TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ибра се плаши од кам-бек во Милан

Вечер Прес - 27.10.2019

Златан Ибрахимовиќ стави крај на втората сезона во американската МЛС лига и тоа со пораз од градскиот ривал Лос Анџелес во четвртфиналната рунда од плејофот. Тимот на Ибракадабра, ЛА Галакси, доживеа убедлив пораз од 5:3.

Барса си најде засилување, пристигнува играчот кој му стана голем ривал на Ибрахимовиќ

Спортклуб - 26.10.2019

Идеално засилување за на пролет, не би му требало време за да се вклопи, а може да игра на повеќе позиции. Според информациите на медиумите од САД, Барселона на сите начини се обидува да го доведе Карлос Вела.

Малдини со коментар за можното враќање на Ибрахимовиќ во „Серија А“

24Фудбал - 26.10.2019

Шведскиот ветеран би можел да се врати во најсилниот фудбалски шампионат на Италија, постои можност за тоа, а има две опции за него во тоа првенство. Директорот на Милан верува дека Швеѓанецот би можел да се врати во Серија А со страв, а неговата ...

Ибрахимовиќ се плаши да се врати во Милан

Спортманија - 26.10.2019

Директорот на Росонерите Паоло Малдини знае зошто Златан не сака да се врати на „Сан Сиро“ Златан Ибрахимовиќ ја заврши авантурата во американската МЛС, откако му истече договорот со Лос Анџелес галакси.

Maлдини: Ибрахимовиќ се плаши да се врати во Милан

Спортски - 26.10.2019

Златан Ибрахимовиќ ја заврши својата втора сезона во американската МЛС лига со поразот на Галакси од Лос Анџелес ФК со 5:3. Со тоа контроверзниот Швеѓанец според многумина се прости од американскиот фудбал бидејќи многумина очекуваат по завршувањето ...

Малдини со зајадлива изјава го прозва Ибрахимовиќ: Сигурно постои страв….

Дерби - 26.10.2019

Паоло Малдини како директор на Милан брзо презема одговорност за лошите резултати на тимот и призна дека клубот направил лош избор со тренерот Џампаоло изминатово лето, но токму поради тоа, брзо реагираше и му врачи отказ на стручњакот кој мина само ...

Малдини тврди – Ибрахимовиќ е кукавица!

TopSport - 26.10.2019

Судбината на шведскиот фудбалер со балкански корени, Златан Ибрахимовиќ е тема на бројни медиуми ширум светот. Голгетерот најверојатно ќе ја напушти МЛС лигата, па голема е веројатноста да се врати во Европа во некој од клубовите во кои настапувал.

Карлос Вела и се нуди на Барса – „Кој не би сакал да игра со Меси“

TopSport - 26.10.2019

Фудбалерот на Лос Анџелес, Мексиканецот Карлос Вела и се нуди на шпанска Барселона на позајмица од јануари. Екс-напаѓачот на Арсенал, Вилјареал и Реал Сосиедад вели дека сега е подготвен да дојде на „Ноу Камп“.

Спектакл со осум гола во Лос Анџелес (Видео)

TopSport - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ ја заврши својата авантура во МЛС-лигата. Неговите Лос Анџелес Галакси испаднаа во полу-финалето, во Западната конференција, од градските ривали Лос Анџелес ФЦ со 3:5. Најдобриот тим на западот во регуларниот дел од сезоната, Лос ...

Ибра: Ако си заминам, никој повеќе нема да знае за МЛС

Спортски - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ повторно се најде во центарот на вниманието во американската МЛС лига. Лос Анџелес Галакси запиша пораз од 5:3, во градското дерби против Лос Анџелес ФК, а Златан тешко го поднесе тоа што нема да игра во полуфиналето.

(ВИДЕО) Галакси елиминиран, заврши американската епизода на Ибрахимовиќ

Спортклуб - 25.10.2019

Ниедна од трите цели што ги постави Златан Ибрахимовиќ пред почетокот на оваа сезона не успеа да ги оствари. Првата беше да постави рекорд по бројот на головите во една сезона во МЛС, нормално, со тоа да биде и најдобар стрелец во лигата и на крајот ...

Ибра не можеше да го прифати поразот, ги „почасти“ домашните фанови со гениталиите (Видео)

Спортманија - 25.10.2019

Златан беше многу лут по елиминиацијата во плејофот во МЛС Златан Ибрахимовиќ го одигра најверојатно последниот меч во дресот на Лос Анџелес галакси, откако неговиот тим беше елиминиран во плејофот на МЛС.

(ВИДЕО) Гениталии за крај: Ибра во свој стил се прости од американскиот фудбал

Спортклуб - 25.10.2019

И покрај бројните успеси, Златан Ибрахимовиќ во кариерата покажа дека не ги почитува многу ривалите, без разлика дали станува збор за теренот или надвор од него. Лос Анџелес Галакси загуби од Лос Анџелес ФЦ во конференциското полуфинале на МЛС, а во ...

На теренот Вела подобар од Ибра, Галакси останаа без титула

SportMedia - 25.10.2019

Иако Златан Ибрахимовиќ на неколку пати вербално го „нападна“ Вела и му даде до знаење дека тој е најдобриот, сепак, на теренот ситуацијата е сосема поинаква. Галакси остануваат без титула во САД, откако во 1/4 финалето во плеј-офот беа совладани од ...

На Златан му дојде преку дур

Оff.net - 25.10.2019

Лос Анџелес Галакси го загуби градското дерби од Лос Анџелес со 5:3 и со тоа се елиминирани во плејофот од МЛС. За Ибрахимовиќ ова е крајот во американскиот ...

Срамен потег на Ибра по елиминацијата на ЛА Галакси! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 25.10.2019

Американските медиуми веќе го најавија како последно излегување на шведскиот фудбалер од терените во САД. Доцна синоќа екипата на Лос Анџелес Галакси беше елиминирана во четвртфиналето од плејофот во американската МЛС лига.

Ибра се прости од МЛС Лигата по тешкиот пораз од Лос Анџелес, на крајот се фати за гениталиите (Видео)

Дерби - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ нема да има можност да се бори за титулата во МЛС Лигата откако неговиот Лос Анџелес Галакси претрпе пораз од 5:3 од градскиот ривал Лос Анџелес. Шведскиот напаѓач видно нервозен што нема да може да се натпреварува за титулата, ...

Овој па на лева нога станал

Оff.net - 25.10.2019

Го доби градското дерби во Лос Анџелес со 5:3, ги елиминираше градските ривали во плејофот од МЛС и е нервозен само затоа што новинарот го праша што мисли за изданиeто на Карлос Вела вечерва.

Спектакл со осум голови во дербито во Лос Анџелес

СуперСпорт - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ остана без шанси да ја освои МЛС лигата, затоа што неговиот Лос Анџелес Галакси испадна во /14 финалето од плеј-офот во МЛС. Галакси гостуваа кај својот градски ривал, Лос Анџелес ФК кој во одличен меч славеше со 5-4 и за финале ...

Не можеше без скандал: Ибра се фати за гениталиите

СуперСпорт - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ повторно беше во центарот на вниманието во 1/4 финалниот натпревар во МЛС против неговиот Галакси и градскиот ривал Лос Анџелес ФК. Галакси беа поразени со 5-3, а Златан тешко го поднесе поразот и тоа што нема да игра во ...

ВИДЕО: Ибрахимовиќ остана без трофеј во МЛС, Вела и Лос Анџелес ги елиминираа Галакси!

Gol.mk - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ без трофеј ќе ја заврши и оваа сезона на МЛС лигата, откако ноќва неговиот тим Лос Анџелес Галакси забележа елиминација во четвртфиналето од плеј-офот на американскиот шампионат.

Ибрахимовиќ се фати за меѓуножјето и се „отпиша“ од МЛС-лигата (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ и Лос Анџелес галакси утринава беа елиминирани од градскиот ривал Лос Анџелс ФЦ со 5-3 во полуфиналето на МЛС Купот. Швеѓанецот можеби го одигра последниот натпревар за Галакси, бидејќи неговиот договор истекува во декември, а ...

Ибра сериозно ја навредува МЛС: Со мене, целиот свет ја гледа, никој нема да се сеќава на неа без мене

Sport M - 25.10.2019

Тој го загуби последниот натпревар во МЛС како дел од ЛА Галакси, и на крајот го загуби сонот да ја освои титулата во МЛС (Американска фудбалска лига), каде што игра скоро две години. Покажувајќи ги гениталиите со рака не можевме да видиме ...

Ибрахимовиќ повторно со коментари во свој стил: Ако си одам, МЛС Лигата ќе ја нема…

Дерби - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ многу веројатно го одигра последниот натпревар во американската МЛС Лига. Неговиот Лос Анџелес Галакси загуби на дербито против Лос Анџелес и ги загуби шансите за освојување на лигашката титула.

Зборовите на Ибра тешко ќе ги прифатат навивачите на Лос Анџелес, но и челниците на МЛС

СуперСпорт - 25.10.2019

Тимот на Лос Анџелес Галакси изгуби во градксото дерби од Лос Анџелес ФК во 1/4 финалето во плеј-оф-от во МЛС. Ибрахимовиќ постигна погодок, но Галакси загуби со 5-3. Ибра при излегувањето од теренот се фати за меѓуножјето. „Дофрлаа нешто.

Ибрахимовиќ ја загуби битката со Вела па се фати за меѓуножјето и се „отпиша“ од МЛС лигата (ВИДЕО)

МКД - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ веројатно го одигра последниот натпревар во САД откако утрово загуби во големото градско дерби на Лос Анџелес, напаѓачот се отпиша од МЛС лигата фаќајќи се за меѓуножјето.

Ибрахимовиќ: Ако си заминам, никој нема да знае што е тоа МЛС

Sport 1 - 25.10.2019

Сезоната во МЛС-лигата заврши за Златан Ибрахимовиќ, откако неговиот тим Лос Анџелс галакси загуби со 5-3 од Лос Анџелс ФЦ во полуфиналето на Западната конференција во МЛС Купот. Со тоа завршува и договорот на Швеѓанецот со американскиот клуб, па ...

Ибрахимовиќ: Ако заминам од САД никој нема да знае што е МЛС-лига

TopSport - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ многу веројатно ја заврши својата кариера во МЛС-лигата. Тимот на Ибрахимовиќ, Лос Анџелес Галакси, испадна во конференциското полу-финале од градските ривали Лос Анџелес ФЦ (5:3).

Ибра се фати за пен**от, па порача: Ако си заминам од МЛС, никој повеќе нема да знае што е тоа

SportMedia - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ ноќеска остана без титулата во МЛС, откако неговиот ЛА Галакси загуби во градското дерби од Лос Анџелес со 5:3 во 1/4 финалето од плеј-офот. Меѓутоа Ибрахимовиќ не би бил тој, ако не даде некоја изјава која изгледа како да е ...

Ибрахимовиќ се фати за пе*ис: Ако заминам, никој нема да знае што е МЛС-лига! (ВИДЕО)

СуперСпорт - 25.10.2019

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ повторно е во центар на внимание во американската МЛС-лига, откако неговиот тим загуби со 3-5 од градскиот ривал ФК Лос Анџелес. Ибрахимовиќ тешко го поднесе поразот, а при излегување на теренот се фати за ...

Ибра полуде, со пе*исот во рака и порача на Америка: Ако си одам, никој нема да знае за МЛС!

Спортклуб - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ е пред истек на договорот со ЛА Галакси со кого беше во игра за титулата во МЛС лигата, но ќе мора да се помири дека ќе остане без истата, бидејќи синоќа во градското дерби загуби од Лос Анџелес со 5:3 во четвртфиналето од ...

Ибра во негов стил: Ако останам во МЛС, првенството ќе го гледа целиот свет

Sport M - 25.10.2019

ЛА Галакси е елиминиран во плеј-офот во МЛС лигата, а Златан Ибрахимовиќ во свој стил одговараше на прашањата на новинарите. Неколку европски тимови се поврзуваат со неговото име во зимскиот преоден рок, но Швеѓанецот вели дека не брза со одлуките.

Ибрахимовиќ: Ако заминам, МЛС ќе падне во заборав

Кајгана - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ кој моментално игра за Л.А. Галакси, по поразот во градското дерби даде контроверзна изјава, што не изненадува од шведскиот фудбалер. Галакси беа поразени во плејофот за МЛС од градскиот ривал ФК Лос Анџелес.

„Јас ги направив ЛА и Вела познати, ако си одам од МЛС – сите ќе ја заборават!“

Gol.mk - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ предвреме ја заврши уште една сезона во МЛС-лигата и не успеа да дојде до шанса за титула, затоа што во плеј-офот неговиот Лос Анџелес Галакси испадна од градскиот ривал Лос Анџелес.

Спектакл со осум гола во Лос Анџелес (Видео)

Макфакс - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ ја заврши својата авантура во МЛС-лигата. Неговите Лос Анџелес Галакси испаднаа во полу-финалето, во Западната конференција, од градските ривали Лос Анџелес ФЦ со 3:5. Најдобриот тим на западот во регуларниот дел од сезоната, Лос ...

Ибра и Л.А. Галакси испаднаа од плеј-офот на МЛС по натпревар со осум гола

Сител - 25.10.2019

ФК Лос Анџелес го совлада Лос Анџелес Галакси со 5:3 во полуфиналето на Западната конференција на МЛС лигата. Тешкиот пораз значи дека екипата на Златан Ибрахимовиќ испадна од борбата за титула.

Ибра и Л.А. Галакси испаднаа од плеј-офот на МЛС по натпревар со осум гола

А1 On - 25.10.2019

ФК Лос Анџелес го совлада Лос Анџелес Галакси со 5:3 во полуфиналето на Западната конференција на МЛС лигата. Тешкиот пораз значи дека екипата на Златан Ибрахимовиќ испадна од борбата за титула.

Ибра и ЛА Галакси испаднаа од плеј-офот на МЛС по натпревар со осум гола

Нетпрес - 25.10.2019

ФК Лос Анџелес го совлада Лос Анџелес Галакси со 5:3 во полуфиналето на Западната конференција на МЛС лигата. Тешкиот пораз значи дека екипата на Златан Ибрахимовиќ испадна од борбата за титула.

Ибрахимовиќ: Никој нема да се интересира за САД, доколку Златан не е таму

А1 On - 25.10.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ не брза да одлучи каде да ја продолжи кариерата. Триесет и осум-годишниот Швеѓанец разговараше со новинарите по елиминацијата на неговиот тим во плеј-офот во МЛС Лигата.

Ако заминам, никој нема да се интересира за МЛС

Нетпрес - 25.10.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ не брза да одлучи каде да ја продолжи кариерата. Триесет и осум-годишниот Швеѓанец разговараше со новинарите по елиминацијата на неговиот тим во плеј-офот во МЛС Лигата.

Ибрахимовиќ го пратија во „американска пензија“ со пораз од 5:3 (Видео)

Спортманија - 25.10.2019

Златан најверојатно го одигра последниот меч за ЛА Галакси и сега му следува враќање во Европа Златан Ибрахимовиќ и неговиот Лос Анџелес галакси се елиминирани во конференциското полуфинале од плејофот на МЛС шампионатот, откако во градското дерби ...

Спектакл со осум гола во дербито на Лос Анџелес: Ибра без полуфинале, Вела ита да стане крал на МЛС! (ВИДЕО)

Спортски - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ остана без шанси да ја освои МЛС лигата бидејќи неговиот Галакси испадна во четвртфиналето од плеј-офот. Галакси гостуваше на својот градски ривал Лос Анџелес ФК кој во одличен натпревар славеше со 5:3 и за финале ќе се бори ...

Ибрахимовиќ: Ако останем во МЛС тоа ќе биде добро, затоа што првенството ќе го гледа целиот свет

iPortal - 25.10.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ не брза да одлучи каде да ја продолжи кариерата. Триесет и осум-годишниот Швеѓанец разговараше со новинарите по елиминацијата на неговиот тим во плеј-офот во МЛС Лигата.

Ибрахимовиќ: Никој нема да се интересира за САД, доколку Златан не е таму

Опсервер - 25.10.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ не брза да одлучи каде да ја продолжи кариерата. Триесет и осум-годишниот Швеѓанец разговараше со новинарите по елиминацијата на неговиот тим во плеј-офот во МЛС Лигата.

Се фати за тестисите и кажа збогум на Америка

Вечер Прес - 25.10.2019

Тимот на Златан Ибрахимовиќ, ЛА Галакси, доживеа болен пораз од 5:3 од градскиот ривал Лос Анџелес и не обезбеди пласман во полуфиналната рунда од американската МЛС лига. Сосема очекувано, шведскиот интернационалец беше најпогоден од елиминацијата, ...

Ибра се прости од МЛС Лигата по тешкиот пораз од Лос Анџелес, на крајот се фати за гениталиите

Точка - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ нема да има можност да се бори за титулата во МЛС Лигата откако неговиот Лос Анџелес Галакси претрпе пораз од 5:3 од градскиот ривал Лос Анџелес. Шведскиот напаѓач видно нервозен што нема да може да се натпреварува за титулата, ...

Натпревар со 8 гола: Ибрахимовиќ и Л.А. Галакси испаднаа од плеј-офот на МЛС

Денешен - 25.10.2019

ФК Лос Анџелес го совлада Лос Анџелес Галакси со 5:3 во полуфиналето на Западната конференција на МЛС лигата. Тешкиот пораз значи дека екипата на Златан Ибрахимовиќ испадна од борбата за титула.

Ибрахимовиќ повторно со коментари во свој стил: Ако си одам, МЛС Лигата ќе ја нема…

Точка - 25.10.2019

Златан Ибрахимовиќ многу веројатно го одигра последниот натпревар во американската МЛС Лига. Неговиот Лос Анџелес Галакси загуби на дербито против Лос Анџелес и ги загуби шансите за освојување на лигашката титула.

Ибрахимовиќ: Никој нема да се интересира за САД, доколку Златан не е таму

Локално - 25.10.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ не брза да одлучи каде да ја продолжи кариерата. Триесет и осум-годишниот Швеѓанец разговараше со новинарите по елиминацијата на неговиот тим во плеј-офот во МЛС Лигата.

Ибра и Л.А. Галакси испаднаа од плеј-офот на МЛС по натпревар со осум гола

Локално - 25.10.2019

ФК Лос Анџелес го совлада Лос Анџелес Галакси со 5:3 во полуфиналето на Западната конференција на МЛС лигата. Тешкиот пораз значи дека екипата на Златан Ибрахимовиќ испадна од борбата за титула.

Ибра и Л.А. Галакси испаднаа од плеј-офот на МЛС по натпревар со осум гола

Опсервер - 25.10.2019

ФК Лос Анџелес го совлада Лос Анџелес Галакси со 5:3 во полуфиналето на Западната конференција на МЛС лигата. Тешкиот пораз значи дека екипата на Златан Ибрахимовиќ испадна од борбата за титула.

Вела позајмен четири месеци

Вечер Прес - 25.10.2019

Каталонскиот гигант Барселона, најверојатно, ќе биде следната дестинација на мексиканскиот интернационалец од редовите на американскиот прволигаш Лос Анџелес, Карлос Вела. Актуелниот шампион на Шпанија сака да го позајми поранешниот фудбалер на Реал ...

Де Лаурентис: Ибрахимовиќ може да биде движечка сила на Наполи

Точка - 25.10.2019

Наполи и во оваа сезона цели кон самиот врв и освојување на Скудетото во Серија А, меѓутоа веќе по осум кола има минус шест бода во однос на лидерот Јувентус што не е мала разлика со оглед на тоа што сме во раната фаза на шампионатот.

На Златан не му е „златен“, ама Ибра сепак му го покажа: Навивачот го навреди, а Ибрахимовиќ вака му возврати (ВИДЕО)

Вистина.мк - 25.10.2019

Шведскиот фудбалер со босанско потекло, Златан Ибрахимовиќ, се нашол во вербален клинч со еден навивач кој му испратил неколку пцости и навреди на кои Ибра возвратил уште побрутално и повулгарно.

Ибрахимовиќ: Никој нема да се интересира за САД, доколку Златан не е таму

MakPress - 25.10.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес Галакси, Златан Ибрахимовиќ не брза да одлучи каде да ја продолжи кариерата. Триесет и осум-годишниот Швеѓанец разговараше со новинарите по елиминацијата на неговиот тим во плеј-офот во МЛС Лигата.

Ибра и Л.А. Галакси испаднаа од плеј-офот на МЛС по натпревар со осум гола

MakPress - 25.10.2019

ФК Лос Анџелес го совлада Лос Анџелес Галакси со 5:3 во полуфиналето на Западната конференција на МЛС лигата. Тешкиот пораз значи дека екипата на Златан Ибрахимовиќ испадна од борбата за титула.

Ибрахимовиќ оди во Наполи?

Алсат-М - 24.10.2019

Шведскиот голгетер, Златан Ибрахимовиќ би можело да се врати во Италија и наскоро да потпише за Наполи, изјави претседателот на клубот од Неапол, Аурелио Де Лаурентис. Лаурентис реагираше на „додворувањето“ на 38 годишниот фудбалер и неговите ...

Преговорите започнаа, Ибрахимовиќ станува соиграч на Елмас!?

Gol.mk - 24.10.2019

Во Италија пишуваат дека започнати се преговори меѓу Наполи и Златан Ибрахимовиќ. Аурелио де Лаурентис, претседателот на калчолигашот, сака да му ја исполни желбата на Карло Анчелоти и оваа зима ќе му донесе ѕвезда од светски калибар.

Директор на Наполи: Зборувањето за Ибра лошо влијае на нашите играчи

Sport M - 24.10.2019

По изјавата на Аурелио Де Лаурентис вчера, трансферот на Златан Ибрахимовиќ во Наполи повеќе не изгледа како фантазија. Претседателот на италијанскиот клуб не криеше дека вечерал со Ибра во Лос Анџелес.

Стартуваа преговорите меѓу Наполи и Ибрахимовиќ, на почетокот има разлики меѓу двете страни

24Фудбал - 24.10.2019

Според информациите од Италија, Наполи му ја доставил првата понуда на Ибрахимовиќ, но тој има поинакви барања, но можен е договор. Според „Газета дело Спорт“, Златан Ибрахимовиќ сака договор од 18 месеци со вкупна плата од 5 милиони евра за тој ...

Ибрахимовиќ преговарал со Наполи

TopSport - 24.10.2019

Златан Ибрахимовиќ и неговиот менаџер Мино Рајола ги отвориле преговорите со Наполи, потврдил за италијанските медиуми првиот човек на клубот Аурелио Де Лаурентис. „Ибрахимовиќ ми е пријател. Неодамна приватно го сретнав во Лос Анџелес.

И Наполи на преговори: Елмас и Ибрахимовиќ во ист тим

SportMedia - 24.10.2019

Златан Ибрахимовиќ и натаму е актуелна тема. Најавите дека ќе се врати во Серија А стануваат се погласни. Последните информации велат дека шведскиот напаѓач може да стане соиграч на македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас.

Наполи сака да го донесе Ибрахимовиќ, но условите кои му ги нудат се – смешени!?

СуперСпорт - 24.10.2019

Златан Ибрахимовиќ во претходните недели често се поврзуваше со враќање во италијанската Серија А, односно со преселба во Интер, но според најновите информации Швеѓанецот би можел да потпише за друг клуб.

Почнаа преговорите меѓу Наполи и Ибрахимовиќ, ќе добие ли Елмас голема ѕвезда за соиграч?

МКД - 24.10.2019

Според информациите од Италија, Наполи му ја доставил првата понуда на Ибрахимовиќ, но тој има поинакви барања, но можен е договор. Според „Газета дело Спорт“, Златан Ибрахимовиќ сака договор од 18 месеци со вкупна плата од 5 милиони евра за тој ...

Нов клуб од Италија заинтересиран за Ибра, понудата е јасна!

Спортски - 24.10.2019

Златан Ибрахимовиќ преговара и тоа со Наполи. Имено, Аурелио Ди Лаурентис е спремен да ја исполни желбата на Анчелоти и да ја доведе големата фудбалска ѕвезда, Ибра сака да покаже дека и во практично последната сезона на својата кариера може да игра ...

Понуда од Наполи за Ибрахимовиќ, Швеѓанецот бара повеќе

Sport M - 24.10.2019

Наполи наводно му понудил договор на Златан Ибрахимовиќ, но напаѓачот на ЛА Галакси бара пет милиони евра за 18 месеци. Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис вчера потврди дека сака да потпише со Ибрахимовиќ во јануари.

Де Лаурентис е баш загреан: Ибрахимовиќ може да биде движечка сила на Наполи

Спортклуб - 24.10.2019

Веќе нема дилеми – Аурелио Де Лаурентис навистина сака да го доведе Златан Ибрахимовиќ во својот тим. Ибра има 38 години и веќе во текот на кариерата правеше големи успеси во италија каде ги носеше дресовите на Јувентус, Интер и Милан.

Де Лаурентис: Ибрахимовиќ може да биде движечка сила на Наполи

Дерби - 24.10.2019

Наполи и во оваа сезона цели кон самиот врв и освојување на Скудетото во Серија А, меѓутоа веќе по осум кола има минус шест бода во однос на лидерот Јувентус што не е мала разлика со оглед на тоа што сме во раната фаза на шампионатот.

Елиф го чека Златан – Ибра прифатил и помала плата за да дојде во Наполи

Екипа - 24.10.2019

Секој нареден ден се повеќе се зголемуваат шансите за трансферот на Златан Ибрахимовиќ во редовите на Наполи, каде шведскиот генијалец би му бил соиграч на „македонскиот дијамант“ Елиф Елмас.

Наполи го сака Ибрахимовиќ, а му нуди „смешна“ плата – само двојно повеќе од Елмас

Sport 1 - 24.10.2019

Не е тајна дека Карло Анчелоти го сака Златан Ибрахимовиќ во Наполи, а првиот човек на наполитанците Аурелио Де Лаурентис тргнал да ја обезбеди големата шведска ѕвезда како засилување во јануари, кога практично Швеѓанецот ќе биде слободен играч ...

Наполи се интересира за Ибрахимовиќ, но условите не се прифатливи за Швеѓанецот

Точка - 24.10.2019

Златан Ибрахимовиќ неодамна изјави дека не би имал ништо против да се врати во италијанска Серија А. Напаѓачот на ЛА Галакси се поврзуваше со Интер, меѓутоа „Нераѕурите“ не покажуваат заинтересираност за него, па сега италијанските медиуми ...

Елмас ќе му асистира на Ибракадабра

Вечер Прес - 24.10.2019

Најдобриот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, би требало да се врати во италијанската Серија А и да потпише договор со калчолигашот Наполи, изјави сопственикот на „азурите“, Аурелио де Лаурентис.

Ибрахимовиќ и Елмас би можеле да играат заедно од јануари

МКД - 23.10.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис потврди дека Златан Ибрахимовиќ би можел да потпише за неговиот клуб во јануари. Договорот на Ибрахимовиќ со ЛА Галакси истекува во декември по што тој ќе стане слободен фудбалер.

Ибрахимовиќ би можел да му стане соиграч на Елмас, Де Лаурентис го потврди тоа

24Фудбал - 23.10.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис потврди дека Златан Ибрахимовиќ би можел да потпише за неговиот клуб во јануари. Договорот на Ибрахимовиќ со ЛА Галакси истекува во декември по што тој ќе стане слободен фудбалер.

Де Лаурентис откри како минала неговата вечера со Ибра

Дерби - 23.10.2019

Златан Ибрахимовиќ во последното интервју кое го одработи за „Газета дело Спорт“ им овозможи на медиумите да направат неколку вести кои заслужуваат насловна страна, а една од нив беше изјавата која ја даде за Диего Марадона и симпатиите кои ги ...

Де Лаурентис најавува „бомба“: Ибрахимовиќ е моја желба!

Слободен Печат - 23.10.2019

Договорот со Лос Анџелес Галакси му истекува во декември и можно е Ибра наскоро да се врати на италијанско тло. Златан Ибрахимовиќ најмногу сака да се врати во Италија, а неговиот менаџер Мино Рајола веќе повлекува потези.

Де Лаурентис најави трансфер бомба во јануари: Ибра станува соиграчна Елмас?

СуперСпорт - 23.10.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис истакна дека потпишувањето на напаѓачот на Лос Анџелес Галакси во тимот би било одлично и потврди дека се состанал со него во Лос Анџелес. 38 годишниот напаѓач ќе стане слободен агент во декември и веќе ...

Ибрахимовиќ се враќа во Серија А и му станува соиграч на Елмас!?

Sport 1 - 23.10.2019

Златан Ибрахимовиќ постојано се поврзува со многу европски клубови, иако има 38 години, но тоа не му пречи за да игра одлично и да привлече интерес. Ибрахимовиќ се поврзуваше со Интер и Милан, а сега претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис ...

Претседателот на Наполи потврди: Го сакаме Ибрахимовиќ во јануари

Sport M - 23.10.2019

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис, потврди дека сака да го доведе Златан Ибрахимовиќ во јануари, но призна дека сето тоа зависи од шведскиот напаѓач. Ибрахимовиќ пред неколку дена отворено изјави дека би сакал да ја заврши кариерата во ...

Ќе се степа со Конте за една минута

Вечер Прес - 23.10.2019

Во изминатите неколку дена, фудбалските медиуми ја форсираа и информацијата дека најдобриот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ, е пред камбек во италијанската Серија А. Во минатото популарниот Ибракадабра го носеше дресот на Јувентус, Интер и на ...

Новинар му заблагодари на Ибра за интервјуто, па доби одговор: Бог секогаш е достапен!

Sport 1 - 22.10.2019

Напаѓачот на Лос Анџелес галакси, Златан Ибрахимовиќ ја поддржа шегата на еден ТВ-водител, кој во текот на интервјуто го нарече Бог. Ибрахимовиќ вчера со Лос Анџелес галакси победи со 2-1 против Минесота, а еден новинар му даде голем комплимент.

Новинар налета на нерасположениот Ибра: Да не сакаш и тебе да ти дадам број да ми се јавиш?

Спортклуб - 22.10.2019

Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ се уште не одлучил дали кон почетокот на 2020. година ќе се врати во Европа или ќе остане да игра во САД. Ибрахимовиќ пред нешто помалку од две години одлучи да го напушти Манчестер Јунајтед и да потпише со ЛА ...

Ибрахимовиќ во свој стил: Сите ме бараат мене

Кајгана - 22.10.2019

На новинарското прашање дали Карло Анчелоти го побарал да дојде во Наполи, Златан одговори дека досега сите го побарале, а потоа му го понуди својот број и на новинарот. По натпреварот од МЛС плеј-офот помеѓу неговиот Лос Анџелес Галакси и Минесота ...

Преговорите започнаа: Ибра се враќа во својот поранешен клуб

Таратур - 21.10.2019

Италијанските медиуми пред неколку дена лансираа вистинска трансфер „бомба“ и тврдат дека Антонио Конте сака да го врати Ибрахимовиќ во Интер. Италијанските медиуми пишуваат дека Конте разгледува опции за ангажирање напаѓач во јануари, а Златан ...

„Ил Џорнале“: Раиола разговара со Интер за трансфер на Ибрахимовиќ

SportMedia - 21.10.2019

Познатиот фудбалски менаџер, Мино Рајола, го понудил својот клиент Златан Ибрахимовиќ на италијанскиот гигант, Интер, пренесува „Ил Џорнале“. Ибрахимовиќ (38) го завршува својот договор со Лос Анџелес Галакси на крајот на календарската 2019-та, а ...

Раиола ја турка работата, наскоро се очекува голем кам-бек на Ибрахимовиќ!

Спортклуб - 21.10.2019

Златан Ибрахимовиќ е слободен играч на првиот ден во 2020. година, се шпекулира дека Швеѓанецот заврши со МЛС лигата и дека сака враќање во Европа. Напаѓачот има полни 38 години, но и мечевите во ЛА Галакси потврдија дека Ибра не е за старо железо.

Ако Ибрахимовиќ дојде во Интер за минута и пол ќе се степа со Конте

SportMedia - 21.10.2019

Златан Ибрахимовиќ е во центарот на вниманието. На шведскиот напаѓач договорот со ЛА Галакси му истекува наскоро, па веќе во јавноста на големо се шпекулира каде ќе ја продолжи својата кариера. На прво место е Интер.

Новинар му се заблагодари на Ибра, а тој во негов стил: Не грижи се, Бог секогаш е достапен

Спортклуб - 21.10.2019

Напаѓачот на ЛА Галакси Златан Ибрахимовиќ ја поддржа шегата на ТВ водителот, кој во текот на интервјуто го нарече Бог. Ибрахимовиќ вчера со ЛА Галакси избори финале во плеј-офот за шампионската титула во МЛС, а по победата од 2:1 над Минесота еден ...

Ибрахимовиќ во Интер? За минута и пол ќе се степа со тренерот Конте

Спортманија - 21.10.2019

Зошто е невозможно да се врати кај Нераѕурите? Златан Ибрахимовиќ со својот Лос Анџелес галакси се избори за место во четврт-финалето од плејофот во американскиот МЛС-шампионат. По завршување на плејофот, Ибрахимовиќ ќе стане слободен играч и веќе ...

Нова прилика за Ибрахимовиќ да покаже дека е подобар од Вела

Спортманија - 21.10.2019

Екипите од Лос Анџелес ќе се судрат во четвртфиналето од плејофот во МЛС лигата ЛА галакси го елиминираше тимот на Минесота со конечни 2-1 во првата рунда од разигрувањата, па така четирикратниот американски првак закажа пресметка против гратскиот ...

Ибрахимовиќ е шеф во ЛА Галакси: Ќе ги уништиме сите (ВИДЕО)

Екипа - 21.10.2019

Златан Ибрахимовиќ е лидер на ЛА Галакси, тој очигледно се соживува со улогата па по стартната победа на тимот над Минесота Јунајтед во плеј-офот од американската фудбалска МЛС лига. Со победата, Галакси закажа полуфинална пресметка со градскиот ...

Ибрахимовиќ се сели во Интер!?

Локално - 21.10.2019

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола го понуди својот клиент Златан Ибрахимовиќ на италијанскиот гигант Интер, пренесува „Ил Џиронале“. На Ибрахимовиќ (38) ќе му истече договорот на крајот на календарската година со Лос Анџелес Галакси, а очигледно ...

Ибрахимовиќ во Интер? Ќе се степаат со Конте после една минута

Точка - 21.10.2019

На Апенините се шпекулира дека Златан Ибрахимовиќ би можел да се врати во Серија А и тоа во екипата на Интер. Со оглед на тоа што Алексис Санчез се повреди неодамна, се шпекулира дека „Нераѕурите“ во јануари ќе ангажираат напаѓач, а тоа би можел да ...

Ибрахимовиќ се сели во Интер!?

iPortal - 21.10.2019

Познатиот фудбалски агент Мино Рајола го понуди својот клиент Златан Ибрахимовиќ на италијанскиот гигант Интер, пренесува „Ил Џиронале“. На Ибрахимовиќ (38) ќе му истече договорот на крајот на календарската година со Лос Анџелес Галакси, а очигледно ...