TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Осум авиони го пребаруваат Индискиот океан барајќи остатоци од малезискиот Боингот

Канал5 - 23.03.2014

Осум авиони денеска се приклучија во потрагата по наводните остатоците од малезискиот Боинг на јужниот коридор од Индискиот океан. Два кинески авиона слетале во Пет, два авиона се испратени и од ...

Дали дрвена палета ќе ја однесе потрагата до малезискиот авион?

Deutsche Welle - 23.03.2014

Малезија денеска информира дека добила нови сателитски снимки, овојпат од Франција, кои покажуваат објекти како пловат во водата во главната област во Индинскиот Океан во која се бара исчезнатиот ...

Нови сателитски снимки со остатоци од летот MH370

24 Вести - 23.03.2014

Малезиските власти соопштија дека добиле нови сателитски снимки, овој пат од Франција, со наводни остатоци од летот MH370. Ова е трет сет сателитски снимки со наводни остатоци од авионот на Mалезија ...

Нови сателитски снимки од можни остатоци на малезискиот „Боинг“

Телма - 23.03.2014

Малезиските власти добиле нови сателитски снимки, овојпат од Франција, кои откриваат некакви остатоци во Индискиот Океан кои се можеби од исчезнатиот малезиски Боинг 777 кој исчезна на 8 март со 239 ...

Нова мистерија за малезискиот авион - која е жената со која разговарал пилотот пред полетување?

Press24 - 23.03.2014

Во медиумите деновиве се појавија голем број теории за малезискиот авион од кој нема ни трага, а сега се појави и нова мистерија која отвори многу нови прашања околу исчезнувањето на авионот.

Нова надеж во потрагата по малезискиот авион

Нова ТВ - 23.03.2014

Денеска се засилува потрагата по исчезнатиот малезиски Боинг 777 под контрола на австралиските власти.Девет авиони ќе летаат над јужниот дел на Инискиот океан.

Француски сателит откри непознати објекти во областа на потрага по исчезнатиот авион

Макфакс - 23.03.2014

Француски сателит открил неидентификувани објекти како плута на површината на водата во јужниот дел од Индискиот Океан, за кој експертите сметаат дека е можно да е остаток од исчезнатиот малезиски ...

Австралиски авион забележал голем број мали предмети во океанот, прилично блиску еден до друг (ВИДЕО)

МКД - 23.03.2014

Австралиски авион вчера забележал нови предмети, меѓу кои и дрвени палети, за време на потрагата по исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс на летот MХ370, соопшти австралискиот премиер Тони Абот, ...

ИСКРА НАДЕЖ: Французи снимија можни делови од „боингот“

Телеграф - 23.03.2014

Досега е откриено парче дрво, покрај кое плутало нешто што личело на појаси и би можело да посочи кон делови на авионот И француските сателити снимија објекти кои би можеле да бидат делови од ...

ИСЧЕЗНАТ БОИНГ: Која е мистериозната жена со која разговарал пилотот?

Телеграф - 23.03.2014

Непосредно пред да полета авионот, пилотот добил повик од жена која при-пеј картичката за мобилен телефон ја купила со лажен идентитет Полицијата на Малезија ги истражува сите можни траги кои можат ...

Австралискиот премиер упати нова надеж во потрагата по малезискиот авион

Press24 - 23.03.2014

Денеска се засилува потрагата по исчезнатиот малезиски авион под контрола на австралиските власти. Девет авиони ќе летаат над јужниот дел на Инискиот океан. Потрагата ќе се прави преку радари.

Исплатени 80 милиони евра отштета за исчезнатиот малезиски авион

Нетпрес - 23.03.2014

Осигурителните компании исплатија 67 милиони фунти (80 милиони евра) отштета за исчезнатите во авионот на малезиската компанија „Малезијан ерлајнс“ иако мистерија и понатаму ја следи судбината на 239 ...

ВИДЕО: Како од пеколот- вака изгледа местото на кое се трага по исчезнатиот авион

Press24 - 23.03.2014

Јужниот дел на Индискиот океан е местото на кое се трага исчезнатиот малезиски авион, ова место е едно од навознемирувачките места ан светот.Многу малку луѓе живееат тука, а временските услови се ...

Австралија: Расте надежта за пронаоѓање на исчезнатиот авион

Кајгана - 23.03.2014

Австралискиот премиер Тони Абот изјави дека растат надежите во потрагата по исчезнатиот малезиски авион, откако кинеските сателити открија можни остатоци во јужниот дел од Индискиот Океан.

Фетел: Е, сега е веќе сосема поинаку!

Авто Плус - 23.03.2014

Светскиот шампион во F1, Себастијан Фетел е на мислење дека неговиот тим во моментов е во фаза кога полека ги донесува работите на свое место, и збиднувањата од првата трка и ужасните предсезонски ...

Забележани нова тура можни остатоци од авионот, Малезија вели – може да се тие

МКД - 23.03.2014

Франција денес ѝ дала на Малезија сателитски снимки со последната рунда „потенцијални предмети“ што може да бидат остатоци од авионот на Малезија ерлајнс на летот 370, овој пат „во близина на јужниот ...

ПОТРАГА ПО БОИНГОТ: Како изгледа местото каде што се бараат остатоците (ВИДЕО)

Телеграф - 23.03.2014

Според последните информации, француски сателит на подрачјето на Индијскиот океан снимил предмети кои би можеле да бидат делови од авионот Јужниот дел на Индискиот океан, каде што во моментов неколку ...

Осигурителните компании платија отштета за мистериозниот лет на „Малезија ерлајнс“

еМагазин - 23.03.2014

Осигурителните компании исплатија 80 милиони евра отштета за исчезнатите во авионот на малезиската компанија „Малезијан ерлајнс“ иако судбината на 239 патници на Боингот 777 се уште е непозната.

Австралија внесува нова надеж во потрагата по Боингот 777

Локално - 23.03.2014

Денеска се засилува потрагата по исчезнатиот малезиски Боинг 777 под контрола на австралиските власти.Девет авиони ќе летаат над јужниот дел на Инискиот океан.

Откриени предмети кои може да се од исчезнатиот авион

Локално - 23.03.2014

Можеби е откриена првата трага од исчезнатиот малезиски авион. Во оддалечен дел на Индискиот Океан биле забележани како пливаат остатоци од дрвени палети.

Нови сателитски снимки дваат насоки за трагање по малезискиот авион-фантом

Локално - 23.03.2014

Властите во Малезија објавија дека добиле нови сателитски снимки од Франција , на кои можеби се гледаат остатоци од исчезнатиот авион во Индискиот Океан , објави ББС .

Австралија: Растат надежите за пронаоѓање на исчезнатиот авион

Тера - 23.03.2014

Австралискиот премиер Тони Абот, изјави во неделата дека растат надежите во потрагата по исчезнатиот малезиски авион, откако кинеските сателити открија можни остатоци во јужниот дел од Индискиот ...

Нова мистерија за малезискиот авион – која е жената со која разговарал пилотот пред полетување?

Денешен - 23.03.2014

Во медиумите деновиве се појавија голем број теории за малезискиот авион од кој нема ни трага, а сега се појави и нова мистерија која отвори многу нови прашања околу исчезнувањето на авионот.

Исплатени 80 милиони евра отштета за исчезнатиот малезиски авион

Република - 23.03.2014

Осигурителните компании исплатија 67 милиони фунти (80 милиони евра) отштета за исчезнатите во авионот на малезиската компанија „Малезијан ерлајнс“ иако мистерија и понатаму ја следи судбината на 239 ...

Кинески сателит воочил можни остатоци од малезискиот авион

Телма - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Сомнителниот предмет, регистриран од кинескиот сателит, плови на ...

Малезија бара помош од Пентагон за подводно трагање по изчезнатиот авион

Алсат-М - 22.03.2014

Пентагон соопшти денеска дека го разгледува барањето на малезискиот министер за одбрана, кој побара од САД опрема за подводно трагање што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион.

Кина има нови снимки со можни остатоци од малезискиот авион

Утрински - 22.03.2014

Кина има нови сателитски снимки, кои би можеле да се поврзат со исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, објави денеска малезискиот министер за транспорт Хишамудин Хусеин.

Кинески сателит воочил можни остатоците од исчезнатиот малезиски авион

24 Вести - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Сомнителниот предмет, регистриран од кинескиот сателит, плови на ...

Кина има снимки од можни остатоци од малезискиот авион

Алсат-М - 22.03.2014

Малезискиот министер за транспорт Хишамуд Хусеин денеска изјави дека Кина има нови сателитски снимки кои би можеле да се поврзат со исчезнатиот авион „Малезија ерлајнс“.

Малезија бара помош од Пентагон за подводно трагање по изчезнатиот авион

24 Вести - 22.03.2014

Пентагон соопшти денеска дека го разгледува барањето на малезискиот министер за одбрана, кој побара од САД опрема за подводно трагање што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион.

Кина има нови снимки со можни остатоци од малезискиот авион

Deutsche Welle - 22.03.2014

Кина има нови сателитски снимки, кои би можеле да се поврзат со исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, објави денеска малезискиот министер за транспорт Хишамудин Хусеин.

Кинески сателит ги лоцирал остатоците од малезискиот Боинг ?

Канал5 - 22.03.2014

Кинески сателит во јужниот дел од Индискиот океан лоцирал голем предмет кој пловеле, објект кој може да биде остаток од малезискиот боинг . Малезискиот авион пред две седмици исчезна од воздушниот ...

Кина на чекор до авионот-крај на мистеријата или лажна тревога?

Канал5 - 22.03.2014

Крај на мистеријата или нова лажна тревога? Кина соопшти дека нејзините сателити лоцирале предмети, кои можеби се остатоци од исчезнатиот авион. Според малезиските власти, кои ја пренесоа ...

Нови сателитски снимки со наводни остатоци од малезискиот авион

24 Вести - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Предметот се наоѓа во јужниот коридор, по кој најверојатно се ...

Кина регистрирала нови снимки со можни остатоци од исчезнатиот авион

Кајгана - 22.03.2014

Кинеските сателити забележале нов објект во јужниот дел на Индискиот Океан кој би можел да биде остаток од малезискиот авион што на осми март исчезна со 239 патници и по кој трагаат спасувачки екипи ...

Што ќе прави СиЕнЕн ако никогаш не го најдат авионот?

Оff.net - 22.03.2014

Процената е дека СиЕнЕн со покривањето на исчезнувањето на авионот ги претвори вестите во теле-новела. Тука најголем проблем е што драмата на СиЕнЕн може и да не добие завршеток, ако не го откријат ...

Абот - Во скоро време може да се разјасни мистеријата со исчезнатиот авион

Inpress - 23.03.2014

Сиднеј, 23. март 2014 (ИНПРЕС) Премиерот на Австралија Тони Абот изрази надеж дека во скоро време може да се разјасни што се случило со патничкиот авион на малезиската авиокомпанија, пренесе АФП.

Ф1: „Подобри сме од очекувањата“, вели Фетел

Телеграф - 22.03.2014

Четирикратниот светски шампион Себастијан Фетел смета дека неговиот тим Ред бул е „подобар од очекувањата“ пред пристигнувањето во Малезија за трката во Куала Лумпур следната недела Фетел не ја ...

Кинески сателит снимил можни останки од „Боингот 777“

МРТ - 22.03.2014

„Штотуку ја примив веста дека кинескиот амбасадор добил сателитска снимка на пловечкиот објект на јужниот коридор и Кинезите ќе испратат бродови тоа да го проверат, рече тој“ - Хишамудин Хусеин, ...

Кинески сателит забележал можни остатоци од малезискиот авион, Кина испратила бродови на местото (ФОТО)

МКД - 22.03.2014

Кинески сателити откриле нов предмет во водите на јужниот Индиски Океан, кој може да е дел остатоците од летот МХ370 на Малезија ерлајнс, кој исчезна со 239 патници во авионот.

БОИНГ 777: Малезија бара помош од Пентагон

Телеграф - 22.03.2014

Малезија бара од САД опрема за подводно трагање, што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион, Пентагон го разгледува барањето Пентагон денеска соопшти дека го разгледува барањето ...

Малезија бара помош од Пентагон за подводно трагање по изчезнатиот авион

Сител - 22.03.2014

Пентагон соопшти денеска дека го разгледува барањето на малезискиот министер за одбрана, кој побара од САД опрема за подводно трагање што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион.

Малезија бара помош од Пентагон за подводно трагање по изчезнатиот авион

Алфа - 22.03.2014

Пентагон соопшти денеска дека го разгледува барањето на малезискиот министер за одбрана, кој побара од САД опрема за подводно трагање што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион.

Малезија бара помош од Пентагон за подводно трагање по изчезнатиот авион

Курир - 22.03.2014

Пентагон соопшти денеска дека го разгледува барањето на малезискиот министер за одбрана, кој побара од САД опрема за подводно трагање што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион.

Малезија бара помош од Пентагон за подводно трагање по изчезнатиот авион

+инфо - 22.03.2014

Пентагон соопшти денеска дека го разгледува барањето на малезискиот министер за одбрана, кој побара од САД опрема за подводно трагање што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион.

Кина има нови снимки од исчезнатиот авион

+инфо - 22.03.2014

Кина има нови сателитски снимки, кои би можеле да се поврзат со исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, објави денеска малезискиот министер за транспорт Хишамудин Хусеин.

Мистериозни авионски несреќи низ историјата

Факултети - 22.03.2014

Малезискиот авион сè уште не е пронајден. Оваа вест ја потресе целата планета. Впрочем, уште ја потресува бидејќи мистеријата позади исчезнувањето на патничкиот авион на „Малезија ерлајнс“ станува сè ...

Малезискиот авион: Австралија ветува потрага на неодредено време

Нова ТВ - 22.03.2014

Австралија вети дека потрагата по исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс ќе трае до недоглед и покрај тоа што нема знаци дека има воопшто некакви остатоци во Индискиот Океан.

Поранешен пилот: Малезискиот авион веројатно е киднапиран!

А1 On - 22.03.2014

Малезискиот „Боинг 777“ кој сообраќаше на линијата МН-370 се уште не е пронајден, односно се уште не се достапни црните кутии, кои го регистрираат разговорот во кабината и параметрите на летот, но ...

Кинески сателит воочил можни остатоците од исчезнатиот малезиски авион

Алфа - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски ...

Кина поседува нови слики од можни остатоци на малезискиот Боинг 777

Нова ТВ - 22.03.2014

Кина поседува нови слики од сателитите кои покажуваат предмети кои пловат во јужниот дел во областа каде што се води истрагата, и наскоро ќе испрати бродови за проверка, соопшти министерот за ...

БОИНГ 777: Кинески сателит воочил можни остатоците од исчезнатиот малезиски авион

Телеграф - 22.03.2014

Штотуку ја примив веста дека кинескиот амбасадор добил сателитска снимка на пловечкиот објект на јужниот коридор и Кинезите ќе испратат бродови тоа да го проверат, изјавил Хишамудин Хусеин, малезиски ...

Кина има снимки од можни остатоци од малезискиот авион

Р.С.Европа - 22.03.2014

Малезискиот министер за транспорт Хишамуд Хусеин денеска изјави дека Кина има нови сателитски снимки кои би можеле да се поврзат со исчезнатиот авион „Малезија ерлајнс“.

Кинески сателит забележал остатоци од малезискиот авион

А1 On - 22.03.2014

Кина сателит забележал остатоци кои би можеле да се поврзат со исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“. „Веста што штотуку ја добив е дека кинескиот амбасадор добил снимки од предмети кои пловат на ...

Кинески сателит воочил можни остатоците од исчезнатиот малезиски авион

Сител - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Сомнителниот предмет, регистриран од кинескиот сателит, плови на ...

Малезија бара помош од Пентагон за подводно трагање по изчезнатиот авион

А1 On - 22.03.2014

Пентагон соопшти денеска дека го разгледува барањето на малезискиот министер за одбрана, кој побара од САД опрема за подводно трагање што би помогнало во пронаоѓањето на исчезнатиот малезиски авион.

Пронајден исчезнатиот малезиски авион?

Press24 - 22.03.2014

Во јужниот Индиски Океан кинески сателит воочил голем пловечки објект, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Предметот, регистриран од кинескиот сателит, плови на 120 ...

Патниците од исчезнатиот авион се уште се живи?

Press24 - 22.03.2014

Патниците и членовите на екипажот од исчезнатиот малезиски авион кој исчезна пред точно две недели можеби се уште се живи. Тоа вчера го соопштија австралиските официјални лица кои во четвртокот ...

Кина регистрирала нови снимки со можни остатоци од исчезнатиот авион

Макфакс - 22.03.2014

Кинеските сателити забележале нов објект во јужниот дел на Индискиот Океан кој би можел да биде остаток од малезискиот авион што на осми март исчезна со 239 патници и по кој трагаат спасувачки екипи ...

УПАД КАЈ МАЛЕЗИСКИТЕ ФУНКЦИОНЕРИ: Семејствата на исчезнатите ја бараат вистината!

Телеграф - 22.03.2014

Дошло до кошкање во хотелот „Лидо“, бидејќи некои од роднините на исчезнатите лица тргнале кон малезиските функционери, барајќи да им ја кажат вистината По двенеделно безуспешно барање на исчезнатиот ...

Откриени последните 54 минути на малезискиот авион: Јас токму во овој миг би го киднапирал авионот!

Република - 22.03.2014

Британскиот дневен весни „Телегтаф“ дојде до снимките од разговорот на контролата за летање со кабината на исчезнатиот авион „Боинг 777“. Снимките ги преслушал Стив Ланделс, поранеше пилот на „Бритиш ...

Дали е можно: Официјално лице тврди – патниците од авионот се се уште живи

МК News - 22.03.2014

Џон Јанг кој е дел од дивизијата задолжена за истрага за исчезнатиот авион им даде нова надеж на семејствата на патниците на изчезнатиот боинг, но и им ја продожи агонијата.

Кинески сателит регистрира предмети кои може да се остатоци од авионот

Локално - 22.03.2014

Кина има направено сателитски снимки на објекти со димензии 22 на 30 метри, кои може да се остатоци од исчезнатиот малезиски авион , соопшти министерот за транспорт Хишамудин Хусеин.

Кина ќе пушта бродови: Сателити забележале делови од исчезнатиот авион?

Sky - 22.03.2014

Денеска министерот за транспорт на Малезија, Хишамуд Хусеин информираше дека Кина има нови сателитски снимки кои би можеле да се поврзат со исчезнатиот авион „Малезија ерлајнс“.

Австралија не се откажува од потрагата по малезискиот Боинг 777

Локално - 22.03.2014

Австралија вети дека потрагата по исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс ќе трае до недоглед и покрај тоа што нема знаци дека има воопшто некакви остатоци во Индискиот Океан.

Кина регистрирала нови снимки со можни остатоци од исчезнатиот авион

Тера - 22.03.2014

Кинеските сателити забележале нов објект во јужниот дел на Индискиот Океан кој би можел да биде остаток од малезискиот авион што на осми март исчезна со 239 патници и по кој трагаат спасувачки екипи ...

Кинески власти: "Имаме сателитска снимка од објект кој плови, долг 22 метри"

Точка - 22.03.2014

Малезиските власти по првобитната информација дека нема нови вести околу исчезнатиот авион, ја известиле јавноста дека властите во Кина поседуваат сателитска снимка која упатува на тоа дека можеби ги ...

Последните 54 минути од комуникацијата со исчезнатиот авион

Бриф - 22.03.2014

Фактот поради кој истражителите се сомневаат дека исчезнувањто на авионот е намерно направено, е тоа што од авионот прекинале со комуникацијата и намрено го промениле курсот на летање, токму во ...

Се уште се живи патниците од исчезнатиот авион?

Фактор - 22.03.2014

Можеби сеуште се живи патниците и членовите на екипажот од исчезнатиот малезиски авион кој исчезна пред точно две недели. Ова вчера го соопштија австралиските официјални лица кои во четвртокот ...

ВИДЕО: Кинески сателит воочил можни остатоци од малезискиот авион

Либертас - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Сомнителниот предмет, регистриран од кинескиот сателит, плови на ...

Објавени последните 54 минути комуникација со исчезнатиот авион

МК News - 22.03.2014

Лондонски Телеграф добил транскрипт од целосната комуникација на летот MХ370, вклучувајќи ги и клучните моменти пред самото исчезнување на боингот 777.

По исчезнување на авионот: кинеските власти снимиле голем објект што плови во море

Република - 22.03.2014

Кинеските сателизи забележале нова фотографија на која се гледа голем објект кој плови во море, на јужниот дел кој се пребарува поради исчезнување на малезискиот авион.

Кинески сателит воочил можни остатоци од исчезнатиот малезиски авион

Бриф - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Сомнителниот предмет, регистриран од кинескиот сателит, плови на ...

Кинески сателит воочил можни остатоци од малезискиот авион

Н.Македонија - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“ Сомнителниот предмет, регистриран од кинескиот сателит, плови на ...

Воочени можни остатоците од исчезнатиот малезиски авион

Идивиди - 22.03.2014

/ Куала Лумпур, 22 март 2014 (МИА) - Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“.

Исчезнатиот авион пренесувал запаливи материи, сите траги досега биле лажни

Lider - 22.03.2014

Малезискиот авион МН370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија.

Кинески сателит воочил можни остатоците од исчезнатиот малезиски авион

Lider - 22.03.2014

Кинески сателит воочил голем пловечки објект во јужниот Индиски Океан, кој би можел да биде трупот на авионот на „Малезија ерлајнс“. Сомнителниот предмет, регистриран од кинескиот сателит, плови на ...

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

24 Вести - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Исчезнатиот авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии

Утрински - 21.03.2014

Малезискиот авион МН370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија.

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

Алсат-М - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Нова неуспешна потрага по малезискиот авион

Deutsche Welle - 21.03.2014

Последниот обид да се пронајдат евентуални остатоци од исчезнатиот малезиски авион во водите на Индискиот океан заврши неуспешно. Австралиските власти најавија дека ќе ја продолжат истрагата за уште ...

Предметите што ги лоцираше австралискиот сателит потонале?

Канал5 - 21.03.2014

Голем број авиони и бродови ја продолжија потрагата по предметите во јужниот дел на Индискиот океан за кои постои сомнение дека се од исчезнатиот малезиски авион.

Maлезискиот авион се бара на југот од Индискиот океан

Телма - 21.03.2014

Потрагата по исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс продолжува да се фокусира во водите на јужниот дел Индискиот Океан. Во денешната истрагаучествуваат авини од Австралија и од Нов Зеланд и еден авион ...

Mалезискиот авион се наоѓа потешко отколку американски телефон

Дневник - 21.03.2014

Билјана Арсовска Летот од Kуала Лумпур до Пекинг, кој на 8 март го почна „боинг 777-200“ на „Малезија ерлајнс“, требаше да трае околу шест часа и оние 227 патници и 12 члена на екипажот да го завршат ...

Потрагата по исчезнатиот авион малезиски останува без резултати

Нетпрес - 21.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион над јужниот дел на Индискиот Океан продолжува втор ден, но засега нема докази дека двата забележани објекти од сателитот се остатоци од уредот, пренесе ...

Засега без успех потрагата по малезискиот авион

Р.С.Европа - 21.03.2014

Австралиските обиди за откривање на остатоците на исчезнатиот малезиски авион на Индискиот океан засега биле неуспешни. Претходно, на снимки добиени преку сателит биле забележани два пловечки објекта ...

ФОТО: Во исчезнатиот малезиски авион имало лесно запалив материјал

Press24 - 21.03.2014

Последните информации од светските медиуми велат дека во исчезнатиот малезиски авион имало Литиум-јонска батерија која може да биде многу нестабилна доколку се најде на големи височини.

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

+инфо - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Нови сознанија од истрагата: Малезискиот авион пренесувал опасни запалливи материи

Кајгана - 21.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион продолжува, но за сега сè уште нема никакви јасни знаци или делови кои би ја посочиле точната локација на леталото ниту пак причините за неговото исчезнување.

Објавени последните 54 минути комуникација со исчезнатиот авион

МКД - 21.03.2014

Британски Телеграф дошол до транскриптот од 54-те минути комуникација на пилотската кабина во исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“, од возењето по пистата до последната порака во 1:07 часот „Во ...

Австралија: Можните остатоци од исчезнатиот малезиски авион веројатно потонале, викендов и Кина и Јапонија се ...

МКД - 21.03.2014

Масовната меѓународна потрага не успеа да најде траги од исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс на локацијата во Индиски Океан каде што во неделата беа забележани два предмети.

ФОТО: Во малезиски авион имало лесно запалив материјал

Сител - 21.03.2014

Информации коистигаат од светските медиуми велат дека во исчезнатиот малезиски авион имало Литиум-јонска батерија која може да биде многу нестабилна доколку се најде на големи височини.

Исчезнатиот малезиски авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии

Сител - 21.03.2014

Малезискиот авион МН370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија.

Исчезнатиот малезиски авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии

А1 On - 21.03.2014

Малезискиот авион МН370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија.

Исчезнатиот малезиски авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии

Курир - 21.03.2014

Малезискиот авион кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија.

ГАРДИЈАН: Исчезнатиот авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии

Телеграф - 21.03.2014

Потрагата по исчезнатиот авион прво почна во Тајландскиот Залив и Јужното Кинеско Море, каде неколку земји испратија бродови, хеликоптери и авиони да го пребараат морето Малезискиот авион МН370, кој ...

БОИНГ 777: И седум кинески брода во потрага по исчезнатиот авион

Телеграф - 21.03.2014

Австралиските власти во меѓувреме соопштија дека над Индискиот Океан враќаат пет авиони со цел продолжување на потрагата во областа оддалечена околу 2.500 км.

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

Алфа - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

Сител - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Седум кинески бродови трагаат по исчезнатиот малезиски авион

Press24 - 21.03.2014

Седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како „најдобра ...

Индиски океан: 18 бродови и 30 авиони во потрага по исчезнатиот авион

Нова ТВ - 21.03.2014

Вториот ден од меѓународна потрагата по исчезнатите Малезија авион во јужниот дел на Индиски Океан. Нема потврда дали двата објекти од сателитските снимки се делови од авионот или можеби само ...

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

А1 On - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Потрагата по малезискиот авион продолжува во најнедостапното место на планетата (ВИДЕО)

МКД - 21.03.2014

Потрагата по она што иследниците го нарекуваат „најдобрата трага“ досега по исчезнувањето на авионот на „Малезија ерлајнс“ на летот 370 денеска наутро продолжила со полна пареа: голем број бродови и ...

И кинески бродови трагаат по исчезнатиот Боинг

Курир - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Проширена потрагата по исчезнатиот малезиски авион

Макфакс - 21.03.2014

Австралиски, американски и новозеландски авиони и седум кинески бродови ја продолжија во петокот во водите на јужниот дел од Индискиот Океан, потрагата по мистериозно исчезнатиот авион „Boeing ...

БОИНГ 777: Забележаните предмети се карго-контејнери од бродови?

Телеграф - 21.03.2014

Како што објави Си-ен-ен, годишно по околу 10.000 контејнери завршуваат во океанските води поради паѓање од бродови Спласнува возбудата дека конечно му е влезено во трага на исчезнатиот малезиски ...

Истрагата за авионот останува обвиткана во конфузија, обвинувања, лажни индиции и неверојатни гласини

Inpress - 21.03.2014

Сиднеј, 21. март 2014 (ИНПРЕС) Австралијански, американски и новозеландски авиони продолжија со потрагата по авионот на „Малезија ерлајнс“ во јужните води на Индискиот Океан.

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски авион

МРТ - 21.03.2014

Продолжува потрагата по малезискиот Боинг. Седум кинески бродови и пет авиони се упатиле кон јужниот дел на Индискиот океан, по вчерашната информација дека на сателит биле снимени два објекта во ...

Нови сознанија од истрагата: Малезискиот авион пренесувал опасни запалливи материи

Макфакс - 21.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион продолжува , но за сега се уште нема никакви јасни знаци или делови кои би ја посочиле точната локација на леталото ниту пак причините за неговото исчезнување.

Потрагата по малезискиот авион се` уште без одговори

Глас на Америка - 21.03.2014

Предметите видени на сателитски снимки не се најдени Потрагата по исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс продолжува да се фокусира на оддалечениот јужен Индиски Океан додека австралиските официјални ...

Како изгледа трагањето по авионот од воздух (ВИДЕО)

Телеграф - 21.03.2014

Оддалеченоста на местото од најблиското копно и лошото време ја отежнуваат потрагата, која сè уште не даде конкретни резултати Најлошото место во светот да трагате по авион.

Нови сознанија: Малезискиот авион пренесува опасни материјали кои што биле запалливи

Нетпрес - 21.03.2014

Потрагата за исчезнатиот малезиски авион продолжува, а засега нема ниту трага од остатоците кои наводно биле забележани преку сателит пред пет дена. Во меѓувреме, нови факти излегуваат на виделина.

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

Денешен - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

Вечер Прес - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Последни информации – Во авионот се пренесувале лесно запаливи материи

МК News - 21.03.2014

Последните информации велат дека во исчезнатиот малезиски авион имало Литиум-јонска батерија која може да биде многу нестабилна доколку се најде на големи височини.

Нови сознанија од истрагата: Малезискиот авион пренесувал опасни запалливи материи

Тера - 21.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион продолжува , но за сега се уште нема никакви јасни знаци или делови кои би ја посочиле точната локација на леталото ниту пак причините за неговото исчезнување.

Нови сознанија: MH 370 пренесувал опасен материјал кој лесно можел да се запали

Точка - 21.03.2014

Потрагата по исчезнатиот авион продолжува, а за сега нема ни трага од остатоците кои наводно биле снимени преку сателит пред 5 дена. Во меѓувреме, се појавиле нови факти на виделина.

Исчезнатиот малезиски авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии

Бриф - 21.03.2014

Малезискиот авион МН370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија.

Мистериозен повик: На кого се јавил пилотот на исчезнатиот Боинг?

Точка - 21.03.2014

Пилотот на исчезнатиот Боинг на Malaysia Airlines се јавил на телефон само неколку минути пред авионот да полета од Куала Лумпур. Истражителите сега забрзано се обидуваат да дознаат кој го примил ...

Во потрага по исчезнатиот малезиски Боинг се и седум кинески бродови

Бриф - 21.03.2014

Најмалку седум кинески бродови се упатија денеска во јужниот дел од Индискиот Океан за да се придружат во меѓународната потрага по делови од исчезнатиот малезиски авион кои се оквалификувани како ...

Ова е најнедостапното место на светот, но ќе го пронајдеме!

Точка - 21.03.2014

Откако потрагата беше прекината во четвртокот поради лошите временски услови, пет воени и цивилни авиони продолжуваат со потрагата по исчезнатиот авион. Ова е најдобрата трага до сега.

Исчезнатиот малезиски авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии

Денешен - 21.03.2014

Малезискиот авион МН370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија.

Нови детали околу исчезнувањето на Боингот 777 – Малезијка тврди дека го видела авионот

Република - 21.03.2014

Потрагата по малезискиот авион е продолжена, но сè уште нема ни трага од остатоците на мистериозно исчезнатиот авион. Според најновите информации, малезиската државјанка Раја Далела Раја Латифе тврди ...

Исчезнатиот авион пренесувал запаливи литиумски батерии?!

Точка - 21.03.2014

Малезискиот авион Боинг 777 кој исчезна на 8 март, со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запаливи литиум-јонски батерии, соопштиле денес властите на Малезија.

Проширена потрагата по исчезнатиот малезиски авион

Тера - 21.03.2014

Австралиски, американски и новозеландски авиони и седум кинески бродови ја продолжија во петокот во водите на јужниот дел од Индискиот Океан, потрагата по мистериозно исчезнатиот авион „Boeing ...

Малезискиот авион можеби пренесувал запалливи литиумски батерии?

Н.Македонија - 21.03.2014

Малезискиот авион МН370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот, можеби пренесувал запалливи литиум-јонски батерии, соопштија денеска властите во Малезија Запалливите литиумски ...

„Боингот“ е урнат за да се спречи катастрофа

Н.Македонија - 21.03.2014

Досега на јавноста ѝ беа пласирани безброј различни теории за можната судбина на авионот и на неговите патници и екипажот. „Нова Македонија“ во изминатиов период главно се држеше до проверени факти ...

Потрага По океанот каде сателити лоцираа можни остатоци од авионот

Телма - 20.03.2014

Австралиските власти ги истражуваат двата објекти регистрирани на сателитските снимки , за кои постои можност да се делови од исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“.

САТЕЛИТИ РЕГИСТРИРАЛE ОСТАТОЦИ ОД МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН?

Телма - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“

24 Вести - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“

Утрински - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

Можен траг од исчезнатиот малезиски авион

Алсат-М - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Австралија регистрирала објекти поврзани со исчезнатиот малезиски авион

Утрински - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малезија ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Сателити регистрирале два објекта што може да се поврзани со исчезнатиот малезиски авион

24 Вести - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекта, што е можно да се поврзани со малезискиот авион што исчезна на 8 март со 239патници ичленови на екипажот, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Австралија испитува можни снимки од можни остатоци од авионот

Канал5 - 20.03.2014

Австралија испитува два предмети во јужниот дел на Индискиот океан за кои се сомнева дека се делови од исчезнатиот малезиски авион. Двата предмети, од кои едниот со големина од 24 метри, биле ...

Пронајдени можни остатоци на малезискиот авион

Deutsche Welle - 20.03.2014

Четири воени авиони денеска се испратени во мисија во обид да утврдат дали два големи предмети на површината во оддалечен предел на Индискиот океан, се остатоци на исчезнатиот малезиски авион Еден од ...

10. најмистериозни авионски катастрофи

Вест - 20.03.2014

(Би-Би-Си) - Исчезнувањето на авионот на "Малезија ерлајнс" е сè помистериозно, но ова не е првиот авион што исчезнал без трага или чија истрага не е опкружена со конфузија и хаос.

Воени авиони ги проверуваат предметите снимени од сателит на местото каде исчезна малезискиот Боинг - Ова е најдобрата ...

Вест - 20.03.2014

МАЛЕЗИЈА/АВСТРАЛИЈА (АП) - Воени авиони пребаруваа над оддалечените делови на Индискиот Океан за да најдат остатоци следејќи ја "најверојатно најдобрата трага" до сега во обидите за наоѓање на ...

Пронајдени можни остатоци од исчезнатиот малезиски авион

Inpress - 20.03.2014

Сиднеј, 20. март 2014 (ИНПРЕС) Пронајдени се две парчиња за кои се претпоставува дека се од исчезнатиот малезиски патнички авион, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Пронајдени објекти кои може се дел од малезискииот авион

Алфа - 20.03.2014

Австралија истражува два објекти забележани во јужниот дел на Индискиот океан, кои би можеле да се поврзани со исчезнатиот авион на “Малезија ерлајнс“, изјави австралискиот премиер Тони Абот.

Во море пронајдени два предмета кои може да припаѓаат на исчезнатиот авион

Макфакс - 20.03.2014

На сателитски снимки се пронајдени два предмета кои би можеле да бидат поврзани со авионот „Boeing 777-200 ЕR" со вкупно 239 патници и членови на екипажот на компанијата „Malaysia Airlines" на летот ...

Пронајдени први траги од можни делови од малезискиот авион

Кајгана - 20.03.2014

Австралиските истражувачи во јужниот дел на Индискиот океан пронашле два предмета за кои се претпоставува дека се делови од исчезнатиот малезиски авион.

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“

Сител - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

Неуспешно заврши денешната истрага за малезискиот „Боинг 777“

Телеграф - 20.03.2014

Четири авиони проверуваа два големи објекти, снимени од сателит во Океанот, но утврдено е дека тие не се објекти од летот 370, кој исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот Операцијата ...

Австралија тврди дека го нашла авионот! Забележани два предмети во Индиски Океан поврзани со MХ370 (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 20.03.2014

Властите забележале два предмети во Индиски Океан што е можно да се поврзани со исчезнатиот авион на летот МХ370 на Малезија ерлајнз, рекол вчера австралискиот премиер Тони ...

Парчиња од исчезнатиот малезиски авион забележани близу Австралија?

Нова ТВ - 20.03.2014

Голема е веројатноста два предмети забележани јужно во Индискиот океан да се остатоци од исчезнатиот малезиски авион, велат властите во Австралија со што се отвора можност меѓународната потера да ги ...

Обама: Потрагата по малезискиот авион е врвен приоритет

Нетпрес - 20.03.2014

Претседателот на САД, Барак Обама изјавил дека потрагата по исчезнатиот малезиски патнички авион е врвен приоритет за САД, понудувајќи ги сите можни ресурси за помош при неговата потрага, вклучувајќи ...

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“

Алфа - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

(ВИДЕО) Австралиски експерт: Доколку тоа е исчезнатиот авион, намерно e урнат!

А1 On - 20.03.2014

Австралискиот експерт за безбедност, Нил Фергусон вели дека доколку се воспостави дека двата објекти кои што се снимени на сателитот, се навистина делови од малезискиот авион, за кој што се трага ...

Нова трага од исчезнатиот малезиски авион

Макфакс - 20.03.2014

Двата предмета пронајдени во јужниот дел од Индискиот Океан би можеле да бидат делови од авионот „Boeing 777-200 ЕR" со вкупно 239 патници и членови на екипажот на компанијата „Malaysia Airlines" на ...

Австралија откри можни остатоци од малезискиот авион

Глас на Америка - 20.03.2014

Два објекти биле забележани на сателитска снимка, но властите велат дека е преурането да се изведуваат заклучоци за нивната природа Австралија вели дека лоцирала можни остатоци од исчезнатиот авион ...

Ако тоа навистина се остатоци од исчезнатиот боинг 777, некој намерно го урнал (ВИДЕО)

МКД - 20.03.2014

Австралискиот експерт за безбедност Нил Фергусон тврди дека доколку се утврди дека двата објекти снимени со сателит навистина се делови од малезискиот авион по кој се трага веќе 12 дена, тоа укажува ...

Експерти: Доколку ова се остатоци од малезискиот авион, некој сигурно намено го сруши

Нетпрес - 20.03.2014

Австралискиот експерт за безбедност, Нил Фергусон, рекол дека, доколку се покаже дека двата објекта снимени на сателит се навистина делови од малезискиотн авион по кого се трага веќе 12 дена, тоа ...

Сателити регистрирале два објекти што може да се поврзани со исчезнатиот малезиски авион

Сител - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Трката за ГН на Малезија ќе се вози во предвидениот термин

Алфа - 20.03.2014

Трката во Формула 1 која ќе се вози за ГН на Малезија ќе биде одржана на 30 март и покрај националната криза поради исчезнатиот авион, најавија организаторите на оваа трка.

Дали ќе се реши мистеријата со малезискиот „Боинг 777“?!

МРТ - 20.03.2014

Авиони и бродови на Австралија и САД се упатија јужно од Перт откако изутрината се појави информација дека преку сателит се забележани два предмета, за кои се претпоставува дека му припаѓаат на ...

Сателити регистрирале два објекти што може да се поврзани со исчезнатиот малезиски авион

А1 On - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“

А1 On - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

Регистрирани два објекти што може да се поврзани со исчезнатиот малезиски авион

Телеграф - 20.03.2014

Австралиската управа за морска безбедност доби нови и веродостојни информации, врз основа на сателитски податоци, за објекти што може да се поврзани со потрагата, изјави Абот пред парламентот ...

Австралија пронајде објекти кои може се дел од малезискииот авион

Економски - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Сателити регистрирале два објекти што може да се поврзани со исчезнатиот малезиски авион

Курир - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малезија ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Најдени два објекта кои можеби се од малезискиот авион

Р.С.Европа - 20.03.2014

Австралискиот премиер Тони Абот изјави дека на сателитски снимки се пронајдени два објекта кои би можело да се во врска со потрагата по малезискиот звион кој исчезна на 8 март со 239 патници и ...

Во море пронајдени два предмета кои може да припаѓаат на исчезнатиот авион

Канал 77 - 20.03.2014

На сателитски снимки се пронајдени два предмета кои би можеле да бидат поврзани со авионот „Boeing 777-200 ЕR" со вкупно 239 патници и членови на екипажот на компанијата „Malaysia Airlines" на летот ...

Во море пронајдени два предмета кои може да припаѓаат на исчезнатиот авион

Тера - 20.03.2014

На сателитски снимки се пронајдени два предмета кои би можеле да бидат поврзани со авионот „Boeing 777-200 ЕR" со вкупно 239 патници и членови на екипажот на компанијата „Malaysia Airlines" на летот ...

Обама: Потрагата по малезискиот авион е врвен приоритет

Точка - 20.03.2014

Претседателот на САД, Барак Обама изјавил дека потрагата по исчезнатиот малезиски патнички авион е врвен приоритет за САД, понудувајќи ги сите можни ресурси за помош при неговата потрага, вклучувајќи ...

Сателити регистрирале два објекти што може да се поврзани со малезискиoт авион

Денешен - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Доколку ова навистина се остатоците од MH370 тогаш некој намерно го срушил!

Точка - 20.03.2014

Австралискиот експерт за безбедност, Нил Фергусон вели дека, доколку се испостави дека двата предмети снимени на австралискиот сателит се всушност делови од малезискиот авион по кој се трага веќе 12 ...

Сателити регистрирале два објекти што може да се поврзани со исчезнатиот малезиски авион

Бриф - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Пронајдени нови траги од исчезнатиот авион?

Република - 20.03.2014

Два пронајдени предмети во јужниот дел од Индискиот океан може да бидат делови од малезискиот авион исчезнат пред 12 дена, изјави во четвртокот малезискиот министер за сообраќај.

Сателитски снимки откриваат делови од исчезнатиот авион (фото)

Република - 20.03.2014

Во западна Австралија се најдени досега најконкретни траги од исчезнатиот малезиски авион. ЕПА објави фотографии од сателитските снимки каде се гледаат две парчиња од објекти, за кои се верува дека ...

Австралија: Ја имаме најдобрата трага за малезискиот авион досега!

Фактор - 20.03.2014

Два предмети се откриени во Индискиот Океан, од кои едниот е долг 24 метри, во рамките на потрагата по исчезнатиот авион Боинг 777-200 на Малезија Ерлајнс.

Можеби се откриени траги од исчезнатиот авион

Либертас - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекта кои е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“ кој исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Сателитски снимки фрлаат нова светлина во истрагата за Боингот 777

Локално - 20.03.2014

Австралискиот премиер Тони Абот изјави дека на сателитски снимки се пронајдени два објекта кои би можело да се во врска со потрагата по малезискиот звион кој исчезна на 8 март со 239 патници и ...

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“

Бриф - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

Забележани траги кои би можеле да бидат остатоци од малезискиот авион

Либертас - 20.03.2014

Четири воени авиони денеска се испратени во мисија во обид да утврдат дали два големи предмети на површината во оддалечен предел на Индискиот океан, се остатоци на исчезнатиот малезиски авион.

Мистерија без крај: Не беа пронајдени остатоци од авион на местото наведено од сателит

Локално - 20.03.2014

Авиони на воено- поморските сили на Австралија не откриле наводни остатоци од исчезнатиот авион на ” Малоазија ерлајнс ” , соопшти Ксинхуа , повикувајќи се на официјален претставник на Канцеларијата ...

Потрага по малезискиот авион: Сателитски снимки пронашле два објекта

Н.Македонија - 20.03.2014

Австралискиот премиер Тони Абот изјави дека на сателитски снимки се пронајдени два објекта кои би можело да се во врска со потрагата по малезискиот авион кој исчезна на 8 март со 239 патници и ...

Потрагата по малезискиот боинг се уште тапка во место

Н.Македонија - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

Сателити регистрирале два објекти што може да се поврзани со исчезнатиот малезиски авион

Lider - 20.03.2014

Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот премиер Тони Абот.

Прв конкретен траг на исчезнатиот малезиски авион

Идивиди - 20.03.2014

/ Сиднеј, 20 март 2014 (МИА) - Сателитски снимки регистрирале два објекти, што е можно да се поврзани авионот на „Малејжа ерлајнс“, што исчезна на 8 март со 239 лица во него, соопшти австралискиот ...

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „Боинг 777“

Lider - 20.03.2014

Операцијата во јужниот дел на Индискиот Океан за пронаоѓање на предмети од исчезнатиот авион „Боинг 777“ на „Малејжа ерлајнс“ заврши денеска без резултат, но ќе продолжи утре изутрина, соопштија ...

Кортни Лав го најде и Тупак?

365 - 20.03.2014

Теоријата која Кортни Лав ја изнесе за исчезнатиот авион во Малезија, започна лавина на интернет па нејзиниот „систем“ на пронаоѓање стана вистински хит.

Пилотот на исчезнатиот малезиски авион бришел податоци од домашниот симулатор

Канал5 - 19.03.2014

Властите во Малезија се обидуваат да откријат кои податоци пилотот на исчезнатиот авион ги избришал од својот домашен симулатор за летање за да проверат дали тоа е поврзано со исчезнувањето ан ...

Најблиските на патниците во авионот го изгубија трпението

Канал5 - 19.03.2014

Поминаа 12 дена, не знам каде е мојот сакан, 12 дена не знам каде ми е синот. Зошто не ни дадат било какви одговори? Промената на курсот на летот боинг 777 бил направен 12 минути пред пилотот да ги ...

Ни трага од малезискиот авион

Deutsche Welle - 19.03.2014

Авионот Боинг 777 на „Малезија ерлајнс“ и натаму е исчезнат. Австралија и Кина не можат да најдат траги. Потрагата по авионот не е прекината. Во Кина досега нема трага од исчезнатиот авион на ...

Инцидент со семејствата на исчезнатиот авион во Куала Лумпур

Телма - 19.03.2014

Фрустрацијата со неуспешната потрага по исчезнатиот авион на „Малезија ерлајнс“ , предизвика денеска хаотични сцени во Куала Лумпур, каде полицијата ги спречи роднините на патниците од Кина да ...

Продолжува потрагата по исчезнатиот малезиски „боинг“

Канал5 - 19.03.2014

Дванаесетти ден од потрагата по исчезнатиот малезиски авион, но се уште нема индиции за судбината на „боингот“ и на 239-те патници во него. Пребарувањето на летот 370 е проширено на повеќе од ...

Сателитска снимка од исчезнатиот авион боинг 777: Паднал во малезиската џунгла ?!

Канал5 - 19.03.2014

Откако минатата недела беше воочена форма налик на авион на дното на морето, а во понеделникот и вдовицата на Курт Кобеин, Кортни лав, се пофали дека ги пронашла остатоците од исчезнатиот малезиски ...

ФОТО: Пронајден е исчезнатиот малезиски авион?

Press24 - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Исчезнатиот малезиски авион на јужниот дел каде што се води потрагата?

Нова ТВ - 19.03.2014

Голема е веројатноста исчезнатиот малезиски авион да се наоѓа во јужниот дел каде што се води потрагата, во Индискиот океан, вели службеник од американската влада за CNN.

Нема сомнителни траги за исчезнувањето на малезискиот авион

Inpress - 19.03.2014

Куала Лумпур, 19. март 2014 (ИНПРЕС) Не се пронајдени сомнителни лица при истрагата на идентитетите на 239 -те патници и членови на екипажот на летот MH370 на „Малезија Ерлајнс“.

Потрагата по малезискиот авион влегува во 12-тиот ден

Р.С.Европа - 19.03.2014

Потрагата по урнатиот малезиски влегува во дванаесеттиот ден но сеуште нема индиции што е со судбината на авионот и 239 -те патници во него. Пребарувањето на летот 370 е проширено на повеќе од ...

Тензиите еруптираа во врска со исчезнатиот авион

Глас на Америка - 19.03.2014

Роднините на патниците од малезискиот авион бараат одговори од официјалните лица на Малезија Фрустрацијата заради немање прогрес во потрагата по исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс еруптираше во ...

ФОТО: Дали малезискиот авион се наоѓа во џунглите на Тајланд?

А1 On - 19.03.2014

И покрај современата технологија, се уште нема ниту една потврдена информација за тоа што се случи со мистериозното исчезнување на малезискиот авион. Истражувачите тврдат дека авионот летал во правец ...

ФОТО: Дали е оваа исчезнатиот авион?

Нетпрес - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

(ФОТО) Роднини на патниците: Лажете за исчезнатиот авион!

А1 On - 19.03.2014

Загрижените и нервозни семејствата на кинеските патници на авионот „Малезија ерлајнс“, кој исчезна пред 11 дена, денеска ја критикуваа авиокомпанијата, оценувајќи дека се однесува срамно.

БОИНГ 777: ФБИ со сите ресурси се вклучува во истрагата

Телеграф - 19.03.2014

Вклучувањето на ФБИ се очекува да внесе нов момент во истрагата, особено по прашањето за евентуална инволвираност на некој од патниците или нивни роднини, соработници, пријатели Малезиските власти, ...

12 денови во неизвесност за „изгубениот Боинг“

МРТ - 19.03.2014

Роднини на патниците во напад на очај и бес по 12 денови неизвесност беа извлечени од салата со новинари на пекиншкиот аеродром. „Не знаеме до кога ќе чекаме. Поминаа 12 дена. Син ми...

ФОТО: Пронајден исчезнатиот авион?!

Сител - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Авионот виден над малезиската џунгла? (ФОТО)

Телеграф - 19.03.2014

На мапата јасно се гледа објект кој е во форма на авион и се наоѓа на средина на густа шума Во низата од фотографии и сателитски снимки на кои се тврди дека е „фатен“ токму авионот „Боинг 777“ кој ...

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Макфакс - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет“ со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Се помалку надеж: Пилотот на исчезнатиот авион ги избришал податоците од симулаторот за летање

МРТ - 19.03.2014

Малезискиот министер за сообраќај на конференцијата пред новинарите утринава изјавил дека на симулаторот сега работат форензичари кои се обидуваат да ги повратат избришаните податоци.

Дали ова е исчезнатиот боинг? Сателит снимил авион над прашума (ФОТО)

МКД - 19.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион продолжува, а доколку не биде откриен за три дена, ќе стане авионот кој најдолго не бил пронајден во поновата историја.

Извори: Исчезнатиот авион летал кон југот на Индискиот Океан

Макфакс - 19.03.2014

Истражителите кои се обидуваат да му влезе во трага на авионот „Boeing 777-200 ЕR" со вкупно 239 патници и членови на екипажот на компанијата „Malaysia Airlines" на летот MH370 од Кула Лумпур за ...

ИСЧЕЗНАТ БОИНГ: Роднините на патниците истерани од конференција

Телеграф - 19.03.2014

Роднините дојдоа да изразат незадоволство што истрагата досега не даде никакви резултати, на што малезиските власти одговорија со полициски кордон Хаос се случи на прес-конференцијата во Куала Лумпур ...

Сеуште без конкретни информации за малезискиот боинг

МРТ - 19.03.2014

Дванаесетти ден без конкретни информации, што се случило со малезискиот боинг.Шпекулациите се погласни. Според последните, тајландски студенти преку веб страницата Томнод, во малезиска џунгла ...

ФОТО: Пронајден исчезнатиот авион?!

Курир - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Насоката на исчезнатиот „Боинг 777“ е променета 12 минути пред одјавата на копилотот

Република - 19.03.2014

Промената на насоката на летот на „Боинг 777“ е направена е 12 минути пред копилотот Фарик Абдул Хамид да и каже на контролата на летот „Во ред, добра ноќ“, пренесува „Ен-би-си њуз“.

Сателит го снимил авионот над малезиската џунгла?

МК News - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

Имало пожар во кабината, пилотите се задушиле – авионот летал додека имал гориво и паднал?

МК News - 19.03.2014

Пред неколку дена поранешен пилот по име Крис Годфелоц, во јавноста изнесе една нова теорија, која што нема да верувате, ама нема баш никаква врска со горенаведените можности, а се работи за толку ...

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Канал 77 - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет“ со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Најбизарни теории на заговор за исчезнувањето на малезискиот авион

Тера - 19.03.2014

Странските медиуми се преплавени со шпекулации и разни теории за тоа што можело да му се случи на авионот Boeing 777 што исчезна еден час по полетувањето од аеродромот во Куала Лумпур, а следуваат ...

Хаос на пресот за исчезнатиот авион, две жени одведени

Точка - 19.03.2014

Конференцијата која се одржа денес за исчезнатиот малезиски авион се претворила во општ хаос по што роднините на исчезнатите патници се обиделе да предизвикаат протести.

(Видео) Врискотници и закани на прес конференцијата за исчезнатиот авион

Либертас - 19.03.2014

Семејствата на патниците во исчезнатиот малезиски авион ги нападнаа малезиските власти дека не прават доволно за да го најдат авионот. „Вие не предадовте, не оставивте на цедило.

Сомнежи дека тајландски воени сили ја кријат вистината за исчезнатиот Боинг

Локално - 19.03.2014

Азиските воени сили можеби одржуваат масовна кампања за прикривање на вистината околу исчезнувањето на Боинг на Malaysian Airlines, бидејќи не сакаат да се откријат големите празнини во воздушната ...

Што избришал пилотот од домашниот компјутер пред последниот лет со Боингот 777?

Република - 19.03.2014

Истражните органи соопштија дека прават напори да ги вратат избришаните датотеки од домашниот симулатор на летови кој беше пронајден во куќата на пилотот од исчезнатиот малезиски авион.

Малезискиот "боинг 777" паднал во џунгла?

Вечер Прес - 19.03.2014

Откако минатата недела на дното од морето беше забележана контура што наликува на авион, посебната интернет-страница Томнод даде уште еден резултат кој би можел да предизвика интерес.

„Го видовме исчезнатиот Боинг 777“

Република - 19.03.2014

Жители на Малдивите тврдат дека виделе голем џамбо џет со црвени ленти како лета ниско над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Жителите на Малдиви тврдат: Го видовме исчезнатиот авион!

Тера - 19.03.2014

Жителите на Малдиви тврдат дека виделе голем „џамбо џет" со црвени линии како ниско лета над нивните куќи. Очевидци тврдат дека сигурно станува збор за исчезнатиот малезиски авион.

Исчезнатиот авион се криел од радарите – летал многу ниско, на 1.500 метри височина

МК News - 19.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив Со авионот најверојатно управувал пилотот ...

Се' помалку надеж: Пилотот на исчезнатиот авион ги избришал податоците од симулаторот за летање

Точка - 19.03.2014

Малезискиот министер за сообраќај на конференцијата за новинари утрово изјавил дека на симулаторот сега работат форензичари кои се обидуваат да ги повратат избришаните податоци.

Сателит ги снимил неговите движења: Исчезнатиот авион паднал во џунгла?

Точка - 19.03.2014

На сателитските снимки од авионот наишле тајвански студенти кои пребарувале сателитски фотографии од подрачја на кои авионот би можел да исчезне. Нивната автентичност не е потврдена.

Дали ова е исчезнатиот боинг? Сателит снимил авион над прашума

Тера - 19.03.2014

Потрагата по исчезнатиот малезиски авион продолжува, а доколку не биде откриен за три дена, ќе стане авионот кој најдолго не бил пронајден во поновата историја.

Пискотници од семејствата на патниците за исчезнатиот авион (видео)

Република - 19.03.2014

На официјалната прес-конференција семејствата на патниците кои исчезнаа со малезискиот авион ги нападнаа власите на Мелезија дека не прават доволно за да го најдат авионот.

Пронајден исчезнатиот авион?! (ФОТО)

Вечер Прес - 19.03.2014

Сателитски фотографии покажуваат дека исчезнатиот малезиски авион лета на небото во џунгла. Фотографијата е направена од Томнод, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти ...

(ВИДЕО)Сателитски снимки од малезискиот авион,паднал во џунгла?

Локално - 19.03.2014

Интернет страната “Tamnod” прикажала нова фотографија која ќе заинтересира многумина. На снимката наишле студенти од Тајван кои пребарувале сателитски фотографии од подрачја на кои авионот би можел ...

Малезискиот авион е на Малдивите? Се обидел да слета на писта во Индиски океан

Lider - 19.03.2014

Жител на островите Малдиви тврди дека минатата сабота го видел исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс. „Никогаш не сум видел толкав авион во така низок лет над нашиот остров.

Ни трага од малезискиот авион

Идивиди - 19.03.2014

/ Авионот Боинг 777 на „Малезија ерлајнс“ и натаму е исчезнат. Австралија и Кина не можат да најдат траги. Потрагата по авионот не е прекината. Во Кина досега нема трага од исчезнатиот авион на ...

Малезискиот авион летал над џунгла?/Фото

Lider - 19.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион летал над џунгла, покажале сателитски фотографии, кои ги направиле Tomnod, веб-сајт за пребарување мапи кој се користи од илјадници ентузијасти кои веруваат дека ќе го ...

Кина го бара малезискиот авион на своја територија

Телма - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Кина почна потрага по исчезнатиот малезиски авион

24 Вести - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Потрагата по малезискиот авион се проширува и на копно

Канал5 - 18.03.2014

Кина започна копнена потрага по исчезнатиот малезиски патнички авион, што се протега долж северниот воздушен коридор. Ова е дел од проширената меѓународна потрага по „боингот 777“ со 239 луѓе во ...

Кинески семејства ќе штрајкуваат со глад поради изчезнатиот авион

Deutsche Welle - 18.03.2014

Членовите на семејствата на Кинези кои се наоѓале во исчезнатиот малезиски авион се заканија со штрајк со глад доколку владата во Малезија не им ја каже вистината за судбината на нивните најблиски ...

Видео: Патниците преплашени - авионот почнал да се распаѓа за време на летот!

Канал5 - 18.03.2014

185-те патници и членови на екипажот на „боинг 757“ на компанија Делта, кој вчера беше принуден на слета поради технички проблеми, имаа неверојатна среќа.

„Авионот веројатно паднал вo море“

Deutsche Welle - 18.03.2014

По исчезнатиот авион на Малезија ерлајнс трагаат се‘ повеќе држави на се‘ поголема површина. Кина во потрагата вклучи 21 сателит, а во акцијата се приклучи и НАСА.

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Утрински - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Кина почна потрага по исчезнатиот малезиски авион на свој територија

Алсат-М - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Исчезнатиот малезиски авион се бара и во Кина

Телеграф - 18.03.2014

Според амбасадорот потрагата ќе биде концентрирана во пределот на северниот воздушен коридор, каде можеби поминал авионот „Боинг-737-200“, што сообраќаше од Куала Лумпур до Пекинг со 239 патници и ...

Кинеските власти почнаа да го бараат исчезнатиот „Боинг“ на своја територија

Press24 - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Три лица сомнителни за киднапирање на малезискиот авион

Нетпрес - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив.

Ниту еден од Кинезите во авионот не бил поврзан со тероризам

Нетпрес - 18.03.2014

Со проверката на сите Кинези кои што биле во исчезнатиот малезиски авион е утврдено дека никој од нив не бил поврзан со тероризам, а Кина почна потрага по авионот на своја територија, изјавил ...

Роднините на патниците на малезискиот авион ќе штрајкуваат со глад

Нетпрес - 18.03.2014

Роднините на патниците на исчезнатиот малезиски авион се закануваат дека ќе започнат штрајк со глад ако не добијат одговори за исчезнатото летало од властите во Малезија, пренесоа „АФП“.

ВИДЕО: Авион започнал да се распаѓа во тек на лет!

А1 On - 18.03.2014

Сите 185 патници и членови на екипажот на „Боинг 757“ на компанија Делта, кој вчера беше принуден на слета поради технички проблеми, имаа неверојатна среќа.

Последните зборови од исчезнатиот авион биле на копилотот

Р.С.Европа - 18.03.2014

Претставници на Малезија Ерлајнс чиј авион мистериозно исчезна на 8 март со 239 патници и членови на екипажот соопштија дека истрагата покажала оти копилотот Фарик Абдул Хамид бил тој кој мирно ...

Трет човек ја репрограмирал насоката на авионот од пилотската кабина?

Телеграф - 18.03.2014

Спротивно на претпоставките дека предавателите од авионот биле исклучени рачно, истражителите сметаат дека тоа го направил некој преку компјутер, седнат меѓу пилотот и првиот офицер Првото скршнување ...

Кина почна потрага по исчезнатиот малезиски авион на својa територија

Алфа - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Нова теорија- посадата загинала спасувајќи го авионот од пожар

Нова ТВ - 18.03.2014

Поранешниот шеф на американската Федерална агенција за воздухопловство верува дека членовите посадата на исчезнатиот Боинг 777 херојски загинале во обид да го спасат авионот од пожар.

ВИДЕО: Авионот почнал да се распаѓа за време на летот

Press24 - 18.03.2014

Неверојатна среќа имале 185-те патници и членови на екипажот на авионот 757 од компанијата Делта кој вчера во вечерните часови беше приселен да слета поради технички проблеми.

Кина почна потрага по исчезнатиот малезиски авион на свој територија

А1 On - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Кортни Лав тврди дека открила каде е малезискиот авион

Хитпортал - 18.03.2014

К ортни Лав на социјалните мрежи ја објави својата теорија за исчезнатиот малезиски авион. Рок ѕвездата своето тврдење го поткрепи и со фотографиja на коja таа означила каде смета дека се наоѓа ...

Мардок: Исчезнатиот авион можеби е во северен Пакистан

Телеграф - 18.03.2014

Според Мардок, сега е момент САД да се поврзат со Кина, додека Русија се однесува силеџиски Еден од најголемите медиумски магнати во светот – Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот ...

Кина: Нема сомнеж за вмешаност на кинеските патници во тероризам за Боингот 777

Нова ТВ - 18.03.2014

Кинеските власти тврдат дека не постојат докази за тероризам или киднапирање на авионот од патниците Кинези кои патувале во исчезнатиот малезиски авион.

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот авион?!

Телеграф - 18.03.2014

Музичарката дури ги наведе и координатите на авионот, а нејзината објава предизвикала многу коментари на социјалните мрежи Рок-пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски ...

Дали Кортни Лав го пронашла исчезнатиот малезиски авион?

А1 On - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го пронашла исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде се наоѓа истиот.

Малезискиот авион се запалил - пилотите загинале херојски?!

Press24 - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски, обидувајќи се да го спасат авионот од пожарот кој го зафатил. Ова го изјавува Били Винсент, поранешниотшеф за безбедност на американската ...

Потрагата по малезискиот авион и натаму се шири

Глас на Америка - 18.03.2014

Весникот Њујорк Тајмс пишува дека некој ја променил насоката на движење на авионот во компјутерскиот систем. Малезиските власти велат дека потрагата по исчезнатиот авион е проширена на површина од ...

Сеуште се трага по малезискиот авион

МРТ - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исчезнувањето од радарот наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.500 метри за да остане невидлив, техника што обично ја користат борбените авиони, а во ...

Нова теорија: Малезиските пилоти се херои, го спасувале авионот од пожар?

А1 On - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски „Боинг 777“ не се киднапери, ниту самоубици, туку луѓе кои што херојски се обиделе да го спасат авионот и патниците од пожар, е најновата теорија која што јавно ја ...

Исчезнатиот авион го зафатил пожар, а пилотите херојски загинале обидувајќи се да го спасат?

МКД - 18.03.2014

Во најновата теорија за исчезнувањето на малезискиот боинг 777 се тврди дека авионот го зафатил пожар, а пилотите, за кои последните денови се сомневаше дека се повразни со можно киднапирање, ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Сител - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е грабнат

А1 On - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. Претседателот на медиумската компанија „Нуз Корпорејшн“ смета дека овој ...

Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е грабнат

Сител - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

ФОТО: Кортни Лав го „пронајде“ малезискиот авион?

Press24 - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Малезискиот авион се запалил?!

Сител - 18.03.2014

Пилотите на малезиски авион херојски загинале, обидувајќи се да го спасат авионот од пожарот кој го зафатил. Ова го изјавува Били Винсент, поранешниотшеф за безбедност на американската Федерална ...

Кина почна потрага по исчезнатиот малезиски авион на свој територија

Сител - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Винсент: Можно е да пламнал пожар во малезискиот „боинг“

+инфо - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски обидувајќи се да го спасат леталото од пожар, изјави поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација Били ...

НОВО НАГАЃАЊЕ: Пожар во багажот – причина за исчезнувањето на малезискиот авион

Телеграф - 18.03.2014

Поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација, Били Винсент, смета дека имало пожар во багажниот простор на авионот Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале ...

ФОТО/ВИДЕО: Авион почнал да се распаѓа за време на летот

Нетпрес - 18.03.2014

Паника и страв, патници преживеале вистински хорор кога авионот кој летале почнал да се распаѓа. Неверојатна среќа имале 185-те патници и членови на екипажот на авионот 757 од компанијата Делта кој ...

Кина во потрага по малезискиот авион

Р.С.Европа - 18.03.2014

Кинеските власти соопштија дека започнале потрага по загубениот малезиски авион на нејзина територија. Меѓународната потрага по авинот се фокусира на две области каде неговиот систем за сигнализација ...

Магнатот Мардок смета дека малезискиот авион е грабнат

Денешен - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

Трката во Малезија сепак ќе биде одржана

Точка - 18.03.2014

Трката за ГН на Малезија, односно втората трка на Формула 1 календарот за оваа сезона ќе биде одржана и покрај непријатната ситуација која што владее во оваа земја...

Кина почна потрага по исчезнатиот малезиски авион на свој територија

Бриф - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Кортни Лав го пронашала исчезнатиот Боинг 777

Локално - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Кортни Лав го пронашла исчезнатиот авион?!

Точка - 18.03.2014

Признава дека не е експерт, но тврди дека знае каде е авионот по кој трага целиот свет! Пејачката Кортни Лав не открива како дошла до локацијата, но на социјалните мрежи објавила фотографија со ...

Каде сѐ можел да слета исчезнатиот „боинг 777“?

Република - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион во радиусот на неговиот долет, имал повеќе од доволно адекватни аеродроми и писти на кои можел да слета Читателот на TheAtlantic.com , Давид Стрип од Ново Мексико, направи ...

Ниту еден од Кинезите во авионот не бил поврзан со тероризам

Точка - 18.03.2014

Со проверката на сите Кинези кои што биле во исчезнатиот малезиски авион е утврдено дека никој од нив не бил поврзан со тероризам, а Кина почна потрага по авионот на своја територија, изјавил ...

Кина почна потрага по исчезнатиот малезиски авион на своја територија

Денешен - 18.03.2014

Кина почна потрага на својата територија по малезискиот авион, кој мистериозно исчезна пред 10 дена, изјави кинескиот амбасадор во Малезија Хуан Хуекан.

Пожар во багажниот простор – причина за исчезнувањето на малезискиот авион, тврди американски експерт

Бриф - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски обидувајќи се да го спасат леталото од пожар, изјави поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација Били ...

Три лица сомнителни за киднапирање на малезискиот авион

Точка - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив.

Пилотот вежбал слетување на 5 писти во Индискиот океан, една американска – Виден е над Малдиви

МК News - 18.03.2014

Жител од островот Малдиви тврди дека предминатата сабота го видел исчезнатиот малезиски авион! „Никогаш не сум видел толкав голем авион, да лета толку ниско над нашиот остров.

Нова теорија: Пилотите го спасувале малезискиот авион од пожар, ама не успеале?

Вечер Прес - 18.03.2014

Пожарот постепено ги уништил комуникациските системи и отровните гасови и чадот на крајот ги совладале членовите на екипажот и патниците, по што авионот се урнал во морето Пилотите на исчезнатиот ...

Експертите објасниле зошто никој од исчезнатите патници не ги контактирал своите најблиски

Точка - 18.03.2014

Кога киднаперите ја преземале контролата над авионот и го извршиле страшниот терористички чин на 11. септември 2001. година, патниците кои се наоѓале во него се обиделе преку мобилните телефони да ги ...

A што ако авионот се запалил, а пилотите херојски загинале обидувајќи се да го спасат?

Локално - 18.03.2014

Во најновата теорија за исчезнувањето на малезискиот боинг 777 се тврди дека авионот го зафатил пожар, а пилотите, за кои последните денови се сомневаше дека се повразни со можно киднапирање, ...

Медиумскиот магнат Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е киднапиран

Локално - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

Патниците преплашени до смрт: Авионот почнал да се распаѓа за време на летот!

Точка - 18.03.2014

Проблемите настанале кога за време на летот 2412 од Орландо кон Атланта во САД една плоча од крилото на авионот се скршила оставајќи ги жиците и хирдауличните машини отворени.

Роднините на патниците на малезискиот авион ќе штрајкуваат со глад

Точка - 18.03.2014

Роднините на патниците на исчезнатиот малезиски авион се закануваат дека ќе започнат штрајк со глад ако не добијат одговори за исчезнатото летало од властите во Малезија, пренесоа "АФП".

Сѐ повеќе теории на заговор за исчезнатиот авион: „боингот“ киднапиран од кибернетски терористи

Република - 18.03.2014

Истрагата за исчезнатиот авион на Малезија Ерлајнс секојдневно добива нови интересни детали кои ја прават целата ситуација многу мистериозна и драматична.

Малезискиот случај покажа дека ниту летовите од Скопје не се безбедни

еМагазин - 18.03.2014

Секој осми патник покажува симптоми на страв од летање, покажуваат меѓународните истражувања од 2011 година. Меѓу главните причини за страв од летање се фобија од височини, недостиг на контрола или ...

Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Бриф - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Каде се' би можел да слета исчезнатиот авион

Точка - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион на својот радиус имал повеќе писти од двете страни на светот на кои би можел да слета. Дејвид Стрип од Њу Мексико, читател на порталот TheAtlantic.com , направил за тој ...

Вистината или штрајк со глад за исчезнатиот малезиски авион

Локално - 18.03.2014

Членовите на кинеските семејствата кои се наоѓале во исчезнатиот малезиски авион се заканија со штрајк со глад доколку владата во Малезија не им ја каже вистината за судбината на нивните најблиски.

Руперт Мардок верува дека малезискиот авион е грабнат

Бриф - 18.03.2014

Еден од најголемите медиумски магнати во светот Руперт Мардок изјави дека верува оти исчезнатиот малезиски авион е „грабнат“. - Светот изгледа стаписан од исчезнувањето на Боингот 777 на „Малезија ...

Фото: Кортни Лав го пронајде исчезнатиот малезиски авион

Денешен - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Кина започна пребарување на своја територија по исчезнатиот авион на малезиската авиокомпанија

Локално - 18.03.2014

Кина започна пребарување на своја територија по исчезнатиот авион на малезиската авиокомпанија , пренесе BBC . Меѓународната операција за потрагата по авионот беше проширена кон две широки воздушни ...

Малезискиот авион виден над Малдивите?

Н.Македонија - 18.03.2014

„Никогаш не сум видел толкав авион во така низок лет над нашиот остров. Беше голем како џамбо џет, со бела боја со црвени линии“, вели еден жител на Малдивите Тој, како и уште неколку десетина лица, ...

Пожар во багажниот простор - причина за исчезнувањето на малезискиот авион

Н.Македонија - 18.03.2014

Пилотите на исчезнатиот малезиски авион загинале херојски обидувајќи се да го спасат леталото од пожар, изјави поранешниот шеф за безбедност на американската Федерална агенција за авијација Били ...

Исчезнатиот авион се криел од радарите летал на 1.500 метри височина

Н.Македонија - 18.03.2014

Исчезнатиот малезиски авион по исклучувањето на уредите за комуникација наводно летал уште неколку часа на висина од околу 1.524 метри за да остане невидлив Во случај со големи авиони како „боинг ...

Патниците умреле од страв: Авионот почнал да се распаѓа за време на летот!

Попара - 18.03.2014

Неверојатна среќа имале 185 патници и членовите на посадата на авионот Боинг 757 на компанијата Делта кој синоќа беше принуден да слета поради технички проблеми.

Кортни Лав тврди дека го пронашла исчезнатиот малезиски авион

Lider - 18.03.2014

Рок пејачката Кортни Лав тврди дека го „пронашла“ исчезнатиот малезиски авион, па дури на нејзините профили на Фејсбук и Твитер остави фотографија со координатите каде авионот на Малезија ерлајнс се ...

Скандал околу исчезнатиот авион: Погледнете зошто CNN ги побесне гледачите! (видео)

Попара - 18.03.2014

Со цел на гледачите подетално да им го објаснат процесот на истрагата на исчезнатиот авион на CNN се послужиле со макета поради што предизвикале бурни реакции, секако негативни, кај гледачите и ...