TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жена се удави во Вардар кај Гостивар

Дневник - 22.10.2010

Женски труп бил извлечен од водите на реката Вардар вчера во близина на Гостивар, соопшти МВР. До затворање на денешниот број на „Дневник“, идентитетот на жената, која била на возраст од 40-ина ...

Хроника - Мртва жена најдена во Вардар

Време - 22.10.2010

Неидентификуван женски труп вчера е најден во Вардар, близу гостиварската болница. Се уште не се знае дали жената е убиена, се самоубила или, пак, станува збор за несреќен случај.

Утврден индентитетот на жената што вчера се удави во Вардар

Канал5 - 22.10.2010

Жената чие тело беше вчера пронајдено во реката Вардар кај Гостивар е идентификувана како Сузане Хамит (50) од Гостивар.

Црна хроника - Пронајдено тело на жена

Вест - 22.10.2010

Мртво тело на непозната жена вчераутро е извадено од водите на реката Вардар, на излезот од Гостивар, во месноста Младо Турчане.

Се удави жена во водите на Вардар

Утрински - 22.10.2010

ГОСТИВАР – Четириесетгодишна жена се удави во водите на реката Вардар на излезот од Гостивар. Според очевидците, жената се претпоставува дека паднала во реката неколку стотина метри над болницата, а ...

Идентификуван женскиот труп извлечен во гостиварско

Макфакс - 22.10.2010

Идентификуван е женскиот труп што вчера беше извлечен од водите на Вардар во гостиварско, соопшти СВР Тетово. Веста е ...

Идентификувано телото најдено вчера во Вардар

Нетпрес - 22.10.2010

Откриен е идентитетот на мртвото тело кое вчераутро беше извлечено од водите на Вардар во Гостивар. Според полицијата, починатата жената чие телото беше забележано вчера околу осум часот во Вардар е ...

Идентификуван женскиот труп извлечен во гостиварско

Форум - 22.10.2010

Идентификуван е женскиот труп што вчера беше извлечен од водите на Вардар во гостиварско, соопшти СВР Тетово Станува збор за педесетгодишната Сузана Х . од Гостивар.

Жена се удавила во Вардар кај Гостивар

Н.Македонија - 22.10.2010

Мртво тело на жена на возраст од четириесетина години е извлечено од Вардар на излезот од Гостивар. Идентитетот на жената не е утврден Телото на жената било забележано од вработени во гостиварската ...

Пронајден женски леш во Вардар

Inpress - 21.10.2010

Гостивар, 21. октомври 2010 (ИНПРЕС) Женски леш е пронајден денеска изутрина во водите на реката Вардар кај Гостивар. Безживотното тело околу 8 часот и 30 минути прв го забележал вработен во ...

Женски труп извлечен од Вардар кај Гостивар

Сител - 21.10.2010

Мртво женско тело рано утрово е извлечено од водите на реката Вардар во Гостивар, извести полицијата. Според информациите од СВР Тетово, телото го забележал вработен во болницата во Гостивар во 8,40 ...

Извлечен женски труп од Вардар

Форум - 21.10.2010

Женски труп е извлечен утрово околу 8:45 часот во Вардар во близина на гостиварската болница, соопшти СВР Тетово Вработен во болницата забележал дека во водите на Вардар има човечки труп кој што го ...

Жена удавена во Вардар кај Гостивар

Кирилица - 21.10.2010

Мртво тело на жена на возараст од четиресетина години е извлечено од Вардар на излезот од Гостивар. Идентитетот на жената не е утврден Телото на жената, во водите на Вардар во непосредна близина на ...

Жена се удавила во Вардар кај Гостивар

Сител - 21.10.2010

Мртво тело на жена на возараст од четиресетина години е извлечено од Вардар на излезот од Гостивар. Идентитетот на жената не е утврден.

Жена се удавила во Вардар кај Гостивар

МРТ - 21.10.2010

Мртво тело на жена на возараст од четиресетина години е извлечено од Вардар на излезот од Гостивар. Идентитетот на жената не е утврден.

Женски труп извлечен од Вардар кај Гостивар

Нетпрес - 21.10.2010

Мртво женско тело рано утрово е извлечено од водите на реката Вардар во Гостивар, извести полицијата. Според информациите од СВР Тетово, телото го забележал вработен во болницата во Гостивар во 8,40 ...

Извлечен женски труп од Вардар

Макфакс - 21.10.2010

Женски труп е извлечен утрово околу 8:45 часот во Вардар во близина на гостиварската болница, соопшти СВР Тетово. Веста е ...

Извлечен женски труп од Вардар

Алфа - 21.10.2010

Женски труп е извлечен утрово околу 8:45 часот во Вардар во близина на гостиварската болница, соопшти СВР Тетово. Вработен во болницата забележал дека во водите на Вардар има човечки труп кој што го ...

Реката Вардар зема уште една жртва

Курир - 21.10.2010

На излезот од Гостивар од реката Вардар е извлечено мртво тело на жена со непознат идентитет. Жената имала околу 40-тина години.

Мртва жена пронајдена во Вардар

eReporter - 21.10.2010

Неидентификуван труп на жена е пронајден утринава во реката Вардар во Гостивар во близина на болницата. Трупот е изваден од реката, а истрагата треба да утврди како загинала жената и да го открие ...

Жена се удавила во Вардар кај Гостивар

Идивиди - 21.10.2010

Гостивар, 21 октомври 2010 (МИА) - Мртво тело на жена на возраст од четириесетина години е извлечено од Вардар на излезот од Гостивар. Идентитетот на жената не е утврден.