TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров

Фокус - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Сител - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Канал5 - 28.11.2021

Изразувам искрено сочувство од свое лично име, од име на пратениците во Собранието на Република Македонија и од име на собраниската служба,. Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

ТВ21 - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Нова ТВ - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

ЏАФЕРИ ИЗРАЗИ СОЧУВСТВО ЗА СМРТТА НА НОВИНАРОТ ПЕНДАРОВ „Тој беше скапоценост за демократијата на нашата земја“

+инфо - 28.11.2021

Убеден дека споменот за неговиот лик, неговата позитивност и силна волја за живот ќе живее вечно низ ходниците на собраниската зграда, се вели во соопштението од собранискиот спикер. „Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Либертас - 28.11.2021

– Изразувам искрено сочувство од свое лично име, од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија и од име на собраниската служба, убеден дека споменот за неговиот лик, неговата позитивност и силна волја за живот ќе живее вечно ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

24Инфо - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Lider - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Press24 - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери изрази сочувство за смртта на Пендаров

Локално - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Опсервер - 28.11.2021

ript> – Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на ...

Џафери: Длабоко ме погоди заминувањето на нашиот омилен пријател Тодор Пендаров

Frontline - 28.11.2021

Неговата позитивност и силна волја за живот ќе живее вечно низ ходниците на собраниската зграда, напиша Џафери. Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

Бизнис Вести - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери со сочувство за смртта на новинарот Пендаров

MakPress - 28.11.2021

Длабоко ме погоди веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, политички аналитичар, и над сѐ, наш стар и омилен пријател, Тодор Пендаров, наведува претседателот на Собранието ...

Џафери за Тодор Пендаров: Ме погоди неговото заминување, тој беше наш соработник и омилен пријател

Скопје1 - 27.11.2021

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, се прости од Тодор Пендаров, новинар и политички аналитичар. „Вечерва ме погоди длабоко веста за ненадејното и засекогаш заминување во вечноста на нашиот драг и долгогодишен соработник, почитуван новинар, ...

Телеграма со сочувство од Џафери до семејството на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

Канал5 - 25.11.2021

Дозволете од свое лично име и од името на пратениците на Собранието да изразам длабоко сочувство за големата семејна загуба на семејството Ковачевски. Тажната вест ја примив со искрено жалење, бидејќи почитуваниот Стојан Ковачевски, беше и ...

Џафери испрати телеграма со сочувство до семејството на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

Слободен Печат - 25.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери испрати телеграма со сочувство до семејството на поранешниот пратеник на СДСМ од Струга, Стојан Ковачевски, кој почина вчера. „Дозволете од свое лично име и од името на пратениците на Собранието да изразам ...

Џафери изрази сочувство за смртта на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

Сител - 25.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери од свое и од името на пратениците упати телеграма со сочувство до семејството на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски, по повод неговата смрт. – Тажната вест ја примив со искрено жалење, бидејќи ...

Џафери изрази сочувство за смртта на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

24Инфо - 25.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери од свое и од името на пратениците упати телеграма со сочувство до семејството на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски, по повод неговата смрт. – Тажната вест ја примив со искрено жалење, бидејќи ...

Џафери изрази сочувство за смртта на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

Lider - 25.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери од свое и од името на пратениците упати телеграма со сочувство до семејството на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски, по повод неговата смрт. – Тажната вест ја примив со искрено жалење, бидејќи ...

Џафери изрази сочувство за смртта на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

Опсервер - 25.11.2021

ript> Претседателот на Собранието Талат Џафери од свое и од името на пратениците упати телеграма со сочувство до семејството на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски, по повод неговата смрт.

Џафери изрази сочувство за смртта на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски

Zoom - 25.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери од свое и од името на пратениците упати телеграма со сочувство до семејството на поранешниот пратеник Стојан Ковачевски, по повод неговата смрт. – Тажната вест ја примив со искрено жалење, бидејќи ...

Архиепископот Стефан изрази сочувство за настраданите во автобуската несреќа

Слободен Печат - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија (МПЦ-ОА), г.г. Стефан, изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија ...

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

ТВ21 - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот ...

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

Канал5 - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот ...

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија

Р.С.Европа - 24.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен упати изрази на сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од автобуската несреќа

Алсат-М - 24.11.2021

Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат бугарските медиуми. Во соопштението тие изразуваат сочувство за автобуската несреќа која однесе 46 животи.

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

Нова ТВ - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот ...

Папата Франциск со сочувство за жртвите во автобуската несреќа

Бриф - 24.11.2021

Папата Франциско изрази сочувство за жртвите во трагичната несреќа во Бугарија. Тој упати телаграма за трагичната несреќа на туристичкиот автобус во која во вторникот во раните утрински часови загинаа 45 лица, меѓу кои 12 деца, граѓани на Северна ...

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

Курир - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. -Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот „Струма“ ...

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

Lider - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот ...

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

24Инфо - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот ...

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од автобуската несреќа

MTM - 24.11.2021

Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат бугарските медиуми. Во соопштението тие изразуваат сочувство за автобуската несреќа која однесе 46 животи.

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

Press24 - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот ...

Голем број телеграми со сочувство пристигнуваат од сите страни

Н.Македонија - 24.11.2021

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во ...

Главното муфтиство на Бугарија изрази сочувство за загинатите во старскиот дом и во автобуската несреќа

Zoom - 24.11.2021

Муслиманската заедница во Република Бугарија изразува искрено сочувство до семејствата и роднините на загинатите во пожарот во домот за стари лица во Варна и во сообраќајната несреќа на македонскиот автобус на автопатот Струма, јави дописникот на ...

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија

MakPress - 24.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Сочувство од г.г. Стефан за настраданите во сообраќајката во Бугарија

Zoom - 24.11.2021

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија. – Со жалење ја примивме веста за страотната сообраќајна несреќа што се случи на автопатот ...

Европратениците од Бугарија со минута молк во Европскиот Парламент изразија сочуство за настраданите во несреќата

MakPress - 24.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА од Брисел. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Претседателот на Турција Ердоган: Сочувство до Владата и народот на Северна Македонија

Zoom - 24.11.2021

Претседателот на Турција, Реџеп Таjjип Ердоган, упати порака со сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи во Бугарија со автобусот што тргна од Истанбул. Во пораката со сочувство на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган беа ...

Шефот на српската дипломатија му изрази сочувство на Османи за загинатите во автобуската несреќа

MakPress - 24.11.2021

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Македонија во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Бугарија.

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур за жртвите од автобуската несреќа

Zoom - 24.11.2021

Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат бугарските медиуми. Во соопштението тие изразуваат сочувство за автобуската несреќа која однесе 46 животи.

Рускиот претседател Владимир Путин упати сочувство до Пендаровски по несреќата во Бугарија

MakPress - 24.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Цвеќе и играчки Пред македонската амбасада во софија за загинатите во автобуската несреќа

Сакам да кажам - 23.11.2021

Пред вратите на нашата амбасада во Република Бугарија граѓани од раните утрински часови оставаат цвеќе, свеќи и играчки. Во автобуската несреќа која што се случи по полноќ, во автобус со македонски регистерски таблички загинаа 45 патници, меѓу кои и ...

Блинкен: Нашите срца се со сите ужалени

360 степени - 23.11.2021

Сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија упати денеска американскиот државен секретар Ентони Блинкен, поради големиот број загубени животи во автобуската несреќа во близина на Софија, како и во пожарот во дом за стари и изнемоштени ...

Путин со сочувство до Пендаровски за загинатите во автобуската несреќа

360 степени - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изразил сочувство на на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија , како што се наведува во соопштение објавено на сајтот на Кремљ.

Бугарските европратеници со минута молк во Стразбур за жртвите во автобуската несреќа

360 степени - 23.11.2021

На ист начин им беше оддадена почит и на деветтемина загинати во пожарот во дом за стари лица во Бугарија Преку минута молк во Европскиот парламент,европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа во ...

С. Македонија и Бугарија тагуваат по 45 жртви на страотната автобуска несреќа

Deutsche Welle - 23.11.2021

Македонската влада прогласи тридневна жалост по трагедијата која се случи на автопатот кај Перник, а во Бугарија во среда ќе им се оддава почит на жртвите. Сочувства пристигнуваат од сите страни на светот.

Брнз: Најдлабоко сочувство до семејствата што ги загубија своите најмили

360 степени - 23.11.2021

Во исто време, и Амбасадата на САД во Софија изрази сочувство до семејствата на загинатите Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија.

(ФОТОВЕСТ) Граѓани положуваат цвеќиња пред нашата амбасада во Софија

360 степени - 23.11.2021

Бугарски граѓани положија цвеќе пред амбасада на Северна Македонија во Софија изразувајќи сочувство за загинатите во автобуската несреќа која се случи синоќа во Бугарија во којашто загинаа најмалку 45 лица, пренесува дописник на МИА од Софија.

Неверување, шок и тага по несреќата во Бугарија

Deutsche Welle - 23.11.2021

Македонскиот државен врв бара целосна истрага, да се утврдат причините и одговорноста за трагедијата во која животите ги загубија над 45 лица. Страотната која ноќеска се случи во Бугарија, во која загинаа најмалку 45 лица предизвика шок, неверување ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

360 степени - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. „Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Пораки со сочувство од целиот регион за трагичната автобуска несреќа во Бугарија

360 степени - 23.11.2021

Регионот испраќа пораки со сочувство за семејствата на загинатите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 46 лица Изрази на сочувство пристигнуваат од целиот регион по повод трагичната сообраќајна несреќа во која загинаа ...

Сочувство од Вархеји за автобуската несреќа: Ужасни вести од Бугарија утрово

360 степени - 23.11.2021

Моите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите, како и со луѓето и властите на Северна Македонија Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица, ...

Сочувство од Груби за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа што се случи во Бугарија.

Сочувство од Груби за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија

ТВ21 - 23.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа што се случи во Бугарија.

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Длабоко сум трогнат од ужасната вест за неповратно изгубените човечки животи на наши сограѓани во автобуската несреќа во Бугарија. Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република ...

Сочувство од министрите Бочварски и Бектеши за семејствата на настраданите во несреќата

Канал5 - 23.11.2021

Министрите за транспорт и врски и за економија, Благој Бочварски и Крешник Бектеши, изразија длабоко сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. -Нема зборови кои можат да не утешат после оваа трагедија.

Сочувство од челниците на ЕУ за автобуската несреќа што однесе 46 животи

Слободен Печат - 23.11.2021

Претседателите на Европскиот парламент, Совет и Европската комисија изразија сочувство по автобуската несреќа која однесе 46 животи во Бугарија. Претседателката на Комисијата, Урсула фон дер Лајен, исто така изрази сочувство за семејствата и ...

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Алсат-М - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

Сочувство од Маричиќ за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Министерот за правда Бојан Маричиќ изрази сочувство до семејствата и блиските на починатите во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, а на повредените им посака брзо закрепнување. -Утринава сите сме потресени од веста за страшната сообраќајна ...

Албанската министерка за надворешни работи: Сите жртви во несреќата се Албанци од Северна Македонија

Слободен Печат - 23.11.2021

Албанската министерка за надворешни работи Олта Џачка изјави дека жртвите во денешната несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, се Албанци од Северна Македонија. Тоа го напиша на својот Фејсбук профил, изразувајќи сочувство до семејствата на ...

Гир: Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа

Алсат-М - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. – Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа ...

Гир: Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа

ТВ21 - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. – Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа ...

БТА упати сочувство за автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Генерален директор на бугарската телеграфска агенција – БТА Кирил Валчев упати сочувство до директорот на МИА Драган Антоновски за автобуската несреќа, што се случи ноќеска на автопатот Струма во Бугарија.

Ципрас изрази сочувство за несреќата

ТВ21 - 23.11.2021

Потресени сме од трагичната несреќа во Бугарија во која загинаа десетици луѓе, меѓу кои и мали деца, напиша на „Твитер“ лидерот на СИРИЗА и поранешен грчки премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас изрази сочувство за несреќата

Канал5 - 23.11.2021

Потресени сме од трагичната несреќа во Бугарија во која загинаа десетици луѓе, меѓу кои и мали деца, напиша на „Твитер" лидерот на СИРИЗА и поранешен грчки премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од Атина.

Гир: Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа

Слободен Печат - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. Извор: ...

Ципрас изрази сочувство за несреќата

Слободен Печат - 23.11.2021

Потресени сме од трагичната несреќа во Бугарија во која загинаа десетици луѓе, меѓу кои и мали деца, напиша на „Твитер” лидерот на СИРИЗА и поранешен грчки премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од Атина.

Ципрас изрази сочувство за несреќата

24 Вести - 23.11.2021

Потресени сме од трагичната несреќа во Бугарија во која загинаа десетици луѓе, меѓу кои и мали деца, напиша на „Твитер“ лидерот на СИРИЗА и поранешен грчки премиер Алексис Ципрас, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

ТВ21 - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Слободен Печат - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер” профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, јави дописничката на МИА од Атина.

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Канал5 - 23.11.2021

Апсолутно сум шокиран од страшната несреќа и загубата на животи во Бугарија рано утринава, особено на мали деца. Преку официјалните „Твитер" профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија ...

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Сител - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, јави дописничката на МИА од Атина.

Сочувство од градоначалничката Арсовска за семејствата на настраданите во несреќата во Бугарија

Слободен Печат - 23.11.2021

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска денеска изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагичната автобуска несреќа во ...

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

ТВ21 - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. – Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев.

Сочувство од СИЗ Македонија сообраќај АМЕРИТ за загинатите и повредените од автобуската несреќа

Канал5 - 23.11.2021

Сочувство од СИЗ Македонија сообраќај АМЕРИТ за загинатите и повредените од автобуската несреќа во Бугаријa. СИЗ Македонија сообраќај АМЕРИТ – Скопје во име на управителот на Заедницата и во име на нејзините членки, изразува сочувство до семејствата ...

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

Слободен Печат - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. Тој изрази уверување дека надлежните институции ќе ги утврдат причините за несреќата.

Путин со сочувство до Пендаровски поради загинувањето на македонските државјани

Канал5 - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Путин изрази сочувство до Пендаровски по трагичната несреќа во Бугарија

Слободен Печат - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Шекеринска: Сочувство до семејствата на сите жртви и брзо и целосно опоравување на сите повредени

ТВ21 - 23.11.2021

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил упати сочувство до семејствата на сите жртви, а им посака и брзо и целосно опоравување на сите повредени во страшната несреќа која се случи во Бугарија.

Пендаровски со сочувство за трагедијата во Бугарија: Денови на жалост

МКД - 23.11.2021

„Очекувам надлежните да спроведат целосна истрага, да се утврдат причините и одговорноста за трагедијата, која не се памети во нашата понова историја. Во деновите на жалост што следуваат, посакувам мирен покој на душите на починатите и побрзо ...

Пендаровски со сочувство до семејствата – „Очекувам надлежните да спроведат целосна истрага“

ТВ21 - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски преку својот Фејсбук профил упати сочувство кон семејствата на починатите лица од страшната несреќа во Бугарија. „Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите лица и наши ...

Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

ТВ21 - 23.11.2021

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообрќајната несреќа што се случи во Бугарија. -Сочувство до семејствата и блиските на загинатите во сообрќајната несреќа што ...

Мицкоски: Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти

ТВ21 - 23.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил упати сочувство до семејствата на загинатите во страшната несреќа на македонски автобус која се случи во Бугарија.

Ахмети изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

ТВ21 - 23.11.2021

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. -Толку многу болка ни донесе ова утро. Страшната сообраќајна несреќа во Бугарија ги однесе животите на толку многу ...

Ахмети изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. -Толку многу болка ни донесе ова утро. Страшната сообраќајна несреќа во Бугарија ги однесе животите на толку многу ...

Сочувство од Шекеринска до семејствата на сите жртви во сообраќајната несреќа

Слободен Печат - 23.11.2021

Страшна трагедија! Сочувство до семејствата на сите жртви и брзо и целосно опоравување на сите повредени, напиша министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот фејсбук ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Слободен Печат - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. Тој очекува надлежните да спроведат целосна истрага, да се утврдат причините и ...

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Слободен Печат - 23.11.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во ...

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Слободен Печат - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. Во исто време, и Амбасадата на САД во Софија изрази сочувство до семејствата на загинатите.

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

ТВ21 - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

Пендаровски очекува целосна истрага за трагедијата

Фокус - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа, што се случи ноќеска во ...

Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

Слободен Печат - 23.11.2021

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообрќајната несреќа што се случи во Бугарија. Извор: ...

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Алсат-М - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Царовска: Тажен ден за нашата земја, сочувство и поддршка за семејствата на загинатите

Слободен Печат - 23.11.2021

Денеска е многу тажен ден за нашата земја и за регионот – 45 македонски државјани го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи кај нашиот источен сосед. Изразувам сочувство за нивните семејства, изјави министерката за образование и наука ...

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Слободен Печат - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот ...

Главното муфтиство на Бугарија изрази сочувство за загинатите во старскиот дом и во автобуската несреќа

ТВ21 - 23.11.2021

Муслиманската заедница во Република Бугарија изразува искрено сочувство до семејствата и роднините на загинатите во пожарот во домот за стари лица во Варна и во сообраќајната несреќа на македонскиот автобус на автопатот Струма, јави дописникот на ...

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија

Слободен Печат - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Путин испрати телеграма со сочувство до Пендаровски

Руска реч - 23.11.2021

Претседателот на Руската Федерација Владимир Путин испрати телеграма со сочувство до претседателот на С. Македонија Стево Пендаровски по повод сообраќајната несреќа што се случи во Бугарија, а во која загинаа македонски државјани.

Сочувство од челниците на ЕУ за автобуската несреќа што однесе 46 животи

ТВ21 - 23.11.2021

Претседателите на Европскиот парламент, Совет и Европската комисија изразија сочувство по автобуската несреќа која однесе 46 животи во Бугарија. – Ужасно дознаваме дека најмалку 45 лица, од кои дванаесет деца, загинаа во автобуска несреќа во ...

Сочувство од Груби за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија

Слободен Печат - 23.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа што се случи во Бугарија.

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Канал5 - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

Брнз: Сочувство до оние на кои срцата им се скршија кога слушнаа за оваа трагична сообраќајна несреќа

МКД - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. Во трагедијата во Бугарија утрово загинаа 46 патници, а 7 се повредени.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

Слободен Печат - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

ТВ21 - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасада во Софија

Канал5 - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Царовска: Тажен ден за нашата земја, сочувство и поддршка за семејствата на загинатите

Канал5 - 23.11.2021

Денеска е многу тажен ден за нашата земја и за регионот – 45 македонски државјани го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи кај нашиот источен сосед. Изразувам сочувство за нивните семејства, изјави министерката за образование и наука ...

Сочувство од градоначалничката Арсовска за семејствата на настраданите во несреќата во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Градоначалникот на Град Скопје Данела Арсовска денеска изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. -Македонија денеска е обвиена во црно. Тага и неверување за несреќата што се случи утрово во Бугарија.

Светот сочувствува со трагедијата – пред македонската амбасада во Софија цвеќиња, свеќи и играчки

ТВ21 - 23.11.2021

Спуштени знамиња на половина копје во знак на жалост за огромната трагедија со автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа 46 македонски граѓани меѓу кои 12 деца. Ова е сликата во сите амбасади, дипломатски претставништва и мисии на Македониј а ...

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари во Бугарија.

Блинкен со сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија

МКД - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Tелеграми со сочувство од сите страни

Канал5 - 23.11.2021

Најсмртоносна автобуска несреќа во Европа во последната деценија – ваков наслов осамна кај дел од светските и регионалните медиуми кои известуваат за трагедијата во Бугарија. Голем дел од нив пренесуваат детали за трагедијата, а посебно внимание ...

Путин му изрази сочувство на Пендаровски за сообраќајната несреќа

Фокус - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Путин со сочувство до Пендаровски поради загинувањето на македонските граѓани во Бугарија

Алсат-М - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Сочувство за трагедијата од САД, Русија, ЕУ, Албанија, Косово, партиски лидери…

Алсат-М - 23.11.2021

Амбасадорката на САД во земјава Кејт Мери Брнс изрази сочувство за жртвите во автобуската несреќа. „Во име на американската амбасада сакам да изразам најдлабоко сочувство до семејствата на оние кои ги загубија своите најблиски и наша поддршка за ...

Советот на Амбасадори изрази сочувство за жртвите во автобуската несреќа

24 Вести - 23.11.2021

Советот на амбасадори изрази сочувство до семејствата и роднините на загинатите во сообраќајната недтрќа во Бугарија во која загинаа 45 македонски граѓани. -Со длабока болка и тага ја примивме веста за автобуската трагедијата во која животите ги ...

Шефот на српската дипломатија му изрази сочувство на Османи за загинатите во автобуската несреќа

ТВ21 - 23.11.2021

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Северна Македонија во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Бугарија.

Веста за трагедијата ударна вест во светот, телеграми со сочувство од сите страни

Канал5 - 23.11.2021

Автобуската трагедија во Бугарија од рано утринава е главна вест и во регионалните и во глобалните медиуми. Голем дел од нив пренесуваат детали за трагедијата, а посебно внимание посветуваат на тоа дека меѓу загинатите има и деца.

Телеграма со сочувство од Ангеловска-Бежоска и НБ по повод автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Гувернерката на Народната банка (НБ) Анита Ангеловска-Бежоска, испрати телеграма со сочувство по повод автобуската несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 македонски граѓани, а седум се повредени.

Бугарските европратеници изразија сочувство со минута молк во Европскиот Парламент

Канал5 - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Европратениците од Бугарија изразија сочувство со минута молк

Фокус - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА од Брисел. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Бугарските европратеници изразија сочувство со минута молк во Европскиот Парламент

24 Вести - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Сочувство од МАЕИ и МД „Илинден" – Тирана до семејствата на загинатите во несреќата

Канал5 - 23.11.2021

„Длабоко сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија.“ Длабоко и искрено сочувство до семејствата на загинатите во несреќата во Бугарја, во која животот го загубија 46 македонски граѓани упатија македонската партија ...

Сочувство од Руската амбасада за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Руската амбасада во Скопје изрази сочувство по повод жртвите во автобуската сообраќајна несреќа во Бугарија. – Изразуваме најискрено сочувство до семејствата и пријателите на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија.

Сочувство од Руската амбасада за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

ТВ21 - 23.11.2021

Руската амбасада во Скопје изрази сочувство по повод жртвите во автобуската сообраќајна несреќа во Бугарија. – Изразуваме најискрено сочувство до семејствата и пријателите на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија.

ФФМ: Искрено сочувство и молитва за утеха на семејствата на загинатите во големата несреќа

ТВ21 - 23.11.2021

Трагичен случај ја потресе македонската држава. Во сообраќајна несреќа трагично згаснаа животите на многу наши сограѓани. Фудбалската федерација на Македонија и целото фудбалско семејство изразуваат длабоко сочувство до семејството и пријателите на ...

Амбасадите во Скопје изразуваат сочувство за жртвите во несреќата

Канал5 - 23.11.2021

Странските амбасади во земјава изразуваат сочувство до семејствата на загинатите во тешката сообраќајна несреќа, што се случи рано изутринава во Бугарија, при што загинаа 46 лица. – Со голема тага и болка ги следиме трагичните настани во Бугарија.

Бугарскиот патријарх: Загинаа наши браќа и сестри, Бог да ги прости

Фокус - 23.11.2021

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во несреќата на македонскиот автобус на автопатот „Струма“ во Бугарија. – Загинаа наши браќа и сестри, меѓу кои и деца, а седум лица се повредени.

Бугарскиот патријархот Неофит изрази сочувство за настраданите во автобуската несреќа

Канал5 - 23.11.2021

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во несреќата на македонскиот автобус на автопатот „Струма" во Бугарија. – Загинаа наши браќа и сестри, меѓу кои и деца, а седум лица се повредени.

Сочувство од челниците на ЕУ за автобуската несреќа што однесе 46 животи

Канал5 - 23.11.2021

Претседателите на Европскиот парламент, Совет и Европската комисија изразија сочувство по автобуската несреќа која однесе 46 животи во Бугарија. – Ужасно дознаваме дека најмалку 45 лица, од кои дванаесет деца, загинаа во автобуска несреќа во ...

Сочувство од челниците на ЕУ за автобуската несреќа што однесе 46 животи

24 Вести - 23.11.2021

Претседателите на Европскиот парламент, Совет и Европската комисија изразија сочувство по автобуската несреќа која однесе 46 животи во Бугарија. – Ужасно дознаваме дека најмалку 45 лица, од кои дванаесет деца, загинаа во автобуска несреќа во ...

Сочувство од челниците на ЕУ за автобуската несреќа што однесе 46 животи

Алсат-М - 23.11.2021

Претседателите на Европскиот парламент, Совет и Европската комисија изразија сочувство по автобуската несреќа која однесе 46 животи во Бугарија. – Ужасно дознаваме дека најмалку 45 лица, од кои дванаесет деца, загинаа во автобуска несреќа во ...

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија

ТВ21 - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Гир: Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа

Канал5 - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. – Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа ...

Гир: Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа

Телма - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. – Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа ...

Евроамбасадорот Гир со сочувство за жртвите во трагедијата во Бугарија

МКД - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. „Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа ...

Гир: Нашите мисли се со семејствата и пријателите на загинатите во трагичната несреќа

24 Вести - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. – Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа ...

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

24 Вести - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

Трагедијата ги потресе Балканот и Европа

24 Вести - 23.11.2021

Заедно сме и во добро и во лошо, секогаш треба да се најдеме и помагаме, изјави премиерот Зоран Заев, на заедничката прес-конференција со техничкиот бугарски премиер Стефан Јанев по трагичната несреќа. „Соработката е на високо ниво.

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Телма - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, јави дописничката на МИА од Атина.

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

Канал5 - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. – Телефонски разговарав со премиерот на Република Македонија Зоран Заев.

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

Телма - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. – Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев.

Тридневна жалост во Македонија и Бугарија, сочувство од светот

Р.С.Европа - 23.11.2021

Тридневна жалост во Македонија и Бугарија по сообраќајната несреќа во која загинаа најмалку 46 македонски државјани. Премиерот Заев изјави дека двете земји во целост соработуваат за расчистување на причините за несреќата и идетнтификација на жртвите.

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Алсат-М - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Канал5 - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Телма - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Сител - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Сочувство од Шекеринска до семејствата на сите жртви во сообраќајната несреќа

Сител - 23.11.2021

Страшна трагедија! Сочувство до семејствата на сите жртви и брзо и целосно опоравување на сите повредени, напиша министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот фејсбук профил. – Во овие моменти на колективна тага, нашите мисли и сила ги ...

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Сител - 23.11.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти.

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти.

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Телма - 23.11.2021

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите.

Шефот на српската дипломатија Селаковиќ му изрази сочувство на Османи

Слободен Печат - 23.11.2021

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Северна Македонија во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Бугарија.

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Алсат-М - 23.11.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти.

Путин со сочувство до Пендаровски за страшната несреќа во Бугарија

ТВ21 - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Путин со сочувство до Пендаровски за трагедијата во Бугарија

МКД - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изразил сочувство на претседателот Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

Сител - 23.11.2021

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообрќајната несреќа што се случи во Бугарија. -Сочувство до семејствата и блиските на загинатите во сообрќајната несреќа што ...

Заев изрази сочувство за загинатите во сообраќајката, заминува за Бугарија да ги посети преживеаните

Сител - 23.11.2021

Премиерот Зоран Заев изрази сочувство за загинатите во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која според првичните информации животот го загубија најмалку 45 лица.

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

ТВ21 - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Вархеји со сочувство за трагедијата во Бугарија: Моите мисли се со семејствата на загинатите

МКД - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Сочувство од Мета и Џачка до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Канал5 - 23.11.2021

Длабоко и искрено сочувство до семејставата на загинатите и брзо закрепнување на повредените изразија албанскиот претседател Илир Мета и министерката за Европа и надворешни работи, Олта Џачка.

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

24 Вести - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Канал5 - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Телма - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Сител - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Македонскиот државен врв, европските и лидерите од регионот изразуваат сочуство

Сител - 23.11.2021

Македонскиот државен врв, европските и лидерите од регионот изразуваат сочуство за изгубените животи во автобуската несреќа. - Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите лица и наши сограѓани кои ги ...

СОЧУВСТВО ОД ЕУ Унијата е солидарна со Македонија и со Бугарија во ужасната несреќа

+инфо - 23.11.2021

Претседателката на Комисијата, Урсула фон дер Лајен, исто така, изрази сочувство за семејствата и блиските на починатите во несреќата и им посака брзо закрепнување на повредените. Претседателите на Европскиот парламент, Совет и на Европската ...

Мицкоски: Ова е голема трагедија за Македонија, сочувство до семејствата на загинатите

Курир - 23.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук изразува жалење за автобуската несреќа која се случи утринава во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите.

Арсовска: Македонија денеска е обвиена во црно- тага и неверување за несреќата што се случи утрово во Бугарија

Курир - 23.11.2021

Македонија денеска е обвиена во црно. Тага и неверување за несреќата што се случи утрово во Бугарија, потенцира фрадоначалникот на Град Скопје, Данела Арсовска. -Нема зборови кои можат да го опишат чувството на болка и тага.

Сочувство од Груби за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија

Бриф - 23.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа што се случи во Бугарија.

Бугарскиот патријархот Неофит изрази сочувство за настраданите во автобуската несреќа

Бриф - 23.11.2021

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во несреќата на македонскиот автобус на автопатот „Струма“ во Бугарија. – Загинаа наши браќа и сестри, меѓу кои и деца, а седум лица се повредени.

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

Нова ТВ - 23.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во ...

ТАГА, ГОРЧИНА И БЕСПОМОШНОСТ Џафери испрати телеграма со сочувство до семејствата на загинатите

+инфо - 23.11.2021

Џафери на патниците кои успеаја да се спасат од оваа несреќа, им посакува брзо заздравување на физичката и на душевната болка. Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието за трагично ...

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

Бриф - 23.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во ...

Сочувство од челниците на ЕУ за автобуската несреќа што однесе 46 животи

Бриф - 23.11.2021

Претседателите на Европскиот парламент, Совет и Европската комисија изразија сочувство по автобуската несреќа која однесе 46 животи во Бугарија. – Ужасно дознаваме дека најмалку 45 лица, од кои дванаесет деца, загинаа во автобуска несреќа во ...

Бугарските европратеници изразија сочувство со минута молк во Европскиот Парламент

Нова ТВ - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА од Брисел. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Путин: Пренесувам зборови на искрено сочувство и поддршка на роднините и пријателите на загинатите

Нова ТВ - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин упати сочувство до претседателот на Република Северна Македонија Стево Пендаровски за загинатите граѓани на оваа земја во сообраќајна несреќа на бугарска територија, јави ТАСС.

Главното муфтиство на Бугарија изрази сочувство за загинатите во старскиот дом и во автобуската несреќа

Либертас - 23.11.2021

Муслиманската заедница во Република Бугарија изразува искрено сочувство до семејствата и роднините на загинатите во пожарот во домот за стари лица во Варна и во сообраќајната несреќа на македонскиот автобус на автопатот Струма, јави дописникот на ...

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Бриф - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

НАШИТЕ МИСЛИ СЕ СО СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Азески испрати телеграма со сочувство

+инфо - 23.11.2021

Претседателот на Стопанската комора им посакува брзо оздравување на повредените. Претседателот на Стопанската комора Бранко Азески, упати телеграма со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија.

Телеграма со сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа испрати претседателот на Стопанска Комора на ...

Нова ТВ - 23.11.2021

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, упати телеграма со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа во Република Бугарија. – Во мое лично име и во име на бизнис заедницата изразувам длабоко ...

ДЛАБОКО СОЧУВСТВО ЗА БОЛКАТА НА СЕМЕЈСТВАТА НА ЗАГИНАТИТЕ: Телеграма од претседателот на Стопанската комора, Бранко ...

Фактор - 23.11.2021

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, упати телеграма со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа во Република Бугарија. - Во мое лично име и во име на бизнис заедницата изразувам длабоко ...

Ахмети изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

Бриф - 23.11.2021

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. -Толку многу болка ни донесе ова утро. Страшната сообраќајна несреќа во Бугарија ги однесе животите на толку многу ...

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

Бриф - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасада во Софија

Курир - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Сочувство од светски и државници од регионов-цвеќиња, свеќи и играчки пред македонската амбасада во Софија

Нова ТВ - 23.11.2021

Низ македонските амбасади во голем број држави знамињата се спуштени на половина копје, а во амбасадата во Софија уште од изутрина граѓани оставаат цвеќиња, свеќи и играчки. Сочувство за огромната трагедија изразија и голем број светски и државници ...

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Нова ТВ - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

Советот на Амбасадори изрази сочувство за жртвите во автобуската несреќа

Нова ТВ - 23.11.2021

Советот на амбасадори изрази сочувство до семејствата и роднините на загинатите во сообраќајната недтрќа во Бугарија во која загинаа 45 македонски граѓани. -Со длабока болка и тага ја примивме веста за автобуската трагедијата во која животите ги ...

Брнз: Најдлабоко сочувство до семејствата што ги загубија своите најмили

Либертас - 23.11.2021

Во исто време, и Амбасадата на САД во Софија изрази сочувство до семејствата на загинатите Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија.

ЦВЕЌЕ ЗА ЗАГИНАТИТЕ ПРЕД АМАБАСАДАТА ВО СОФИЈА Две девојки ја споделија тагата на семејствата на загинатите

+инфо - 23.11.2021

Девојките положија цвеќе пред вратата на македоснката амбасада во Софија. Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во ...

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Курир - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Курир - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски по големата трагедија која се случи во Бугарија, а во која загинаа голем број македонски државјани, изрази сочувство до семејсвата. Шефот на државата како што рече, очекува целосна истрага од наделжните и утврдување ...

Путин изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Курир - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

БОРИСОВ ИЗРАЗИ СОЧУВСТВО ДО ЗАЕВ Го уверив дека преживеаните ќе добијат најквалитетна нега

+инфо - 23.11.2021

Борисов изрази уверување дека надлежните институции ќе ги утврдат причините за несреќата. Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите.

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

Либертас - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. – Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев.

НЕМАМ ЗБОРОВИ ШТО МОЖАТ ДА ЈА ИСКАЖАТ ТАГАТА Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите

+инфо - 23.11.2021

Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите. Ова е голема трагедија за Македонија, напиша Мицкоски на својот фејсбук профил. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изрази сочувство до ...

Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата во Бугарија

Либертас - 23.11.2021

Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминалот, Љупчо Николовски изрази сочувство до семејствата на загинатите во сообрќајната несреќа што се случи во Бугарија. -Сочувство до семејствата и блиските на загинатите во сообрќајната несреќа што ...

ДС сочувствува со семејствата на загинатите очекува брза, ефикасна и транспарентна истрага

Нова ТВ - 23.11.2021

Демократскиот сојуз им изразува длабоко и искрено сочувство на семејствата на загинатите во трагедијата која се случи ноќеска во близина на Софија, при што во пожар, во Македонски автобус, настрадаа 46 лица.

Српскиот министер за надворешни работи изрази сочувство за загинатите во Бугарија

Курир - 23.11.2021

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Македонија во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Бугарија.

Шефот на српската дипломатија му изрази сочувство на Османи за загинатите во автобуската несреќа

Либертас - 23.11.2021

– Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Северна Македонија во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Бугарија.

Претседателот Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Нова ТВ - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. Тој очекува надлежните да спроведат целосна истрага, да се утврдат причините и ...

ВО ОВИЕ ТЕШКИ МИГОВИ ИЗРАЗУВАМ СОЧУВСТВО Пендаровски побара да се утврдат причините за несреќата

+инфо - 23.11.2021

Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите лица и наши сограѓани кои ги изгубија своите животи и беа повредени во стравичната сообраќајна несреќа која се случи на територијата на соседна Бугарија, напиша ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Либертас - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во автобуската несреќа: Загинаа наши браќа и сестри

Курир - 23.11.2021

Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во несреќата на македонскиот автобус на автопатот „Струма“ во Бугарија. -Загинаа наши браќа и сестри, меѓу кои и деца, а седум лица се повредени.

Американскиот државен секретар изјави сочувство до граѓаните на Република Македонија

Курир - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија

Нова ТВ - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Цвеќе и играчки Пред македонската амбасада во софија за загинатите во автобуската несреќа

Пулс24 - 23.11.2021

Пред вратите на нашата амбасада во Република Бугарија граѓани од раните утрински часови оставаат цвеќе, свеќи и играчки. Во автобуската несреќа која што се случи по полноќ, во автобус со македонски регистерски таблички загинаа 45 патници, меѓу кои и ...

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

Нова ТВ - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Сочувство од Христијан Мицкоски за семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Нова ТВ - 23.11.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. „Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти.

СИТЕ КОИ ВОЗАТ ДА БИДАТ ОДГОВОРНИ НА ПАТИШТАТА! Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство

+инфо - 23.11.2021

Искрено се молиме на нашиот небесен Отец да ги упокои душите на загинатите во тешката несреќа, се наведува во пораката со сочувство на патријархот Неофит. Бугарскиот патријарх Неофит изрази сочувство за настраданите во несреќата на македонскиот ...

Царовска: Тажен ден за нашата земја, сочувство и поддршка за семејствата на загинатите

Нова ТВ - 23.11.2021

Денеска е многу тажен ден за нашата земја и за регионот – 45 македонски државјани го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи кај нашиот источен сосед. Изразувам сочувство за нивните семејства, изјави министерката за образование и наука ...

Путин со сочувство до Пендаровски поради загинувањето на македонските граѓани во Бугарија

Либертас - 23.11.2021

– Примите длабоко сочувство поради загинувањето на граѓани на вашата земја, вклучително мали и поголеми деца, во сообраќајната несреќа која се случи во Бугарија, се наведува во телеграмата објавена денеска на сајтот на Кремљ.

Патријарх Неофит: Бог да ги прости и да ги упокои кадешто почиваат праведните

Нова ТВ - 23.11.2021

Бугарскиот патријарх Неофит упати сочувство за трагичниот инцидент на автопатот Струма, соопшти Одделот за односи со јавноста на Светиот синод на Бугарската православна црква – Бугарска патријаршија.

Сочувство од градоначалниците на Охрид, Струга и Дебрца до семејствата на загинатите и повредените во автобуската ...

OhridNews - 23.11.2021

Сочувство до семејствата на загинатите и повредените во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија, изразија и градоначалниците на општините Охрид, Струга и Дебрца. Голема трагедија, црн ден за Македонија.

Албанската министерка за надворешни работи Олта Џачка изрази сочувство за жртвите

Бриф - 23.11.2021

Албанската министерка за надворешни работи Олта Џачка на своите профили на социјалните мрежи изрази сочувство до семејствата на жртвите во денешната несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица.

Премиерот со сочувство за загинатите во сообраќајката: Заев заминува за Бугарија да ги посети преживеаните

Нова ТВ - 23.11.2021

Премиерот Зоран Заев изрази сочувство за загинатите во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска на автопатот „Струма“ во Бугарија, во која според првичните информации животот го загубија најмалку 45 лица.

РАДЕВ И ЈАНЕВ ГО ИНФОРМИРАЛЕ ЗАЕВ ЗА НЕСРЕЌАТА Премиерот вели дека и Македонците и Бугарите сакаат да знаат што се ...

+инфо - 23.11.2021

Голема трагедија, голема е нашата болка и сочувство до семејствата на загинатите. Господ да им ги упокои душите и да се молиме за добро здравје на преживеаните. Првичните информации се дека се враќале од патување од Истанбул, изјави Заев.

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија

Вечер Прес - 23.11.2021

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

ТОЛКУ МНОГУ БОЛКА НИ ДОНЕСЕ УТРОВО Ахмети изрази сочувство до семејствата на загинатите

+инфо - 23.11.2021

Во овие тешки моменти на тага и болка, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата на оние кои ги загубија животите во трагичната несреќа во Бугарија и го молам Бога да им даде трпение на семејствата и да ги исцели повредените, напиша Ахмети на ...

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа во која загинаа најмалку 46 лица

Курир - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Ахмети изрази сочувство: Толку многу болка ни донесе ова утро

Либертас - 23.11.2021

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа во ...

Фон дер Лајен: Европа ја изразува својата солидарност!

Нова ТВ - 23.11.2021

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен изрази сочувство до роднините на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица. „Изразувам длабоко сочувство до семејствата и пријателите на жртвите во трагичната ...

Еврокомесарот Оливер Вархеји со сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа

Нова ТВ - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји преку Твитер изрази сочувство за автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија во која загинаа најмалку 46 лица. „Ужасни вести за трагична автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

Сочувство од СИЗ Македонија сообраќај АМЕРИТ за загинатите и повредените од автобуската несреќа во Бугарија

Курир - 23.11.2021

СИЗ Македонија сообраќај АМЕРИТ – Скопје во име на управителот на Заедницата и во име на нејзините членки, изразува сочувство до семејствата на загинатите во трагедијата која се случи утрово во Бугарија, а на повредените во автобуската несреќа и ...

Бугарските европратеници изразија сочувство со минута молк во Европскиот Парламент

Либертас - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА од Брисел. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Сочувство од Вархеји за сообраќајната несреќа

Либертас - 23.11.2021

Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината.

ВАРХЕЈИ ИЗРАЗИ СОЧУВСТВО ЗА НЕСРЕЌАТА ВО БУГАРИЈА „Моите мисли се со семејствата на загинатите“

+инфо - 23.11.2021

Еврокомесарот на Твитер утринава изрази сочувство со семејствата и пријателите на загинатите. Еврокомесарот за проширување изрази сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма.

Бугарските европратеници изразија сочувство со минута молк во Европскиот Парламент

Вечер Прес - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА од Брисел. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

САД, Русија, Албанија, Косово и други земји изразија сочувство за трагедијата која ја потресе Македонија

Фактор - 23.11.2021

Сочувство за трагедијата во Бугарија каде во автобуска несреќа загинаа 46 македонски граѓани изразија САД, Русија, ЕУ, Албанија, Косово и други земји. „Во име на американската амбасада сакам да изразам најдлабоко сочувство до семејствата на оние кои ...

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

Курир - 23.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во ...

ФФМ со сочувство, одложени натпреварите од Купот кои требаше да се играат утре

Спортманија - 23.11.2021

Фудбалската федерација на Македонија за 1 декември ги одложи четвртфиналните мечеви од Купот кои требаше да се играат утре. „Трагичен случај ја потресе македонската држава. Во сообраќајна несреќа трагично згаснаа животите на многу наши сограѓани.

ФФМ: Испраќаме молитва за утеха на семејствата на загинатите, а на повредените им посакуваме брзо опоравување

Дриблинг - 23.11.2021

Од Фудбалската федерација на Македонија, се огласија со соопштение со кое испратија сочувство до семејствата на починатите лица по големата автобуска несреќа во Бугарија. Трагичен случај ја потресе македонската држава.

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

Република - 23.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Република Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во телеграмата, дека никогаш ...

Путин упати сочувство до Пендаровски за несреќата во Бугарија

Република - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин упати сочувство до претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски за загинатите граѓани во сообраќајната несреќа на бугарска територија, јави ТАСС.

Градоначалничката на Скопје изрази сочувство до семејствата на настраданите

Република - 23.11.2021

Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска изразува сочувство до семејствата на загинатите во стравотната сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот Струма во Бугарија. пишува во телеграмата од Арсовска.

Мицкоски: Голема трагедија за Македонија, сочувство до семејствата

Нетпрес - 23.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук изразува жалење за автобуската несреќа која се случи утринава во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите.

Мицкоски: Ова е голема трагедија за Македонија, сочувство до семејствата на загинатите

Lider - 23.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук изразува жалење за автобуската несреќа која се случи утринава во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите.

Сочувство од Вархеи за сообраќајната несреќа

Независен - 23.11.2021

Белгија- Сочувство преку Твитер за автобуската несреќа во која загинаа најмалку 46 лица на автопатот Струма. „Ужасни вести за трагичната автобуска несреќа во Бугарија рано утрината. Моите мисли и сочувство се со семејствата и пријателите на ...

Азески упати сочувство до семејствата на загинатите во несреќата во Бугарија

24Инфо - 23.11.2021

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески упати телеграма со сочувство до семејствата на загинатите во сообраќајната несреќа во Република Бугарија. – Во мое лично име и во име на бизнис заедницата изразувам длабоко ...

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

24Инфо - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. – Од име на Американската амбасада, сакам да изразам најдлабоко сочувство на семејствата кои ги загубија ...

Сочувство за автобуската трагедија од САД, Русија, ЕУ, Албанија, Косово, партиски лидери…

Нетпрес - 23.11.2021

Амбасадорката на САД во земјава Кејт Мери Брнс изрази сочувство за жртвите во автобуската несреќа. „Во име на американската амбасада сакам да изразам најдлабоко сочувство до семејствата на оние кои ги загубија своите најблиски и наша поддршка за ...

Шефот на српската дипломатија му изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа

Lider - 23.11.2021

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Македонија во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Бугарија.

Ахмети: Бог да им даде трпение на семјествата

Република - 23.11.2021

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. -Толку многу болка ни донесе ова утро. Страшната сообраќајна несреќа во Бугарија ги однесе животите на толку многу ...

Ахмети изрази сочувство: Толку многу болка ни донесе ова утро

24Инфо - 23.11.2021

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа во Бугарија. „Толку многу болка ни донесе ова утро. Страшната сообраќајна несреќа во Бугарија ги однесе животите на толку многу ...

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасада во Софија

Lider - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Шефот на српската дипломатија му изрази сочувство на Османи за загинатите во автобуската несреќа

Република - 23.11.2021

Министерот за надворешни работи на Србија, Никола Селаковиќ му изрази сочувство на шефот на македонската дипломатија Бујар Османи за загинатите 46 граѓани на Македонија во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Бугарија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

Република - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

24Инфо - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

Press24 - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица.

Сочувство од Руската амбасада за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Независен - 23.11.2021

Руската амбасада во Скопје изрази сочувство по повод жртвите во автобуската сообраќајна несреќа во Бугарија. – Изразуваме најискрено сочувство до семејствата и пријателите на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

Независен - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Сочувство од Мета и Џачка до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Скопје инфо - 23.11.2021

Длабоко и искрено сочувство до семејставата на загинатите и брзо закрепнување на повредените изразија албанскиот претседател Илир Мета и министерката за Европа и надворешни работи, Олта Џачка.

И евроамбасадорот Гир изразува сочувство

Република - 23.11.2021

Евроамбасадорот во земјава Дејвид Гир изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа што рано изутринава се случи во Бугарија и во која загинаа најмалку 45 лица. – Нашите мисли во ова време, се со семејствата и пријателите на оние кои починаа ...

Блинкен изрази сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија

Press24 - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Северна Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Сочувство од Мета и Џачка до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Независен - 23.11.2021

Длабоко и искрено сочувство до семејставата на загинатите и брзо закрепнување на повредените изразија албанскиот претседател Илир Мета и министерката за Европа и надворешни работи, Олта Џачка.

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Lider - 23.11.2021

Во исто време, и Амбасадата на САД во Софија изрази сочувство до семејствата на загинатите Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија.

Граѓани положуваат цвеќе пред македонската Амбасадата во Софија

Скопје инфо - 23.11.2021

Пред македонската Амбасада во Софија граѓани положија цвеќе во знак на сочувство за загинатите граѓани во трагичната автобуска несреќа што се случи синоќа во Бугарија, во којашто загинаа најмалку 45 лица, јави дописникот на МИА од Софија.

Брнз: Изразувам најдлабоко сочувство на семејствата што ги загубија своите најмили

Република - 23.11.2021

Американската амбасадорка во земјава Кејт Мери Брнз изрази сочувство за загинатите во автобуската несреќа што се случи доцна синоќа во Бугарија. напиша амбасадорката Брнз на Твитер. Во исто време, и Амбасадата на САД во Софија изрази сочувство до ...

Положени цвеќиња пред македонската амбасада во Софија

Н.Македонија - 23.11.2021

Повеќе граѓани положија цвеќиња пред македонската амбасада во Софија во знак на сочувство за загинатите во трагичната автобуска несреќа што се случи утринава на автопатот „Струма“ во Бугарија.

Сочувство од Груби за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија

24Инфо - 23.11.2021

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби изрази длабоко сочувство до семејствата на настраданите во трагичната автобуска несреќа што се случи во Бугарија.

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Република - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, јави дописничката на МИА од Атина.

Порака со сочувство од Мицотакис: Нашите молитви се со сите вас

Скопје инфо - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, јави дописничката на МИА од Атина.

Германската амбасада во Скопје изразува сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа во Бугарија

Lider - 23.11.2021

Германската амбасада во Скопје изразува сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ што се случи ноќеска во Бугарија, во која загинаа најмалку 45 лица. Амбасадата им изразува најдлабоко сочувство на семејствата и ...

Албанската министерка за надворешни работи: Сите жртви во несреќата се Албанци од Северна Македонија

Centar - 23.11.2021

Албанската министерка за надворешни работи Олта Џачка изјави дека жртвите во денешната несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, се Албанци од Северна Македонија. Тоа го напиша на својот Фејсбук профил, изразувајќи сочувство до семејствата на ...

Олта Џачка: Сите загинати во несреќата се Албанци од Северна Македонија

MTM - 23.11.2021

Албанската министерка за надворешни работи, Олта Џачка, вели дека жртвите во денешната несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, се Албанци од Северна Македонија. Тоа го напиша ова на својот фејсбук-профил изразувајќи сочувство до семејствата на ...

Путин со сочувство до Пендаровски поради загинувањето на македонските граѓани во Бугарија

Независен - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Борисов за трагедијата: Уверен сум дека надлежните институции ќе ги утврдат причините за несреќата!

Press24 - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. – Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев.

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

Независен - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. – Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев.

Сочувство од Руската амбасада за загинатите во автобуската несреќа во Бугарија

Press24 - 23.11.2021

Руската амбасада во Скопје изрази сочувство по повод жртвите во автобуската сообраќајна несреќа во Бугарија. – Изразуваме најискрено сочувство до семејствата и пријателите на загинатите во сообраќајната несреќа во Бугарија.

Сочувство од челниците на ЕУ за автобуската несреќа што однесе 46 животи

Независен - 23.11.2021

Претседателите на Европскиот парламент, Совет и Европската комисија изразија сочувство по автобуската несреќа која однесе 46 животи во Бугарија. – Ужасно дознаваме дека најмалку 45 лица, од кои дванаесет деца, загинаа во автобуска несреќа во ...

Царовска: Тажен ден за нашата земја, сочувство и поддршка за семејствата на загинатите

24Инфо - 23.11.2021

Денеска е многу тажен ден за нашата земја и за регионот – 45 македонски државјани го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи кај нашиот источен сосед. Изразувам сочувство за нивните семејства, изјави министерката за образование и наука ...

Борисов изрази сочувство до Заев со уверување дека преживеаните ќе добијат најквалитетна нега

Нетпрес - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. „ Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев.

Главното муфтиство на Бугарија изрази сочувство за загинатите во старскиот дом и во автобуската несреќа

Република - 23.11.2021

Муслиманската заедница во Република Бугарија изразува искрено сочувство до семејствата и роднините на загинатите во пожарот во домот за стари лица во Варна и во сообраќајната несреќа на македонскиот автобус на автопатот Струма, јави дописникот на ...

Главното муфтиство на Бугарија изрази сочувство за загинатите

Press24 - 23.11.2021

Муслиманската заедница во Република Бугарија изразува искрено сочувство до семејствата и роднините на загинатите во пожарот во домот за стари лица во Варна и во сообраќајната несреќа на македонскиот автобус на автопатот Струма, јави дописникот на ...

Борисов: Разговарав со Заев, го уверив дека повредените ќе добијат најквалитетна медицинска нега

Lider - 23.11.2021

Поранешниот премиер на Бугарија, Бојко Борисов, сподели дека се слушнал со македонскиот премиер. Пред неколку минути телефонски разговарав со Зоран Заев. Им изразив сочувство на граѓаните на неговата земја кои загинаа во несреќата на автопатот ...

Царовска: Тажен ден за нашата земја, сочувство и поддршка за семејствата на загинатите

Скопје инфо - 23.11.2021

Денеска е многу тажен ден за нашата земја и за регионот – 45 македонски државјани го загубија животот во сообраќајна несреќа што се случи кај нашиот источен сосед. Изразувам сочувство за нивните семејства, изјави министерката за образование и наука ...

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

24Инфо - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Американскиот државен секретар изјави сочувство до граѓаните на Република Македонија

Република - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Блинкен изрази сочувство: Нашите срца се со сите ужалени, а на повредените им посакуваме брзо закрепнување

Lider - 23.11.2021

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска упати изрази на сочувство до граѓаните на Македонија и на Бугарија поради загубените животи на голем број луѓе во автобуската несреќа во близина на Софија и пожарот во домот за стари и ...

Сочувство од Џафери за изгубените животи во автобуската несреќа во Бугарија

24Инфо - 23.11.2021

Претседателот на Собранието Талат Џафери изрази сочувство лично и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија за трагично загинатите лица во автобуската несреќа што се случи во Бугарија, со надеж и верба, како што стои во ...

Пендаровски изрази сочуство до семејствата на починатите: Очекувам надлежните да спроведат целосна истрага!

Press24 - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа

Centar - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија.

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Lider - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски по големата трагедија која се случи во Бугарија, а во која загинаа голем број македонски државјани, изрази сочувство до семејсвата. Шефот на државата како што рече, очекува целосна истрага од наделжните и утврдување ...

Мицотакис и грчкото МНР со сочувство за автобуската несреќа: Апсолутно сум шокиран

Press24 - 23.11.2021

Преку официјалните „Твитер“ профили грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис и Министерството за надворешни работи на Грција изразија сочувство до семејствата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија, јави дописничката на МИА од Атина.

Германската амбасада во Скопје изразува сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа во Бугарија

24Инфо - 23.11.2021

Германската амбасада во Скопје изрази сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса Транс” што се случи ноќеска во Бугарија, во која загинаа најмалку 45 лица. – Амбасадата им изразува најдлабоко сочувство на семејствата и ...

Пендаровски: Очекувам надлежните да ги утврдат причините за трагедијата

Н.Македонија - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите луѓе во трагичната несреќа, што ноќеска се случи во Бугарија а во која загинаа 46 луѓе. Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на ...

Шекеринска до семејствата на сите жртви во сообраќајната несреќа

24Инфо - 23.11.2021

Страшна трагедија! Сочувство до семејствата на сите жртви и брзо и целосно опоравување на сите повредени, напиша министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот фејсбук профил. – Во овие моменти на колективна тага, нашите мисли и сила ги ...

Борисов му изразил сочувство на Заев за жртвите во сообраќајната несреќа

24Инфо - 23.11.2021

Лидерот на ГЕРБ Бојко Борисов му изразил сочувство на премиерот Зоран Заев по повод тешката сообраќајна несреќа во која 46 луѓе ги загубија животите. – Телефонски разговарав со премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев.

Сочувство од Шекеринска до семејствата на сите жртви во сообраќајната несреќа

Lider - 23.11.2021

Страшна трагедија! Сочувство до семејствата на сите жртви и брзо и целосно опоравување на сите повредени, напиша министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот фејсбук профил. Во овие моменти на колективна тага, нашите мисли и сила ги ...

Сочувство од Шекеринска до семејствата на сите жртви во сообраќајната несреќа

Република - 23.11.2021

Страшна трагедија! Сочувство до семејствата на сите жртви и брзо и целосно опоравување на сите повредени, напиша министерката за одбрана Радмила Шекеринска на нејзиниот фејсбук профил. Во овие моменти на колективна тага, нашите мисли и сила ги ...

Германската амбасада во Скопје изразува сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа во Бугарија

Република - 23.11.2021

Германската амбасада во Скопје изразува сочувство за жртвите во сообраќајната несреќа на автобусот на „Беса Транс“ што се случи ноќеска во Бугарија, во која загинаа најмалку 45 лица. наведуваат Амбасадата на Германија.

Мицкоски за несреќата: Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти

Press24 - 23.11.2021

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија. -Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти.

Бугарските европратеници изразија сочувство со минута молк во Европскиот Парламент

Press24 - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА од Брисел. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Со минута молчење во Европскиот парламент, бугарските европратеници изразија сочувство за трагичната несреќа на ...

Нетпрес - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија изразија во вторникот сочувство за жртвите и нивните блиски на смртоносната автобуска несреќа со минута молчење во Европскиот парламентм, кој оваа седмица заседава во Стразбур.

Мицкоски: Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти – Сочувство до семејствата на загинатите

Centar - 23.11.2021

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку својот Фејсбук профил упати сочувство до семејствата на загинатите во страшната несреќа на македонски автобус која се случи во Бугарија.

Бугарските европратеници изразија сочувство со минута молк во Европскиот Парламент

Lider - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија денеска изразија сочувство за жртвите и нивните блиски на страотната автобуска несреќа преку минута молк во Европскиот Парламент, јави дописничката на МИА од Брисел. Пратениците оваа недела заседаваат во Стразбур.

Пендаровски изрази сочувство до семејствата на загинатите и повредените

Независен - 23.11.2021

Претседателот Стево Пендаровски изрази најдлабоко сочувство до семејствата на загинатите и повредените во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска во Бугарија. -Во овие тешки мигови, изразувам најдлабоко сочувство до семејствата и блиските на сите ...

Путин со сочувство до Пендаровски поради загинувањето на македонските граѓани во Бугарија

24Инфо - 23.11.2021

Рускиот претседател Владимир Путин му изрази сочувство на претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски по тешката сообраќајна несреќа во Бугарија во која загинаа најмалку 45 луѓе, вклучувајќи и 12 деца, јави денеска агенцијата Тасс.

Европратениците од Бугарија со минута молк во Стразбур

Н.Македонија - 23.11.2021

Европратениците од Бугарија со едноминутно молчење изразија сочувство за жртвите во страотната автобуска несреќа пренесуваат бугарските медиуми. Во соопштението тие изразуваат сочувство за автобуската несреќа која однесе 46 животи.