TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ: СДСМ е решена изборите да се случат на 11 декември

Канал5 - 25.09.2016

Сите делувања на ВМРО-ДПМНЕ се во насока на минирање на изборите закажани за 11 декември. И токму затоа претседателот на СДСМ Зоран Заев упати писмо до амбасадорите во кое укажува на намерите на ВМРО-ДПМНЕ за саботирање на претстојните избори, стои ...

СДСМ: Ние сме за избори на 11 декември, власта ги минира

Фокус - 24.09.2016

-Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ. Токму затоа паниката кај ВМРО-ДПМНЕ и Груевски од соочување со граѓаните ...

СДСМ: Паниката на Груевски од соочување со одговорноста станува се поочигледна

А1 On - 24.09.2016

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ. Токму затоа паниката кај ВМРО-ДПМНЕ и Груевски од соочување со граѓаните ...

СДСМ: Паниката на Груевски од соочување со одговорноста станува се поочигледна

Стандард - 24.09.2016

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ, соопштија денеска од СДСМ.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника и сака да ги минира изборите закажани за 11 декември

МКД - 24.09.2016

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ, соопшти СДСМ. „Токму затоа паниката кај ВМРО-ДПМНЕ и Груевски од соочување ...

Ѓорчев: СЈО работи со една цел, двојазична Македонија и помалку од 62 пратеника на ВМРО-ДПМНЕ по изборите

Нетпрес - 24.09.2016

Ова на вчерашната седница на Комисијата за политички систем го истакна претседателот на истата Влатко Ѓорчев. -За стабилноста и иднината на македонската држава важно е ВМРО-ДПМНЕ да има 62 пратеници.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника, но ние не отстапуваме од избори на 11 декември

Репортер - 24.09.2016

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ, одговараат од опозициската СДСМ на реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за писмото кое ...

Ѓорчев: СЈО ќе работи со една цел, помалку од 62 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ за полесен пат за двојазичност

Сител - 24.09.2016

Сето она што наредниве неколку месеци треба да го работи СЈО, може да доведе само до еден единствен исход, тоа може да значи ВМРО-ДПМНЕ да има помалку од 62 пратеници. Единствената мистерија на претстојните парламентарни избори е дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ...

Ѓорчев: СЈО ќе работи со една цел, помалку од 62 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ за полесен пат за двојазичност на Македонија

Курир - 24.09.2016

Сето она што наредниве неколку месеци треба да го работи СЈО, може да доведе само до еден единствен исход, тоа може да значи ВМРО-ДПМНЕ да има помалку од 62 пратеници. Единствената мистерија на претстојните парламентарни избори е дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ...

СДСМ е решен изборите да се случат на 11 декември

+инфо - 24.09.2016

Паниката на Груевски од соочување со одговорноста е се поочигледна, смета СДСМ. Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ...

СДСМ – Решени сме изборите да се случат на 11 декември

Р.С.Европа - 24.09.2016

Сите делувања на ВМРО-ДПМНЕ се во насока на минирање на изборите закажани за 11 декември. И токму затоа претседателот на СДСМ Зоран Заев упати писмо до амбасадорите во кое укажува на намерите на ВМРО-ДПМНЕ за саботирање на претстојните избори, стои ...

СДСМ: СДСМ е решена изборите да се случат на 11 декември

еМагазин - 24.09.2016

Сите делувања на ВМРО-ДПМНЕ се во насока на минирање на изборите закажани за 11 декември. И токму затоа претседателот на СДСМ Зоран Заев упати писмо до амбасадорите во кое укажува на намерите на ВМРО-ДПМНЕ за саботирање на претстојните избори, стои ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника, но СДСМ не отстапува од избори на 11 декември

Мета - 24.09.2016

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ, одговараат од опозициската СДСМ на реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за писмото кое ...

СДСМ пак кука: Ние сакаме избори на 11 декември, ВМРО-ДПМНЕ не сака?!

Вечер Прес - 24.09.2016

Сите делувања на ВМРО-ДПМНЕ се во насока на минирање на изборите закажани за 11 декември. И токму затоа претседателот на СДСМ Зоран Заев упати писмо до амбасадорите во кое укажува на намерите на ВМРО-ДПМНЕ за саботирање на претстојните избори, стои ...

Ѓорчев: СЈО ќе работи со една цел, помалку од 62 пратеници за ВМРО-ДПМНЕ за полесен пат за двојазичност на Македонија

Пулс24 - 24.09.2016

Сето она што наредниве неколку месеци треба да го работи СЈО, може да доведе само до еден единствен исход, тоа може да значи ВМРО-ДПМНЕ да има помалку од 62 пратеници. Единствената мистерија на претстојните парламентарни избори е дали ВМРО-ДПМНЕ ќе ...

СДСМ е решен изборите да се случат на 11 декември

Бриф - 24.09.2016

Соопштение на СДСМ: Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ.

ОК ВМРО-ДПМНЕ: Општина Куманово доцни со планови за плати на наставниците (видео)

Кумановски м. - 24.09.2016

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Куманово денеска на прес конференција упати обвинувања до локалната власт за неисполнување на обврската да достават соодветни планови и пресметки за да се обезбедат плати за вработените во образовниот систем.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника, но СДСМ не отстапува од избори на 11 декември

Либертас - 24.09.2016

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ, одговараат од опозициската СДСМ на реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ за писмото кое ...

СДСМ: Паниката на Груевски од соочување со одговорноста станува се поочигледна

Локално - 24.09.2016

Информациите за промена на расположението кај граѓаните кои од ден на ден се повеќе се противат на погубните политики на обвинетиот Никола Груевски допираат и до ВМРО-ДПМНЕ. Токму затоа паниката кај ВМРО-ДПМНЕ и Груевски од соочување со граѓаните ...

УМС нс ВМРО-ДПМНЕ задоволна од ставање во собраниска процедура на законот за вработување на 100-те најдобри студенти

Сител - 23.09.2016

Развојот на образованието и градењето на Република Македонија како земја базирана на знаење, наука, информатички технологии и иновации е цврста стратешка определба во политиките на ВМРО-ДПМНЕ. Силна држава е држава со образована младина.

(ВИДЕО) Шекеринска: Како е возможно во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ да има само четворица вработени?

Репортер - 23.09.2016

Одговори на новинарски прашања на Радмила Шекеринска, Заменик претседателка на СДСМ: П1: Ако може ваш коментар околу скандалозното интервју со специјалната обвинителка Катица Јанева на МТВ1? Во кој поглед мислите скандалозно, потполно се согласувам ...

СИТЕЛ: УМС нс ВМРО-ДПМНЕ задоволна од ставање во собраниска процедура на законот за вработување на 100-те најдобри ...

Press24 - 23.09.2016

Развојот на образованието и градењето на Република Македонија како земја базирана на знаење, наука, информатички технологии и иновации е цврста стратешка определба во политиките на ВМРО-ДПМНЕ. Силна држава е држава со образована младина.

ВИДЕО: Опозициските експерти признаваат – ги загубивме изборите во декември

Курир - 23.09.2016

И меѓу опозициските експерти веќе нема дилема. Изборите на 11 декември ќе донесат нов пораз за Зоран Заев и СДСМ. Дел од нив, вчера во емисијата Топ Тема на Телма не го криеја скептицизмот дека целата акција на СДСМ не ја чека фијаско оваа зима.

(ВИДЕО) Шекеринска: Како е возможно во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ да има само четворица вработени?

А1 On - 23.09.2016

Ако може ваш коментар околу скандалозното интервју со специјалната обвинителка Катица Јанева на МТВ1? Во кој поглед мислите скандалозно, потполно се согласувам со вас, во однос на тоа дека македонската национална телевизија е швајцарско сирење во ...

(ВИДЕО) Шекеринска: Како е возможно во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ да има само четворица вработени?

Локално - 23.09.2016

Ако може ваш коментар околу скандалозното интервју со специјалната обвинителка Катица Јанева на МТВ1? Во кој поглед мислите скандалозно, потполно се согласувам со вас, во однос на тоа дека македонската национална телевизија е швајцарско сирење во ...

ВИДЕО: Опозициските експерти признаваат: Ги загубивме изборите во декември

Пулс24 - 23.09.2016

И меѓу опозициските експерти веќе нема дилема. Изборите на 11 декември ќе донесат нов пораз за Зоран Заев и СДСМ. Дел од нив, вчера во емисијата Топ Тема на Телма не го криеја скептицизмот дека целата акција на СДСМ не ја чека фијаско оваа зима.

(ВИДЕО) Шекеринска: Како е возможно во белата палата на ВМРО-ДПМНЕ да има само четворица вработени?

Либертас - 23.09.2016

Одговори на новинарски прашања на Радмила Шекеринска, Заменик претседателка на СДСМ: П1: Ако може ваш коментар околу скандалозното интервју со специјалната обвинителка Катица Јанева на МТВ1? Во кој поглед мислите скандалозно, потполно се согласувам ...

ЃОРЧЕВ: Тука сме и гледаме што правите - Федерализација по секоја цена!

Вечер Прес - 23.09.2016

Важно е за иднината и стабилноста на Макеоднија, ВМРО да има 62 пратеници. Јасно е дека ако има помалку СДСМ ќе проба со сценариото за коалиција со ДУИ и ДПА и ќе испорача барање за двојазичност и федерализација, на нов Рамковен договор – надграден ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е алергична на граѓани кои бараат правда

Репортер - 22.09.2016

Во недостаток од вистински решенија за проблемите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ преку своите курири, во секое граѓанско самоорганизирање гледа наводни „акции“ и „нарачки“ на СДСМ. Протестот на родителите и децата од улицата „Тихомир Милошевски“ во Скопје ...

СДСМ: Наместо да се грижи за безбедноста во сообраќајот, ВМРО-ДПМНЕ преку Курир злоупотребува деца и семејни трагедии

А1 On - 22.09.2016

Во недостаток од вистински решенија за проблемите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ преку своите курири, во секое граѓанско самоорганизирање гледа наводни „акции“ и „нарачки“ на СДСМ. Протестот на родителите и децата од улицата „Тихомир Милошевски“ во Скопје ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се алергични на граѓани кои бараат правда

Стандард - 22.09.2016

„Во недостаток од вистински решенија за проблемите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ преку своите курири, во секое граѓанско самоорганизирање гледа наводни „акции“ и „нарачки“ на СДСМ. Протестот на родителите и децата од улицата „Тихомир Милошевски“ во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е алергична на граѓани кои бараат правда

+инфо - 22.09.2016

Во недостаток од вистински решенија за проблемите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ во секое граѓанско самоорганизирање ја гледа СДСМ, реагира опозицијата. Во недостаток од вистински решенија за проблемите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ преку своите курири, во ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е алергична на граѓани кои бараат правда

Либертас - 22.09.2016

Во недостаток од вистински решенија за проблемите на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ преку своите курири, во секое граѓанско самоорганизирање гледа наводни „акции“ и „нарачки“ на СДСМ. Протестот на родителите и децата од улицата „Тихомир Милошевски“ во Скопје ...

УМС на ВМРО ДПМНЕ: Силна држава е држава со образована младина

Канал5 - 19.09.2016

Развојот на образованието и градењето на државата како земја базирана на знаење, наука ои информатички технологии и иновации е цврста стратешка определба во политиките на ВМРО ДПМНЕ - изјавија денеска од Унијата на младите сили на ВМРО ...

Груевски ќе објави проекти од областа на спортот

Сител - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе има свое обраќање, при што ќе објави проекти од областа на спортот. Настанот ќе се одржи во хотел Мериот во 13:30 ...

ВО ЖИВО: Груевски ќе објави проекти од областа на спортот

Нетпрес - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе има свое обраќање, при што ќе објави проекти од областа на спортот. Настанот ќе се одржи во хотел Мериот во 13:30 ...

ВО ЖИВО: Груевски ќе објави проекти од областа на спортот

Курир - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе има свое обраќање, при што ќе објави проекти од областа на спортот. Настанот ќе се одржи во хотел Мериот во 13:30 ...

ВО ЖИВО: Груевски ќе објави проекти од областа на спортот

Сител - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе има свое обраќање, при што ќе објави проекти од областа на ...

ВО ЖИВО: Груевски промовира нови мерки во спортот

Нетпрес - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска на своето обраќање објавува проекти од областа на ...

Груевски: Зад нас се 10 години интензивна градба во спортот како никогаш до сега

Press24 - 19.09.2016

Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска промовира нови мерки за спортистите во Македонија. - Овие 20 години она што се памети се спортските објекти градени во време на ВМРО-ДПМНЕ, за разлика од претходно, кога беше запуштено и не се вложуваше ...

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ промовира нови мерки од областа на спортот

Press24 - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе има свое обраќање, при што ќе објави проекти од областа на спортот. Настанот ќе се одржи во хотел Мериот, а се очекува да започне во секој ...

Груевски денеска ќе објави нов проект

Press24 - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе има свое обраќање, при што ќе објави проекти од областа на спортот. Настанот ќе се одржи во хотел Мериот во 13:30 ...

ОБНОВЕНО СДСМ добива повеќе време на телевизиите, ама Владата добива уште повеќе

+инфо - 19.09.2016

Информирањето за активностите на Владата, на државната управа и на јавните претпријатија е неспоредливо поголемо од она посветено на СДСМ. Ако на времето кое телевизиите го одвоиле за владејачката партија се додаде и информирањето за активностите на ...

ВО ЖИВО: Груевски ќе објави проекти од областа на спортот

Република - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски ќе има обраќање, во кое ќе објави проекти од областа на спортот. Настанот ќе се одржи во хотел ...

ВО ЖИВО: Груевски ќе објави проекти од областа на спортот

Lider - 19.09.2016

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска ќе има свое обраќање, при што ќе објави проекти од областа на ...