TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Канал5 - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер и Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

24 Вести - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер против Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Утрински - 22.03.2015

Швајцарецот Роже Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

+инфо - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

А1 On - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер против Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Курир - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс против Федерер

Сител - 22.03.2015

Двајцата најдобри тенисери во моментов Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе играат во финалето на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Ѓоковиќ со 2-0 без поголеми проблеми го совлада Енди Мареј, додека Федерер беше поуспешен од Милош Раониќ со 7-5 и 6-4 во ...

Федерер против Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

МКД - 22.03.2015

Федерер закажа ново финале со Новак Ѓоковиќ откако со 2-0 во сетови го победи Милош Раониќ. Швајцарецот за 88 минути го доби Раониќ со 2-0 во сетови, 7-5 и 6-4 и се пласира во финалето на Индијан Велс.

ИВ: Нова епска пресметка Федерер - Ѓоковиќ

Спортклуб - 22.03.2015

Швајцарецот Рожер Федерер набрзина го „избамка“ канадскиот тенисер Милош Раоноќ со 2:0, и закажан ново финале против српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на турнирот во Индијан Велс. Рожер Федерер за неполни 90 минути успеа да го неутрализира Милош ...

Ѓоковиќ: Мареј немаше свој ден

СуперСпорт - 22.03.2015

Новаќ Ѓоковиќ во полуфиналето полесно од очекуваното во елиминираше Енди Мареј кој не играше на своето ниво во полуфиналето од Мастер 1000 серијата во Индијан Велс. “Мареј немаше свој ден, не беше на своето ниво.

Ако се почитува традицијата, Ѓоковиќ победува вечерва

SportSport - 22.03.2015

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е голем фаворит за победа во вечерашното финале од првиот Мастерс во сезоната, во Индијан Велс во кое противник ќе му биде Роџер Федерер. Не само затоа што така велат обложувалниците, туку и поради традицијата во ...

Халеп преку Јанковиќ до титулата во Индијан Велс

Макфакс - 22.03.2015

Романката Симона Халеп ја освои титулата на женскиот дел од Мастерс турнирот во Индијан Велс. Халеп во драматичното финале, кое траеше два часа и 38 минути, славеше над Србинката Јелена Јанковиќ со 2:6, 7:5, 6:3.

Симона Халеп стигна до титулата во Индијан Велс!

Спортклуб - 22.03.2015

Романската тенисерка Симона Халеп ја совлада Србинката Јелена Јанковиќ во финалето на турнирот Индијан Велс и стигна до 11 титула во својата кариера. Романката Халеп славеше со 2:6,7:5, 6:3 после два часа и 38 минути поминати на теренот.

Федерер против Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Република - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Јанковиќ и ја подари титулата на Халеп

Вечер Прес - 22.03.2015

Романската тенисерка Симона Халеп се закити со титулата на мастерс турнирот во Индијан Велс, откако во финалето со пресврт по два шаса и 38 минути ја совлада Србинката Јелена Јанковиќ со 2:6, 7:5, 6:3. Ова беше 11.

Реприза на ланското финале на Индијан Велс

Канал 77 - 22.03.2015

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе игра во финалето на мастерс-турнирот Индијан Велс. Во полуфиналната фаза тој го совлада Милош Раониќ со 2-0 (7-5, 6-4) и за трофејот ќе се бори со Новак Ѓоковиќ.

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Локално - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Lider - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Идивиди - 22.03.2015

Индијан Велс, 22 март 2015 (МИА) - Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош ...

Раониќ го елиминира Надал на турнирот во Индијана Велс

24 Вести - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД. Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Јанковиќ – Халеп во женското финале на Индијан Велс

Канал5 - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Јанковиќ – Халеп во женското финале на Индијан Велс

Утрински - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Раониќ го елиминира Надал на турнирот во Индијана Велс

Канал5 - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД. Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Раониќ го елиминира Надал на Индијан Велс

Утрински - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД. Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Серена го предаде мечот со Халеп, па одржа говор на Индијан Велс

Екипа - 21.03.2015

Првата тенисерка на светот, Серена Вилијамс поради повреда на коленото го предаде полуфиналниот меч против Симона Халеп на ВТА турнирот во Индијан Велс. Серена 12 години го бојкотираше турнирот во Калифорнија поради навредите на расна основа, па ...

Раониќ на Федерер во полуфиналето во Индијан Велс

Макфакс - 21.03.2015

Милош Раониќ и Роџер Федерер јаформираа втората полуфинална двојка на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Раониќ во четвртфиналето го совлада Надал, додека Федерер беше подобар од Бердих. Раониќ со храбра игра славеше над Надал и го запиша првиот ...

Индијан Велс: Финале за Јанковиќ и Халеп

Макфакс - 21.03.2015

Јелена Јанковиќ и Симона Халеп ќе се борат за титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ во полуфиналето славеше над Германката Сабине Лисицки со 3:6, 6:3, 6:1. Лисицки во вторито сет имаше брејк предност при резултат 2:3, а потоа ...

Раониќ го елиминираше Надал

Курир - 21.03.2015

Шестиот носител на Индијан Велс Милош Раониќ го елиминираше Рафаел Надал во четвртфиналето славејќи со 4:6, 7:6 и 7:5. Малку недостасуваше па прв пат по 2012-та година во полуфиналето да ја видиме „големата четворка“.

Индиан Велс: Серена го предаде 1/2 финалето поради повреда!

Сител - 21.03.2015

Најдобрата светска тенисерка Серена Вилијамс поради повреда на коленото го предаде мечот со Романката Симона Халеп со што не успеа да се пласира во финалето на Индиан Велс. Вилијамс цели 12 години го бојкотираше турнирот поради расизам и кога се ...

Индиан Велс: Јанковиќ и Халеп изборија финале

Сител - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ избори финале на турнирот во Индиан Велс откако во 1/2 финалето со 3:6, 6:3, 6:1 ја елиминира Сабине Лисицки од Германија. За 14. титула на ВТА турнирите во кариерата Јанковиќ ќе се бори со Симона Халеп која во 1/2 ...

Индиан Велс: Раониќ го елиминира Надал

Сител - 21.03.2015

Ништо од дуелот Надал-Федерер во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс. За тоа се погрижи Канаѓанецот Милош Раониќ кој во три сета по голема борба го елиминира Рафаел Надал со 4-6, 7-6 и 7-5 и обезбеди меч за финале со Роже Федерер.

Раониќ го елиминира Надал на турнирот во Индијана Велс

+инфо - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД. Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Јанковиќ и Халеп во финалето на Индијан Велс

Дерби - 21.03.2015

Романката Симона Халеп и Србинката Јелена Јанковиќ ќе играат во утрешното финале на турнирот во Индијан Велс. Третата носителка го доби полуфиналето без борба, откако Серена Вилијамс го предаде мечот поради повреда на коленото.

Раониќ го елиминира Надал, Халеп и Јанковиќ за титула

ЗаЗабава - 21.03.2015

Шестиот носител Милош Раониќ се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс, откако го совлада Рафаел Надал со 4-6, 7-6, 7-5. Малку недостасуваше прв пат уште од Австралијан Опен 2012.

Раониќ спаси три меч топки за триумф против Надал

SportSport - 21.03.2015

Милош Раониќ го елиминираше Рафаел Надал во четвртфиналето на мастерс тенискиот турнир во Индијан Велс. Канаѓанецот успеа да спаси три меч топки и на крајот по голема борба да слави со со 2-1, по сетови 4:6, 7:6 (12-10), 7:5.

Серена се повлече поради повреда на коленото, Јанковиќ обезбеди финале

SportSport - 21.03.2015

Серена Вилијамс беше на добар пат да ја освои титулата на мастерсот во Индијан Велс, откако се врати на овој турнир по 12 години бојкот, но повредата на коленото ја запре во полуфиналето, Таа утринава не можеше да го одигра мечот со Симона Халеп и ...

Надал падна на Индијан Велс, Раониќ оди во полуфинале

Спортклуб - 21.03.2015

Канадскиот тенисер Милош Раониќ, кој што е со црногорско потекло, синоќа го совлада шпанецот Радаел Надал на турнирот во Индијан Велс со 2:1 во сетови, и успеа да се пласира во полуфинале.

Раониќ: Имав и малку среќа против Надал

Спортклуб - 21.03.2015

Канадскиот тенисер Милош Раониќ, по победата над Рафа Надал откри дека во одредени моменти имал и малку среќа против шпанецот. Милош Раониќ успеа да го победи Рафаел Надал со 2:1, во натпревар кој што го сврте во своја полза откако прво Надал поведе ...

Конечно: Раониќ го победи Надал!

СуперСпорт - 21.03.2015

По три часа игра, размена на удари од кои се слушаа воздишки на трибините, драма... И на крајот победа на Милош Раониќ. Раониќ во ¼-финалето на Мастерсот во Индијан Велс го победи Рафаел Надал со 4:6, 7:6 и 7:5 и се во ½-финале ќе игра против ...

Индијан Велс: Јанковиќ во финалето, Раониќ го шокираше Надал!

Хитпортал - 21.03.2015

Јелена Јанковиќ ќе игра за титулата во Индијан Велс, а Црногорецот од Канада спаси три меч топки и за прв пат во кариерата го совлада Надал. Српската тенисерка успеа да се врати против Сабине Лисицки, најпрвин имаше негатива од 1:0 по сетови (3:6), ...

Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Екипа - 21.03.2015

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во финалето на турнирот Индијан Велс, откако во полуфиналниот меч го совлада Енди Мареј со 2-0 во сетови. Ќе биде тоа петто финале за Ѓоковиќ на овој турнир, а во мечот за трофејот ќе го очекува подобриот од ...

Ѓоковиќ прв во финалето во Индијан Велс

Телеграф - 21.03.2015

Новак сигурен во полуфиналето против Мареј Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ одработи одлична задача против Енди Мареј и во два сета со само пет загубени гема успеа да се избори за победа во првото полуфинале во Индијан Велс.

Ѓоковиќ го збриша Мари во полуфиналето на Индијан Велс

Дерби - 21.03.2015

Новак Ѓоковиќ за неполни 90 минути успеа да го збрише Енди Мари од централниот терен на турнирот во Индијан Велс, на тој начин пласирајќи се во ново финале во кое ќе се обиде да ја одбрани титулата освоена минатата година.

Федерер закажа финален меч со Ѓоковиќ на Индијан Велс

Екипа - 21.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе игра во финалето на Индијан Велс, откако во полуфиналниот дуел славеше над канадскиот тенисер Милош Раонич со 2-0 во сетови. Ќе биде тоа нов голем дуел меѓу Федерер и Ѓоковиќ и финале за уживање за љубителите на тенисот.

Федерер сигурно до триумф против Раониќ

Телеграф - 21.03.2015

Швајцарецот се избори за финале во Индијан Велс против Новак Ѓоковиќ Некогаш неприкосновениот светски рекет број 1, Роџер Федерер и понатаму покажува дека има сили за големи резултати и битка против тенисерите кои се од топ 10.

Ѓоковиќ и Федерер во финалето на Индијан Велс

СуперСпорт - 21.03.2015

Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер ќе играат во финалето на серијата од Мастер 1000 во Индијан Велс. Во реприза од финалето на овогодинешниот Австралија Опен Ѓоковиќ го надигра Британецот Мареј, кој денеска беше под своето ниво.

Реприза на ланското финале: Федерер го совлада Раониќ и договори меч со Ѓоковиќ

SportSport - 21.03.2015

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер ќе игра во финалето на мастерс-турнирот Индијан Велс. Во полуфиналната фаза тој го совлада Милош Раониќ со 2-0 (7-5, 6-4) и за трофејот ќе се бори со Новак Ѓоковиќ.

Федерер преку Раониќ до нова пресметка со Ѓоковиќ

Дерби - 21.03.2015

На Рожер Федерер му беа потребни 88 минути да го скрши отпорот на Милош Раониќ и да избори ново финале на турнирот во Индијан Велс. Швајцарецот ги доби двата сета со 7:5 и 6:4, односно со по еден брејк што беше сосема доволно за триумф над ...

Федерер се пласира во полуфиналето во Индијан Велс

+инфо - 21.03.2015

Вториот носител на турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер успеа да се пласира во полуфиналето откако го победи во четвртфиналето Томаш Бердих. Во двата сета Федерер загуби само четири гема и мечот го заврши со убедливи 6:4 и 6:0 во гемови.

Јанковиќ – Халеп во женското финале на Индијан Велс

А1 On - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Јанковиќ против Халеп во финалето на Индијан Велс

Курир - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Федерер се пласира во полуфиналето во Индијан Велс

А1 On - 21.03.2015

Вториот носител на турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер успеа да се пласира во полуфиналето откако го победи во четвртфиналето Томаш Бердих. Во двата сета Федерер загуби само четири гема и мечот го заврши со убедливи 6:4 и 6:0 во гемови.

Јанковиќ – Халеп во женското финале на Индијан Велс

+инфо - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Раониќ го елиминира Надал на турнирот во Индијана Велс

А1 On - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД. Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Индијан Велс: Финале за Јанковиќ и Халеп

Кајгана - 21.03.2015

Јелена Јанковиќ и Симона Халеп ќе се борат за титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ во полуфиналето славеше над Германката Сабине Лисицки со 3:6, 6:3, 6:1. Лисицки во вторито сет имаше брејк предност при резултат 2:3, а потоа ...

Раонич преку Надал до полуфинале со Федерер

Екипа - 21.03.2015

Канаѓанецот Милош Раонич успеа да го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2-1 во сетови и закажа дуел со Роџер Федерер во полуфиналето на Индијан Велс. Во тежок и исцрпувачки меч, Раонич славеше откако претходно го загуби првиот сет.

Раониќ спаси три меч топки пред да го шокира Надал (Видео)

Дерби - 21.03.2015

Канаѓанецот Милош Раониќ ја забележа една од своите најголеми победи во кариерата, откако рано утрово со пресврт триумфираше над светскиот рекет број три, Рафаел Надал. Бомбардерот Раониќ спаси три меч топки пред да го однесе натпреварот во трети ...

Раониќ закажа дуел со Федерер

Вечер Прес - 21.03.2015

Канаѓанецот Милош Раонич го елиминира Шпанецот Рафаел Надал во четвртфиналето на мастерс тенискиот турнир Индијан Велс. То во тежок и исцрпувачки меч славеше со 4:6, 7:6, 7:5. За пласман во големото финале Раониќ ќе ги одмери силите со најдобриот ...

Индијан Велс: Финале за Јанковиќ и Халеп

Тера - 21.03.2015

Јелена Јанковиќ и Симона Халеп ќе се борат за титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ во полуфиналето славеше над Германката Сабине Лисицки со 3:6, 6:3, 6:1. Лисицки во вторито сет имаше брејк предност при резултат 2:3, а потоа ...

Серена и го предаде мечот на Халеп, а потоа им се оправда на фановите во Индијан Велс

Вечер Прес - 21.03.2015

Го повредив коленото, се борев и играв и покрај тоа, но денеска се мачев дури и да одам, откри Серена и беше испратена со овации од публиката. Светскиот женски тениски рект број еден Американката Серена Вилијамс поради повреда на коленото го предаде ...

Јанковиќ – Халеп во женското финале на Индијан Велс

Локално - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Раониќ подобар Надал на турнирот во Индијана Велс

Република - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД. Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Раониќ на Федерер во полуфиналето во Индијан Велс

Тера - 21.03.2015

Милош Раониќ и Роџер Федерер јаформираа втората полуфинална двојка на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Раониќ во четвртфиналето го совлада Надал, додека Федерер беше подобар од Бердих. Раониќ со храбра игра славеше над Надал и го запиша првиот ...

Раониќ го елиминира Надал

Локално - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД. Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Јанковиќ – Халеп во женското финале на Индијан Велс

Република - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс. Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Јанковиќ – Халеп во женското финале на Индијан Велс

Н.Македонија - 21.03.2015

Српската тенисерка Јелена Јанковиќ и Романката Симона Халеп ќе играат во завршниот меч од женскиот дел на турнирот во Индијан Велс Јанковиќ избори финале откако во полуфиналето рано наутро ја победи Сабине Лисицки (Германија) 2:1, по сетови со 3:6, ...

Раониќ го елиминира Надал на турнирот во Индијана Велс

Н.Македонија - 21.03.2015

Канаѓанецот со црногорско потекло Милош Раониќ ноќеска го совлада шпанскиот тенисер Рафаел Надал со 2:1 во сетови и се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс, САД Надал го доби првиот сет со 6:4, во вториот сет по голема борба славеше ...

Ѓоковиќ без борба во полуфиналето

Утрински - 20.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс откако неговиот ривал во четвртфиналето Бернард Томиќ поради повреда го предаде мечот.

Федерер се пласира во полуфиналето во Индијан Велс

24 Вести - 20.03.2015

Вториот носител на турнирот во Индијан Велс, Рожер Федерер успеа да се пласира во полуфиналето откако го победи во четвртфиналето Томаш Бердих. Во двата сета Федерер загуби само четири гема и мечот го заврши со убедливи 6:4 и 6:0 во гемови.

Ѓоковиќ без борба во полуфиналето

Канал5 - 20.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс откако неговиот ривал во четвртфиналето Бернард Томиќ поради повреда го предаде мечот.

Федерер се пласира во полуфиналето во Индијан Велс

Канал5 - 20.03.2015

Вториот носител на турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер успеа да се пласира во полуфиналето откако го победи во четвртфиналето Томаш Бердих. Во двата сета Федерер загуби само четири гема и мечот го заврши со убедливи 6:4 и 6:0 во гемови.

Федерер во полуфиналето во Индијан Велс

Утрински - 20.03.2015

Вториот носител на турнирот во Индијан Велс Роже Федерер успеа да се пласира во полуфиналето откако го победи во четвртфиналето Томаш Бердих. Во двата сета Федерер загуби само четири гема и мечот го заврши со убедливи 6:4 и 6:0 во гемови.

Мареј и Ѓоковиќ во полуфинале во Индијан Велс

Кајгана - 20.03.2015

Новак Ѓоковиќ и Енди Мари ја формираа првата полуфинална двојка на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Првиот светски рекет и бранител на трофејот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ, без борба се пласира во полуфиналето, откако неговиот противник Бернард ...

Лисицки-Јанковиќ второ полуфинале во Индијан Велс

Кајгана - 20.03.2015

Германката Сабине Лисицки и Србинката Јелена Јанковиќ ја формираа втората полуфинална двојка на женскиот дел од Мастерс турнирот во Индијан Велс. Лисицки, во четвртфиналето, ја елиминираше бранителката на титулата Италијанката Флавија Панета, која ...

Ѓоковиќ без борба во полуфиналето

Кирилица - 20.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс откако неговиот ривал во четвртфиналето Бернард Томиќ поради повреда го предаде мечот.

Индиан Велс: Јанковиќ избори 1/2 финале со Лисицки

Сител - 20.03.2015

Германката Сабине Лисицки и Србинката Јелена Јанковиќ ја формираа втората полуфинална двојка на женскиот дел од Мастерс турнирот во Индијан Велс. Лисицки, во четвртфиналето, ја елиминираше бранителката на титулата Италијанката Флавија Панета, која ...

Ѓоковиќ без борба во полуфиналето

А1 On - 20.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс откако неговиот ривал во четвртфиналето Бернард Томиќ поради повреда го предаде мечот.

Лисицки-Јанковиќ второ полуфинале во Индијан Велс

Макфакс - 20.03.2015

Германката Сабине Лисицки и Србинката Јелена Јанковиќ ја формираа втората полуфинална двојка на женскиот дел од Мастерс турнирот во Индијан Велс. Лисицки, во четвртфиналето, ја елиминираше бранителката на титулата Италијанката Флавија Панета, која ...

Лисицки „ја уби“ последната Италијанка и обезбеди полуфинале на Индијан велс

SportSport - 20.03.2015

Германската тенисерка Сабине Лисицки е последната полуфиналистка на Австралијан опен откако во 1/4-финалето со 2-1 (6-4, 6-7, 7-6) ја совлада италијанката која е актуелна шампионка на турнирот, Флавија Пенета.

Лисицки ја елиминираше бранителката на титулата во Индијан Велс

Екипа - 20.03.2015

Германската тенисерка Сабине Лисицки ја победи бранителката на титулата Италијанката Флавија Пенета со 6-4,6-7(3-7),7-6(7-4) во четвртфиналето на ВТА турнирот во Индијан Велс. Лисицки во десеттиот гем од третиот сет спаси три меч топки, од тоа две ...

Лисицки ја елиминира шампионката

ЗаЗабава - 20.03.2015

Германската тенисерка Сабине Лисицки се пласира во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс, откако ја совлада бранителката на титулата Флавија Пенета со 6-4, 6-7, 7-6. Лисицки во десетиот гем од третиот сет спаси три меч топки и на крајот успеа да ...

Лисицки спаси три меч топки и ја елиминира шампионката

Дерби - 20.03.2015

На турнирот во Индијан Велс во женска конкуренција познати се двете полуфинални двојки во кои силите ќе ги одмерат Серена Вилијамс-Симона Халеп, односно Сабине Лисицки- Јелена Јанковиќ. Првиот пар ни беше познат малку поодамна, додека втората двојка ...

Индијан Велс: Лисицки го доби трилерот со Пенета за полуфинале против Јанковиќ

Хитпортал - 20.03.2015

Позната првата полуфинална двојка во женска конкуренција. Германката Сабине Лисицки е првата полуфиналистка на Мастерсот во Индијан Велс, откако доцна синоќа славеше победа над Флавија Пенета по долга борба која траеше цели 2 часа и 45 минути.

Индијан Велс: Томиќ откажа, Ѓоковиќ и Мареј на мегдан во полуфиналето

Хитпортал - 20.03.2015

Првиот светски рекет без борба во полуфинале. Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс и тоа без борба поради откажувањето на Бернард Томиќ.

Федерер го збриша Бердих

Телеграф - 20.03.2015

Швајцарецот се пласираше во полуфиналето од турнирот во Индијан велс Роџер Федерер имаше импресивен втор сет на дуелот против Бердих и успеа да се пласира во полуфиналето каде што ќе го чека подобриот од дуелот меѓу Надал и Раониќ.

Федерер го декласираше Бердих за полуфинале на Индијан Велс

Екипа - 20.03.2015

Вториот тенисер во светот Роже Федерер се пласираше во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс откако на убедлив начин славеше против Томаш Бердих. Во четвртфиналната пресметка Федерер го декласираше Чехот победувајќи во два сета со 6-4,6-0 за ...

Индиан Велс: Нова пресметка Ѓоковиќ-Мареј!

Сител - 20.03.2015

Новак Ѓоковиќ и Енди Мари ја формираа првата полуфинална двојка на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Првиот светски рекет и бранител на трофејот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ, без борба се пласира во полуфиналето, откако неговиот противник Бернард ...

Разиграниот Федерер го преслуша Бердих во Индијан Велс

Дерби - 20.03.2015

Рожер Федерер игра во фантастична форма и на турнирот во Индијан Велс, а денеска негова нова жртва беше Чехот Томаш Бердих кој пружи посериозен отпор само во првиот сет. Светскиот рекет број девет делуваше доста сигурно на свој сервис на стартот од ...

ИВ: Федерер го демолираше Бердих

Спортклуб - 20.03.2015

Федерер ја забележа својата 51ва победа на Индијан Велс, а досега на овој турнир има само 10 порази, што го прави најуспешниот тенисер на овој турнир. По него следуваат Рафа Надал со скор 44 побед и 7 порази, и Новак Ѓоковиќ со 39 победи и 6 порази.

Јанковиќ без проблеми, Лисицки спаси три меч топки

СуперСпорт - 20.03.2015

Јелена Јанковиќ и Лисицки ќе играат во 1/2-финалето на турнирот во Индијан Велс. Пласман во полуфиналето оствари Јелена по победа над Тсуренко која го предаде натпревар, со 6:1 и 4:1. „Видов на почетокот на вториот сет дека Тсуренко има проблем.

Федерер го декласираше Бердих

СуперСпорт - 20.03.2015

Федерер многу полесно отколку што се очекуваше успеа да го победи Бердих и стигна до ½-финалето во кое ќе игра против подобриот од Раониќ-Надал. Швајцарецот го доби првиот сет со 6:4, а потоа ја демонстираше својата сила во дуелот со Бердих кој е ...

Федерер се пласира во полуфиналето во Индијан Велс

Локално - 20.03.2015

Вториот носител на турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер успеа да се пласира во полуфиналето откако го победи во четвртфиналето Томаш Бердих. Во двата сета Федерер загуби само четири гема и мечот го заврши со убедливи 6:4 и 6:0 во гемови.

Лисицки коцкаше и спасуваше меч топки за елиминација на Пенета

Република - 20.03.2015

Германската тенисерка Сабине Лисицки ја елиминира шампионката на Индијан Велс Флавија Пенета во одличен меч што заврши во три сета со резултат 6-4,6-7(3),7-6(4). Лисицки имаше можност порано да ги реши дилемите, но прокоцка две меч топки во вториот ...

Eлиминирана бранителката на титулата во Индијан Велс

Канал 77 - 20.03.2015

Германската тенисерка Сабине Лисицки ја победи бранителката на титулата Италијанката Флавија Пенета со 6-4,6-7(3-7),7-6(7-4) во четвртфиналето на ВТА турнирот во Индијан Велс. Лисицки во десеттиот гем од третиот сет спаси три меч топки, од тоа две ...

Ѓоковиќ без борба во полуфиналето

Локално - 20.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс откако неговиот ривал во четвртфиналето Бернард Томиќ поради повреда го предаде мечот.

Ѓоковиќ излезе на терен само за да направи селфи

Вечер Прес - 20.03.2015

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на мастерс турнирот во Индијан Велс. Неговиот противник во четвртфиналето Австралиецот Бернард Томиќ не излезе на теренот заради болки во грбот, по што на ...

Федерер се пласира во полуфиналето во Индијан Велс

Lider - 20.03.2015

Вториот носител на турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер успеа да се пласира во полуфиналето откако го победи во четвртфиналето Томаш Бердих. Во двата сета Федерер загуби само четири гема и мечот го заврши со убедливи 6:4 и 6:0 во гемови.

Ѓоковиќ без борба во полуфиналето

Lider - 20.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ без борба се пласира во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс откако неговиот ривал во четвртфиналето Бернард Томиќ поради повреда го предаде мечот.

Познати четвртфиналните двојки во Индијан Велс

Канал5 - 19.03.2015

Со одигрувањето на последните осминафинални мечеви на Мастерс турнирот во Индијан Велс, САД, формирани се паровите за следната фаза. Рано утрово бранителот на трофејот, Новак Ѓоковиќ го победи домашниот тенисер Џон Изнер со 2-0, по сетови 6:4 и 7:6 ...

Вилијамс - Халеп во женското полуфинале на Индијана Велс

Утрински - 19.03.2015

Светската тенисерка број 1 Серена Вилијамс (САД) и Романката тенисерка Симона Халеп ќе играат во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс. Американката во четвртфиналето ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија во два сета со 7:5 и 6:3, додека Халеп ...

Индијан Велс: Вилијамс против Халеп во финалето

Курир - 19.03.2015

Светската тенисерка број 1 Серена Вилијамс (САД) и Романката тенисерка Симона Халеп ќе играат во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс. Американката во четвртфиналето ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија во два сета со 7:5 и 6:3, додека Халеп ...

Вилајмс – Халеп во женското прво полуфинале на Индијана Велс

+инфо - 19.03.2015

Светската тенисерка број 1 Серена Вилијамс (САД) и Романката тенисерка Симона Халеп ќе играат во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс. Американката во четвртфиналето ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија во два сета со 7:5 и 6:3, додека Халеп ...

Познати четвртфиналните двојки во Индијан Велс

А1 On - 19.03.2015

Со одигрувањето на последните осминафинални мечеви на Мастерс турнирот во Индијан Велс, САД, формирани се паровите за следната фаза. Рано утрово бранителот на трофејот, Новак Ѓоковиќ го победи домашниот тенисер Џон Изнер со 2-0, по сетови 6:4 и 7:6 ...

Ѓоковиќ и Федерер грабат кон ново финале во Индијан Велс

SportSport - 19.03.2015

Најдобрите светски тенисери во моментов Новак Ѓоковиќ и Роџер Федерер без поголеми проблеми ги поминаа своите пречки и обезбедија пласман во четвртфиналето од Мастерсот во Индијана Велс. Се очекуваше потешка работа за Ѓоковиќ затоа што противник му ...

Индијан Велс: Серена и Халеп во полуфиналето

Макфакс - 19.03.2015

Првата и третата носителка на Мастерсот во Индијан Велс, Серена Вилијамс и Симона Халеп изборија пласман во полуфиналето. Серена Вилијамс, која 12 години го бојкотираше овој турнир, славеше над Швајцарката Тимеа Башчински со 7:5, 6:3.

Индијан Велс: Фаворитите сигурни во осминафиналето

Макфакс - 19.03.2015

На машкиот дел од Мастерс турнирот во Индијан Велс, кој се игра за награден фонд од шест милиони долари, познати се сите четвртфинални двојки. Од фаворитите осминафиналето не успеа да го мине единствено Јапонецот Кеи Нишикори.

Серена и Симона ќе се „тепаат“ за финале во Индијан Велс

Екипа - 19.03.2015

Првата носителка Серена Вилијамс и Симона Халеп од Романија ќе играат во полуфиналето на ВТА турнирот во Индијан Велс. Серена ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија со 7-5,6-3, додека Халеп по пресврт ја доби Карла Суарес Наваро со 5-7,6-1,6-1.

Вилијамс против Халеп во првото женско полуфинале на Индијан Велс

SportSport - 19.03.2015

Познато е првото полуфинале на женскиот турнир во Индијан Велс, Серена Вилијамс ќе се соочи со Симона Халеп, откако синоќа и двете триумфираа. Ако се бројат сетовите полесно помина Американката, која со 7-5, 6-3 ја победи Тимеа Бачински од ...

Познати четвртфиналните двојки во Индијан Велс

+инфо - 19.03.2015

Со одигрувањето на последните осминафинални мечеви на Мастерс турнирот во Индијан Велс, САД, формирани се паровите за следната фаза. Рано утрово бранителот на трофејот, Новак Ѓоковиќ го победи домашниот тенисер Џон Изнер со 2-0, по сетови 6:4 и 7:6 ...

Серена против Симона за финале

ЗаЗабава - 19.03.2015

Најдобрата тенисерка во светот Серена Вилијамс и Романката Симона Халеп ќе се сретнат во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс. Американката ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија со 7-5, 6-3, додека Халеп славеше против Карла Суарез Наваро со ...

Серена и Халеп во битка за финалето на Индијан Велс

Дерби - 19.03.2015

Серена Вилијамс-Симона Халеп е првата полуфинална двојка на турнирот што се игра во Индијан Велс, Калифорнија. Серена во четвртфиналето ја совлада Тимеа Бачински од Швајцарија (7:5 6:3) со што дојде до 15 победа во серија.

Педесетта победа за Федерер, Ѓоковиќ и Надал без проблеми

Дерби - 19.03.2015

Најголемите тениски имиња Рожер Федерер, Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ се пласираа во четвртфиналето на Мастерсот 1000 во Индијан Велс. Ветеранот Федерер ја забележа педесеттата победа на овој турнир, откако во два сета 6-3, 6-2 го совлада домашниот ...

Новак и Роџер во четврт-финалето во Индијан Велс

Телеграф - 19.03.2015

Светскиот рекет број 1, Новак Ѓоковиќ, направи уште еден чекор кон одбраната на титулата од Индијан Велс со тешка 6:4/7:6(5) победа над Американецот Џон Изнер Ѓоковиќ и во минатото се мачеше со суперсилниот сервис на 2,08 метри високиот Изнер, ...

Вилијамс – Халеп во женското прво полуфинале на Индијана Велс

А1 On - 19.03.2015

Светската тенисерка број 1 Серена Вилијамс (САД) и Романката тенисерка Симона Халеп ќе играат во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс. Американката во четвртфиналето ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија во два сета со 7:5 и 6:3, додека Халеп ...

Федерер за активноста на социјалните мрежи

Кајгана - 19.03.2015

Роџер Федерер е еден од оние спортисти кои ги користат социјалните мрежи и преку нив демонстрираат одлична смисла за хумор. Тенисерот често објавува фотографии и комуницира со обожавателите и вели дека иако е релативно нов во поглед на ...

Изнер има 208 сантиметри, но Ѓоковиќ може и преку него (видео)

Екипа - 19.03.2015

Новак Ѓоковиќ уште еднаш ја покажа својата генијалност на теренот, откако маестрално го лобуваше Џон Изнер кон средината на првиот сет од мечот во Индијан велс. Американскиот џин има 208 сантиметри, но и тоа му беше малку бидејќи Ѓоковиќ покажа дека ...

Халеп и Вилијамс стигнаа до полуфинале

СуперСпорт - 19.03.2015

Првата носителка, Вилијамс ќе игра против Халеп во ½-финалето на Индијан Велс. На патот до полуфиналето Серена ја победи Бацсински со 7:5 и 6:3. Швајцарката имаше 2:0 во првиот сет, но Серена во финишот на натпреварот успеа да дојде до брејк.

Главните фаворити без проблеми до ¼-финале

СуперСпорт - 19.03.2015

Фаворитите ја оправдаа улогата во 1/8-финалните натпревари на Индијан Велс. Организаторите можат да бидат презадоволни бидејќи во ¼-финалето ги имаат Надал, Ѓоковиќ, Федерер, Мареј и Бердих. Надал остана на теренот 69 минути.

Ѓоковиќ прв полуфиналист во Индијан Велс

МКД - 19.03.2015

Рекетот број 1, Новак Ѓоковиќ е првиот полуфиналист на турнирот во Индијан Велс откако Бернард Томиќ поради повреда на грбот го откажа настапот. Ѓоковиќ во 3 часот по полноќ требаше да го почне дуелот против Томиќ, но дуелот заврши пред да стартува.

Ѓоковиќ службено во полуфиналето од Индијан Велс

SportSport - 19.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ без борба обезбеди пласман во полуфиналето од Индијан Велс откако неговиот потенцијален противник Бернард Томиќ се откажа поради повреда. Нивниот меч требаше да се одигра вечерва, три часа по полноќ по ...

Ѓоковиќ без борба до полуфинале, таму го чека Мареј

Екипа - 19.03.2015

Новак Ѓоковиќ се најде чекор понапред кон одбрана на титулата во Индијан велс откако без борба се пласираше во полуфиналето од овој турнир од Мастерс-серијата. Бернард Томиќ требаше вечерва да му се спротивстави на првиот носител во четвртфиналната ...

Ѓоковиќ без борба до полуфиналето на Индијан Велс

Дерби - 19.03.2015

Новак Ѓоковиќ без борба се пласираше во полуфиналето на Индијан Велс, а причина за тоа е повлекувањето од предивидениот четвртфинален дуел на Бернард Томиќ кој се пожалил на повреда на грбот.

Мари-Ѓоковиќ полуфинале во Индијан Велс

Макфакс - 19.03.2015

Новак Ѓоковиќ и Енди Мари ја формираа првата полуфинална двојка на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Првиот светски рекет и бранител на трофејот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ, без борба се пласира во полуфиналето, откако неговиот противник Бернард ...

Индиан Велс: Халеп и Серана Вилијамс обезбедија полуфинале

Сител - 19.03.2015

Првата и третата носителка на Мастерсот во Индијан Велс, Серена Вилијамс и Симона Халеп изборија пласман во полуфиналето. Серена Вилијамс, која 12 години го бојкотираше овој турнир, славеше над Швајцарката Тимеа Башчински со 7:5, 6:3.

Индиан Велс: Фаворитите не дозволија изненадување

Сител - 19.03.2015

На машкиот дел од Мастерс турнирот во Индијан Велс, кој се игра за награден фонд од шест милиони долари, познати се сите четвртфинални двојки. Од фаворитите осминафиналето не успеа да го мине единствено Јапонецот Кеи Нишикори.

Индијан Велс: Федерер лесно против Сок, Ѓоковиќ се намачи со сервисот на Иснер

Нетпрес - 19.03.2015

Најдобрите светски тенисери во моментов Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер без поголеми проблеми ги поминаа своите пречки и обезбедија пласман во четвртфиналето од Мастерсот во Индијана Велс. Се очекуваше потешка работа за Ѓоковиќ затоа што противник му ...

Серена против Симона за финале во Индијан Велс

Канал 77 - 19.03.2015

Првата носителка Серена Вилијамс и Симона Халеп од Романија ќе играат во полуфиналето на ВТА турнирот во Индијан Велс. Серена ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија со 7-5,6-3, додека Халеп по пресврт ја доби Карла Суарес Наваро со 5-7,6-1,6-1.

Познати четвртфиналните двојки во Индијан Велс

Денешен - 19.03.2015

Со одигрувањето на последните осминафинални мечеви на Мастерс турнирот во Индијан Велс, САД, формирани се паровите за следната фаза. Рано утрово бранителот на трофејот, Новак Ѓоковиќ го победи домашниот тенисер Џон Изнер со 2-0, по сетови 6:4 и 7:6 ...

Вилајмс – Халеп во женското прво полуфинале на Индијана Велс

Lider - 19.03.2015

Светската тенисерка број 1 Серена Вилијамс (САД) и Романката тенисерка Симона Халеп ќе играат во полуфиналето на турнирот во Индијан Велс. Американката во четвртфиналето ја совлада Тимеа Башчински од Швајцарија во два сета со 7:5 и 6:3, додека Халеп ...

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

Утрински - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

Алсат-М - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

Канал5 - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Елиминација на Шарапова

МКД - 18.03.2015

Бранителката на трофејот од Индијан Велс, Флавија Пенета ја елиминираше Марија Шарапова со 2-1 во сетови. Иако лани го освои трофејот, никој не очекуваше дека Флавија Пенета и оваа година ќе оди далеку на овој турнир, Марија Шарапова влезе како ...

Федерер рутински до четвртото коло

ЗаЗабава - 18.03.2015

Вториот рекет во светот Роџер Федерер се пласира во четвртото коло на Мастерсот во Индијан Велс, откако го совлада Италијанецот Андреа Сепи. Швајцарецот славеше со 6-3, 6-4 по еден часи и 23 минути игра и на тој начин му реваншира на Сепи за поразот ...

Шампионката ја елиминира Шарапова, Цуренко подобра од Бушар

ЗаЗабава - 18.03.2015

Актуелната шампионка на Мастерсот во Индијан Велс, Флавија Пенета, се пласира во четвртфиналето, откако во четвртото коло ја совлада Русинката Марија Шарапова. Италијанската тенисерка го загуби првиот сет, но успеа да направи пресврт и да слави со ...

Перфектниот лоб на Сепи против Федерер

Дерби - 18.03.2015

Италијанецот Андреас Сепи ја загуби пресметката со Рожер Федерер (6-3, 6-4 )на Мастерсот во Индијан Велс, но мала утеха може да му биде тоа што го имаше потегот на денот. Тој на меч топка за Швајцарецот, успеа со еден одличен лоб да го надмудри ...

Федерер му се одмазди на Сепи, победа и на Надал

СуперСпорт - 18.03.2015

2-от тенисер во светот, Федерер му се реваншираше на Сепи за поразот во 3-то коло на Австралија Опен. Федерер во 3-то коло од Мастерсот во Индијан Велс го победи Сепи со 6:3 и 6:4. Швајцарецот во борбата за ¼-финале ќе игра со Џек кој направи ...

Шарапова елиминирана од Пенета

Кајгана - 18.03.2015

Актуелната шампионка на Мастерс турнирот во Индијан Велс, Флавија Пенета, ја совлада Марија Шарапова со 2:1 (3:6, 6:3, 6:2) и избори пласман во четвртфиналето. Пенета со победата над втората тенисерка на ВТА листата ја продолжи одличната серија во ...

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

А1 On - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

Кирилица - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Федерер му се одмазди на Сепи, елиминација на Димитров

SportSport - 18.03.2015

Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер му се реваншираше на Андреас Сепи за елиминацијата на првиот Гренд-слем во сезоната, Австралија Опен. Во третото коло од првиот Мастерс, Индијан Велс, Федерер славеше против Италијанецот со 2:0 во сетови (6:3, 6:4) ...

Ветеранот Робредо го исфрли Димитров од Индијан Велс

Дерби - 18.03.2015

Најдобриот бугарски тенисер Григор Димитров повторно не успеа да дојде до завршницата на еден голем турнир откако ноќеска, во третото коло од Индијан Велс, доживеа елиминација од ветеранот Томи Робредо со 2:1 во сетови (6:4, 1:6, 7:5).

Пенета ја исфрли Шарапова од Индијан Велс

Екипа - 18.03.2015

Актуелната шампионка на ВТА турнирот во Индијан Велс, Флавија Пенета ја елиминираше втората тенисерка во светот, Марија Шарапова во четвртото коло. Пенета оствари голем успех стигнувајќи до голем пресврт триумф против Шарапова во три сета, со ...

Шарапова ја доживеа судбината на нејзиното момче

SportSport - 18.03.2015

Бранителката на титулата во Индијан Велс, Флавија Пенета ја елиминира Марија Шпарапова откако ноќеска ја совлада со 2:1 по сетови (3:6, 6:3, 6:2). Иако лани го освои трофејот, малкумина очекуваа и оваа година Италијанката да стигне далеку на првиот ...

Федерер му се реваншираше на Сепи, со камата

Екипа - 18.03.2015

Вториот светски тенисер, Роже Федерер му се реваншираше на Андреас Сепи за поразот во третото коло на Австралија опен, совладувајќи го во третата рунда натпревари на Индијан Велс. Федерер без поголеми проблеми го совлада Сепи со 6-3,6-4, па сега во ...

Шарапова елиминирана од Пенета

Макфакс - 18.03.2015

Актуелната шампионка на Мастерс турнирот во Индијан Велс, Флавија Пенета, ја совлада Марија Шарапова со 2:1 (3:6, 6:3, 6:2) и избори пласман во четвртфиналето. Пенета со победата над втората тенисерка на ВТА листата ја продолжи одличната серија во ...

Индијан Велс: Пенета подобра од Шарапова

Сител - 18.03.2015

Актуелната шампионка на турнирот во Индијан Велс Флавија Пенета остана во конкуренција за одбрана на титулата откако ја победи Марија Шарапова со 2:1 во сетови. Русинката водеше со 1:0 откако го доби првиот сет со 6:3, а следните два и припаднаа на ...

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

+инфо - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Пенета ја спакува Шарапова

Вечер Прес - 18.03.2015

Бранителката на титулата на мастерс тенискиот турнир во Индијан Велс, Италијанката Флавија Пенета ја елиминираше втората носителка Русинката Марија Шарапова, во осминафиналето, откако ја совлада со 3:6, 6:3, 6:2.

Шарапова елиминирана од турнирот во Индијан Велс

Канал 77 - 18.03.2015

Актуелната шампионка на ВТА турнирот во Индијан Велс, Флавија Пенета ја елиминираше втората тенисерка во светот, Марија Шарапова во четвртото коло. Пенета оствари голем успех стигнувајќи до голем пресврт триумф против Шарапова во три сета, со ...

Надал: Федерер е еден од најдобрите играчи на земја во историјата

Локално - 18.03.2015

Кралот на земја, Рафаел Надал смета дека неговиот најголем противник во текот на годините – Роџер Федерер, е еден од најдобрите играчи на црвена подлога. Шпанецот даде прес-конференција пред новинарите по победата во третиот круг на турнирот од ...

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

Локално - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Шарапова елиминирана од Пенета

Тера - 18.03.2015

Актуелната шампионка на Мастерс турнирот во Индијан Велс, Флавија Пенета, ја совлада Марија Шарапова со 2:1 (3:6, 6:3, 6:2) и избори пласман во четвртфиналето. Пенета со победата над втората тенисерка на ВТА листата ја продолжи одличната серија во ...

Шарапова направи од готово вересија и испадна на Индијан Велс

Република - 18.03.2015

Марија Шарапова имаше огромна предност од еден сет и брејк против Флавија Пенета и доминираше еден час, но потоа почнаа двојните сервис грешки и утките за пораз и елиминација од мастерс турнирот во Индијан Велс.

Федерер и Надал во следната рунда во Индијан Велс

Lider - 18.03.2015

Двајца од фаворитите на машкиот дел од турнирот во Индијан Велс Рожер Федерер и Рафаел Надал синоќа постигнаа победи и изборија пласман во осминафиналето. Рафаел Надал го победи Доналд Јанг со 2:0 во сетови, додека Рожер Федерер беше поуспешен од ...

Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

Утрински - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Тенис: Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

24 Вести - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

Канал5 - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Ѓоковиќ не блескаше но победи против Рамос

Макфакс - 17.03.2015

Првиот носител на Мастерсот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ, избори пласман во осминафиналето. Ѓоковиќ не блескаше против Алберт Рамос но сепак победи во два сета (7:5, 6:3) и во наредната рунда ќе игра со Американецот Џон Изнер.

Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

А1 On - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Индијан Велс: Ѓоковиќ се намачи со Рамос за осмина-финале со Изнер

Хитпортал - 17.03.2015

Првиот носител на Мастерсот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ, избори пласман во осмина-финалето. Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, иако не блескаше против Алберт Рамос, сепак успеа да слави во два сета (7:5, 6:3).

Индијан Велс: Ѓоковиќ поуспешен од Рамос, следен на листата е Иснер

Нетпрес - 17.03.2015

Светскиот рекет број еден, Новак Ѓоковиќ избори пласман во 4-то коло на Мастерсот во Индијан Велс, откако славеше против Шпанецот Алберт Рамос со 2:0 (7:5, 6:3). Иако малку потешко од очекувањата, тој се справи со Рамос и во следната рунда ќе игра ...

Ѓоковиќ го мина Рамос, Томиќ го изненади Ферер

Дерби - 17.03.2015

Првиот носител и бранител титулата на Мастерсот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на овој турнир, откако во два сета (7:5 и 6:3) беше подобар од Алберт Рамос. Најдобриот тенисер на светот не го одигра овој меч на своето ...

Пеколен натпревар на Индијан Велс !

СуперСпорт - 17.03.2015

Тешко е да се најави натпреваот помеѓу Долгополов и Раониќ бидејќи од Украинецот, едноставно никогаш не знаете што да очекувате. Долгополов очигледно сака да игра во Индијан Велс, минатата година беше одличен, а добро започна и оваа година, но сега ...

Ѓоковиќ: Нијанси ќе одлучуваат против Џон

СуперСпорт - 17.03.2015

Најдобриот тенисер во светот, Ѓоковиќ изјави дека не е задоволен од играта против Алберто Рамос иако победи со 7:5, 6:3. Тој додаде дека очекува тежок натпревар против Џон Иснер, кој го победи АНдерсон со 7:6 и 6:2.

Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

Кирилица - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

+инфо - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Ѓоковиќ не блескаше, но победи против Рамос

Кајгана - 17.03.2015

Првиот носител на Мастерсот во Индијан Велс, Новак Ѓоковиќ, избори пласман во осминафиналето. Ѓоковиќ не блескаше против Алберт Рамос, но сепак победи во два сета (7:5, 6:3) и во наредната рунда ќе игра со Американецот Џон Изнер.

Индиан Велс: Тешка победа на Ѓоковиќ

Сител - 17.03.2015

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ се пласира во осмина-финалето на турнирот од Мастерс серијата во Индијан Велс откако утрово го совлада Шпанецот Алберто Рамос Вињолас со 7-5 и 6-3.

Ѓоковиќ во два сета до 4. коло на Индијан Велс

Екипа - 17.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во 4. коло на Мастерсот од Серија 1000 во Индијан Велс, со победата над Алберт Рамос-Винолјас од 7-5,6-3. Ѓоковиќ не блескаше на овој меч, но успеа задачата да ја заврши за час и половина.

Ѓоковиќ лесно го скроти Рамос и договори 1/8-финале со Иснер

SportSport - 17.03.2015

Прворангираниот тенисер на АТП-листата, Новак Ѓоковиќ обезбеди осминафинале на мастерсот Индијан Велс откако во 1/16-финалето со 2-0 (7-5, 6-3) славеше над 68. рангираниот тенисер Алберт Рамос.

Шарапова убедлива против Азаренка во дербито на ВТА турнирот

Екипа - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова убедливо ја совлада Викторија Азаренка во дербито од 3. коло на ВТА турнирот во Индијан Велс. Шарапова комплетно доминираше на мечот на двете поранешни први светски тенисерки и славеше со 6-4,6-3.

Ѓоковиќ и Мареј се помачија, но продолжуваат напред на Индијан Велс

Локално - 17.03.2015

Лидерот во светската АТП листа и бранителот на титулата од минатата сезoна, Новак Ѓоковиќ (Србија) се пласираше во четвртиот круг на турнирот од серијата “Мастерс” во Индијан Велс (САД) со награден фонд од 5,3 млн. долари.

Шарапова ја победи Азаренка, Ивановиќ и Вознјацки аут од Индијан Велс

Локално - 17.03.2015

Марија Шарапова успеа да триумфира над Викторија Азаренка со 6:4, 6:3 во средбата на поранешните број еден во светот од третиот круг на Индијан Велс синоќа. Во несомнено најинтересниот натпревар од програмата за денот, Русинката направи 23 винери и ...

Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

Денешен - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Дербито во Индијан Велс за Шарапова

Република - 17.03.2015

Марија Шарапова убедливо со 6-4, 6-3 ја победи Викторија Азаренка во дербито од 3. коло на ВТА турнирот во Индијан Велс. Шарапова потполно доминираше во пресметката на две поранешни светски тенисерки број 1 на ранг-листата.

Ѓоковиќ со пласман во 4 коло на Индијан Велс потешко од очекуваното

Канал 77 - 17.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во 4. коло на Мастерсот од Серија 1000 во Индијан Велс, со победата над Алберт Рамос-Винолјас од 7-5,6-3. Ѓоковиќ не блескаше на овој меч, но успеа задачата да ја заврши за час и половина.

Шарапова и Ѓоковиќ во осминафиналето на Индијан Велс

Lider - 17.03.2015

Втората тенисерка на светот, Марија Шарапова (Русија) и првиот светски рекет во машка конкуренција Новак Ѓоковиќ (Србија) имаа успешни настапи ноќеска на турнирот во Индијан Велс, САД. Шарапова во два сета со 6:4 и 6:3 ја победи Викторија Азаренка ...

Вавринка запрен во Индијан Велс

Утрински - 16.03.2015

Стен Вавринка е првото големо име што го заврши настапот на тенискиот турнир од серијата „Мастерс 1000“ во Индијан Велс, на кој успешно стартуваа вториот фаворит Роџер Федерер и третиот Рафаел Надал.

Пред 11 години исвиркана, сега овации

Вест - 16.03.2015

Единаесет години откако беше исвиркана по победата над Ким Клајстерс во финалето, по што вети дека веќе никогаш нема да игра на овој турнир, Серена Вилијамс имаше емотивен камбек на Индијан Велс.

Индијан Велс: Федерер и Надал сигурни, кикс на Вавринка

Нетпрес - 16.03.2015

Рожер Федерер и Рафаел Надал продолжуваат со сигурни настапи на Мастерсот Индијан Велс, откако на синоќешните дуели славеа против Диего Шварцман, односно Игор Сијслинг. Федерер го победи Аргентинецот Шварцман со 2:0 (6:4, 6:2) и во следното коло ќе ...

Федерер и Надал сигурни, Вавринка се лизна на стартот

Дерби - 16.03.2015

Најголемиот дел од фаворитите за највисок пласман и борбата за титулата се пласираа во третата рунда на Мастерсот во Индијан Велс. Рожер Федерер и Рафаел Надал во своите први настапи во два сета беа подобри од Диего Шварцман, односно Игор Сијслинг.

Индијан Велс: Федерер и Надал без грешка, Вавринка испадна од 104-ти тенисер во светот

Екипа - 16.03.2015

Роже Федерер и Рафаел Надал без поголеми проблеми обезбедија место во следната рунда натпревари на Мастерсот во Индијан велс. Федерер на стартот од своето натпреварување славеше против Аргентинецот Шварцман со 6-4,6-2, па во третата рунда ќе се ...

Ѓоковиќ со повреда на стапалото

Спортклуб - 16.03.2015

Светскиот тенисер број еден, Новак Ѓоковиќ има проблем со стапалото, но се надева дека болките кои ги чуствува не се сериозни и брзо ќе поминат. Србинот одлично ја започна одрбаната на титулата на Мастерсот во Индијан Велс, каде без проблеми и во ...

Федерер: Добро е, но може и подобро

СуперСпорт - 16.03.2015

Федерер е втор фаворит на турнирот во Индијан Велс и за само 63 минути го победи Шварцман и се пласираше во 3-то коло. „Мислам дека играв добро денес. Многу ми беше важно да си ја играм својата игра бидејќи Шварцман знае да биде тежок противник.

Вавринка испадна од 104-от на светот

Макфакс - 16.03.2015

Холандскиот тенисер Робин Хасе го приреди најголемото изненадување во второто коло на Мастерс турнирот во Индијан Велс, откако во три сета го елиминира седмиот носител Станислас Вавринка. За разлика од Швајцарецот кој го заврши турнирот, второто ...

Индиан Велс: Сигурни победи на Федерер и Надал

Сител - 16.03.2015

Фаворитите на Мастерс турнирот во Индиан Велс, Роже Федерер и Рафаел Надал остварија сигурни победи на стартот. Федерер го совлада за речиси еден час Аргентинецот Диего Шварцман со 6-4 и 6-2.

Ив: Надал и Федерер ги минаа првите пречки

Спортклуб - 16.03.2015

Вториот тенисер на светот Роџер Федерер и Шпанецот Рафаел Надар се пласираа лесно во третото коло на Мастерсот во Индијан Велс. Федерер на стартот на натпреварот во Калифорнија славеше против Аргентинецот Диего Шварцман со 6:4, 6:2 после еден час и ...

Федерер и Надал сигурни, Вавринка елиминиран од аутсајдер

ЗаЗабава - 16.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер и Шпанецот Рафаел Надал остварија сигурни триумфи на првите свои натпревари од овогодишното издание на Мастерсот во Индијан Велс, додека седмиот носител Станислас Вавринка загуби од 104. тенисер на АТП листата.

АТП, Индијан Велс: 104 играч на светот го шокираше Вавринка

Хитпортал - 16.03.2015

Најголемото изненадување во второто коло на тенискиот АТП турнир, Индијан Велс, го направи 104. играч на светот, Холанѓанецот Робин Хаасе. Хаасе се пласираше понатаму откако после еден час и 45.

Ѓоковиќ го мачи блага повреда на стапалото

Курир - 16.03.2015

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ има проблем со болки во стапалото, но верува дека повредата не е од сериозен тип. Тој во одбрана на титулата стартуваше со убедлива победа со резултат од 6:1, 6:3во второто коло од престижниот Мастерс во ...

Серена се пласираше во 1/8-финалето во Индијан Велс

Локално - 16.03.2015

Првата носителка Серена Вилијамс се пласираше во 1/8-финалето на турнирот во Индијан Велс со награден фонд 5,4 милионa долари. Американката, која е лидерка на светската ВТА листа, ја надигра лесно со 6:2, 6:0 Зарина Дијаз од Казахстан.

Вавринка елиминиран во Индијан Велс од 104. тенисер на светот

Република - 16.03.2015

Станислас Вавринка ги заврши натпреварите во калифорниската пустина, на АТП турнирот од мастерс серијата во Индијан Велс, а подобар од него беше 104-рангираниот тенисер на светската ранг-листа, Робин Хасе.

Федерер и Надал сигурни, Вавринка елиминиран

Вечер Прес - 16.03.2015

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер и Шпанецот Рафаел Надал обезбедија место во наредното коло на мастерс турнирот во Индијан Велс. Федерер на стартот славеше против Аргентинецот Диего Шварцман со 6:4,6:2 и во следното коло ќе ги одмери силите со ...

Серена Вилијамс со триумфален кам бек на Индијан Велс

Канал 77 - 16.03.2015

Првата светска тенисерка Серена Вилијамс триумфално се врати на турнирот од Премиер категоријата во Индијан Велс, по 14 години отсуство. Серена мораше да се помачи како би стигнала до победата против Романката Моника Никулеску совладувајќи ја по ...

Федерер и Надал почнаа со победи, Вавринка – аут од Индијан Велс

Локално - 16.03.2015

Четирикратниот шампион Роџер Федерер имаше потреба малку повеќе од еден час игра, за да се квалификува за третиот круг на турнирот од серијата “Мастерс” во Индијан Велс. Швајцарецот се наметна со леснотија со 6:4, 6:2 над Диего Шварцман (Аргентина).