TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Слободан Даневски осуден на три години затвор за „Џумајлија“

Дневник - 26.10.2013

Поранешниот градоначалник на Свети Николе и експратеник во републичкото собрание, Слободан Даневски е осуден на три години затвор за злоупотреба на службената положба додека бил претседател на ...

Казна затвор од три години за Слободан Даневски

МРТ - 26.10.2013

Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на Слободан Даневски за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување во текот на 2002 и 2003 година, кога бил ...

Три години затвор за поранешниот градоначалник на Свети Николе Слободан Даневски

Вест - 25.10.2013

Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на Слободан Даневски за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување во текот на 2002 и 2003 година, кога бил ...

Слободан Даневски осуден на 3 години затвор

Канал5 - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски за злоупотреба на службената положба. Тој доби 3 години затвор за злоупотреби на овластувањата кога бил ...

Слободан Даневски осуден на три години затвор

Утрински - 25.10.2013

Даневски е осуден поради злоупотреба на службената положба и овластувања и нанесување штета на акционерите на „Џумајлија“ Штип – Слободан Даневски, поранешен градоначалник на општина Свети Николе, ...

Три години затвор за Слободан Даневски

Телма - 25.10.2013

Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на Слободан Даневски за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување во текот на 2002 и 2003 година, кога бил ...

Три години затвор за Слободан Даневски од „Џумајлија“

Макфакс - 25.10.2013

Поранешниот градоначалник на општина Свети Николе, некогашен пратеник и експретседател на Управниот одбор на АК „Џумајлија“, Слободан Даневски е осуден на казна затвор од три години, јавува Утрински ...

Три години затвор за поранешниот пратеник Даневски

Нова ТВ - 25.10.2013

Слободан Даневски, поранешниот менаџер во комбинатот „Џумајлија“ е осуден на три години затвор за злоупотреба на службена должност. Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на ...

Три години затвор за Слободан Даневски

Таратур - 25.10.2013

Слободан Даневски, поранешниот градоначалник на Свети Николе и поранешен пратеник од либералите, а подоцна поддржан за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, денеска е осуден на казна затвор од три години, ...

Три години затвор за Слободан Даневски од „Џумајлија“

Кајгана - 25.10.2013

Поранешниот градоначалник на општина Свети Николе, некогашен пратеник и експретседател на Управниот одбор на АК „Џумајлија“, Слободан Даневски е осуден на казна затвор од три години.

Три години затвор за Даневски за малверзации во комбинатот „Џумајлија“

Inpress - 25.10.2013

Штип, 25. октомври 2013 (ИНПРЕС) Основниот суд во Штип го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, за злоупотреба на службената положба.

Три години затвор за Слободан Даневски

Р.С.Европа - 25.10.2013

Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на Слободан Даневски за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување во текот на 2002 и 2003 година, кога бил ...

Поранешниот градоначалник на Свети Николе осуден на три години затвор

Нетпрес - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, за злоупотреба на службената положба, пренесува Канал 5. Тој доби три години затвор за злоупотреби на ...

Даневски осуден на 3 години затвор

Сител - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, за злоупотреба на службената положба. Тој доби 3 години затвор за злоупотреби на овластувањата кога бил ...

Три години затвор за Даневски

+инфо - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот пратеник Слободан Даневски за злоупотреба на службената положба, објави Канал 5. Тој беше обвинет за ова кривично дело кое наводно го извршил додека бил ...

Даневски доби три години затвор за „Џумајлија“

Кирилица - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот пратеник Слободан Даневски за злоупотреба на службената положба, објави Канал 5. Тој беше обвинет за ова кривично дело кое наводно го извршил додека бил ...

Три години затвор за Слободан Даневски

Press24 - 25.10.2013

Основниот суд во Штип денеска го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, поради злоупотреба на службената положба, пренесе Канал 5.

Директорот на „Џумајлија“ Слободан Даневски доби три години затвор

МКД - 25.10.2013

Слободан Даневски, поранешниот менаџер во комбинатот „Џумајлија“ е осуден на три години затвор за злоупотреба на службена должност. Слободан Даневски Oсновниот суд во Штип првиот пат против ...

Слободан Даневски осуден на три години затвор

А1 On - 25.10.2013

Слободан Даневски поранешниот градоначалник на Свети Николе и поранешен пратеник од либералите а подоцна поддржан за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, денеска е осуден на казна затвор од три години, ...

Казна затвор од три години за Слободан Даневски

Алфа - 25.10.2013

Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на Слободан Даневски за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување во текот на 2002 и 2003 година, кога бил ...

Три години затвор за Слободан Даневски

Телеграф - 25.10.2013

Даневски се товари дека им нанел штета на агрокомбинатот „Џумајлија“ и на акционерите во него Слободан Даневски, поранешен градоначалник на Општина Свети Николе, некогашен пратеник и експретседател ...

3 години затвор за поранешниот градоначалник на Св.Николе

Алфа - 25.10.2013

Поранешниот градоначалник на Свети Николе Слободан Даневски доби три години затвор. Основниот суд во Штип му ја изрече ова казна за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и ...

Три години затвор за Слободан Даневски

Сител - 25.10.2013

Три годишна казна затвор за поранешниот градоначалник на Свети Николе и екс претседател на Управниот одбор на Агрокомбинатот Џумајлија, Слободан Даневски Бидејќи пресудата не е правосилна и на неа ...

Даневски осуден на три години затвор

Курир - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, за злоупотреба на службената положба, пренесува Канал 5. Тој доби 3 години затвор за злоупотреби на ...

Слободан Даневски осуден на 3 години затвор

Sky - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, за злоупотреба на службената положба. Тој доби 3 години затвор за злоупотреби на овластувањата кога бил ...

Поранешниот градоначалник Слободан Даневски доби 3 години казна затвор за „Џумајлија“

Фактор - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, за злоупотреба на службената положба, информира Канал5. Тој доби 3 години затвор за злоупотреби на ...

Три години затвор за Слободан Даневски

Локално - 25.10.2013

Слободан Даневски поранешниот градоначалник на Свети Николе и поранешен пратеник од либералите а подоцна поддржан за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ, денеска е осуден на казна затвор од три години, ...

Три години затвор за поранешниот градоначалник на Свети Николе Слободан Даневски

Канал 77 - 25.10.2013

Три години затвор, пресуди Основниот суд во Штип за поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски за злоупотреба на службената должност и овластување.

Три години затвор за поранешниот пратеник Слободан Даневски

Либертас - 25.10.2013

Основниот суд во Штип го осуди поранешниот пратеник Слободан Даневски за злоупотреба на службената положба, објави Канал 5. Тој беше обвинет за ова кривично дело кое наводно го извршил додека бил ...

Слободан Даневски осуден на 3 години затвор

Република - 25.10.2013

Поранешниот градоначалник на Свети Николе и екс пратеник Слободан Даневски, заработи тригодишна казна затвор за злоупотреба на службената положба, јавува Канал5.

Штип: Три години затвор за Слободан Даневски

Локално - 25.10.2013

Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на Слободан Даневски за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување во текот на 2002 и 2003 година, кога бил ...

Три години затвор за Слободан Даневски од „Џумајлија“

Тера - 25.10.2013

Поранешниот градоначалник на општина Свети Николе, некогашен пратеник и експретседател на Управниот одбор на АК „Џумајлија“, Слободан Даневски е осуден на казна затвор од три години, јавува Утрински ...

Три години затвор за екс пратеникот Слободан Даневски

Вечер Прес - 25.10.2013

Поранешниот пратеник и градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, е осуден на тригодишна затворска казна заради малверзации во АД "Џумајлија". Судскиот совет во штипскиот Основен суд, вчера го ...

Поранешниот градоначалник Даневски осуден на пет години затвор

Денешен - 25.10.2013

Поранешниот градоначалник на Свети Николе, Слободан Даневски, Основниот суд во Штип го осуди за злоупотреба на службената положба на три години затвор.

Три години затвор за бившиот градоначалник Свети Николе

Н.Македонија - 25.10.2013

По пет години судски процес денеска е осуден некогашниот пратеник и градоначалник на Свети Николе Слободан Даневски на три години затвор - Казната е изречена за злоупотреба на службенатa положба од ...

Казна затвор од три години за Слободан Даневски

Lider - 25.10.2013

Основниот суд во Штип му изрече казна затвор од три години на Слободан Даневски за сторено кривично дело злоупотреба на службената положба и овластување во текот на 2002 и 2003 година, кога бил ...