TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судот нема да го чека Груевски до среда, в вторник ќе побара присилно спроведување

Нова ТВ - 11.11.2018

Осудениот Никола Груевски има рочиште дури во среда кога треба да се појави во суд за предметот „Титаник“. Но судот нема да чека до тогаш за да му биде врачено решението на Кривичниот совет со кое се одбива неговата жалба.

Ни трага ни глас од Груевски

Фокус - 11.11.2018

Осудениот поранешен премиер, Никола Груевски, ниту денеска не се појави на собраниската комисија за уставни прашања на која се расправа за четвртиот нацрт амандман поднесен од Владата. Груевски во средата, го одложи рочиштето за предметот „Титаник“, ...

Ниту трага ниту глас од Груевски

Алсат-М - 11.11.2018

Осудениот поранешен премиер, Никола Груевски, ниту денеска не се појави на собраниската комисија за уставни прашања. Него го немаше ниту вчера, а судски курир не успеа да го пронајде ниту во петокот за да му го врачи решението оти му се одбиени ...

Груевски дури во среда има судење за “Титаник”, дотогаш неизвесно дали сам ќе отиде во затвор

Фокус - 11.11.2018

Екс премиерот Никола Груевски дури во среда треба да се појави во Кривичниот суд, за кога е закажано рочиште за случајот “Титаник”. Медиумите водејќи се од распоредот на СЈО објавија дека рочиштето е закажано за утре, но на претходното рочиште беше ...

Судот нема да го чека Груевски до среда, во вторник ќе побара присилно спроведување

Фокус - 11.11.2018

Осудениот Никола Груевски има рочиште дури во среда кога треба да се појави во суд за предметот „Титаник“. Но судот нема да чека до тогаш за да му биде врачено решението на Кривичниот совет со кое се одбива неговата жалба.

До понеделник судот, а од вторник Груевски ќе го бара полицијата

Телма - 11.11.2018

Очекувањето утре Груевски да дојде во судот и службите да му ја врачат конечната одлука на кривичниот совет најверојатно нема да се случи. Предметот „Титаник“ каде обвинет е и Груевски е презакажан за во среда, бидејќи големите судници веќе се ...

Груевски и денес не се појави ниту во Собранието, ниту во Шутка

24 Вести - 11.11.2018

Доколку и утре не го најдат на домашна адреса, судските служби во вторник ќе бараат распишување потерница од МВР за екс-премиерот Никола Груевски, кој е осуден на двегодишна казна затвор. Во меѓувреме и денеска нема ни трага ни глас од Груевски.

Одбраната ќе бара одложување на пресудата за Груевски, судот ќе го чека до вторник

Канал5 - 11.11.2018

Судот ќе чека до вторник, а одбраната уште утре ќе бара одложување на пресудата за Груевски . За ВМРО-ДПМНЕ ова е политички монтиран процес Судот од утре ќе прави нов обид да му го достави решението за отслужување затворска казна на поранешниот ...

Ако сам не дојде во Шутка, Груевски најрано в среда во судот ќе го добие решението за затвор

Сакам да кажам - 11.11.2018

Ако судскиот доставувач, кој три пати не го најде на адресата по лична карта, реши да го начека осудениот експремиер Никола Груевски во ходниците на Кривичниот суд како минатиот пат кога му го врачи решението за затвор, тоа ќе може да го стори дури ...

„Титаник” одложен, Груевски утре нема да дојде во судот и да го прими решението за в затвор

МКД - 11.11.2018

Кривичниот суд најавуваа дека решението за издржување на затворската казна ќе му го дадат утре, на судењето за „Титаник”, но Никола Груевски веројатно ќе добие уште еден или два дена пред да замине во затворот во Шутка.

Судот во вторник ќе побара присилно спроведување на Груевски

Либертас - 11.11.2018

Осудениот Никола Груевски има рочиште дури во среда кога треба да се појави во суд за предметот „Титаник“. Но судот нема да чека до тогаш за да му биде врачено решението на Кривичниот совет со кое се одбива неговата жалба.

Адвокатите на Груевски пак ќе бараат одложување на затворската казна

Либертас - 11.11.2018

Адвокатите на премиерот Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ пак ќе бараат одложување на затворот. Независен , пишува дека тие утре ќе се повикаат на вонредниот правен лек кој се уште ...

Груевски ниту денеска не се појави на собраниската комисија за уставни прашања

Либертас - 11.11.2018

Осудениот поранешен премиер, Никола Груевски, ниту денеска не се појави на собраниската комисија за уставни прашања на која се расправа за четвртиот нацрт амандман поднесен од Владата. Груевски во средата, го одложи рочиштето за предметот „Титаник“, ...

Груевски е тука, чека амнестија од Иванов

А1 On - 11.11.2018

Се помалку можности остануваат и се стега обрачот околу екс премиерот Никола Груевски. Со тоа што три дена е недостапен за судските курири кои треба да му го врачат решението на Кривичниот совет со кое се одбива неговата жалба за одложување на ...

Судот до вторник ќе чека Груевски доброволно да се јави во Шутка

А1 On - 11.11.2018

Никола Груевски, наместо утре, во среда треба да се појави во Кривичниот суд. Судењето за предметот „Титаник“ на СЈО ќе продолжи на 14 ноември, бидејќи претходно бил договорен тој датум. Судниците во новата зграда на Кривичен се зафатени со ...

Груевски нема утре да се појави во судот, судските курири ќе го бараат дома

Макфакс - 11.11.2018

Наместо утре, експремиерот, Никола Груевски ќе треба во среда да се појави во Кривичниот суд, на рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство. Според распоредот судењето за „Титаник“ требаше да продолжи утре, но на претходното ...

Груевски пак ќе бара одложување на затворот

Независен - 11.11.2018

Адвокатите на премиерот Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ пак ќе бараат одложување на затворот. Тие утре ќе се повикаат на вонредниот правен лек кој се уште не доставен до Врховниот ...

Адвокатите на Груевски пак ќе бараат одложување на затворската казна

+инфо - 11.11.2018

Адвокатите на премиерот Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ пак ќе бараат одложување на затворот. Независен , пишува дека тие утре ќе се повикаат на вонредниот правен лек кој се уште ...

Судот во вторник ќе побара присилно спроведување на Груевски

iPortal - 11.11.2018

Осудениот Никола Груевски има рочиште дури во среда кога треба да се појави во суд за предметот „Титаник“. Но судот нема да чека до тогаш за да му биде врачено решението на Кривичниот совет со кое се одбива неговата жалба.

Ни трага ни глас од Груевски

iPortal - 11.11.2018

Осудениот поранешен премиер, Никола Груевски, ниту денеска не се појави на собраниската комисија за уставни прашања на која се расправа за четвртиот нацрт амандман поднесен од Владата. Груевски во средата, го одложи рочиштето за предметот „Титаник“, ...

Судот до вторник ќе чека Груевски да се пријави во Шутка

Нетпрес - 11.11.2018

Осудениот Никола Груевски има рочиште дури во среда кога треба да се појави во суд за предметот „Титаник“. Но судот нема да чека до тогаш за да му биде врачено решението на Кривичниот совет со кое се одбива неговата жалба.

Груевски сè уште недостапен, дали ќе се пристапи на присилно спроведување во „Шутка“?

ТВ21 - 11.11.2018

И денеска екс премиерот Груевски е на слобода. Ако продолжи со игнорирање на одлуката и избегнување на судскиот доставувач, најверојатно веќе во вторник судот може да одлучи за присилно спроведување во придружба на полиција или издавање на налог за ...

До понеделник судот, а од вторник Груевски ќе го бара полицијата

Локално - 11.11.2018

Очекувањето утре Груевски да дојде во судот и службите да му ја врачат конечната одлука на кривичниот совет најверојатно нема да се случи. Предметот „Титаник“ каде обвинет е и Груевски е презакажан за во среда, бидејќи големите судници веќе се ...

Адвокатите на Груевски пак ќе бараат одложување на затворската казна

Нетпрес - 11.11.2018

Адвокатите на премиерот Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ пак ќе бараат одложување на затворот. Независен, пишува дека тие утре ќе се повикаат на вонредниот правен лек кој се уште ...

Судот ќе го чека Груевски до вторник?

Фактор - 11.11.2018

Поранешниот премиер, Никола Груевски има рочиште дури во среда кога треба да се појави во суд за предметот „Титаник“. Од Кривичниот суд велат дека утре ќе ги направат последните напори да го пронајдат Груевски, но доколку судот утврди дека Груевски ...

РОКОВИТЕ ТЕЧАТ: Ќе почне ли Груевски од утре да ја издржува казната затвор?

Фактор - 11.11.2018

Роковите течат, а eкс премиерот и пратеник Никола Груевски кој треба да издржува затворска казна, не се јавил во затвор. Нему утре судските службеници повторно ќе се обидат да му го достават решението.

Истекуваат последните 24-часа: Груевски ако не се појави утре во суд, ќе треба да биде приведен

еМагазин - 11.11.2018

На пратеникот Никола Груевски кој треба да издржува затворска казна, а кој се уште не се јавил во затвор, утре судските службеници повторно ќе се обидат да му го достават решението. Вообичаено, сите судски одлуки му ги врачувале кога се појавувал на ...

Груевски утре нема да се појави во судот, доставувачите пак ќе го бараат дома

24Инфо - 11.11.2018

Поранешниот премер, Никола Груевски утре нема да се појави во судот, барем не на најавеното судење за случајот „Титаник“, кое е презакажано за среда, па судските доставувачи пак ќе треба да го бараат да му го достават решението за да се јави во ...

Груевски сè уште недостапен, дали ќе се пристапи на присилно спроведување во „Шутка“?

4NEWS - 11.11.2018

И денеска екс премиерот Груевски е на слобода. Ако продолжи со игнорирање на одлуката и избегнување на судскиот доставувач, најверојатно веќе во вторник судот може да одлучи за присилно спроведување во придружба на полиција или издавање на налог за ...

Судот треба да процени кога ќе ја издаде наредбата за апсење на Груевски

еМагазин - 11.11.2018

Судот треба да процени дали пратеникот Никола Груевски е достапен или не е за органите на прогонот, па да издаде наредба за негово апсење, брифираат адвокати за „еМагазин“. Судските служби утре повторно ќе се обидат да му го достават решението за ...

Се одбројуваат минутите до патувањето на Никола во Шутка: Кога Груевски ќе влезе во затвор?

Centar - 11.11.2018

Ниту денес Никола Груевски, почесен лидер на ВМРО ДПМНЕ и некогашен премиер не се појави пред капиите на затворот Скопје, инаку познат како “Шутка”, бидејќи се наоѓа во населбата Шуто Оризари.

В понеделник нов обид на Судот да му се достави решението на Груевски за одење в затвор

МКД - 10.11.2018

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за издржување на затворската казна од две години за предметот „Тенк“ или ќе му го врачи на рака во судот каде што тој треба да дојде на рочиште ...

Груевски ниту го примил решението, ниту се појавил во Шутка

Нова ТВ - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последна жалба, со ...

Груевски не се појави во затворот во Шутка

24 Вести - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Груевски до утрово не се појавил во затворот „Шутка“

МКД - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на двегодишната затворска казна за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Груевски не се појави во затворот „Шутка"

Канал5 - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк," откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Судскиот доставувач не може да го најде Груевски

Телма - 10.11.2018

Судскиот доставувач вечерва не го пронашол на домашна адреса Никола Груевски за да му го врачи упатот за извршување затворска казна од две години. Неговата сопруга Боркица, според неофицијални информации, во два наврати на судскиот доставувач му ...

Груевски ниту утринава не се појавил во затворот во „Шутка“

Фокус - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски ниту утринава не се појавил во истражниот затвор „Скопје“, каде што треба да одлежи двегодишна казна, дознава „Фокус“ од извори во затворот. Тој во текот на вчерашниот ден не го примил решението на Кривичниот ...

Груевски не се појави ниту во Собрание

Фокус - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски, откако синоќа не се појави во истражниот затвор „Скопје“, денес не се појави ниту на Комисијата за уставни прашања во Собранието. Токму обврските како пратеник и учеството во расправата за уставните измени беа ...

Полицијата нема да го бара Груевски додека судот не побара асистенција, иако го чуваат телохранители од МВР

Сакам да кажам - 10.11.2018

Основниот суд Скопје 1 е задолжен да го најде осудениот поранешен премиер Никола Груевски за да му врачи конечно решение за издржување на затворската казна од две години. Судскиот курир синоќа три пати не го нашол осуденикот на адресата каде што е ...

Судот в понеделник со нов обид да му го достави решението на Груевски

Канал5 - 10.11.2018

Собранието вчера не му го одзеде пратеничкиот мандат на екс премиерот Груевски, но откако Кривичниот совет ја одби неговата жалба. Судските служби викендов нема да се обидуваат да му го достават решението за издржување на двегодишната затворска ...

Груевски ниту утринава не се појави во затворот „Шутка“

Телма - 10.11.2018

Никола Груевски ниту утринава не се појави во затворот во Шутка за издржување на затворската казна од две години. Не дојде ниту на Комисијата за уставни прашања чиј член е, а токму поради кое бараше одложување.

Груевски ќе започне со издржување на затворската казна во понеделник?

24 Вести - 10.11.2018

По неколкуте обиди на судските служби да го лоцираат екс-премиерот Никола Груевски за да му ја врачат одлуката за издржување на двегодишната казна за случајот „Тенк“, сега се чека понеделник.

Груевски не се појави во затворот „Шутка“

Кајгана - 10.11.2018

Скопје, 10 ноември 2018 (МИА) – Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја ...

Груевски не дојде ниту на Комисијата за уставни измени

Либертас - 10.11.2018

Експремиерот Никола Груевски не се појави на Комисијата за уставни измени, каде денеска се раправа за третиот нацрт-амандман во втората фаза од процесот за уставните измени. Тој до утрово не се пријави ниту во затворот во Шуто Оризари каде треба да ...

Груевски не се појави на Комисијата за уставни измени

А1 On - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави на Комисијата за уставни измени, каде денеска се расправа за третиот нацрт-амандман во втората фаза од процесот за уставните измени. Тој не се пријави ниту во затворот во Шуто Оризари каде треба да ја ...

Груевски не дојде во Шутка, иако најупорните новинарски екипи го чекаа цела ноќ

Либертас - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во затворот во Шутка во текот на ноќта, иако најупорните новинарски екипи го чекаа до раните утрински часови. Како што извести Цивил Медиа, целата јавност будно ја следи ситуацијата пред затворот во ...

Груевски „доби“ слободен викенд, судот ќе му го достави решението за затвор во понеделник

Либертас - 10.11.2018

Судските служби викендов нема да се обидуваат да му го достават решението за издржување на двегодишната затворска казна на поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“, велат за Радио Слободна Европа од судот.

Груевски, сепак, се упатил самиот кон Шутка

Либертас - 10.11.2018

Неофицијално, враченo му е судското решение на Никола Груевски. Тоа подразбира негова обврска веднаш да се пријави на капијата во затворот во Шутка. Телевизиските екипи што се разијдоа од пред затворот, сега се враќаат назад.

Груевски се уште недостапен

Р.С.Европа - 10.11.2018

Како што неофицијално се дознава судските служби се уште не му го доставиле решението на поранешниот премиер Никола Груевски, откако вчера попладне Кривичниот совет ја потврди одлуката за неодложување на двегодишната затворска казна за случајот ...

Судот ќе го бара Груевски в понеделник

Р.С.Европа - 10.11.2018

Судските служби викендов нема да се обидуваат да му го достават решението за издржување на двегодишната затворска казна на поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“, велат за РСЕ од судот.

Груевски не се појавил во затворот „Шутка“

А1 On - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Груевски и во затвор ќе прима плата и ќе му тече стаж

А1 On - 10.11.2018

Никола Груевски ниту утринава не се појавил во истражниот затвор „Скопје“. Судскиот курир во текот на вчерашниот ден неуспешно се обидуваше да му го врачи решението на Кривичниот совет со кое му се одбива жалбата.

Нов обид: Дали полицијата ќе го најде Груевски дома?

Вечер - 10.11.2018

Судот денес ќе направи нов обид да му го достави решението на поранешниот премиер Никола Груевски за отслужување на затворската казна од две години за предметот “Тенк” или ќе му го врачи на рака во судот каде тој доаѓа на рочиште за друг предмет, не ...

Судот во понеделник ќе направи нов обид да му го достави решението на Груевски

Press24 - 10.11.2018

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на порнешниот премиер Никола Груевски за отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк“ или ќе му го врачи на рака во судот каде тој доаѓа на рочиште за друг ...

Груевски не се појавил во затворот „Шутка“

Press24 - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Од Груевски ниту абер во „Шутка“

+инфо - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Груевски го нема никаде, ниту во „Шутка“, ниту на Комисија за уставни измени

+инфо - 10.11.2018

Експремиерот Никола Груевски не се појави на Комисијата за уставни измени, каде денеска се раправа за третиот нацрт-амандман во втората фаза од процесот за уставните измени. Тој до утрово не се пријави ниту во затворот во Шуто Оризари каде треба да ...

Судот ќе го бара Груевски в понеделник

Тера - 10.11.2018

Судските служби викендов нема да се обидуваат да му го достават решението за издржување на двегодишната затворска казна на поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“, велат за РСЕ од судот.

Груевски не се појавил во затворот „Шутка“

Н.Македонија - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Судот не го најде Груевски дома, неизвесно кога ќе стигне во Шутка

Независен - 10.11.2018

Судскиот доставувач вечерва и по втор пат не го нашол дома поранешниот премиер Никола Груевски за да му го достави решението и лично да го извести за одбивањето на неговата жалба и дека треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна ...

Груевски не се појави во затворот „Шутка“

Макфакс - 10.11.2018

Експремиерот, Никола Груевски до утрово не се појави во затворот во Шуто Оризари каде треба да ја отслужува затворската казна во времетраење од две години за предметот „Тенк“ поврзан со набавката на мерцедесот.

Груевски не дојде на Комисија за уставни измени

Макфакс - 10.11.2018

Експремиерот Никола Груевски не се појави на Комисијата за уставни измени, каде денеска се раправа за третиот нацрт-амандман во втората фаза од процесот за уставните измени. Тој до утров о не се пријави ниту во затворот во Шуто Оризари каде треба да ...

Полицијата го чува Груевски, но нема да го апси без налог

+инфо - 10.11.2018

На Никола Груевски како поранешен премиер, според законот му следува 24 часовна државна заштита од шестмина телохранители вработени во МВР. Но, Судот викендов не побарал асистенција од СВР Скопје за да го најде осуденикот.

Груевски не се појавил во затворот „Шутка“

Бриф - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

„Шутка“ уште го чека Груевски

Слободен Печат - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Груевски не се појавил во затворот „Шутка“

Локално - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Груевски, сепак, се упатил самиот кон Шутка

Локално - 10.11.2018

Неофицијално, враченo му е судското решение на Никола Груевски. Тоа подразбира негова обврска веднаш да се пријави на капијата во затворот во Шутка. Телевизиските екипи што се разијдоа од пред затворот, сега се враќаат назад.

Груевски „доби“ слободен викенд, судот ќе му го достави решението за затвор во понеделник

Локално - 10.11.2018

Судските служби викендов нема да се обидуваат да му го достават решението за издржување на двегодишната затворска казна на поранешниот премиер Никола Груевски за случајот „Тенк“, велат за Радио Слободна Европа од судот.

Груевски сам се упатил кон Шутка

Бриф - 10.11.2018

еофицијално, враченo му е судското решение на Никола Груевски. Тоа подразбира негова обврска веднаш да се пријави на капијата во затворот во Шутка. Телевизиските екипи што се разијдоа од пред затворот, сега се враќаат назад.

Екс премиерот Никола Груевски синоќа не се појави во затворот Шутка

Радар - 10.11.2018

Екс премиерот Никола Груевски синоќа не се појави во затворот Шутка иако новинарите го чекаа со часови. Службите вчера имале неуспешни обиди да го пронајдат на домашна адреса. Бидејќи овие служби не работат за викенд, многу е веројатно дека обид да ...

Гатанка: Ќе дојде или не, Гревски не е дома, не е ни во затвор… Куририте го бараат, новинарите го чекаат

Бриф - 10.11.2018

По веста дека Груевски, наводно, го примил судското решение со кое му се одбива жалбата против упатувањето в затвор, пред затворот во Шутка е повторно раздвижено. Дел од присутните тврдат дека го виделе и „сеатот“ со кој Груевски се довезува на ...

Груевски, сепак, се упатил самиот кон Шутка?

CivilMedia - 10.11.2018

Неофицијално, врачена му е судското решение на Никола Груевски. Тоа подразбира негова обврска веднаш да се пријави на капијата во затворот во Шутка. Телевизиските екипи што се разијдоа од пред затворот, сега се враќаат назад.

Груевски во „Шутка“ со кола или со “Титаник”

ТВ21 - 10.11.2018

Сѐ уште е неизвесно дали екс премиерот Никола Груевски во овие доцни часови сам ќе се пријави во „Шутка“ или пак ќе чека на следен чекор кога ќе треба да се распише потерница, апсење и полициски спровод.

Груевски и утринава не се појавил во затворот во „Шутка“

Нетпрес - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски ниту утринава не се појавил во истражниот затвор „Скопје“, каде што треба да одлежи двегодишна казна, дознава „Фокус“ од извори во затворот. Тој во текот на вчерашниот ден не го примил решението на Кривичниот ...

Затворски удопства за елитните гости на притворот во Шутка

Бриф - 10.11.2018

Реновирањето на затворот во Шутка дојде во вистинско време. Така, новите „станари“ во притворскиот и во затворскиот дел од овој затвор, оние од елитата, ќе имаат можност први да ги искусат подобрувањата на условите во затворите, што е дел од ...

Дали „сеатот“ на Груевски поминал пред затворот во Шутка?

CivilMedia - 10.11.2018

По веста дека Груевски, наводно, го примил судското решение со кое му се одбива жалбата против упатувањето в затвор, пред затворот во Шутка е повторно раздвижено. Дел од присутните тврдат дека го виделе и „сеатот“ со кој Груевски се довезува на ...

Груевски не се појавил во „Шутка“ ниту утринава

Стандард - 10.11.2018

Експремиерот и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се уште не се појавил во истражниот затвор „Скопје“, каде што треба да одлежи двегодишна казна за случајот „Тенк“. Тој во текот на вчерашниот ден не го примил решението на Кривичниот ...

Новинарите и Груевски во игра со нервите

CivilMedia - 10.11.2018

Кој прв ќе попушти, новинарите или поранешниот премиер Никола Груевски? Целата јавност будно ја следи ситуацијата пред затворот во Шутка каде цела ноќ, како да се води своевидна игра со нервите меѓу новинарските екипи и правосилно осудениот Груевски ...

Затворски удопства за елитните гости на притворот во Шутка

CivilMedia - 10.11.2018

Реновирањето на затворот во Шутка дојде во вистинско време. Така, новите „станари“ во притворскиот и во затворскиот дел од овој затвор, оние од елитата , ќе имаат можност да ги искусат на свој грб подобрувањата на условите во затворите, што е дел од ...

Груевски го нема, судот ќе чека понеделник

Бриф - 10.11.2018

По неколкуте обиди на судските служби да го лоцираат екс-премиерот Никола Груевски за да му ја врачат одлуката за издржување на двегодишната казна за случајот „Тенк“, сега се чека понеделник.

Нов обид в понеделник да му се достави решението на Груевски

Денешен - 10.11.2018

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на порнешниот премиер Никола Груевски за отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк“ или ќе му го врачи на рака во судот каде тој доаѓа на рочиште за друг ...

Груевски не се појавил во затворот „Шутка"

MTM - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк," откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Судот во понеделник повторно ќе се обиде да му го достави решението на Груевски

еМагазин - 10.11.2018

Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на порнешниот премиер Никола Груевски за отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк“ или ќе му го врачи на рака во судот каде тој доаѓа на рочиште за друг ...

Нов обид в понеделник да му се достави решението на Груевски

24Инфо - 10.11.2018

Нов обид в понеделник да му се достави решението на Груевски Судот во понеделник ќе прави нов обид да му го достави решението на порнешниот премиер Никола Груевски за отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк“ или ќе му го ...

Груевски не се појави во затворот „Шутка“

24Инфо - 10.11.2018

Груевски не се појави во затворот „Шутка“ Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот ...

Груевски не дојде на Комисија за уставни измени

Centar - 10.11.2018

Експремиерот Никола Груевски не се појави на Комисијата за уставни измени, каде денеска се раправа за третиот нацрт-амандман во втората фаза од процесот за уставните измени. Претходно Груевски побара одложување на затворската казна, а како причина ...

Груевски не се појавил во затворот „Шутка“

Денешен - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк,“ откако вчера попладне Кривичниот совет ја одби неговата последба жалба.

Груевски до утрово не се појавил во затворот „Шутка“

еМагазин - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски до утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да почне со отслужување на затворската казна од две години за предметот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), откако вчера попладне Кривичниот ...

Кривичен суд: Решението на Груевски повторно ќе му се достави в понеделник

Centar - 10.11.2018

Направен е обид да му се достави решението за издржување на затворската казна на Никола Груевски, но тој беше неуспешен, и официјално потврдија за „Макфакс“ од Кривичниот суд, додавајќи дека останува следниот обид да биде направен во понеделник.

Груевски не се појави во затворот „Шутка“

Centar - 10.11.2018

Експремиерот, Никола Груевски до утрово не се појави во затворот во Шуто Оризари каде треба да ја отслужува затворската казна во времетраење од две години за предметот „Тенк“ поврзан со набавката на мерцедесот.

Груевски и утрово не дошол во Шутка

Фактор - 10.11.2018

Поранешниот премиер, Никола Груевски утрово не се појавил во затворот во Шутка, каде треба да одлежи двегодишна казна за случајот „Тенк“ за набавка на луксузниот мерцедес. Тој вчера не го примил решението на Кривичниот совет со кое се известува дека ...

Груевски до утрово не се појави во “Шутка“

Пулс24 - 10.11.2018

Поранешниот премиер и пратеник, Никола Груевски ни утрово не се појави во затворот во Шуто Оризари, каде треба да ја отслужува затворската казна од две години за предметот “Тенк“. Вчера попладне надлежни лица се обидоа да му го достават решението за ...

Каде е Никола Груевски?

Centar - 10.11.2018

Експремиерот Никола Груевски не се појави на Комисијата за уставни измени, каде денеска се раправа за третиот нацрт-амандман во втората фаза од процесот за уставните измени. Тој до утрово не се пријави ниту во Шуто Оризари каде треба да ја отслужува ...

Новинарите не го дочекаа Груевски пред затвор: Судските служби не го пронашле за да му достават решение

еМагазин - 10.11.2018

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски синоќа не се појави во истражниот затвор Шуто Оризари каде што треба да ја издржува двегодишната казна затвор, осуден во предметот „Тенк“, за набавка на „мерцедесот“.

Го дочекаа ли новинарите Груевски пред затвор?

Фактор - 10.11.2018

Екс премиерот Никола Груевски синоќа не се појави во затворот Шутка иако новинарите го чекаа со часови. Службите вчера имале неуспешни обиди да го пронајдат на домашна адреса. Бидејќи овие служби не работат за викенд, многу е веројатно дека обид да ...

Груевски топ тема во регионалните медиуми: Бившиот премиер на Македонија оди во затвор

еМагазин - 10.11.2018

Регионалните медиуми со голем интерес ги следат случувањата во Македонија, поврзани со затворската казна за поранешниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски. Речиси сите српски медиуми објавија за одбивањето на жалбите од страна на судот и ...

Груевски го нема и на Комисија за уставни измени

Фактор - 10.11.2018

Екс премиерот, Никола Груевски денеска не дојде на Комисија во Собранието. Тој не се појави на Комисијата за уставни измени, каде денеска се раправа за третиот нацрт-амандман во втората фаза од процесот за уставните измени, објави Макфакс .

Груевски го нема никаде!

Пулс24 - 10.11.2018

Утринава сеуште не се пријавил во Шутка на издржување на двегодишната затворска казна поранешниот премиер Груевски. А го немало ни во Собрание каде што се расправа за амандманите за промената на Уставот.

Груевски хит на Твитер: „Го нема никаде, ко мајка ми да го кренала“

еМагазин - 10.11.2018

Пратеникот Никола Груевски денеска не се појави ниту на Комисијата за уставни прашања на која се расправа за третиот нацрт-амандман за промена на Уставот, кој произлегува од Договорот од Преспа.

Само судот може присилно да го спроведе Груевски во затвор

Фактор - 10.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во притворот во Шутка, по неуспешниот вчерашен обид на судот да му предаде решението за 2-годишна затворска казна за случајот „Тенк“. Судските курири вчера не го нашле Груевски дома.

Ова е последната објава на Никола Груевски на “фејсбук”

Centar - 10.11.2018

Почесниот претседател на ВМРО ДПМНЕ и пратеник од редовите на истата партија кој требаше вчера да се пријави во “Шутка”, имаше и своја објава на социјалните мрежи. Неговото последно писание на социјалните мрежи беше на 6 ноември, кога се’ уште имаше ...

Груевски или викендов сам ќе се пријави во Шутка или решението ќе му биде врачено во понеделник

Фокус - 09.11.2018

Никола Груевски се уште не го примил решението на Кривичниот ссовет, откако судскиот курир вечерва и по третпат се обидел да го најде во неговиот дом, објави порталот НОВА ТВ. Решението на Груевски ќе му биде врачено в понеделник кога тој треба да ...

Јавноста го очекува влегувањето на Груевски во „Шутка“

Нова ТВ - 09.11.2018

Судскиот курир што треба на Никола Груевски да му го врачи решението за извршување на затворската казна вечерва двапати заѕвонил на вратата на експремиерот, но не го нашол дома. Првиот пат вратата ја отворила сопругата Боркица и рекла дека Груевски ...

Новинари и сниматели пред затворот во Шутка, го чекаат Груевски

24 Вести - 09.11.2018

Кривичниот совет денеска ја одби и последната жалба на поранешниот премиер Никола Груевски, па тој откако ќе ја добие одлуката, треба да се јави во затворот во Шуто Оризари на издржување на казната од 2 години за блиндираниот мерцедес.

Заседава Кривичниот совет по жалбите на Груевски

Нова ТВ - 09.11.2018

Кривичниот совет заседава по жалбите на адвокатите на Никола Груевски и по жалбата што тој лично ја поднесе за одложување на затворската казна. Доколку Кривичниот совет ги одбие жалбите, Груевски нема веќе правни можности да го избегне заминувањето ...

Груевски пред служење затвор, потврдена судската одлука!

Алсат-М - 09.11.2018

Кривичниот совет ја потврди доцна попладнево одлуката на судијата за извршување санкции за затворската казна на Никола Груевски, дознава Алсат. Решението е потврдено и веќе е испратено до странките.

(ВИДЕО) Вака е моментално пред затворот во Шутка

Алсат-М - 09.11.2018

Телевизиски екипи вечерва се собираат пред главниот влез на истражниот затвор во Шутка кај Скопје каде се очекува евентуално уште вечерва да дојде поранешниот премиер Никола Груевски. Ова се дел од кадрите направени од камерата на ...

Фоторепортери, новинари и сниматели го чекаат Груевски пред Шутка (ФОТО)

МКД - 09.11.2018

Голем број новинари и сниматели веќе се присутни пред капијата на затворот во Шутка и го очекуваат доаѓањето на Никола Груевски на отслужување на двегодишната затворска казна. Откако Кривичниот совет денеска ја одби жалбата од бранителите на ...

(ФОТО) ТВ екипи го чекаат Груевски пред Шутка

Фокус - 09.11.2018

Откако денеска Кривичниот совет ја одби и последната жалба, поранешниот премиер Никола Груевски што ја добие одлуката, треба да се јави во затворот во Шуто Оризари на издржување на казната.

Боркица ги известила судските доставувачи дека Груевски не е дома

Фокус - 09.11.2018

Судските доставувачи вечерва со решението според кое жалбата на Никола Груевски е одбиена отишле на адресата на поранешниот премиер, но не го пронашле, објави ТВ 24. Вратата ја отворила сопругата на Груевски, Боркица и ги известила доставувачите ...

Кривичниот совет ја одби последната жалба на Груевски, поранешниот премиер ќе оди во затвор

МКД - 09.11.2018

Одбиена е и последната жалба на одбраната на Никола Груевски. Кривичниот совет ги одби жалбите на адвокатите на поранешниот премиер Никола Груевски. Ова решение ќе му биде испратено на Груевски, по што тој веднаш ќе мора да се пријави на издржување ...

Судски курир по втор пат не го најде Груевски дома

Алсат-М - 09.11.2018

Како што дознава Алсат-М, курир од Судот вечерва по вторпат заѕвонел на вратата на екс-премиерот Груевски, но повторно тој не бил дома. Во првиот обид да му го врачи решението, со кое Кривичниот совет ја потврди одлуката на судијата за извршување ...

Десетици тв екипи го чекаат доаѓањето на Груевски во Шутка

Канал5 - 09.11.2018

Пред затворот во Шутка вечерва десетици репортерски екипи го чекаат доаѓањето на Груевски, кој треба да започне со издржување на затворската казна. Јован Ѓорговски е пред затворот. Какви се изгледите тоа да се случи, со оглед дека веќе се појавија ...

НАЈНОВО: Телевизиски екипи чекаат Груевски да дојде во затворот Шутка

Алсат-М - 09.11.2018

Телевизиски екипи вечерва се собираат пред главниот влез на истражниот затвор во Шутка кај Скопје каде се очекува евентуално уште вечерва да дојде поранешниот премиер Никола Груевски. Тој треба да го започне служењето на двегодишната затворска казна ...

Судскиот курир и по третпат не го нашол Груевски

Нова ТВ - 09.11.2018

Никола Груевски се уште не го примил решението на Кривичниот ссовет, откако судскиот курир вечерва и по третпат се обидел да го најде во неговиот дом. Решението на Груевски ќе му биде врачено в понеделник кога тој треба да се појави на судско ...

Судскиот курир вечерва двапати не го нашол Груевски дома, ќе оди пак

МКД - 09.11.2018

Судскиот курир што треба на Никола Груевски да му го врачи решението за извршување на затворската казна вечерва двапати заѕвонил на вратата на експремиерот, но не го нашол дома. Првиот пат вратата ја отворила сопругата Боркица и рекла дека Груевски ...

Дали Никола Груевски ќе се појави во затвор вечерва?

24 Вести - 09.11.2018

Никола Груевски вечерва не бил пронајден дома откако судскиот доставувач дошол лично да му го достави решението со кое официјално му се одбива молбата за одлагање на затворската казна. Неговата сопруга Боркица Груевска на доставувачот од Судот му ...

Груевски уште не пристигна во Шутка

Сител - 09.11.2018

Новинарски екипи од речиси сите македонски медиуми вечерва пред затворот во Шутка се во исчекување на поранешниот премир Никола Груевски откако попладнево Кривичниот совет ја одби неговата последна жалба.

Судски курир и по третпат денеска не успеа да го најде Груевски

Алсат-М - 09.11.2018

Судскиот курир вечерва и по третпат не успеа да го најде осудениот екс-премиер Никола Груевски во неговиот дом за да му го достави лично на рака решението со кое му се одбива молбата за одлагање на затворската казна.

На Груевски останува дали ќе се пријави сам во затвор, судот не го најде дома

Сакам да кажам - 09.11.2018

Осудениот експремиер Никола Груевски во петокот вечерта не е најден дома од судскиот доставувач кој отишол лично на рака да му го достави решението со кое му се одбива молбата за одлагање на затворската казна.

Судскиот курир и по третпат не го нашол Груевски -решението ќе го добие во понеделник

Либертас - 09.11.2018

Никола Груевски се уште не го примил решението на Кривичниот ссовет, откако судскиот курир вечерва и по третпат се обидел да го најде во неговиот дом. Решението на Груевски ќе му биде врачено во понеделник кога треба да се појави на судско рочиште ...

Судот не успеал да му го врачи решението на Груевски, следен обид во понеделник на рочиштето за „Титаник“

А1 On - 09.11.2018

Судскиот курир вечерва не успеал да му го врачи на експремиерот Никола Груевски решението со кое тој треба да се јави на извршување на двегодишната затворска казна. Од сопругата на Груевски тој бил известен дека не е дома.

Судскиот курир уште еднаш вечерва ќе се обиде да му го врачи решението на Груевски

А1 On - 09.11.2018

Kурир од Кривичниот суд, попладнево два пати се обидел во домот на екс премиерот Никола Груевски да му го врачи решението со кое тој треба да се јави на извршување на двегодишната затворска казна.

ФОТО: Медиумите го чекаат Груевски пред Шутка

А1 On - 09.11.2018

Голем број новинари, сниматели и фоторепортери веќе неколку часа се пред затворот во Шуто Оризари и чекаат поранешниот премиер Никола Груевски да се пријави за отслужување на двегодишната затворска казна.

Груевски го нема, а треба да се јави на издржување на затворската казна

А1 On - 09.11.2018

Два часа откако Кривичниот совет ја потврди одлуката за неодложување на двегодишната затворска казна на Никола Груевски, експремиерот се уште се нема појавено во затворот во Шуто Оризари. Засега нема информација, дали службите на Кривичниот суд му ...

Судските служби не го нашле Груевски дома

Р.С.Европа - 09.11.2018

Како што неофицијално се дознава судските служби не му го доставиле решението на поранешниот премиер Никола Груевски, откако попладнето Кривичниот совет ја потврди одлуката за неодложување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ на СЈО.

„Правда за Никола Груевски“: Кога неправдата станува закон, отпорот станува должност

Курир - 09.11.2018

Иницијативата „Правда за Никола Груевски“ преку соопштение до јавноста информира дека внимателно ја следат ситуацијата и остануваат на нивниот став и барања за одложување на издржувањето на затворската казна од две години на поранешниот премиер ...

Судот ги одби жалбите на Груевски, медиумите го чекаат пред затворот „Шутка“

Тера - 09.11.2018

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје ги одбил жалбите на Никола Груевски и на неговите адвокати и го потврди решението на судијата за извршување санкции.

Груевски сè уште не се појавува во затворот

Макфакс - 09.11.2018

Два часа откако Кривичниот совет ја потврди одлуката за неодложување на двегодишната затворска казна на Никола Груевски, експремиерот сè уште се нема појавено во затворот во Шуто Оризари. Засега нема информација, дали службите на Кривичниот суд му ...

Судскиот курир третпат ѕвонел кај Груевски – не го нашол дома

+инфо - 09.11.2018

Решението на Груевски ќе му биде врачено в понеделник кога тој треба да се појави на судско рочиште за предметот „Титаник“. Никола Груевски се уште не го примил решението на Кривичниот совет, откако судскиот курир вечерва и по третпат се обидел да ...

Груевски се уште не е пристигнат во затворот во Шутка

Press24 - 09.11.2018

Новинарски екипи од речиси сите македонски медиуми вечерва пред затворот во Шутка се во исчекување на поранешниот премир Никола Груевски откако попладнево Кривичниот совет ја одби неговата последна жалба.

Конечна одлука- Груевски мора да оди во затвор

AKO - 09.11.2018

Кривичниот совет при Основен суд Скопје 1 одлучи дека поранешниот премиер Никола Груевски мора да оди во Шуто Оризари на издржување казна затвор во траење од две ...

Кривичниот совет го одби барањето за одложување на затворската казна на Груевски

Press24 - 09.11.2018

Кривичниот совет при основниот суд Скопје 1 одлучи да го одбие барањето на Никола Груевски да му биде одложено извршувањето на казната за 2 години затвор за случајот „Тенк“. Според ова, екс премиерот треба веднаш да се јави во затворот ...

Боркица рекла дека Груевски е излезен

+инфо - 09.11.2018

Груевски штом го прими решението, мора веднаш да се јави во затворот во Шутка на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“, но решението мора да го прими лично на ...

Одбиена и последната жалба на Груевски

Независен - 09.11.2018

Кривичниот совет ги одби жалбите на експремиерот Никола Груевски и на неговите адвокати, кои бараа одложување на затворската казна. Според процедурата, решението ќе му биде испратено. Доколку не го прими на куќната адреса, тогаш ќе му биде врачено ...

(Фото) Груевски уште го нема, медиумите го чекаат пред затворот во Шутка

Независен - 09.11.2018

Откако Кривичниот совет ги одби жалбите на експремиерот Никола Груевски и на неговите адвокати, кои бараа одложување на затворската казна, голем број новинари и сниматели се присутни пред капијата на затворот во Шутка, и го очекуваат неговото ...

Кривичен суд: Решението на Груевски повторно ќе му се достави в понеделник

Макфакс - 09.11.2018

Направен е обид да му се достави решението за издржување на затворската казна на Никола Груевски, но тој беше неуспешен, и официјално потврдија за „Макфакс“ од Кривичниот суд, додавајќи дека останува следниот обид да биде направен во понеделник.

Решението за затворска казна, Груевски, најверојатно, ќе го добие в понеделник

Макфакс - 09.11.2018

Пред истражниот затвор во Шутка голем број новинарски екипи веќе неколку часа го чекаат поранешниот премиер Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“.

„Правда за Никола Груевски“: Кога неправдата станува закон, отпорот станува должност

Нетпрес - 09.11.2018

Иницијативата „Правда за Никола Груевски“ преку соопштение до јавноста информира дека внимателно ја следат ситуацијата и остануваат на нивниот став и барања за одложување на издржувањето на затворската казна од две години на поранешниот премиер ...

Боркица ги известила судските доставувачи дека Груевски не е дома

iPortal - 09.11.2018

Судските доставувачи вечерва со решението според кое жалбата на Никола Груевски е одбиена отишле на адресата на поранешниот премиер, но не го пронашле, објави ТВ 24. Вратата ја отворила сопругата на Груевски, Боркица и ги известила доставувачите ...

Новинарски екипи го чекаат Груевски пред Шутка

Нетпрес - 09.11.2018

Новинарски екипи од речиси сите македонски медиуми пред затворот во Шутка се во исчекување на поранешниот премир Никола Груевски откако попладнево Кривичниот совет ја одби неговата последна жалба, пренесува во петокот вечерта телевизијата Сител Нема ...

Груевски се уште не се пријави во „Шутка“

Стандард - 09.11.2018

Вечерва пред затворот во Шутка новинарски екипи очекуваат експремиерот на Македонија, Никола Груевски откако попладнево Кривичниот совет ја одби неговата последна жалба. Нема официјални информации дали одлуката е испратена до Груевски, но ...

Во живо: Телевизиски екипи собрани пред истражниот затвор Шутка, го чекаат Груевски

Шеталиште - 09.11.2018

Иако уште нема точна информација дали Груевски го добил решението за извршување на затворската казна, но телевизиските екипи сигурно не сакаат да го испуштат овој момент, па будно чекаат пред затворот.

Новинари и сниматели го чекаат Груевски пред Шутка

Бриф - 09.11.2018

Откако денеска Кривичниот совет ја одби и последната жалба, поранешниот премиер Никола Груевски штом ја добие одлуката, треба да се јави во затворот во Шуто Оризари на издржување на казната.

Советот ја одби последната жалба – Груевски ќе мора да оди во затвор

ТВ21 - 09.11.2018

И последната жалба која ја имаше поднесено екс премиерот на Македонија, Николе Груевски е одбиена. Жалбите кои адвокатите на Груевски ги поднесуваа со Кривичниот совет, сите беа одбиени. Сега Груевски ќе мора да се пријави на издржување на ...

Судскиот курир двапати не го нашол Груевски за да му го врачи решението

Слободен Печат - 09.11.2018

Веднаш штом ќе го добие, Никола Груевски ќе мора да се пријави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ на СЈО. Судскиот курир двапати се обидел да му го врачи решението за извршување на казната на поранешниот премиер, но не ...

ВО ЖИВО: ТВ екипи го чекаат Груевски пред „Шутка“

ТВ21 - 09.11.2018

Голем број на ТВ екипи се наоѓаат пред затворот „Шутка“ каде што го очекуваат доаѓањето на екс премиерот Никола Груевски. Одлуката која судот ја донесе е конечна, а одбиени се сите жалби кои адвокатите ги имаа поднесено со Кривичниот ...

„Правда за Никола Груевски“: Кривичниот совет да ја прифати жалбата на пратеникот Никола Груевски

Република - 09.11.2018

Иницијативата Правда за Никола Груевски бара и очекува кривичниот совет внимателно да ги согледа сите факти и аргументи наведени во жалбата на пратеникот Никола Груевски и да ја прифати со што ќе дозволи одложување на издржувањет о на казната.

Судскиот курир по трет пат тропна на вратата на Груевски – тој не бил дома

ТВ21 - 09.11.2018

И третиот обид на судскиот курир да го најде Никола Груевски во неговиот дом завршил неуспешно. Екипите на ТВ 21 веќе се на терен, ги следиме сите случувања и известуваме од минута во ...

Телевизиски екипи собрани пред истражниот затвор Шутка, го чекаат Груевски

Слободен Печат - 09.11.2018

Иако уште нема точна информација дали Груевски го добил решението за извршување на затворската казна, но телевизиските екипи сигурно не сакаат да го испуштат овој момент, па будно чекаат пред затворот.

Судскиот курир повторно не го нашол Груевски, решението ќе го добие во понеделник

Слободен Печат - 09.11.2018

Исто така, тој може да се пријави во затворот и во текот на викендот, без решението на Кривичниот совет. Судскиот курир не успеал да го најде дома поранешниот премиер, така што решението за издржување на затворска казна сè уште не стигнало до него.

Долга ноќ пред затворот во Шутка, мали шанси Груевски сам да се пријави

CivilMedia - 09.11.2018

Никола Груевски не е дома. Во моментов, не е познато каде се наоѓа. Нему прво треба да сму се достави судското решение лично на рака, по што тој има обврска самиот да се пријави во затворот во Шутка.

Кривичниот совет ги одби жалбите, Груевски ќе мора да се пријави во затворот во „Шутка“ – ТВ21 во живо

ТВ21 - 09.11.2018

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје ги одбил жалбите на Никола Груевски и на неговите адвокати и го потврди решението на судијата за извршување санкции.

Чекајќи го Груевски -МИА во живо од пред затворот Шутка!

Локално - 09.11.2018

Сите го чекаат Никола Грувски пред истражнот затвор Шутка во Скопје. Голем број ни новинарски екипи чекаат на неговиот почеток на издржувањето на затворската казна. Има и граѓани кои сакаат да го видат како влегува зад решетки.

Груевски и неговите последни 48 часа на слобода

CivilMedia - 09.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски ги користи последните часови на слобода. Тоа може да трае најмногу 48 часа. Тој се очекува да пристигне во затворот Шутка вечерва со свој превоз или во понеделник, откако ќе присуствува на рочиштето за случајот ...

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

МК News - 09.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Груевски се уште не пристигна во Шутка

MTM - 09.11.2018

Новинарски екипи од речиси сите македонски медиуми вечерва пред затворот во Шутка се во исчекување на поранешниот премир Никола Груевски откако попладнево Кривичниот совет ја одби неговата последна жалба.

Груевски во затвор

Centar - 09.11.2018

Pоследната жалба која ја имаше поднесено екс премиерот на Македонија, Николе Груевски е одбиена, со што некогашниот премиер ќе мора во затвор. Жалбите кои адвокатите на Груевски ги поднесуваа со Кривичниот совет, сите беа одбиени.

Судски курир не го нашол дома Груевски?

Фактор - 09.11.2018

Судскиот курир што треба на eкс премиерот, Никола Груевски да му го врачи решението за извршување на затворската казна вечерва двапати заѕвонил на вратата на Груевски, но не го нашол дома.

По трет пат судскиот курир тропна на врата и не го пронајде Груевски

24Инфо - 09.11.2018

По трет пат судскиот курир тропна на врата и не го пронајде Груевски Направен е обид да му се достави решението за издржување на затворската казна на Никола Груевски, но тој беше неуспешен, и официјално потврдија за „Макфакс“ од Кривичниот суд, ...

Судските доставувачи го бараат, новинарите го чекаат, само Груевски знае кога ќе дојде во „Шутка“

24Инфо - 09.11.2018

Судските доставувачи вечерва со решението според кое жалбата на Никола Груевски е одбиена отишле на адресата на поранешниот премиер, но не го пронашле, објави ТВ 24. Вратата ја отворила сопругата на Груевски, Боркица и ги известила доставувачите ...

Медиумите го чекаат Груевски пред Шутка

Фактор - 09.11.2018

Медиумите вечерва се пред главниот влез на истражниот затвор Шутка, каде се очекува евентуално уште вечерва да дојде екс премиерот, Никола Груевски. Тој треба да го започне издржувањето на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“ за набавка ...

СЕ КОРИСТАТ СИТЕ НАЧИНИ ДА НЕ ОДИ ВО ЗАТВОР: Груевски уште ќе се шета на слобода

Фактор - 09.11.2018

Екс лидерот на опозициската ВМРО ДПМНЕ и екс премиер Никола Груевски, останува и понатаму на слобода, иако вчера требаше да се јави на издржување двегодишна затворска казна. Причината за тоа е фактот дека Кривичниот совет уште ги добива жалбите на ...

Иницијатива „Правда за Никола Груевски“: Со внимание ја очекуваме одлуката на второстепениот кривичен совет

еМагазин - 09.11.2018

Иницијативата „Правда за Никола Груевски“ со внимание ја очекува одлуката на второстепениот кривичен совет по жалбата на Никола Груевски во врска со одбивањето на барањето за одложување на издржувањето на казната, информираат од движењето „Правда за ...

Каде е Груевски?

Пулс24 - 09.11.2018

Груевски вечерва требаше да се пријави во Затвор на издржување на затворската казна за случајот со Мерцедесот. Сите негови жалби беа отфрлени, и последната денеска. Па затоа десетици новинарски екипи вечерва го чекаат пред затворот, за да го снимат ...

Решението Груевски ќе го добие в понеделник

Фактор - 09.11.2018

Решението на eкс премиерот Никола Груевски ќе му биде врачено в понеделник кога тој треба да се појави на судско рочиште за предметот „Титаник“. Три пати судски курир не успеал да го најде дома.

“Од врвот директно на дното”: Еве кога Груевски ќе оди во затвор

Centar - 09.11.2018

Пред истражниот затвор во Шутка голем број новинарски екипи веќе неколку часа го чекаат поранешниот премиер Никола Груевски кој треба да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

Сител - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Ќе се појави ли Груевски денеска пред затворската капија во Шутка?

Алсат-М - 08.11.2018

Денеска е денот кога екс премиерот Груевски треба да се јави на издржување двегодишна затворска казна во Шутка. Тој правосилно е осуден на две години затвор поради малверзации сторени додека беше премиер, а се однесуваат на тендерската постапка при ...

Груевски денеска нема да влезе во затворот во Шутка

Фокус - 08.11.2018

Иако на упатниот акт беше наведен датумот 8 ноември на кој екс премиерот Никола Груевски треба да се појави во истражниот затвор „Скопје“, за да одлежи две години затвор, сепак тој денеска нема да се упати кон населбата Шуто Оризари.

До одлуката за жалбите Груевски нема да се јави во затвор

Телма - 08.11.2018

Иако во упатниот акт е определен денешниот ден за поранешниот премиер Никола Груевски да се јави во затворот во Шутка, извесно е дека тоа нема да се случи бидејќи се уште трае рокот за поднесување жалби, откако Кривичниот суд во петокот ја одби ...

Екс премиерот Груевски ќе чека нов термин за отслужување на казната затвор

Канал5 - 08.11.2018

Експремиерот Никола Груевски ќе чека нов термин да се јави во затворот во Шутка за извршување на двегодишната затворска казна, која му беше досудена за набавката на луксузниот Мерцедес. Според упатниот акт, тој требаше најдоцна до денеска да се ...

Груевски не замина во затвор – се чека одлуката на Кривичниот совет

Нова ТВ - 08.11.2018

Денеска истекува последниот рок до кога Груевски и неговите адвокати можеа да поднесат жалби по решението на судија за извршување на санкции со кое се одби молбата на Груевски за одложување на затворската казна.

Груевски денес куртули од затвор, по жалбените одлуки од судот ќе се знае кога ќе оди зад решетки

МКД - 08.11.2018

Поранешниот премиер, Никола Груевски денес нема да оди во затвор бидејќи сѐ уште течат роковите за жалби на одлуката од судијата за извршување на санкции кој одби да му го одложи одењето во затвор.

До понеделник ќе се знае дали Груевски ќе добие одложување или ќе оди на издржување на казната

Телма - 08.11.2018

Попладнево пред истекот на рокот експремиерот Груевски поднел жалба до кривичниот совет составен од тројца судии, кој во наредните три дена треба да одлучи дали Груевски ќе добие одлагање на затворската казна од најмногу 3 месеца, или ке ја потврди ...

Груевски уште неколку дена на слобода

Алсат-М - 08.11.2018

Никола Груевски денеска не замина во затвор. Жалбената постапка му купи уште неколку дена слобода. Неговите адвокати уште во понеделникот доствија жалба до кривичен совет во скопска единица, откако претходно му беше одбиена молбата, одењето во ...

До понеделник, одлука дали Груевски ќе оди в затвор

24 Вести - 08.11.2018

Никола Груевски ги одбројува последните 72 часа за да ја слушне конечната одлука која ќе му ја одреди судбината. И последната жалба за одложување на затворот пристигна до Кривичниот суд. Ја напишал и испратил лично поранешниот премиер.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

Кајгана - 08.11.2018

Скопје, 8 ноември 2018 (МИА) – Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Kога Груевски ќе оди во затвор ќе се знае по жалбените одлуки на судот

Р.С.Европа - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичниот суд за МИА.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

А1 On - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Мали се шансите Груевски денеска да се појави пред затворската капија во Шутка

А1 On - 08.11.2018

Денеска екс премиерот и екс лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски треба да се јави на издржување двегодишна затворска казна во Шутка. Тој правосилно е осуден на две години затвор поради злоупотреба на службената должност додека беше премиер, а се ...

Груевски засега останува на слобода

Глас на Америка - 08.11.2018

Во Кривичниот суд сеуште пристигаат жалбите на неговиот адвокатски тим за одлуката со која се одби барањењто за одложување на издржување на затворската казна. Се очекува денеска и Груевски да поднесе жалба СКОПЈЕ - Кривичниот совет во скопскиот ...

Груевски денеска сепак нема да оди во затворот во Шутка

Press24 - 08.11.2018

Никола Груевски треба да се појави во истражниот затвор „Скопје“ за да одлежи две години затвор, сепак тој денеска нема да се упати кон населбата Шуто Оризари. Во Кривичниот суд од вчера почнале да пристигаат поединечните жалби на сите адвокати од ...

Груевски денеска нема да влезе во затворот во Шутка

Тера - 08.11.2018

Иако на упатниот акт беше наведен датумот 8 ноември на кој екс премиерот Никола Груевски треба да се појави во истражниот затвор „Скопје“, за да одлежи две години затвор, сепак тој денеска нема да се упати кон населбата Шуто Оризари.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

Вечер - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

Н.Македонија - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

Press24 - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Сите жалби на Груевски пристигнаа во Кривичен

+инфо - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

До понеделник одлука кога Груевски ќе оди во затвор

Независен - 08.11.2018

Во Кривичниот суд стигна и жалбата на поранешниот премиер Никола Груевски кој бара одложување на двегодишната затворска казна за случајот „Тенк“. Со тоа од утре почнува да тече рокот од три дена и до понеделник Кривичниот совет треба да ја донесе ...

Груевски денес нема да оди во затвор, адвокатите вложија жалби

Вечер - 08.11.2018

Eкс премиерот Никола Груевски, денес нема да се појави во истражниот затвор „Скопје“,во Шутка иако го доби упатниот акт со кој се упатува на издржување на двегодишната затворска казна за набавка на владиниот мерцедес “тежок” 600 000 евра бидејќи во ...

Груевски ќе чека нов термин за Шутка

+инфо - 08.11.2018

Кривичниот совет кој ќе одлучува за жалбите, ќе треба на Груевски да му одреди нов термин кога тој да се јави во затворот во Шуто Оризари, без разлика дали ќе го одложи издржувањето на казната за неколку месеци или не.

Груевски денеска нема да влезе во затворот во Шутка

iPortal - 08.11.2018

Иако на упатниот акт беше наведен датумот 8 ноември на кој екс премиерот Никола Груевски треба да се појави во истражниот затвор „Скопје“, за да одлежи две години затвор, сепак тој денеска нема да се упати кон населбата Шуто Оризари.

Груевски денеска треба да се јави во затворот Шутка, но може да добие одложување

Мета - 08.11.2018

Според упатниот акт од кривичниот суд, Никола Груевски денеска треба да се јави во затворот во Шутка, поради одржување на казната од две години затвор изречена во случајот „Тенк“. Во Кривичниот суд од вчера почнале да пристигаат поединечните жалби ...

Груевски денеска нема да влезе во затворот во Шутка

Локално - 08.11.2018

Иако на упатниот акт беше наведен датумот 8 ноември на кој екс премиерот Никола Груевски треба да се појави во истражниот затвор „Скопје“, за да одлежи две години затвор, сепак тој денеска нема да се упати кон населбата Шуто Оризари, пишува Фокус.

Сите жалби се пристигнати, судот има рок до недела да одлучи за одењето на Груевски во затвор

iPortal - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски в затвор

Бриф - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

Локално - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Груевски чека одговор на жалбите во врска со затворската казна

OhridNews - 08.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски денес нема да оди во затворот во Шутка на издржување затворска казна. Иако денешниот датум стои во упатниот акт, се уште трае рокот за поднесување жалби, откако Кривичниот суд во петокот ја одби молбата на ...

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

Слободен Печат - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Груевски денеска куртули од затвор, се спаси со жалби во последниот ден од рокот

Бриф - 08.11.2018

Иако во упатниот акт е определен денешниот ден за поранешниот премиер Никола Груевски да се јави во затворот во Шутка, извесно е дека тоа нема да се случи бидејќи се уште трае рокот за поднесување жалби, откако Кривичниот суд во петокот ја одби ...

Груевски денеска треба да се јави во затворот во Шутка

ТВ21 - 08.11.2018

Според упатниот акт од кривичниот суд, Никола Груевски денеска треба да се јави во затворот во Шутка, поради одржување на казната од две години затвор изречена во случајот „Тенк“. Сепак, засега пратеничкиот мандат го штити поранешниот Премиер, ...

Следните 72 часа се “критични” за Груевски

Слободен Печат - 08.11.2018

Кривичниот Совет на скопска единица има три дена, заедно со денешниот ден, да одлучи дали ќе го прифати или не барањето на осудениот Никола Груевски за одложување на казната на затвор во време траење од две години која му ја изречена за случајот ...

Судот има три дена да одлучи дали Груевски ќе оди во затвор

еМагазин - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд. Од судот информираат дека од утре тече рокот од три дена во кои ...

По жалбените одлуки од судот ќе се знае кога Груевски ќе оди во затвор

MTM - 08.11.2018

Сите жалби против решението на судијата за извршување санкции кој постапува по предметот на поранешниот премиер Никола Груевски се пристигнати во судот, потврдија од Кривичениот суд за МИА.

Груевски денес нема да оди во затвор

Бизнис Вести - 08.11.2018

Денеска требаше екс премиерот Груевски да се јави на издржување двегодишна затворска казна во Шутка. Во Кривичниот суд пристигнале жалби од адвокатите на Груевски на одлуката на судијата за извршување санкции, кој одби да му го одложи издржувањето ...

Уште колку дена останува Никола Груевски на слобода?

Фактор - 08.11.2018

До понеделник ќе се знае дали eкс премиерот, Никола Груевски ќе добие одложување или ќе оди на издржување на казната затвор за случајот „Тенк“. Пред истекот на рокот Груевски попладнево поднел жалба до кривичниот совет и тој во наредните три дена ...

Речиси е извесно дека Груевски утре нема да оди во затвор

Телма - 07.11.2018

15 минути доцнеше на судењето за „Титаник“ и наиде на затворена врата. Експремиерот Никола Груевски избегна да одговори на новинарските прашања и за постапката за одземањето на мандатот, но и за обидите да ја одложи затворската казна.

Фокус: Од затворот информираат дека имаат богата библиотека – Груевски ќе има можност да чита

iPortal - 07.11.2018

Еден од најугледните медиуми во Македонија „Фокус“ вели дека доколку на екс премиерот Никола Груевски не му биде одложено издржувањето на двегодишната затворската казна, тој на 8 ноември ќе треба самиот да се пријави на издржување на казната во ...

СЕ ЧЕКА ОДЛУКА ЗА ЗАТВОР: Последен ден на слобода за Груевски или сепак не?!

Фактор - 07.11.2018

Јавноста е во исчекување што ќе одлучи Кривичниот совет по жалбата на екс премиерот Никола Груевски да му се пролонгира затворската казна. Дел од медиумите пренесоа дека Груевски експресно ја обжалил одлуката за одбиената молба за одложување на ...

Груевски експресно ја обжалил одлуката за одбиената молба за одложување на затворот

Телма - 06.11.2018

Од кривичниот суд велат дека сеуште не ја добиле жалбата од Никола Груевски на одлуката на судија на претходна постапка за да се формира и да одлучува кривичен совет. Неофицијлано докуементите се испратени преку пошта. И патуваат кон судот.

Сеуште не се знае дали Груевски ќе оди во затвор на 8 ноември

24 Вести - 06.11.2018

Адвокатите на Никола Груевски поднеле жалба до кривичниот совет и бараат на екс премиерот да му се одложи одењето во затвор. Дел од нив за тв24 велат дека очекуваат и Груевски лично да побара одлагање на затворот од тричлениот совет од судии.

Груевски со жалба до Кривичниот совет бара одложување на издржувањето на затворската казна

А1 On - 06.11.2018

Адвокатите на експремиерот Никола Груевски, осуден на двегодишна затворска казна, вчера поднеле жалба до Кривичниот совет за одложување на издржувањето на казната. Претходно одбраната на Груевски по одлуката на Апелацискиот суд со која се потврди ...

(ВИДЕО) Политичкиот и приватниот живот на Груевски – тема во Студио 1

Либертас - 06.11.2018

Политичката недела забрзува, а ќе ја одбележи одлуката дали ќе му биде одземен политичкиот мандат на поранешниот премиер Никола Груевски и дали тој до петок ќе се пријави за издржување на двегодишната затворска казна како што налага законот.

Затворот во Шутка подготвен за доаѓањето на Груевски – тема во Студио 1

Либертас - 06.11.2018

Во отвореното Студио 1 се вклучи екипата на 1ТВ од пред затворот во Шутка за да ни ги пренесе сликите од условите во коишто казната веројатно ќе ја издржува поранешниот премиер Никола Груевски.

Груевски упатил барање до Кривичен совет за одложување на затворската казна

Макфакс - 06.11.2018

Адвокатите на експремиерот Никола Груевски, осуден на двегодишна затворска казна за случајот со набавката на луксузниот мерцедес од 600 илјади евра, вчера поднеле жалба до кривичниот совет за одложување на издржувањето на казната.

Груевски испрати жалба до Кривичниот совет за одложување на издржувањето на затворската казна

Press24 - 06.11.2018

Адвокатите на поранешниот премиер Никола Груевски, осуден на двегодишна затворска казна, вчера поднеле жалба до Кривичниот совет за одложување на издржувањето на казната, откако претходно беше одбиена молбата со која бараа да се одложи издржувањето ...

„Независен весник“ во затворот „Скопје“: Шутка не е белиот дворец

Независен - 06.11.2018

Луѓе со кеси во рацете, полни со храна, чекаат на капијата во Казнено-поправниот дом „Скопје“, познат во јавноста како затворот во Шутка. Кога ќе ги поминете проверките и ќе влезете низ главната капија, на двете страни од патеката има обработено ...

Затворот во Шутка подготвен за доаѓањето на Груевски – тема во Студио 1

iPortal - 06.11.2018

Во отвореното Студио 1 се вклучи екипата на 1ТВ од пред затворот во Шутка за да ги пренесе сликите од условите во коишто казната веројатно ќе ја издржува поранешниот премиер Никола Груевски.

Ќе оди ли Груевски во затвор на 8 ноември?

Локално - 06.11.2018

Адвокатите на Никола Груевски поднеле жалба до кривичниот совет и бараат на екс премиерот да му се одложи одењето во затвор. Дел од нив очекуваат и Груевски лично да побара одлагање на затворот од тричлениот совет од судии.

Груевски се жали за затворската казна, утре собранието одлучува за одземање на имунитетот

ТВ21 - 06.11.2018

На само два дена пред одењето во затвор , Адвокатите на Никола Груевски по пошта испратија нова жалба за одложување. Причините исти. За жалбата до Кривичниот совет, Груевски лично се обратил до претседателот на Собранието , Талат Џафери од кого ...

Груевски може и да не мора да оди во затвор на 8 ноември

Сакам да кажам - 05.11.2018

Осудениот експремиер Никола Груевски може да го пролонгира одењето во затвор откако денеска ја прими одлуката на судијата за извршување санкции дека му се одбива жалбата на упатниот акт да се јави во Шутка до 8 ноември, брифираат судски извори.

Груевски може да ќари уште некој ден на слобода

Фокус - 05.11.2018

Откако екс премиерот Никола Груевски во петокот го доби решението на судијата за извршување на санкции според кое не му се одложува издржувањето на затворската казна и дека на 8 ноември треба да оди во затворот “Скопје”, Груевски сепак може за ...

Судски курир му го даде на Груевски одбиеното барање за затворот

Алсат-М - 05.11.2018

Судијката Добрила Кацарска го чекаше обвинетиот Мунир Пепиќ. Судијата Душко Јосифовски пак, го чекаше обвинетиот Никола Груевски. Две судници во скопска единица се претворија денеска во чекалници.

Се поместува ли датумот за извршување на казната затвор за експремиерот Никола Груевски?

Телма - 05.11.2018

Задоцни 12 минути, судската полиција му ја отклучи вратата на новата судска зграда, а Судечкиот совет на процесот на СЈО отпочна да емитува аудио „бомби“ како докази против него и останатите обвинети.

Дали Груевски ќе оди во затвор во четврток или ќе има пролонгирање поради роковите за жалба

24 Вести - 05.11.2018

На три дена пред датумот предвиден за да влезе во затвор, неизвесно е дали Никола Груевски во четврток ќе ја помине капијата во Шуто Оризари. Рокот за жалба до Kривичниот совет, може да му донесе уште ден, два повеќе на слобода, доколку Кривичниот ...

ВИДЕО: Груевски одмавна со рака на прашањето дали ја примил одлуката за неодложување на затворската казна

А1 On - 05.11.2018

Експремиерот Никола Груевски по завршување на денешното рочиште за случајот „Титаник“ запрашан од новинарите дали ја добил одлуката од Кривичниот суд за не одложување на затворската казна, тој само одмавна со раката по што продолжи во старата зграда ...

ВИДЕО: Груевски неделава куртули, со жалба ќе го одложи затворот?

Либертас - 05.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски во суд ја доби одлуката со која и официјално е информиран дека му е одбиена молбата за одложување на затворската казна. Пред камерите не сакаше да коментира.

(Видео) Груевски одмавна со рака на прашањето дали ја примил одлуката за затворската казна

Макфакс - 05.11.2018

Експремиерот Никола Груевски по завршување на денешното рочиште за случајот „Титаник“ прашан од новинарите дали ја добил одлуката од кривичниот суд за неодложување на затворската казна, само одмавна со раката по што продолжи во старата зграда на ...

Никола Груевски утринава пристигнува во Основниот суд Скопје 1 за судењето за „Титаник“

Нетпрес - 05.11.2018

Осудениот експремиер Никола Груевски може да го пролонгира одењето во затвор откако денеска ја прими одлуката на судијата за извршување санкции дека му се одбива жалбата на упатниот акт да се јави во Шутка до 8 ноември, брифираат судски извори.

Судски курир му го даде на Груевски одбиеното барање за затворот

Бриф - 05.11.2018

Судијката Добрила Кацарска го чекаше обвинетиот Мунир Пепиќ. Судијата Душко Јосифовски пак, го чекаше обвинетиот Никола Груевски. Две судници во скопска единица се претворија денеска во чекалници.

Груевски неделава куртули, жалбата му го одложува затворот

iPortal - 05.11.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски во суд ја доби одлуката со која и официјално е информиран дека му е одбиена молбата за одложување на затворската казна. Пред камерите не сакаше да коментира.

КРИВИЧЕН СОВЕТ НА ПОТЕГ: Ќе се спаси ли Груевски привремено од затвор?

Фактор - 05.11.2018

Се ближи рокот кога екс премиерот Никола Груевски ќе треба да се јави во затворот во Шуто Оризари. Поранешниот лидер на ВМРО ДПМНЕ е се поблиску до затвор а единствено спас за пролонгирање на затворската казна сега е Кривичниот суд.

(Видео) Груевски одмавна со рака на прашањето дали ја примил одлуката за затворската казна

Centar - 05.11.2018

Експремиерот Никола Груевски по завршување на денешното рочиште за случајот „Титаник“ прашан од новинарите дали ја добил одлуката од кривичниот суд за неодложување на затворската казна, само одмавна со раката по што продолжи во старата зграда на ...