TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мицкоски: Македонија е киднапирана држава

Канал5 - 18.03.2018

Денес Македонија е киднапирана и срушена држава. Ги киднапираат и узурпираат институциите, законите, уставот, а главната одлика им е рушењето, изјави на денешната прес конференција, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски: ДУИ му ја држи главата на Заев под вода и нему му снемува воздух

Фокус - 18.03.2018

Имаме неуставен закон за јазици кој како со нож го дели ова општество, рече денеска на прес конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Држава во која народните избраници кои го изгласале законот за јазици полицијата ги чува од ...

Мицковски: Изјавата на Ахмети за законот за јазици е трагична

Канал5 - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. дговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

Мицкоски: Ахмети турка еднонационална агенда

ТВ21 - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. Одговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

Мицкоски: Ја спремаме најдобрата програма досега, Македонија заслужува подобро

Фокус - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека ВМРО-ДПМНЕ се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за изместени вредности

Телма - 18.03.2018

СДСМ и Зоран Заев го узурпираа Собранието, ги прекршија сите можни процедури само за да го донесат неуставниот Закон за јазиците и тргнаа во офанзива против претседателот Иванов кој сака да го заштити уставот, тврди ВМРО ДПМНЕ.

Мицкоски со критики до парламентарното мнозинство

Алсат-М - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги критикува актуелните политики на власта споредувајќи ги со комунистичкиот период. Претседателот на оваа партија, Христијан Мицкоски, истакна дека мнозинството предлага закони кои според него се полоши од оние на комунизмот.

Мицкоски: Ахмети продолжува со насилничкото однесување

Фокус - 18.03.2018

Одговарајќи на новинарски прашања, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски рече дека Али Ахмети продолжува со насилничко однесување и со еднонационална агенда. -Се гледа дека едно националната агенда е негов приоритет.

Мицкоски: Законот за јазици е нож што го дели нашето општество

ТВ21 - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и понатаму законот за јазиците го нарекува против – уставен. Тој рече дека Зоран Заев го узурпирал Собранието и ги прекршил сите можни процедури, само за да се усвои законот за јазиците.

СДСМ: Се додека ВМРО-ДПМНЕ не ги отфрли политиките на поделби и конфликти, не може да биде демократска алтернатива

А1 On - 18.03.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. „ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа ...

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот од неговата партија

+инфо - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството, реагира СДСМ. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

ВМРО-ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство, реагира СДСМ

Макфакс - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ подготвува најдобра програма досега

А1 On - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференција изјави дека во Македонија не се живее подобро и дека сиромаштијата расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

Мицкоски: Ахмети турка еднонационална агенда

Сител - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. Одговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

Стандард - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

Мицкоски: Ахмети турка еднонационална агенда

Стандард - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. Одговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

МКД - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството, реагираат од владеачката СДСМ дополнувајќи дека Мицковски ...

Мицкоски: Ахмети турка еднонационална агенда

Независен - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. Одговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

СДСМ им возврати на ВМРО: Вие ја заробивте, ние ја ослободивме државата

Макфакс - 18.03.2018

СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ, и порача преку соопштение владејачката партија на опозицијата. Според СДСМ, лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, ...

По завршувањето на турнејата, Мицкоски најавува масовни протести во мај

МКД - 18.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија. Ќе преземеме сериозни чекори, како масовни протести во мај, најави Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ излегува на терен и подготвува нова програма

Нова ТВ - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНР Христијан Мицкоски најави дека од утре продолжува со посети по градови и села, каде, како што рече, ќе разговара со народот за решение на проблемите. Мицкоски исто така рече дека подготвуваат програма на партијата, која ...

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ излегува на терен и подготвува нова програма

Слободен Печат - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНР Христијан Мицкоски најави дека од утре продолжува со посети по градови и села, каде, како што рече, ќе разговара со народот за решение на проблемите. Мицкоски исто така рече дека подготвуваат програма на партијата, која ...

И Мицкоски ќе оди од врата на врата

Независен - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се враќа од утре на терен, по паузата што ја направи околу донесувањето на Законот за јазиците. „Од утре сакам да ја информираме јавноста дека продолжувам со теренските посети.

(Видео) Мицкоски: Со најдобрата програма досега ќе ѝ ставиме крај на оваа Влада со изместени вредности

Макфакс - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој истакна дека стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

Мицкоски: Уназадување на стандардите во секое поле во државата

Р.С.Европа - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро, стануваме држава каде сиромаштијата расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа, соопшти претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакнувајќи дека владата залудно потрошила 10 месеци од ...

Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава, тргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните

Курир - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани.

Мицкоски од утре на терен ќе укажува на незаконски донесениот неуставен Закон за јазици

Сител - 18.03.2018

Во пресрет на најавените протести лидерот на ВМРО-ДПМНЕ од утре се враќа на терен. Мицкоски денеска на прес конференција рече дека местото на неговата партија е меѓу народот изразувајќи подготвеност на сите граѓани и лично да им ги објасни ...

Мицкоски: Ахмети се однесува насилнички

+инфо - 18.03.2018

Едно националната агенда е приоритет на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, одговори претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, прашан како ја коментира изјавата на Ахмети дека законот за јазици, со или без потпис од претседателот на државата Иванов ...

Мицкоски: Ахмети турка еднонационална агенда

А1 On - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. Одговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

Мицкоски: Со девијантното и насилничко однесување во Собранието не беше испочитувана волјата на најмалку 450.000 ...

Курир - 18.03.2018

Концесијата која СДСМ си ја создаде со формирањето на владата, денеска се плаќа на штета на македонските граѓани, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во одговор на новинарско прашање на денешната пресконференција од седиштето на ...

Не оправдуваме какво било насилство врз пратениците, вели Мицкоски

Макфакс - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите кои се организираат пред домовите на пратениците на СДСМ, тврди лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски. Тој одговарајќи на новинарско прашање во врска со протестите кои се одржаа пред Владата и дали и ...

Мицкоски: Очигледно некому повеќе му одговара во Македонија да има состојба каква што е, отколку да се движи напред

Курир - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во одговор на новинарско прашање на неговата денешна пресконференција, кажа дека очигледно некому му одговара во Македонија да има состојба каква што гледаме во моментот, отколку државата да тргне напред и ...

Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава

Алфа - 18.03.2018

Македонија е киднапирана и срушена држава во која главната одлика е рушењето, вели претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и најави дека од утре излегува на терен меѓу народот. Македонија е киднапирана и срушена држава во која главната одлика ...

(Видео) Мицкоски: Македонија нема време за чекање, народот заслужува подобро

Нетпрес - 18.03.2018

Македонија нема време за чекање и не смееме да дозволиме уште една генерација да загубиме, потребна е нова сила, нова надеж за Македонија,и народот и Македонија заслужуваат подобро, изјави во своето обраќање претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ја подготвува најдобрата програма досега (ВИДЕО)

МКД - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека ВМРО-ДПМНЕ се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

СДСМ: Мицкоски да се извини за пустошот што го остави ВМРО-ДПМНЕ

Независен - 18.03.2018

Христијан Мицковски должи извинување за 11 години притисоци и закани кон граѓаните, за украдените избори и за украдените пари од граѓаните, додека неговата партија беше на власт, реагираат од СДСМ, откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најави дека се враќа ...

СДСМ: Лицемерно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава

А1 On - 18.03.2018

„Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење. СДСМ, заедно со мнозинството граѓани ја ослободи заробената држава, ...

Мицкоски: Tргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните (ВИДЕО)

+инфо - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијата расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа, изјави на прес- конференција Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Прес конференција на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски (во живо)

Република - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ќе одржи прес конфереција. Овде може да ја следите во ...

ВМРО-ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство, реагира СДСМ

Вечер Прес - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи неговата партија

Локално - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на ...

Мицкоски: ДУИ му ја држи главата на Заев под вода и му снемува воздух

Вечер Прес - 18.03.2018

Имаме неуставен закон за јазици кој како со нож го дели ова општество, рече денеска на прес конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Држава во која народните избраници кои го изгласале законот за јазици полицијата ги чува од ...

Не оправдуваме какво било насилство врз пратениците, вели Мицкоски

Вечер Прес - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите кои се организираат пред домовите на пратениците на СДСМ, тврди лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски. Тој одговарајќи на новинарско прашање во врска со протестите кои се одржаа пред Владата и дали и ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава, тргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните

Либертас - 18.03.2018

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

Мицкоски: Ја подготвуваме најдобрата програма досега, постојано ќе бидеме на терен меѓу граѓаните

Република - 18.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека партијата се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

ВМРО -ДПМНЕ најавува масовни протести за мај

Фактор - 18.03.2018

Опозицијата за оваа пролет најавува сериозни и жестоки чекори. Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов да не го потпише законот го нарече државнички чекор и овој закон според него не заслужува потпис.

Мицкоски: Ахмети турка еднонационална агенда

CivilMedia - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. Одговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

(Видео) Мицкоски: Со најдобрата програма досега ќе ѝ ставиме крај на оваа влада со изместени вредности

Sky - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро, рече денеска на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој истакна дека стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

Мицкоски: ДУИ му ја држи главата на Заев под вода и нему му снемува воздух

Република - 18.03.2018

Имаме неуставен закон за јазици кој како со нож го дели ова општество, рече денеска на прес конференција претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. -Држава во која народните избраници кои го изгласале законот за јазици полицијата ги чува од ...

СДСМ: Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го направи партијата

iPortal - 18.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството. Граѓаните се поголеми и посилни од поделбите.

Мицкоски: Ахмети турка еднонационална агенда

Локално - 18.03.2018

Христијан Мицкоски денеска на прес-конференција рече дека ВМРО-ДПМНЕ не стои зад протестите за Законот за јазици. Одговорајќи на новинарско прашање, не откри кога ќе почнат протестите што ги најавува неговата партија.

Мицкоски: Ахмети и понатаму им пркоси на законите и Уставот

Фактор - 18.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека еднонационалната агенда е приоритет на лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Според него, Ахмети и понатаму им пркоси на законите и Уставот на Република Македонија.

Мицкоски: Не оправдуваме насилство и не стоиме зад протестите, ќе бидете информирани кога ќе почнат нашите протести

Либертас - 18.03.2018

Одговори на новинарски прашања на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски: Прашање:Како ги коментирате изјавите на проф. Владо Поповски поврзани со законот за јазици и непотпишувањето на указот на претседателот Ѓорѓи Иванов? Одговор:Тоа е ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане да предизвикува насилство, Мицкоски да му се извини на секој граѓанин за пустошот што го ...

Либертас - 18.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ е автор и симбол на кризите, насилството, конфликтите и меѓуетничките поделби, политики коишто се единственото наследство што таа партија им го остави на граѓаните и општеството“, стои во реакцијата на СДСМ на прес конференцијата на ...

СДСМ им возврати на ВМРО: Вие ја заробивте, ние ја ослободивме државата

Вечер Прес - 18.03.2018

СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ, и порача преку соопштение владејачката партија на опозицијата. Според СДСМ, лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, ...

СДСМ предмалку излезе со жестоко соопштение до ВМРО ДПМНЕ – еве што им порачаа

Sky - 18.03.2018

Интегрално го пренесуваме соопштението реакција на СДСМ до ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и граѓаните ја ослободија државата, Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи ...

Мицкоски: Македонија е киднапирана и срушена држава

iPortal - 18.03.2018

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа.

СДСМ: Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

iPortal - 18.03.2018

Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење. СДСМ, заедно со мнозинството граѓани ја ослободи заробената држава, а ...

СДСМ: Мицкоски да се извини за поделбите и криминалите на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 18.03.2018

„Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење“, се вели во денешносто соопштение на СДСМ.

Мицкоски: ДУИ му ја држи главата на Заев под вода и на него му снемува воздух

Поглед - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани.

СДСМ: Мицкоски да се извини за штетата што ја направи ВМРО ДПМНЕ

AKO - 18.03.2018

,,Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за заробена држава, бидејќи Македонија со години беше карактеризирана како заробена држава токму поради нивното криминално владеење. СДСМ, заедно со мнозинството граѓани ја ослободи заробената држава, ...

Мицкоски: Природната средина на ВМРО ДПМНЕ е теренот, од утре сум меѓу народот(видео)

AKO - 18.03.2018

Во Македонија не се живее подобро. Стануваме држава каде сиромаштијатa расте, стандардот опаѓа, а корупцијата е највисока во Европа. Владата залудно потроши 10 месеци од животот на сите граѓани.

Мицкоски: Ахмети тера еднонационална агенда и им пркоси на Уставот и законите

AKO - 18.03.2018

Ова е реакцијата на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прашањето како ја коментира заканата на Али Ахмети дека Законот за јазици ќе биде објавен во Службен весник, без оглед дали претседателот Иванов ќе го потпише Указот: ,,Тоа е ...

ВМРО-ДПМНЕ не го признава Законот за јазици, Мицкоски најавува протести

ТВ21 - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Шефот на опозицијата смета дека собранискиот спикер не ја заслужува фотелјата бидејќи не е достоинствен ...

Мицкоски најавува масовни протести во мај

Фокус - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најавува сериозни чекори, како масовни протести во мај.

ВМРО-ДПМНЕ излегува на улица во мај

Независен - 17.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски најави континуирани опозициски протести, кои би почнале во мај, а би траеле, како што рече, се до следните парламентарни избори. Во разговор за ТВ Алфа, Мицкоски истакна дека околу периодот на месец мај месец ...

ВМРО ДПМНЕ почнуваат со жестоки чекори - кривична за Џафери, масовни протести и барање за предвремени парламнетарни ...

Алфа - 17.03.2018

Интерпелација за Талат Џафери и кривична пријава за сите оние кои учествуваа во донесувањето на Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски Интерпелација за Талат Џафери и ...

Мицкоски најавува масовни протести во мај

Слободен Печат - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најавува сериозни чекори, како масовни протести во мај.

ВМРО-ДПМНЕ најавува жестока политичка пролет - протести во мај и предвремени парламентарни избори

Сител - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ тргнува во одлучувачки поход за рушење на власта на СДСМ и ДУИ, најави вчера лидерот Мицкоски во интервју за Алфа. Мицкоски вели дека уште во мај, ВМРО-ДПМНЕ излегува на улиците Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ остро ја критикуваше политиката на ...

Мицкоски ќе го враќа ВМРО-ДПМНЕ на власт. Еве што најави првиот човек на најголемата опозициска партија

Бизнис Вести - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски најавува масовни протести во мај

iPortal - 17.03.2018

Талат Џафери ја узурпира функцијата претседател на Собрание на Република Македонија, вели првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој најавува сериозни чекори, како масовни протести во мај.

Мицкоски: Го анализираме целото сценарио и ќе преземеме конкретни чекори

Локално - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

Мицкоски: Излезот е рушење на оваа катастрофална влада преку предвремени избори

Тера - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ многу скоро ќе застане на нозе, се реструктуира, моментално тече процесот на реструктуирање и тргнуваме во одлучувачки поход до конечно уривање на оваа ненародна власт на следните предвремени парламентарни избори, изјави претседателот на ...

Мицкоски најави протести на ВМРО-ДПМНЕ за предвремени избори од мај

еМагазин - 17.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот на улица. Ќе излеземе на протести кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт, рече во интервју за телевизијата Алфа, претседателот на ...

Мицкоски: Го поддржуваме Иванов, тој постапи државнички

Фокус - 16.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување на телевизија Алфа рече дека претседателот Ѓорѓи Иванов постапил државнички со тоа што не го потпишува Законот за употребата на јаизиците.

СДСМ : Време е за реформи и економија, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од поделбите и конфликтите

Канал5 - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагираат од СДСМ на ставовите на Мицкоски .

Мицкоски најави протести од мај и предвремени парламентарни избори

Канал5 - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт, најави вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во телевизиско интервју.

ВМРО-ДПМНЕ нема да се повлече од преговорите за реформските закони

Алсат-М - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ нема да се повлече од процесот на преговори меѓу работните групи за реформски закони. Шефот на партијата Христијан Мицкоски во телефонски разговор за Алсат вели дека останува на ставот дека законот за употреба на јазиците како што беше ...

Мицкоски: Членови на СДСМ ми кажуваат дека се каат што гласале за нив

Фокус - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите на телевизија Алфа рече дека му приоаѓале членови и поддржувачи на СДСМ и му кажувале дека се каат што гласале за нив. -Велат Г-не Мицкоски.

Мицкоски: Заев е кукавица (ВИДЕО)

Стандард - 16.03.2018

„Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

СДСМ: Мицкоски да се откаже од поделбите и конфликтите

+инфо - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагира СДСМ. „Никола Груевски и неговите погубни политики се минато, граѓаните им кажаа ...

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери

Нетпрес - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија потенцираше дека сите што го прекршија Уставот, законите и деловникот при донесувањето на Законот за јазиците ќе одговараат за нивните постапки.

Мицкоски од мај најави протести и предвремени избори

Стандард - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски: СДСМ дојдоа на власт, со тепање, фарбање, со кршење на законот, така и сега продолжуваат

Press24 - 16.03.2018

Имам многу тешка задача да им објаснам на членовите внатре во партијата дека овие луѓе како дојдоа на насилен начин, со тепање, фарбање фасади, така имплементира и ја практицираат власта во Република Македонија, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, гостин во вестите на Алфа

Курир - 16.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ќе биде гостин во вестите на телевизија Алфа. -Денес во 17:30 часот ќе гостувам во вестите на Алфа телевизија, напиша тој на својот Фејсбук ...

Ексклузивно: лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан мицкоски гостин во вестите на АЛФА во 17:30

Алфа - 16.03.2018

Ексклузивно: Кои се следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата Христијан Мицковски гостин во вестите на АЛФА во 17:30 Ексклузивно: Кои се следните чекори на ВМРО-ДПМНЕ, лидерот на партијата Христијан Мицковски гостин во вестите на АЛФА во ...

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од поделбите и конфликтите

МКД - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагира СДСМ на изнесените ставови од претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ .

Мицкоски: Законот за јазици не смее да профункционира бидејќи е донесен во недемократска и непроцедурална атмосфера

Курир - 16.03.2018

Имаме една тешка, антидржавна одлука на парламентарното мнозинство да влезе во авантура која ќе остави големи последици за Македонија како држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа телевизија.

Мицкоски: Ми приоѓаат членови на СДСМ и се извинуваат што ги поддржале

Курир - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите во Алфа телевизија, истакна дека незадоволството од донесувањето на Законот за јазици во јавноста е огромно.

Мицкоски: Како дојдоа СДСМ на власт, со тепање, фарбање, со кршење на законот, така и сега продолжуваат

Курир - 16.03.2018

Имам многу тешка задача да им објаснам на членовите внатре во партијата дека овие луѓе како дојдоа на насилен начин, со тепање, фарбање фасади, така имплементира и ја практицираат власта во Република Македонија, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Оваа ненародна власт мора да си замине

Курир - 16.03.2018

Како граѓани да извлечеме една поука дека гласот може да значи играње со многу судбини. Затоа можам само да извлечам една поука од сето ова, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа телевизија.

Мицкоски: Заев е кукавица

Курир - 16.03.2018

Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

Мицкоски: Заев е кукавица, интерпелација за Џафери, предвремени избори, протести од мај

Алфа - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт. Ги повикуваме сите граѓани да ни се придружат.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна власт

Курир - 17.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски: Не е точно дека ВМРО-ДПМНЕ имало било каков договор со ДУИ за законот за јазици

Курир - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во денешното гостување во вести на ТВ Алфа истакна дека некои медиуми блиски до Зоран Заев и Талат Џафери лиферуваат шпекулации дека ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ имале договорено сличен договор за закон за употреба ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ застанува позади одлуката на Иванов, тоа е државнички чекор

Курир - 16.03.2018

Во гостувањето во вестите на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека ВМРО-ДПМНЕ застанува позади одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов, за непотпишување на законот за јазиците и дека тоа претставува државнички ...

Мицкоски: Законот за јазици не смее да профункционира бидејќи е донесен на насилен начин

Press24 - 16.03.2018

Имаме една тешка, антидржавна одлука на парламентарното мнозинство да влезе во авантура која ќе остави големи последици за Македонија како држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа телевизија.

Мицкоски: Kако тргнала работава со името и како ги водат процесите нека не се чудат доколку ВМРО-ДПМНЕ не поддржи ...

Курир - 16.03.2018

Генерално информациите кои што ги добиваме се информации кои што и се познати на македонската јавност, ги слушаме од вестите од новинарите и добиваме полуинформации и шпекулации како се одвиваат процесите, вели претеседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...

Мицкоски најави протести од мај и предвремени парламентарни избори

+инфо - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт. Ги повикуваме сите граѓани да ни се придружат, најави вечерва претседателот на ...

Мицкоски: Излезот е рушење на оваа катастрофална влада преку предвремени избори

Курир - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ многу скоро ќе застане на нозе, се реструктуира, моментално тече процесот на реструктуирање и тргнуваме во одлучувачки поход до конечно уривање на оваа ненародна власт на следните предвремени парламентарни избори, изјави претседателот на ...

СДСМ: Груевски и неговите политики се минато, ВМРО-ДПМНЕ да ги поддржи реформите

А1 On - 16.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси. Никола Груевски и неговите погубни политики се минато, граѓаните им кажаа НЕ во неколку ...

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери, ќе одговара и кривично

Курир - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија потенцираше дека сите што го прекршија Уставот, законите и деловникот при донесувањето на Законот за јазиците ќе одговараат за нивните постапки.

Мицкоски: Иванов постапи државнички, за Џафери следува интерпелација

МКД - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во денешното гостување на телевизија Алфа рече дека претседателот Ѓорге Иванов постапил државнички со тоа што одлучил да не го потпишува Законот за употребата на јазиците.

Мицкоски: По анализата, ќе преземеме конкретни чекори

Слободен Печат - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

ВМРО-ДПМНЕ најави интерпелација за Џафери, ќе одговара и кривично

Независен - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

Мицкоски: Го анализираме целото сценарио и ќе преземеме конкретни чекори

Сител - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ го анализира целокупното сценарио од завчерашниот ден кога во Собранието беше изгласан Законот за јазиците со што е прекршен Деловникот, законите и Уставот, изјави претседателот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за ТВ Алфа.

Мицкоски: Заев е кукавица

Република - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во неговото денешно интервју во вестите на ТВ Алфа изјави дека Законот за јазици е донесен на целосно насилен начин и дека ова е само продолжување на начинот на кој СДСМ дојде на власт во Македонија.

Мицкоски најави протести од мај и предвремени парламентарни избори

МК News - 16.03.2018

Многу брзо, веќе од мај ВМРО-ДПМНЕ започнува со протести на улица, кои ќе траат се додека на предвремени парламентарни избори не ја урнеме оваа ненародна власт. Ги повикуваме сите граѓани да ни се придружат, најави вечерва претседателот на ...

Ќе се бара интерпелација за Џафери

Фактор - 16.03.2018

Првиот човек на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на Алфа телевизија изјави дека сите што го прекршија Уставот, законите и деловникот при донесувањето на Законот за јазиците ќе одговараат за нивните постапки.

СДСМ: Мицкоски да се откаже од поделбите и конфликтите

МК News - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси, реагира СДСМ. „Никола Груевски и неговите погубни политики се минато, граѓаните им кажаа ...

СДСМ: Време е за реформи и економија, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски да се откажат од поделбите и конфликтите, 16.03.2018

Либертас - 16.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски да го напуштат минатото и политиките на поделби и конфликти коишто граѓаните ги поразија на последните неколку изборни циклуси“, стои во реакцијата на СДСМ на изнесените ставови на Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ми приоѓаат членови на СДСМ и ми кажуваат дека се каат што ги поддржале

Вечер Прес - 16.03.2018

Лидеротв на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите во Алфа телевизија, истакна дека незадоволството од донесувањето на Законот за јазици во јавноста е огромно. Тој вели дека му се случува членови на СДСМ да му пристапат со ...

Мицкоски вели дека членови на СДСМ се разочарани од владеењето на Заев

Фактор - 16.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите на телевизија Алфа изјави дека му приоаѓале членови и поддржувачи на СДСМ и му кажувале дека се каат што гласале за нив.

ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот во поход против оваа ненародна власт (ВИДЕО)

Република - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во денешното гостување на вестите во Алфа телевизија, истакна дека незадоволството од донесувањето на Законот за јазици во јавноста е огромно.

Мицкоски: СДСМ дојде на власт со тепање, кршење и фарбање, така и владее

Република - 16.03.2018

Имам многу тешка задача да им објаснам на членовите внатре во партијата дека овие луѓе како дојдоа на насилен начин, со тепање, фарбање фасади, така имплементира и ја практицираат власта во Република Македонија, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Мицкоски: Кукавица е тој што го донесе Законот на ваков начин!

Поглед - 16.03.2018

Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

Мицкоски најавува големи протести во мај: Жестоко ќе се бориме за уривање на актуелната власт!

Поглед - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашното гостување на ТВ Алфа посочи дека законот за јазици нема да функционира и дека истиот е донесен на сила, на недемократски начин од страна на владејачкото мнозинство од СДСМ и ДУИ.

Мицкоски ги повика граѓаните: Застанете зад нас, да се ослободиме заедно од овој терор!

Поглед - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ многу скоро ќе застане на нозе, се реструктуира, моментално тече процесот на реструктуирање и тргнуваме во одлучувачки поход до конечно уривање на оваа ненародна власт на следните предвремени парламентарни избори, изјави претседателот на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе го поведе народот во поход против оваа ненародна власт

iPortal - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Законот за јазици не смее да профункционира бидејќи е донесен во недемократска и непроцедурална атмосфера

Република - 16.03.2018

sobranieИмаме една тешка, антидржавна одлука на парламентарното мнозинство да влезе во авантура која ќе остави големи последици за Македонија како држава, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во вестите на Алфа ...

Мицкоски:Не смее да се дозволи Заев и Џафери незаконски и недемократски да почнат да го да го имплементираат законот за ...

Вечер Прес - 16.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во неговото денешно интервју во вестите на ТВ Алфа изјави дека Законот за јазици е донесен на целосно насилен начин и дека ова е само продолжување на начинот на кој СДСМ дојде на власт во Македонија.

Мицкоски: Заев е кукавица, ВМРО-ДПМНЕ застанува позади државничката одлука на Иванов!

Либертас - 16.03.2018

Во гостувањето во вестите на телевизија Алфа, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека ВМРО-ДПМНЕ застанува позади одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов, за непотпишување на законот за јазиците и дека тоа претставува државнички ...

Мицкоски: Од мај ќе почнеме со протести, ќе го поведеме народот во поход против оваа ненародна власт и ќе победиме на ...

Либертас - 16.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ се реконструира многу внимателно нема да дозволи да биде испровоцирана на непредвидени чекори. ВМРО-ДПМНЕ за многу краток период ќе се реорганизира ќе застане цврсто на нозе и ќе тргне во одлучувачки поход кон уривање на оваа ненародна ...

Мицкоски: Заев е кукавица!

AKO - 16.03.2018

,,Кукавица е тој кој што го донесе Законoт на ваков начин, иако во многу наврати во минатото лично го предупредував и преку прес конференции, но и преку моите настапи на социјалните мрежи дека Македонија не смее во овој момент да си дозволи вакво ...

Нова политичко-институционална криза во Македонија?

Глас на Америка - 15.03.2018

Ќе поднесеме кривична пријава против Талат Џафери, најави Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ СКОПЈЕ — Ја втурна ли законот за употреба на јазиците Македонија во нова политичко-институционална криза? Oдговорот го даваат изјавите и потезите на двата ...

Заев го копира Мицкоски: Започна со видео обраќање исто како лидерот на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 15.03.2018

Премиерот Зоран Заев започна преку видео да се обраќа до македонската јавност. Видео обраќањата неодамна ги започна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, соопштувајќи им на граѓаните значајни информации за актуелните случувања.

Го прашаа Мицкоски дали ја поддржува акцијата на Груевски како можен инцидент во собранието. Еве што тој им одговори

Бизнис Вести - 15.03.2018

По вчерашната прес конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска законот за јазици, тој одговараше на неколку прашања. На едно од нив тој беше прашан дали како претседател на ВМРО-ДПМНЕ ја поддржува акцијата на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Канал5 - 14.03.2018

Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Мицкоски обвини дека економијата во 2017 година била во стагнација

Канал5 - 14.03.2018

Ние сме единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%. Бев во Унгарија, седнав со премиерот Орбан вели дека е 5% економијата на Унгарија во пораст.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе се спротистави на атакот врз демократијата

ТВ21 - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

СДСМ : Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само ...

Канал5 - 14.03.2018

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Алсат-М - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски: Законот за јазици се става на седница на денот кога почна воениот конфликт во Тетово

Фокус - 14.03.2018

Токму на денот кога отпочна воениот конфликт во Тетово на дневен ред на парламентарна седница се става овој противуставен и неприменлив закон за употреба на јазиците, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вчерашната средбата со ...

Заев и Мицкоски на средба со Џафери за законот за употреба на јазиците

Фокус - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски во просториите на Собранието ќе имаат средба со претседателот на Законодавниот дом, Талат Џафери. Целта на средбата е обид да се постигне договор по ова прашање, односно ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба меѓу Мицковски, Заев и Џафери

Канал5 - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија.

Заев и Мицкоски ги координираат своите пратенички групи како да настапат на седницата за законот за јазици

Сакам да кажам - 14.03.2018

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, во Собранието се коoрдинираат со своите пратенички групи како да настапат на денешната пленарна седница на која што на дневен ред е третото читање на Законот за употреба на јазиците.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека има средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Фокус - 14.03.2018

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ демантираат дека денеска во Собранието имало средба меѓу лидерите на СДСМ, Зоран Заев и лидерот на опозиционерите Мицкоски со претседателот на Собранието Талат Џафери.

СДСМ: Груевски нема да избегне одговорност со конфликти и тензии

Фокус - 14.03.2018

Денешните случувања во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евроатлантската перспектива на Македонија, реагираа од СДСМ.

Мицкоски: ВМРО - ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери (ВИДЕО)

Канал5 - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО - ДПМНЕ , Христијан Мицкоски на прес конференција рече дека носењето на Законот за јазиците е незаконско и неуставно . Денеска беа погазени законите , деловникот , беше погазена волјата на граѓаните , рече Мицкоски .

ВМРО-ДПМНЕ не го признава Законот за јазици и ќе го оспори пред Уставниот суд

Фокус - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. -Денес имаме флагрантно кршење на Уставот.

Мицкоски за однесувањето на Груевски: При емотивни ситуации се случува реакција

Фокус - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за денешното однесување на неговиот пратеник Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со Талат Џафери, рече дека при емотивни ситуации се случува реакција.

Остануваме на масата за преговори за реформските закони, кажа Мицкоски по инцидентот во Собранието

Сакам да кажам - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски кажа дека нема да ја напуштат масата за преговори за реформските закони, одговарајќи на новинарско прашање дали партијата ќе учествува во работата на Собранието и во преговорите за реформски закони на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ТВ21 - 30.06.2021

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение истакнаа дека ќе поднесат кривична пријава против претседателот на Собранието Талат Џафери. Од таму обвинуваат дека оваа пријава е против свесното кршење на Уставот и законите.

СДСМ : Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

Канал5 - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија, реагираат од СДСМ.

Мицкоски: Законот за јазици ќе влијае врз соживотот на граѓаните

Канал5 - 14.03.2018

Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој противуставен неприменлив закон за употреба на јазиците. Апелиравме од Струмица за разум, да имаме чувство бидејќи во оваа ...

Мицкоски: Вчера најмалку три пати го предвидев ова денешно сценарио

Сител - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден најмалку три пати го предвидев сценариото кое што денеска Талат Џафери поддржан од Зоран Заев го спроведува во Собранието на Република Македонија, емотивен ден, одговори лидеротк на ВМРО – ДПМНЕ, Хрисијан Мицкоски на ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Курир - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицковски најави кривична пријава за Џафери и претставка до Уставен суд

Независен - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека ќе го оспори пред Уставен суд Законот за употреба на јазиците, што парламентот го донесе попладнево во трето читање - во мошне тензична атмосфера, а со 64 гласа „за“ и ниту еден „против“ или ...

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Press24 - 14.03.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...

(Видео) Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Макфакс - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Мицкоски: Македонија ја снајде цунамито Заев

Макфакс - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%.

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Нова ТВ - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и работата на Собранието

Нетпрес - 14.03.2018

Сето она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Мицкоски го правда Груевски: Под притисок на емоции, се случува таква реакција

Макфакс - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање како е неговиот коментар за однесувањето на поранешниот лидер на партијата, Никола Груевски кој денска го нападна собранискиот спикер Талат :афери за време на одржувањето на ...

Мицкоски го „вади“ Груевски дека реагирал емотивно

+инфо - 14.03.2018

При емотивни ситуации се случува реакција. Вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го оправда однесување на пратеникот и екс-лидер, Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Мицкоски: Имаме катастрофална ситуација во економијата- ветуваа 5% раст, обезбедија 0%

Курир - 14.03.2018

Ние сме единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%. Бев во Унгарија, седнав со премиерот Орбан вели дека е 5% економијата на Унгарија во пораст.

Мицкоски го „вади“ Груевски, вели реагирал понесен од емоции

Слободен Печат - 14.03.2018

На прес-конференцијата по повод усвојувањето на Законот за јазици, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ нагласи дека партијата не го признава овој закон и дека ќе поднесат иницијатива до Уставниот суд, за да се оцени уставноста на истиот.

Мицкоски: Законот за јазици ќе влијае врз соживотот на граѓаните

Алфа - 14.03.2018

Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој противуставен неприменлив закон за употреба на јазиците. Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

Р.С.Европа - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието Талат Џафер и, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој на прес конференција во партиското седиште изјави дека неговата партија нема да го признае законот , а ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична против Џафери поради кршење на Уставот и законите (ВИДЕО)

Стандард - 14.03.2018

„СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Овој чекор на СДСМ е само патување кон дното во кое сакаат да не понесат сите нас. И вие добро знаете дека од оваа одлука никој ниту денес ниту утре ќе живее подобро“, ...

Мицкоски се враќа во Скопје поради ситуацијата со Законот за јазиците

Press24 - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одлучил да ја прекине денешната теренска агенда на посети на населени места и средби со граѓани поради сериозноста околу носењето на неуставниот закон за јазици кое го најавува парламентарното ...

Мицкоски: Ветуваа 5% раст, обезбедија 0%

Нетпрес - 14.03.2018

Ние сме единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%. Бев во Унгарија, седнав со премиерот Орбан вели дека е 5% економијата на Унгарија во пораст.

Заев и Мицкоски се во Собранието, ќе има ли договор за законот за јазиците?

Макфакс - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се во Собранието, каде што во 13 часот е закажана седница за законот за јазиците. Како што дознаваме, Заев и Мицкоски имале одвоени координативни состаноци со пратеничките групи.

Заев и Мицкоски во Собранието на координација со пратеничките групи, ќе има ли договор за Законот за јазици?

А1 On - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се во Собранието каде што за во 13 часот е закажана седница за законот за јазиците. Како што дознаваме, Заев и Мицкоски имале одвоени координативни состаноци со пратеничките групи.

Заев и Мицкоски во Собрание, ќе има ли договор за законот за јазиците?

Кајгана - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се во Собранието каде што за во 13 часот е закажана седница за законот за јазиците. Како што дознаваме, Заев и Мицкоски имале одвоени координативни состаноци со пратеничките групи.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба меѓу Мицковски, Заев и Џафери

Алфа - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Сител - 14.03.2018

По информациите кои ги објавија домашните медиуми дека денеска во Собранието имало средба помеѓу политичките лидери Зоран Заев и Христијан Мицковски со претседателот на Собранието Талат Џафери, од ВМРО – ДПМНЕ ги демантираат овие наводи.

Мицкоски: Парламентарното мнозинство подготвува сценарио за непочитување на волјата на народот

Нетпрес - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, објави во средата челникот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоскиц, кој ги негира шпекулациите дека се сретнал со собранискиот ...

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните

Сител - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан кој не ја почитува волјата на граѓаните

Кајгана - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на огромен број граѓани

А1 On - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

Мицкоски ја прекинува теренската агенда и се враќа во Скопје поради ситуацијата со носењето на неуставниот закон за ...

Нетпрес - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одлучил да ја прекине денешната теренска агенда на посети на населени места и средби со граѓани поради сериозноста околу носењето на неуставниот закон за јазици кое го најавува парламентарното ...

Мицкоски: Денот кога почна воениот конфликт во Тетово се гласа Законот за јазиците - ќе влијае на соживотот на ...

Press24 - 14.03.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение ррагираше за Законот за јазиците, кој ќе се најде пред пратениците. Тој од вчера тргна на терен, за како што велида ги чуе маките и проблемите на граѓаните.

СДСМ: Се докажа дека Мицкоски е само марионетата, Груевски стои зад обидите за блокада на Собранието

МКД - 14.03.2018

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, реагира СДСМ ...

СДСМ: Груевски го чека соочување со одговорноста за целокупниот криминал и од тоа не може да избега

Стандард - 14.03.2018

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија“, реагираат ...

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, Мицкоски е марионета

+инфо - 14.03.2018

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, соопшти СДСМ.

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само ...

А1 On - 14.03.2018

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

Макфакс - 14.03.2018

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

Сител - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен за Законот за јазици

Нетпрес - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Press24 - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот (Видео)

+инфо - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието, Талат Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, изјави на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери

МКД - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Мицкоски се враќа во Скопје поради ситуацијата со Законот за јазиците

Сител - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одлучил да ја прекине денешната теренска агенда на посети на населени места и средби со граѓани поради сериозноста околу носењето на неуставниот закон за јазици кое го најавува парламентарното ...

ВМРО-ДПМНЕ најави кривична пријава против Џафери

Слободен Печат - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски за однесувањето на Груевски: При емотивни ситуации се случува реакција

МКД - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за денешното однесување на неговиот пратеник Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со Талат Џафери, рече дека при емотивни ситуации се случува реакција.

Мицкоски за однесувањето на Груевски: Како резултат на акција се случува реакција

А1 On - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање каков е неговиот коментар за однесувањето на поранешниот лидер на партијата, Никола Груевски, кој денеска го нападна собранискиот спикер Талат Џафери за време на одржувањето на ...

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Кајгана - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

На седницата за јазиците ќе се отфрлат сите амандмани од ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 14.03.2018

Спикерот на парламентот Талат Џафери на вчерашната координација на која не присуствувал претставник на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ најавил дека на денешната седница ќе се одбијат 36. илјади амандмани на опозицијата, пренесе Независен весник.

Мицкоски ја прекинува теренската агенда и се враќа во Скопје поради ситуацијата со носењето на неуставниот закон за ...

Курир - 14.03.2018

Мицкоски денес требаше да оствари посета на комитетите и да се сретне со граѓаните од Босилово, Ново Село, да има средба со стопанственици од Струмица и редица други активности кои се дел од неговата теренска агенда која се одвива со пораката ...

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, туку служат само за блокада на Собранието

А1 On - 14.03.2018

„Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Македонија е единствената земја во Европа без економски раст во 2017 година

А1 On - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера во Струмица изјави дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017 година е во стагнација. – Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%.

СДСМ: Денешните случувања покажаа дека Груевски стои зад блокадата на Собранието

Слободен Печат - 14.03.2018

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

Заев и Мицкоски на средба со Џафери пред седницата за Законот за јазиците

Press24 - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, пред седницата во 13 часот за Законот за јазицие имаат средба со собранискиот спикер Талат Џафери, во обид да се постигне договор, пренесе Тв21.

Заев и Мицкоски пристигнаа во Собранието, ќе се сретнат со Џафери

Слободен Печат - 14.03.2018

Пред неколку минути во законодавниот дом пристигнаа Зоран Заев и Христијан Мицкоски, на средба со претседателот на Собранието Талат Џафери. Тие ќе се обидат да постигнат договор по однос на Законот за јазиците, односно денешното гласање да помине во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството

+инфо - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија, соопшти СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека имало средба Мицкоски-Заев во Собранието

А1 On - 14.03.2018

„ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата г. Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република Македонија“ се вели во соопштението на ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Курир - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

И Заев и Ахмети и Мицкоски на координација со пратениците за законот за јазиците

МКД - 14.03.2018

Пред почетокот на собраниската седница закажан за во 13 часот, пратеничките групи во Собранието одржуваат состаноци со лидерите на нивните политички партии за закажаната точка од дневниот ред - Законот за употребата на јазиците.

Заев и Мицкоски немале средба со Талат Џафери

А1 On - 14.03.2018

Од кабинетот на претседателот на Собранието, за А1он и Макфакс ги демантираа гласините дека премиерот Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се сретнале со Талат Џафери пред почетокот на 32 седницата на која ќе се одлучува за законот ...

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

МКД - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

СДСМ: Мицкоски да ги надмине погубните политики на неговиот претходник Груевски

А1 On - 14.03.2018

„Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

Средба на Џафери со Заев и Мицкоски, пред Собранието протести

МРТ - 14.03.2018

Предлог- законот за јазиците во трето читање, денеска повторно на распоредот на работата на пратениците. За контроверзниот документ што внесе спротивстваени гледишта меѓу власта и опозицијата, но и меѓу граѓаните во земјата, во Собранието ...

Немало средба Заев-Мицкоски-Џафери

Press24 - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ немале средба со Талат Џафери. Пратеничките групи во Собранието на Република Македонија, пред почетокот на седницата за законот за употреба на јазиците, одржале координативни средби на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

Таратур - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието Талат Џафери, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој на прес конференција во партиското седиште изјави дека неговата партија нема да го признае законот, а ...

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните

Курир - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Почна собраниската седница на која ќе се разгледува Законот за јазици

Слободен Печат - 14.03.2018

Тукушто започна пленарната седница на која што на дневен ред е Законот за употреба на јазиците. Претходно, лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, во Собранието се коoрдинираа со своите пратенички групи како да настапат на ...

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на граѓаните

Макфакс - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

Мицкоски тврди дека не се видел со Џафери и со Заев

Независен - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги демантираше гласиштата дека денеска пред почетокот на парламентарната седница на која што се очекува изгласување на Законот за јазици, бил на средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери и со премиерот Зоран Заев во ...

Мицкоски: Власта врши атак врз демократијата

МКД - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, оцени лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски пред почетокот на седницата на која е и законот за употреба на јазиците.

Мицкоски: Вчера најмалку три пати го предвидев ова денешно сценарио

Press24 - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден најмалку три пати го предвидев сценариото кое што денеска Талат Џафери поддржан од Зоран Заев го спроведува во Собранието на Република Македонија, емотивен ден, одговори лидеротк на ВМРО – ДПМНЕ, Хрисијан Мицкоски на ...

СДСМ - Во Собранието се покажа дека Груевски стои зад обидите за блокада

Р.С.Европа - 14.03.2018

По донесувањето на Законот за јазиците, од СДСМ преку соопштение реагираа дека случувањата во Собранието потврдиле, како што велат, дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат ...

Прес-конференција на Мицкоски во 19 часот

Курир - 14.03.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски ќе одржи прес-конференција. Според најавата, прес конференцијата ќе се одржи во партиското седиште во 19 ...

(ВИДЕО) Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

А1 On - 14.03.2018

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не понесат нас, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека договорот на СДСМ и ДУИ да се изгласа овој закон ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

Стандард - 14.03.2018

„Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само ...

Локално - 14.03.2018

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

Мицкоски: Законот за јазици ќе влијае врз соживотот на граѓаните

Локално - 14.03.2018

Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден на парламентарна седница се става на дневен ред овој противуставен неприменлив закон за употреба на јазиците. Апелиравме од Струмица за разум, да имаме чувство бидејќи во оваа ...

Мицкоски со реакција за Законот за јазиците: Ова е понижување не само на фелата туку на целокупната нација

Вечер Прес - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку соопштение остро реагираше за Законот за јазиците, кој ќе се најде пред пратениците. Мицкоски од вчера е на терен на турнеја низ Македонија за да го слушне гласот на народот.

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

Вечер Прес - 14.03.2018

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад блокадата, а Мицкоски е само марионета

Бриф - 14.03.2018

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија“, реагираше ...

Прес-конференција на Мицкоски во 19 часот

Република - 14.03.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски ќе одржи прес-конференција. Според најавата, прес конференцијата ќе се одржи во партиското седиште во 19 ...

Мицкоски: Вчера најмалку три пати го предвидев ова денешно сценарио

Република - 14.03.2018

Во текот на вчерашниот ден најмалку три пати го предвидев сценариото кое што денеска Талат Џафери поддржан од Зоран Заев го спроведува во Собранието на Република Македонија, емотивен ден, одговори првиот човек на ВМРО – ДПМНЕ, Хрисијан Мицкоски на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Локално - 14.03.2018

Она што го прават ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски е обид да се блокираат реформите и работата на Собранието Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно ...

ВМРО-ДПМНЕ демантира средба на Мицкоски со Заев и Џафери

Вечер Прес - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ги демантира информациите кои излегоа во медиумите дека се одржува средба помеѓу претседателот на партијата Христијан Мицкоски, Зоран Заев и Талат Џафери во Собрание на Република ...

Мицкоски: Немав никакви средби со Џафери и Заев, ниту склучив задкулисен договор

Фактор - 14.03.2018

Мицкоски ги негира тврдењата на дел од медиумите кои пренесоа дека првиот опозиционер бил на координативна средба со претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери и дека истото го направил и Зоран Заев.

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, Мицкоски е марионета

МК News - 14.03.2018

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, соопшти СДСМ.

Прес-конференција на Мицкоски во 19 часот

МК News - 14.03.2018

Од ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека претседателот на партијата Христијан Мицкоски ќе одржи прес-конференција. Според најавата, прес конференцијата ќе се одржи во партиското седиште во 19 ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

МК News - 14.03.2018

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не понесат нас, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и додаде дека договорот на СДСМ и ДУИ да се изгласа овој закон ...

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Вечер Прес - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски: Поднесуваме кривична против Талат, законот не го признаваме (видео)

Република - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски и Заев немале средба кај Џафери

Вечер Прес - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ немале средба со Талат Џафери. Пратеничките групи во Собранието на Република Македонија, пред почетокот на седницата за законот за употреба на јазиците, одржале координативни средби на ...

ВМРО-ДПМНЕ нема да го признае законот и најави кривична за Џафери

Фактор - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес - конференција изјави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. Тој рече дека денеска имавме флагрантно кршење на Уставот.

Мицкоски: Законот се носи на денот кога почна конфликтот во 2001 година

Либертас - 14.03.2018

За последен пат повикувам за разум, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски. Од мнозинството одговараат: Доста е, девет месеци трае дебатата за законот за употреба на јазиците. Се множат индивидуални повици за ...

Заев и Мицкоски се во Собранието, ќе има ли договор за законот за јазиците?

Точка - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се во Собранието, каде што во 13 часот е закажана седница за законот за јазиците. Како што дознаваме, Заев и Мицкоски имале одвоени координативни состаноци со пратеничките групи.

Мицкоски со реакција за Законот за јазиците: Ова е понижување не само на фелата туку на целокупната нација

Фактор - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку соопштение остро реагираше за Законот за јазиците, кој ќе се најде пред пратениците. Мицкоски од вчера е на терен на турнеја низ Македонија за да го слушне гласот на народот.

Собранието во 13 часот ќе расправа за законот за јазиците, Мицкоски повикува „на разум“

Мета - 14.03.2018

Претседателот на Собранието, Талат Џафери за денеска во 13 часот ја закажа седницата на која како точка на дневен ред е третото читање за законот за употреба на јазиците за кој опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесе 36.000 амандмани.

Мицкоски: Македонија ја снајде цунамито Заев

Точка - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017 година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0 отсто.

Мицкоски ја прекинал теренската турнеја поради итноста во Собранието

Фактор - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја прекинал теренската турнеја која пред некој ден ја започна за посета на граѓаните и се вратил во Скопје поради итноста во Собранието и најавите дека Законот за употреба на јазиците ќе се донесе без ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и Собранието

Мета - 14.03.2018

Сè она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со законот за употребата на јазиците туку единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и обид за блокада на европската ...

Мицкоски: Противуставниот закон за јазици има за цел да атакува врз соживотот на граѓаните и донесе немир

Република - 14.03.2018

Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, на парламентарна седница се става на дневен ред овој противуставен неприменлив закон за употреба на јазиците, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера на средбата со жителите во ...

Заев и Мицкоски во Собрание, ќе има ли договор за законот за јазиците?

Вечер Прес - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се во Собранието каде што за во 13 часот е закажана седница за законот за јазиците. Како што дознаваме, Заев и Мицкоски имале одвоени координативни состаноци со пратеничките групи.

Предмалку се огласија од ВМРО ДПМНЕ по изгласувањето на Законот за јазици – од таму ги најавија чекор кој никој не го ...

Sky - 14.03.2018

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само негова марионета

Тера - 14.03.2018

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата

Вечер Прес - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

Локално - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните

Република - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на граѓаните

Вечер Прес - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

Мицкоски за однесувањето на Груевски: Во состојба на емоција се случува реакција

Фактор - 14.03.2018

„Во состојба на емоција се случува реакција“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го оправда однесување на пратеникот и екс-лидер, Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Заев и Мицкоски во Собрание по договор за законот за јазиците, пред Собрание протест

Локално - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се во Собранието каде што за во 13 часот е закажана седница за законот за јазиците. Претседателот на СДСМ Заев и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски треба да оствварат и средба ...

ВМРО – ДПМНЕ демантира: Немаше средба меѓу Мицкоски, Заев и Џафери во Собрание

Република - 14.03.2018

По информациите кои ги објавија домашните медиуми дека денеска во Собранието имало средба помеѓу политичките лидери Зоран Заев и Христијан Мицковски со претседателот на Собранието Талат Џафери, од ВМРО – ДПМНЕ ги демантираат овие наводи.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

МК News - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

ВМРО-ДПМНЕ не го признава Законот за јазици, ќе поднесе и кривична против Џафери

iPortal - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес конференција најави дека ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе претставка пред Уставниот суд за денеска донесениот Закон за употреба на јазиците. -Денес имаме флагрантно кршење на Уставот.

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Точка - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради флагрантно кршење на Уставот и законите, најави вечерва на прес-конференција лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагирајќи на усвојувањето на ...

Мицкоски: Не сум се сретнал ниту со Џафери, ниту со Заев! ВМРО-ДПМНЕ е против сценариото на СДСМ и ДУИ

Поглед - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се обидуваат да ги блокираат реформите и работата на Собранието

Точка - 14.03.2018

Сето она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

Собранието во 13 часот ќе расправа за законот за јазиците, Мицкоски повикува „на разум“

Либертас - 14.03.2018

Претседателот на Собранието, Талат Џафери за денеска во 13 часот ја закажа седницата на која како точка на дневен ред е третото читање за законот за употреба на јазиците за кој опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднесе 36.000 амандмани.

Вечерва СДСМ со моќна порака до ВМРО ДПМНЕ – Еве што им соопштија по тешкиот инцидент во Собранието

Sky - 14.03.2018

Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби. Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на ...

Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува волјата на граѓаните

Sky - 14.03.2018

Денес власта и парламентарното мнозинство прават атака врз демократијата, ја поништуваат волјата на граѓаните, пишува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук-профил.

Мицкоски: Не се договарам со Џафери и Заев, власта прави атак врз демократијата

Мета - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил.

Заев не открива што ќе се случува со законот за јазиците - Мицкоски: Во Собранието се спрема настан што не ја почитува ...

Точка - 14.03.2018

Премиерот Зоран Заев, по кординацијата со пратениците од СДСМ, одби да одговри на прашањето од новинарите што се договориле за законот за јазиците. Заев два и пол часа беше во Собранието на координација со пратениците од неговата партија.

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството и да ги надмине политиките на поделби

Локално - 14.03.2018

Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија. Блокирањето на работата на Собранието не може да донесе ништо друго освен ...

Се огласи СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

Вечер Прес - 14.03.2018

Од 35 илјади, речиси 33 илјади амандмани се однесуваат само на казнените одредби, докажуваат дека поднесените амандмани на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието, се огласија од СДСМ со соопштение по тензиите во ...

Мицкоски: Власта и парламентарното мнозинство прават атак врз демократијата

МК News - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски: Не се договарам со Џафери и Заев, власта прави атак врз демократијата

Локално - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил.

ВО ЖИВО: Прес-конференција на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

Либертас - 14.03.2018

Следете ја во живо прес-конференцијата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Видео: Радио Слободна ...

Мицкоски: Не се договарам со Џафери и Заев, власта прави атак врз демократијата

Либертас - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот „Фејсбук“ профил.

Мицкоски: Македонија ја снајде цунамито Заев

Sky - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017 година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0 отсто.

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само ...

Либертас - 14.03.2018

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија“, реагираат ...

СДСМ: Нова епизода на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски од лажниот патриотизам

Фактор - 14.03.2018

Владејачката партија ги отфрла обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за насилно носење на Законот за употреба на јазиците и тврдат дека ваквата состојба ја користат за да предизвикаат нови блокади на системот промовирајќи лажен патриотизам.

Мицкоски: Македонија ја снајде цунами „Заев“

Вечер Прес - 14.03.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Струмица порача дека Македонија е единствената држава во Европа каде што економијата во 2017-тата година е во стагнација. „Не можеме да кажеме раст, велиме во стагнација бидејќи е 0%.

Мицкоски ја прекинува теренската агенда и се враќа во Скопје поради донесувањето на неуставниот Закон за јазици

Република - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одлучил да ја прекине денешната теренска агенда на посети на населени места и средби со граѓани поради сериозноста околу носењето на неуставниот закон за јазици кое го најавува парламентарното ...

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, тие служат само за блокада на Собранието

еМагазин - 14.03.2018

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, се вели во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицковски ги блокираат реформите и работата на Собранието

iPortal - 14.03.2018

Се она што го прават Христијан Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и ...

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само ...

iPortal - 14.03.2018

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

За СДСМ инцидентите се обид за блокада, една партија бара Иванов да прогласи вонредна состојба

Фактор - 14.03.2018

Денешните случувања во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евроатлантската перспектива на Македонија, реагираа од СДСМ.

Се огласи СДСМ по повод денешните случувања во Собранието: Груевски не може да избега од одговорноста за криминалот

Sky - 14.03.2018

-Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, се вели во ...

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

еМагазин - 14.03.2018

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, откако Собранието попладнето без амандманска расправа го донесе Законот за употреба ...

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието...

Н.Македонија - 14.03.2018

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад ...

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството...

Н.Македонија - 14.03.2018

СДСМ: Време е ВМРО-ДПМНЕ да му сврти грб на насилството Фактот што ВМРО-ДПМНЕ претходно го прифати Законот за употреба на јазиците, којшто денес го оспорува, е доказ за лицемерието и за лажниот патриотизам на опозициската партија, стои во ...

Мицкоски: Законот за јазици ќе влијае врз соживотот на граѓаните...

Н.Македонија - 14.03.2018

Мицкоски: Законот за јазици ќе влијае врз соживотот на граѓаните Лидерот на опозициската партија ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека законот за јазиците се става на дневен ред токму на денот кога почна воениот конфликт во Тетово.

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери...

Н.Македонија - 14.03.2018

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски, откако Собранието ...

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери и нема да го признае Законот за јазици

AKO - 14.03.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека неговата партија не го признава Законот за јазици. Тој најави дека ќе поднесат кривична пријава за кршење на Деловникот против претседателот на Собрание, Талат Џафери, а кога ќе излезе ...

Мицкоски: Законот за јазици се стави на дневен ред на денот на започнување на воениот конфликт во 2001 година

AKO - 14.03.2018

Ова , вчера , при посетата на Конче, го изјави лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, критикувајќи дека Законот за јазици е противуставен: ,,Токму денот кога отпочна воениот конфлит во Тетово, а тоа е утрешниот ден(денеска 14.03) на ...

СДСМ:Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ ја блокираат европската перспектива на државата

AKO - 14.03.2018

Она што го прават Христијан Мицковски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија. Единствено станува збор за обид за блокадата на Собранието, блокада на реформскиот процес и обид ...

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ ќе се спротистави на атакот врз демократијата од власта

AKO - 14.03.2018

Во животот немам ниту една концесија, немам склучено ниту еден задкулисен договор, затоа што сум човек со чист образ и чест. Околу шпекулациите кои произлегоа, немав никаква средба ниту со Талат Џафери, ниту пак со Зоран Заев.

Мицкоски од Вељуса: Минуваат 10 месеци на понижувања, урнисување на претходно изграденото

Канал5 - 13.03.2018

Поминаа 10 месеци на понижувања, омаловажувања урнисување на сето она што било создавано, рече претседателот на ВМРО – ДПМНЕ во Вељуса. Урнисување на се што е изградено не само во оние 11 години додека беше ВМРО-ДПМНЕ на власт, туку на сето она што ...

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Канал5 - 13.03.2018

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат. Ништо не се работи, ниту создава.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Телма - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

Канал5 - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

24 Вести - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

Мицкоски повикува да се избегнат лоши сценарија утре во Собранието

Фокус - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, повика на разум кај пратениците од парламентарното мнозинство во очи на утрешната седница на која се очекува гласање за Законот за употреба на јазиците.

Ќе бидеме во собрание за Законот за јазици, власта да не го нарушува имиџот на Македонија, вели Мицкоски

Сакам да кажам - 13.03.2018

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ утре ќе се појават во пратеничките клупи на закажаната собраниска седница за расправа за Законот за употреба на јазиците. Ова го најави лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, но не прецизираше како ќе ...

Утре нова шанса за Законот за јазиците

Телма - 13.03.2018

Законот за јазиците добива уште една шанса: утре повторно ќе се најде на дневен ред. Така се договориле спикерот Талат Џафери, тројцата потпретседатели на Собранието и координаторите на пратеничките групи на СДСМ, ДУИ и БЕСА.

Мицкоски: За последен пат повикувам за разум

Канал5 - 13.03.2018

За утре во 13 часот е закажана собраниска седница за Законот з аупотреба на јазиците . Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ , Христијан Мицкоски најави дека пратениците од ВМРО - ДПМНЕ ќе присуствуваат на седницата, но бара да преовладее разумот и да се почитува ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици и бара амандманска расправа

ТВ21 - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за Законот за јазици

Алсат-М - 13.03.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска изјави дека пратениците од неговата партија ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе Законот за јазици.

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

Макфакс - 13.03.2018

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата. „Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното ...

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, тој самостојно си ја води партијата

МКД - 13.03.2018

Со Христијан Мицкоски ретко се гледам, тој самостојно си ја води партијата, вели поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во изјава пред Основниот суд Скопје 1. Груевски додаде дека тоа е ново раководство на кое треба да му се остави време да ...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на седницата за законот за јазици и бара амандманска расправа

МКД - 13.03.2018

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на утрешната седница на Собранието, на која треба да се донесе законот за јазици, но лидерот на партијата бара разгледување на нивните амандмани и отворање на амандманска расправа.

(ВИДЕО) Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, тој самостојно ја води партијата

А1 On - 13.03.2018

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.