TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонските фудбалерки гостуваат во Шкотска

Канал5 - 29.11.2015

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен. Во пресрет на ова тешко гостување селекторот Ванчо Балевски изјави дека Шкотска е фаворит, но се надева ...

Македонските фудбалерки гостуваат во Шкотска

+инфо - 29.11.2015

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен. Во пресрет на ова тешко гостување селекторот Ванчо Балевски изјави дека Шкотска е фаворит, но се надева ...

Македонските фудбалерки гостуваат во Шкотска

А1 On - 29.11.2015

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен. Во пресрет на ова тешко гостување селекторот Ванчо Балевски изјави дека Шкотска е фаворит, но се надева ...

Фудбалерките и гостуваат на Шкотска

Алфа - 29.11.2015

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска против Шкотска ќе го одигра четвртиот натпревар во квалификациите за Европското првенство. Нашата селекција во досегашниот тек од натпреварувањето во три настап има исто толку порази со гол ...

Дебакл на фудбалерките: Примија десет „парчиња“ од Шкотска

Екипа - 29.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа вистински дебакл на гостувањето во Шкотска, во рамките на квалификациите за ЕП 2017. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски загубија со 10-0 од селекцијата на Шкотска.

Убедлив пораз во Шкотска: Фудбалерките со „десетка“ се враќаат од Островот

SportMedia - 29.11.2015

Победникот на оваа средба беше решен за само 35 минути, затоа што шкотските фудбалерки постигнаа шест гола во нашата мрежа. Искусниот противник поведе уште во 3 минута со голот на Рос, а потоа следеа погодоци на Лав која беше двоен стрелец, Бити, ...

Десетка за фудбалерките во Шкотска

Алфа - 29.11.2015

Во меч од квалификациите за Европското првенство, нашата женска фудбалска репрезентација е поразена на гостувањето против Шкотска со 10:0. Македонската женска селекција забележа уште еден убедлив пораз.

Македонските фудбалерки гостуваат во Шкотска

Lider - 29.11.2015

Македонската женска фудбалска репрезентација денеска го игра последниот квалификациски натпревар оваа година, против Шкотска на гостински терен. Во пресрет на ова тешко гостување селекторот Ванчо Балевски изјави дека Шкотска е фаворит, но се надева ...

Наташа Андонова: По долго време конечно игравме фудбал!

SportMedia - 27.11.2015

Македонија го загуби третиот квалификациски меч против Белорусија со 0-2, но и покрај тоа, натпреварот против Белорусинките може да се издвои затоа што нашите фудбалерки по долго време создаваа шанси, имаа удари кон противничкиот гол, па дури и ...

Женската фудбалска репрезентација на Македонија поразена од Белорусија

Канал5 - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа нов пораз во квалификациите за ЕУРО 2017. Попладнево на комплексот терени на ФФМ Белорусија ја победи Македонија со 2:0 (0:0). Во првиот дел нашата репрезентација пропушти шанси да дојде во ...

Македонските девојки поразени и од Белорусија

Дневник - 26.11.2015

Македонската женска фудбалска репрезентација, наместо први бодови во квалификациската група за ЕП од дуелот со Белорусија пред своите навивачи, доживеа и четврти пораз (0-2) и остана последнопласирна селекција без освоен бод.

Женската фудбалска репрезентација на Македонија поразена од Белорусија

+инфо - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа нов пораз во квалификациите за ЕУРО 2017. Попладнево на комплексот терени на ФФМ Белорусија ја победи Македонија со 2:0 (0:0). Во првиот дел нашата репрезентација пропушти шанси да дојде во ...

A репрезентација жени: Несреќен пораз од Белорусија

СуперСпорт - 26.11.2015

Во третото коло од квалификациите за европското првенство за жени Македонија го претрпе досега најболниот пораз од Белорусија со 0-2. Нашата женска репрезентација покажа максимално ангажирана игра, особено во првото полувреме, но за жал без ...

Женската репрезентација несреќно поразена од Белорусија

Спортклуб - 26.11.2015

Во третото коло од квалификациите за европското првенство за жени Македонија го претрпе досега најболниот пораз од Белорусија со 0-2. Нашата женска репрезентација покажа максимално ангажирана игра, особено во првото полувреме, но за жал без ...

Македонските фудбалерки на дуел со Белорусија

+инфо - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија е домаќин на Белорусија, во натпревар од квалификациите за Европското првенство, кое во 2017 година ќе се одржи во Холандија. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски, за кои ова ќе биде трет ...

Македонските фудбалерки на дуел со Белорусија

А1 On - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија е домаќин на Белорусија, во натпревар од квалификациите за Европското првенство, кое во 2017 година ќе се одржи во Холандија. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски, за кои ова ќе биде трет ...

Фудбалерките поразени од Белорусија (0-2)

Екипа - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија го доживеа и третиот пораз во квалификацискиот циклус за ЕП 2017. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски на домашен терен се поразени од Белорусија со 0-2.

Трет пораз на женската фудбалска репрезентација на Македонија

Сител - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија го претрпе и трет квалификациите за Европското првенство, кое во 2017 година ќе се одржи во Холандија. Попладнево во Скопје, Македонија е поразена од Белорусија со 2:0 во натпревар од група „1’’.

Фудбалерките загубија и од Белорусија

Дерби - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија го доживеа и третиот пораз во квалификациите за Европското првенство. Овој подобри од избраничките на Ванчо Балевски беше селекцијата на Белорусија која на тренинг центарот Петар Милошевски славеше со ...

Нов пораз на женската селекција

Алфа - 26.11.2015

Во третиот настап од квалификациите за пласман на Европското првенство, македонската женска селекција е поразена со 2:0 во дуелот против Белорусија. Откако во првиот дел нашата репрезентација не успеа да ги искористи шансите за погодок во ...

Македонските фудбалерки на дуел со Белорусија

Канал 77 - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија е домаќин на Белорусија, во натпревар од квалификациите за Европското првенство, кое во 2017 година ќе се одржи во Холандија. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски, за кои ова ќе биде трет ...

Женската фудбалска репрезентација на Македонија поразена од Белорусија

Lider - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија доживеа нов пораз во квалификациите за ЕУРО 2017. Попладнево на комплексот терени на ФФМ Белорусија ја победи Македонија со 2:0 (0:0). Во првиот дел нашата репрезентација пропушти шанси да дојде во ...

Македонските фудбалерки на дуел со Белорусија

Lider - 26.11.2015

Женската фудбалска репрезентација на Македонија е домаќин на Белорусија, во натпревар од квалификациите за Европското првенство, кое во 2017 година ќе се одржи во Холандија. Избраничките на селекторот Ванчо Балевски, за кои ова ќе биде трет ...

Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

Канал5 - 24.11.2015

Селекторот на женската фудбалска репрезентација на Македонија, Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки на кои ќе смета за претстојните два квалификациски натпревари за против Белорусија и Шкотска.

Балевски со Наташа Андонова ќе ја напаѓа Белорусија за прва радост

Дневник - 24.11.2015

Македонскиот селектор на женската фудбалска репрезентација Ванчо Балевски повика 18 кандидатки за квалификациските дуели за ЕП со Белорусија утре (13 ч.) во Скопје на теренот крај ФФМ и со Шкотска на 29 ноември како гости.

Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

Сител - 24.11.2015

Селекторот на женската фудбалска репрезентација на Македонија, Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки на кои ќе смета за претстојните два натпревари против Белорусија и Шкотска. За дуелите во квалификациите за Европското првенство кое во ...

Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

+инфо - 24.11.2015

Селекторот на женската фудбалска репрезентација на Македонија, Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки на кои ќе смета за претстојните два квалификациски натпревари за против Белорусија и Шкотска.

Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

А1 On - 24.11.2015

Селекторот на женската фудбалска репрезентација на Македонија, Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки на кои ќе смета за претстојните два квалификациски натпревари за против Белорусија и Шкотска.

Балевски го објави списокот на фудбалерки за претстојните квалификациски натпревари

Lider - 24.11.2015

Селекторот на женската фудбалска репрезентација на Македонија, Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки на кои ќе смета за претстојните два квалификациски натпревари за против Белорусија и Шкотска.

Балевски го објави списокот за дуелите со Белорусија и со Шкотска

Екипа - 23.11.2015

Селекторот на женската А репрезентација на Македонија, Ванчо Балевски го објави списокот на фудбалерки за престојните два квалификациски натпревари, против Белорусија на домашен терен на 26.

Белевски го објави списокот за мечевите со Белорусија и Шкотска

Дерби - 23.11.2015

Селекторот на женската репрезентација на Македонија, Ванчо Балевски ги одбра фудбалерките кои ќе бидат во комбинација за престојните квалификациски натпревари против Белорусија и Шкотска. Мечот против Белорусија се игра в четврток на тренинг ...

Наташа Андонова ќе ја предводи Македонија против Белорусија и Шкотска

SportMedia - 23.11.2015

Наташа Андонова секако е најзвучното име на списокот и таа ќе треба да ја води Македонија до првата победа во овие евроквалификации. Шанса за такво нешто е селекцијата на Белорусија со која се среќаваме во четврток со почеток од 13 часот на теренот ...