TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне грмотевици

24 Вести - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

Временска прогноза - топло, попладне дожд

Р.С.Европа - 26.06.2016

Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локален дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 28 до 36 степени, а УВ индексот ќе биде 7.

Нестабилно и посвежо време

Телеграф - 16.08.2015

Нестабилноста ќе продолжи и во понеделник, особено претпладне, а дневната температура ќе опадне за 3 до 4 степени. Попладне ќе дува умерен западен ветер и облачноста ќе се намалува Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Претпладне сончево, попладне невреме – од утре пад на температурите!

Популарно - 16.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Управата за хидрометеролошки работи најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни ...

Предупредување: Вечерва очекувајте нестабилно време со пороен дожд

Здравство24 - 16.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Управата за хидрометеролошки работи најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни ...

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне грмотевици

А1 On - 16.08.2015

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и ...

Времето денеска: претпладне сончево попладне грмотевици

+инфо - 16.08.2015

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и ...

Променливо облачно и дождливо, сонце од вторник

OhridNews - 16.08.2015

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално со поинтензивни процеси во форма на невреме.

Сончево претпладне, попладне пороен дожд и грмежи

Канал5 - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

Утре променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи

Канал5 - 16.08.2015

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на места со поројни врнежи од дожд и грмежи, особено претпладне во источните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен југозападен ветер, особено во западните делови ...

Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи.

Локално - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

Претпладне сончево попладне грмотевици

Либертас - 16.08.2015

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и ...

Вечер нестабилно време со пороен дожд

Вечер - 16.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Управата за хидрометеролошки работи најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни ...

ВРЕМЕ: Вечер не очекува пороен дожд со грмежи

Вистина.мк - 16.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Управата за хидрометеролошки работи најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни ...

Денеска сонце и дожд

Нетпрес - 16.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Управата за хидрометеролошки работи најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни ...

На крајот на викендот големо невреме

Press24 - 16.08.2015

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични ...

Вечер очекувајте нестабилно време со пороен дожд

Курир - 16.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Управата за хидрометеролошки работи најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни ...

Претпладне сонце, попладне дожд

Денешен - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

Претпладне сонце, попладне пороен дожд и грмежи

Република - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сонце, попладне дожд

Fox.mk - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

Топло и сончево време. Во вечерните часови се очекуваат поројни дождови!

Пулс24 - 16.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а доцна попладне и во текот на ноќта нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Управата за хидрометеролошки работи најави дека на места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни ...

Сончево претпладне, попладне пороен дожд и грмежи

Lider - 16.08.2015

Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Доцна попладне и во текот на ноќта се очекува нестабилност со локален пороен дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи од дожд, електрични празнења и повремено ...

Временска прогноза - сончево, попладне дожд

Р.С.Европа - 15.08.2015

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Претпладне сончево, попладне локална нестабилност и дожд

МКД - 15.08.2015

Саботава почна со сончево и топло утро. Претпладнево продолжува речиси без ниту еден облак, но попладне метеоролозите очекуваат локална нестабилност. Истата ќе услови развој на конвективна облачност која ќе донесе местимичен дожд и грмежи.

Денеска сончево претпладне, попладне локален дожд

Тера - 15.08.2015

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Сончево и топло време, попладне локален пороен дожд и грмежи

Кајгана - 15.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Претпладне сонце, попладне пороен дожд

БркајРабота - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони, ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне пороен дожд

Популарно - 05.06.2016

Времето денеска претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде променливо и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат и поинтензивни.

Попладне локален дожд и грмежи

Сител - 15.08.2015

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Сончево и топло време, попладне локален пороен дожд и грмежи

Точка - 15.08.2015

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Какво време не очекува денеска?!?

За Се - 24.10.2015

Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од 12 до 17 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди попладне. Ќе дува умерен северен ветер. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повеќе ...

Денеска сончево претпладне, попладне локален дожд

МетеоПро - 15.08.2015

Ја започнавме сабота со сончево и топло утро. Претпладнево продолжува речиси без ниту еден облак, но попладне очекуваме локална нестабилност. Исата ќе услови развој на конвективна облачност која ќе донесе местимичен дожд и грмежи.

Сончево и топло време, попладне локален пороен дожд и грмежи

Макфакс - 15.08.2015

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

ВИКЕНД ВРЕМЕНСКА: Повторно невреме

Press24 - 15.08.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 ...

Попладне пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови и планинските региони

Либертас - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Попладне пороен дожд

Вечер - 14.08.2019

Сончево и многу топло ќе биде претпладнево, а подоцна во текот на денот и ноќта се очекува наоблачување со на места со пороен дожд и грмежи. Според УХМР, локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер од над 70 ...

Претпладне сонце, попладне дожд

Нетпрес - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони, ...

Претпладне сонце, попладне пороен дожд

Вистина.мк - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони, ...

Претпладне сонце, попладне пороен дожд

Курир - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони, ...

Попладне локален дожд и грмежи

Fox.mk - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Од понеделник поладно за неколку степени

Република - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Времето денеска: Претпладне сонце, попладне дожд

Кумановски м. - 15.08.2015

Претпладнево продолжува речиси без ниту еден облак, но попладне очекуваме локална нестабилност. Исата ќе услови развој на конвективна облачност која ќе донесе местимичен дожд и грмежи. Позачестен развој на оваа облачност се очекува во планинскиот ...

Попладне локален дожд и грмежи

Денешен - 15.08.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. УВ=7 Во Скопје претпладне сончево и топло, попладне со мала до умерена ...

Времето денеска: сончето претпладне, попладне локален дожд

Репортер - 15.08.2015

Ја започнавме саботата со сончево и топло утро, но попладне очекуваме локална нестабилност. Истата ќе услови појава на конвективна облачност, која ќе донесе дожд и врнежи. Позачестен развој на облачност се очекува во планинскиот дел на западниот ...

Ова се температурите за денес, а од понеделник ПРОМЕНА на времето

Пулс24 - 15.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Попладне локален дожд и грмежи

Lider - 15.08.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. УВ=7 Во Скопје претпладне сончево и топло, попладне со мала до умерена ...

Сончево и топло време, попладне локален пороен дожд и грмежи

Sky - 15.08.2015

Претпладне сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Утринските температури ќе се движат од 13 до 20, додека дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Силно НЕВРЕМЕ ќе ја погоди МАКЕДОНИЈА!

Sky - 15.08.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и во текот на ноќта нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално со поинтензивни процеси во форма на невреме.

Времето денеска: сончево со локална облачност

Алсат-М - 25.04.2017

Во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од 16 до 23 степени.

Времето денеска: сончево со локална облачност

Р.С.Европа - 17.11.2015

Во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб претежно јужен ветер. По одделни котлини наутро ќе има услови за слаба магла. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 15 до 21 степен.

Претпладне сончево, попладне нестабилно време, а викендот можност за локален дожд

МКД - 14.08.2015

Последниот работен ден неделава започна со релативно свежо утро, барем во споредба со претходните денови. Умерена облачност е забележана утринава само над источните делови, околу Осогово и Малешево. Претпладнево останува претежно сончевото време.

Претпладне сонце, попладне локален дожд

Телеграф - 14.08.2015

Утринската температура ќе се движи од 13 до 21, а дневната од 30 до 37 степени Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, ...

Претпладне сонце, попладне дожд

Телеграф - 14.08.2015

Во недела нестабилноста ќе биде поизразена и ќе се задржи во текот на ноќта, како и во понеделник. Наместа ќе има пообилни врнежи од дожд, посилни електрични празнења и повремено засилен ветер, понекаде во форма на невреме и појава на град Времето ...

Претпладне сончево, попладне нестабилно време

Тера - 20.08.2018

Денеска попладне повеќе во планинските региони на западот и на северот ќе биде нестабилно со дожд и грмежи, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. До среда се очекува да биде топло, со попладневна нестабилност претежно во планините и особено ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Денеска сончево и топло, од понеделник пад на температурата

Популарно - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

И утре исто - претпладне сончево, попладне можни поројни дождови

+инфо - 14.08.2015

Времето утре во Македонија слично како денеска - претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и ...

Денеска пороен дожд

А1 On - 18.08.2016

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер претежно со променлив правец. Во попладневните часови локално ќе има развој на нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен пороен ...

Претпладне сончево, попладне врнежливо време

Точка - 14.08.2015

Во Македонија денес претпладне ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Еве какво време не очекува денеска

Сител - 19.06.2017

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а само во планинските подрачја на југот и североистокот од земјава е можен слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Утре претпладне сончево, попладне услови за развој на локална нестабилност

Канал5 - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Топло време со попладневни врнежи и грмежи

Канал5 - 14.08.2015

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Температурите од 30 до 37 степени, со вредност на УВ индексот 8.

Денеска слаб дожд, за викендов невреме!

За Се - 14.08.2015

Денеска е петок 14 август, 226-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 139 дена. Денот трае 13 часа и 58 минути. Сонцето во Скопје изгрева во 5 часот и 39 минути, а заоѓа во 19 часот и 37 минути.

Утре пороен дожд

Шеталиште - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Времето денеска и за викенд

МетеоПро - 30.10.2015

Петочното утро е прилично свежо низ земјава. Појава на слаба магла/иска облачност има долж поречието, делови од Полог и малешевијата. Низ останатите места е претежно ведро. Температурата во 7 часот (УХМР) беше најниска во Берово, -3°С, а највисока ...

Попладне развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи

Локално - 14.08.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Чекајќи пороен дожд – сонце

Локално - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Денес сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Репортер - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Денес топло, за викендот невреме

Вечер - 14.08.2015

Во наредните денови во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и грмежи Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд ...

До пладне сонце – попладне дожд и грмежи

Кумановски м. - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Сончево, попладне локален дожд

Кирилица - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Претпладне сончево, попладне врнежливо време

Нетпрес - 14.08.2015

Во Македонија денес претпладне ќе имаме сончево време со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

Еве какво време не очекува денеска

Вистина.мк - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Еве какво време не очекува денеска

Курир - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Планирајте го викендот - еве какво време не очекува утре

Press24 - 14.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи, претежно во западните делови од земјава и во планинските региони.

Претпладне сончево, попладне дожд

Lider - 09.06.2016

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локален пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Ова е најновото метео предупредување на УХМР

Sky - 07.09.2015

Денес ќе има услови за пороен дожд и ретки грмежи на југот од земјата, а потоа ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со сончеви периоди. Дневната температура ќе биде пониска за 5 до 7 степени во однос на денешната.

Еве што ќе се случи со времето

Sky - 14.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.

ДРАМАТИЧНИ ПРОМЕНИ СО ВРЕМЕТО: Претпладне сонце, попладне НЕВРЕМЕ!

Sky - 14.08.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните делови. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7.

Сончево и топло со температури до 37 степени

Sky - 30.08.2015

Времето во недела во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб југоисточен и источен ветер Утринската температура се движи од 10 до 17 Целзиусови степени, а дневната ќе достигне од 27 до 37 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

Време: Утре сончево – Викендот пороен дожд

Здравство24 - 13.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Продолжува топлото време, од недела пороен дожд

+инфо - 13.08.2015

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Сончево, попладне локален дожд

А1 On - 13.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Утре сончево со температура до 37 степени, заладување од недела

Канал5 - 13.08.2015

Утре времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Викендот почна со сонце - ќе заврши со големо невреме

Press24 - 13.08.2015

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Мала облачност, некаде појава на дожд и грмежи

МКД - 11.08.2015

Денеска е за нијанса потопло времето од вчера, но повторно ќе има услови за локален развој на облачност која ќе донесе краткотраен дожд, делумно проследен со грмежи. Оваа изолирана појава на дожд метеоролозите ја очекуваат во западниот дел од ...

Сончево и топло претпладне, попладне во југозападниот дел на земјата нестабилно

Тера - 11.08.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во западните и јужните делови со локален пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 11 до 20, а дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Не очекува сончево време со мала до умерена облачност

OhridNews - 11.08.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, пред се во планините и во западните и јужните делови.

Сончев и топол ден

+инфо - 15.02.2016

Денеска времето ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди. Во западните делови ќе има услови за локален дожд. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзина од 80 км/час.

Сончево и топло претпладне, попладне нестабилно во југозападниот дел

Кајгана - 11.08.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во западните и јужните делови со локален пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 11 до 20, а дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Денеска слаб локален дожд

МетеоПро - 11.08.2015

И вторник го започнавме релативно свежо, со температура под 20°С. Утрово е ведро низ земјава. Денеска попладне повторно ќе има услови за локален развој на облачност која ќе донесе краткотраен дожд, делумно проследен со грмежи.

Топло денеска, а посебно утре и задутре. Заладување дури од…

За Се - 11.08.2015

Денеска е вторник 11 август, 223-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 142 дена. Денот трае 14 часа и 8 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 11 минути, а заоѓа во 20 часот и 19 минути.

Времето денеска претежно сончево и топло, со услови за слаб дожд

Кумановски м. - 11.08.2015

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи времето денеска во поголемиот дел од државата ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, пред се ...

Сончево и топло претпладне, попладне во југозападниот дел на земјата нестабилно

Макфакс - 11.08.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во западните и јужните делови со локален пороен дожд и грмежи. Утринските температури ќе се движат од 11 до 20, а дневните од 25 до 37 Целзиусови степени.

Сончево во очекување дожд и грмежи

Lider - 11.08.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, пред се во планините и во западните и јужните делови.

Времето денеска: сончево со нестабилна облачност

Р.С.Европа - 01.07.2016

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови.Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната највисока температура на ...

Времето денеска: сончево со нестабилна облачност

Алсат-М - 10.08.2015

Во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено на планините во западните и јужните делови.

Работната недела почнува сончево со умерена облачност, попладне локален дожд

МКД - 10.08.2015

Метеоролозите не очекуваат некоја позначителна промена на температурата. Таа и понатаму ќе има вредности од 34 до 36 степени долж повардарието, околу 30 во југозападниот крај и околу 33 степени во котлините од источниот регион.

ВРЕМЕ: Попладне развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи

Телеграф - 10.08.2015

Во наредните денови во попладневните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.Дневните температури до среда ќе бидат во благ пораст, кога ќе се движат од 31 до 38 Целзиусови степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со ...

Денес до 36 степени и УВ индекс 8

Тера - 10.08.2015

До средината на идната недела ќе се задржи слично време. Утринските температури ќе се движат од 13 до 21, а дневните од 25 до 36 целзиусови степени. УВ индексот ќе изнесува 8. Во попладневните часови во западните и југозападните делови ќе има ...

Сончево со умерена облачност

А1 On - 17.12.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Повеќе облачност ќе има во јужните делови од земјата. Утринската температура ќе се движи од минус пет до еден, а дневната од четири до девет ...

Сончево претпладне, попладне дожд

+инфо - 29.07.2018

Vемето во Македонија денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне ќе има појава на локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе се движи од 24 до 34 Целзиусови степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Денеска сончево со температура до 37 степени

Идивиди - 10.08.2015

Времето денес ќе сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните планински подрачја, информираат од УХМР.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со умерена облачност и температура до 37 степени

Популарно - 10.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено на планините во западните и јужните делови.

Време: Утре попладне дожд – Од среда потопло

Здравство24 - 10.08.2015

ВРЕМЕТО УТРЕ: Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, пред се во планините и во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денеска сончево и топло со мала до умерена облачност

Канал5 - 05.04.2016

Денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од 21 до 26 степени. Во Скопје до 24 ...

Денеска сончево со температура до 37 степени

Точка - 10.08.2015

Времето денес ќе сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните планински подрачја, информираат од УХМР.

Сончево и топло, попладне пороен дожд и грмежи

Сител - 26.08.2018

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и на повеќе места ќе има поројни врнежи од дожд и грмежи, а можна е и појава на град, особено во северните делови.

Топло и нестабилно време, се до…

За Се - 10.08.2015

Денеска е понеделник 10 август, 222-от ден во 2015 година. До крајот на годината остануваат уште 143 дена. Денот трае 14 часа и 11 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и 8 минути, а заоѓа во 20 часот и 23 минути.

Сончево и топло претпладне, попладне со локален пороен дожд и грмежи

Макфакс - 10.08.2015

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне на повеќе места ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Горештините се враќаат во Македонија - какво време не очекува до крајот на неделата

Press24 - 10.08.2015

Времето до крајот на денот ќе биде п ретежно стабилно, не е исклучено во доцните попладневни часови во крајните западни планински делови да има појава на краткотраен дожд. Утре с ончево и топло со мала до умерена облачност.

Сончево и топло време со локална нестабилност

Денешен - 10.08.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено на планините во западните и јужните делови.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Курир - 06.06.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне наместа нестабилно со локален пороен дожд и грмежи особено во западните и северните делови. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 25 до 32 степена.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Вистина.мк - 10.08.2015

Времето денес ќе сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните планински подрачја, информираат од УХМР.

Попладне поројни дождови и грмежи

Кирилица - 10.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено на планините во западните и јужните делови.

Денеска сончево со температура до 37 степени

Нетпрес - 10.08.2015

Времето денес ќе сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните планински подрачја, информираат од УХМР.

Погледнете какво време не очекува денес

Репортер - 10.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено на планините во западните и јужните делови.

Попладнево дожд

Либертас - 10.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено на планините во западните и јужните делови.

Сончево и топло време со локална нестабилност

Lider - 10.08.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено на планините во западните и јужните делови.

Нестабилно време во попладневните часови

Пулс24 - 10.08.2015

Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и грмежи, особено во западните и јужните планински подрачја, информираат од УХМР. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 8.

Времето денеска сончево, попладне со услови за дожд

Sky - 10.08.2015

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност со краткотраен пороен дожд и со грмежи, особено во западните и во јужните планински подрачја.

Ова е последното метео-предупредување што објави УХМР предмалку

Sky - 10.08.2015

И утре во попладневните часови ќе има локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, пред се во западните делови. Во среда и четврток ќе се задржи попладне умерено облачно, но претежно стабилно.

Што прогнозираат меторолозите?

Sky - 10.08.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западние и јужните делови ќе има локален пороен дожд и грмежи. Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 7.