TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет бода предност за "романтичарите"

Вест - 10.10.2007

Прва фудбалска лига: Милано - РаботниЧки К. 1:2 (0:2) Дури пет бода предност сега има вицешампионот Работнички Кометал по победата на гости против главниот конкурент Милано со 1:2 (0:2). По настапот во Болтон, на избраниците на Драгољуб Беквалац не им недостигаше мотив да одиграат квалитетен меч и ...

Заслужена победа на Работнички К. во дербито против Милано

Утрински - 09.10.2007

Со головите на Милосавлевиќ и Глигоров, дебармаалци славеа во Куманово со 2:1 и ја зацврстија лидерсаката позиција во првенството Во заостанатиот натпревар од осмото коло во македонското фудбалско првенство Работнички Кометал заслужено славеше на гостувањето кај Милано во Куманово со 2:1 и ја ...

Работнички К. „бега“ пет бода

Дневник - 09.10.2007

Фудбалерите на Работнички Кометал направија голема предност од 5 бода на врвот на табелата во Првата македонска фудбалска лига, откако во дербито, во последниот меч од 9. коло во Куманово го совладаа новакот Милано со 2-1 (2-0).

Милано - Работнички 1:2

А1 - 08.10.2007

Работнички Кометал го доби дуелот за врвот во првата домашна фудбалска лига, славеше на гостувањето кај Милано во последниот натпревар од деветтото коло и на првиот конкурент му побегна пет бода. Милисављевиќ и Глигоров беа стрелци на головите за триумфот од 2:1 на Работнички.