TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Космос“ повторно ќе се гради

Алсат-М - 01.03.2015

За еден месец одново старува изградбата на станбениот комплекс „Космос“, што власта го сруши пред три и пол години. Сопственикот, Фијат Цановски не се откажува и објаснува дека дозволата за градба му важи уште десет месеци.

Шајновски: Уривањето на „Космос“ порака до сите бизнисмени

Алсат-М - 01.03.2015

Страшна порака до целиот бизнис сектор е уривањето на објектот „Космос“, анализирано низ телефонските разговори што ги објави опозицијата. Со телефонски разговори за кои се тврди дека се помеѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и ...

„Космос“ повторно ќе се гради

+инфо - 01.03.2015

За еден месец одново старува изградбата на станбениот комплекс „Космос“, што власта го сруши пред три и пол години. Сопственикот, Фијат Цановски не се откажува и објаснува дека дозволата за градба му важи уште десет месеци, известува Алсат-М .

„Космос“ повторно ќе се гради

А1 On - 01.03.2015

За еден месец одново старува изградбата на станбениот комплекс „Космос“, што власта го сруши пред три и пол години. Сопственикот, Фијат Цановски не се откажува и објаснува дека дозволата за градба му важи уште десет месеци, известува Алсат-М .

„Со изградбата започнувам идниот месец“

МКД - 01.03.2015

Дозволата ми важи уште десет месеци, но нема причина да чекам. Ако општиата и Градот не ги изградат пристапните улици и булеварот, јас ќе ги изградат и ќе им доставам фактури, изјави сопственикот на „Космос“ Фијат Цаноски.

Цановски повторно ќе го гради „Космос“

Либертас - 01.03.2015

За еден месец одново старува изградбата на станбениот комплекс „Космос“, што власта го сруши пред три и пол години. Сопственикот, Фијат Цановски не се откажува и објаснува дека дозволата за градба му важи уште десет месеци, известува Алсат-М .

ДОСИЕ КОСМОС: Кобна кота 143, уривај!

Фактор - 01.03.2015

Петата бомба која вчера ја презентираше лидерот на СДСМ, Зоран Заев е директно поврзана со рушењето на сонот на Фијат Цановски – мега комплексот „Космос“. Со оглед на фактот дека автентичноста на снимката не беше негирана од директните актери ...

ВИДЕО: Инспекторката беше збунета и без одговори на Надзорната за рушењето на „Космос“

Локално - 01.03.2015

Порталот Бриф ја објави скратената верзија од Надзорната расправа за „Космос“ во Собранието во која се гледаат главните актери на, како што обелодени Заев, нарачаното рушење на објектот од страна на Никола ...

„Космос“ повторно ќе се гради

Sky - 01.03.2015

За еден месец одново старува изградбата на станбениот комплекс „Космос“, што власта го сруши пред три и пол години. Сопственикот, Фијат Цановски не се откажува и објаснува дека дозволата за градба му важи уште десет месеци, објави Алсат М .

„Космос“ повторно ќе се гради

Локално - 01.03.2015

За еден месец одново старува изградбата на станбениот комплекс „Космос“, што власта го сруши пред три и пол години. Сопственикот, Фијат Цановски не се откажува и објаснува дека дозволата за градба му важи уште десет месеци-информира ТВ Ал сат ...

Цаноски одново ќе го гради ,,Космос”

Фактор - 01.03.2015

Сопственикот на станбениот комплекс ,,Космос”, Фијат Цаноски најави дека за еден месец одново почнува изградбата на објектот, известува Алсат-М. Тој планира градбата да биде готова за десет месеци, колку што му важи дозволата за изградба.

Цаноски: Уривањето на „Космос“ е политичка одлука

24 Вести - 28.02.2015

Уривањето на „Косомос“ е политичка одлука и ревашизам, вели Фијат Цаноски. Посочува дека очекува позитивна одлука од судот во Стразбур а парите што ќе ги добие како оштета повторно ќе ги инвестира во ...

Јанакиески: „Космос“ беше законски урнат!

Фокус - 28.02.2015

Самиот Цаноски јавно потврди дека изградил објект кој отстапува од првичниот проект, рече министерот за транспорт и врски. Постапувањето при рушењето на објектот „Космос“ е целосно по закон, изјави министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски , ...

СДСМ: Јанакиески треба да се извини и да замине од политичката сцена

Фокус - 28.02.2015

Со тоа нема да ја смени вистината, но ќе покаже совест, сметаат од партијата на Зоран Заев. Најмалку што може да направи министерот Миле Јанакиески по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто се јавува како извршител на премиерот Никола Груевски , ...

Јанакиески:Во случајот Космос се постапи согласно законот

Телма - 28.02.2015

Министерот за транспорт и врски не одговори на прашањето дали е негов гласот на аудио снимката која вчера ја објави СДСМ. НЕ коментирам се додека трае судскиот процес,рече Јанакиевски Според него, снимките се монтиран процес на странските служби кои ...

Кој го урна „Космос“ - политиката или законите?

24 Вести - 28.02.2015

Бизнимсенот Фијат Цаноски тврди дека вчерашните снимки што ги објави опозицијата, се само потврда дека уривањето на објектот Космос е политичка одмазда. Премиерот Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, за кои опозицијата тврди ...

СДСМ: Јанакиески да се извини и да замине од политиката

Алсат-М - 28.02.2015

Најмалку што може да направи министерот Миле Јанакиески по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто се јавува како извршител на премиерот Никола Груевски, е да му се извини на Фијат Цаноски и да замине од политичката сцена“, реагира СДСМ на ...

Јанакиески: снимките за Космос се монтирани

Алсат-М - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Цаноски за ДВ: Убеден сум дека во Стразбур ќе ја добијам тужбата од 65 милиони евра

Deutsche Welle - 28.02.2015

Објавените аудио снимки на телефонски разговори со премиерот Груевски, кој според Заев бил нарачател и координатор на уривањето на комплексот „Космос“, за бизнисменот Цаноски е потврда-случајот бил политичка пресметка Со овој дополнителен доказ, ...

Цаноски: Преминот во опозиција го платив со „Космос“

Фокус - 28.02.2015

Секако, улога имаше и тоа што застанав зад А1 телевизија, изјави тој во интервју за Фактор. Моето преоѓање во опозицијата беше клучно да посегнат по мене, вели Фијат Цаноски откако лидерот на СДСМ Зоран Заев објави ауди снимки кои откриваат како ...

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Утрински - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Сител - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

ЈАНАКИЕСКИ: Целосно е почитуван законот во случајот „Космос“

Телеграф - 28.02.2015

Заев со својот тим не само што сака на нелегитимен начин да дојде на власт, туку и самиот се доведува во дефанзива, вели Јанакиески Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги ...

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

А1 On - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Press24 - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: снимките за Космос се монтирани

Р.С.Европа - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: Законски се уриваше градбата на Цаноски

Макфакс - 28.02.2015

Монтиран процес на странски служби се, во петокот објавените снимки, рече министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, за снимките од разговор со премиерот Никола Груевски во кои се договараат за уривање нам објектот „Космос“ на Фиат Цаноски.

Јанакиески: Законски се уриваше градбата на Цаноски

Кајгана - 28.02.2015

Монтиран процес на странски служби се објавените снимки, рече министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, за снимките од разговор со премиерот Никола Груевски во кои се договараат за уривање на објектот „Космос“ на Фиат Цаноски.

СДСМ: Јанакиески треба да му се извини на Цаноски и да даде оставка

МКД - 28.02.2015

Миле Јанакиески најмалку што може да направи по обелоденетиот скандал Космос, во кој тој е извршител на Груевски, е да се извини на Фијат Цаноски и на граѓаните на Македонија и да замине од политичката сцена, соопшти СДСМ.

Јанакиески: Постапувавме согласно со законот, a Заев ни монтира случај

МКД - 28.02.2015

Целосно е почитуван Законот за градење во случајот „Космос“, а снимките што беа вчера презентирани од СДСМ претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, рече министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

МРТ - 28.02.2015

Одговорно тврдам дека целосно е почитуван законот за градење, бидејќи Министерството за транспорт и врски на двапати ја прифати жалбата на инвеститорот и притоа беше издадено одобрението за градење, рече Јанакиески...

Јанакиески: Снимките за „Космос“ се монтиран процес на странски служби

+инфо - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени денеска министерот за транспорт и врски Миле ...

(ВИДЕО) Збунета инспекторка, министри без одговор на расправата за Космос

А1 On - 28.02.2015

На бурната надзорна расправа за „Космос“ на Фиат Цановски се покажаа многу нелогичности во акцијата за уривање на милионската инвестиција. Повиканите не знаеа да одговорат на многу прашања.

Јанкиески: „Космос“ е срушен законски

Нова ТВ - 28.02.2015

Министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска изјави дека станбениот комплекс „Космос“ на опозиционерот Фијат Цаноски бил урнат законски, бидејќи, како што рече, градежните инспектори утврдиле оти инвеститорот гради објект кој е повисок ...

СДСМ: Јанакиески најмалку што може е да му се извини на Цаноски

+инфо - 28.02.2015

Миле Јанакиески најмалку што може да направи по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто тој е извршител на Груевски, е да му се извини на Фијат Цаноски и на граѓаните на Македонија и да замине од политичката сцена, соопшти денеска СДСМ.

СДСМ: Јанакиески најмалку што може е да му се извини на Цаноски

А1 On - 28.02.2015

Миле Јанакиески најмалку што може да направи по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто тој е извршител на Груевски, е да му се извини на Фијат Цаноски и на граѓаните на Македонија и да замине од политичката сцена, соопшти денеска СДСМ.

СДСМ: Јанакиески треба да му се извини на Цаноски и да поднесе оставка

Кирилица - 28.02.2015

Миле Јанакиески најмалку што може да направи по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто тој е извршител на Груевски, е да му се извини на Фијат Цаноски и на граѓаните на Македонија и да замине од политичката сцена, соопшти денеска СДСМ.

СДСМ:Јанакиевски треба да се извини и да си замине од политичката сцена

Р.С.Европа - 28.02.2015

Најмалку што може да направи министерот Миле Јанакиески по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто се јавува како извршител на премиерот Никола Груевски, е да му се извини на Фијат Цаноски и да замине од политичката сцена“, реагира СДСМ на ...

Фијат Цаноски: Убеден сум дека во Стразбур ќе ја добијам тужбата од 65 милиони евра

А1 On - 28.02.2015

Објавените аудио снимки од разговорите на премиерот Никола Груевски со министерот за Транспорт и врски Миле Јанакиески, кој според Заев бил нарачател и координатор на уривањето на комплексот „Космос“, на Фијат Цаноски, е потврда-случајот бил ...

Јанакиески: Фирмата на Цаноски работеше спротивно на законските прописи и рушењето е дел од таа процедура

Press24 - 28.02.2015

Снимките кои вчера беа презентирани во јавноста, претставуваат монтиран процес на странски служби преку кои Зоран Заев ги користи за свои цели и по секоја цена сака да дојде на власт, рече денеска министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, ...

Јанакиески: Фирмата на Цаноски работеше спротивно на законските прописи

Нетпрес - 28.02.2015

Снимките кои вчера беа презентирани во јавноста, претставуваат монтиран процес на странски служби преку кои Зоран Заев ги користи за свои цели и по секоја цена сака да дојде на власт. Ова во одговор на новинарско прашање го потенцира министерот за ...

Јанакиески: Фирмата на Цаноски работеше спротивно на законските прописи и рушењето е дел од таа процедура

Курир - 28.02.2015

Снимките кои вчера беа презентирани во јавноста, претставуваат монтиран процес на странски служби преку кои Зоран Заев ги користи за свои цели и по секоја цена сака да дојде на власт, рече денеска министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, ...

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Алфа - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: Фирмата на Цаноски работеше спротивно на законските прописи

Република - 28.02.2015

Снимките кои вчера беа презентирани во јавноста, претставуваат монтиран процес на странски служби преку кои Зоран Заев ги користи за свои цели и по секоја цена сака да дојде на власт, рече денеска министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, ...

Цаноски: Убеден сум дека во Стразбур ќе ја добијам тужбата од 65 милиони евра

Либертас - 28.02.2015

Објавените аудио снимки на телефонски разговори со премиерот Груевски, кој според Заев бил нарачател и координатор на уривањето на комплексот „Космос“, за бизнисменот Цаноски е потврда-случајот бил политичка пресметка.

Цаноски за DW: Убеден сум дека во Стразбур ќе ја добијам тужбата од 65 милиони евра

Локално - 28.02.2015

Објавените аудио снимки на телефонски разговори со премиерот Груевски, кој според Заев бил нарачател и координатор на уривањето на комплексот „Космос“, за бизнисменот Цаноски е потврда-случајот бил политичка пресметка Со овој дополнителен доказ, ...

Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Тера - 28.02.2015

Прашан за коментар за снимките што вчера ги објави лидерот на опозицијата Заев во кои е инволвиран Јанакиески, по доделувањето решенија за легализација на бесправно изградени објекти во општина Кисела Вода, тој рече дека Заев има една единствена ...

Јанакиески не коментира дали е негов гласот на снимките и дали мирно спие

Либертас - 28.02.2015

Министерот Миле Јанакиески, денеска не одоговри на прашањето да ја потврди автентичноста на снимката за „Космос“ кои ги објави вчера Заев. На прашањето „дали е Ваш гласот на снимките што ги објави Заев“, тој рече. „Не коментирам“.

СДСМ: Јанакиески најмалку што може е да му се извини на Цаноски и да даде оставка

Фактор - 28.02.2015

Откако министерот за транспот и врски Миле Јанакиевски изјави дека рушењето на објектот ,,Космос” било целосно по закон, опозицијата му порача дека треба да се извини и да замине од политичката сцена.

Според Јанакиевски „Космос“ бил урнат законски!

Канал 77 - 28.02.2015

Постапувањето при рушењето на објектот „Космос“ е целосно по закон, изјави министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски, откако Зоран Заев објави телефонски разговори меѓу него и премиерот Никола Груевски, во кои Јанакиевски го брифира Груевски ...

Јанакиески не ја негира автентичноста на снимките кои ги објави Заев

Бриф - 28.02.2015

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески одговарајќи на новинарско прашање ја потврди веродостојноста на „бомбите“ на Заев. Имено, веднаш по денешното доделување на решенија за легализација на дивоградби во општина Кисела Вода кое го пренесоа ...

Цаноски: Убеден сум дека во Стразбур ќе ја добијам тужбата од 65 милиони евра

Sky - 28.02.2015

Објавените аудио снимки на телефонски разговори со премиерот Груевски, кој според Заев бил нарачател и координатор на уривањето на комплексот „Космос“, за бизнисменот Цаноски е потврда-случајот бил политичка пресметка.

(ВИДЕО) Збунета инспекторка, министри без одговор на расправата за Космос

Локално - 28.02.2015

На бурната надзорна расправа за „Космос“ на Фиат Цановски се покажаа многу нелогичности во акцијата за уривање на милионската инвестиција. Повиканите не знаеа да одговорат на многу прашања.

СДСМ: Најмалку што може да направи Јанакиески е да му се извини на Цаноски и да замине од политичката сцена

Либертас - 28.02.2015

„Миле Јанакиески најмалку што може да направи по обелоденетиот скандал Космос, во којшто тој е извршител на Груевски, е да се извини на Фијат Цаноски и на граѓаните на Македонија и да замине од политичката сцена“, реагира СДСМ, на денешните изјави ...

СДСМ: Јанакиески најмалку што може е да му се извини на Цаноски

Локално - 28.02.2015

Миле Јанакиески најмалку што може да направи по обелоденетиот скандал „Космос“, во којшто тој е извршител на Груевски, е да му се извини на Фијат Цаноски и на граѓаните на Македонија и да замине од политичката сцена, соопшти денеска СДСМ.

Фирмата на Цаноски работеше спротивно на законските прописи и рушењето е дел од таа процедура

Пулс24 - 28.02.2015

Снимките кои вчера беа презентирани во јавноста, претставуваат монтиран процес на странски служби преку кои Зоран Заев ги користи за свои цели и по секоја цена сака да дојде на власт, рече денеска министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, ...

Миле Јанакиески: Космос е срушен бидејќи отстапуваше од градба за метар и половина

Кумановски м. - 28.02.2015

На денешното доделување на решенија за легализација на дивоградби во Општина Кисела Вода, на новинарско прашање за коментар после објавените разговори за рушење на објектот Космос, Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, изјави зад ...

Општина Гази Баба се брани : Законски го уривале „Космос“

Локално - 28.02.2015

Општина Гази Баба се јави со експресно соопштение, по денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев каде што тој објави неколку телефонски разговори, во кои, како што рече, се договарало уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски.

(ВИДЕО) „360 степени“ – анализа на петтата „бомба“ на опозицијата

Либертас - 28.02.2015

Анализа во „360 степени“ за петтата „бомба“ што ја објави Заев обелоденувајќи разговори за тоа како е уриван комплексот „Космос“ на Фијат Цаноски и последните потези на власта – извршната и судско-обвинителската.

ИНТЕРВЈУ ФИЈАТ ЦАНОСКИ: Јанакиески ми беше куќен пријател, а со Груевски ми нанесоа огромно зло!

Фактор - 28.02.2015

По петтата бомба на Заев, стана јасно дека и бизнисмените биле приклешени во битката на македонската политичка сцена . За Фактор Цаноски вели дека е изненаден од начинот на кој премиерот и министрите ја донеле одлуката за уривање на инвестиција ...

Јанакиевски: Во случајот Космос, целосно е постапувано согласно законот

Денешен - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: КОСМОС е срушен во легална и законска постапка!

Фактор - 28.02.2015

Во однос на прашањето на дали се менува ДУП на телефон, министерот Миле Јанакиески денеска одговори дека и ДУП -от и ГУП-от во Гази Баба не се сменети на телефон, туку во редовна процедура, а „Космос“ е срушен во законска и легална постапка! ...

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Локално - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

ВИДЕО: Инспекторката беше збунета и без одговори на Надзорната за рушењето на „Космос“

Либертас - 28.02.2015

Порталот Бриф ја објави скратената верзија од Надзорната расправа за „Космос“ во Собранието во која се гледаат главните актери на, како што обелодени Заев, нарачаното рушење на објектот од страна на Никола Груевски.

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Н.Македонија - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески.

Јанакиески: Целосно е почитуван законот за градење за случајот Космос

Lider - 28.02.2015

Снимките кои беа вчера презентирани во јавноста претставуваат монтиран процес на странски служби, кои Зоран Заев ги користи за свои цели, односно неговата цел е да дојде по секоја цена на власт, оцени министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, ...

СДСМ: Груевски и Јанакиески стојат зад уривањето на комплексот „Космос“

Призма - 27.02.2015

Заев ги најави и „бомбите“ кои ќе следуваат во наредниот период. Меѓу нив постојат снимки во кои се преговара промена на името, има и разговори кои се однесуваат на плановите при затворањето на А1 телевизија, а „врвот“, како што рече лидерот на ...

Заев објави аудиоснимки за уривањето на „Космос" на Фијат Цаноски

Вест - 27.02.2015

„Нема да поштедам ни власт, ни опозиција, ни Албанци на позиција и во опозиција, ќе чуете снимени разговори од УБК и за нив, ќе се зачудите што прифатил премиерот Никола Груевски за името на Македонија, како ја загрозил државата, а врвот ќе ни бидат ...

Заев: Се открива бездушноста и криминалот на власта

24 Вести - 27.02.2015

Никола Груевски го нарачал уривањето на објектот Космос на Фијат Цаноски, а потоа со министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски по сценарио го одработиле неговото уривање, објави денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Синот на Цановски со коментар по објавите од СДСМ

Алсат-М - 27.02.2015

„Драго ми е што вистината излезе на виделина“ - напиша на својот фејсбук профил Сефер Цановски, синот на Фијат Цановски по денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ на која беа објавени снимки за тоа како во летото 2011-та година во позадина ...

Цановски: Снимките уште еден доказ за случајот „Космос“

Алсат-М - 27.02.2015

„Уште пред 3,5 години градоначалникот на општина Гази Баба ми кажа дека наредбата дошла „од горе“ – изјави Фијат Цановски за НОВА ТВ. Вели дека е многу изненаден од заинтересираноста на премиерот за него, иако, како што тврди, немало никакви пречки ...

Видео: Собраниска расправа во 2011 година за „Космос“, министерот Јанакиески негира дека го рушел објектот

Фокус - 27.02.2015

По денешната „бомба“ на СДСМ министерот Јанакиески фатен во небрано Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , денеска ја објави петтата „бомба“, односно објави прислушувани разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле ...

Уривањето на „Космос“ на Фијат Цановски е тема на денешниот прес на СДСМ

Фокус - 27.02.2015

Уште кога надлежните органи со експлозив ја рушеа зградата имаа објаснување дека не ги исполнувал условите за градба, односно дека претерал со висината на незавршениот објект, се појавија сомнежи во јавноста дека зад целиот случај стои политика, ...

Паднала наредба: Космос да се сруши на 1-ви август

Фокус - 27.02.2015

Груевски, според Заев дал инструкција Космос да се руши на почетокот на Август. „Бидете спремни, ќе напуштат парламент. Понеделник 1 август, таман,… Груевски, според Заев дал инструкција Космос да се руши на почетокот на Август.

Заев: Груевски уживал од динамиката на уривање на „Космос“

Фокус - 27.02.2015

Премиерот дал наредба објектот да се урне за време на летни одмори, рече опозицискиот лидер. Премиерот Никола Груевски уживал од динамиката на уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски , истакна лидерот на СДСМ Зоран Заев додека ги најавува ...

Груевски и Јанакиевски договораат како да се сруши „Космос“ на Цановски

Фокус - 27.02.2015

Јанакиевски го уверува Груевски дека е подготвено се, само чека знак кога да се стартува со рушењето. Во неколкуте разговори објавени денеска Јаникиевски и Груевски договораат како да му се руши објектот на Цановски, Груевски предлага да се изгади ...

Брисел се интересира дали „Космос“ на Цановски е урнат зошто ја поддржувал А1

Фокус - 27.02.2015

Н последната снимка Груевски и Јанакиески зборуваат за тоа што странците се нервирале за случајот „Пајажина“ и за рушењето на „Космос“. „Држи… Н последната снимка Груевски и Јанакиески зборуваат за тоа што странците се нервирале за случајот ...

Уривањето на „Космос“, петта „бомба“ на СДСМ

Алсат-М - 27.02.2015

Координирањето на уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски по изборите во 2011 година, беше тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. На прес конференцијата во седиштето на партијата Заев објави 10 ...

Нова „бомба“ на Заев: Уривањето на „Космос“ го договарале Груевски и Јанакиески

24 Вести - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес конференција ја презентираше петтата т.н. бомба. Овој пат објави прислушувани телефонски разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, кои, како што рече ...

Власта одмазднички го уривала објектот на Цаноски

Deutsche Welle - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Заев денеска пред јавноста ја презентираше петтата „бомба“, која во најголем дел се однесуваше на уривањето на објектот Космос на бизнисменот и политичар Фијат Цаноски. Сега ќе го откриете вистинското лице на Никола Гриевски, рече ...

ФОТО: Уривањето на „Космос“ - петта бомба на Заев

Утрински - 27.02.2015

Опозицијата објави снимки од телефонски разговори меѓу Груевски и Јанакиески, кои се договарале околу уривањето на објектот на Фијат Цаноски Телефонски разговори во кои премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески го ...

Сефер Цаноски: Благодарни сме што вистината излезе на виделина

24 Вести - 27.02.2015

На 1-ви август 2011 година почна рушењето на објектот Космос на познатиот бизнисмен Фиат Цаноски. Надлежните служби од општина Гази Баба тогаш дадоа образложение дека инвеститорот не го испочитувал договорот и почнал да гради објект повисок за метар ...

Сефер Цаноски: Вистината излезе на виделина!

Фокус - 27.02.2015

Жал ми е за 400 и кусур вработени кои останаа на улица. Жал ми е и за 2000 фамилии кои требеше да живеат во овој комплекс. Жал ми е и се грозам што го слушам начинот на кој што сето ова беше изведено, вели Цаноски Драго ми е што вистината излезе на ...

СДСМ објави снимки за уривањето на објектот „Космос“ на Цановски

Макфакс - 27.02.2015

Во најновите објавени снимки од лидерот на СДСМ, се слуша, како што тврди Зоран Заев, како премиерот Никола Груевски нарачува кај министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, да се урне објектот што го гради Фијат Цаноски, лидер на Партијата за ...

АУДИО: „Руши го Фијат“ - разговори Груевски - Јанакиески

Р.С.Европа - 27.02.2015

На денешната прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нова серија прислушувани разговори. Овој пат во врска со уривањето на објектот Космос на Фијат Цаноски. Станува збор за разговори, според Заев, меѓу премиерот Никола Груевски и ...

Заев - Како се уриваше Космос

Р.С.Европа - 27.02.2015

На денешната пресконференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави прислушувани разговори на кои премиерот Никола Груевски со минситерот за транспорт и врски го договара уривањето на зградата Космос, во сопственост на бизнисменот Фијат ...

Петтата „бомба“ на Заев за уривањето на Космос на Цаноски

OhridNews - 27.02.2015

Координирањето на уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски по изборите во 2011 година беше тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој објави 10 телефонски разговори меѓу, како што рече, премиерот ...

„Имавме проблем, се откажуваа мајстори!“

+инфо - 27.02.2015

Имавме проблем, се откажуваа мајстори? вели првиот глас во снимката која се емитува во седиштето на СДСМ, на која е разговор на Никола Груевски и Миле Јанакиески, како што рече лидерот на најголемата опозициска партија, Зоран Заев, презентирајќи го ...

Утрешен „Слободен печат“: Берете памет, ќе одговарате

+инфо - 27.02.2015

Во најновиот, саботен број на Слободен печат читајте: - Петтата бомба на СДСМ открива како е уриван „Космос“ на Фијат Цаноски, најавени и нови бомби - Заев: Допрва ќе чуете што договарал Груевски за името - Прислушувани амбасадорите на шест ...

Сефер Цановски: Вечно сум благодарен на опозицијата што ја објави вистината за Македонија

А1 On - 27.02.2015

„Драго ми е што вистината излезе на виделина.“ напиша Сефер Цановски, синот на Фијат, откако денеска лидерот на опозицијата Заев објави снимки за уривањето на зградата Космос, што ја градеше бизнисменот Фијат Цановски, која беше урната во август ...

Фијат Цаноски: Одамна знаев дека наредбата за уривање на „Космос“ дошла од горе

+инфо - 27.02.2015

Бизнисменот Фијат Цаноски за Нова Тв вели дека не е изненаден од денешните објавени телефонски разговори во кои, според лидерот на СДСМ, Зоран Заев, премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, договараат уривање на ...

Петта “бомба”- Заев: Рушењето на “Космос” е политичка одмазда врз Цаноски

Капитал - 27.02.2015

Петтата бомба која денес на прес-конференција ја објави лидерот на опозицијата Зоран Заев содржи девет разговори меѓу, како што посочи Заев, премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, се договарале како и кога да се ...

Сефер Цаноски: Никогаш да не се повтори!

МКД - 27.02.2015

Една стара поговорка вели Човек што руши е проколнат. Човек што гради е благословен. Драго ми е што вистината излезе на виделина. Благодарен сум на господ што сите ние, мојата фамилија и моите блиски останавме здрави и живи во овој период.

Што прифатил Груевски за името?

Р.С.Европа - 27.02.2015

Уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски беше тема на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Со зборовите „кога ќе слушнете до каде отишол човекот со името, што тоа прифатил, ќе видите колку ни е загрозена и ...

Петтата „бомба“ на Заев за уривањето на Космос на Цаноски

Р.С.Европа - 27.02.2015

Координирањето на уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски по изборите во 2011 година беше тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој објави 10 телефонски разговори меѓу, како што рече, премиерот ...

Сефер Цаноски: Благодарен сум што ја дознавме вистината

+инфо - 27.02.2015

Сефер Цаноски, претседател на универзитетот ФОН, син на поранешниот пратеник Фиат Цаноски сопственикот на „Космос“, по пресот на СДСМ на својот фејсбук профил напиша дека е благодарен на опозицијата што конечно вистината излезе на виделина.

Заев детонираше петта „бомба“

Глас на Америка - 27.02.2015

„Власта на Груевски бескрупулозно се одмаздувала на политичките противници“, тврди опозициониот лидер Лидерот на СДСМ Зоран Заев денес на прес-конференција обелодени пред македонската јавност уште девет снимки на наводни разговори на претставници на ...

Заев објави снимки за уривањето на објектот „Космос“ на Цаноски

Кајгана - 27.02.2015

Во најновите објавени снимки од лидерот на СДСМ, Зоран Заев, како што тврди тој се слуша како премиерот Никола Груевски нарачува кај министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, да се урне објектот што го гради Фијат Цаноски, лидер на Партијата ...

Зоран Заев објави нови материјали од прислушување

Телеграф - 27.02.2015

Според лидерот на опозицијата, објавените разговори помеѓу премиерот Груевски и министерот за транспорт и врски Јанакиески, се однесуваат на нивната координација во однос на уривањето на комплексот „Космос“ на пратеникот Фијат Цаноски во 2011 година ...

Најексплозивната бомба на Заев, повторно петарда

Нетпрес - 27.02.2015

Лидерот на опозициската СДСМ денеска ја објави петата „бомба“, која иако беше најавувана дека ќе биде најексплозивната досега не предизвика никакви „тектонски поместувања“. Заев денеска објави прислушувани телефонски разговори меѓу премиерот Никола ...

ВИДЕО Еве како се уриваше „Космос“

+инфо - 27.02.2015

Еве како се уриваше објектот „Космос“ на тогашниот пратеник Фијат Цаноски со динамит, што денеска беше главна тема на прес-конференцијата на лидерот на СДСм, Зоран Заев. Рушењето на објектот се случи на 1 август 2011 ...

Заев: Слушнете како Груевски од одмазда го урива „Космос“ на Фијат Цаноски

+инфо - 27.02.2015

Го пренесуваме во целост говорот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференација: „Пред очите на јавноста се неспорни фактите што ги обелоденуваме во проектот Вистината за Македонија.

Заев: Груевски диригираше со уривањето на „Космос“

+инфо - 27.02.2015

Веднаш после изборите во 2011 година и згаснување на А1 телевизија, по директен налог на Никола Груевски се руши милионскиот проект Космос на Фијат Цаноски. Груевски лично диригира, налага менување урбанистички планови, диригира медиуми за да се ...

Бомба на Заев – Космос мора да падне

Р.С.Европа - 27.02.2015

Од разговорите, нагласи Заев, се докажува дека Груевски лично по изборите во 2011 година и затворањето на А1 телевизија, ја диригирал акцијата за уривање на објектот Космос во сопственост на Фијат Цановски.

Петтата „бомба“ на Заев за уривањето на Космос на Цаноски

Тера - 27.02.2015

Координирањето на уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски по изборите во 2011 година беше тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој објави 10 телефонски разговори меѓу, како што рече, премиерот ...

Еве што објави Заев за Космос на Фијат Цаноски

Sky - 27.02.2015

Пред очите на јавноста се неспорни фактите што ги обелоденуваме во проектот Вистината за Македонија, изјави на денешната прес-конференција Зоран Заев, претседател на СДСМ. Братучедите, рече тој, неовластено масовно прислушувале, злоупотребувајќи ги ...

Заев продолжи со „бомбите“, денеска открива …

Фактор - 27.02.2015

Пред очите на јавноста се неспорни фактите што ги обелоденуваме во проектот Вистината за Македонија, изјави лидерот на опозицијата Зоран Заев кој денеска на прес конференциај ја соопти петата таканаречена „бомба“.

(АУДИО) Заев: Груевски одмазднички кон Фијат Цаноски нарачува рушење на „Космос“

Бриф - 27.02.2015

Братучедите масовно прислушувале, неовластено за лични цели, за воспоставување целосна контрола врз се во државата преку штоо се одржуваат на власт – изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција на која ја објави петтата „бомба“.

Сефер Цановски: Вечно сум благодарен на опозицијата што ја објави вистината за Македонија

Локално - 27.02.2015

„Драго ми е што вистината излезе на виделина.“ напиша na ФБ Сефер Цановски, синот на Фијат Цаноски, откако денеска лидерот на опозицијата Заев објави снимки за уривањето на зградата Космос, што ја градеше бизнисменот Фијат Цановски, која беше урната ...

СДСМ: Јанакиески добивал насоки од Груевски како да се збрише објектот Космос (видео)

Кумановски м. - 27.02.2015

Денеска почитувани граѓани ќе објавиме нови докази кои целосно го покажуваат вистинското лице на Никола Груевски Ќе ја чуете суровоста и одмаздничкиот порив на овој човек, кој заедно со своите најблиски соработници е подготвен да ги сотре сите ...

Заев: биле следени интернетот и е-маил комуникацијата

Канал 77 - 27.02.2015

Груевски задоволен што Цаноски е онеспособен да продолжи да гради. Јанакиски е зачуден како зградата се уште се држи, бидејќи има умногу бетон и арматура во зградата на Цаноски Јанакиески незадоволен што не употребиле повеќе динамит при уривањето на ...

(АУДИО) Петта „бомба на Заев: Сите снимки

еМагазин - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција ја презентираше петтата бомба. „Веднаш по изборите 2011 година и згаснувањето на А1 телевизија под директен налог и нарачка на Никола Груевски се руши милионската инвестиција на Фијат Цаноски, ...

(ВИДЕО) Инспекторката занеме на Надзорната за рушењето на „Космос“

Бриф - 27.02.2015

Погледнате ја скратената верзија од Надзорната расправа за „Космос“ во која се гледаат главните актери на нарачаното рушење на објектот од страна на Никола Груевски, како што денеска обелодени лидерот на СДСМ, Зоран ...

Цаноски: Уште еден доказ како власта ги гони домашните, а трча по странски инвестиции

Фактор - 27.02.2015

Фијат Цаноски за Нова Тв вели дека не е изненаден од денешните објавени телефонски разговори во кои, според лидерот на СДСМ, Зоран Заев, премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, договараат уривање на објектот ...

Цаноски сам призна дека градел над дозволеното, но се бара политичка мотивација во рушењето на нелегално изграденото

Република - 27.02.2015

Фиат Цановски призна дека рушел над дозволеното. Во креираниот материјал што Зоран Заев го објави на денешната прес-конференција, посветена на безаконската градба Космос на Фиат Цановски и нејзиното рушење, премиерот Никола Груевски му вели на ...

(ВИДЕО) Петтата „бомба“ на Заев: Осветничко уривањето на Космос на Цаноски

Локално - 27.02.2015

Координирањето на уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски по изборите во 2011 година беше тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој објави 10 телефонски разговори меѓу, како што рече, премиерот ...

Утрешен „Слободен печат“: Берете памет, ќе одговарате

Либертас - 27.02.2015

Во најновиот, саботен број на Слободен печат читајте: – Петтата бомба на СДСМ открива како е уриван „Космос“ на Фијат Цаноски, најавени и нови бомби – Заев: Допрва ќе чуете што договарал Груевски за името – Прислушувани амбасадорите на шест ...

(ВИДЕО) Заев: Груевски лично го нарачал рушењето на Комос на Фијат Цаноски поради одмазда

Либертас - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави дека Груевски лично ја контролира акцијата за уништување на објектот Комос на Фијат Цаноски, по изборите во 2011 година. Почитувани граѓани, почитувани новинари, Пред очите на јавноста се неспорни фактите што ги ...

НОВАТА БОМБА НА ЗАЕВ - Уривањето на Космос

Sky - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција ја објави петтата „бомба“. На пресот, Заев објави 9 телефонски разговори, кои, како што рече, укажуваат на координирање за уривање на објектот Космос.

Сефер Цаноски: Драго ми е што вистината излезе на виделина

Кумановски м. - 27.02.2015

Драго ми е што вистината излезе на виделина. Благодарен сум на господ што сите ние, мојата фамилија и моите блиски останавме здрави и живи во овој период. Сефер Цаноски, син на бизнисменот Фијат Цаноски, кој денеска беше топ тема на одржаната прес ...

Цановски призна дека градел над дозволеното. Но, изгледа се бара политичка мотивација при рушењето на нелегално ...

Пулс24 - 27.02.2015

Фиат Цановски призна дека градел над дозволеното. Во креираниот материјал што Зоран Заев го објави на денешната прес-конференција, посветена на безаконската градба Космос на Фиат Цановски и нејзиното рушење, премиерот Никола Груевски му вели на ...

Сефер Цаноски: Драго ми е што вистината излезе на виделина

Либертас - 27.02.2015

Сефер Цаноски, синот на Фијат Цаноски, инвеститорот на Космос кој беше срушен од страна на власта, се обрати преку Фејсбук веднаш по денешната „бомба“ на Заев, во која, како што рече СДСМ, се гледа дека лично Груевски го раководел процесот за рушење ...

Заев: Прислушувани барем шест амбасадори од влијателни земји

Н.Македонија - 27.02.2015

Уривањето на станбениот комплекс „Космос“ во Скопје, кој го градеше бизнисменот и поранешен пратеник Фијат Цаноски, беше тема на новата прес-конференција од серијалот „бомби“ на лидерот на СДСМ.