целата територија на Република Македонија.