TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Манчини создава шампионски тим: Фудбалер на Барселона преминува во Интер?

СуперСпорт - 13.06.2015

Интер во следната сезона сака да се врати на старите стази на слава, а за тоа ќе му треба добар тим. Поради тоа, ова лето ќе биде пресудно за него, а веќе сега се зборува за евентуални нови засилувања во овој клуб.

Алвес на местото на Данило

Идивиди - 12.06.2015

Новиот фудбалер на Реал Мадрид, Данило се повреди пред почетокот на Копа Америка, па селекторот на Бразил, Дунга, мораше да направи измена во составот. На местото на Данило е повикан Дани Алвес, кој имаше одличен финиш од сезоната со Барселона.

Алвеш во составот на Бразил за Копа Америка

Дерби - 11.06.2015

Искусниот десен бек, Дани Алвеш по едногодишна пауза повторно се враќа во репрезентацијата на Бразил. Тој во последен момент доби повик од селекторот Карлос Дунга по повредата на Данило на пријателската средба против Мексико која заврши со 2:0 во ...

Алвеш ја откри причината поради која остана во Барселона

СуперСпорт - 11.06.2015

Бразилецот Дани Алвеш го продолжи договорот со Барселона на уште две години, а да не замине од “Ноу Камп” го убедил Лионел Меси. Со месеци се шпекулираше за заминување на Дани Алвеш, наводно тој имал понуди од Милан, ПСЖ и Манчестер Јунајтед, но ...

Дани Алвеш во последен момент на списокот за Копа Америка

Екипа - 11.06.2015

Фудбалерот на Барселона, Дани Алвеш, во последен момент доби повик од селекторот на репрезентација на Бразил, Карлос Дунга, за настап на Копа Америка. Тој нема настап за „кариоките“ од четвртфиналето на Светското првенство во Бразил, а тогаш ...

Алвеш се враќа во репрезентацијата на Бразил

SportMedia - 11.06.2015

Десниот бек на Барселона, Дани Алвеш (32), ќе заигра за репрезентацијата на Бразил по првпат по Светското првенство од минатото лето. Селекторот Карлос Дунга го повика како замена за Данило кој се повреди на мечот со Мексико, па Алвеш ќе биде во ...

За се е виновен Лионел Меси

Вечер Прес - 11.06.2015

Во одредени моменти се сомневав дали треба да останам тука, но пред некој ден ми стана јасно дека тука луѓето ме сакаат, и одлучив да останам, изјави офанзивниот бек. Неколку дена откако го потпиша новиот 2-годишен договор со каталонскиот гигант ...

Дани Алвеш: Го послушав срцето и останав во Барса!

Спортски - 10.06.2015

Дани Алвеш вчера и официјално стави потпис на нов договор со кој се обврза на верност кон Барселона до 2017 година. Иако долго време се шпекулираше со неговата иднината и беше блиску до напуштање на „Камп Ноу“ сепак Алвеш вели дека за оваа одлука го ...

Алвес во Барса до 2017 година

Телеграф - 10.06.2015

Бразилецот се премислил за време на прославата на „Ноу Камп“ Во следната сезона екипата на Барселона ќе има одлична двојка на позицијата десен бек. После потпишувањето на договор со Алекс Видал, договорот го продолжи и Дани Алвес, па веќе е сосема ...

„Не очекував да остане“

СуперСпорт - 10.06.2015

Поранешниот фудбалер на Барселона, Чави изјави дека не очекувал Алвеш да остане во клубот. Бразилецот во вторникот потпиша нов 2-годишен договор. „Морам да признаам дека тоа беше изненадување за мене. Мислев дека нема да остане.

Алвеш: Пораката од Меси промени многу нешта

Дерби - 10.06.2015

Дани Алвеш на 25 мај потенцираше дека повеќе од веројатно е дека ќе ја напушти Барселона во текот на летниот преоден рок, но неговата ситуација доби навистина неочекуван расплет откако вчера Бразилецот стави потпис на двегодишен договор со ...

Алвеш: Меси ме убеди да останам во Барселона

Екипа - 10.06.2015

Иако целокупната светска фудбалска јавност очекуваше десниот бек на Барселона, Даниел Алвеш да го напушти клубот, сепак, тој во последен момент потпиша нов двегодишен договор со екипата од „Камп Ноу“.

Дани промовира нов спот за „Слободна песна“ (ВИДЕО)

МКД - 10.06.2015

Пејачката Дани го објави најновото видео за нејзиниот последен сингл насловен „Слободна песна“. Позитивна, енергична, оригинална и храбра се епитети кои ја опишуваат Дани како музички артист во 17 години на сцената, но ова дело текстуално завзема ...

Дани сними спот за „Слободна песна“

Н.Македонија - 10.06.2015

Дани Димитрова сними видеозапис за својот последен сингл „Слободна песна“ Режисер на видеоприказната е нејзиниот долгогодишен соработник Огнен Шапковски од продукцијата „Мелем“. Се снимаше над Нерези, во Скопје. - Слободна е песната на срцето.

Алвеш уште две години во Барселона

24 Вести - 09.06.2015

Одбранбениот фудбалер на Барселона Дани Алвеш и покрај најавите за заминување од „Камп Ноу“, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од Барселона. Бразилецот за уште две години ја продолжил верноста кон новиот европски шампион, со ...

Алвеш уште две години во Барселона

Утрински - 09.06.2015

Одбранбениот фудбалер на Барселона Дани Алвеш и покрај најавите за заминување од „Камп Ноу“, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од Барселона. Бразилецот за уште две години ја продолжил верноста кон новиот европски шампион, со ...

Алвеш уште две години во Барселона

Канал5 - 09.06.2015

Одбранбениот фудбалер на Барселона Дани Алвеш и покрај најавите за заминување од „Камп Ноу“, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од Барселона. Бразилецот за уште две години ја продолжил верноста кон новиот европски шампион, со ...

Благодарност до Милан и Јунајтед, но Алвеш потпиша со Барса

Курир - 09.06.2015

Бразилскиот интернационалец Дани Алвеш, сепак останува во Барселона, иако сите информации укажуваа на спротивното. Дефанзивецот на Барселона Дани Алвеш по многу размислување, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од „Ноу Камп“.

Ни Милан, ни Манчестер Јунајтед: Алвеш во Барса до 2017

Спортклуб - 09.06.2015

После повеќе месечната трансфер сага и шпекулации околу тоа каде ќе продолжи Дани Алвеш, конечно видовме крај, Алвеш и Барселона продолжуваат заедно уште две години. Искусниот дефанзивец имал отворени понуди од Милан и Манчестер Јунајтед, но сепак ...

Официјално: Алвеш останува во Барселона до 2017 година (ФОТО)

МКД - 09.06.2015

Новиот европски фудбалски клубски шампион Барселона предку својата интернет страна потврди дека Даниел Алвеш ќе остане на „Камп Ноу" уште најмалку две сезони. Со ова е ставен крај на серијата шпекулации со кои се навестуваше преселба на десниот бек ...

Алвеш уште две години во Барселона

А1 On - 09.06.2015

Одбранбениот фудбалер на Барселона Дани Алвеш и покрај најавите за заминување од „Камп Ноу“, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од Барселона. Бразилецот за уште две години ја продолжил верноста кон новиот европски шампион, со ...

Официјално: Алвеш го продолжува договорот со Барселона

Хитпортал - 09.06.2015

Шпанскиот фудбалски клуб објави дека се прифатени барањата на Дани Алвеш за продолжување на неговиот договор кој истекува на 30 јуни оваа година. Новиот договор помеѓу двете страни ќе биде продолжен за уште две сезони и соработката ќе трае до 30 ...

Целосен пресвт -Алвеш останува на Камп Ноу

Алфа - 09.06.2015

Тотален пресврт во случајот, Дани Алвеш, Бразилецот останува на Камп Ноу. И покрај најавите на Алвеш за напуштање на шампионот на Шпанија како и неколкуте неуспешни преговори за продолжување на договорот кои што веќе го преселија фудбалерот во други ...

Сагата заврши: Бразилецот уште две години во Барселона

СуперСпорт - 09.06.2015

Дефанзивецот на Барселона Дани Алвеш после многу периперии, сепак останува во редовите на каталонскиот гигант, соопштија од Ноу Камп. Бразилскиот репрезентативец потпиша нов двегодишен договор со шампионот на Европа, со можност соработката да биде ...

Алвеш уште две години во Барселона

Репортер - 09.06.2015

Одбранбениот фудбалер на Барселона Дани Алвеш и покрај најавите за заминување од „Камп Ноу“, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од Барселона. Бразилецот за уште две години ја продолжил верноста кон новиот европски шампион, со ...

Дани со спот и песна во хипи стил

Убавина и Здравје - 09.06.2015

Дани Димитровска го објави спотот за својот нов сингл „Слободна песна“. Режисер на видеото е долгогодишниот соработник на Дани, Огнен Шапковски. „Слободна е песната на срцето. Да ја пееме, да ја искажеме таква каква што е“ – вели Дани.

Алвеш уште две години во Барселона

+инфо - 09.06.2015

Одбранбениот фудбалер на Барселона Дани Алвеш и покрај најавите за заминување од „Камп Ноу“, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од Барселона. Бразилецот за уште две години ја продолжил верноста кон новиот европски шампион, со ...

Алвес го продолжи договорот со Барселона

Кајгана - 09.06.2015

Дани Алвес, десниот бек на Барселона, реши да остане во редовите на петкартниот европски шампион. Бразилецот, покрај Милан, ги одби понудите и на уште неколку други екипи и потпиша двегодишен договор со Барселона.

Алвес останува во Барса

Сител - 09.06.2015

Дани Алвес, десниот бек на Барселона, решил да остане во редовите на петкартниот европски шампион. Бразилецот, покрај Милан, ги одбил понудите и на уште неколку други екипи и потпишал двегодишен договор со Барселона.

Дани Алвеш се одлучи?

СуперСпорт - 09.06.2015

Се претпоставува дека оваа понуда не може да ја одбие? Изгледа дека никој не може да се приближи на понудата на Пари Сен Жермен. Бразилецот е загреан за Милан, но тие не можат да платат повеќе од 3 милиони евра по сезона, според некои информации тој ...

Алвеш: Би сакал преселба во Милан

Курир - 09.06.2015

Бекот на Барселона, Дани Алвеш, изјави дека по освојувањето на Лигата на шампионите би сакал да се пресели во Милан. Веќе со месеци се шпекулира каде Алвеш ќе ја продолжи кариерата бидејќи на лето му истекува договорот со Барселона.

Пресврт: Дани Алвес го продолжи договорот со Барса до 2017 година

SportMedia - 09.06.2015

Бразилскиот репрезентативец Дани Алвес го продолжи договорот со Барселона на уште две сезони со можност да остане и дополнителна една. Искусниот бек се уште не заминал на одмор со цел да ги доврши преговорите со каталонскиот клуб кој сакаше да го ...

Официјално: Алвеш останува на „Камп Ноу“

Дерби - 09.06.2015

Еден од најдобрите светски бекови, Дани Алвес и понатаму ќе го носи дресот на Барселона. Новиот европски шампион и Бразилецот конечно постигнаа договор за продолжување на соработката според кој тој ќе остане на „Камп Ноу“ до 2017 со опција за уште ...

Официјално: Дани Алвеш останува во Барса

Оn.net - 09.06.2015

Дани Алвеш се договори со раководството на Барселона и потпиша нов договор. Искусниот бразилски бек беше на излезна врата од клубот, неговиот актуелен договор истекуваше во јуни, а многу клубови се распрашуваа за него.

Официјално: Дани Алвеш останува во Барселона!

24Фудбал - 09.06.2015

Крај на дилемите за иднината на Дани Алвеш, фудбалерот останува во Барселона. Каталонскиот клуб соопшти добри вести за своите фанови. „Барселона може да соопшти дека Дани Алвеш ја прифати понудата за нов договор според кој во клубот ќе остане уште ...

Алвес го продолжи договорот со Барселона

Макфакс - 09.06.2015

Дани Алвес, десниот бек на Барселона, решил да остане во редовите на петкартниот европски шампион. Бразилецот, покрај Милан, ги одбил понудите и на уште неколку други екипи и потпишал двегодишен договор со Барселона.

Пресврт: Дани Алвеш потпиша нов договор со Барселона

Екипа - 09.06.2015

Дани Алвеш неочекувано ги одби понудите од останатите клубови и денеска го стави својот потпис на новиот договор со Барселона, со што десниот бек ќе остане на „Камп ноу“ до јуни 2017 година.

Официјално: Дани Алвеш го продолжи договорот со Барса

Спортски - 09.06.2015

Иако беше на излезна врата откако неколку пати одби да го продолжи договорот се Барселона, сепак Дани Алвеш денес стави потпис на нов договор па и во следните две години ќе остане на „Камп Ноу“.

Алвеш си легна на брашно

Вечер Прес - 09.06.2015

Пред неколку минути, каталонскиот гигант со официјално соопштение потврди дека офанзивниот бек го потпишал понудениот договор кој ќе има важност до 30. јуни 2017 година. Репрезентативецот на Бразил, Дани Алвеш и во следните две сезони ќе го носи ...

Пресврт во „Случајот Алвеш"

Точка - 09.06.2015

Бразилскиот десен бек Дани Алвеш останува во екипата на Барселона најмалку уште две години. Иако Каталонците од Севиља го доведоа Алеикс Видал, сепак на официјалната интернет страница на Барселона е објавено дека во клубот ќе остане и Дани Алвеш.

Алвеш уште две години во Барселона

Н.Македонија - 09.06.2015

Одбранбениот фудбалер на Барселона Дани Алвеш и покрај најавите за заминување од „Камп Ноу“, сепак одлучи да остане во каталонскиот тим, соопштија од Барселона. Бразилецот за уште две години ја продолжил верноста кон новиот европски шампион, со ...

Дани ги почести фановите за роденден со хипи спот

Вест - 08.06.2015

По пауза од неколку месеци, поп-пејачката Дани промовира нов сингл,"Слободна песна". Дани, која го прослави 36. роденден, вели дека со новата песна сака да ги почести своите фанови за роденденот.

Дани со видеоспот за „Слободна песна“ (ВИДЕО)

Телеграф - 08.06.2015

Режисер на видеото за „Слободна Песна“ е долгогодишниот соработник на Дани, Огнен Шапковски од „Мелем продукција“ Погледнете го најновото видео на Дани Димитровска за нејзиниот последен сингл насловен како „ Слободна Песна “.

Дупли честитки: Дани има да се пофали со два новитети (видео)

Хитпортал - 08.06.2015

Изминатата недела популарната поп-рок пејачка Дани Димитровска во друштво на пријателите го прослави својот роденден. Честитките по тој повод секако беа неизбежни, но освен тоа таа на својот профил на социјалната мрежа Фејсбук сподели уште два ...

„Ти благодарам, Дани, брате!“

СуперСпорт - 08.06.2015

Нејмар и Алвеш се двата Бразилци кои имаат најголема заслуга за уште една титула на Барса во ЛШ. Нејмар уште од ¼-финалето редовно ги тресеше мрежите додека Алвеш како и по обичај беше незадржлив по десната страна.

(ВИДЕО) Дани Димитровска со спот за „Слободна песна“

Репортер - 08.06.2015

Дани Димитровска го објави спотот за својот нов сингл „Слободна песна“. Режисер на видеото е долгогодишниот соработник на Дани, Огнен Шапковски. „Слободна е песната на срцето. Да ја пееме, да ја искажеме таква каква што е“ – вели ...

Алвеш низ солзи им се обрати на навивачите на Барселона (Видео)

Дерби - 08.06.2015

Дани Алвеш можеби го имаше своето последно обраќање до навивачите на Барселона за време на големата прослава која ја организираше клубот на „Камп Ноу“, меѓутоа истото го искористи за да упати голема благодарност до сите Каталонци на кои со солзи во ...

Нов спот на Дани за „Слободна песна“

Макфакс - 08.06.2015

Најновото видео на Дани за нејзиниот последен сингл насловен „Слободна Песна" е достапен за љубителите на нејзината музика. Позитивна, енергична, оригинална и храбра се епитети кои ја опичуваат Дани како музички артист во седумнаесетте години на ...

Дани го промовираше спотот за „Слободна песна“

Пулс24 - 08.06.2015

Погледнете го најновото видео на Дани за нејзиниот последен сингл насловен „Слободна Песна“. Позитивна, енергична, оригинална и храбра, се епитети кои ја опишуваат Дани како музички артист во 17-те години на сцената, но ова дело текстуално зазема ...

(Видео) "Слободна Песна" на Дани

еМагазин - 08.06.2015

Погледнете го најновото видео на Дани за нејзиниот последен сингл насловен "Слободна Песна". Позитивна, енергична, оригинална и храбра се епитети кои ја опичуваат Дани како музички артист во 17.

Можеби ова е крајот на убавиот сон

Вечер Прес - 08.06.2015

Офанзивниот бек за неколку дена ќе има статус на слободен фудбалер, а неколкумесечните преговори со челниците на Барса околу новиот договор не вродија со плод. Бразилскиот интернационалец од редовите на Барселона, Дани Алвеш непријатно ги изнанади ...

Нова песна на Дани: Слободна е песната на срцето (видео)

Република - 08.06.2015

„Слободна песна“ е новиот сингл на Дани Димитровска. Позитивна, енергична, оригинална и храбра се епитети кои ја опичуваат Дани како музички артист во 17-те години на сцената, но ова дело текстуално завзема револуционерен став кон себе постоењето, ...