TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Сител - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Нова ТВ - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски на митингот: Ние одиме напред, а Сиљановска е кочничар

МКД - 14.04.2019

Оваа слика на заедништво покажува дека патот е трасиран, ова покажува колку сме подготвени да продолжиме напред, рече на денешниот централен митинг Стево Пендаровски, претседателскиот кандидат на СДСМ и на коалицијата.

Заев на митингот за Пендаровски: Ќе добиеме европски претседател

МКД - 14.04.2019

Премиерот Зоран Заев се обрати на денешниот централен митинг на СДСМ во Скопје и порача дека Македонија ќе добие вистински претседател кој влече напред. „Денеска слободно можеме да кажеме дека успешно заедно одиме напред.

Централен граѓански митинг во 14 часот во Скопје за поддршка на Стево Пендаровски

Нова ТВ - 14.04.2019

Денес во 14 часот во Скопје ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот ќе започне со граѓански марш пред зградата на Црвениот крст и ќе ...

Пендаровски на централен митинг во Скопје, Сиљановска во Велес

МКД - 14.04.2019

Денеска СДСМ и заедничкиот кандидат за претседател на државата Стево Пендаровски ќе одржат голем граѓански митинг во Скопје. Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова денеска ќе има собири во Свети Николе и Велес.

(ФОТО) Науче Мојсовски во први редови на митингот на Стево Пендаровски

Фокус - 14.04.2019

На денешниот централен митинг на СДСМ и нивниот претседателски кандидат Стево Пендаровски во првиот ред до премиерот Зоран Заев стоеше поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсовски.

Пендаровски: Ова не се само обични избори за претседател

Фокус - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно ...

(ФОТО) Наумче Мојсовски во први редови на митингот на СДСМ: Знам дека Пендаровски ќе остави срце на терен

Фокус - 14.04.2019

На денешниот централен митинг на СДСМ и нивниот претседателски кандидат Стево Пендаровски во првиот ред до премиерот Зоран Заев стоеше поранешниот ракометен репрезентативец Наумче Мојсовски. Тој имаше и обраќање на митингот.

Ракометарот Наумче Мојсоски на митинг на СДСМ: Пендаровски ќе остави срце на терен

Нова ТВ - 14.04.2019

Меѓу говорниците на големиот граѓански митинг на кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата се обрати и Наумче Мојсоски. Поранешниот македонски ракометен репрезентативец пред присутните изрази уверување дека Стево Пендаровски е вистинскиот ...

Гласот за мене е глас за ЕУ и НАТО, кажа Пендаровски на централниот митинг на СДСМ

Сакам да кажам - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски кажа дека глас за него е глас за продолжување на патот кон ЕУ и НАТО, на централниот митинг што се одржа денеска пред ЕУ-инфо центарот во Скопје.

Од митингот на Пендаровски во Скопје

МКД - 14.04.2019

„Сега чекориме на патот кон евроинтеграцијата и одиме заедно напред. Градиме едно општество за сите, во кое сите сме еднакви пред законите. Не барам поддршка само за да бидам претседател, туку да го поддржиме концептот на заедништво.

Заев, Османи и Пендаровски: Да излеземе масовно на гласање, да ја покажеме нашата европска сила

Канал5 - 14.04.2019

Голем обединувачки митинг се одржа во Скопје , со порака го поддржат заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски. Од митингот се испратени пораки на 21.април и на 05.мај, граѓаните, независно од политичката и од етничката припадност, во ...

Пендаровски: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

Канал5 - 14.04.2019

Не барам поддршка само за да станам претседател, туку поддршка за концептот за иднината – порача кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски. Пендаровски се обрати на централниот митинг кој партиите од коалицијата под мотото Заедно ...

Пендаровски за „едно евро за Вицето“: Според пресудата недостасуваат важни делови од снимката

Фокус - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот „едно евро за Вицето, едно за цркавата“.

Заев: Да се оди напред е одговорност, да го избереме Стево Пендаровски!

Канал5 - 14.04.2019

На централниот митинг на СДСМ во Скопје се обрати и претседателот на партијата Зоран Заев , кој порача дека ова се времиња на чесни водачи кои дејствуваат, преземаат иницијатива, се водат од граѓанските интереси - не од лични интереси.

(ГАЛЕРИЈА) Силјановска од високо го следеше митингот на Пендаровски

Фокус - 14.04.2019

Владејачката СДСМ денеска го одржа централниот митинг во Скопје за нејзиниот претседателски кандидат Стево Пендаровски. На митингот се обратија Наумче Мојсовски, кандидатот Стево Пендаровски и премиерот Зоран Заев.

Заев: Република Северна Македонија ќе добие претседател кој не е заталкан патник туку водач

24 Вести - 14.04.2019

Во своето обраќање лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев рече „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот“. – Република Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на државата не е авантура, туку должност, а тој не е ...

Пендаровски во Скопје порача: Патот е трасиран!

24 Вести - 14.04.2019

„Оваа слика на заедништво покажува дека патот е трасиран, ова покажува колку сме подготвени да продолжиме напред“. Ова денеска на централниот митинг во Скопје под мотото „Заедно напред“ го порача претседателскиот кандидат, Стево ...

Пендаровски - Само заедно може да газиме напред

Р.С.Европа - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од владејачката коалицијата на централниот митинг во Скопје ги повика сите да му се придружат на патот заедно напред. Тој вели дека треба да му покажат на светот дека може да се организираат фер ...

Пендаровски: Ќе водам политика на заедништво а не на поделби!

Глас на Америка - 14.04.2019

Патот кон НАТО и ЕУ е трасиран а тоа е патот на прогресот. Ќе се грижам за сите граѓани подеднакво и ќе градам едно општество за сите, порача претседателскиот кандидат Стево Пендаровски од централниот митинг во Скопје СКОПЈЕ - „ Што сте по ...

Пендаровски: Патот е трасиран, заедно одиме напред

24 Вести - 15.04.2019

Изборната кампања на претседателските кандидати влегува во последната фаза. Уште eдна недела пред одржувањето на првиот круг од претседателските избори. И оваа недела тројцата претседателски кандидати ги продолжуваат митинзите и средбите со ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Вечер - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Ова не се само обични избори за претседател

Вечер - 14.04.2019

Пендаровски на митингот порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство. Обезбедена и сигурна држава, рамноправен член на сите сојузи.

(ВИДЕО) Заев: Блерим Река не е заеднички кандидат, а Силјановска Давкова е застој и продава лажен морал

А1 On - 14.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на централниот митинг во Скоопје порача дека „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот“. – Република Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на државата не е авантура, туку ...

Пендаровски и Заев во Струмица: Отворивме перспективи кон НАТО и ЕУ

А1 On - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

ВО ЖИВО: Централен митинг на Стево Пендаровски

+инфо - 14.04.2019

Централниот митинг за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски почна со граѓански марш пред зградата на Црвениот крст. Маршот треба да заврши со голем граѓански собир во центарот на Скопје, пред седиштето на Делегацијата на ЕУ во 14 ...

Пендаровски повикува на масовно гласање за да не ни се врати Груевски

+инфо - 14.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

(Видео) Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

Макфакс - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Централен митинг на Пендаровски во Скопје, Силјановска на собир со граѓаните во Велес

+инфо - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг во Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

(ВИДЕО) Османи: Пендаровски е симбол на нашата внатрешна интеграција

А1 On - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача од централниот митинг во Скопје, Бујар Османи.

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Н.Македонија - 14.04.2019

– Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Немаме повеќе генерации за губење и нема да дозволиме да не вратат назад

+инфо - 14.04.2019

Градиме едно општество за сите и горди сме што тој концепт е препознаен како концепт за успех и прогрес. Градиме општество во кое сите сме еднакви пред законите, порача на денешниот митинг во Скопје кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Наумче Мојсовски: Стево е играч кој ќе го остави срцето на терен за подобро утре

+инфо - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и ...

Заев: Ќе победиме и на 21 септември ако треба

+инфо - 14.04.2019

Ни следуваат два големи празници Велигден и победата на Стево Пендаровски. Ќе ги победиме на 21 април, ќе ги победиме на 5 мај, ќе ги победиме и на 21 септември ако треба, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев од митинг во Скопје, алудирајќи на ...

Османи: Пендаровски е симбол на внатрешната инетргација и затоа ќе биде претседател

+инфо - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Скопје блокирано, централен митинг на Пендаровски

А1 On - 14.04.2019

Огромен број автобуси беа паркирани во Општина Кисела Вода пред Стара рампа, од каде што започуваше централниот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ но и од двете страни на цела Партизанска.

(ВИДЕО) Пендаровски: Сиљановска ниту може, ниту сака да биде претседател на сите граѓани

А1 On - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Се одржа централниот митинг на СДСМ во Скопје

Тера - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината.

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

Република - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. – Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Пендаровски на централен митинг во Скопје

Макфакс - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

ВИДЕО: Пендаровски држи говор пред полупразен простор

Курир - 14.04.2019

Фијаско на митингот на СДСМ. Во моментот кога држеше говор кандидатот за претседател Стево Пендаровски просторот пред бината беше ...

Наумче Мојсоски: Знам дека Стево ќе го остави срцето на терен за оваа земја

Република - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот централен митинг за поддршка на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски беше ракометарот Наумче Мојсовски. , истакна Мојсовски. ...

(Видео) Скопје блокирано, се одржува централниот митинг на Пендаровски

Макфакс - 14.04.2019

Огромен број автобуси беа паркирани во Општина Кисела Вода пред Стара рампа, од каде што започуваше централниот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ. Се вееја македонски и европски знамиња, а стотици луѓе се ...

(Видео) Заев: Пендаровски обединува и ќе ги продолжи промените

Макфакс - 14.04.2019

По говорот на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на централниот митинг во Скопје, се обрати и лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој воводушевен од, како што рече, големиот број граѓани, нагласи дека државата ќе добие европски ...

Наумче Мојсоски се обрати на митингот на СДСМ: Знам дека Стево ќе го остави срцето на терен

Курир - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот централен митинг за поддршка на кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски беше ракометарот Наумче Мојсовски. -Играв и не се штедев, играв со срце за екипата за оваа нација, не можам да кажам дека беше лесно и не ...

Стево, извини што ти упаѓам, но каде се судските одлуки за тие 20.000 прислушувања?

Република - 14.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски пресуди дека виновна за прислушувањето е претходната влада, иако за ова се уште нема никаква пресуда. Во дебатата на ТВ Сител Пендаровски почна да ја обвинува претходната власт за ...

Пендаровски се заплетка на прашањето на Мицкоски: Потврди дека видел како Заев бара поткуп, ама судот не одлучил дека ...

Курир - 14.04.2019

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го праша Стево Пендаровски дали тој како легалист, како поранешен припадник на министерството за внатрешни работи, како го коментира случајот „Поткуп“, дали видел и како го коментира тоа што Заев за ...

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

+инфо - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. – Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Милошоски: Го знам Стево 19 години, никогаш не бил нервозен и напнат

Република - 14.04.2019

Го знам Стево Пендаровски од 2000 година и како портпароли заедно сме биле пред камерите на десетици новинари во кризната 2001, но и на ТВ расправи за политика во изминативе 15 години. Но, никогаш досега не сум го видел Стево така НЕРВОЗЕН и напнат, ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Опсервер - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Заев: Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на државата не е авантура, туку должност

24Инфо - 14.04.2019

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев на централниот митинг за подршка на заедничкиот кандидат за претседател, Зоран Заев, рече дека „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот”.

(Видео) Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

Centar - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Заев и Пендаровски во Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател

Точка - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Османи: Пендаровски е симбол на внатрешната интеграција и ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во лошо

Либертас - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

СДСМ: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател, ќе покажеме, вака се оди здружено, Заедно Напред

iPortal - 14.04.2019

„Претседателот на СДСМ Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Османи: Пендаровски е симбол на внатрешната интеграција и затоа ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во ...

iPortal - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински конзенсуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Пендаровски: Оние кои мислат дека сигурноста можеме да ја обезбедиме без НАТО и ЕУ, се лажат себеси

Либертас - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно ...

Пендаровски од Струмица: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

1tv - 14.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски од Струмица: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател, ќе покажеме, вака ...

Бриф - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Османи: Пендаровски е симбол на нашата внатрешна инетргација и кохезија помеѓу различните етнички заедници

Локално - 14.04.2019

Вицепремиерот Бујар Османи во својот говор на граѓанскиот митинг во Скопје во поддршка на кандидатот за Претседател на РСМ, Стево Пендаровски сподели дека тој е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

24Инфо - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Откако влегов во политиката нагло станав популарен кај девојките

Либертас - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. – Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Пендаровски од Струмица: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

ММС - 14.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

Пендаровски на централен митинг во Скопје

Точка - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

Наумче Мојсовски: Стево е играч кој ќе го остави срцето на терен за подобро утре

iPortal - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски, беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и ...

Заев: Конечно, по 10 години ќе добиеме претседател на државата

Скопје1 - 14.04.2019

– Денеска слободно можеме да кажаеме дека успешно заедно одиме напред. Ги победивме омразата, конфликите и неправдата. Европа и светот аплаудираат, вам ви аплаудираат. Граѓаните имаат потреба од претседател на својата држава и конечно, по 10 години ...

Пендаровски: Оние кои мислат дека сигурноста можеме да ја обезбедиме без НАТО и ЕУ, се лажат себеси

1tv - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски на денешниот централен митинг пред ЕУ Инфо Центарот во Скопје порача дека овие избори се и избори за концептот на иднината. -Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно ...

Скопје блокирано, се одржува централниот митинг на Пендаровски

Точка - 14.04.2019

Огромен број автобуси беа паркирани во Општина Кисела Вода пред Стара рампа, од каде што започуваше централниот митинг на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, поддржан од СДСМ. Се вееја македонски и европски знамиња, а стотици луѓе се ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

Независен - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Да покажеме одговорност пред иднината, приклучете се, продолжуваме заедно напред!

iPortal - 14.04.2019

Добар ден Скопје! Добар ден слободни, храбри граѓани на Република Северна Македонија! – вака го започна претседателскиот кандидат Пендаровски денешниот голем обединувачки митинг во Скопје.

Пендаровски: Откако влегов во политиката, преку ноќ им станав поубав на девојките

Нетпрес - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, откри кандидатот за претседател Стево Пендаровски во емисијата „Еден на еден“. Во 1996 година првпат се по јавив на државната телевизија, тогаш и немаше многу ...

Мојсовски: Сум се борел за победа секаде во светот. Знам дека таков играч е и Стево Пендаровски

Либертас - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и Стево Пендаровски.

Заев: Ќе победиме и на 21 септември ако треба

Либертас - 14.04.2019

Ни следуваат два големи празници Велигден и победата на Стево Пендаровски. Ќе ги победиме на 21 април, ќе ги победиме на 5 мај, ќе ги победиме и на 21 септември ако треба, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев од митинг во Скопје, алудирајќи на ...

Голем обединувачки митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Северна Македонија (фото, видео)

Centar - 14.04.2019

Голем обединувачки митинг се одржа во Скопје од којшто се испратени пораки на 21.април и на 05.мај, граѓаните, независно од политичката и од етничката припадност, во име на продолжувањето на евро-интеграциските процеси и концептот Едно општество за ...

Пендаровски за „едно евро за Вицето“: Според пресудата недостасуваат важни делови од снимката

Скопје1 - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот „едно евро за Вицето, едно за цркавата“.

Претседателот на СДСМ Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски од Струмица: На Европа ‘и даваме уште една вредност, ...

Опсервер - 14.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Пендаровски на централен митинг во Скопје

24Инфо - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се одржи пред Делегацијата на ЕУ, а ќе почне со граѓански марш од пред зградата на Црвениот крст.

Почна централниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски (ВО ЖИВО)

Локално - 14.04.2019

Почна граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно ...

Скопје почна да се полни! Централен граѓански митинг во 14 часот за поддршка на Стево Пендаровски

Локално - 14.04.2019

Колони автомобили веќе почнаа да се движат кон центарот на Скопје за големиот митинг на претедателскиот кандидат Стево Пендаровски. Скопјани се собираат и пред општинските штабови на СДСМ.

Пендаровски: Силјановска не сака да биде претседател, таа сака да биде наследник на Иванов

Локално - 14.04.2019

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски во својот говор денеска на централниот митинг во Скопје истакна дека неговиот против кандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска, не сака да биде претседател, туку ...

Мојсовски: Стево ќе даде 100 отсто од себе, ја има поддршката, продолжуваме заедно напред!

24Инфо - 14.04.2019

На големиот граѓански митинг во Скопје, пред присутните се обрати Наумче Мојсовски, ракометар и репрезентативец кој истакна дека поддршката за заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски е поддршка за победа на напредокот и развојот.

Немаме повеќе генерации за губење, нема да им дозволиме да не вратат назад, порача Пендаровски

Локално - 14.04.2019

Вашата правда е и моја правда, вашата неправда ќе биде и моја грижа, им порача кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски пред граѓаните на денешниот централен митинг во Скопје. – Се обврзувам како и досега да водам политики на заедништво, ...

Пендаровски: Силјановска е вториот Иванов, не ни треба уште еден кочничар!

Магазин - 14.04.2019

„Вашта правда е и моја правда, Вашата неправда е моја грижа“ им порача Пендаровски на присутните не централниот м,итинг во СКопје кој повеќе часови го остави Скопје блокорано за сообраќај.

Пендаровски: Откако влегов во политиката, преку ноќ им станав поубав на девојките

Скопје24 - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, сподели кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и останати триесетина партии, Стево Пендаровски. Тој во гостувањето на емисијата “Еден на еден”, одговараше на ...

Пендаровски за „едно евро за Вицето“: Според пресудата недостасуваат важни делови од снимката

Локално - 14.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во денешната претседателска дебата доби прашање од Христијан Мицкоски како го коментира случајот „едно евро за Вицето, едно за цркавата“.

Пендаровски на централен митинг во Скопје, каде ќе митингуваат Силјаноска и Река?

Фактор - 14.04.2019

Кампањата за шестите претседателски избори денеска продолжува со претставување на програмите на тројцата кандидати. Кандидатот за претседател од СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски денеска во 14 часот ќе одржи централен митинг Скопје кој ќе се ...

Голем сенароден митинг на Стево Пендаровски – Се очекува масовност

Centar - 14.04.2019

Социјалдемократите заедно со над 31 политичка партија денеска ќе оддржат масовен сенароден митинг за поддршка на Стево Пендаровски за Претседател на Р. С. Македонија, под мотото “Заедно Напред.

СДСМ: На Европа ѝ даваме уште една вредност, европски претседател, ќе покажеме, вака се оди здружено, Заедно Напред

ТВ21 - 14.04.2019

„Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев и кандидатот за претседател на државата, Стево Пендаровски на митингот во Стумица повикаа граѓаните од општината и од државата, масовно да ја поддржат опцијата Заедно Напред.

Пендаровски ќе ги надгради добрите односи меѓу Скопје и Софија ако биде избран за претседател

Локално - 14.04.2019

Кандидатот за претседател на Северна Македонија од владејачкиот Социјалдемократски сојуз на Македонија (СДСМ) на премиерот Зоран Заев – Стево Пендаровски – вети дека ќе работи за напредокот во билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

Во живо: Сенароден масовен митинг за Поддршка на Стево Пендаровски

Centar - 14.04.2019

Во живо од масовниот сенароден митинг за поддршка на Стево Пендаровски во центарот на ...

(ВО ЖИВО) Почна централниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател Стево Пендаровски

Бриф - 14.04.2019

Почна граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно ...

(ВО ЖИВО) Пренос од централниот митинг на Стево Пендаровски

iPortal - 14.04.2019

Проследете го во живо централниот митинг на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Говорници на настанот ќе бидат Стево Пендаровски, Зоран Заев, Бујар Османи и ракометарот Наумче ...

(ВО ЖИВО) Врие од народ на масовниот митинг за поддршка на Пендаровски

Бриф - 14.04.2019

Централен митинг за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски штотуку започна. Погледнете го во ...

(ВО ЖИВО) Пендаровски пред присутните: Денеска сме признаен и препознаен партнер на целиот демократски свет

Бриф - 14.04.2019

Во моментот пред присутните зборува кандидатот за претседател Стево ...

(ВИДЕО) Мојсовски: Со Стево заедно напред

Бриф - 14.04.2019

Прв говорник на денешниот митинг за поддршка на кандидатот за претседател беше ракометарот Наумче Мојсовски. Тој кажа дека како играч многупати се борел за победа на Македонија секаде во светот, затоа знае дека таков играч е и Стево Пендаровски.

(ФОТО) Со интонирање на македонската химна започна централниот митинг на Стево Пендаровски

iPortal - 14.04.2019

Со интонирање на македонската химна започна митингот на претседателкиот кандидат Стево ...

Нема дилема, Стево Пендаровски е идниот претседател

Бриф - 14.04.2019

Нема дилема, Stevo Pendarovski е идниот претседател на Република Северна Македонија! Само # ЗаедноНапред можеме кон подобро. Фејсбук статус на Владимир ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Сиљановска не сака да биде претседател, таа сака да биде наследник

Бриф - 14.04.2019

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски во својот говор истакна дека неговиот против кандидат од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Сиљановска, не сака да биде претседател, туку наследник на актуелниот претседател Ѓорги Иванов.

(ВИДЕО) Започна централниот митинг во Скопје за поддршка на Пендаровски

24Инфо - 14.04.2019

Денес во 14 часот во Скопје започна големиот граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот започне со граѓански марш пред зградата на Црвениот Крст, а ќе ...

Пендаровски од Скопје: Вашата правда е и моја правда, вашата неправда ќе биде и моја грижа

Centar - 14.04.2019

Градиме едно општество за сите и горди сме што тој концепт е препознаен како концепт за успех и прогрес. Градиме општество во кое сите сме еднакви пред законите, порача на денешниот митинг во Скопје кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

Пендаровски: Вашата правда е и моја правда но вашата неправда е моја грижа

iPortal - 14.04.2019

Ги фрливме стегите на режимот на буништето и сега чекориме кон патот кон интеграцијата, економскиот развој и целокупниот општествен наредок и на тој пат не сме осамени. Погледнете околу нас, илјадници други стапки го чекорат овој пат и денес, баш ...

Мојсовски на големиот граѓански митинг: Стево ќе даде 100 отсто од себе, ја има поддршката, продолжуваме заедно напред

Centar - 14.04.2019

На големиот граѓански митинг во Скопје, пред присутните се обрати Наумче Мојсовски, ракометар и репрезентативец кој истакна дека поддршката за заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски е поддршка за победа на напредокот и развојот.

(ВИДЕО) Заев: Ќе ги победиме и на 21 септември ако треба

Бриф - 14.04.2019

-Ни следуваат два големи празници Велигден и победата на Стево Пендаровски. Ќе ги победиме на 21 апри, ќе ги победиме на 5 мај, ќе ги победиме и на 21 септември ако треба, рече претседателот на СДСМ, Зоран заев на денешниот митинг на СДСМ, затоа што ...

Заев: По 10 години, конечно ќе добиеме претседател на државата

Локално - 14.04.2019

Премиерот Зоран Заев на денешниот централен митинг на СДСМ во Скопје, во поддршка на заедничкиот претседателски кандидат, Стево Пендаровски порача дека Македонија ќе добие вистински претседател кој влече напред.

Османи: Пендаровски ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во лошо

24Инфо - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински консензуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Наумче Мојсовски: Пендаровски е вистинскиот играч и за Македонија срцето ќе го остави на терен!

Магазин - 14.04.2019

Денеска во Скопје се одржа централниот митинг на СДСМ, заедно со кандидатот за претседател Стево Пендаровски заедно со премиерот на Република Македонија, Зоран Заев. На митингот зеде учество и македонскиот ракометар од Струга, Наумче Мојсовски, кој ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

1tv - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Пендаровски: Преку ноќ станав популарен кај девојките во младоста

Независен - 14.04.2019

Откако почнав да се занимавам со политика, преку ноќ им станав поубав на девојките, сподели кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и останати триесетина партии, Стево Пендаровски. Тој во гостувањето на емисијата “Еден на еден”, одговараше на ...

Централен митинг на Пендаровски во Скопје – „Држава во која нема место за криминал“

ТВ21 - 14.04.2019

Определени сме за правна држава во која нема место за криминал. Денеска сме признат партнер на цел свет. Донесовме тешки одлуки, но со секој ден сме се поблиску до Европската унија, истакна во своето обраќање на централниот митинг, претседателскиот ...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Реки од народ на митингот за поддршка на Стево Пендаровски

iPortal - 14.04.2019

Во позитивна атмосфера со огромен број на насмеани лица, помина денешниот централен митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на државата. Македонци, албанци, турци, власи, срби, роми, бошнаци…сите заедно во еден глас ја испратија ...

Караванот “Заедно напред!„ утре во Старо Нагоричане, Ранковце, Кр.Паланка и Куманово

iPortal - 14.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред!“ во текот на утрешниот ден ќе биде на средби со граѓаните во Старо Нагоричане, Ранковце, Крива Паланка и Куманово. Во текот на утрешниот ден (15.04.2019, Понеделник), заедничкиот кандидат за ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

MTM - 14.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

MakPress - 14.04.2019

Имаме неповторлива можност како генерација да оставиме трајно наследство зад нас. Обезбедена и сигурна држава, партнер на демократскиот свет, рамноправен дел од најзначајните светски сојузи.

Заев: Ветрот на промените дува веќе две години, Стево ќе го засили

MakPress - 14.04.2019

На централниот митинг на СДСМ кој се оддржа денес во Скопје, претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето обраќање рече „заврши времето на криминалци и заштитници на криминалот“. – Република Северна Македонија ќе добие претседател за кого иднината на ...

Османи: Пендаровски ќе биде претседател кој ќе обединува и во добро и во лошо

MakPress - 14.04.2019

Стево Пендаровски е вистински конзенсуален кандидат за претседател, затоа што ја има поддршката од сите етнички заедници, поддршката од 30 партии и е предвесник на нашата европска иднина, порача денеска на големиот граѓански митинг, Бујар Османи од ...

Пендаровски: Само еден е патот кон прогрес и води преку ЕУ и НАТО

MTM - 14.04.2019

Немаме, посочи тој, повеќе генерации за губење и затоа нема да и дозволиме на политичката опозиција да не врати од патот по кој чекориме. -На сите оние кои сакаат да не вратат назад мора да им порачаме дека не само што нема да се враќаме назад, туку ...

Наумче Мојсоски со поддршка за Стево Пендаровски

MakPress - 14.04.2019

На големиот граѓански митинг во Скопје, пред присутните се обрати Наумче Мојсовски, ракометар и репрезентативец кој истакна дека поддршката за заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски е поддршка за победа на напредокот и развојот.

Пендаровски од Струмица: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

MTM - 14.04.2019

Додаде дека за него и за коалицијата која го подддржува е битно државата да оди напред, а на како некои да ги наполнат куферите и да избегат во белиот свет со народни пари. -После 30 години да кажат дека сме работеле за државата, а на за сопствениот ...

СДСМ: Граѓаните го препознаа концептот на Пендаровски, сите релевантни анкети тоа го покажуваат

МКД - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг, соопшти СДСМ. „Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендровски: Заедно сме посилни, како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи меѓу ...

Сител - 13.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се што може ...

Пендаровски: Границата по договорот со Бугарија е европска граница

МКД - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото „Заедно сме посилни".

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, да го заокружиме бројот 3 за европска иднина за сите нас

Канал5 - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. - Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски: Македонско-бугарската комисија ќе затвори историски контроверзи

Фокус - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото „Заедно сме посилни“.

Пендаровски: Да не дозволиме политичките противници да се коцкаат со иднината на државата

Фокус - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател од СДМС и ДУИ, Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред.

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме

Канал5 - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред. Тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО и ...

Пендровски: Заедно сме посилни, како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи со Бугарија

Канал5 - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме, масовно да излеземе ...

Сител - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, ...

Канал5 - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг, се наведува во соопштението на СДСМ. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендаровски на трибина во Гази Баба: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

Канал5 - 13.04.2019

Мојот концепт како иден претседател е за да се помириме внатре како општество. Сложни внатре со отворени врати за европските интеграции, да продолжиме напред со крупни чекори, порача синоќа заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на ...

Сиљановска вечерва на централен митинг во Скопје, централниот на Пендаровски утре

МКД - 13.04.2019

Централни митинзи ќе одржат викендов во Скопје кандидатите за претседател поддржани од СДСМ и од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски и Гордана Сиљановска. Според најавата од изборниот штаб на Сиљановска – Давкова, вечерва таа ќе има централен митинг пред ...

Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски, одиме заедно напред!

Канал5 - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност, рече Александар Кирацовски, генерален секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб на СДСМ.

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината

МКД - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Пендаровски: Разликата меѓу мене и другите е како небо и земја, црно и бело

Алфа - 13.04.2019

Изминативе година-две направивме неколку тешки одлуки, неколку тешки компромиси, но не ги направивме за себе или за својата фамилија како што правеа овие претходно, туку за подобро утре на земјава.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно за европска иднина за сите нас

Вечер - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Вечер - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Пендаровски: Доста се бавевме со историјата

Република - 13.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Вечер - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендаровски: Тие немаат став, да не им дозволиме да се коцкаат со иднината

+инфо - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи членство во НАТО и интеграција во ЕУ што ...

Пендаровски на средби со жителите на Босилово и Василево

Вечер - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Пендаровски: Доста се бавевме со историјата

Курир - 13.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски од Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината на државата

Макфакс - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Пендаровски во Радовиш: Ако минатата беше година на евроинтеграциите, оваа и наредните се години на економија и ...

Макфакс - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. „Вратите сега ни се отворени.

(Видео) Пендаровски: Како претседател ќе работам упорно на унапредување на односите со Бугарија

Макфакс - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме сè ...

Пендровски: Заедно сме посилни, како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи меѓу ...

А1 On - 13.04.2019

„Ми дадовте политичка поддршка која ретко се случува, вие не се дистанциравте и дадовте поддршка на најдобрата опција за иднината на Република Северна Македонија. Претходно постоеја гарнитури кои во вас гледаа непријатели, таквиот однос не смее да ...

(Видео) Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски

Макфакс - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој, порача денеска од Охрид, генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме, масовно да излеземе ...

А1 On - 13.04.2019

На претстојните избори да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО и интеграција во ЕУ што обебзедуваат нови работни места и повеќе пари кај земјоделците, кај граѓаните, повика Стево ...

Пендаровски изјави дека буџетот на армијата бил 50 милиони евра, официјалните документи велат друго

Курир - 13.04.2019

Кандидатот за Претседател од редовите на СДСМ Стево Пендаровски во вчерашната дебата на Македонската Радио Телевизија изјави дека буџетот на Армијата во 2015-та година изнесувал 50 милиони евра.

Што содржат програмите на претседателските кандидати

Н.Македонија - 13.04.2019

Наспроти реториката на митинзите и тенденцијата да се говори на разни теми, во програмите на претседателските кандидати се опфатени области кои во добар дел спаѓаат во рамките на надлежностите на функцијата на која претендираат.

Пендаровски: Мојата Бети, секогаш хумана и инспиративна

Press24 - 13.04.2019

Под мотото волонтираме и донираме за солидарно општество денеска во Музејот на Град Скопје, сопругата на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, д-р Елизабета Ѓорѓиевска организираше донаторска акција за Институтот за белодробни ...

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, да го заокружиме бројот 3 за европска иднина за сите нас

А1 On - 13.04.2019

– Вратите сега ни се отворени. Ако минатата беше година на евроинтеграциите, оваа и наредните се години на економија и подобрување на стандардот, рече Пендаровски денеска во Радовиш. Доста се бавевме со историјата, немаме време за чекање, затоа ...

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

А1 On - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, смета СДСМ. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

Пендаровски: Како претседател ќе работам упорно на унапредување на билатералните односи меѓу Република Северна ...

iPortal - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

Пендровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Опсервер - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Пендаровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

Либертас - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Либертас - 13.04.2019

„Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно за европска иднина за сите нас

Либертас - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, да го заокружиме бројот 3 за европска иднина за сите нас

iPortal - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно за европска иднина за сите нас

1tv - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, ...

iPortal - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг. – велат од СДСМ. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендаровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи меѓу Северна Македонија и Бугарија

1tv - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Пендаровски на средби во Босилово и Василево: На изборите да се поддржи концептот што води напред

Либертас - 13.04.2019

13 април 2019 На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Скопје1 - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг, се вели во соопштението од СДСМ. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Кирацовски: На овие избори се спротивставуваат два клучни концепти -Стево концепт на напредок и уназадување на ...

Скопје1 - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој. Токму затоа на 21 април, токму тука во Охрид концептот заедно напред ќе ...

Пендаровски: Доста беше занимавање со историјата

Нетпрес - 13.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. Вратите сега ни се отворени.

Сите анкети покажуваат: Пендаровски во сериозна предност уште во првиот круг

Centar - 13.04.2019

Релевантните анкети предвидуваат победа на Стево Пендаровски на претстојните избори, а предноста е доста сериозна уште во првиот круг. Социјалдемократите велат дека поддршката за Стево расте, а најбитно од се е очигледната поддршка за Стево од сите ...

Пендаровски: Како претседател ќе работам упорно на унапредување на односите со Бугарија

Точка - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме сè ...

Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски, одиме заедно напред

Centar - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој, рече генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

iPortal - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, реагираат од СДСМ. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

1tv - 13.04.2019

„Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендровски: Ќе работам на унапредување на билатералните односи со Бугарија

Независен - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

Кирацовски: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски, одиме заедно напред!

iPortal - 13.04.2019

Изјава за медиуми, Александар Кирацовски, генерален секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб Охрид, 13.04.2019 Почитувани присутни, Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

Бриф - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, реагираат од СДСМ. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Опсервер - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски

ТВ21 - 13.04.2019

„Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој. Токму затоа на 21 април, токму тука во Охрид концептот заедно напред ќе ...

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно, за европска иднина за сите нас

24Инфо - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

Скопје1 - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, велат од СДСМ. „Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево ...

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината, ќе победиме, масовно да излеземе ...

Centar - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

Локално - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендаровски на трибина во Гази Баба: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

Локално - 13.04.2019

Мојот концепт како иден претседател е за да се помириме внатре како општество. Сложни внатре со отворени врати за европските интеграции, да продолжиме напред со крупни чекори, порача синоќа заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на ...

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски

iPortal - 13.04.2019

На денешен ден пред пет години Стево Пендаровски освои 400.000 гласови на Претседателските избори 2013-та година, кои беа крајно сомнителни, а тогашната опозиција обвини дека победата на Стево му беше украдена.

(Недела – 14.04.19г) Голем граѓански собир – митинг во Скопје на кандидатот за претседател Стево Пендаровски

iPortal - 13.04.2019

Утре (недела, 14.04.2019) ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот започнува со граѓански марш кој ќе започне од пред зградата на ...

(Видео) Кирацовски од Охрид: Анкетите покажуваат двојна победа, на Стево и Константин Георгиевски

24Инфо - 13.04.2019

Граѓаните на Охрид и граѓаните на целата наша држава повеќе не сакаат несигурност, нестабилност и неизвесност. Напротив сакаат напредок економски раст и економски развој, порача денеска од Охрид, генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски.

Пендаровски во Радовиш: Доста се занимававме со историја

Независен - 13.04.2019

Кандидатот за претседател на владејачката коалиција Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

24Инфо - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад. Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот на Стево Пендаровски.

Пендаровски изјави дека буџетот на армијата бил 50 милиони евра, официјалните документи велат друго

Нетпрес - 13.04.2019

Кандидатот за Претседател од редовите на СДСМ Стево Пендаровски во вчерашната дебата на Македонската Радио Телевизија изјави дека буџетот на Армијата во 2015-та година изнесувал 50 милиони евра.

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски

24Инфо - 13.04.2019

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски На денешен ден пред пет години Стево Пендаровски освои 400.000 гласови на Претседателските избори 2013-та година, кои беа крајно сомнителни, а тогашната опозиција обвини ...

(ВИДЕО) СДСМ Ве повикува на голем граѓански собир: Дојдете за да одиме Заедно напред!

Бриф - 13.04.2019

Со почеток во 13:30 часот денеска ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на кандидатот Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“.

Пендаровски во Радовиш: Ако минатата беше година на евроинтеграциите, оваа и наредните се години на економија и ...

Бриф - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. – Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Слабата посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ потврдува дека граѓаните не сакаат блокади, кочење и враќање назад

Centar - 13.04.2019

Вечерашната слаба посетеност на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје е уште една потврда дека граѓаните не скаат блокади, кочење и враќање назад, порачаа вечерва од СДСМ. – Граѓаните се за напредок, сигурна и стабилна иднина во НАТО и ЕУ, за концептот ...

Анкетите предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина

24Инфо - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендаровски во Гази Баба: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

24Инфо - 13.04.2019

Мојот концепт како иден претседател е за да се помириме внатре како општество. Сложни внатре со отворени врати за европските интеграции, да продолжиме напред со крупни чекори, порача синоќа заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на ...

СДСМ Кр.Паланка: На 21 април да го дадеме гласот за Стево, за европска иднина и подобар живот

iPortal - 13.04.2019

Драги сограѓани ,за ова време откако сум на чело на локалната власт работиме на бројни проекти за подобрување на животот на нашите граѓани. Враќаме долгови, направени од претходното раководство но и инвестираме во изградба на патишта и улици.

Пендровски: Како претседател ќе работам н унапредување на билатералните односи меѓу Република Северна Македонија и ...

24Инфо - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, присуствуваше на одбележувањето на 11 годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“. Тој кажа дека двете земји ги зближува една мисла, да направиме се ...

На денешен ден пред 5 години му беше украдена победата на Стево Пендаровски

Centar - 13.04.2019

На денешен ден пред пет години Стево Пендаровски освои 400.000 гласови на Претседателските избори 2013-та година, кои беа крајно сомнителни, а тогашната опозиција обвини дека победата на Стево му беше украдена.

Пендаровски: Да го одведеме Балканот во Европа; Заев: Тој е идниот претседател на државата

ТВ21 - 13.04.2019

Кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ја продолжува кампањата за претставување на неговата програма и концепт за следните 5 години на Северна Македонија. Тој денеска се сретна со бугарската заедница.

СДСМ најавува огромна масовност: Утре голем митинг за поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Centar - 13.04.2019

Утре (недела, 14.04.2019) ќе се одржи голем граѓански митинг за поддршка на Стево Пендаровски за претседател на Република Северна Македонија, под мотото „Заедно Напред!“. Митингот започнува со граѓански марш кој ќе започне од пред зградата на ...

Пред 5 години се случи грабежот на претседателските избори со кој му беше одземена победата на Пендаровски

Бриф - 13.04.2019

На денешен ден пред 5 години, на 13 април 2014-та година, се одржа првиот круг на претседателските избори во Република Македонија. СДСМ обвини дека власта спроведе изборен грабеж во кој му беше одземена победата на тогашниот кандидат за претседател, ...

Силјановска лик за промени – Пендаровски-потпарол на власта, чии идеи допираат до јавноста ?

Магазин - 13.04.2019

На тринаесетиот ден од изборната кампања за претседателските избори очигледно е дека кандидатот на опозицијата, Гордана Сиљановска-Давкова го постигнува т.н ефект на снежна топка-релативно incognito влегува на политичката сцена во поодминати години ...

Пендаровски: Во 2014 бевме морални победници на изборите, а сега ќе бидеме вистински победници

Либертас - 13.04.2019

Во 2014 година бевме со број 3 на гласачкото ливче, кога бевме морални победници на изборите. Сега пак сме со бројот 3, кога ќе бидеме вистински, реални победници во интерес на сите вас, во интерес на нашата заедничка татковина, порача вечерва од ...

Пендаровски во Радовиш: Да продолжиме заедно кон Европската иднина

MakPress - 13.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина во Радовиш, каде со граѓаните разговараше на повеќе актуелни теми меѓу кои и претстојните претседателски избори. - Вратите сега ни се отворени.

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

MakPress - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште во првиот изборен круг. Расте поддршката за Стево Пендаровски кај граѓаните.

Пендровски: Како претседател ќе работам на унапредување на билатералните односи со Бугарија

MakPress - 13.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска присуствуваше на одбележувањето на 11-годишнината од формирањето на Бугарскиот културен клуб, под мотото„Заедно сме посилни“.

Пендаровски: Да не се коцкаме со иднината

MakPress - 13.04.2019

На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО ...

СДСМ: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

MTM - 13.04.2019

Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, граѓаните го препознаа концептот за сигурна иднина, одиме напред. Сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на претседателските избори и сериозна предност уште ...

Пендаровски: Сложни внатре, со отворени врати кон интеграциите продолжуваме заедно напред

MakPress - 13.04.2019

- Знаете дека не постои држава која може да ги реши своите проблеми кои најчесто се од социјално-економска природа, ако не е дел од Европа. Затоа, презедовме одговорност и донесовме тешки одлуки.

(ВИДЕО) И сопругата и синот се вклучија во кампањата на Пендаровски

еМагазин - 13.04.2019

Како и во 2014 година, кога Стево Пендаровски прв пат беше кандидат за претседател на државата и во оваа изборна кампања, повторно се вклучи и неговата сопруга, заедно со нивниот син. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ (Галерија) Стево Пендаровски приватно: Благороден ...

Пендаровски во Арачиново: Поддршка на концептот за напредок и за зедништво

МКД - 12.04.2019

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалициските партнери вечерва на трибина со жителите на Арачиново рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот и концептот за заедништво.

Пендаровски: По изборите ќе го имаме потребното двотретинско мнозинство за СЈО

Фокус - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Сител - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Нова ТВ - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабеж на народните пари

Сител - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата.

Пендаровски: Почит кон сите учесници на Шарената Револуција, кои придонесоа Македонија конечно да стане пристојно место ...

Канал5 - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на ...

Пендаровски: Со сложни чекори напред одиме како никогаш порано во изминатите 25 години

Канал5 - 12.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски имаше обраќање пред граѓаните на Илинден,Зелениково ,Петровец и средби во Арачиново. Пендаровски одржа и отворена граѓанска трибина во спортската сала во населбата ...

ВИДЕО Сопругата на Пендаровски се вклучи во изборната кампања: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својот ...

Фокус - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за ...

Пендаровски: Арачиново знае да избере напредок и да поддржи концепт за зедништво, заедно одиме напред!

Канал5 - 12.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии од сите етнички задници, на трибина со жителите на Арачиново. Стево Пендаровски рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го ...

Пендаровски во Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина, да продолжиме заедно напред!

Канал5 - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

Пендаровски: Заедно можеме и треба да одиме напред

24 Вести - 12.04.2019

До сега видовте што нудам јас, а што нудат другите. Јас мислам дека не нудат ништо освен враќање назад. Разликата е како небо и земја, како црно и бело. „Заедно напред“ е слоганот на мојата кампања.

Пендаровски на средби со граѓаните во Зелениково, Петровец, Илинден, арачиново и Гази Баба

24 Вести - 12.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред“ во текот на денот ќе оствари средби со граѓаните во Зелениково, Петровец, Илинден, Арачиново и Гази Баба. Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски беше дел од волонтерска акција во ...

Пендаровски: Заедно можеме и треба да одиме напред

+инфо - 12.04.2019

До сега видовте што нудам јас, а што нудат другите. Јас мислам дека не нудат ништо освен враќање назад. Разликата е како небо и земја, како црно и бело. „Заедно напред“ е слоганот на мојата кампања.

Сплотени да продолжиме по патот по кој тргна Северна Македонија

Република - 12.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии од сите етнички задници, на трибина со жителите на Арачиново, рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот ...

(Видео) И Бети на Стево се вклучи во кампањата

Вечер - 12.04.2019

Подобар живот и подобар стандард за граѓаните, нови работни места и перспективи за младите се дел од ветувањата кои кандидатот на СДСМ, Стево Пендаровски, ги даде синоќа на митинг пред кочанчани.

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Вечер - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Алфа - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот

А1 On - 12.04.2019

„Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат ...

Пендаровски: Дваесет и девет најмоќни земји сега се со нас и веќе не се поставува прашањето дали ќе не биде

+инфо - 12.04.2019

По подолг период, државата се приклучи кон развиениот свет и сега треба да се продолжи уште по посветено напред, порача претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на граѓаните на Петровец, Илинден и Зелениково.

Пендаровски ќе ја носи Европа во Илинден, Зелениково и Петровец

Република - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

(ВИДЕО) Пендаровски во Кочани: ЕУ и НАТО носат подобар живот, нови вработувања и перспектива за младите, затоа сите ...

А1 On - 12.04.2019

„Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства. И сето ова носи подобар живот, стандард, нови работни места, инвестиции. За земјоделците исто така се отвораат можностите и преку овие ...

Денот на Шарената револуција, 12 април, да се прогласи за ден на граѓанска борба за правда

Република - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција, рече меѓу другот во денешната изјава за медиумите кандидатот за Претседател, Стево Пендаровски и продолжи: Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови ...

ВИДЕО: Сопругата на Пендаровски: Тој е столб дома, таков ќе биде и за народот

Press24 - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање и се приклучи во претседателската кампања, во која не штедеше пофалби за него.

Пендаровски во посета на Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина, да продолжиме ...

А1 On - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

(Видео) Пендаровски: 12 април да се прогласи како ден на протести

Макфакс - 12.04.2019

,,Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција.Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

Пендаровски: Носиме подобри плати, работни места и инвестиции

Press24 - 12.04.2019

„Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства. И сето ова носи подобар живот, стандард, нови работни места, инвестиции. За земјоделците исто така се отвораат можностите и преку овие ...

(Видео) Пендаровски во Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина

Макфакс - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

(Видео) Пендаровски во Кочани: Ниту една држава не се справила со иселувањето, без да биде дел од европскиот пазар

Макфакс - 12.04.2019

Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот во Кочани. Тој кажа дека со ова се отвораат можности и за земјоделците, така ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Макфакс - 12.04.2019

Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го ...

Пендаровски во Арачиново: Арачиново знае да избере напредок и да поддржи концепт за зедништво, заедно одиме напред!

А1 On - 12.04.2019

Граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот и концептот за заедништво, рече вечерва Пендаровски пред жителите на Арачиново. „Јас нудам заедништво, напредок, интеграција и членство во НАТО и ЕУ.

Пендаровски: „Гурам" Југо знам како да ја „гурам" и државата (ВИДЕО)

Press24 - 12.04.2019

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ, во „Еден на Еден" ќе објасни зошто тој треба да е претседател. - Човек кој има Југо и гура Југо, знае и како да ја гура државата, изјави Пендаровски низ смеа.

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Курир - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. -Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални ...

Сопругата на Пендаровски: Стево е столб на семејството, а таков ќе биде и за својот народ (ВИДЕО)

+инфо - 12.04.2019

Семејството е нешто на кое треба да се работи постојано, тоа понекогаш бара компромис, но се темели на љубов и почит, вели Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски во новото видето што беше промовирано денеска ...

Пендаровски: Почетокот на Шарената револуција, 12. април да биде ден на протести

+инфо - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

Пендаровски: Заедно можеме и треба да одиме напред

Опсервер - 12.04.2019

До сега видовте што нудам јас, а што нудат другите. Јас мислам дека не нудат ништо освен враќање назад. Разликата е како небо и земја, како црно и бело. „Заедно напред“ е слоганот на мојата кампања.

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

1tv - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред, за младите да останат ...

iPortal - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна која беше на власт 10 години и не донесе ништо позитивно за државата и младите.

Пендаровски во Арачиново: Арачиново знае да избере напредок и да поддржи концепт за зедништво, заедно одиме напред!

iPortal - 12.04.2019

Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии од сите етнички задници, на трибина со жителите на Арачиново, рече дека граѓаните од ова населено место знаат да изберат, да го поддржат напредокот ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Локално - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Пендаровски: По изборите ќе го имаме потребното двотретинско мнозинство за СЈО

Либертас - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

ММС - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Centar - 12.04.2019

Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, а млади професионални кадри ја напуштаат земјата, соопшти ВМРО-ДПМНЕ. „Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го вработи ...

(Видео) Пендаровски: 12 април да се прогласи како ден на протести

24Инфо - 12.04.2019

,,Денеска е 12 април, денот кога почна шарената револуција. Кога народот, граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов да помилува над педесет мега криминалци од ...

Пендаровски во Кочани: Само со почеток на преговорите со ЕУ ќе се овозможи пет до шест пати повеќе пари од европските ...

Centar - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

Либертас - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

ВМРO-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Опсервер - 12.04.2019

Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат земјата. Гласањето за Пендаровски е глас за Мира Дизел, која си го вработи синот во ЕЛЕМ, ...

Пендаровски: 12-ти април, денот на Шарената револуција, да се прогласи за ден на граѓанска борба за правда

iPortal - 12.04.2019

Изјава за медиуми Стево Пендаровски, кандидат за претседател Скопје 12.04.2019 Почитувани, Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да ...

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со влезот во ...

Бриф - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски: 12 април да се прогласи како ден на протести

Точка - 12.04.2019

,,Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција.Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднина за сите

24Инфо - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Стево Пендаровски: Се придружувам на иницијативата 12-ти април, денот на Шарената револуција, да се прогласи за ден на ...

Centar - 12.04.2019

– Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

ВИДЕО: Сопругата на Пендаровски: Тој е столб дома, таков ќе биде и за народот

Centar - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање и се приклучи во претседателската кампања, во која не штедеше пофалби за него.

(Видео) Пендаровски во Кочани: Ниту една држава не се справила со иселувањето, без да биде дел од европскиот пазар

Centar - 12.04.2019

Со добивањето датум за почеток на преговорите од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот во Кочани. Тој истакна дека со ова се отвораат можности и за земјоделците, така ...

Кирацовски: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски

24Инфо - 12.04.2019

Кирацовски: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни ...

(Видео) Сопругата на Пендаровски се вклучи во кампањата: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за народот

Либертас - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за ...

Кирацовски на Телма: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски!

iPortal - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

ТВ21 - 12.04.2019

„Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат ...

Сопругата на Пендаровски се вклучи во кампањата (ВИДЕО)

Локално - 12.04.2019

Сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски – Елизабета, го поддржа преку видео-обраќање. „Претседателот е само функција и нема да ја промени личноста. За него неуспех не е опција.

Пендаровски: Ниту една држава не се справила со иселувањето без да биде дел од европскиот пазар

24Инфо - 12.04.2019

Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства, рече претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на митингот во Кочани. Тој кажа дека со ова се отвораат можности и за земјоделците, така ...

Кирацовски: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендарвоски, одиме напред

Независен - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари

Нетпрес - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални ...

(ВИДЕО) Сопругата на Пендаровски: Со Стево сите ќе одиме напред

Бриф - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, го поддржа својот сопруг преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш ...

(Видео) Пендаровски во Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина

Centar - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

Кирацовски на Телма: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендарвоски, одиме напред

Локално - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Гласот за Пендаровски е глас за грабежот на народните пари

24Инфо - 12.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за заштита на непотизмот и грабежот на народните пари. Поддршката за Пендаровски е поддршка да продолжи полнењето на јавната администрација со роднини на функционери, додека млади професионални кадри ја напуштаат ...

Пендаровски: Се придружувам на иницијативата денот на Шарената револуција, да се прогласи за ден на граѓанска борба за ...

1tv - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

(Видео) Сопругата на Пендаровски се вклучи во кампањата: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за народот

1tv - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за ...

Сопругата на Пендаровски: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својата земја

24Инфо - 12.04.2019

Сопругата на Пендаровски: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својата земја Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа политичарот преку видео-обраќање.

Кирацовски убеден: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, одиме напред

Бриф - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

Пендаровски: Се придружувам на иницијативата денот на Шарената револуција, да се прогласи за ден на граѓанска борба за ...

Локално - 12.04.2019

Денеска е 12-ти април, денот кога почна Шарената револуција. Кога народот, кога граѓаните во сите македонски населени места, села и градови излегоа масовно да се побунат против криминалната одлука на Иванов, да помилува над педесет мега криминалци ...

(ВИДЕО) Сопругата го поддржа Пендаровски со видео обраќање: Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за народот

Независен - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа преку видео-обраќање. -Го знам 23 години и од секогаш знам дека е човек на кого можам да сметам, бескрајно посветен, чесен, храбар, секогаш тука за ...

Пендаровски во посета на Илинден, Зелениково и Петровец: Ќе победиме бидејќи носиме европска иднина, да продолжиме ...

24Инфо - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски попладнево беше во посета на Петровец, Илинден и Зелениково каде со граѓаните од овие општини разговараше за повеќе актуелни теми, претседателските избори и напредокот во евроинтегративниот процес.

(Видео) Член на СДСМ на Трибина кај Пендаровски побара СДСМ да го додаде ВМРО во името и да се обединат трите дела на ...

Скопје1 - 12.04.2019

Член на СДСМ побара од Пендаровски да го промени своето име и да ја додаде историската кратенка ВМРО, со што ќе докажат дека ги делат вредностите на историските личности на ВМРО. По ова тој го запраша Пендаровски дали размислува доколку не не примат ...

(ВИДЕО) Сопругата на Пендаровски: Стево е столб на семејството, а таков ќе биде и за својот народ

Магазин - 12.04.2019

Семејството е нешто на кое треба да се работи постојано, тоа понекогаш бара компромис, но се темели на љубов и почит, вели Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски во новото видето што беше промовирано денеска ...

(ВИДЕО) Елизабета, сопругата на Пендаровски: Стево го знам 23 години; Секогаш е тука за другите!

iPortal - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на својот ФБ профил сподели видео во кое се обраќа неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска „Не постои подобро чувство од тоа некој да е постојано тука. Вие сте мојата најголема поддршка.

(Видео) Сопругата на Пендаровски со пофални зборови за кандидатот за претседател

Фактор - 12.04.2019

Елизабета Георгиевска, сопругата на претседателскиот кандида на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа кандидатот за претседател преку видео-обраќање. „Човек од збор, да намали тага, да подаде рака, да не се повлече никогаш - Таков е Стево.

Претседателските кандидати во „Еден на Еден“: Гога ветува добра нога, Пендаровски ќе ја гура државата како Југото ...

365 - 12.04.2019

Во недела, 14 април, од 18:30 часот на Канал 5 телевизија, во емисијата „Еден на Еден“, претседателските кандидати ќе ја покажат својата човечка, неполитичка (или помалку политичка страна). Според најавите, ќе биде многу забавно.

Пендаровски во Кочани: ЕУ и НАТО носат подобар живот, нови вработувања и перспектива за младите, затоа сите заедно ...

iPortal - 12.04.2019

„Со добивањето на датум за почеток на преговорите, од европските фондови ќе ни бидат достапни огромни средства. И сето ова носи подобар живот, стандард, нови работни места, инвестиции. За земјоделците исто така се отвораат можностите и преку овие ...

Сопругата на Пендаровски со пофални зборови за него: “Тој е столб на семејството, таков ќе биде и за својата земја”

Точка - 12.04.2019

Елизабета Ѓоргиевска, сопругата на претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, го поддржа политичарот преку видео-обраќање. - Не постои подобро чувство од тоа дека некој е секогаш тука. Подадена рака. Заштита. Човек од збор.

Поддршка и од сопругата на Пендаровски: На Стево можете да сметате – бескрајно чесен и човек од збор (ВИДЕО)

365 - 12.04.2019

Претседателската кампања влезе во второто полувреме, па полека почнуваат да се мобилизираат сите кампањски „оружја“. Во кампањата на консензуалниот кандидат на владејачката коалиција – Стево Пендаровски, се вклучи и неговата сопруга, Елизабета ...

Кирацовски убеден: Сите релевантни анкети предвидуваат победа на Пендаровски, одиме напред

Centar - 12.04.2019

Во вечерашната дебата на „Топ тема„, генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборниот штаб, Александар Кирацовски, рече дека последната анкета на Телма, како и сите релевантни анкети предвидуваат сигурна победа на Стево Пендаровски на ...

Пендаровски вечерва во Арачиново и Гази Баба – на 12 април сите се бунтувавме за рамноправност

ТВ21 - 12.04.2019

Кандидатот за претседател подржан од СДСМ, ДУИ и владејачкото мнозинство Стево Пендаровски денес се сретна со жителите на Зелениково, Петровец, Илинден и Арачиново. А, централен митинг има во 20:30 часот во Гази Баба.

Пендаровски: Ќе ја гурам државата напред, човек што има Југо навикнат е да гура (ВИДЕО)

Магазин - 12.04.2019

Во недела во 18 часот и 30 минути на телевизија Канал 5, во шоуто Еден на Еден ќе гостува кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Тој во видеото споделено на неговата Фејсбук страна на шега вели: На прашањето што мисли за актуелниот претседател ...

Што пишува во изборната програма на Пендаровски: Има и грешки, ама патот е тој

Независен - 12.04.2019

Претседател што обединува и гарантира безбедна иднина, шеф на државата што ќе биде нејзино лице, одлични односи со соседите и стратегиска цел за членство во НАТО и во ЕУ, како и владеење на правото и на демократијата.

Пендаровски: Заедно можеме и треба да одиме напред

MakPress - 12.04.2019

До сега видовте што нудам јас, а што нудат другите. Јас мислам дека не нудат ништо освен враќање назад. Разликата е како небо и земја, како црно и бело. „Заедно напред“ е слоганот на мојата кампања.

Пендаровски: Носиме подобар живот и европска иднинa

MakPress - 12.04.2019

Заедничкиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, попладнево оствари средби со граѓаните на Илинден, Зелениково и Петровец, при што порача дека ќе побадат на претстојните претседателски избори, бидејќи носат подобар живот и европска ...

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат повеќе пари со влезот во ЕУ

MakPress - 12.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава, одиме напред

MakPress - 12.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

Сопругата на Стево Пендаровски преку видео се обрати до јавноста

Бизнис Вести - 12.04.2019

Кандидатот за претседател на Република Северна Македонија Стево Пендаровски на својот Facebook профил постави видео во кое зборува неговата сопруга Елизабета ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

Нова ТВ - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

Сител - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски: Едно е младите да се иселуваат затоа што немаат никаква шанса во својата земја, а друго е ако добијат ...

Фокус - 11.04.2019

Младите луѓе во нашата држава мора да добијат нови можности и перспективи, а нашите заложби за што побрз влез во евроатлантските структури и чекорите што досега се преземени, се вистинскиот правец во кој ќе продолжиме да се движиме, рече ...

СЈО не смее да згасне, порача Пендаровски од Кочани

МКД - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, изјави претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава, одиме напред

Канал5 - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

Пендаровски: На младите им нудам сигурна иднина, ЕУ и НАТО

МКД - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски денеска учествуваше на настан организиран од младите од Кочани - „Заедно напред, заедно до целта“ и порача дека на студентите и младите им нуди сигурна иднина во земјава.

Пендаровски во Кочани : Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со ...

Канал5 - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството.

Арбер Адеми од митингот на СДСМ во Тетово: Вечерва сме обединети

Фокус - 11.04.2019

Министерот за образование, Арбер Адеми, вчера се обрати пред присутните на митингот на СДСМ во Тетово, како претставник од ДУИ. Тој зборуваше на македонски и албански јазик и порача дека е се поголема поддршката за Стево Пендаровски.

Претседателските „каравани“ и денеска продолжуваат со митинзи и средби со граѓаните

Канал5 - 11.04.2019

Караваните на претседателските каравани и денеска продолжуваат со митинзи и средби со граѓаните. Стево Пендаровски, кој е кандидат за претседател на СДСМ и коалицијата, денеска во Кочани ќе присуствува на настан со млади, а попладне ќе се сретне со ...

Пендаровски во Македонска Каменица : Нудам иднина, да одиме заедно напред, да ја донесеме Европа тука, а не младите да ...

Канал5 - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Срево Пендаровски имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Важно е за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за политика која не враќа во темното минато.

Пендаровски до младите: Ќе направиме услови тие да живеат добро пристојно, богато и овде во својата татковина

Канал5 - 11.04.2019

Пораката за младите во Кочани и кочанско е иста како пораката за младите во цела држава, рече заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски. ,,Знаете дека овој регион и некои други во истокот од нашата земја се посебно погодени од ...

Пендаровски: Се доближуваме до првиот круг, машината е залетана и оди во петта брзина

Фокус - 11.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски вечерва одржува митинг во Кочани од каде порача дека првиот круг е се поблиску и „машината е залетана“. -Се доближуваме до првиот круг од изборите, машината е залетена иде во петта брзина и ...

Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред, за младите да останат ...

Канал5 - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна која беше на власт 10 години и не донесе ништо позитивно за државата и младите.

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со влезот во ...

Сител - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред

Република - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Тој пред нив истакна дека е многу важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за ...

Пендаровски во Кочани: Само со почеток на преговорите со ЕУ ќе се овозможи пет до шест пати повеќе пари од европските ...

Макфакс - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред

Вечер - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Тој пред нив истакна дека е многу важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

Вечер - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски: Младите заслужуваат да живеат во европска држава

+инфо - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

(Видео) Заев со поклон кон тетовци: Овде чука силата на различностите и убавината на единството

Макфакс - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ, министер за образование, Арбер Адеми и претседателскиoт канидидат, Стево Пендаровски од Тетово испратија порака до граѓаните, во име на заедничката иднина на сите граѓани во ...

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со влезот во ...

А1 On - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

(Видео) Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава

Макфакс - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

(ВИДЕО) Спасовски од општина Велес: Гласот за Стево е глас за НАТО и ЕУ

А1 On - 11.04.2019

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вчера попладне беше во посета на село Оризари, Велес. На средбите со граѓаните од ова населено место се разговараше за актуелната состојба во државата, престојните претседателски избори, важноста од ...

Пендаровски: Со почеток на преговорите, за земјоделството ќе има пет пати повеќе пари

+инфо - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава, одиме напред

А1 On - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред, да ја донесеме Европа тука, а не младите да ...

А1 On - 11.04.2019

На денешната средба со жителите на Македонска Каменица, Пендаровски порача: – Важно е за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за политика која не враќа во темното минато.

(Видео) Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон демократскиот свет, да продолжиме заедно напред

Макфакс - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна која беше на власт 10 години и не донесе ништо позитивно за државата и младите.

Пендаровски: На студентите им нудам сигурна иднина

Макфакс - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на настан организиран од младите на Кочани насловен „Заедно напред, заедно до целта“. Тој истакна дека особено радува тоа што на сите средби кој ги реализирал повеќе од половина ...

Пендаровски: Нема европска држава која го намалила трендот на иселување на младите без да се приклучи на ...

А1 On - 11.04.2019

Младите луѓе во нашата држава мора да добијат нови можности и перспективи, а нашите заложби за што побрз влез во евроатлантските структури и чекорите што досега се преземени, се вистинскиот правец во кој ќе продолжиме да се движиме, рече ...

Спасовски: Ја обезбедивме стабилноста и сигурноста на Северна Македонија

Press24 - 11.04.2019

П отпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вчера попладне беше во посета на село Оризари, Велес. На средбите со граѓаните од ова населено место се разговараше за актуелната состојба во државата, престојните претседателски избори, важноста од ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Да одиме заедно напред, да ја донесеме Европа тука, а не младите да ни бегаат

Макфакс - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Таму порача дека е важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за политика која не враќа во темното минато.

Пендаровски со младите од Кочани: Јас нудам иднина за младите, заедно напред до целта, до Европа и подобра иднина

А1 On - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на настан организиран од младите на Кочани „Заедно напред, заедно до целта“. Особено радува, што на сите средби повеќе од половина присутни се млади луѓе и тоа, рече, ...

Пендаровски во Кочани: практично влеговме во НАТО и сме во предворјето на ЕУ

Алфа - 11.04.2019

Пораката за младите во Кочани и кочанско е иста како пораката за младите во цела држава. Mојата политика и политиката којашто ја води оваа владина структура, е практично што е можно побрзо Македонија да стане дел од евроатланските структури, ...

Пендаровски од Виница: Да си ги задржиме овде младите

Република - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

(ВИДЕО) Заев и Пендаровски од Тетово: Обединети сме сите за евро-атланска држава и заеднички живот

А1 On - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ, министер за образование, Арбер Адеми и заедничкот претседателски канидидат, Стево Пендаровски од Тетово испратија порака до граѓаните од преполниот плоштад во Тетово дека, во име на ...

Адеми на митинг: Цела Македонија ќе гласа за европска иднина со Пендаровски

Press24 - 11.04.2019

Министерот за образование, Арбер Адеми, вчера се обрати пред присутните на митингот на СДСМ во Тетово, како претставник од ДУИ, на македонски и албански јазик. -Верувам дека граѓаните силно ќе дадат поддршка за Пендаровски, дека ќе дадат поддршка за ...

Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред, за младите да останат ...

А1 On - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна која беше на власт 10 години и не донесе ништо позитивно за државата и младите.

Пендаровски: Чест е што сите етнички заедници се зад мене

Press24 - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ, министер за образование, Арбер Адеми и заедничкот претседателски канидидат, Стево Пендаровски од Тетово испратија порака до граѓаните од преполниот плоштад во Тетово дека, во име на ...

Пендаровски: Штабот на Силјановска пушти спот против мене на невидено ниско ниво

+инфо - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски го оцени досегашниот тек на предизборна кампања во рамки на очекуваното и предвидуваното ниво на коректност, со одредени исклучоци, пред сè во користењето пораки што ги смета за некоректни и навредливи.

Спасовски од општина Велес: Гласот за Стево е глас за вистински претседател и вистински врховен командант

Макфакс - 11.04.2019

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вчера попладне беше во посета на село Оризари, Велес. На средбите со граѓаните од ова населено место се разговараше за актуелната состојба во државата, престојните претседателски избори, важноста од ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

Опсервер - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

Независен - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски: Десет години државата ја водеше човек кој го делеше народот

Скопје1 - 11.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

Либертас - 11.04.2019

– Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, на денешната средба со жителите од Зрновци.

Пендаровски од Тетово : Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

Локално - 11.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Да одиме заедно напред, да ја донесеме Европа тука, а не младите да ни бегаат

Centar - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Таму порача дека е важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред или за политика која нè враќа во темното минато.

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред

Бриф - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Тој пред нив истакна дека е многу важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

24Инфо - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред

1tv - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Тој пред нив истакна дека е многу важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за ...

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

1tv - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава

Точка - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

(ВИДЕО) Maсовна поддршка за Пендаровски во Виница

Бриф - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, вечерва доби масовна поддршка од виничани кои дојдоа на трибина во Виница. Пендаровски порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција ...

Заев со поклон кон тетовци: Овде чука силата на различностите и убавината на единството

Точка - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ и министер за образование, Арбер Адеми и претседателскиoт канидидат, Стево Пендаровски, од Тетово испратија порака до жителите, во име на заедничката иднина на сите граѓани во ...

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со влезот во ...

Опсервер - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред, да ја донесеме Европа тука, а не младите да ...

iPortal - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Срево Пендаровски имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Важно е за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за политика која не враќа во темното минато.

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон деморатскиот свет, да продолжиме заедно напред

Локално - 11.04.2019

Јас исто како Владата, не ги делам луѓето по етничка или партиска припадност, сите ќе добијат еднаква шанса. Доста се кавги и делби. Секој треба да има шанса за добар живот, државата мора да е економски развиена и демократска, истакна заедничкиот ...

Пендаровски: На студентите им нудам сигурна иднина

Centar - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска учествуваше на настан организиран од младите од Кочани насловен „Заедно напред, заедно до целта“. Тој истакна дека особено радува тоа што на сите средби што ги реализирал повеќе од половина ...

Заев и Пендаровски во Тетово со заедничка порака до граѓаните во име на заедничката иднина на сите

24Инфо - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ, министер за образование, Арбер Адеми и заедничкот претседателски канидидат, Стево Пендаровски од Тетово испратија порака до граѓаните од преполниот плоштад во Тетово дека, во име на ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Нудам иднина, да одиме заедно напред

Либертас - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денеска имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Тој пред нив истакна дека е многу важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред, или за ...

(Видео) Пендаровски во Зрновци: Ја отворивме вратата кон демократскиот свет, да продолжиме заедно напред

24Инфо - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна која беше на власт 10 години и не донесе ништо позитивно за државата и младите.

Пендаровски: На студентите им нудам сигурна иднина

Точка - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски денеска учествуваше на настан организиран од младите од Кочани насловен „Заедно напред, заедно до целта“. Тој истакна дека особено радува тоа што на сите средби што ги реализирал повеќе од половина ...

Пендаровски: Нема европска држава која го намалила трендот на иселување на младите без да се приклучи на ...

Бриф - 11.04.2019

Младите луѓе во нашата држава мора да добијат нови можности и перспективи, а нашите заложби за што побрз влез во евроатлантските структури и чекорите што досега се преземени, се вистинскиот правец во кој ќе продолжиме да се движиме, рече ...

(ВИДЕО) Претседателот на СДСМ и премиер Заев и претседателскиот кандидат Пендаровски од Тетово: Обединети сме сите за ...

Бриф - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ, министер за образование, Арбер Адеми и заедничкот претседателски канидидат, Стево Пендаровски од Тетово испратија порака до граѓаните од преполниот плоштад во Тетово дека, во име на ...

Спасовски: Гласот за Стево е глас за вистински претседател и вистински врховен командант

24Инфо - 11.04.2019

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вчера попладне беше во посета на село Оризари, Велес. На средбите со граѓаните од ова населено место се разговараше за актуелната состојба во државата, престојните претседателски избори, важноста од ...

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

iPortal - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ, министер за образование, Арбер Адеми и заедничкот претседателски канидидат, Стево Пендаровски од Тетово испратија порака до граѓаните од преполниот плоштад во Тетово дека, во име на ...

Пендаровски: Штабот на Силјановска пушти спот против мене на невидено ниско ниво

Либертас - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски го оцени досегашниот тек на предизборна кампања во рамки на очекуваното и предвидуваното ниво на коректност, со одредени исклучоци, пред сè во користењето пораки што ги смета за некоректни и навредливи.

Арбер Адеми од митингот на СДСМ во Тетово: Вечерва сме обединети

Либертас - 11.04.2019

Министерот за образование, Арбер Адеми, вчера се обрати пред присутните на митингот на СДСМ во Тетово, како претставник од ДУИ. Тој зборуваше на македонски и албански јазик и порача дека е се поголема поддршката за Стево Пендаровски.

Пендаровски: Ја отворивме вратата кон демократскиот свет, да продолжиме заедно напред, за младите да останат тука

Нетпрес - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, во четвртокот на жителите на Зрновци им порача дека знаат добро за што тој се залага, а за што другата страна која била на власт десет години и не донела ништо ...

Пендаровски: Нема европска држава која го намалила трендот на иселување на младите без да се приклучи на ...

24Инфо - 11.04.2019

Младите луѓе во нашата држава мора да добијат нови можности и перспективи, а нашите заложби за што побрз влез во евроатлантските структури и чекорите што досега се преземени, се вистинскиот правец во кој ќе продолжиме да се движиме, рече ...

Пендаровски: Политичкиот противкандидат продуцираше рекламен спот против мене што е на невидено ниско ниво

Бриф - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски го оцени досегашниот тек на предизборна кампања во рамки на очекуваното и предвидуваното ниво на коректност, со одредени исклучоци, пред сè во користењето пораки што ги смета за некоректни и навредливи.

Спасовски во Велес: Гласот за Стево е глас за НАТО и ЕУ, глас за вистински претседател и вистински врховен командант

iPortal - 11.04.2019

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вчера попладне беше во посета на село Оризари, Велес. На средбите со граѓаните од ова населено место се разговараше за актуелната состојба во државата, престојните претседателски избори, важноста од ...

Пендаровски во Македонска Каменица: Да одиме заедно напред, да ја донесеме Европа тука, а не младите да ни бегаат

24Инфо - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски имаше средба со жителите на Македонска Каменица. Таму порача дека е важно за која политика ќе се одлучи народот, дали за политика која води напред или за политика која нè враќа во темното минато.

Пендаровски: Јас на младите им нудам сигурна иднина, НАТО и ЕУ, Сиљановска нуди конфликт

iPortal - 11.04.2019

Изјава за медиуми Стево Пендаровски, заеднички кандидат за претседател Кочани, 11.04.2019 Пораката за младите во Кочани и кочанско е иста како пораката за младите во цела држава. Знаете дека овој регион и некои други во истокот од нашата земја се ...

Пендаровски: Се доближуваме до првиот круг, машината е залетана и оди во петта брзина

Скопје1 - 11.04.2019

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски вечерва одржува митинг во Кочани од каде порача дека првиот круг е се поблиску и „машината е залетана“. -Се доближуваме до првиот круг од изборите, машината е залетена иде во петта брзина и ...

Пендаровски: Оризопроизводството и земјоделството ќе добијат потенцијално за над пет пати повеќе пари со влезот во ...

24Инфо - 11.04.2019

Определбите за влез во НАТО и ЕУ се вистинскиот правец да се обезбеди отворање на нови перспективи и дополнителна финансиска поддршка за развој на земјоделското, а со тоа и на оризопроизводството, истакна претседателскиот кандидат на СДСМ и ...

Пендаровски од Тетово порача дека ќе биде претседател кој ќе обединува

ММС - 11.04.2019

Претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски на синоќешниот митинг во Тетово порача дека ќе биде претседател кој ќе обединува. Тој рече дека досега сме имале претседател кој дели, а и сегашната опозиција и нејзиниот кандидат, додаде тој, покажува ...

Караванот на „Заедно напред“ денеска на средби со граѓаните на Македонска Каменица и Зрновци и трибини во Виница и ...

iPortal - 11.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред!“ денеса ќе биде на средби со граѓаните на Македонска Каменица, Зрновци, Виница и Кочани. Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски во 13.00 часот ќе учествува на настан со млади во ...

Пендаровски: Вратоврската која ја добив за роденден од сопругата и синот ќе ја носам на инагурацијата

Магазин - 11.04.2019

Кандидатот за претседател, поддржан до владеачката партија СДСМ, Стево Пендаровски, во интервју за „Ексклузив“ на 1ТВ. открива што добил на подарок од своите најблиски, сопругата и неговиот син.

Пендаровски во Кочани: Јас нудам иднина за младите, заедно напред до целта

24Инфо - 11.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на настан организиран од младите на Кочани „ Заедно напред, заедно до целта“. Особено радува, што на сите средби повеќе од половина присутни се млади луѓе и тоа, рече, ...

Пендаровски во Кочани и Кочанско – „Практично влеговме во НАТО и сме во предворјето на ЕУ“

ТВ21 - 11.04.2019

Пораката за младите во Кочани и кочанско е иста како пораката за младите во цела држава. Mојата политика и политиката којашто ја води оваа владина структура, е практично што е можно побрзо Македонија да стане дел од евроатланските структури, ...

Пендаровски: Нема европска држава која го намалила трендот на иселување на младите без да се приклучи на ...

Локално - 11.04.2019

Младите луѓе во нашата држава мора да добијат нови можности и перспективи, а нашите заложби за што побрз влез во евроатлантските структури и чекорите што досега се преземени, се вистинскиот правец во кој ќе продолжиме да се движиме, рече ...

Пендаровски од Виница: Младите заслужуваат да живеат во европска држава, одиме напред

24Инфо - 11.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина во Виница порача дека младите на овој град заслужуваат да живеат во европска држава, во европска Виница, град со дух, традиција и модерни европски вредности.

СДСМ Кр. Паланка: Гласаме за Стево затоа што е човек кој со чесност, скромност и умешност ќе води напред

iPortal - 11.04.2019

Со средства кои ги обезбедивме преку Министерството за финансии како грант од ЕУ за подобрување на руралната инфраструктура се поставуваат фотоволтаични инсталации на кровните конструкции на три училишни објекти во градот, го осовременивме возниот ...

Пендаровски од Тетово : Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

MTM - 11.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Заев и Пендаровски од Тетово: Обединети сме сите за евро-атланска држава и заеднички живот

MakPress - 11.04.2019

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, претставникот од ДУИ, министер за образование, Арбер Адеми и заедничкот претседателски канидидат, Стево Пендаровски од Тетово испратија порака до граѓаните од преполниот плоштад во Тетово дека, во име на ...

Пендаровски: Нема европска држава кој го намалила иселувањето, ако останала на дното

MakPress - 11.04.2019

Младите луѓе во нашата држава мора да добијат нови можности и перспективи, а нашите заложби за што побрз влез во евроатлантските структури и чекорите што досега се преземени, се вистинскиот правец во кој ќе продолжиме да се движиме, рече ...

Спасовски: Гласот за Стево е глас за НАТО и ЕУ,глас за вистински претседател и врховен командант

MakPress - 11.04.2019

Потпретседателот на СДСМ Оливер Спасовски вчера попладне беше во посета на село Оризари, Велес. На средбите со граѓаните од ова населено место се разговараше за актуелната состојба во државата, престојните претседателски избори, важноста од ...

Пендаровски: Силјановска нуди концепт за разединување, само нивната фамилија да има живот

Фокус - 10.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од ...

Пендаровски: Различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и ЕУ

МКД - 10.04.2019

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно. Вие се почитувате како луѓе, вашата верска, национална или партиска припадност е ваше човечко право. И токму такви, различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и Европската Унија, ...

Пендаровски: Десет години државата ја водеше човек кој го делеше народот

Фокус - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски од Тетово : Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

Канал5 - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот договор.

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот

Канал5 - 10.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од економски аспект ...

Пендаровски: На овие избори треба да се потврди патот што води напред кон интеграција и развој, државата не смее да се ...

Сител - 10.04.2019

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни економски придобивки за сите граѓани Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на ...

Пендаровски: Вртоврската што ја добив за роденден од сопругата и синот ќе ја носам на инаугурацијата ако ме изберат за ...

Фокус - 10.04.2019

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, открива каков подарок добил од сопругата и синот за роденденот што го прослави неодамна. -Беше кампања и немавме време да прославиме, дури и тоа мораше да биде дел од кампањата.

Пендаровски одржа митинг во Тетово и граѓанска трибина во Јегуновце

Канал5 - 10.04.2019

Претседателските кандидати денеска со средби со граѓани, трибини и митинзи го заокружија десетиот ден од изборната кампања со претставување на нивните програми и концепти.. Претседателскиот кандидат na коалицијата „Заедно напред“, Стево Пендаровски ...

Пендаровски во Брвеница : Обединети тргнавме заедно напред кон подобар живот, кон иднина во ЕУ и НАТО!

Канал5 - 10.04.2019

Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО, што не прави 30 земја членка на најсилниот безбедносен сојуз на светот и затоа мора да продолжиме напред.

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно

Република - 10.04.2019

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно. Вие се почитувате како луѓе, вашата верска, национална или партиска припадност е ваше човечко право. И токму такви, различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и Европската Унија, ...

Пендаровски: На овие избори треба да се потврди патот што води напред кон интеграција и развој

Вечер - 10.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од економски аспект ...

Пендаровски: Различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и ЕУ

Вечер - 10.04.2019

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно. Вие се почитувате како луѓе, вашата верска, национална или партиска припадност е ваше човечко право. И токму такви, различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и Европската Унија, ...

Пендаровски: Силјановска нуди концепт за разединување, само за нив да има живот

+инфо - 10.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски во разговорите со граѓаните на Теарце ја потенцира важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од економски аспект, бидејќи полноправното членство освен безбедност и стабилност ...

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

А1 On - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

(Видео) Пендаровски во Теарце: Сиљановска нуди концепт за разединување – само нивните членови да имаат живот

Макфакс - 10.04.2019

Kандидатoт за претседател Стево Пендаровски оствари среба со жителите на општина Теарце. Како што информираат од неговиот штаб, во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцирал важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од ...

(Видео) Пендаровски во Брвеница: Спремен сум да бидам претседател кој ќе води кон развој и интеграција

Макфакс - 10.04.2019

Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО – најсилниот безбедносен сојуз на светот и затоа мора да продолжиме напред, порача попладнево кандидатот за претседател, ...

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

Вечер - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски за ДУИ: Од „измеќари на режимот“ до „чирак во дуќанот“

Република - 10.04.2019

Владиниот коалициски партнер на СДСМ, ДУИ се вклучи во изборната претседателска кампања во која Стево Пендаровски е заеднички кандидат на владиното мнозинство, зад кој тие застанаа и го поддржаа на овие претседателски избори.

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

+инфо - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски го спреми стајлингот за инаугурацијата

Вечер - 10.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски открива каков подарок добил од сопругата и синот за роденденот што го прослави неодамна. -Беше кампања и немавме време да прославиме, дури и тоа мораше да биде дел од кампањата.

ВИДЕО: Поезија за Пендаровски- „Птица летна и во НАТО ќе си слета”

Курир - 10.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, на митинг му го држеже микрофонот на постар господин кој читаше поезија за него. – Птица летна и во НАТО ќе си слета, се дел од ...

Со гласот за мене давате ветер во грб за оваа Влада, која за само две години го донесе законот за јазици

Република - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски во Брвеница : Обединети тргнавме заедно напред кон подобар живот, кон иднина во ЕУ и НАТО!

А1 On - 10.04.2019

Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО, што не прави 30 земја членка на најсилниот безбедносен сојуз на светот и затоа мора да продолжиме напред, порача попладнево ...

Се што треба да знаете за Стево Пендаровски во 19 секунди!

Република - 10.04.2019

Ова е се што треба да знаете за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во 19 секунди! ...

Птица лета и во НАТО ќе си слета

+инфо - 10.04.2019

Не му е лесно на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Треба да се издржат овие изливи на емоции и инспирации на неговите средби со граѓаните. Кои знаат да завршат и со стихови. Еве, уверете се сами.

ВИДЕО: Поезија за Пендаровски - „Птица летна и во НАТО ќе си слета"

Press24 - 10.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, на митинг му го држеже микрофонот на постар господин кој читаше поезија за него. - Птица летна и во НАТО ќе си слета, се дел од ...

Пендаровски откри каков е приватно: Му велам на синот да не личи на мене и мајка му

Press24 - 10.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, во интервју за Ексклузив , откри детали од приватноста. - Јас сум сопруг на Елизабета и татко на Огнен Пендаровски, девет години е помлада мојата сопруга од мене, а во брак сме 20 години, додека ...

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни ...

А1 On - 10.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од економски аспект ...

Пендаровски: На овие избори треба да се потврди патот што води напред кон интеграција и развој, државата не смее да се ...

Опсервер - 10.04.2019

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни економски придобивки за сите граѓани Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на ...

Пендаровски: На овие избори треба да се потврди патот што води напред кон интеграција и развој, државата не смее да се ...

ММС - 10.04.2019

Тетово, 10 април 2019 Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни економски придобивки за сите граѓани Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се ...

(Видео) Пендаровски во Теарце: Сиљановска нуди концепт за разединување – само нивните членови да имаат живот

Centar - 10.04.2019

Kандидатoт за претседател Стево Пендаровски оствари среба со жителите на општина Теарце. Како што информираат од неговиот штаб, во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцирал важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од ...

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност, стабилнoст и економски ...

iPortal - 10.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од економски аспект ...

(Видео) Пендаровски во Брвеница: Спремен сум да бидам претседател кој ќе води кон развој и интеграција

Centar - 10.04.2019

Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО – најсилниот безбедносен сојуз на светот и затоа мора да продолжиме напред, порача попладнево кандидатот за претседател Стево ...

Пендаровски во Теарце: Сиљановска нуди концепт за разединување – само нивните членови да имаат живот

Точка - 10.04.2019

Kандидатoт за претседател Стево Пендаровски оствари среба со жителите на општина Теарце. Како што информираат од неговиот штаб, во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцирал важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од ...

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

24Инфо - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

(Видео) Пендаровски во Брвеница: Спремен сум да бидам претседател кој ќе води кон развој и интеграција

24Инфо - 10.04.2019

Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО – најсилниот безбедносен сојуз на светот и затоа мора да продолжиме напред, порача попладнево кандидатот за претседател Стево ...

Пендаровски: Различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и ЕУ

Либертас - 10.04.2019

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно. Вие се почитувате како луѓе, вашата верска, национална или партиска припадност е ваше човечко право. И токму такви, различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и Европската Унија, ...

Пендаровски: На овие избори треба да се потврди патот што води напред кон интеграција и развој, државата не смее да се ...

24Инфо - 10.04.2019

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни економски придобивки за сите граѓани Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на ...

Пендаровски: Со влез во НАТО ги обезбедуваме нашите граници и се создаваат можности за повеќе инвестиции

Независен - 10.04.2019

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно. Вие се почитувате како луѓе, вашата верска, национална или партиска припадност е ваше човечко право. И токму такви, различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и Европската Унија, ...

Пендаровски: На овие избори треба да се потврди патот што води напред кон интеграција и развој, државата не смее да се ...

Либертас - 10.04.2019

Пендаровски во Теарце: Да продолжиме заедно напред кон членство во НАТО, тоа носи сигурност и стабилнот, но и бројни економски придобивки за сите граѓани Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на ...

Пендаровски во Брвеница: Обединети тргнавме заедно напред кон подобар живот, кон иднина во ЕУ и НАТО!

iPortal - 10.04.2019

Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот за пристапување во НАТО, што не прави 30 земја членка на најсилниот безбедносен сојуз на светот и затоа мора да продолжиме напред, порача попладнево ...

Пендаровски: Различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и ЕУ

24Инфо - 10.04.2019

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно. Вие се почитувате како луѓе, вашата верска, национална или партиска припадност е ваше човечко право. И токму такви, различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и Европската Унија, ...

(ВИДЕО) Пендаровски за ДУИ: Од „измеќари на режимот“ до „чирак во дуќанот“

Скопје1 - 10.04.2019

Владиниот коалициски партнер ДУИ се вклучи во изборната претседателска трка во која Стево Пендаровски е заеднички кандидат на владиното мнозинство, а зад кој тие застанаа и го поддржаа на овие претседателски избори.

(ВИДЕО) Пендаровски: Ако потпишам промена на името, на избори сигурно ќе изгубам

Скопје1 - 10.04.2019

Стево Пендаровски како претседателски кандидат на изборите во 2014 година вели дека кој и да потпише промена на име ќе загуби на наредните избори. -Јас ти тврдам сега јас да потпишам и да речам утре ќе одам јас на избори ќе ве растурам тоа е лага ...

Стево Пендаровски за „Ексклузив“: „Не балансирам… или ме псујат или не ми замеруваат“ (ВИДЕО)

Либертас - 10.04.2019

Додека некои ги мешаат неготинчани со кавадарчани, оние другите се закануваат дека доколку не победат, нема да смееме да ги погледнеме во очи. Затоа тимот на Ексклузив со овие вториве успеа да договори интервју, пред да победат или изгубат, затоа ...

Пендаровски: Подарокот за роденден од семејството ќе го носам на инаугурација ако станам претседател

Таратур - 10.04.2019

Во интервју за емисијата „Ексклузив“ која се емитува на 1ТВ, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, откри што добил како подарок за роденденот од неговата сопруга и синот.Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски, открива каков подарок ...

Пендаровски вечери на поезијата (ВИДЕО)

365 - 10.04.2019

Ако мислевте дека е лесно да сте кандидат за претседател, размислете пак. Особено ако и вие ја имате среќата на Пендаровски, па морате да одржите челична фаца додека ви рецитираат стихови како за во трето одделение.

(видео) Пендаровски: Ако потпишам промена на името и одам на избори сигурно ќе изгубам

Магазин - 10.04.2019

Стево Пендаровски како претседателски кандидат на изборите во 2014 година и како еден од фронтмените на СДСМ за референдумската кампања за промена на името е вистинска ризица на видеа од негови изјави на кои јасно се гледа како човекот ги менува ...

Избори 2019: Кандидатите со нови митинзи-Каде ќе имаат средби со граѓаните денеска?

Фактор - 10.04.2019

*Трет ден од втората недела на изборната кампања. Кандидатите за претседатели на државата и денеска ќе одржуваат средби со граѓаните. Кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски ќе митингува во Јегуновце, Теарце, Брвеница а централниот митинг ќе го има во ...

Стево Пендаровски за „Ексклузив“: „Не балансирам… или ме псујат или не ми замеруваат“ (ВИДЕО)

1tv - 10.04.2019

Додека некои ги мешаат неготинчани со кавадарчани, оние другите се закануваат дека доколку не победат, нема да смееме да ги погледнеме во очи. Затоа тимот на Ексклузив со овие вториве успеа да договори интервју, пред да победат или изгубат, затоа ...

Пендаровски: Ќе ги вратам професионалците во дипломатијата

ММС - 10.04.2019

Чекорењето напред кон ЕУ и НАТО ќе донесат големи придобивки за државата. Веќе се чувствуваат резултатите во економијата. Ова меѓу другото беше порачано на синоќешната трибина во Кавадарци од кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата, Стево ...

Кирацовски до Јанушев: На кристално чисти избори ќе го избереме Стево кој води напред, кон интеграција и подобра иднина ...

iPortal - 10.04.2019

Генералниот секретар на СДСМ, на синоќешното гостување во емисијата „И што сега?“ на МРТВ на во соочување со генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, ги потенцираше разликите помеѓу Владата предводена од СДСМ што донесе реформи, напредок и ...

Пендаровски од Брвеница: НАТО ни ветува стабилност и безбедност но и нови работни места

Магазин - 10.04.2019

Ставо Пендаровски вечерва од тетовска Брвеница посочи дека само сплотени можеме да продолжиме напред кон ЕУ, а тетовскиот крај е пример за соживот. Успешните политики на домашен и меѓународен план резултираа со процес на ратификација на Протоколот ...

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко и политичко приближување до Европа

Либертас - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски: Различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и ЕУ

MakPress - 10.04.2019

Oваа држава е модел како треба да се живее заедно. Вие се почитувате како луѓе, вашата верска, национална или партиска припадност е ваше човечко право. И токму такви, различни, а обединети тргнавме по патот што води до НАТО и Европската Унија, ...

Пендаровски од Тетово: Нашите политики значат културолошко приближување до Европа

MakPress - 10.04.2019

Со ваша поддршка за избор на претседател давате ветер во грб на оваа владина структура која за само две години направи многу важни работи за државата како што се договорите со Бугарија, Грција и законот за јазици со што е затворен Охридскиот ...

Пендаровски: Противкандидатката нуди концепт за разединување

MakPress - 10.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, попладнево се сретна со жителите на општина Теарце. Во разговорите со граѓаните Пендаровски ја потенцираше важноста од членството во НАТО, не само од безбедносен, туку и од економски аспект ...

Пендаровски од Градско: Со влез во ЕУ и НАТО земјоделците ќе имаат пристап до пазар од 500 милиони потрошувачи

Фокус - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред присутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што ...

Ахмети од Врапчиште: Консензуалноста го гарантира евроатлантскиот процес

Канал5 - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат.

Пендаровски во Росоман: Да продолжиме заедно по патот напред, нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на ...

Канал5 - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

Канал5 - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Ахмети со порака од Врапчиште: Не го гласаме само Пендаровски, туку консензуален кандидат за влез во НАТО и ЕУ

МКД - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на кампањата за претседателските избор, во општина Врапчиште информираше и објаснуваше зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано дека тоа на земјата ќе ѝ донесе членство во ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

МКД - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Ахмети пред Груевски и Заев ги нудел Владо Поповски и Денко Малески за претседателски кандидати

Фокус - 09.04.2019

Лидерот на ДУИ Али Ахмети, за време на посетата на Боговиње и Врапчиште, изјави дека на последните претседателски избори на коалициските партнери Никола Груевски и Зоран Заев им ги предлагал универзитетските професори Владо Поповски Денко Малески за ...

Пендаровски денеска на средби со жителите Демир Капија и Неготино

Сител - 09.04.2019

Пендаровски денеска ќе одржи митинзи во Демир Капија и Неготино. На вчерашната трибина во Ѓорче Петров кандидатот на СДСМ порача дека како претседател нема да амнестира криминалци и дека ќе овозможи Специјалното обвинителство да продолжи со ...

Пендаровски на средби со жителите Демир Капија и Неготино

Сител - 09.04.2019

Пендаровски денеска ќе одржи митинзи во Демир Капија и ...

Митинг на Пендаровски во Кавадарци

Сител - 09.04.2019

Вечерва претседателскиот кандидат Стево Пендаровски одржа средби со граѓаните во Росоман, Градско, Демир Капија и Неготино, а централен митинг одржа во ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

Канал5 - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО . Ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во ЕУ, порача од Демир Капија ...

Пендаровски од Кавадарци повика на масовна излезеност на изборите за да продолжи напредокот

24 Вести - 09.04.2019

Членството во европската унија ќе овозможи пристап до фондовите за земјоделство и поголема шанса за пласман на производите – претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски вечерва на митинзите во Неготино и Кавадарци рече дека ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

Република - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

Вечер - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Пендаровски: Овозможуваме повеќе пари и подобар стандард за граѓаните

Press24 - 09.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по членството ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина

Вечер - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската унија, порача ...

Пендаровски во Росоман: Никој нема да не врати назад

Press24 - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и ...

Пендаровски во општина Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до пазарот на ЕУ од 500 милиони жители

Макфакс - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина.Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

Макфакс - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската унија, порача ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

А1 On - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската унија, порача ...

Али Ахмети од Врапчиште: Консенсуалноста го гарантира евроатлантскиот процес

А1 On - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на Претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано дека тоа на ...

Мицкоски: Пендаровски призна дека законот за јавно обвинителство е за политичка одмазда

Press24 - 09.04.2019

Ако навистина беше важен овој закон за јавнот обвинителство власта ќе ни го дадеше на разгледување во ноември, декември, а не сега во март и ни велат ајде сега да го усвоиме. Тоа е понуда, земи или остави.

Пендаровски: ЕУ отвроа можности за конкурентност на земјоделските производи на пазар од 500 милиони жители

+инфо - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската унија, порача ...

Али Ахмети од Врапчиште: Консензуалноста го гарантира евро-атлантскиот процес

Макфакс - 09.04.2019

Демократската унија за интеграција во рамките на претседателските избори, по општина Боговиње, беше присутна и во општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано дека тоа на ...

Градоначалникот на Ѓорче го понесе атмосферата, оро, зурли и тапани за Стево

+инфо - 09.04.2019

Градоначаникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, вчера го понесе атмосферата и не одолеа на зурлите и тапаните па се фати на оро по одржувањето на трибината на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. – Историјата ја пишуваат државниците.

(Видео) Стоилковски: Пендаровски во 2015 година велеше дека народот бил стока

Макфакс - 09.04.2019

Вчера Стево Пендаровски во едно телевизиско интервју изнесе повеќе невистини, во обид да го злоупотреби токму гостувањето во медиумот. Во само еден час, Пендаровски го покажа сиот Заевизам што го спроведува, што го продава и што се обидува да го ...

ФОТО: Градоначалникот ороводец - оро се виеше вчера на трибината на Пендаровски во Ѓорче Петров

Press24 - 09.04.2019

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски, се развеселил за време на вчерашната трибина во општината, во рамки на кампањата на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски.

Пендаровски во Росоман:  Да продолжиме заедно по патот напред,  нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на ...

Макфакс - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладнево е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и интеграциите ...

Пендаровски призна дека законот за СЈО е за пресметка со политички неистомисленици

Република - 09.04.2019

Ако навистина беше важен законот за јавнот обвинителство власта ќе ни го дадеше на разгледување во ноември, декември, а не сега во март и ни велат ајде сега да го усвоиме. Тоа е понуда, земи или остави.

Пендаровски отиде во Демир Капија: Сега сите ја прашуваат Северна Македонија што мисли

Press24 - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската унија , порача ...

Двојните аршини на претседателската кампања на Пендаровски

Курир - 09.04.2019

Пендаровски вели дека не се апсат политички лидери, го заборави апсењето на Стевче Јакимовски Во Отвореното студио на телевизија Алфа , Пендаровски изјави дека во Македонија има човекови слободи и права кои се почитуваат и според него во Република ...

ФОТО: Кавадарчани му порачаа на Пендаровски „Не сме стока народ“

Курир - 09.04.2019

Кандидатот за претседател од редовите на СДСМ Стево Пендаровски денеска е пречекан во Кавадарци со негативни пароли од граѓаните. Тие му порачаа дека „Кавадарчани не се стока народ“ и го прашаа Заев „Кој ги уби ваташките ...

Градоначалникот ороводец: Оро се виеше на трибината на Пендаровски во Ѓорче Петров

Република - 09.04.2019

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски, се развеселил за време на вчерашната трибина во општината, во рамки на кампањата на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски.

Пендаровски во Росоман: Да продолжиме заедно по патот напред, нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на ...

А1 On - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

А1 On - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Хит на митингот на Пендаровски: Внукот ми рече гласај за него оти има бела кошула

Press24 - 09.04.2019

Мојот внук, кој за жал не живее во Македонија, а има само седум години ми рече да одам на избори и да гласам за Стево Пендаровски, рече една госпоѓа на митинг на Пендаровски. – Пендаровски е млад, педантен, со бела кошула, има очила и сигурно има ...

Пендаровски за ДУИ: Од „измеќари на режимот“ до „чирак во дуќанот“ (ВИДЕО)

Курир - 09.04.2019

Владиниот коалициски партнер ДУИ се вклучи во изборната претседателска трка во која Стево Пендаровски е заеднички кандидат на владиното мнозинство, а зад кој тие застанаа и го поддржаа на овие претседателски избори.

Стево Пендаровски: Верувам дека јас можам да ги обединам граѓаните

Press24 - 09.04.2019

Потпис на указите за сите реформски закони што ги усвои Парламентот ќе биде првото нешто за што ќе се зафати Стево Пендаровски ако стане Претседател. Во интервју за Прес2, вели дека носењето на дел од тие закони се клучни за одлуката на ЕУ во јуни ...

Што велеше Пендаровски за промената на името: Јас да потпишам и да речам утре ќе одам јас на избори ќе ве растурам тоа ...

Курир - 09.04.2019

Пред девет дена започна кампањата за избор на претседател на државата. Кандидат на владејачката СДСМ е Стево Пендаровски кој пред неколку години велеше дека кој и да потпише промена на име ќе загуби на наредните избори.

Мицкоски: Пендаровски призна дека законот за јавно обвинителство е за политичка одмазда

Курир - 09.04.2019

Ако навистина беше важен овој закон за јавнот обвинителство власта ќе ни го дадеше на разгледување во ноември, декември, а не сега во март и ни велат ајде сега да го усвоиме. Тоа е понуда, земи или остави.

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани

Независен - 09.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска на трибина со жители на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните ...

Пендаровски во општина Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до пазарот на ЕУ од 500 милиони жители

Centar - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина.Пред присутните Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

Опсервер - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина

ММС - 09.04.2019

9 април 2019 Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската ...

Ахмети: Претходниот пат и на Груевски и на Заев им ги понудив Владо Поповски и Денко Малевски, но немаше договор, па ...

Либертас - 09.04.2019

Соопштение на ДУИ: Демократската Унија за Интеграција во рамките на Претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано ...

Пендаровски во Росоман: Нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на огромниот пазар на ЕУ

iPortal - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина

Нетпрес - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската унија, порача ...

Ахмети: Владо Поповски и Денко Малевски беа подобри решенија од Стево Пендаровски пред 5 години

Магазин - 09.04.2019

Пред 5 години ДУИ не му дале поддршка на Стево Пендаровски затоа што не бил консензуален кандидат. Тогаш како предлог решенија тие ги имале Владо Поповски и Денко Малевски но за нив немало договр и затоа на тие избори изгуби кандидатот што сега е ...

Пендаровски во Росоман: Нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на огромниот пазар на ЕУ

Локално - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

Centar - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската Унија, порача ...

Пендаровски во Росоман: Да продолжиме заедно по патот напред, нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на ...

Бриф - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно беше на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

Независен - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

Точка - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската Унија, порача ...

Али Ахмети од Врапчиште: Консенсуалноста го гарантира евроатлантскиот процес

Точка - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на Претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано дека тоа на ...

Пендаровски во Демир Капија: Заедно напред кон Европа, за подобра иднина, развиено земјоделство и обезбеден пласман

24Инфо - 09.04.2019

Како претседател на државата се обврзувам дека неуморно ќе работам на довршувањето на процесот на нашето зачленување во НАТО и ќе бидам предводник на реформските процеси што ќе доведат до скоро членство на нашата држава во Европската Унија, порача ...

Али Ахмети од Врапчиште: Консенсуалноста го гарантира евроатлантскиот процес

24Инфо - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на Претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано дека тоа на ...

Пендаровски во Росоман: Да продолжиме заедно по патот напред, нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на ...

Точка - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладнево е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и интеграциите ...

Стоилковски: Во само еден час, Пендаровски го покажа сиот Заевизам што го спроведува, што го продава и што се обидува ...

Опсервер - 09.04.2019

Вчера Стево Пендаровски го покажа своето лице уште еднаш, покажа дека е кандидат на Заевизмот, и дека всушност го претставува второто лице на истата паричка заедно со Зоран Заев. Искусен во службите, Пендаровски вчера бесрамно во едно телевизиско ...

Ахмети : Ние не го гласаме само Пендаровски, туку гласаме за влез во НАТО и ЕУ

Независен - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано дека тоа на ...

Стоилковски: Пендаровски во едно телевизиско интервју го покажа сиот Заевизам што го спроведува

Скопје1 - 09.04.2019

Вчера Стево Пендаровски го покажа своето лице уште еднаш, покажа дека е кандидат на Заевизмот, и дека всушност го претставува второто лице на истата паричка заедно со Зоран Заев. Искусен во службите, Пендаровски вчера бесрамно во едно телевизиско ...

Пендаровски во Росоман: Да продолжиме заедно по патот напред, нашите земјоделски производи да бидат конкурентни на ...

24Инфо - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладнево е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и интеграциите ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до пазарот на ЕУ од 500 милиони жители

iPortal - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Градоначаникот на Ѓорче Петров по трибината на Пендаровски се фати на оро

Либертас - 09.04.2019

Градоначаникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, вчера го понесе атмосферата и не одолеа на зурлите и тапаните па се фати на оро по одржувањето на трибината на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. – Историјата ја пишуваат државниците.

(Видео) Стоилковски: Пендаровски во 2015 година велеше дека народот бил стока

24Инфо - 09.04.2019

Вчера Стево Пендаровски во едно телевизиско интервју изнесе повеќе невистини, во обид да го злоупотреби токму гостувањето во медиумот. Во само еден час, Пендаровски го покажа сиот Заевизам што го спроведува, што го продава и што се обидува да го ...

Пендаровски на средба со жителите на Росоман: На Европа и требаат нашите земјоделски производи

ТВ21 - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски попладневно е на средби со граѓаните на Росоман. Пендаровски рече дека неговата визија како претседател на сите граѓани е државата да продолжи да оди напред, по патот на напредокот и ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

1tv - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Двојните аршини на претседателската кампања на Пендаровски

Нетпрес - 09.04.2019

Пендаровски вели дека не се апсат политички лидери, го заборави апсењето на Стевче Јакимовски Во Отвореното студио на телевизија Алфа , Пендаровски изјави дека во Македонија има човекови слободи и права кои се почитуваат и според него во Република ...

ФОТО: Кавадарчани му порачаа на Пендаровски „Не сме стока народ“

Нетпрес - 09.04.2019

Кандидатот за претседател од редовите на СДСМ Стево Пендаровски денеска е пречекан во Кавадарци со негативни пароли од граѓаните. Тие му порачаа дека „Кавадарчани не се стока народ“ и го прашаа Заев „Кој ги уби ваташките ...

Мицковски: Пендаровски е во филм од 2014-та, некој комплекс има на изгубена победа

Скопје1 - 09.04.2019

Ивор Мицковски ја коментира изјавата на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски дека противкандидатот Блерм Река ќе му ги земе гласовите во првиот круг на Претседателските избори закажани за 21 април.

Али Ахмети од Врапчиште: Консенсуалноста го гарантира евроатлантскиот процес

Centar - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на Претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат, при што беше кажано дека тоа на ...

(ФОТО) Градоначалникот на Ѓорче Петров игра оро во изборната кампања

Фактор - 09.04.2019

Градоначаникот на Ѓорче Петров, Александар Наумоски, вчера играше оро со зурли и тапани за време на изборната кампања по трибината со кандидатот за претседател на Македонија, Стево Пендаровски. „Историјата ја пишуваат државниците.

Градоначалничко оро во кампањата на Пендаровски

Независен - 09.04.2019

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски, се развеселил за време на вчерашната трибина во општината, во рамки на кампањата на претседателскиот кандидат на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски.

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар од над 500 милиони потрошувачи

Либертас - 09.04.2019

Соопштение на СДСМ: Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и ...

Градоначалникот на Ѓорче со “ЗУРЛИ И ТАПАНИ„ го пречека Пендаровски на вчерашната трибина !

Магазин - 09.04.2019

Градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Наумовски, за време на вчерашната трибина во општината Ѓорче Петров, на кој присуствуваше и претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски, водеше оро и се веселеше со зурли и тапани до раните ...

Стоилковски: Стево Пендаровски го покажа своето лице уште еднаш

ТВ21 - 09.04.2019

Вчера Стево Пендаровски го покажа своето лице уште еднаш, покажа дека е кандидат на Заевизмот, и дека всушност го претставува второто лице на истата паричка заедно со Зоран Заев. Искусен во службите, Пендаровски вчера бесрамно во едно телевизиско ...

Караванот на коалицијата „Заедно напред“ утре ќе биде на средби и трибини во Јегуновце, Теарце и Брвеница, и граѓански ...

iPortal - 09.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред!“ во текот на утрешниот ден ќе биде на средби со граѓаните на Јегуновце, Теарце, Брвеница и Тетово Во текот на утрешниот ден (10.04.2019, Среда), заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски ...

Пендаровски во Градско: Земјоделците заслужуваат пристап до европскиот пазар

MakPress - 09.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска ја посети општина Градско каде учествуваше на трибина со граѓаните од оваа општина. Пред пристутните, Пендаровски зборуваше за евроинтегративниот процес и придобивките што следуваат по ...

Ахмети: Оваa држава зависи од односите што ќе ги изградат Албанците и Македонците

MakPress - 09.04.2019

Демократската Унија за Интеграција во рамките на претседателските избори, по Општина Боговиње беше присутна и во Општина Врапчиште за да информира и да објасни зошто треба да се прифати консензуалниот кандидат.

Пендаровски на шала пред карпошани: Ако не победиме со голема разлика, не ми излегувајте пред очи

Фокус - 08.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, ги повика вчера карпошани да гласаат масовно на претседателските избори. -Нужно е да излеземе во што е можно поголем број и да дадем потврда на политиките на оваа Влада.

Пендаровски во Бутел: Ќе бидам претседател на сите граѓани, нема да делам по вера, нација или политичка припадност

Канал5 - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните.

Пендаровски во Бутел: Ќе бидам претседател на сите граѓани, нема да делам по вера, нација или политичка припадност

Сител - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани и нема да ги делам по верска, национална или политичка припадност

МКД - 08.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска на трибина со жители на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните ...

Сите зборуваат за избори, другите теми во втор план

Р.С.Европа - 08.04.2019

Најкоментираните теми од нашите читатели на социјалните мрежи се темите поврзани со претседателските избори. Сите останати теми остануваат во втор план. По прилозите објавени на веб страницата на РСЕ за младите и за нивните проблеми во општеството, ...

Пендаровски: Оваа генерација политичари ги решава најголемите проблеми на државата

24 Вести - 08.04.2019

Почнува втората недела од изборната кампања за претседателските избори на која тројцата кандидати за претседателската функција продолжуваат да ги претставуваат своите програми, концепти и визии на средби, трибини и митинзи.

Пендаровски побара поддршка за успешно чекорење на вистинскиот пат на Северна Македонија

24 Вести - 08.04.2019

Сега е време навистина да се даде ветер во грб и поддршка на 21 април и 5 мај како дополнителен легитимитет за успешно чекореење по исправниот и продуктивен пат на државата, порача претседателскиот кандидат Стево Пендаровски од трибината со граѓани ...

Пендаровски: Ако не победиме немој да ми излегувате пред очи (ВИДЕО)

Press24 - 08.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, среде митинг кажа на граѓаните кои дојдоа да му дадат поддршка, „Ако не победиме не ми излегувајте пред очи!“. Тој за коментарот доби и аплауз.

Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи (ВИДЕО)

+инфо - 08.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ги повика граѓаните да гласаат за него и да освојат победа со голема разлика. – Ако, драги пријатели, не победиме на 21 и на 5.05, многу на малку, немој да ми излегувате на очи – рече Пендаровски, што беше ...

Пендаровски за Силјановска: Госпоѓата изгледа во последните години не била во Македонија

Press24 - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните на Карпош, повика на масовна излезност на престојните избори за да продолжи напредокот на земјата и широко да се отвора вратите на Европската унија.

Пендаровски од Карпош: Да излеземе масовно на гласање за да ги отвориме вратите на ЕУ

А1 On - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните на Карпош, повика на масовна излезност на престојните избори за да продолжи напредокот на земјата и широко да се отвора вратите на Европската унија.

Пендаровски: Силјановска изгледа не знае како ни беше украдена победата (ВИДЕО)

+инфо - 08.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните наКарпош, повика на масовна излезност на претстојните избори за, како што рече, да продолжи напредокот на земјата и широко да се отворат вратите на Европската унија.

ФОТО. Пендаровски направи селфи - "Од добра иднина не дели еден глас"

Press24 - 08.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, вчера направи селфи со младите и упати порака. - Вие младите со вашата енергија направивте револуција и донесовте слобода за сите нас.

Ивор Мицковски: Со што заслужија партиските членови таков к*рч од Пендаровски?

Курир - 08.04.2019

Ивор Мицковски ја коментира изјавата на Стево Пендаровски во која кандидатот за претседател им соопшти на граѓаните дека ако не победи со голема разлика, да не му излегуваат пред очи. „Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи.

Знае дека се обраќа пред партиски членови, ама и тие не заслужиле ваков к*рч

Република - 08.04.2019

Ивор Мицковски ја коментира изјавата на Стево Пендаровски во која кандидатот за претседател им соопшти на граѓаните дека ако не победи со голема разлика, да не му излегуваат пред очи. Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи.

(ВИДЕО) Пендаровски во Бутел: Ќе бидам претседател на сите граѓани, нема да делам по вера, нација или политичка ...

А1 On - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...

Пендаровски: Јас ќе бидам претседател на сите

Република - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...

Пендаровски во Бутел: Граѓаните нема да ги делам по вера, нација или партија

Макфакс - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото помеѓу граѓаните од ...

Пендаровски страда од комплекс на изгубена победа

Република - 08.04.2019

Ивор Мицковски ја коментира изјавата на претседателскиот кандидат дека противкандидатот Блерм Река ќе му ги земе гласовите во првиот круг на Претседателските избори закажани за 21 април. ...

Пендаровски: За две години, од режим дојдовме до НАТО и чекаме во јуни датум за ЕУ

Centar - 08.04.2019

За две години, од режим дојдовме до НАТО и чекаме во јуни датум за ЕУ, порача заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски од трибината во Кисела Вода, каде говореше за европската перспектива, за нови вработувања и подобар и просперитетен ...

(ВИДЕО) Пендаровски со посебна порака за поддржувачите:„Ако не победиме не ми излегувајте пред очи!“

Екран - 08.04.2019

Видео од претседателкста кампања, со говор на Стево Пендаровски, се шири молскавично по интернет, особено на Фејсбук каде се споделува и коментира… Во кусото видео се слуша реченицата „Ако не победиме не ми излегувајте пред очи!“ после што следи ...

(ВИДЕО) Пендаровски : Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи!

Скопје1 - 08.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровски, среде митинг им се обрати на граѓаните кои беа дојдени да му дадат поддршка со реченицата: „Ако не победиме не ми излегувајте пред очи!“. Чудно е што за ова Пендаровски доби аплауз.

ВИДЕО Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи

Нетпрес - 08.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ги повика граѓаните да гласаат за него и да освојат победа со голема разлика. Ако, драги пријатели, не победиме на 21 и на 5.05, многу на малку, немој да ми излегувате на очи, рече Пендаровски, што беше ...

(видео) Пендаровски: Ако не победиме немој да ме излегувате на очи!

Магазин - 08.04.2019

Наместо концентрација и фокусирање, дефокус и гафови! Изборната кампања налик на филм со жарн траги-комедија! Консензуланиот кандидат на власта, Стево Пендаровски продолжува со своето шоу! Среде митинг им се обрати на граѓаните кои беа дојдени да му ...

Пендаровски во Карпош: Патот е чист, да продолжиме напред!

24Инфо - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните на Карпош, повика на масовна излезност на престојните избори за да продолжи напредокот на земјата и широко да се отвора вратите на Европската унија.

Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи (ВИДЕО)

365 - 08.04.2019

Претседателската кампања продолжува, а со тоа продолжуваат да се нижат и „бисерите“. Меѓу последните во низата, а кој молскавично се шири на друштвените мрежи, е тој на Стево Пендаровски. На една од трибините, Пендаровски порача дека очекува да ...

Пендаровски од Карпош: Да излеземе масовно на гласање за да ги отвориме вратите на Европската унија

iPortal - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните на Карпош, повика на масовна излезност на престојните избори за да продолжи напредокот на земјата и широко да се отвора вратите на Европската унија.

Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи (ВИДЕО)

Либертас - 08.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ги повика граѓаните да гласаат за него и да освојат победа со голема разлика. – Ако, драги пријатели, не победиме на 21 и на 5-ти, многу на малку, немој да ми излегувате на очи – рече Пендаровски, и доби ...

Пендаровски: Немаат став за битни работи, но имаат став дека се за поништување на се што е направено

Локално - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните на Карпош, повика на масовна излезност на престојните избори за да продолжи напредокот на земјата и широко да се отвора вратите на Европската унија.

Пендаровски: За европска иднина, напред заедно

Независен - 08.04.2019

Заедно да одиме напред, независно од вера и нација, независно од тоа дали се работи за помлади или повозрасни. Заедно да овозможиме нови перспективи за вас, младите, за образование, пракса, патување, школување, работа.Ова денеска го порача ...

Мицковски: Со што заслужија партиските членови таков к**ч од Пендаровски

Магазин - 08.04.2019

Поранешниот шеф на Центарот за комуникации на СДСМ Ивор Мицковски го прашува Стево Пендаровски со што партиските членови ја заслужиле изјавата ,,Ако не победиме, немој да ми излегувате на очи”? Кандидатот за претседател Стево Пендаровски ги повика ...

Ивор Мицковски: Со што заслужија партиските членови таков к*рч од Пендаровски?

Скопје1 - 08.04.2019

Ивор Мицковски ја прокоментира изјавата на Стево Пендаровски во која кандидатот за претседател им соопшти на граѓаните дека ако не победи со голема разлика, да не му излегуваат пред очи. „Пендаровски: Ако не победиме, не ми излегувајте пред очи.

(ВИДЕО) Пендаровски: Силјановска изгледа не знае како ни беше украдена победата

Либертас - 08.04.2019

Кандидатот за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните наКарпош, повика на масовна излезност на претстојните избори за, како што рече, да продолжи напредокот на земјата и широко да се отворат вратите на Европската унија.

Пендаровски во Бутел: Ќе бидам претседател на сите граѓани, нема да делам по вера, нација или политичка припадност

24Инфо - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...

(ВИДЕО) Пендаровски во Бутел: Ќе бидам претседател на сите граѓани, нема да делам по вера, нација или политичка ...

Бриф - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани, нема да делам по вера, нација или политичка припадност

Нетпрес - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...

Пендаровски во Бутел: Граѓаните нема да ги делам по вера, нација или партија

Точка - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на граѓанската трибина со жителите на Бутел истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото помеѓу граѓаните од ...

“Заедно напред” утре ќе биде на средби со граѓани и отворени граѓански трибини во Градско, Росоман, Демир Капија, ...

iPortal - 08.04.2019

Централниот караван на коалицијата „Заедно напред!“ во текот на утрешниот ден ќе биде на средби со граѓаните на Градско, Росоман, Демир Капија, Неготино и Кавадарци. Во текот на утрешниот ден (09.04.2019, четврток), заедничкиот кандидат за ...

Пендаровски во Бутел: Ќе бидам претседател на сите граѓани, нема да делам по вера, нација или политичка припадност

iPortal - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани

1tv - 08.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска на трибина со жители на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните ...

Пендаровски во Бутел: Граѓаните нема да ги делам по вера, нација или партија

Centar - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски на граѓанската трибина со жителите на Бутел истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото помеѓу граѓаните од ...

Пендаровски: Ќе бидам претседател на сите граѓани

Либертас - 08.04.2019

Кандидатот за претседател на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска на трибина со жители на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните ...

Пендаровски на трибина во Ѓорче Петров: „Заедно треба да одиме кон ЕУ и НАТО“

ТВ21 - 08.04.2019

Кандидатот за Претседател Стево Пендаровски, заедно со претседателот на СДСМ, Зоран Заев синоќа се сретна со жителите на Чаир. Пендаровски пред присутните рече дека во „нашиот заеднички дом наречен Северна Македонија или сите ќе имаат еднакви права, ...

Пендаровски на трибина во Чаир: „Заедно треба да одиме кон ЕУ и НАТО“

4NEWS - 08.04.2019

Кандидатот за Претседател Стево Пендаровски, заедно со претседателот на СДСМ, Зоран Заев синоќа се сретна со жителите на Чаир. Пендаровски пред присутните рече дека во „нашиот заеднички дом наречен Северна Македонија или сите ќе имаат еднакви права, ...

Пендаровски: Оваа генерација политичари ги решава најголемите проблеми на државата

MakPress - 08.04.2019

Оваа генерација македонски политичари во овој мандат ги решава најголемите проблеми на оваа држава од независноста до денес и како што гледате сите ние предводени во тие процеси од Зоран Заев успеваме сега еден по еден да ги решаваме и да ги ...

Детален преглед: Што пишува во изборната програма на Стево Пендаровски?

еМагазин - 08.04.2019

Програмата на кандидатот за претседател Стево Пендаровски се состои од шест столбови и осум најважни проекти. Шесте столбови на кои е базирана изборната програма се: претседателот обединува, безбедна иднина, лицето на државата, соседите, стратешка ...

Пендаровски: Да излеземе масовно на гласање за да ги отвориме вратите на Европската унија

MakPress - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на трибина со граѓаните на Карпош, повика на масовна излезност на престојните избори за да продолжи напредокот на земјата и широко да се отвора вратите на Европската унија.

Пендаровски во Бутел: Ќе бидам претседател на сите граѓани

MakPress - 08.04.2019

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на граѓанската трибина со жителите на Бутел, истакна дека оваа општина со децении е пример за тоа како треба да функционира концептот едно општество за сите и заедништвото меѓу граѓаните од ...