TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СП во Бразил 2014 ќе почне во јули

Дневник - 11.12.2010

Сеп Блатер, претседателот на Светската фудбалска федерација, најави дека Светското првенство во Бразил 2014 ќе почне во првата недела од јули, наспроти досегашната практика СП да почнуваат околу 10 ...

СП 2014 во јули

Вечер Прес - 10.12.2010

ФИФА ја разгледува можноста Светското првенсто во Бразил во 2014 година да почне 20-тина дена подоцна од вообичаениот термин.

Англија му се одмаздува на Блатер

Дневник - 09.12.2010

Англија веќе почна да му се одмаздува на претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Сеп Блатер, за недобивањето на организација на СП 2018 година.

ФИФА конечно со добра идеја и фудбалска логика

Mnogoo - 09.12.2010

Светската куќа на фудбалот полека се придвижува кон вистинската насока. По малку почна да го слуша гласот на фудбалерите, фудбалските федерации и навивачите.

Блатер: Англичаните не можат да поднесат пораз

Вечер Прес - 09.12.2010

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА), Сеп Блатер, ги критикваше реакциите на Англија по загубената трка за домаќин на Светското првенство во 2018 година, нарекувајќи ги лоши ...

Блатер: Англичаните не знаат да прифатат пораз

Курир - 09.12.2010

Претседателот на ФИФА изјави дека Англичаните многу тешко и неспортски го поднеле поразот од Русија во изборот на домаќин на Светското првенство 2018. година.

Блатер: ФИФА не е корумпирана, Англичаните не знаат да губат

Форум - 08.12.2010

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА) Сеп Блатер изјавил дека организацијата не е корумпирана и дека Англичаните за такво нешто обвинуваат бидејќи не знаат да губат Сеп Блатер за ...

Блатер “персона нон грата“ во Лондон

Курир - 08.12.2010

“На претседателот на ФИФА Сеп Блатер и на неговите корумпирани пријатели од извршниот комитет им го откажувам сместувањето на Олимписките игри во Лондон 2012.

Блатер: ФИФА не е корумпирана, Англичаните не знаат да губат

Макфакс - 08.12.2010

Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА) Сеп Блатер изјавил дека организацијата не е корумпирана и дека Англичаните за такво нешто об..

Македонија на 80. место ќе ја заврши 2010!

Спорт - 07.12.2010

Македонската репрезентација, согласно пресметките на пооделните интернет страници, актуелната календарска година ќе ја заврши на 80.

Тајни средби на Путин со челници на ФИФА пред гласањето СП 2018

VOX - 07.12.2010

Рускиот премиер Владимир Путин имал тајни средби со челниците на ФИФА, на кои се разговарало за организирањето на Светското првенство во фудбал во 2018 година, уште пред да се изврши гласањето во ...

Македонија на 80. место ќе ја заврши 2010!

Идивиди - 07.12.2010

Македонската репрезентација, согласно пресметките на пооделните интернет страници, актуелната календарска година ќе ја заврши на 80.

Градоначалникот на Лондон го откажа бесплатниот престој на челниците на ФИФА за време на Олимпијадат

МРТ - 07.12.2010

Градоначалникот на Лондон, Борис Џонсон го откажа бесплатниот хотелски престој за Сеп Блатер, претседател на ФИФА и за уште неолкумина челници на светската фудбалска организација, кои како гости на ...

Путин имал тајни средби со ФИФА пред гласањето за домаќин на СП 2018

Кирилица - 07.12.2010

Рускиот премиер Владимир Путин имал тајни средби со челниците на ФИФА, на кои се разговарало за организирањето на Светското првенство во фудбал во 2018 година, уште пред да се изврши гласањето во ...

Тајни средби на Путин со челници на ФИФА пред гласањето за домаќин на мундијалот во 2018 година

МРТ - 07.12.2010

Рускиот премиер Владимир Путин имал тајни средби со челниците на ФИФА, на кои се разговарало за организирањето на Светското првенство во фудбал во 2018 година, уште пред да се изврши гласањето во ...

Дали Путин тајно „среди“ Русија да биде домаќин на СП 2018?

Курир - 07.12.2010

Путин имал тајни средби со челници на ФИФА пред гласањето за домаќин на Мундијалот во 2018 годинал. Рускиот премиер Владимир Путин имал тајни средби со челниците на ФИФА, на кои се разговарало за ...

Блатер „персона нон грата" во Лондон

Inpress - 07.12.2010

Лондон, 7. декември 2010 (ИНПРЕС) На претседателот Блатер и неговите поткупливи пријатели од Извршниот одбор им го откажувам сместувањето на Олимписките игри во Лондон во 2012 година, изјави ...

Кој губи има право да биде шуга

Оn.net - 06.12.2010

Градоначалникот на Лондон ја повлече понудата до челниците на ФИФА за беслатен престој во еден од најлуксузните лондоснки хотели, само неколку дена откако Англија ја изгуби кандидатурата за Светското ...

Бетмен велит: За ФИФА-вирусот лек нема

24Фудбал - 06.12.2010

Доколку денес земете да ја играте веќе култната видео игра на ЕА Спортс, ФИФА, и одберете да изиграте сезонско натпреварување, неизбежно ќе забележите дека и во видео играта е пресметан заморот кој ...

Борис Џонсон во “војна“ со ФИФА

VOX - 06.12.2010

Градоначалникот на Лондон, Борис Џонсон го откажа бесплатниот хотелски престој за Сеп Блатер, претседател на ФИФА и за уште неолкумина челници на светската фудбалска организација, кои како гости на ...

Градоначалникот на Лондон бесен на Блатер

Идивиди - 06.12.2010

Лондон, 6 декември 2010 (МИА) - Градоначалникот на Лондон, Борис Џонсон го откажа бесплатниот хотелски престој за Сеп Блатер, претседател на ФИФА и за уште неколкумина челници на светската фудбалска ...

Англичаните гневни на ФИФА им најавија дека ќе им наплаќаат за хотели за време на ЛОИ

Кирилица - 06.12.2010

Англија болно ја дочека четврточната одлука на Извршниот комитет на ФИФА во Цирих за доделувањето на организацијата на Мундијалот во 2018 година на Русија Заговори, мафијашки работи, изиграни беа дел ...