TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Од Албанија доаѓа нестабилно време со пороен дожд и грмотевици

Фокус - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

Канал5 - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

ТВ21 - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

24 Вести - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Се најавува силно невреме, попладне сите дома- Ова е моменталната состојба

Курир - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

ММС - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

А1 On - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

Сител - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Облачно со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне.Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 20 до 29 степени.

Облачно време, со локални врнежи од дожд и грмежи

+инфо - 14.07.2019

УХМР информира дека од Албанија кон нашата земја навлегува поголема нестабилна воздушна маса од која има појава на пороен дожд и грмежи во подрачјето од Шар Планина, Маврово, преку Полог, па сѐ до Скопската котлина.

Се најавува силно невреме, попладне засолнете се

Нетпрес - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Се најавува силно невреме, попладне сите дома - Ова е моменталната состојба

Press24 - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Денеска ќе врне и грми

Слободен Печат - 14.07.2019

Во Скопје, умерено облачно со услови за повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 25 степени. Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи.

Се најавува најсилното невреме деновиве - Ова се температурите во моментов

Press24 - 14.07.2019

УХМР информира дека од Албанија кон нашата земја навлегува поголема нестабилна воздушна маса од која има појава на пороен дожд и грмежи во подрачјето од Шар Планина, Маврово, преку Полог, па се до Скопската котлина.

Се најавува најсилното невреме деновиве- Ова се температурите во моментов

Курир - 14.07.2019

УХМР информира дека од Албанија кон нашата земја навлегува поголема нестабилна воздушна маса од која има појава на пороен дожд и грмежи во подрачјето од Шар Планина, Маврово, преку Полог, па се до Скопската котлина.

Сончево со мала облачност и повремен дожд

А1 On - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе има појава на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 17, а дневната од ...

Променливо облачно време со повремен дожд

МКД - 14.07.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд и грмежи, особено претпладне. Утринската температура ќе се движи помеѓу 10 и 19, а дневната ќе достигне од 22 до 29 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

Независен - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Најмногу дожд наврна во Берово, Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово…

Макфакс - 14.07.2019

Најмногу дожд ноќеска наврна во Берово (18 л/м2), Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово, Прилеп и Ѓуриште. Според Управата за хидрометеолошки работи, околу 2 часот по полноќ од Албанија кон нашата земја навлезе поголема нестабилна воздушна маса од ...

Се најавува најсилното невреме деновиве – Ова се температурите во моментов

Скопје24 - 14.07.2019

УХМР информира дека од Албанија кон нашата земја навлегува поголема нестабилна воздушна маса од која има појава на пороен дожд и грмежи во подрачјето од Шар Планина, Маврово, преку Полог, па се до Скопската котлина.

Времето неделава ќе биде променливо и посвежо

Скопје24 - 14.07.2019

Врмето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе има појава на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

24Инфо - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Најмногу дожд наврна во Берово, Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово…

24Инфо - 14.07.2019

Најмногу дожд ноќеска наврна во Берово (18 л/м2), Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово, Прилеп и Ѓуриште. Според Управата за хидрометеолошки работи, околу 2 часот по полноќ од Албанија кон нашата земја навлезе поголема нестабилна воздушна маса од ...

Време: Променливо, со дожд и грмежи

Денешен - 14.07.2019

Денеска со Македонија времето ќе биде променливо облачно и посвежо. Ќе има врнежи од дожд, проследени со грмежи, особено претпладне. Пообилни врнежи ќе има во јужните и источните делови. Ќе дува умерен ветер од северен правец. УВ индескот е 7.

Невреме во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

Centar - 14.07.2019

Продолжува периодот на променливо и посвежо време со локални врнежи од дожд кои повремено ќе бидат проследени со грмежи. Денес, особено претпладне ќе има врнежи од дожд кои во јужните и источните делови ќе бидат пообилни проследени со грмежи, ...

Се очекува невреме во Македонија

Фактор - 14.07.2019

Претпладне денеска ќе има врнежи од дожд кои во јужните и источните делови ќе бидат пообилни проследени со грмежи, засилен ветер и ќе има услови за појава на град. Променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Временска прогноза: Ниски температури, многу дожд и грмежи

Скопје инфо - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Денес променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи

Пулс24 - 14.07.2019

Во Македонија денес времето особено претпладне ќе биде променливо облачно и нестабилно, со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи помеѓу 12 до 19, а дневната ќе достигне од 20 до 29 ...

Најмногу дожд наврна во Берово, Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово…

Точка - 14.07.2019

Најмногу дожд ноќеска наврна во Берово (18 л/м2), Скопје, Пожаране, Крива Паланка, Тетово, Прилеп и Ѓуриште. Според Управата за хидрометеолошки работи, околу 2 часот по полноќ од Албанија кон нашата земја навлезе поголема нестабилна воздушна маса од ...

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

Локално - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Се најавува најсилното невреме деновиве- Ова се температурите во моментов

Пулс24 - 14.07.2019

УХМР информира дека од Албанија кон нашата земја навлегува поголема нестабилна воздушна маса од која има појава на пороен дожд и грмежи во подрачјето од Шар Планина, Маврово, преку Полог, па се до Скопската котлина.

И денеска нестабилно време со дожд и грмежи

Тера - 14.07.2019

Времето денеска променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 20 до 29 степени.

Посвежо време со дожд и грмежи

PressingTV - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. Претпладнево ќе има врнежи од дожд проследени со грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19 Целзиусови степени, додека максималните ќе бидат ...

На лошото време му нема крај: Синоптичарите со најави за невреме и во следните денови

Centar - 14.07.2019

Денеска времето ќе биде променливо облачно и свежо, претпладне со локален дожд претежно на југот и истокот. Кон крајот на денот облачноста ќе се намали. Ќе дува умерен ветер од северен правец, особено изразен вдолж Повардарието каде повремено ќе ...

Претежно облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд и грмежи

Опсервер - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Времето облачно со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне.Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 20 до 29 степени.

БИДЕТЕ ДОМА: Доаѓа силно невреме во Македонија!

Магазин - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Времето и денес облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и грмежи

MakPress - 14.07.2019

Времето денеска ќе биде претежно облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и појава на грмежи. Поинтензивни процеси се очекуваат во јужните и источните делови од земјава, каде ќе има пообилен дожд.

Попладне дожд, а од утре пад на температурите

Фокус - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

Канал5 - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Утре не очекува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд

Канал5 - 13.07.2019

Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено претпладне. Ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 20 до 29 степени.

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

ТВ21 - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

24 Вести - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Претпладне сончево, попладне невреме

Нетпрес - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Нека не ве лаже утринското сонце - Вонредна најава за викендот

Press24 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Подгответе се: Претпладне сончево, попладне невреме

Скопје24 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

А1 On - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Претпладне сонце, попладне локален пороен дожд и грмежи

МКД - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Попладне дожд и грмежи, од утре намалување на температурите

Независен - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Невремето се приближува - Ова е моменталната состојба низ Македонија

Press24 - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Невремето се приближува- Ова е моменталната состојба низ Македонија

Курир - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Сончево време со умерена облачност: Попладне не’ очекува локален пороен дожд и температури до 31 степен

ММС - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

Сител - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Дождот и грмежите нема да престанат: Еве какво време не` очекува во следните денови

Скопје24 - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Попладне пороен дожд, некаде и град-од утре намалување на температурите

Нова ТВ - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Денеска со дожд и грмежи, од утре намалување на температурите

Алфа - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Претпладне сончево, попладне невреме

Сител - 24.06.2023

Времето денеска се очекува да биде претпладне сончево со мала до умерена облачност, а од пладне и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со дожд

А1 On - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Чадорот и денеска ќе биде дел од вашиот багаж, попладне ќе врне

+инфо - 13.07.2019

Во Скопје, претпладне сончево со умерена облачност, попладне и во текот на ноќта променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Слободен Печат - 13.07.2019

Утринската температура ќе се движи од 9 и 17, а дневната од 24 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 7. Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Претпладне сончево, попладне невреме

Курир - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

MTM - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Време: Сонце претпладне, дожд попладне

Денешен - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Не излегувајте без чадор – претпладне сончево, попладне нестабилно

Пулс24 - 13.07.2019

Во Македонија претпладне времето ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта наместа се очекува врнежите да бидат пообилни (во источните ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

Локално - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

4NEWS - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Вонредна прогноза: Доаѓа нестабилно време со пад на температурите, на повеќе места пороен дожд и грмежи

Скопје инфо - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

Опсервер - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Локален пороен дожд и грмежи попладне, од утре намалување на температурите

Бриф - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Подгответе се за ново невреме: УХМР ги соопшти најновите прогнози

Centar - 13.07.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Славчо Попоски: Нестабилна и влажна воздушна маса се движи кон Македонија, очекувајте врнежи, грмежи и НЕВРЕМЕ ...

Либертас - 13.07.2019

Под влијание на нова влажна и нестабилна воздушна маса во текот на претстојната ноќ во поголем дел од државава ќе има нови врнежи од дожд кој локално ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и проследени со појава на грмежи како и со засилен ветер, не се исклучува ...

Внимание: Попладне се очекуваат пообилни врнежи

Вечер Прес - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Претпладне сончево, попладне невреме

Пулс24 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Попладне повторно дожд, од утре и пониска температура

PressingTV - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Скопје инфо - 14.06.2022

Сончево време со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец се очекува до претпладневните часови. Попладне времето ќе биде нестабилно и облачно со пороен дожд и грмежи.

Нестабилна маса над Македонија, ќе донесе пороен дожд, грмежи и намалување на температурите

Вечер Прес - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Времето денеска сончево со умерена облачност

Тера - 13.07.2019

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) проследени со грмежи, ...

Невремето се приближува- Ова е моменталната состојба низ Македонија

Пулс24 - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Славчо Попоски: Нестабилна и влажна воздушна маса се движи кон Македонија, очекувајте врнежи, грмежи и НЕВРЕМЕ ...

1tv - 13.07.2019

Под влијание на нова влажна и нестабилна воздушна маса во текот на претстојната ноќ во поголем дел од државава ќе има нови врнежи од дожд кој локално ќе бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и проследени со појава на грмежи како и со засилен ветер, не се исклучува ...

Сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Денар - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

Oд утре намалување на температурите

MakPress - 13.07.2019

Во попладневните часови времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20 литри на квадратен метар) проследени со ...

Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Скопје1 - 13.07.2019

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над ...

НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Претпладне сонце, попладне пороен дожд и грмежи!

Магазин - 13.07.2019

Денес времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне се очекува променливо облачно и нестабилно, проследено со локален пороен дожд и грмежи. Денеска крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Следува малку посвежо време

+инфо - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

А1 On - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Претпладне сончево, попладне локален дожд

Сител - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Сонце и дожд денеска и за време на викендот

Нетпрес - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Следува нов бран врнежи и грмежи во Македонија - предупредување до граѓаните

Press24 - 12.07.2019

Граѓаните на нашата држава во текот на следните години треба да се навикнат на се посилни и почести временски непогоди како што беше, на пример, невремето во Преспа и пошироко во регионот.

Попладнево пороен дожд и грмежи

Макфакс - 12.07.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Времето денеска, умерено облачно со локален дожд, од утре нов влажен бран

Скопје инфо - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

УХМР издаде ново вонредно метео предупредување кое треба да се сфати сериозно: Утре силно невреме со обилни врнежи од ...

Centar - 12.07.2019

Утре (13.07.) попладне, во текот на ноќта и во недела претпладне ќе има нови врнежи кои наместа ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) проследени со грмежи, засилен ветер и ќе има услови за појава на град.

Сончево време со умерен северен ветер

Мета - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 Целзиусови степени.

Утре нестабилно со пороен дожд и грмежи

Точка - 12.07.2019

Времето утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат пообилни (во источните делови над 20л/м2) ...

Славчо Попоски: Навикнете се на се посилни и поразорни НЕВРЕМИЊА, Македонија на удар на нов бран на врнежи и НЕВРЕМЕ

Либертас - 12.07.2019

Граѓаните на нашата држава во текот на следните години треба да се навикнат на се посилни и почести временски непогоди како што беше на пример невремето во Преспа и пошироко во регионот. Инаку како што веќе најавивме во текот на утрешната ноќ како и ...

Сончево време, а попладне дожд

Вечер Прес - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Време: Сончево до 31 степен, попладне дожд

Денешен - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

За викендот не планирајте ништо: По свежите денови доаѓа невреме

Centar - 12.07.2019

Следува период на променливо и посвежо време. Денес и утре во попладневните часови ќе има појава на локален дожд. Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд се очекува утре во текот на ноќта и во недела.

Сонце и дожд: Еве какво време не очекува до крајот на неделата

Фактор - 12.07.2019

Метеоролозите денес предвидуваат сончево време со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Дневните темепратури на воздухот ќе бидат пониски од вообичајните летни степени во јули.

Викенд временска прогноза за регионот на Гостивар

Gostivarpress.mk - 12.07.2019

Во регионот на Гостивар викендов не очекува променливо време со нешто пониски температури и врнежи од дожд. Денес, петок, сонцето изгреа во 5 часот и 12 минути, а ќе зајде во 20.12 часот. Ќе владее умерено сончево време, додека во попладневните ...

Умерено облачно време со локален дожд, од утре нов влажен бран

Н.Македонија - 12.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Попладнево пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 12.07.2019

Времето претпладнево ќе биде сончево со умерена облачност, попладне променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Кон крајот на денот и во текот на ноќта на места врнежите ќе бидат ...

Сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд

Денар - 12.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Денес сончево со температура до 31 степен

Скопје1 - 12.07.2019

Времето денес ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Славчо Попоски: Навикнете се на се посилни и поразорни НЕВРЕМИЊА, Македонија на удар на нов бран на врнежи и НЕВРЕМЕ

1tv - 12.07.2019

Граѓаните на нашата држава во текот на следните години треба да се навикнат на се посилни и почести временски непогоди како што беше на пример невремето во Преспа и пошироко во регионот. Инаку како што веќе најавивме во текот на утрешната ноќ како и ...

Од утре во попладневните часови повторно облачно со локални врнежи од дожд

Слободен Печат - 11.07.2019

Во Скопје умерено облачно, попладне со услови за краткотраен локален дожд. Температурата ќе се движи од 13 до 27 степени. Од утре во попладневните часови повторно се очекува појава на локални поројни дождови.

Нови најави - временска прогноза за утре

Press24 - 11.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Силно невреме ја зафати Македонија кое траеше во текот на целата ноќ: Еве каде наврна најмногу дожд

Скопје24 - 11.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Повторно голема промена со времето - Што не чека по невремето

Press24 - 11.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Од утре до сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со умерен северен ветер.

Ќе се спасиме од дождот до недела- еве какво време не` очекува

Курир - 11.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Од денес пак сончево и топло

Независен - 11.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 19, Охрид 23, Битола 25, Крива Паланка и Берово 23, ...

Сончево со мала локална облачност и со слаб северен ветер

Сител - 11.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

„Потоп" низ Македонија - На овие места наврна најмногу синоќе

Press24 - 11.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Спас од дождот но само за кратко - Временска за целата недела

Press24 - 11.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Малку ќе се разладиме, температурите до 27 степени

Нетпрес - 11.07.2019

Разладување дојде во земјава по повеќедневните екстремно високи температури кои се искачуваа и до 37 степени. Денешните температури ќе се движат од 12 до 25 степени, а врнежи се очекуваат во попладневните часови.

Утре сончево време, а попладне дожд

Курир - 11.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Од денеска пак сончево и топло

МКД - 11.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 19, Охрид 23, Битола 25, Крива Паланка и Берово 23, ...

Умерено облачно време со локален дожд, од утре нов влажен бран

Макфакс - 11.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Сончево време со мала локална облачност и со слаб северен ветер

Скопје инфо - 11.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Денес сончево со мала локална облачност и умерен северен ветер

Пулс24 - 11.07.2019

Во Македонија времето денес ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи помеѓу 10 и 17, а дневната помеѓу 23 и 30 степени Целзиусови. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Топол ден со мала облачност

PressingTV - 11.07.2019

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималните температури ќе се движат во опсег од осум до 17, а максималните од 19 до 30 Целзиусови степени.

Сончево време со северен ветер

Мета - 11.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево, со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 19 до 32 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе биде ...

Температурите пониски, од недела нов влажен бран

Кумановски м. - 11.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Од денеска пак сончево и топло

iPortal - 11.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 19, Охрид 23, Битола 25, Крива Паланка и Берово 23, ...

Умерено облачно време со локален дожд, од утре нов влажен бран

24Инфо - 11.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд, информира УХМР. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 8 и 15, а дневната ќе достигне од 23 до 31 степен.

Време: Сончево со максимум 30 степени

Денешен - 11.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер

Денар - 11.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17, а дневната од 23 до 30 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9.

Од денес повторно сончево и топло

Скопје1 - 11.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе биде 9. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 19, Охрид 23, Битола 25, Крива Паланка и Берово 23, ...

Страшното време направи пустош во Љубаништа – целиот камп руиниран

Магазин - 11.07.2019

Страшно невреме го зафати вчера охридското крајбрежје, силниот ветер направи вистински пустош во кампот Љубаништа, уништени се дел и од приколките и шаторите. Фотографиите сведочат за страшното невреме.

19 литри дожд на квадратен метар во Крива Паланка

MakPress - 11.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 22 литри дожд на квадратен метар, 15 во Берово и Лазарополе

MakPress - 11.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

24 Вести - 27.06.2024

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе има појава на невреме со обилен пороен дожд за кратко време (над 30л/м2), грмежи, силен ветер (над 60 км/час) и појава на град.

Времето денеска, облачно и нестабилно со дожд и грмежи

Алсат-М - 10.07.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи.

Времето денеска: променливо облачно и нестабилно

Канал5 - 10.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи.

Попладне пороен дожд и грмежи

Фокус - 04.06.2023

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Oд пoпладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен ...

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

А1 On - 27.06.2024

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе има појава на невреме со обилен пороен дожд за кратко време (над 30л/м2), грмежи, силен ветер (над 60 км/час) и појава на град.

Денеска не излегувајте од дома- еве кога пристигнува невремето

Курир - 10.07.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

УХМР: И попладнево дожд, следните два дена стабилизација

Нова ТВ - 10.07.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 09.08.2020

Фото: Б. Грданоски Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена.

Облаците ќе донесат пороен дожд попладне

+инфо - 10.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Променливо облачно и нестабилно, со пороен дожд и грмежи

Слободен Печат - 12.03.2024

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југозападен правец.

Облачно и нестабилно со пониски дневни температури

МКД - 10.07.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Облачно, попладне пороен дожд, град и ветер

Независен - 10.07.2019

Времето денеска е променливо облачно и нестабилно, а попладне ќе има пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи, над 30 литри на метар квадратен.

Метеролозите со предупредувања за денешниот ден: Еве какво време не очекува

Градина - 10.07.2019

Денес нашето подрачје ќе започне да потпаѓа под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса од Медитеранот, што во текот на денешниот ден (среда) во добар дел од Македонија ќе придонесе да имаме развој на нестабилна облсчност проследена со пороен ...

УХМР со вонредна временска за до крајот на неделата

Press24 - 10.07.2019

Во вечерните часови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи и силен ветер.

Облачно, попладне пороен дожд, град и ветер

Сител - 10.07.2019

Времето денеска е променливо облачно и нестабилно, а попладне ќе има пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи, над 30 литри на метар квадратен.

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

Нова ТВ - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Најмногу дожд наврна во Крива Паланка

ММС - 10.07.2019

Наврнат дожд до 20 часот, за изминатите 12 часа во л/м2 (извор УХМР): 22 Кр.Паланка 15 Берово, Лазарополе, 14 Виница 12 Скопје, Маврово 10 Маврово, Претор, 9 Тополчани 8 Битола, Ѓуриште 7 Охрид 6 Прилеп, 4 Тетово, Д.Капија 3 Штип, Пожаране 2 ...

Дождот ќе престане утре наутро, еве каде вечерва наврна најмногу

+инфо - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Обилен дожд низ Македонија: Во Крива Паланка наврна 19 литри на квадратен метар

+инфо - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

Независен - 10.07.2019

Фото: Б.Грданоски Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за ...

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

А1 On - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Обилни дождови ширум Македонија: Во Крива Паланка наврнаа 19 литри на квадратен метар

Слободен Печат - 10.07.2019

Времето утре ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 17 степени, а дневната од 23 до 30 степени. УВ индексот ќе биде 9.

УХМР СО ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Еве какво време не` очекува до крајот на неделава

Курир - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Потоп во Крива Паланка, наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

Сител - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Видео од ураганското невреме во Преспа

Скопје24 - 10.07.2019

Постирано од Јани Бојаџи: „Ова се случи пред половина час во Преспа! Ништо не е поубаво но и пострашно од природата во исто време! Боже, колку многу “природа”!“ УХМР СО ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Еве какво време не`очекува до крајот на неделава Деветнаесет ...

Во Крива Паланка наврнаа 22 литри дожд на квадратен метар, 15 во Берово и Лазарополе

Сител - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Врнежи и грмежи и во текот на ноќта: Еве каде наврна највеќе

Курир - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

24Инфо - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 22 литри дожд на квадратен метар, 15 во Берово и Лазарополе

Опсервер - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Ќе здивнеме до сабота, а за викендот не планирајте ништо: Ново силно невреме веќе од недела

Centar - 11.07.2019

До сабота ќе преовладува стабилно и посвежо време со умерен северен ветер. Во недела се очекува нов влажен бран со повремени врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Прогноза за 12.07.2019 Минимална температура: 8°C до 16°C Максимална ...

Врнежи и грмежи и во текот на ноќта: Еве каде наврна највеќе

Пулс24 - 10.07.2019

Дваесет и два литри дожд на квадратен метар наврнаа во Крива Паланка, 15 во Берово и Лазарополе, 14 во Виница, 12 во Скопје и Маврово, 10 во Претор, девет во Тополчани, осум во Битола и Ѓуриште, седум во Охрид, шест во Прилеп, четири во Тетово и ...

Времето денеска: Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Скопје инфо - 10.07.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Не излегувајте без чадор!

Вечер Прес - 10.07.2019

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, ќе биде времето денеска особено попладне. Од УХМР информираат дека на места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Нестабилно време со пороен дожд попладне

Мета - 10.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи над 30 литри на метар квадратен.

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

Опсервер - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Невреме во Скопје и делови на Македонија

Centar - 10.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Облачно и нестабилно со дожд и грмежи

Тера - 10.07.2019

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

Локално - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно, попладне пороен дожд, град и ветер

Локално - 10.07.2019

Времето денеска е променливо облачно и нестабилно, а попладне ќе има пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи, над 30 литри на метар квадратен.

Невреме беснее низ Македонија, еве каде е најкритично

Centar - 10.07.2019

Попладнево во неколку градови ширум Македонија беа забележани обилни врнежи од дожд. Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во ...

УХМР СО ВОНРЕДНА ПРОГНОЗА: Еве какво време не` очекува до крајот на неделава

Пулс24 - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Крива Паланка наврнаа 19 литри дожд на квадратен метар

iPortal - 10.07.2019

Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, информира попладнево Управата за хидрометеоролошки работи.

Облачно, попладне пороен дожд, град и ветер

Опсервер - 10.07.2019

Времето денеска е променливо облачно и нестабилно, а попладне ќе има пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи, над 30 литри на метар квадратен.

Денеска не излегувајте од дома- еве кога пристигнува невремето

Пулс24 - 10.07.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

УХМР со вонредна прогноза – Eве какво време не очекува деновиве

iPortal - 10.07.2019

Денес времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места, особено попладне, процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Ќе се разладиме: Денеска е можен дожд, температура до 26 степени

PressingTV - 10.07.2019

Временската прогноза денеска говори дека во попладневните часови се можни врнежи од дожд. Разладувањето добро ќе дојде по неколкуте екстремно високи температури кои се искачија и до 37 степени.

Облачно со пороен дожд и грмежи

Точка - 10.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Облачно со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 10.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30 литри на метар квадратен).

Попладнево големо невреме, вечер не чека нов бран – уште посилен

Магазин - 10.07.2019

Попладневно силно невреме ја зафати речиси Македонија. Деветнаесет литри дожд на квадратен метар наврнаа до 17 часот во Крива Паланка, 14 во Виница, 12 во Берово, шест во Маврово, пет кај Зајчев рид во Скопје и во Лазарополе, четири во Ѓуриште, ...

Денес облачно и нестабилно

Скопје1 - 10.07.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Облачно со пороен дожд и грмежи

Денар - 10.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Пороен дожд и грмежи, времето денес ќе изненади

Скопје1 - 10.07.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи.

Времето денеска сончево со мала облачност, попладне нестабилно со пороен дожд

Канал5 - 09.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за ...

Времето целосно се менува: УХМР со временска најава за утре

Press24 - 09.07.2019

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне, не очекува утре. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Сончево со мала облачност, попладне пороен дожд и грмежи

А1 On - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Не излегувајте без чадор: Претпладне сончево, попладне пороен дожд и грмежи

Скопје24 - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Дожд, грмежи, град и ветер- еве какво време не` очекува денес

Курир - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Метеоролозите со лоши вести: Подгответе се за невреме, дожд и град

Press24 - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Tопол ден, попладне пороен дожд и грмежи

+инфо - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Сончево време, попладне локална појава на пороен дожд и грмежи

Сител - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Попладне дожд, грмежи, град и ветер

Нетпрес - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Некаде сонце некаде невреме - Метеоролозите со лоша најава

Press24 - 09.07.2019

Времето во Македонија денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Скопската Котлина

Макфакс - 09.07.2019

Времето до крајот на денов на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Локално процесите може да бидат и поинтензивни. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.

Времето сончево и топло, попладне со услови за појава на пороен дожд и грмежи

Макфакс - 09.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер: Невреме доаѓа до крајот на денов

Курир - 09.07.2019

Времето до крајот на денов на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Локално процесите може да бидат и поинтензивни. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.

Беснееше силно невреме - Брзајте од работа дома, УХМР со лоша вест

Press24 - 09.07.2019

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Дуваслаб до умерен, а во делови од Пелагонија и засилен ветер претежно од западен правец. Во утринските часови имаше слаб локален дожд, а попладнево во ...

Невремето започна низ Македонија - На овие места врне и грми

Press24 - 10.07.2019

Времето денесска променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено попладне. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Денеска не излегувајте од дома- еве кога пристигнува невремето

Скопје24 - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со силен ветер, град и пообилни врнежи (над 30л/м2).

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Скопската Котлина

Точка - 09.07.2019

Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската Котлина со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Времето до крајот на денов на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови.

Tопол ден, попладне пороен дожд и грмежи

Либертас - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Скопската Котлина

24Инфо - 09.07.2019

Времето до крајот на денов на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Локално процесите може да бидат и поинтензивни. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.

Денеска сончево време, попладне локална појава на пороен дожд и грмежи

Скопје инфо - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претпладне сонце, попладне дожд и грмежи

Фактор - 09.07.2019

И за денешниот 09 јули се предвидува сонце, па дожд и грмежи, односно според синоптичарите не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец.

Попладне дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Времето сончево и топло, попладне со услови за појава на пороен дожд и грмежи

Точка - 09.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето претпладне сончево со умерена облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Пулс24 - 09.07.2019

Во Македонија денес времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, ...

Време: Сончево со пороен дожд попладне

Денешен - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Дожд, грмежи, град и ветер- еве какво време не` очекува денес

Пулс24 - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Преку ден сончево со облачност, попладне пороен дожд и грмежи

Мета - 09.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево, со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер.

Пад на температурите и до 8 степени

Кумановски м. - 09.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Во попладневните часови ќе има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер во Скопската Котлина

Н.Македонија - 09.07.2019

Времето до крајот на денов на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во северните и источните делови. Локално процесите може да бидат и поинтензивни. Ќе дува умерен ветер од западен и северозападен правец.

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 09.07.2019

Времето денеска ќе биде променливо облачно во попладневните часови ќе има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има и услови за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер

Скопје1 - 09.07.2019

Денеска во земјава ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и ...

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Канал5 - 30.05.2024

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Од пладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со ...

Попладне локална појава на пороен дожд, грмежи и пад на температурата

Канал5 - 08.07.2019

Денес и утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер. Според УХМР под влијание на влажна, посвежа и нестабилна воздушна маса во среда времето ќе биде ...

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

24 Вести - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Фокус - 29.08.2022

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално со поинтензивни процеси во форма на невреме.

Сончево и топло, попладне во северниот и западниот дел пороен дожд и грмежи

МКД - 08.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 9.

Дождот почна од рано наутро - На овие места има невреме

Press24 - 08.07.2019

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Температурите.

И денеска сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

Сител - 08.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Невремето од регионот доаѓа кон Македонија: Земете си чадор, ќе има пороен дожд и грмежи

Курир - 08.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Попладне ќе има пороен дожд и грмежи

Нетпрес - 08.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Од среда пад на температурите за 6 до 8 степени

Макфакс - 08.07.2019

Денес и утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер. Под влијание на влажна, посвежа и нестабилна воздушна маса во среда времето ќе биде променливо облачно ...

Сончево со температура до 38 степени, попладне дожд и грмежи

+инфо - 08.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

Алфа - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Од среда пад на температурите за 6 до 8 степени

Нетпрес - 08.07.2019

Денес и утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер. Под влијание на влажна, посвежа и нестабилна воздушна маса во среда времето ќе биде променливо облачно ...

Дожд и грмежи попладне, од задутре подгответе се за температурен шок

Слободен Печат - 08.07.2019

Минималните температури ќе се движат од 12 до 19 степени, а дневните од 26 до 36 степени. Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата ...

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

А1 On - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите

Нова ТВ - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време не очекува оваа недела

Скопје24 - 08.07.2019

Оваа работна недела ја започнуваме со сонце, но попладне со дожд и грмежи, посебно во северните и западните делови. За овој понеделник според синоптичарите не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и ...

Дожд и грмежи попладне, од задутре подгответе се за температурен шок

ММС - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

Сител - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

УХМР со вонредна најава за попладнево: По работа брзо дома

Press24 - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Попладне дожд и грмежи, од задутре намалување на температурите

Независен - 08.07.2019

Фото: Б.Грданоски Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Oд задутре намалување на температурите до осум степени

МКД - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Попладне ќе врне, од задутре намалување на температурите за 6 до 8 степени

Факултети - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

Скопје24 - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

Вечер Прес - 18.08.2021

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Попладне ќе има локална појава на нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи.

Од среда пад на температурите за 6 до 8 степени

Вечер Прес - 08.07.2019

Денес и утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер. Под влијание на влажна, посвежа и нестабилна воздушна маса во среда времето ќе биде променливо облачно ...

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

Локално - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Временска за Гостивар: Оваа работна недела ќе има и сонце и дождови

Gostivarpress.mk - 08.07.2019

Новата работна недела на гостиварското подрачје ќе донесе пресврт во временските прилики. Денес, понеделник ќе владее сончево време со умерена облачност и умерен ветер од северозападен правец.

Денес претпладне сончево, попладне наместа нестабилно

Пулс24 - 08.07.2019

Во Македонија денес претпладне времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Во текот на попладнето, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и ...

Жешко време, освен среда со пороен дожд

Тера - 08.07.2019

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Дневните температури од од 28 до 38 степени. УВ=9.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

Бриф - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Неделава обилни врнежи од дожд, па заладување

Кумановски м. - 08.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, информираат од Управата за ...

Денеска сончево време, попладне пороен дожд и грмежи

Скопје инфо - 08.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

Опсервер - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Претпладне сончево, попладне дожд и грмежи

Либертас - 08.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 9.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

Скопје инфо - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Дожд и грмежи попладне, од задутре намалување на температурите за шест до осум степени

24Инфо - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

УХМР: Попладне дожд, а од задутре пад на температурите и до 8 степени

Денешен - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Дожд и грмежи попладне, од задутре разладување

еМагазин - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Време: Сончево до 38 степени, попладне дожд

Денешен - 08.07.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени Целзиусови, а максималната преку денот ќе се искачи до ...

Пеколно топло време, па значителен пад на температурите со невреме: Детална метео прогноза за следните денови

Centar - 08.07.2019

И денес ќе биде топло, а во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во северните делови. Под влијание на влажна, посвежа и нестабилна воздушна маса во среда ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Какво време не очекува оваа недела

Фактор - 08.07.2019

Оваа работна недела ја започнуваме со сонце, но попладне со дожд и грмежи, посебно во северните и западните делови. За овој понеделник според синоптичарите не очекува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и ...

Од среда пад на температурите за 6 до 8 степени

Точка - 08.07.2019

Денес и утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер. Под влијание на влажна, посвежа и нестабилна воздушна маса в среда времето ќе биде променливо облачно ...

Сончево и топло време, попладне локална појава на грмежи и врнежи

Мета - 08.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 08.07.2019

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, информира УХМР.

Временската прогноза ќе ве изненади

Скопје1 - 08.07.2019

Денеска времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ индексот ќе биде 9.

Од задутре пад на температурите, пороен дожд и грмежи

MakPress - 08.07.2019

Локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има денеска во попладневните часови, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Времето утре ќе се задржи сончево и топло време.

Од среда пад на температурите

Денар - 08.07.2019

Денес и утре во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а ќе има услови и за изолирана појава на град и засилен ветер. Под влијание на влажна, посвежа и нестабилна воздушна маса в среда времето ќе биде променливо облачно ...

Сончево со услови за дожд попладне и температура до 38 степени

Денар - 08.07.2019

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец. Попладне, претежно во северните и западните делови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи.

ПО ПЕКОЛНИТЕ ТЕМПЕРАТУРИ СЛЕДУВА ШОК: Намалување на температурите за шест до осум степени

Магазин - 08.07.2019

По пеколните температури кои ја зафатија цела земја, следува конечно разладување. Температурите во Македонија се движеа до 39 степени, а како најтопол ден беше 3. јули. Според информациите на УХМР, локална појава на пороен дожд и грмежи ќе има ...