TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Жежок бакнеж на Кеба и Џеј во уста на свадбата на Сверина и Игор

Репортер - 29.11.2015

Џеј Рамадановски беше меѓу бројните гости – пејачи на гламурозната свадба на Сверина и Игор Којиќ во Белград, а таткото на младоженецот, Драган Којиќ Кеба на мошне интимен начин ја сподели радоста со колегата и стариот пријател.

ФОТО: Сега е мажена жена - Северина ги шокира фановите

Press24 - 29.11.2015

Сексипилната Северина откако се омажи не објавува провокативни фотографии. Таа на својот Инстаграм профил, веќе една недела нема ставено разголена фотографија. Дали ќе облече мрежести хулахопки и секси корсет, останува да видиме.

Сопругата му е најважна: Игор се скара со родителите поради Северина?

Press24 - 29.11.2015

Откако сестрата и мајката на Северина изразија незадоволство за нејзиниот брак, изгледа дека се појави проблем и кај најблиските на Игор. Во семејството Којиќ меѓусебните односи се лоши, пишуваат српските медиуми.

ЦИРКУС: Кеба се лути, Игор и Севе му се смеат (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 29.11.2015

Игор Којиќ објави кратко видео на кое неговиот татко Кеба чита новински написи за свадбата на својот син и Северина Вучковиќ . При тоа, Кеба особено го погодува коментарот: „…дури и на музиката на својот свекор, невестата не ја симнуваше насмевката ...

СЛАТКО: Синот на Северина дотеран на свадбата на мама (ФОТО)

Убавина и Здравје - 29.11.2015

Иако помина точно една недела од „свадбата на годината“, како што повеќето медиуми ја нарекоа венчавката на Северина Вучковиќ (43) и Игор Којиќ (28) , интересот на јавноста, а и на медиумите, не стивнува.

Кеба страсно го бакна Џеј во уста на свадбата на Сверина и Игор (видео)

Република - 29.11.2015

Џеј Рамадановски беше меѓу бројните гости – пејачи на гламурозната свадба на Сверина и Игор Којиќ во Белград, а таткото на младоженецот, Драган Којиќ Кеба на мошне интимен начин ја сподели радоста со колегата и стариот пријател.

Ќе плачете од смеење: Кеба го чита извештајот од свадбата на Игор и Сверина (видео)

Република - 29.11.2015

Колку е одбра атмосферата во семејниот дом на Којиќи најдобро покажува снимката која ја сподели малиот Кеба на Инстаграм, а на која снаата и синот Игор „умираат“ од смеење. Кеба чита новински написи додека Игор и Сверина се смеат на коментарот: ...

Божеее што направи Игор Којиќ за Северина ќе ве лансира на СЕДМО НЕБО!

Вистина.мк - 29.11.2015

По венчавката одржана во Белград на Северина и Игор, многумина забележаа дека младенците направија промени на своите Инстраграм профили. Прво Северина го смени презимето во Којиќ, а Игор драстично го намали бројот на лица кои ги „следи“.

ГОРДА МАМА: Еве како изгледаше синот на Северина на нејзината свадба! (фото)

Вистина.мк - 29.11.2015

Српската тазе снаа Северина Којиќ на својот Инстаграм профил прикачи фотографија од нејзиниот син Александар направен на нејзината свадба со Игор Којиќ. Откако го покажа 28-годишниот сопруг во елегантно издание, сега на Инстаграм го покажа и ...

Сестрата на Северина продолжува со скандалозните изјави за нејзината свадба

Хитпортал - 28.11.2015

Откако пред неколку дена изјави дека на свадбата на Северина не дошла од „почитување кон загинатите хрватски бранители“, Зденка Жуниќ, најстарата сестра Вучковиќ, вели дека нивната мајка Ана не е задоволна од тоа што Северина се омажила за Србин.

НОВИ КРИТИКИ ОД СЕСТРАТА: Северина ќе плаче како Вуковар

Телеграф - 28.11.2015

Таа не може да си прости што Северина се омажила за 15 години помладо момче, а згора на тоа и Србин и дека се возела со „стокец“ и играла ора Зденка, постарата сестра на Северина сѐ уште не може да се помири што таа се омажи за Србин.

(ГАЛЕРИЈА) СИТЕ “ФРАЕРИ“ НА СЕВЕ: Игор можеби е последниот, а кој и бил првиот?

Репортер - 28.11.2015

Северина се омажи во во септември последниот нејзин избраник е Игор Којиќ, а свадбата беше минатиот викенд. Отакако Севе се омажи за Игор, ви ги претставуваме последните момчинња, големи и мали љубови на хрватската пејачка.

Тони Цетински е во кумство со Северина, а не и се појави на свадбата

+инфо - 28.11.2015

Иако хрватскиот кантавто р Тони Цетински и поп-ѕвездата Северина Вучковиќ се долгогодишни пријатели и ги врзува дури и кумство, пејачот не се појави на нејзината свадбена веселба која се одржа на 22 ноември во белградскиот хотел „Краун плаза“.

Таа ли го натера на ова, Игор ја има само Северина

Курир - 28.11.2015

По венчавката одржана во Белград на Северина и Игор, многумина забележаа дека младенците направија промени на своите Инстраграм профили. Прво Северина го смени презимето во Којиќ, а Игор драстично го намали бројот на лица кои ги „следи“.

Сестрата на Игор Којиќ ќе ве расплака со овие фотографии!

Вистина.мк - 28.11.2015

Наташа Којиќ поради обврски во Америка не присуствуваше на свадбата на нејзиниот брат Игор Којиќ со Северина. Оттогаш изгледа младата Наташа ја фати носталгија за татковината и семејството, па постојано прикачува фотографии.

Ова е најтажната фотографија по свадбата на Северина и Игор!

Вистина.мк - 28.11.2015

Северина и Игор откако излегоа од куќата на Којиќ од каде беа испратени со трубачи, влегоа во „стокец“ и заминаа на свадбената прослава. Тоа е истиот автомобил со кој таткото на Игор, Кеба ја однел својата сопруга Оља на нивната свадба, а сега ...

Чоколадото кое предизвика бура во Хрватска

Канал5 - 27.11.2015

Овие чоколади ги знаеме како „Сека и брацо“ но за свадбата на Северина се направи нова серија од 600 чоколади кои беа наречени „Северина и Игор“. Овој потег на компанијата за слатки беше остро критикуван од Здружението на родители на деца со посеби ...

ФОТО: Игор бесен на Кеба - немој да го правиш тоа

Press24 - 27.11.2015

Кеба на својот Инстаграм профил објави фотографија со мустаки. Неговиот син Игор му забележа дека го копира. ...

Откриено: Зошто Тони Цетински не беше на свадбата на Северина

Хитпортал - 27.11.2015

Музичарот и Северина се поврзани со долгогодишно пријателство, па дури и кумство, но Цетински на нејзината свадба во Белград не се појави. Како што пишува дневник.хр. по градските кулоари се зборувало дека Цетински и Северина се скарале, а како ...

Северина вака и ја затна устата на сестрата која не и дојде на свадба

Хитпортал - 27.11.2015

Тазе госпоѓата Којиќ со овој гест јасно покажа што мисли за изјавите на нејзината сестра која поради тоа што пејачката се омажила за Србин не дошла на нејзина венчавка. Сестрата на Северина Зденка Жуниќ се огласи и кажа дека не го одобрува бракот на ...

Сестрата на Северина се огласи: „Душата ми плаче“

Курир - 27.11.2015

Зденка Вучковиќ Жуниќ и испрати на својата сестра Северина честитка по повод нејзината венчавка со Игор Којиќ и напишала дека „душата и плаче“. Зденка додаде дека не ја препознава сопствената сестра бидејќи се омажи за Србин.

Северина и Игор: Чоколадата која предизвика бура во Хрватска

Хитпортал - 27.11.2015

Претседателката на Здружението на родители на деца со посебни потреби од Хрвастка „Барањски лептиричи“ направиле вистински хаос во Хрватска откако на Фејсбук се свртиле против компанијата „Звечево“.

Сестрата на Северина се огласи: „Душата ми плаче“

Press24 - 27.11.2015

Зденка Вучковиќ Жуниќ и испрати на својата сестра Северина честитка по повод нејзината венчавка со Игор Којиќ и напишала дека „душата и плаче“. Зденка додаде дека не ја препознава сопствената сестра бидејќи се омажи за Србин.

(ФОТО) Игор бесен на Кеба – немој да го правиш тоа

Репортер - 27.11.2015

Кеба на својот Инстаграм профил објави фотографија со мустаки. Неговиот син Игор му забележа дека го копира. ...

СЕСТРАТА НА СЕВЕРИНА ЗГРОЗЕНА: Свести се ќе плачеш како Вуковар!

Репортер - 27.11.2015

Зденка Вучковиќ и испрати честитка на Северина (43) по повод нејзиното венчавање со Игор Којиќ (28). И напиша дека “душата и трепери и плаче“ Додаде дека сега “сестрата не си ја препознава“ бидејќи Северина се омажила за Србин.

Северина се сели кај свекорот, добиле 250.000 евра на свадбата, 30 ќе потрошат за реновирање

МК News - 27.11.2015

Северина веќе почна да се однесува како вистинска српска снаа. Имено пејачката реши заедно со сопругот Игор Којиќ да живеат во куќата на свекорот и свекрвата. Севе ќе влози 30.000 евра во реновирање на вилата на Кеба на Бежанијска коса.

Чоколадото „Северина и Игор” направи хаос во Хрватска

Република - 27.11.2015

Претседателите на Здружението на родители на деца со посебни потреби од Хрватска „Барањски пеперутки” направиле хаос во Хрватска откако се појавило чоколадото “Северина и Игор”. Причина за револт бил фактот што тие во неколку наврати се обратиле до ...

Чоколадото "Северина и Игор" направи хаос во Хрватска

Вечер Прес - 27.11.2015

Претседателите на Здружението на родители на деца со посебни потреби од Хрватска "Барањски пеперутки" направиле хаос во Хрватска откако се појавило чоколадото "Северина и Игор". Причина за револт бил фактот што тие во неколку наврати се обратиле до ...

Стилистот на Цеца ја упати најголемата навреда на сметка на Северина Којиќ (фото)

Република - 27.11.2015

Српскиот моден креатор Саша Видиќ го сметаат за човек со специфичен хумор и без влакна на јазикот. Видиќ е безмилосен критичар на познатите личности и е еден од најблиските пријатели на пејачката Светалана Цеца Ражњатовиќ.

Душата ми плаче – сестрата на Северина повторно се огласи

Република - 27.11.2015

Зденка Вучковиќ Жуниќ и испрати на својата сестра Северина честитка по повод нејзината венчавка со Игор Којиќ и напишала дека „душата и плаче“. Зденка додаде дека не ја препознава сопствената сестра бидејќи се омажи за Србин.

Сестрата на Северина се огласи: „Душата ми плаче“

Денешен - 27.11.2015

Зденка Вучковиќ Жуниќ и испрати на својата сестра Северина честитка по повод нејзината венчавка со Игор Којиќ и напишала дека „душата и плаче“. Зденка додаде дека не ја препознава сопствената сестра бидејќи се омажи за Србин.

Поранешниот на Северина удри контра: Се вери Милан Поповиќ?

Вистина.мк - 27.11.2015

Кралот на бакарот и подарил на Слаѓана Петрушиќ, поранешната учесничка во едно реално шоу прстен, и тоа бакарен. Откако поранепната учесничка во реалното шоу „Парови“ призна дека поминала неколку денови со Милан Поповиќ во еден хотел во Белград, ...

Северина после венчавката има три љубови! (ФОТО)

Вистина.мк - 27.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којиќ изминатиот викенд го изговорија судбоносното „да“, а најмногу внимание моментално привлекуваат нивните објави на социјалните мрежи. Регионалната ѕвезда се омажи за фудбалскиот менаџер Игор Којиќ, кога го зеде и ...

Северина собра 250.000 евра од свадбата

Утрински - 26.11.2015

Хрватската пејачка Северина и нејзиниот сопруг Игор Коиќ собраа 250.000 евра од гостите на нивната свадба, која се одржа викендов во еден ексклузивен хотел во Белград. Севе која одлучи да живее на релација Белград - Загреб, реши дел од свадбениот ...

Скандал: Зошто сестрата на Северина не беше на нејзината венчавка?

Канал5 - 26.11.2015

Не бевме на венчавката на Северина во Белград, ниту на онаа во Истра - велат Зденка и Здравко Жуниќ, сестрата и зетот на хрватската пејачка, за Слободна Далмација. - Од пиетет кон сите роднини и пријатели, загинати хрватски бранители, и почитувајќи ...

Северина се пошегува со новото презиме Којиќ

Убавина и Здравје - 26.11.2015

Северина Вучковиќ по венчавката со Игор Којиќ го смени презимето, па сега ќе се презива Северина Којиќ. Новопечената невеста дури и се пошегува на сопствена сметка, објавувајќи го статусот: „Дали и јас сега сум Северина Којиќ Кеба?“ , праша Севе, ...

Севе се сели во својот нов семеен дом во Белград

ЗаЗабава - 26.11.2015

Северина веќе се однесува како вистинска српска снаа. Таа во Белград ќе живее во куќата на својот свекор и свекрва, а за адаптација на својот животен простор во вилата на Којиќ, ќе вложи 30.000 евра.

Нема да ви се верува колку пари собра Северина на својата свадба

Press24 - 26.11.2015

Северина веќе се однесува како вистинска српска снаа. Таа во Белград ќе живее во куќата на својот свекор и свекрва, а за адаптација на својот животен простор во вилата на Којиќ, ќе вложи 30.000 евра.

ПОДАРОК ВО ПЛИК: Северина и Игор добиле неверојатна сума на пари

Курир - 26.11.2015

Северина веќе се однесува како вистинска српска снаа. Таа во Белград ќе живее во куќата на својот свекор и свекрва, а за адаптација на својот животен простор во вилата на Којиќ, ќе вложи 30.000 евра.

Сестрата на Северина не била на свадбата зашто не сакала српска свадба и естраден циркус

Убавина и Здравје - 26.11.2015

Сестрата на хрватската пејачка Северина, откри зошто не присуствуваше на свадбата на сестра си. Имено, Зденка и нејзиниот сопруг Здравко Жуниќ не сакале да одат на свадбата на Северина иако биле поканети, бидејќи како што вели таа, тие се католици, ...

Северина откри зошто го земала презимето Којиќ

Хитпортал - 26.11.2015

После венчавката, Северина и Игор Којиќ дадоа ексклузивно интервју за списанието „Story“. За време на интервјуто, Северина открила и зошто го променила презимето од Вучковиќ во Којиќ. – Полека се навикнувам на новото презиме.

ФОТО: Северина вака и ја затна устата на сестрата која не и дојде на свадба

Курир - 26.11.2015

Тазе госпоѓата Којиќ со овој гест јасно покажа што мисли за изјавите на нејзината сестра која поради тоа што пејачката се омажила за Србин не дошла на нејзина венчавка. Сестрата на Северина Зденка Жуниќ се огласи и кажа дека не го одобрува бракот на ...

Северина вака и ја затна устата на сестрата која не и дојде на свадба

Сител - 26.11.2015

Сестрата на Северина Зденка Жуниќ се огласи и кажа дека не го одобрува бракот на пејачката и Игор кој го нарече „естраден циркус“. Но по се изгледа дека ваквата изјава не ја загрижи многу хрватската ѕвезда, бидејќи веќе од одамна таа и најде замена ...

Еве што и порача Северина на својата сестра која не го одобрува бракот со Игор

Сител - 26.11.2015

Тазе госпоѓата Којиќ со овој гест јасно покажа што мисли за изјавите на нејзината сестра која поради тоа што пејачката се омажила за Србин не дошла на нејзина венчавка. Сестрата на Северина Зденка Жуниќ се огласи и кажа дека не го одобрува бракот на ...

По свадбата Северина почна да си прави шеги на своја сметка

Press24 - 26.11.2015

Хрватската убавица Северина која викендов стапна на лудиот камен со својот помлад избраник, Игор Којиќ, на социјалните мрежи сега е со новото презиме. Уште на венчавката се пошегува по тој повод: Дали сум јас сега Северина Којиќ Кеба или како? – се ...

Северина: Убаво е да се биде Којиќ, пократко е

Нетпрес - 26.11.2015

Убаво е да се биде Којиќ, навистина е полесно, пократко е… Моментално најпопуларната брачна двојка на Балканот, Северина и Игор Којиќ проговорија за нивната свадба, што се случи во неделата на 22-ри ноември во Белград.

ФОТО: Северина со емотивна фотографија од свадбата

Press24 - 26.11.2015

Северина Којиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија од своето синче и други деца кои биле присутни на нејзината свадба со Игор. ...

Трогателно: Што и посака Игор на Северина после свадбата

Сител - 26.11.2015

Сопругот на Северина Игор Којиќ на својот Инстаграм профил објавил снимка на која откри дела од интимната атмосфера на свадбата, а и испрати порака до својата сакана. Игор Којиќ и Северина направија свадба на 22 ноември и се заколнаа на вечна љубов.

Откриено зошто сестрата на Северина не дојде на свадбата

Сител - 26.11.2015

Сестрата на новопечената невеста Којиќ, убавата хрватска пејачка Северина, откри зошто не присуствуваше на свадбата на сестра си. Зденка и нејзиниот сопруг Здравко Жуниќ откри дека не била и не сакала да оди на свадбата на Северина иако била ...

Северина откри зошто го зела презимето Којиќ

Сител - 26.11.2015

Северина и Игор Којиќ во експкузивното интервју по венчавката за Стори откри зошто со променила презимето од Вучковиќ во Којиќ. -Полека се навикнувам на новото презиме. Кога почнав да пеам, во еден текст објавија дека одамна сум го загубила ...

Северина ќе живее под ист покрив со свекорот и свекрвата

+инфо - 26.11.2015

Хрватската поп-ѕвезда Северина Вучковиќ (43) веќе се однесува како вистинска српска снаа. Како што пренесуваат медиумите во регионот, пејачката решила со својот сопруг Игор (28) да живее во куќата на неговите родители во белградската населба ...

ФОТО: Ова е најтажната глетка која ќе ја видите по свадбата на Северина и Игор

Курир - 26.11.2015

Младенците Северина и Игор излегоа од семејната куќа на Којиќи испратени со голема помпа и се сместија во накитениот„стокец“. Овој нивен потег воодушеви многумина, но тоа што следеше по свадбата предизвика жал кај голем број на Белграѓани.

Додека Севе се мажела, Милан Поповиќ и подарил прстен на друга

+инфо - 26.11.2015

Српскиот бизнисмен Милан Поповиќ и хрватската пејачка Северина Вучковиќ веќе долго време се гледаат само на суд и тоа поради старателството над заедничкиот син Александар, па додека Севе минатиот викенд се мажела, не тагувал по неа премногу, пишува ...

Северина се сели кај свекорот, добиле 250.000 евра на свадбата, 30 ќе потрошат за реновирање

Сител - 26.11.2015

Северина веќе почна да се однесува како вистинска српска снаа. Имено пејачката реши заедно со сопругот Игор Којиќ да живеат во куќата на свекорот и свекрвата. Севе ќе влози 30.000 евра во реновирање на вилата на Кеба на Бежанијска коса.

Се за фамозниот фустан: Венчаницата на Северина од 10.000 евра

Хитпортал - 26.11.2015

Дури 400 метри најфина свила и 15 метри чипка е потрошено за фамозната креација за белградската венчавка на Северина. Невестата сака да оди на меден месец на Малдивите, каде минатата зима одмараше со синот Александар или на кратко во Америка, кај ...

По навредите од Зденка, Северина си најде нова сестра

Убавина и Здравје - 26.11.2015

Сестрата на Северина , Зденка Жуниќ јавно зијави дека не го одобрува бракот на пејачката и Игор Којиќ, нарекувајќи го „естраден циркус“ (повеќе за нејзината реакција можете да прочитате ТУКА ).

Скапа чипката - нема да верувате колку чини венчаницата на Северина

Press24 - 26.11.2015

Венчаницата на Северина била изработена од 400 метри најфина свила и 15 метри чипка. Феноменалната креација на госпоѓа Коиќ чинела 10.000 евра, а свилата била купена дури од Италија. Сепак според српските медиуми Севе наводно не платила за ...

Северина доби ново презиме и прекар?

Курир - 26.11.2015

Од пред неколку дена Северина веќе не е Вучковиќ. Хрватската ѕвезда Северина Којиќ полека се навикнува на новото презиме. Моминското Вучковиќ веќе нема да го користи, а и на социјалните мрежи сега е со новото презиме.

(ФОТО) СЕ ЗА ФАМОЗНАТА ВЕНЧАНИЦА НА СЕВЕРИНА: Вреди ли 10.000 евра

Репортер - 26.11.2015

Околу 400 метри најфина свила и 15 метри чипка се потрошени на феноменалената креација за белградската свадба на Северина, до неодамна Вучковиќ, а сега Којиќ Нова невеста сака да оди на меден месец на Малдиви, каде минатата зима одмараше со синот ...

СМЕШНО: Сека се пошегува на сметка на подарокот од Севе и Игор (ФОТО)

Убавина и Здравје - 26.11.2015

Сите присутни гости на венчавката на Северина и Игор Којиќ на подарок добија специјално изработено чоколадо „Сека и брацо“ , но со амбалажа изработена со нивните ликови, насловено како „Северина&Игор“.

Најслатките гости на свадбата на Севе (ФОТО)

Република - 26.11.2015

Цвеќето е украс на градината, пеперутката на цветот, а децата полни со фантазија, децета се украс на светот, вака Северина ја опиша фотографијата на која се наоѓаат најслатките гости на нејзината свадба.

Севе се вселува кај Којиќ-250.000 евра добиле на свадба, 30.000 евра одат на реновирање

Република - 26.11.2015

Северина веќе се однесува како вистинска српска снаа. Таа во Белград ќе живее во куќата на својот свекор и свекрва, а за адаптација на својот животен простор во вилата на Којиќ, ќе вложи 30.000 евра.

Од свадбата, Северина и Игор Којиќ заработиле над 250 илјади евра

еМагазин - 26.11.2015

Српските медиуми објавија дека Северина и Игор Којиќ, од свадбата заработиле најмалку 250 илјади евра, од поклони од гостите. Медиумите пишуваат дека нивната свадба чинела помеѓу 50 до 80 илјада ...

Северина вака ѝ ја затна устата на сестра си, која не ѝ дојде на свадба (фото)

Република - 26.11.2015

Тазе госпоѓата Којиќ со овој гест јасно покажа што мисли за изјавите на нејзината сестра која поради тоа што пејачката се омажила за Србин не дошла на нејзина венчавка. (повеќе детали за сестрите на Северина прочитајте тука).

ФОТО: Северина вака и ја затна устата на сестрата која не и дојде на свадба

МК News - 26.11.2015

Тазе госпоѓата Којиќ со овој гест јасно покажа што мисли за изјавите на нејзината сестра која поради тоа што пејачката се омажила за Србин не дошла на нејзина венчавка. Сестрата на Северина Зденка Жуниќ се огласи и кажа дека не го одобрува бракот на ...

Вака Севрина успеа да се потсмева на своја сметка за презимето и да ги вознемири фановите

Република - 26.11.2015

Од пред неколку денови таа не е повеќе Вучковиќ. Хрватската ѕвезда Северина Којиќ полека се навикнува на новото презиме. Моминското Вучковиќ повеќе не го користи, а и на социјалните мрежи се претставува со новото презиме.

Брена и пееше, а колешка од Хрватска и подари прасе на Севе (видео)

Република - 26.11.2015

Свадбата на Северина и Игор дефинитивно е настан за кој со денови се пишува , а се уште излегуваат интересни детали. Последните во морето информации , фотографии и видеа од гламурозната српска свадба на Северина се видеото на кое Лепа Брена ...

Хрватска фирма предизвика лоши реакции кај јавноста поради чоколадото „Северина и Игор“

Република - 26.11.2015

Медиумите се полни со приказни за гламурозната свадба на Северина и Игор Којиќ. Се претресуваа и најситни детали, но на социјалните мрежи се појави и една поинаква слика за целиот настан. Станува збор за протест еден вид на отворено писмо упатено на ...

Северина и Кеба се искарале неколку дена пред свадбата: Причината откриена!

Вистина.мк - 26.11.2015

Северина се скарала со својот свекор Драган Којиќ Кеба неколку дена пред свадбата. Пред да го изговори судбоносното „да“ во семејната куќа на Којиќ имала жестока кавга со Кеба околу организацијата затоа што нему не му било јасно зошто подготвила ...

Северина ги откри најемотивните моменти од свадбата!

Вистина.мк - 26.11.2015

Моментално најпопуларната брачна двојка на Балканот, Северина и Игор Којиќ, ги открија импресиите за својата свадбена бајка која се случи во неделата на 22-ри ноември во Белград. -Најемотивно ми беше кога влегов во раскошната сала и ги видов луѓето ...

Северина доби ново презиме и прекар?

Вистина.мк - 26.11.2015

Од пред неколку дена Северина веќе не е Вучковиќ. Хрватската ѕвезда Северина Којиќ полека се навикнува на новото презиме. Моминското Вучковиќ веќе нема да го користи, а и на социјалните мрежи сега е со новото презиме.

Сека Алексиќ сподели фотографија на Фејсбук со која и се потсмева на Северина

Курир - 25.11.2015

Свадбата на Северина со денови е главна тема во медиумите,а еден од најинтересните детали беше и специјалната чоколада на која пишуваше „Северина и Игор“, а која младенците им ја подарија на сите 600 гости.

Северина откри зошто го сменила презимето

Репортер - 25.11.2015

Северина откри зошто го променила презимето од Вучковиќ во Којиќ. „Полека се навикнувам на новото презиме. Кога почнав да пејам, во еден текст објавија дека оддамна го изгубив презимето, а имав некаде 21-22 години.

ФОТО: Сестрата на Северина блескала на венчавката!

Курир - 25.11.2015

Постарата сестра на Северина Којиќ изминатиот викенд била една од највеселите гости. Маријана Вучковиќ Поповиќ работи како новинар и живее во Белград долги години. Регионалната ѕвезда Северина, секој престој во Белград го користи за да помине што ...

ФОТО: Едната сестра се веселеше, а другата преку медиумите ја нападна Северина

Курир - 25.11.2015

Едната од двете сестри на госпоѓата Којиќ во интервју за весникот „Слободна Даламација“ открила зошто не била на свадбата на Северина во Белград, како ниту на венчавката во Истра пред месец дена.

Колку пари од свадбата "инкасираа" Северина и Игор?

ЗаЗабава - 25.11.2015

Неколку дена после свадбата на годината, Северина и Игор Којиќ може задоволно да тријат раце, бидејќи како што се зборува од подароците (пликоата) собрале повеќе од 250.000 евра. Како што се шпекулираше свадбата требаше да чини од 50 до 80 илјади ...

Ова е најлудиот подарок кој Северина и Игор го добиле на свадбата

Хитпортал - 25.11.2015

Новопечениот брачен пар, Северина и Игор останале без зборови поради еден свадбен подарок. Добиле многу подароци, но еден посебно ќе го памтат. Добиле прасенце и се воодушевиле! Невестата веднаш го земала во прегратките, а младоженецот го ...

Севе го промени презимето на Инстаграм и ја објави првата фотографија од свадбата

Хитпортал - 25.11.2015

Хрватската пејачка вчера конечно се огласи на социјалните мрежи откако во неделата стана госпоѓа Којиќ, а промената на името и официјално ја направила на Инстаграм. Денот после свадбата новопечениот брачен пар Којиќ го искористиле да ги сумират ...

ФОТО: Северина ја објави првата фотка по венчавката

Press24 - 25.11.2015

Северина ја објави првата фотка по венчавката. Таа објави слика од својот сакан Игор, на која напиша: - Запали светло да се гледаме во очи, како во стара детска игра кој ќе издржи подолго..

(ФОТО) Променет Истаграмот на Северина

Репортер - 25.11.2015

Популарната пејачка Северина, неодамна позната како Вучковиќ, на својот профил на Истаграм од сега е Северина Којиќ. Пејачката на сите социјални мрежи го промени своето презиме во Којиќ, кое го презема од својот сопруг Игор ...

ФОТО: Северина почна со промените - еве што направи по свадбата

Press24 - 25.11.2015

Сексипилната пејачка Северина, откако се омажи за синот на Кеба, Игор Којиќ, го промени своето презиме. Севе повеќе не можете да ја најдете на Инстаграм со презимето Вучковиќ, туку со новото Којиќ.

Сестрата на Северина откри зошто не била на венчавката

Нетпрес - 25.11.2015

Сестрата на Северина откри зошто не била на венчавката. Зденка Жуниќ и нејзиниот сопруг Здравко Жуниќ не беа ниту на венчавката во Истра, а не присуствуваа ниту на свадбата на Северина и Игор што се одржа во Белград.

Доколку се прашувавте што носеше Северина под венчаницата - Еве го одговорот

Сител - 25.11.2015

Свадбата на Северина за која веќе со денови се пишува во медиумите, беше навистина гламурозна и весела. Иако го видовме првиот бакнеж, тангото со саканиот и свекорот, гостите, како и првата фотка по свадбата, она што не го видовме е што има Севе под ...

(Фото) голем скандал: зошто сестрата на Северина не беше на свадбата?

Репортер - 25.11.2015

Згрозени сме, Србите не напаѓаа, не угнетуваа 50 години, а сега вршат психолошка војна против нас. Северина не е среќна, со нејзиниот живот раководи менаџерска машинерија, вели сестрата на Северина Зденка Жуниќ, која не само што не беше на свадбата ...

КАКО ТОЈ ДА СЕ ЖЕНЕЛ: Кеба бил главен на свадбата на Северина и Игор (ФОТО)

Телеграф - 25.11.2015

Српските медиуми пишуваа дека Игор Којиќ му се налутил на татко си поради неговото однесување Шестотини покани, цела естрада, политичари, музичари , сите оние што беа во неделата на најгламурозната свадба се сложија дека ѕвезда на вечерта бил ...

Сестрата на Северина не беше на свадба: Причината ќе ве шокира

Хитпортал - 25.11.2015

Зденка Жуниќ, сестрата на Северина не присуствуваше на „венчавката на деценијата“. Зденка и нејзиниот сопруг Здравко не беа ниту на венчавката во Истра, а не присуствуваа ниту на свадбата на Северина и Игор што се одржа во Белград.

Во истата недела кога Северина се омажи: Милан Поповиќ се верил со риалити ѕвезда

Хитпортал - 25.11.2015

Хрватската пејачка Слаѓана Петрушиќ, која синоќа се вратила во реалното шоу „Парови“, јавно признала дека поминала три дена со Милан Поповиќ во еден белградски хотел, а има и доказ за тоа.

СКАНДАЛ: Сестрата на Севе гневна, раскажува зошто не дошла на свадбата

Телеграф - 25.11.2015

Додека сите зборуваат за магичната свадба на Северина и Игор Којиќ, сестрата на познатата хрватска ѕвезда вели дека не го одобрува нејзиното однесување Сестрата на Северина, Зденка Жуниќ и нејзиниот сопруг Здравко Жуниќ не присуствуваа на венчавката ...

(Фото) екс мажот на Северина се одмазди: кралот на бакарот вери нова хрватска пејачка

Репортер - 25.11.2015

Хрватската пејачка Слаѓана Петрушиќ, која синоќа се врати во реалното шоу Парови, јавно призна дека минала три дена со МИлан Поповиќ, екс мажот на Северина. Романската се случила во еден белградски хотел, а за тоа има доказ.

Сестрата на Северина демантира дека била на свадбата: Не одам на српски естраден циркус

+инфо - 25.11.2015

Родената сестра на хрватската пејачка Северина Вучковиќ, Зденка Жуниќ и нејзиниот сопруг Здравко Жуниќ не биле ниту на венчавката во Истра, но не присуствувале ниту на свадбата на Северина и Игор Коиќ којашто беше одржана во неделата во Белград, ...

Додека Севе се мажеше, бившиот ја даруваше нејзината сонародничка

Убавина и Здравје - 25.11.2015

Додека поп-пејачката Северина Вучковиќ го изговараше судбоносното „да“ на Игор Којиќ , нејзиниот бивши партнер и татко на нејзиниот син Александар, српскиот „крал на бакарот“ Милан Поповиќ, на нејзината сонародничка, контроверзната Слаѓана Петрушиќ ...

Еве колку пари Северина и Игор заработиле од свадбата

Хитпортал - 25.11.2015

Толку пари можете да добиете само ако играте лото. Неколку денови после свадбата на годината, Северина и Игор Којиќ полека ги сумираат впечатоците, но и сметките и имаат многу причини задоволно да ги тријат рацете, затоа што, како што пишува српски ...

Северина откри зошто го промени презимето

Press24 - 25.11.2015

Северина откри зошто го променила презимето од Вучковиќ во Којиќ. „Полека се навикнувам на новото презиме. Кога почнав да пејам, во еден текст објавија дека оддамна го изгубив презимето, а имав некаде 21-22 години.

Сестрата на Северина не присуствувала на свадбата - причината ќе ве шокира

Press24 - 25.11.2015

Зденка Жуниќ, родената сестра на Северина Којиќ не дошла на свадбата на пејачката од „ почитување спрема роднините, пријателите и во чест на загинатите хрватски бранители“. Бидејќи некои медиуми објавиле дека сестрата на Северина присуствувала на ...

Брутална освета: Што направи Милан додека Северина се венчаваше?

Press24 - 25.11.2015

Додека Северина и Игор се заколнаа на вечна љубов, поранешниот на пејчката, Милан Поповиќ на својата девојка Слаѓа и подарил прстен. Слаѓа се пофалила на својата пријателка, по што овие информации и таа самата ги потврдила - Кога Северина го доби ...

Колку пари заработија Северина и Игор од свадбата?

Курир - 25.11.2015

Толку пари можете да добиете само ако играте лото. Неколку дена после свадбата на годината, Северина и Игор Којиќ, може задоволно да тријат раце, бидејќи како што се зборува од подароците собрале повеќе од 250.000 евра.

Додека Северина се мажеше Милан и подари прстен на хрватска пејачка (фото)

Република - 25.11.2015

Хрватската пејачка Слаѓа Петрушиќ неодамна јавно признала дека поминала три дена со Милан Поповиќ во еден белградски хотел откако поради насилство беше исфрлена од едно реално шоу кое се емитува во Србија.

Сестрата на Северина демантира дека била на свадбата: Не одам на српски естраден циркус

Денешен - 25.11.2015

Родената сестра на хрватската пејачка Северина Вучковиќ, Зденка Жуниќ и нејзиниот сопруг Здравко Жуниќ не биле ниту на венчавката во Истра, но не присуствувале ниту на свадбата на Северина и Игор Коиќ којашто беше одржана во неделата во Белград, ...

Едната сестра се веселеше, а другата преку медиумите ја нападна Северина(фото)

Република - 25.11.2015

Едната од двете сестри на госпоѓата Којиќ во интервју за весникот „Слободна Даламација“ открила зошто не била на свадбата на Северина во Белград, како ниту на венчавката во Истра пред месец дена.

Првата фотографија која ја објави Северина Којиќ по свадбата (фото)

Република - 25.11.2015

Северина направи изненадување кога реши да го земе презимето од сопругот Игор Којиќ. Сега тоа и официјално го стори на Инстаграм каде презимето Вучковиќ го смени со новото –Којиќ. Таа прав пат по свадбата се активираше на Инстаграм и сподели ...

Колку пари заработиле Северина и Игор на свадбата?

Република - 25.11.2015

Неколку дена по свадбата, Северина и Игор Којиќ ги средуваат впечатоците, но и подароците кои ги добија. Се говори дека поголемиот дел од подароците биле во плик и дека од подароците и парите заработиле повеќе од 250 илјади евра.

Сека Алексиќ сподели фото на Фејсбук со кое и се потсмева на Северина (фото)

Република - 25.11.2015

Свадбата на Северина со денови е главна тема во медиумите,а еден од најинтересните детали беше и специјалната чоколада на која пишуваше „Северина и Игор“, а која младенците им ја подарија на сите 600 гости.

Икона си моја – Северина на Кеба му подари икона за слава

Република - 25.11.2015

Хрватската пејачка Северина Којиќ на својот свекор Кеба за слава му порадила икона од Св. Стефан Дечански. Кеба веднаш на социјалните мрежи се пофали со подарокот од новопечената снаа. -Икона на Св. Стефан Дечански. Најубав подарок.

Најтажната глетка која ќе ја видите по свадбата на Северина Игор (фото)

Република - 25.11.2015

Младенците Северина и Игор излегоа од семејната куќа на Којиќи испратени со голема помпа и се сместија во накитениот„стокец“ (тука погледнете го видеото од овој дел од свадбата на пејачката).

Сестрата на Северина блескала на венчавката! (ФОТО)

Вистина.мк - 25.11.2015

Постарата сестра на Северина Којиќ изминатиот викенд била една од највеселите гости. Маријана Вучковиќ Поповиќ работи како новинар и живее во Белград долги години. Регионалната ѕвезда Северна, секој престој во Белград го користи за да помине што ...

Сестрата напаѓа: Севе џабе ти е слава кога имаш тажен живот!

Идивиди - 25.11.2015

Сестрата на Северина, Зденка Жуниќ не е пресреќна со тоа што пејачката стапи во брак со Србин ниту пак со големата српска венчавка што изминатиот викенд беше одржана во Белград. -Во знак на почит кон нашите роднини и пријатели, загинатите хрватски ...

Колку пари заработија Северина и Игор од свадбата?! (ФОТО)

Вистина.мк - 25.11.2015

Толку пари можете да добиете само ако играте лото. Неколку дена после свадбата на годината, Северина и Игор Којиќ, може задоволно да тријат раце, бидејќи како што се зборува од подароците собрале повеќе од 250.000 евра.

Кеба им ја расипал свадбата на Северина и Игор

Попара - 25.11.2015

Драган Којиќ Кеба наводно ја упропастил свадбата на својот син Игор и снаата Северина – тврдат гостите кои присуствуваа на нивната венчавка во неделата во еден белградски хотел. Фолк пејачот ја прекинувал неколкупати гламурозната програма која ја ...

Сестра и на Северина не дојде на свадбата, еве зошто

365 - 25.11.2015

Родената сестра на Северина, Зденка Жуниќ и нејзиниот сопруг Здравко Жуниќ не беа дел од интимната венчавка на Северина и Игор, но не присуствуваа ни на свадбата на Северина и Игор во Белград.

Северина и` порача песна на Брена

Вест - 24.11.2015

Хрватската поп-ѕвезда Северина (43) стана српска снаа. Таа изминатиов викенд направи гламурозна свадба во еден белградски хотел, со 15 години помладиот Игор Којиќ, синот на српскиот фолк-пејач Драган Којиќ-Кеба.

(Фото) Северина и Игор од свадбата заработија 250.000 евра

Репортер - 24.11.2015

На свадбата на синот Игор Којиќ со хрватската пејачка Северина Вучковиќ, познатиот српски фолкер Драган Којиќ- Кеба потрошил околу 120.000 евра. Но, како што дознава српски Информер, младенците од 600-те гости заработиле повеќе од 250.000 евра.

Им ја расипал свадбата: Кеба се скарал со младоженецот на венчавката

Убавина и Здравје - 24.11.2015

Драган Којиќ Кеба им ја расипал свадбата на својот син, Игор Којиќ и Северина Вучковиќ , тврдат присутните гости. Фолк-пејачот ја прекинал гламурозната програма што ја организирале младенците, а во еден миг дури и се фатил со синот за гуша.

Листа на најголемите балкански свадби - Еве кого Северина не успеа да надмине

Сител - 24.11.2015

За нивната врска се пишуваше одамна, иако и двајцата не ја признаваа, а кога се решија да ги отворат картите, кренаа уште поголема прашина со оглед на тоа дека Игор е помлад од Северина и е син на нејзин долгогодишен колега.

Се пресоблече: Каков фустан облече Северина на нејзината свадба после полноќ (фото)

Хитпортал - 24.11.2015

Венчаницата е најважната на секоја невеста, но освен неа постои и фустан за после полноќ. Северина на нејзината свадбена свеченост имала дури неколку. Најголемо внимание предизвикал гламурозниот златен фустан во сирена стил.

Кеба им ја расипа свадбата на Северина и Игор

ЗаЗабава - 24.11.2015

Драган Којиќ Кеба ја упропасти свадбата на својот син Игор и снаата Северина, откриваат гостите кои присуствуваа на нивната венчавка во неделата во еден белградски хотел. Фолк-пејачот ја прекинувал неколкупати гламурозната програма која ја ...

СМЕШНО: Погледнете ги фотографиите од младоста на популарниот фолк-пејач (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.11.2015

Драган Којиќ-Кеба е често споменувано име деновиве во медиумите, пред сè, поради свадбата на годината, како што ја нарекуваат српските портали венчавката на неговиот син Игор Којиќ и поп-пејачката Северина Вучковиќ .

Еве зошто се скараа Северина и Кеба пред свадбата

Сител - 24.11.2015

Пејачката се скарала со својот свекор неколку дена пред свадбата, зошто тој не се сложувал со организацијата на истата. Тие жестоко се искарале, зошто нему не му било јасно зошто подготвува претстава, а не свадба.

ФОТО: Мајката на Ана Николиќ е копија на Мадона

Курир - 24.11.2015

Ана Николиќ се најде помеѓу гостите на венчавката на Северина и Игор. Николиќ дојде во друштво на нејзината мајка. На многумина им е тешко да поверуваат дека во прашање се мајка и ќерка, бидејќи тие две изгледаат како сестри.

Им ја расипа свадбата на Северина и Игор: Кеба се скара со синот на веселбата

Курир - 24.11.2015

Драган Којиќ Кеба ја упропасти свадбата на својот син Игор и снаата Северина, откриваат гостите кои присуствуваа на нивната венчавка во неделата во еден белградски хотел. Фолк-пејачот ја прекинувал неколкупати гламурозната програма која ја ...

ВИДЕО+ФОТО: Чија свадба е најдобра, а чија кич: Северина, Карлеуша или Цеца?

Press24 - 24.11.2015

Сите три свадбени веселби предизвикаа огромно медиумско внимание. Да се потсетиме: Уште една музичка ѕвезда го кажа судбиносното “да“ на својот емотивен партнер, а тоа е пејачката Северина, која се омажи за Игор Којиќ.

ФОТО: Кој го фати бидермаерот на Северина

Курир - 24.11.2015

Свадбата на Северина и Игор Којиќ предизвика големо медиумско внимание, а сите обичаи беа прописно направени па и фрлањето на бидермаерот. Девојките се собраа, а невестата преку себе го фрлила цвеќето кое се најде во рацете на нејзина блиска ...

Која е причината за расправијата на Кеба со синот на неговата свадба со Северина?

Сител - 24.11.2015

По естрадните кругови, неколку дена после свадбата, се зборува дека Драган Којиќ Кеба ја расипал веселбата на својот син. Фолкерот сакал цело време да биде во центарот на вниманието, па ја прекинувал гламурозната програма и не го испуштал микрофонот ...

ФОТО: Сергеј Трифуновиќ се потсмева на “свадбата на векот“

Курир - 24.11.2015

Неговиот коментар на Инстаграм стана вистински хит! Северина во недела стана и официјално госпоѓа Којиќ, а свадбата на пејачката и малиот Кеба многумина ја нарекоа свадба на векот. Социјалните мрежи буквално беа преплавени со фотографии од свадбата, ...

Актерот се потсмева на „свадбата на векот“ која се случи завчера меѓу Игор и Севе!

Сител - 24.11.2015

Сергеј Трифуновиќ се исмеваше со свадбата на векот која сите ја очекуваа, а се случи завчера меѓу Игор и Северина. Тој на Инстаграм сподели фотографија со коментар :„Што е свадба на векот без поддршка на Звечево“.

Еве кој го фати бидермаерот на Северина (фото)

Хитпортал - 24.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којиќ се венчаа минатиот викенд, а во еден белградски хотел направија свадба за паметење. Како што пишува српски Курир, еден од двата бидермаери кои ги фрлила хрватската пејачка наводно го фатила Ана Бекута.

Северина – од девојка од село до госпоѓа Којиќ!

Нетпрес - 24.11.2015

Поп ѕвездата Северина екс Вучковиќ конечно застана на лудиот камен. Се чини таа го симна каменот од грб и заплови во мирно море. Северина нејзината кариера ја започнала како девојче во мјузиклот „Фран штрапало“, на 17 години ја снимила првата плоча ...

Запознајте ја золвата на Северина која не се појави на свадбата

Сител - 24.11.2015

Еве како изгледа ќерката на Драган Којиќ Кеба, Наташа Којиќ-Таша, која не се појави на свадбата бидејќи е во ...

Е нема да верувате: Ова е најлудиот подарок кој го добија Севе и Игор

Press24 - 24.11.2015

На големата венчавка на Северина и на Игор дојдоа бројни ѕвезди од светот на естрадата и од Србија, но и од Хрватска. Меѓу нив беа и Горан Каран и Маја Шупут. Горан Каран им донесе етерични масла, а Маја им го донесе најлудиот подарок, кога им даде ...

Кеба се скарал со синот на свадбата?!

Нетпрес - 24.11.2015

Драган Којиќ Кеба ја уништил свадбата на Северина и Игор. Свекорот не го испуштал микрофонот од раце, а гостите сметаат дека домаќинот малку претерал. Фолкерот ја прекинувал гламурозната програма која младенците ја организирале, а на крајот и се ...

ФОТО: Тој ја исмеа свадбата на Северина и Игор!

Press24 - 24.11.2015

Сергеј Трифуновиќ се исмеваше со свадбата на векот која сите ја очекуваа, а се случи завчера меѓу Игор и Севе. Тој на Инстаграм сподели фотографија со коментар :„Што е свадба на векот без поддршка на Звечево“.

Скандал на свадбата на Северина: Кеба се скарал со синот!

Хитпортал - 24.11.2015

Драган Којиќ Кеба наводно ја упропастил свадбата на неговиот син Игор и снајката Северина, откриваат гостите кои биле на нивната венчавка во неделата. Фолкерот ја прекинувал гламурозната програма која младенците ја организирале, а на крај и се ...

ФОТО: Жељко Јоксимовиќ не го пушти микрофонот на свадба кај Севе

Press24 - 24.11.2015

Северина конечно го оствари својот сон - во бело да застане пред олтар. Свадбата на пејачката и синот на Кеба, Игор Којиќ, траела до раните утрински часови, а гостите уживаа во спектаклот.

Фотографиите на свекорот Кеба од младоста се причина да ја заборавите свадбата на Северина и Игор

Република - 24.11.2015

Драган Којиќ можеби ја расипа венчавката на Северина и Игор бидејќи се потруди на нивната свадба да биде ѕвезда на вечерта. По овие фотографии од младоста сепак се ќе му биде простено. Драган Којиќ Кеба наводно ја упропастил свадбата на својот син ...

Мајката на Ана Николиќ е копија на Мадона (фото)

Република - 24.11.2015

Ана Николиќ се најде помеѓу званиците на венчавката на Северина и Игор. Николиќ дојде во друштво на нејзината мајка. На многумина им е тешко да поверуваат дека во прашање се мајка и ќерка, бидејќи тие две изгледаат како сестри.

Им ја расипа свадбата на Северина и Игор: Кеба се скара со синот на веселбата

Република - 24.11.2015

Драган Којиќ Кеба ја упропасти свадбата на својот син Игор и снаата Северина, откриваат гостите кои присуствуваа на нивната венчавка во неделата во еден белградски хотел. Фолк-пејачот ја прекинувал неколкупати гламурозната програма која ја ...

Кеба ја расипал свадбата на син му и Северина!

Вечер Прес - 24.11.2015

Фолкерот Драган Којиќ-Кеба ја расипал свадбата на син му Игор и Северина зашто цела вечер глумел водител и не го испуштал микрофонот од раце, па многумина искоментирале дека изгледало како тој да се жени, а не син му.

Лепа Брена е на врвот, а веднаш зад неа сега е и секси Северина!

Вечер Прес - 24.11.2015

Исто како и свадбата на Северина, незаборавна венчавка за која се крена прашина имаа и Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. За нивната врска се пишуваше одамна, иако и двајцата не ја признаваа, а кога се решија да ги отворат картите, кренаа уште поголема ...

Северина откако ја соблече венчаницата носеше златен фустан, а гостите добија оргинален подарок од младенците(фото)

Република - 24.11.2015

Северина и Игор Којиќ направија свадба на годината за која долго ќе се раскажува. Младенците беа мошне елегантни, а Северина носеше венчаница во која изгледаше како вистинска принцеза. Меѓутоа, како поминуваше вечерта таа реши да ја соблече ...

СКАНДАЛ НА СВАДБАТА НА СЕВЕРИНА: Кеба се скарал со синот и упропастил се!

Денешен - 24.11.2015

Драган Коиќ Кеба, наводно ја упропастил свадбата на Игор и Северина, откриваат гости кои што биле поканети. Наводно, веселиот свекор го прекинал гламурозниот програм кој младоженците го организирале, а на крај поради тоа се испокарал со синот.

Им ја расипал свадбата на Северина и Игор: Кеба се скара со синот на веселбата

МК News - 24.11.2015

Драган Којиќ Кеба ја упропасти свадбата на својот син Игор и снаата Северина, откриваат гостите кои присуствуваа на нивната венчавка во неделата во еден белградски хотел. Фолк-пејачот ја прекинувал неколкупати гламурозната програма која ја ...

ВИДЕО: Првиот танц на Северина и свекорот Кеба

МК News - 24.11.2015

Хрватска пејачка Северина Вучковиќ се омажи за фудбалскиот менаџер Игор Којиќ. Свадбената веселба се одржа во белградскиот хотел „Краун Плаза“, а невестата за танц ја замоли и таткото на младоженецот, пејачот Драган Којиќ Кеба.

ФОТО: Мајката на Ана Николиќ е копија на Мадона

Денешен - 24.11.2015

Ана Николиќ се најде помеѓу гостите на венчавката на Северина и Игор. Николиќ дојде во друштво на нејзината мајка. На многумина им е тешко да поверуваат дека во прашање се мајка и ќерка, бидејќи тие две изгледаат како сестри.

Сергеј Трифуновиќ се потсмева на “свадбата на векот“ на Северина и Игор (фото)

Република - 24.11.2015

Неговиот коментар на Инстаграм стана вистински хит! Северина во недела стана и официјално госпоѓа Којиќ, а свадбата на пејачката и малиот Кеба многумина ја нарекоа свадба на векот. Социјалните мрежи буквално беа преплавени со фотографии од свадбата, ...

Златна сирена: Вака изгледал вториот фустан на Северина на свадбата!

Вистина.мк - 24.11.2015

За венчавката на Северина Вучковиќ и Игор Којиќ се уште се зборува, па познати се уште неколку детали од прославата. Венчавка како од бајките, баш каква што младенците посакувале и ги воодушевиле сите присутни.

(ФОТО) Погледнете кој го фати бидермаерот на свадбата на Северина и Игор!

Вистина.мк - 24.11.2015

Иако свадбената прослава беше во неделата, сепак јавноста е сеуште ненаситна за да дознае детали од венчавката на Северина и Игор Којиќ. Според тврдењата на еден српски магазин, пејачката фрлила два бидермаера, а едниот завршил во рацете на Ана ...

Еве кој е најлудиот подарок кој го добија Северина и Игор на свадбата!

Вистина.мк - 24.11.2015

На големата венчавка на Северина и на Игор дојдоа бројни ѕвезди од светот на естрадата и од Србија, но и од Хрватска. Меѓу нив беа и Горан Каран и Маја Шупут. Горан Каран им донесе етерични масла, а Маја им го донесе најлудиот подарок кога било.

Зошто се скара Кеба со синот на неговата свадба со Северина?

Вистина.мк - 24.11.2015

По естрадните кругови, неколку дена после свадбата, се зборува дека Драган Којиќ Кеба ја расипал веселбата на својот син. Фолкерот сакал цело време да биде во центарот на вниманието, па ја прекинувал гламурозната програма и не го испуштал микрофонот ...

Еве како беше на “балканската свадба на деценијата“(видео)

Канал5 - 23.11.2015

“Балканската свадба на деценијата“ односно венчавката на Северина Вучковиќ и Игор Којиќ, се одржа синоќа во еден хотел во Белград, а медиумите се преплавени со детали од гламурозната церемонија.

ФОТО: Северина стана г-ѓа Коиќ!

Утрински - 23.11.2015

Младоженците пристигнаа на венчавката во хотелот „Краун плаза“ во Белград, возејќи се со популарниот „стојадин“ („застава 101“) Северина и Игор Коиќ го изговорија судбоносното „да“! Хрватската ѕвезда од неделата вечер и официјално е српска снаа, а ...

ПО СВАДБАТА НА СЕВЕ И ИГОР: Сите зборуваат за овој подарок (ФОТО)

Курир - 23.11.2015

На свадбата на годината која деновиве е хит во медиумите присуствуваше и пејачката Нада Топчагиќ, долгогодишна пријателка на Кеба. Таа на Северина и Игор им подари нивен портрет, дело на академскиот сликар Марко Кусмук.

ФОТО: Тортата и богатата трпеза на свадбата на Северина и Игор

Курир - 23.11.2015

Свадбата на деценијата на Северина и Игор која се одржа во елитен белградски хотел беше гламурозна во секој поглед. Младенците се погрижиле се да помине во најдобар ред, а особено тортата и трпезата која изобилувала со разни специјалитети.

(ФОТО) Нема да верувате кој го фати бидермаерот кај Северина

Репортер - 23.11.2015

венчавката на Северина и Игор Којиќ присуствуваа голем број на познати личности. Атмосферата како што пишуваат српските медиуми била неверојатно жешка… Севе како што е редот фрлала бидерамаер кој паднал во рацете на нејзината пријателка Андреа ...

Овие гости привлекоа најголемо внимание кај Северина

Сител - 23.11.2015

Јована и Жељко Јоксимовиќ со задоволство ја прифатиле поканата на младенците, Северина и Игор Којиќ и разменуваат нежности на свадбата, а потоа со фотките се пофалија на социјалните ...

ФОТО: Македонска пејачка на свадбата на Северина и Игор!

Курир - 23.11.2015

На свадбената прослава на Северина и Игор пристигнаа голем број естрадни ѕвезди, а имаше и претставник од Македонија. Меѓу гостите на гламурозната свадба се Бојана и нејзиниот сопруг, бизнисменот Васко Скендеровски.

ВИДЕО: Првиот танц на Северина и свекорот Кеба

Курир - 23.11.2015

Хрватска пејачка Северина Вучковиќ се омажи за фудбалскиот менаџер Игор Којиќ. Свадбената веселба се одржа во белградскиот хотел „Краун Плаза“, а невестата за танц ја замоли и таткото на младоженецот, пејачот Драган Којиќ Кеба.

ВИДЕО: Золвата од Америка преку Скајп им честиташе на Северина и Игор

Курир - 23.11.2015

Хрватската пејачка го зема презимето на синот на Кеба. Неговата сестра не можела да дојде на свадбата бидејќи така ќе загубеше право на зелена карта. Затоа на братот му испрати видео порака која сите ја видоа на видео бим.

Први фотографии од венчавката на Северина

Сител - 23.11.2015

Со накитен Стокец младенците вчера тргнаа од куќата на Кеба кон хотелот каде беше закажана венчавката. Просторот на кој Игор и Северина го изговорија судбоносното „да“ личеше на театарска претстава, а тоа младенците го најавија и со поканите.

Гламурозно: Еве како беа дотерани гостите на свадбата на Северина

Сител - 23.11.2015

Северина и Игор приредија спектакуларна српска свадба, на која присуствуваа 600 гости. Тие за оваа вечер избраа многу елегантна и одмерена облека, а потоа и се пофалија на социјалните ...

Северина и Игор: Вака изгледа нивниот иден дом

Хитпортал - 23.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којуќ вчера го изговорија судбоносното „ДА“ пред семејството и голем број на пријатели во Белград. Како што пишуваат српските медиуми, тие двајца ќе живеат на релација Загреб – Белград.

Македонска пејачка гостинка на свадбата на Севе

Сител - 23.11.2015

На свадбената прослава на Северина и Игор пристигнаа голем број естрадни ѕвезди, а имаше и претставник од Македонија. Меѓу гостите на гламурозната свадба се Бојана и нејзиниот сопруг, бизнисменот Васко Скендеровски.

Се венчаа Северина и Игор - погледнете кои ѕвезди присуствуваа на нивната свадба

Press24 - 23.11.2015

Северина и Игор вчера се заколнаа на вечна љубов, а на нивната веселба присуствуваа голем број личности од јавниот живот. ...

Првиот танц на госпоѓа Којиќ со сопругот

Сител - 23.11.2015

Во јавноста и покрај силното обезбедување, протекоа видеа и фотографии од српската венчавка на Северина на Игор Којиќ. Северина од денес е госпоѓа Којиќ, а парот судбоносното „да“ го изговори пред 600 гости.

ВИДЕО: Свадбата на Северина и Игор

Нетпрес - 23.11.2015

Српски Блиц ексклузивно ги објави првите фотографии и видео снимка од свадбата на Северина и Игор. На нив се гледа како изгледа во моментов најпопуларната балканска двојка на нивната свадба што се одржа вчера во Белград.

Први фотки од свадбата на Северина и Игор Којиќ

Црнобело - 23.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којиќ се венчаа синоќа, на 22 ноември и го кажаа судбоносното „да“ во халата Genex Impuls пред околу 600 гости. Целата церемонија за склучување на бракот била пренесена на видео бим. Таа одлучила да го носи презимето Којиќ.

(ФОТО) ЕКСКЛУЗИВНО ПРВИОТ БРАЧЕН БАКНЕЖ: Северина се стопи како средношколка

Репортер - 23.11.2015

Српски Блиц ја објави фотографијата на која се гледа првиот официјален бакнеж на Северина и Игор Којиќ, кои вчера правеа српска свадба во Белград. Да потсетиме Северина Вучковиќ и нејузиниот избраник, 15 -годишниот помлад сопруг Игор, вчера беа ...

Иако вети ајвар, еве што им подари Нада Топчагиќ на Северина и Игор

Сител - 23.11.2015

Една од гостите на венчавката на Северина и Игор беше и српската пејачка Нада Топчагиќ која се сликаше пред да тргне на свадбата и освен својот стајлинг, таа го покажа и подарокот за младенците.

Погледнете како Џеј им го честиташе бракот на Северина и Игор - Се качи на столче...

Сител - 23.11.2015

Северина синоќа го кажа судбоносното ДA со Игор Којиќ. На прославата присуствуваат голем број естрадни ѕвезди, а меѓу нив е и пејачот Џеј, кој се качи на столче и ја отпеа песната „Раџај синове“. Џеј направи урнебес на свадбата.

Никој не ја послуша за мобилните телефони – еве некои селфи од свадбата на Северина

Хитпортал - 23.11.2015

Славните гости сепак не можеле да му оддолеат на искушението и да направат некое селфи. И покрај забраната, многумина се фотографирале на свадбата на Северина и Игор Којиќ. И покрај фактот дека на свадбата на Северина и Игор мобилните телефони беа ...

ФОТО: Тие привлекоа најголемо внимание кај Северина - парот разменуваше нежности

Press24 - 23.11.2015

Јована и Жељко Јоксимовиќ со задоволство ја прифатиле поканата на младенците, Северина и Игор Којиќ и разменуваат нежности на свадбата, а потоа со фотките се пофалија на социјалните ...

Раскошна трпеза: Еве што се јадело и пиело на свадбата на Игор и Северина (фото)

Хитпортал - 23.11.2015

Свадбата на деценијата, како што многумина ја најавуваа, се одржа вчера во еден елитен белградски хотел. На гламурозната церемонија присуствуваа бројни познати личности. Младенците, Северина и Игор се погрижија се да помине во најдобар ред, а меѓу ...

ФОТО: Како изгледаа ѕвездите на свадбата на Северина и Игор!

Курир - 23.11.2015

На свадбата на Северина и Игор присуствувале 612 гости, а меѓу нив и многу познати личности. Меѓу гостите биле и брачниот пар Шаулиќ, Аца Лукас и Соња Вуксановиќ, Лепа Брена со семејството, Нада Топчагиќ, Драгана Џајиќ и други.

Првиот брачен бакнеж на Северина и Игор (фото)

ЗаЗабава - 23.11.2015

Српски Блиц ја објави фотографијата на која се гледа првиот официјален бакнеж на Северина и Игор Којиќ, кои вчера правеа српска свадба во Белград. Да потсетиме, Северина Вучковиќ и нејузиниот избраник, 15-годишниот помлад сопруг Игор, вчера беа ...

Нема да верувате кој го фати бидермаерот кај Северина

Сител - 23.11.2015

На венчавката на Северина и Игор Којиќ, кои вчера го изговорија судбоносното „да“ пред своите пријатели и семејството, имаше многу славни личности, влијателни луѓе од бизнисот, политиката, естрадата...

Северина фрлаше бидермаер - еве во чии раце заврши

Press24 - 23.11.2015

На венчавката на Северина и Игор Којиќ присуствуваа голем број на познати личности. Атмосферата како што пишуваат српските медиуми била неверојатно жешка... Севе како што е редот фрлала бидерамаер кој паднал во рацете на нејзината пријателка Андреа ...

Бојана Атанасовска беше на свадбата на Северина и Игор

Хитпортал - 23.11.2015

Познатата хрбатска поп пејачка и синот на Драган Којиќ Кеба, спортскиот менаџер Игор Којиќ, вчера склопија граѓански брак и се провеселија со пријателите и семејството на голема веселба во познат хотел во Белград.

ЗА МАЛКУ: Одржувањето на свадбата на Севе и Игор сериозно загрозено од бившиот на пејачката

Убавина и Здравје - 23.11.2015

Низ српските медиуми се прошири информацијата дека непосердно пред вчерашната венчавка со Игор Којиќ , Северина Вучковиќ имала жестока расправија со бившиот партнер и татко на нејзиниот син, Милан Поповиќ , кој се противел на појавувањето на малиот ...

Нашата пејачка со сопругот на свадба кај Севе и Игор (ФОТО)

Убавина и Здравје - 23.11.2015

Нашите тазе-младенци Бојана Атанасовска и Васил Скендеровски , кој на 14 ноември го изговорија судбоносното „да“, а кај кои на свадбата пееше познатиот фолк-пејач Кеба , во неделата ги спакуваа куферите и се упатија во Белград.

(ВИДЕО) СЕВЕРИНА ТАНЦУВАШЕ СО ПЕСНАТА НА СВЕКОРОТ: Кеба заборави на порничот!

Репортер - 23.11.2015

Северина Вучковиќ вчера во еден белградски хотел конечно го изговори судбиносното “да“ со Игор Којиќ. Веселбата на која присуствуваа преку 600 гости, траеше до раните утрински часови, а снаата добро се забавуваше.

ФОТО: Сите на свадба кај Севе и Игор - погледнете дел од гостите

Press24 - 23.11.2015

Северина Вучковиќ се омажи за Игор Којиќ, а хрватската ѕвезда го кажа судбоносното „да“ пред голем број на луѓе, а притоа одлучи отсега да се презива Којиќ. Погледнете кои присуствуваа на нивната ...

Севе и Игор прво не признаваа а потоа...

Сител - 23.11.2015

На почетокот ја криеја својата љубов, потоа јавно признаа дека се заедно што секако покрена прашина со оглед на тоа Дека Игор е помлад од неа, а потоа започна огромното медиумско внимание кое направи свадбата на Северина едвај да ја дочекаме за да ...

ВИДЕО: Вака се забавуваше Севе на својата свадба

Press24 - 23.11.2015

Северина конечно стана српска снаа. Пејачката вчера се венча со синот на Кеба во хотел во Белград. Веселбата траела до раните утрински часови, а во еден момент невестата заигра на песната „Bre gidi džanum".

Ексклузивно видео: Брена им посвети песна на Севе и Игор

Хитпортал - 23.11.2015

„Свадбата на годината“ се случи вчера во Белград, а денес во центарот на вниманието се младите, односно Северина и Игор Којиќ. Па денес балканските медиуми се насочени кон пласирање нови детали, фотографии и видеа од нивната венчавка.

(ВИДЕО +ФОТО) Чија свадба е најдобра, а чија кич: Северина, Карлеуша или Цеца?

Репортер - 23.11.2015

Сите три свадбени веселби предизвикаа огромно медиумско внимание. Да се потсетиме: Уште една музичка ѕвезда го кажа судбиносното “да“ на својот емотивен партнер, а тоа е пејачката Северина, која се омажи за Игор Којиќ.

(ФОТО) ХИТ – Сергеј Трифуновиќ со мала провокација за свадбата на Севе и Игор

Репортер - 23.11.2015

Северина и Игор Којиќ вчера се венчаа во Белград, а на нивната церемонија ја нарекоа свадба на векот. Друштвените мрежи беа преплавени со фотки за свадбата, а глумецот Сергеј Трифуновиќ, во свој стил, ја повика популарната пејачка и Игор Којиќ.

ФОТО: Нема да верувате со каков автомобил Игор ја зеде Севе

Press24 - 23.11.2015

Северина и Игор конечно направија свадба. Како што пишуваат медиумите младоженците уживале во спектаклот до раните утрински часови. Инаку пред свадбата Игор на својот Инстаграм профил објави фотографија од автомобилот со кој за земал Севе.

Првиот танц на Северина и свекорот Кеба (видео)

Република - 23.11.2015

Хрватска пејачка Северина Вучковиќ се омажи за фудбалскиот менаџер Игор Којиќ. Свадбената веселба се одржа во белградскиот хотел „Краун Плаза“, а невестата за танц ја замоли и таткото на младоженецот, пејачот Драган Којиќ Кеба.

ВИДЕО: Првиот танц на Северина и свекорот Кеба

Денешен - 23.11.2015

Хрватска пејачка Северина Вучковиќ се омажи за фудбалскиот менаџер Игор Којиќ. Свадбената веселба се одржа во белградскиот хотел „Краун Плаза“, а невестата за танц ја замоли и таткото на младоженецот, пејачот Драган Којиќ Кеба.

Иако телефоните беа забранети погледнете ги селфи фотографиите од свадбата на Северина (фото)

Република - 23.11.2015

Пејачката Северина (некогаш)Вучковиќ, сега Којиќ и фудбалерот Игор Којиќ вчера се заколнаа на вечна љубов пред околу 600 сватови во белградскиот хотел „Карун Плаза“. Црковната венчавка ја направија уште во септември во Хрватска.

ФОТО: Еве што се јадеше на свадбата на Северина и Игор

МК News - 23.11.2015

Свадбата на деценијата на Северина и Игор која се одржа во елитен белградски хотел беше гламурозна во секој поглед. Младенците се погрижиле се да помине во најдобар ред, а особено тортата и трпезата која изобилувала со разни специјалитети.

(ВИДЕО) Северина стана српска снаа

еМагазин - 23.11.2015

Бидна и големата српска свадба на хрватската пејачка Северина со Игор Којиќ,. Големата веселба се случи во хотелот Grown plaza во Белград. Фото: Блиц, Скандал, Свет/ Видео: ...

Кој го фати бидејмаерот на Северина (фото)

Република - 23.11.2015

Свадбата на Северина Игор Којиќ предизвика големо медиумско внимание, а сите обичаи беа прописно направени па и фрлањето на бидермаерот. Девојките се собраа, а невестата преку себе го фрлила цвеќето кое се најде во рацете на нејзина блиска ...

Венчавка на годината: Северина и Игор го кажаа судбоносното „ДА“!

Пулс24 - 23.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којиќ го кажаа судбоносното „да“ и пред пријателите, колегите и роднините еден на друг се зарекле на вечна љубов. Вчерашниот ден за нив двајца бил вистинска авантура.

Се сеќавате ли како изгледаше венчавката на Лепа Брена и Боба (видео)

Република - 23.11.2015

Изминатиов викенд помина во знак на свадбата на Северина и Игор Којиќ.Решиве да ве потсетиме на уште една свдба на деценијата која долго време ги полнеше насловните страници на магазините на просторите на поранешна Југославија.

Раскошна трпеза: Еве што се јадеше и пиеше на свадбата на Северина и Игор

Република - 23.11.2015

Свадбата на деценијата на Северина и Игор која се одржа во елитен белградски хотел беше гламурозна во секој поглед. Младенците се погрижиле се да помине во најдобар ред, а особено трпезата која изобилувала со разни специјалитети.

Наместо најавениот ајвар фолкерка го донесе хит подарокот за Северина и Игор (фото)

Република - 23.11.2015

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ од вчера Којиќ и фудбалскиот менаџер Игор Којиќ го кажаа судбоносното „да“. Голем број на званици се собраа да ја споделат нивната среќа на најважниот ден на крунисувањето на љубовта, но венчавката и добрата ...

Золвата од Америка преку „Скајп“ им честиташе на Северина и на Игор (видео)

Република - 23.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којиќ си кажаа еден ан друг судбоносно „да“. Хрватската пејачка го зема презимето на синот на Кеба. Неговата сестра не можела да дојде на свадбата бидејќи така ќе загубеше право на зелена карта.

Интернетот прегоре: Што му кажа Северина на малиот Кеба првата брачна ноќ (фото)

Република - 23.11.2015

Нивната венчавка беше долго најавувана. А што се случуваше првата брачна вечер? Овие фотографии со одговори во меме форма буквално го прегореа интернетот. Северина и Игор по долги подготовки конечно го кажаа судбоносното „да“ и се заколнаа на вечна ...

Еве каде ќе живеат Северина и Игор – ФОТО од нивниот нов дом

МК News - 23.11.2015

Кога ќе бидат во Белград ќе живеат во куќата на родителите на Игор, Оља и ...

ПО СВАДБАТА НА СЕВЕ И ИГОР: Сите зборуваат за подарокот од Нада Топчагиќ!

Вистина.мк - 23.11.2015

На свадбата на годината која деновиве е хит во медиумите присуствуваше и пејачката Нада Топчагиќ, долгогодишна пријателка на Кеба. Таа на Северина и Игор им подари нивен портрет, дело на академскиот сликар Марко Кусмук.

Први фотки од свадбата на Северина и Игор Којиќ

Попара - 23.11.2015

Северина Вучковиќ и Игор Којиќ се венчаа синоќа, на 22 ноември и го кажаа судбоносното „да“ во халата Genex Impuls пред околу 600 гости. Целата церемонија за склучување на бракот била пренесена на видео ...

Богата трпеза за свадбата на годината: Погледнете што се јадело на венчавката на Северина и Игор!

Вистина.мк - 23.11.2015

Гламурозната свадбена церемонија која се одржа во еден елитен белградски хотел, а младенците се погрижиле за секој детал. Долгоочекуваната венчавка на Северина и Игор Којиќ конечно се одржа во еден белградски хотел, а на гламурозната церемонија ...

Како изгледаа ѕвездите на свадбата на Северина и Игор! (ФОТО)

Вистина.мк - 23.11.2015

На свадбата на Северина и Игор присуствувале 612 гости, а меѓу нив и многу познати личности. Меѓу гостите биле и брачниот пар Шаулиќ, Аца Лукас и Соња Вуксановиќ, Лепа Брена со семејството, Нада Топчагиќ, Драгана Џајиќ и други.

ДОЛИКУВА ЛИ? Вака сестрата на Игор му ја честиташе свадбата со Севе! (фото)

Вистина.мк - 23.11.2015

Наташа Којиќ Таша, сестрата на Игор Којиќ, не стигна на свадбата на Северина и Игор, но сепак им честиташе. Таша поради обврски во Америка не стигна на овој гламурозен настан, па затоа им честиташе на младенците преку Скајп.

ОВА НИКОЈ НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ: Еве како ќе живеат Северина и Игор по венчавката

Вистина.мк - 23.11.2015

Оваа информација ги зачуди и вчудовиди многумина. Пејачката Северина Вучковиќ склопи граѓански брак со синот на фолк пејачот Драган Којиќ Кеба, Игор. Една информација во врска со брачниот живот на парот за кој најмногу се зборуваше деновиве ...

Првото свадбено танго на Северина и Игор

365 - 23.11.2015

Синоќа во присуство на 600 гости, балканската пејачка Северина направи официјална венчавка со својот избраник Игор Којиќ. Во прилог, свадбеното ...

Јована и Жељко Јоксимовиќ разменуваат нежности на свадбата на Северина!

Вистина.мк - 23.11.2015

Познатиот пар присуствувал на долгоочекуваната венчавка, на која и двајцата блескале. Јована и Жељко Јоксимовиќ со задоволство ја прифатиле поканата на младенците, Северина и Игор Којиќ. Јована Јоксимовиќ не пропуштила на социјалните мрежи да ...