TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Принцот Хари организира забава во чест на својот внук Џорџ

Сител - 28.07.2013

Братот на принцот Вилијам е воодушевен од својот внук, па одлучил да направи забава во чест на неговото раѓање. Војводата и војвотката од Кембриџ се сложиле со идејата на принцот Хари и во целост го ...

Принцот Хари организира забава во чест на својот внук

+инфо - 28.07.2013

Братот на принцот Вилијам е воодушевен од својот внук, па одлучил да направи забава во чест на неговото раѓање. Војводата и војвотката од Кембриџ се сложиле со идејата на принцот Хари и во целост го ...

Принцот Хари организира забава во чест на својот внук Џорџ

Нетпрес - 28.07.2013

Братот на принцот Вилијам е воодушевен од својот внук, па одлучил да направи забава во чест на неговото раѓање. Војводата и војвотката од Кембриџ се сложиле со идејата на принцот Хари и во целост го ...

Принцот Хари организира забава за новородениот внук

Хитпортал - 28.07.2013

Б ратот на принцот Вилијам, Хари е воодушевен од неговиот внук па реши да направи забава во чест на неговото раѓање. Принцот и војводката од Кембриџ се согласиле со оваа идеја и го подржале Хари.

Принцот Хари организира забава во чест на својот внук Џорџ

А1 On - 28.07.2013

Братот на принцот Вилијам, Хари воодушевен од својот внук, одлучи да направи забава во чест на неговото раѓање. Војводата и војвотката од Кембриџ се согласиле со идејата на принцот Хари и потполно му ...

Кејт Мидлтон го дои својот син

+инфо - 28.07.2013

Војвотката од Кембриџ , 31-годишната Кејт Мидлтон најверојатно го дои својот син Џорџ Александар Луис кој е трет наследник по ред во британското кралско семејство, пренесуваат медиумите.

Принцот Вилијам ќе ги напушти кралските воздухопловни сили

Локално - 28.07.2013

Британскиот принц Вилијам ќе ги напушти кралските воздухопловни сили каде служи како пилот на спасувачки хеликоптер, за да се приклучи на армијата, тврди весникот "Сандеј експрес".

Принцот Вилијам ќе ги напушти воздухопловните сили

Република - 28.07.2013

Британскиот принц Вилијам ќе ги напушти кралските воздухопловни сили каде служи како пилот на спасувачки хеликоптер, за да се приклучи на армијата, тврди весникот “Сандеј експрес”.

Кејт Мидлтон: Пример и предводник на нормалните жени

Идивиди - 27.07.2013

Кејт Мидлтон се најде на насловните страни на светските магазини поради тоа што и роди син наследник на британската монархија, но она што ја направи уште позначајна за женската популација е нејзината ...

Сите предци на Џорџ Александар Луис

Утрински - 26.07.2013

Најмалку шест британски кралеви го носеле името „Џорџ“, и сигурно е на малиот принц му е наменета улогата да биде идниот Џорџ Седми Букмејкерите беа во право: Тој кој се' уште нема име сега е принцот ...

Младите ја модернизираат британската монархија

Вест - 26.07.2013

Британската монархија ги надмина своите проблеми, па новата генерација помлади членови на кралското семејство ја покажуваат промената што се случува, како и прилагодувањето на модерното време, ...

Принцот Хари: Ќе се погрижам мојот внук Џорџ добро да се забавува

Канал5 - 26.07.2013

Принцот Хари е воодушевен од новата улога на чичко. Младиот Принц изјави дека е сигурен дека неговиот брат Вилијам ќе биде добар татко.

Принцот Вилијам ќе биде крал!

МКД - 26.07.2013

Британскиот престолонаследник, на кого неделава со сопругата Кејт Мидлтон му се роди првото дете, синот Џорџ Александер Луис, дознал дека неговата стара баба, британската кралица Елизабета Втора, ...

Обвинет фотографот кој Кејт Мидлтон ја сликаше топлес

Хитпортал - 26.07.2013

Ф оторепортерот осомничен дека ја фотографирал Кејт Мидлтон топлес е обвинет. Фотографиите од сопругата на британскиот принц Вилијам беа објавени минатиот септември во француското списание „Closer“, ...

(ВИДЕО) Принц Хари: Се расплакав кога го видов Џорџ

А1 On - 26.07.2013

Принцот Хари е повеќе од воодушевен за новиот член на семејството, Џорџ. Толку бил среќен, што кога го видел веднаш се расплакал.

Обвинет фотографот кој ја сними Кејт Мидлтон топлес

Телеграф - 26.07.2013

На суд поради голите гради на војвотката од Кембриџ Фоторепортерот кој е осомничен дека ја фотографирал сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон топлес , чии фотки беа објавени во ...

Младите ја модернизираат британската монархија

Сител - 26.07.2013

Британската монархија ги надмина своите проблеми, па новата генерација помлади членови на кралското семејство ја покажуваат промената што се случува, како и прилагодувањето на модерното време, ...

Принц Хари: Скапо го наплатувам чувањето на внук ми

+инфо - 26.07.2013

Откако светот го прослави доаѓањето на малиот принц, се изјасни и неговиот чичко, принцот Хари. Тој вели дека една од неговите задачи како чичко е на штотуку родениот принц Џорџ да обезбеди дека ...

Принцот Хари: Моја должност е да го забавувам бебето

Нетпрес - 26.07.2013

По правата посета на новородениот принц од Кембриџ, принцот Хари рекол дека неговата обврска е да го забавува внукот. „Кога го видов за прв пат, веднаш почна да плаче, но тоа е нормална реакција на ...

Знаете ли што значи името на новородениот принц?

Lady - 26.07.2013

Вилијам и Кејт, почитувајќи ја традицијата, својот новороден син го крстија Џорџ, а тоа би требало да им се допадне на Елизабета Втора, историчарите и обложувалниците.

Обвинет фотографот кој ја снимаше топлес Кејт Мидлтон

+инфо - 26.07.2013

Фоторепортерот осомничен дека ги снимил фотографиите на Кејт Мидлтон во топлес , е обвинет во јуни. Фотографиите на сопругата на британскиот принц Вилијам се објавени минатиот септември во ...

Обвинет поради фотографии на Мидлтон

А1 On - 26.07.2013

Фоторепортерот кој беше осомничен дека ги направил фотографиите на кои војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон е топлес, е обвинет во јуни.

Принцот Хари проговори за неговиот внук

Хитпортал - 26.07.2013

С поред пишувањето на BBC, Хари открил дека веќе си поиграл со малиот внук кој во понедeлниот беше роден во болницата St.Mary, а веќе утреднта го доби името, Џорџ Александар Луис.

Јас сум многу скап бејбиситер

ЗаЗабава - 26.07.2013

Братот на принцот Вилијам, 28-годишниот принц Хари, го коментираше раѓањето на малиот Џорџ од Кембриџ кој пристигна на овој свет во понеделникот.

Принцот Хари: Ќе се погрижам внук ми добро да се забавува

Нова ТВ - 26.07.2013

Братот на принцот Вилијам, 28-годишниот принцот Хари, го коментираше раѓањето на малиот Џорџ од Кембриџ кој дојде во светот овој понеделникот.

Принцот Хари: Чичко сум, моја должност е бебето добро да се забавува

Либертас - 26.07.2013

Според БиБиСи, принцот Хари открил дека веќе си играл со малиот внук што се роди во понеделникот во болницата Св. Марија, а следниот ден го доби името Џорџ Александар Луис.

Младите ја модернизираат британската монархија

Денешен - 26.07.2013

Британската монархија ги надмина своите проблеми, па новата генерација помлади членови на кралското семејство ја покажуваат промената што се случува, како и прилагодувањето на модерното време, ...

Хари вети дека ќе го направи животот на малиот принц забавен

Локално - 26.07.2013

Британскиот принц Хари ветува да се грижи за својот мал внук, кој се појави на овој свет на почетокто на оваа недела, пренесува Асошиејтед прес.

Обвинет фотографот кој ја сликаше топлес Кејт Мидлтон

Либертас - 26.07.2013

Фоторепортерот осомничен дека ги снимил фотографиите на Кејт Мидлтон во топлес, е обвинет во јуни. Фотографиите на сопругата на британскиот принц Вилијам се објавени минатиот септември во француското ...

Кејт во сличен фустан како Дијана

Утрински - 25.07.2013

Војвотката од Кембриџ одбра светлосин фустан со точки, а нејзината појава многумина ги потсети на првото појавување на Леди Ди со својот син Вилијам пред 31 година Случајно или не, принцезите Дијана ...

Името Џорџ Александар Луис поврзано со корените на британското кралско семејство

24 Вести - 25.07.2013

Името Џорџ Александар Луис, кое го доби новороденото бебе на војводата и војводката од Кембриџ, Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, е длабоко поврзано со предците и корените на британското кралско ...

Името Џорџ Александар Луис поврзано со корените на британското кралско семејство

Сител - 25.07.2013

Името Џорџ Александар Луис, кое го доби новороденото бебе на војводата и војводката од Кембриџ, Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, е длабоко поврзано со предците и корените на британското кралско ...

Војводите од Кембриџ го одбрале името Џорџ за да се почитува традицијата

Макфакс - 25.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, односно принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, почитувајќи ја традицијата, на својот новороден прв син меѓу другото му го дадоа и официјалното име Џорџ, што би требало ...

Кенсингтонската палата: Раскош во кој ќе живее новородениот принц Џорџ Александер Луис

Таратур - 25.07.2013

Новородениот британски престолонаследник ќе се вика Џорџ Александер Луис, одлучиле неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, соопштија од Кенсингтонската палата.

Вил и Кејт му дадоа име на синот

Нетпрес - 25.07.2013

Неговото кралско височество Принц Џорџ од Кембриџ е името што го избраа новопечените родителите Принцот Вилијан и неговата сопруга Кетрин за нивниот син.

Новиот британски принц доби име

Алфа - 25.07.2013

Принцот Вилијам и Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон му дадоа име на своето прво дете. Новиот принц ќе се вика Џорџ Александар Луис.

Што значи името на новиот престолонаследник?

Кајгана - 25.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ објавија дека нивниот син ќе се вика Џорџ Александар Луис. Еве го значењето на имињата на принцот од Кембриџ.

Кралското бебе Џорџ Александер Луис е најбогатото дете во светот

МКД - 25.07.2013

Новороденчето на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам веќе е меѓу најбогатите луѓе во светот. Според американскиот таблоид Нешнел енкваерер, Џорџ Александер Луис Виндзор ќе наследи огромни суми пари, како ...

Името на принцот Џорџ поврзано со корените на британското кралско семејство

Курир - 25.07.2013

Името на новородениот престолонаследник Џорџ Александар Луис синот на Вилијам и Кејт е длабоко поврзано со предците и корените на британското кралско семејство, објаснуваат експерти по кралската ...

Кралското бебе едно од најбогатите на светот

А1 On - 25.07.2013

Синот на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Џорџ Александар Луис е едно од најбогатите деца во светот. Богатството на новородениот принц доаѓа од големи фондови, кои вклучуваат и палати, ...

Кралското бебе во автомобилот не било соодветно врзано!

Хитпортал - 25.07.2013

К ејт Мидлтон и принцот Вилијам пред неколку денови заминаа дома со новиот принц и веднаш успеаа да направат мала грешка.

Името Џорџ Александар Луис поврзано со корените на британското кралско семејство

А1 On - 25.07.2013

Името Џорџ Александар Луис, кое го доби новороденото бебе на војводата и војводката од Кембриџ, Вилијам и Кетрин „Кејт“ Мидлтон, е длабоко поврзано со предците и корените на британското кралско ...

Името на малиот британски принц значи "селанец"

Вечер Прес - 25.07.2013

Според неофицијални информации, бебето нема автоматски да стане крал Џорџ ВИИ кога ќе го заземе тронот, бидејќи се шпекулира дека таткото на Вилијам, принцот Чарлс, би можел да ја преземе таа титула ...

Војводите од Кембриџ го одбрале името Џорџ за да се почитува традицијата

Канал 77 - 25.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, односно принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, почитувајќи ја традицијата, на својот новороден прв син меѓу другото му го дадоа и официјалното име Џорџ, што би требало ...

Зошто баш Џорџ? (ВИДЕО)

Вечер Прес - 25.07.2013

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт одлучија кралското бебе да се вика Џорџ Александар Луис, име кое пред него го носела шест кралеви.

Кралското бебе го доби своето име

Вечер Прес - 25.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон решија како ќе се вика нивниот син. Фокс њус објавија дека кралското бебе ќе се вика Џорџ Александар Луис, а ќе биде познат како ...

Новиот британски принц доби име

Kumanovo News - 25.07.2013

Принцот Вилијам и Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон му дадоа име на своето прво дете. Новиот принц ќе се вика Џорџ Александар Луис.

Новородениот принц од Кембриџ го доби името Џорџ Александр Луј

Канал 77 - 25.07.2013

Новороденчето на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин Кејт Мидлтон, го доби името Џорџ Александр Луј, објави во средата попладне Кенсингтонскиот дворец.

Малиот британски принц го доби името Џорџ, што значи селанец

eReporter - 25.07.2013

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт решија на својот новороден син да му го дадат името Џорџ Александар Луис, име што пред него го носеле шест британски кралeви.

Кралското бебе ќе се вика Џорџ Александар Луис

Утрински - 24.07.2013

„Официјалната титула е Негово Величество Принц Џорџ од Кембриџ“, стои во соопштението од палатата Џорџ Александар Луис (George Alexander Louis) ќе се вика синот на војвотката Кејт и на принцот ...

Малиот принц доби име - Џорџ Александер Луис

24 Вести - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник ќе се вика Џорџ Александер Луис, одлучиле неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, соопштија од Кенсингтонската палата.

Кралицата Елизабета го посети правнукот

Утрински - 24.07.2013

Посетата се случи откако новото семејство ја помина првата ноќ дома Кралицата пристигна во Кенсингтонската палата во посета на нејзиниот правнук, синот на војводата и војвотката од Кембриџ.

Британија го доби и принцот од Кембриџ

Утрински - 24.07.2013

На секои приближно 30 години се раѓа наследник по крв на британскиот трон ЛОНДОН - Тоа е настан што во неодамнешно време се случува еднаш на секои 30 години или слично, раѓањето на дете во директна ...

Принцот од Кембриџ

Утрински - 24.07.2013

Астрологија Малиот принц е роден во знакот на Рак, исто како Леди Ди Новородениот син на Кејт и Вилијам, како и неговиот татко Вилијам и покојна баба Дијана, е роден во знакот на Рак, а му ...

Светот го виде кралското бебе

Deutsche Welle - 24.07.2013

Еден ден по неговото раѓање, британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт на репортерите и на љубопитните граѓани им го покажаа својот син. Тие се' уште размислуваат за името, изјави принцот.

ФОТО - Кејт потсети на принцезата Дијана кога го роди Вилијам

Вест - 24.07.2013

На вчерашното прво појавување на новородениот британски престолонаследник, Кејт Мидлтон со својот изглед потсети на починатата принцеза Дијана кога по раѓањето го изнесе Вилијам од болница, пишуваат ...

Кралското бебе се вика Џорџ Александер Луис

Вест - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник ќе се вика Џорџ Александер Луис, одлучиле неговите родители Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Принцот од Кембриџ синот на Кејт и Вилијам ќе се вика Џорџ Александер Луис

Канал5 - 24.07.2013

Откако вчера и беше преставен на британската и светската јавност, првородниот син на Кејт Мидлтон и Принцот Вилијам го доби своето име . Принцот од Кембриџ ќе се вика Џорџ Александер Луис.

Првите фотографии од кралската принова

Lady - 24.07.2013

Најчеканото бебе деновиве конечно завчера дојде на свет, а принцот Вилијам и војвотката Кетрин ги направија првите фотографии со ...

Британскиот престолонаследник ќе расте низ креативните идеи на светските дизајнери

Fashionel - 24.07.2013

И откога целиот свет дозна за новороденото дете на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, вестите за кралското семејство и идниот британски престолонаследник не стивнуваат.

Малиот британски принц личи на мајка му

Сител - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за новинарите пред болницата изјави ...

Британскиот принц личи на Кејт Мидлтон

Press24 - 24.07.2013

Кралското бебе кое што деновиве пристигна на свет во болницата „Сент Мери“ личи на неговата мајка принцезата Кејт Мидлотн, гордо истакна неговиот татко Принцот Вилијам.

ГАЛЕРИЈА: Првите фотографии од малиот принц на Британија

Сител - 24.07.2013

Во понеделникот Кејт Мидлтон на свет го донесе идниот престолонаследник на британската круна, здраво момче чие име сеуште е непознато за јавноста, но конечно сите имаме шанса да видиме како изгледа.

СЛУЧАЈНО ИЛИ НАМЕРНО: Кејт и Дајана во фустан со ист мотив

Телеграф - 24.07.2013

Обете носат пепито фустан во сина боја што не остана незабележано од јавноста Избраничката на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, при напуштањето на болницата по породувањето носеше фустан во ист стил ...

Новородениот британски принц личи на мајка му

Телеграф - 24.07.2013

На излезот од болницата принцот Вилијам рече дека бебето личи на неговата сопруга - двајцата сè уште не одлучиле за името на синот Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, ...

Кралицата ќе пресече за името на идниот престолонаследник на Британија

Press24 - 24.07.2013

Синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е трет во линијата за наследување на круната, а како престолонаследник не може да носи какво било име, па изборот на Вилијам и Кејт е доста кус.

Кралското бебе се уште нема име

Алфа - 24.07.2013

Новиот британски престолонаследник, синот на принцот Вилијам и на неговата сопруга, војвотката Кетрин Мидлтон, се уште нема име, потврди среќниот татко во куса изјава пред лондонската болница „Сент ...

Кралицата одлучува како ќе се вика кралското бебе

Хитпортал - 24.07.2013

С инот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е третиот по ред за наследување на круната, а како престолонаследник не може да носи било какво име, па изборот на Кејт и Вилијам е многу мал.

Ќе се вика ли Џорџ кралското бебе?

Телеграф - 24.07.2013

Обложувалниците најмногу шанси му даваат на името Џорџ, а името Филип би било најголемо изненадување Новиот британски престолонаследник , синот на принцот Вилијам и на неговата сопруга, војвотката ...

ФОТО: Стилот на принцезата Мидлтон некогаш и сега

Press24 - 24.07.2013

За разлика од денеска кога војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја познаваме по нејзиниот прекрасен стил, во минатото како и секоја друга млада девојка сакала да се облекува поопуштено.

ФОТО: Погледнете каде ќе живее новородениот принц

Курир - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, вчера пристигнаа во својот дом заедно со нивниот новороден син.

Погледнете каде ќе живее новородениот принц

Хитпортал - 24.07.2013

П ринцот од Кембриџ е роден. Малото бебенце вториот ден откако дојде на овој свет со родителите Вилијам и Кејт пристигна во својот дом – Кенсингтонската палата, сместена во центарот на Лондон.

Бебето на Кејт и Вилијам ќе се вика Џорџ Александар Луис (ОБНОВЕНО)

Телеграф - 24.07.2013

Целото име на принцот Вилијам е Артур Филип Луис, а Александра е средното име на кралицата Елизабета Џорџ Александар Луис ( George Alexander Louis) ќе се вика синот на војвотката Кејт и на принцот ...

Новородениот принц од Кембриџ го доби името Џорџ Александр Луј

Макфакс - 24.07.2013

Новороденчето на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кетрин Кејт Мидлтон, го доби името Џорџ Александр Луј, објави во средата попладне Кенсингтонскиот дворец Полното име на ...

Кралското бебе доби име

Курир - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон решија како ќе се вика нивниот син. Фокс њус објавија дека кралското бебе ќе се вика Џорџ Александар Луис, а ќе биде познат како ...

Кралското бебе доби име. Еве како ќе се вика новиот принц!

Хитпортал - 24.07.2013

В ојводката од Кембриџ, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го објавија името на нивниот прв син! Кенсингтонската палата објави дека новиот принц ќе го носи името, Џорџ Александар Луис.

Малиот принц доби име – Џорџ Александер Луис

А1 On - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник ќе се вика Џорџ Александер Луис, одлучиле неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, соопштија од Кенсингтонската палата.

Малиот принц од Кембриџ доби име - Џорџ Александер Луис

+инфо - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник ќе се вика Џорџ Александер Луис, одлучиле неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, соопштија од Кенсингтонската палата.

Новиот британски принц се уште нема име

А1 On - 24.07.2013

Новиот британски престолонаследник, синот на принцот Вилијам и на неговата сопруга, војвотката Кетрин „Кејт“ Мидлтон, се уште нема име, потврди среќниот татко во куса изјава пред лондонската болница ...

Името на кралското бебе: Џорџ Александар Луис

Нова ТВ - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ објавиja дека името на бебето е "Неговото Кралско Височество Принцот Џорџ Кембриџ", според Кларенс Хаус, официјалната резиденција на наследниците на престолот, ...

Новородениот британски принц личи на мајка му

Алфа - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за новинарите пред болницата изјави ...

Новородениот принц од Кембриџ го доби своето име

Кајгана - 24.07.2013

Новороденчето на војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, го доби името Џорџ Александр Луј, објави Кенсингтонскиот дворец.

Кејт и Вилијам ја напуштија болницата

Р.С.Европа - 24.07.2013

Британскиот пар Кејт и Вилјам ја напуштија болницата држејќи го во раце својот син, кого го претставија на медиумите и на граѓаните кои со часови го исчекуваа тој момент.

Новородениот британски принц личи на мајка му

А1 On - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник вчера со неговите родители, принцот Вилијам и војводката Кејт Мидлтон, ја напушти болницата „Сент Мери“, а гордиот татко за новинарите пред болницата изјави ...

ВИДЕО: Прво видео од кралското бебе

Press24 - 24.07.2013

Вчера светот на првпат го виде кралското бебе кое беше очекувано со нетрпение. „Тој е голем човек, прилично е тежок. Се уште не смисливме има, но ќе го направиме тоа што е можно поскоро.

Некогаш и сега: Вака изгледаше пред 30 години

Хитпортал - 24.07.2013

И сторијата се повторува: на истите скали пред болницата St. Mary пред 30 години принцезата Дајана го покажа својот син, исто како што тоа го направија вчера Вилијам и Кејт.

Малиот принц го доби своето име

Сител - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон решија како ќе се вика нивниот син. Фокс њус објавија дека кралското бебе ќе се вика Џорџ Александар Луис, а ќе биде познат како ...

Вилијам и Кејт одлучија како ќе се вика принцот

Локално - 24.07.2013

Два дена по раѓањето, синот на принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кетрин добие име. Тој ќе се вика Џорџ Александар Луис. Принцот ќе биде нарекуван Неговото височество Џорџ, принцот на Кембриџ.

Џорџ Александар Луис е името на кралското бебе

Република - 24.07.2013

Џорџ Александар Луис е името на кралското бебе кое се роди во понеделникот во Велика Британија, соопштија гордите родители, принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон.

Џорџ Александер Луис е името на малиот принц

Sky - 24.07.2013

Џорџ Александер Луис ќе се вика новородениот Британски престолонаследник. Вака одлучиле неговите родители принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон.

Неговото височество принцот го доби своето име

Точка - 24.07.2013

Според последните информации кои што вонредно ги објавуваат странските медиуми, Војвотката од Кембриџ и принцот Вилијам го одредиле името на своето прво дете.

Војводите од Кембриџ го покажаа престолонаследникот во јавност

Канал 77 - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилјам и Кетрин Мидлтон, им го претставија во вторникот и на претставниците на медиумите од целиот свет пред болницата Света Марија во Лондон својот во ...

Принцот Вилијам: За среќа, бебето личи на Кејт

Република - 24.07.2013

Принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон го покажаа новородениот син пред новинарите кои со денови чекаа пред болницата „Сент Мери“, а Принцот Вилијам изјави: за среќа, бебето личи на Кејт! ...

На кого личи кралското бебе?

Фактор - 24.07.2013

После долго чекање, Кејт и Вилијам конечно се фотографираа пред влезот на болницата Сент Мери, држејќи го во рака својот прв син.

Објавено името на малиот британски принц: Ќе се вика…

Бриф - 24.07.2013

Откако вчера на свет дојде малиот британски принц, денеска тој си доби и име. Синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам ќе се вика Џорџ Александар Луис.

Малиот принц се вика Џорџ Александер Луис

Либертас - 24.07.2013

Новородениот британски престолонаследник ќе се вика Џорџ Александер Луис. Принцот Џорџ е трет во редот за британскиот престол, по дедото Чарлс и по таткото Вилијам.

Историјата се повторува - Како беше пред 30 години?!

Вечер Прес - 24.07.2013

Историјата се повторува...на истите скали пред болницата Сент Мери пред 30 години принцезата Дијана го покажа својот син, а вчера првото позирање го имаше и синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам.

Кралското бебе доби име – еве како ќе се вика малиот принц

МК News - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон решија како ќе се вика нивниот син. Фокс њус објавија дека кралското бебе ќе се вика Џорџ Александар Луис, а ќе биде познат како ...

ВИДЕО + ГАЛЕРИЈА: Првото видео од синот на Кејт и Вилијам

Либертас - 24.07.2013

Светот конечно го виде синот на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон. Малиот престолонаследник беше претставен вчеравечер, во 20 часот и 15 минути, а јавноста го поздрави со големо воодушевување.

Кралицата одлучува како ќе се вика бебето, не Кејт Мидлтон и принцот Вилијам

Точка - 24.07.2013

Синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам е трет во линијата за наследување на круната, а како престолонаследник не може да го носи било кое име, па изборот на гордите родители е многу тесен.

Кралското бебе доби име!

Н.Македонија - 24.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, својот син го нарекоа Џорџ Александар Луис Името Џорџ беше фаворит во обложувалниците, а титулата на младиот принц гласи: „Негово Кралско Височество принц Џорџ од ...

Светот го прослави раѓањето на принцот од Кембриџ

Н.Македонија - 24.07.2013

Како најголемо „прекуокеанско оддавање почест“ за новиот принц беше „обвиткувањето“ на Нијагарските Водопади со сина светлина.

Велика Британија го слави раѓањето на идниот крал - семејството пресреќно

24 Вести - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Велика Британија го слави раѓањето на новиот престолонаследник

Телма - 23.07.2013

Обединетото кралство доби нов престолонаследник. Принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ добија дете. Кејт Мидлтон роди вчера попладне во 17:24 часот, машко дете.

Се чека објавата за раѓањето на кралското бебе!

Канал5 - 23.07.2013

Сите сакаат да ја видат објавата, моментот кога принцот Вилијам и принцезата Кејт ќе се појават со новиот кралски член во рацете, нивниот син, пред болницата Сент Мери.

Вилијам и Кејт: Фала за бескрајната грижа

Вест - 23.07.2013

Војводата и Војвотката од Кембриџ му се заблагодарија на персоналот во болницата за нивната бескрајна грижа. "Мајката, синот и таткото се добри", изјави портпаролот на Кенсингтонската палата.

Принцот Вилијам: Не можеме да бидеме посреќни

Канал5 - 23.07.2013

Принцот Вилијам во официјалното соопштение за јавноста, напиша дека тој и неговата сопруга Кејт „не може да бидат по среќни “ поради тоа што станаа родители, пренесуваат медиумите од Британија.

Џејмс или Џорџ – почна да се лицитира со името на кралскиот внук

Канал5 - 23.07.2013

Ден откако Британија го прослави раѓањето на кралското бебе, сега сите очи се вперени кон болницата Сент Мери, каде што гордите татко и мајка треба на јавноста да им го покажат својот син.

Кејт и Вилијам го покажаа нивниот син

Канал5 - 23.07.2013

По долго чекање светот го виде идниот британски крал , вчера родениот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Војвотката од Кембриџ Кејт и британскиот принц Вилијам и нивниот новороден син вечерва се ...

Светот го виде новиот принц

24 Вести - 23.07.2013

Светот го запозна новиот принц, третиот по ред престолонаследник на британскиот престол. Принцот Вилијам и неговата сопруга Кетрин вечерва за прв пат пред светот го покажаа новото кралско бебе.

Принцот Вилијам присуствувал на раѓањето на детето

Канал5 - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ, принцот Вилијам во кусата изјава по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Доаѓањето на „кралското бебе“ прославено ширум светот

24 Вести - 23.07.2013

Светот конечно го дочека моментот кога Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден таков достоинствен ...

ФОТО - Вилијам: Среќа што бебето личи на Кејт

Вест - 23.07.2013

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (ФОТО АП) - Принцот Вилијам и Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го покажаа новородениот британски престолонаследник, еден ден по неговото раѓање, по што кралското семејство си ...

Бебето на Кејт и Вилијам излезе во јавност

Утрински - 23.07.2013

Денеска попладне двајцата родители ја напуштија болницата со својот син, за чие име сe уште немаат одлучено Малиот престолонаследник на Велика Британија, бебето на принцот Вилијам и на Кејт, ...

Еуфорија по раѓањето на кралското бебе

Deutsche Welle - 23.07.2013

Граѓаните на Велика Британија го слават раѓањето на синот на војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон и принцот Вилијам. Името на бебето ќе биде познато во наредните денови.

(ФОТО) Британија го прославува раѓањето на кралското бебе

Утрински - 23.07.2013

Принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга во овој момент не може да бидат посреќни Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на ...

Гинеколог: Синот на Вилијам и Кејт е прекрасен

Нетпрес - 23.07.2013

Докторот Маркус Сетчел го водел тимот на доктори кои го надгледувале породувањето на војвотката од Кембриџ. Кога во 22,20 часот излегол од болницата на новинарите им рекол дека бебето на Кејт и ...

Гинекологот на Мидлтон: Кралското бебе е прекрасно!

Press24 - 23.07.2013

Денеска докторот Маркус Сетчел кој го водел тимот на доктори кои го надгледувале породувањето на војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, изјави пред новинарите дека идниот принц е прекрасен.

Велика Британија го прославува раѓањето на идниот крал

МРТ - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

ФОТО: Како се облекувала Кејт пред да стане принцеза

Курир - 23.07.2013

Кејт Мидлтон не секогаш се облекуваше затворено и елегантно, а фотографијата која ќе ја видите во продолжение е доказ за тоа.

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни во овој момент

МРТ - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Првото позирање на кралското бебе закажано за 19 часот

А1 On - 23.07.2013

Принцот Вилијам и војвотката Кејт денеска треба да го престават својот син, во живо во 19 часот од пред болницата Сент Мери во Лондон.

Вака се облекувала Кејт Мидлтон пред да стане принцеза (фото)

Хитпортал - 23.07.2013

С тилот на облекување на Кејт Мидлтон денеска е беспрекорен и асоцира на елеганција и престиж, но не било така одсекогаш. Вака Кејт Мидлтон изгледала некогаш.

Британија го слави раѓањето на новиот принц

Алфа - 23.07.2013

Светот чека да го види за прв пат кралското бебе. Според најавите и мајката и бебето се чувствуваат добро но не се знае дали денеска или утре ќе ја напуштат болницата.

Велика Британија го прославува раѓањето на идниот крал

Сител - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Кралско бебе, сеир

Оn.net - 23.07.2013

ВОНРЕДНИ ВЕСТ: Жена роди бебе Мажена жена, во свои плодни години, роди машко дете. На настанот му претходеа 9 месеци бременост. „Мајката и бебето со добро”, соопшти портпаролот на жената.

(ФОТО) Принц Вилијам: Не можам да бидам посреќен

Нетпрес - 23.07.2013

Новопечениот татко, принцот Вилијам, во официјалното соопштение за јавност рекол дека тој и неговата сопруга Кејт Мидлтон „не може да бидат посреќни“ што станаа родители, пренесуваат британските ...

ВИДЕО Запознајте го идниот британски престолонаследник: Бебето на Вилијам и Кејт

+инфо - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија своето новороденче пред болницата „Сент Мери“ на општо воодушевуваање на присутните кои со часови чекаат да го видат идниот ...

ВИДЕО+ФОТО Запознајте го идниот британски престолонаследник: Бебето на Вилијам и Кејт

+инфо - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам се појавија со своето новороденче пред болницата „Сент Мери“ на општо воодушевуваање на присутните кои со часови чекаат да го видат идниот ...

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни во овој момент

Сител - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Првата слика на Кејт и Вилијам со бебето

Хитпортал - 23.07.2013

П осле долго чекање дојде и тој момент – светот го виде идниот британски крал, вчера родениот син на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон.

Први фотографии на Кејт и Вилијам со малиот принц

А1 On - 23.07.2013

Конечно дојде и тој момент, цел свет го виде идниот британски крал, синот на принцот Вилијам и војвотката Кејт ...

Бебето на Кејт и Вилијам излезе во јавност

Телеграф - 23.07.2013

Денеска попладне двајцата родители ја напуштија болницата со својот син, за чие име сè уште немаат одлучено Малиот престолонаследник на Велика Британија, бебето на принцот Вилијам и на Кејт, ...

(ВИДЕО) Кејт и Вилијам го покажаа принцот

Нова ТВ - 23.07.2013

Наследникот на британскиот престол денеска се појави пред јавноста. Завиткан во ќебенце, во рацете на својата мајка Кејт придружувана од таткото Вилијам, пред нивното поаѓање од болницата кон ...

ФОТО: Ова е кралското бебе

Курир - 23.07.2013

Војвотката Кејт Мидлтон вчера на свет го донесе идниот наследник на британската круна, здраво машко дете, чие име се уште не е познато. Најпосле бебето беше претставено на јавноста.

ФОТО и ВИДЕО: Кралското бебе излезе од болница

Нетпрес - 23.07.2013

Во изминатото деноноќие целиот свет беше окупиран од среќната радост на британското кралско семејство која со суперсонична брзина се прошири насекаде во светот.

Војводите од Кембриџ го покажаа престолонаследникот во јавност

Макфакс - 23.07.2013

Војводата и војвотката од Кембриџ, принцот Вилјам и Кетрин Мидлтон, им го претставија во вторникот и на претставниците на медиумите од целиот свет пред болницата Света Марија во Лондон својот во ...

Цела Велика Британија го слави раѓањето на идниот крал

Курир - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата со кое официјално се соопшти раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војвотката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика ...

ВИДЕО: Велика Британија го слави раѓањето на идниот крал

А1 On - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војвотката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

ГАЛЕРИЈА: Доаѓањето на „кралското бебе“ прославено ширум светот

Сител - 23.07.2013

Светот конечно го дочека моментот кога Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден таков достоинствен ...

ФОТО: Доаѓањето на „кралското бебе“ прославено ширум светот

А1 On - 23.07.2013

Светот конечно го дочека моментот кога Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден таков достоинствен ...

Британија го прославува раѓањето на идниот крал

Алфа - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војводката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

ФОТО: Раѓањето на кралското бебе прославено ширум светот

Курир - 23.07.2013

Светот конечно го дочека среќниот момент кога Принцезата Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден ...

Гинеколог: Синот на Вилијам и Кејт е прекрасен

Сител - 23.07.2013

Докторот Маркус Сетчел го водел тимот на доктори кои го надгледувале породувањето на војвотката од Кембриџ. Кога во 22,20 часот излегол од болницата на новинарите им рекол дека бебето на Кејт и ...

Се роди нов британски принц: Кејт и Вилијам добија син

Таратур - 23.07.2013

Долгоочекуваната вест од Британската монархија, конечно стигна. Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон му роди син на принцот Вилијам и тоа е нивното прво дете.

Британија го слави раѓањето на новиот член во кралското семејство

Р.С.Европа - 23.07.2013

Британија слави и е во очекување за прв пат да го води новородениот син на принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт. Бебето се роди вчера во 16 часот и 20 минути и тежи 3,8 килограми.

ПРИНЦОТ ВИЛИЈАМ: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни

Телеграф - 23.07.2013

Принцот Вилијам ја мина ноќта во болницата, со сопругата и со нивното бебе Војводата од Кембриџ, принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга , ...

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни

Алфа - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Принцот Вилијам: Кетрин и јас не можеме да бидеме посреќни во овој момент

А1 On - 23.07.2013

Војводата од Кембриџ принцот Вилијам во кусата изјава, по раѓањето на синот, изјави дека тој и неговата сопруга, војвотката од Кембриџ, во овој момент не може да бидат посреќни.

Британија го прославува раѓањето на принцот

Р.С.Европа - 23.07.2013

Раѓањето на синот на британскиот принц Вилијам и војвотката од Кембриџ Кејт е проследено со огромна радост, но и со голем интерес на светските медиуми.

Британија го слави раѓањето на кралското бебе

Макфакс - 23.07.2013

Сопругата на британскиот принц Вилијам, војвотката од Кембриџ, Кејт, на свет донесе машко дете. Кенситонската палата соопштија дека бебето е тешко 3,8 килограми и дека на породувањето присуствувал и ...

Кејт Мидлтон роди син

Lady - 23.07.2013

Иако припадниците на семејството дури и на медиумите им зборуваа дека се надеваат дека детето ќе биде родено во Лав, момчето е Рак, па дури и во подзнакот.

Што напишаа познатите ѕвезди по повод доаѓањето на кралското бебе

Хитпортал - 23.07.2013

В о моментот на објавата на раѓањето на синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, милиони луѓе на Твитер упатија честитки кон кралскиот пар и нивниот наследник. Меѓу нив беа и многу познати имиња.

Модни сличности: Кејт Мидлтон vs. Дајана

Црнобело - 23.07.2013

Велика Британија го слави раѓањето на синот на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Војвотката вчера роди здраво машко бебенце кое ќе биде наследник на престолот.

Кејт Мидлтон роди син

ЗаЗабава - 23.07.2013

По речиси цела година помината во чекање, Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, во лондонската болница Сент Мери роди син.

Кралско бебе: Само што се роди и донесе 380 милиони долари на земјата

Економски - 23.07.2013

Раѓањето на идниот британски крал симболизира надеж за земјата, но и добра заработувачка. Според проценките на економистите, раѓањето на кралското бебе ќе биде одличен поттик за економијата во ...

Што се го чека кралското бебе следните денови?

Хитпортал - 23.07.2013

В елика Британија го слави раѓањето на кралското бебе, а синот на принцот Вилијам и Kејт Мидлтон веќе има протокол. Првото јавно појавување на малиот принц се очекува веќе денеска во текот на денот ...

Традициите на породување во британското кралско семејство

Нетпрес - 23.07.2013

Некои традиции, стари со векови се’ уште се почитуваат во британската монархија, но некои, се заборавени или прекинати, како присуството на Државниот секретар на кралското породување за да потврди ...

ФОТО: Вака Обединетото кралство го прослави раѓањето на идниот крал

Нетпрес - 23.07.2013

Светот конечно го дочека моментот кога Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден таков достоинствен ...

Во Велика Британија се слави раѓањето на идниот крал

Таратур - 23.07.2013

Службеното соопштение на Бакингамската палата за раѓањето на кралското бебе, синот на војводата и војвотката од Кембриџ принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон, предизвика воодушевување во британската ...

Кралското бебе ќе и донесе 375 милиони фунти на британската економија

Капитал - 23.07.2013

Британската економија ќе заработи дополнителни 375 милиони фунти од раѓањето на идниот Британски крал, прогнозираат аналитичарите на Блумберг.

Кејт Мидлтон: Нема да им продаваме слики од бебето на списанија

МКД - 23.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон нема да продаваат фотографии од своето бебе. Британската кралска двојка вчера го доби своето прво дете, момче. Името на бебето сè уште не е соопштено.

Како Вилијам и Кејт го прославија раѓањето на синот?

Нетпрес - 23.07.2013

Веројатно очекувавте нешто гламурозно на менито на кралската двојка, но војвотката од Кембриџ одлучи по напорниот период да се опушти со неколку парчиња пица.

Принцот Чарлс - Пресреќен сум за моето прво внуче

Inpress - 23.07.2013

Лондон, 23. јули 2013 (ИНПРЕС) Јас и мојата сопруга сме преплавени со радост од доаѓањето на свет на моето прво внуче, изјави принцот Чарлс, таткото на принцот Вилијам и престолонаследник на ...

Раѓањето на кралското бебе Вилијам и Кејт го прославиле со две пици

Press24 - 23.07.2013

По породувањето, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, прославиле за доаѓањето на бебето на све4т со две пици.

Што се’ го очекува новородениот британски принц?

Точка - 23.07.2013

После повеќечасовно исчекување, во 16:42 според британско време во лондонската болница Сент Мери, вчера се роди идниот наследник на престолот на Велика Британија.

„Првите фотографии“ од кралското бебе

Локално - 23.07.2013

Веста со бебето на Принцот Вилијам и Војвотката Кејт, буквално ги „растури“ медиумите и социјалните мрежи. Откако сите беа во исчекување на полот, сега очекуваат малиот наследник да биде покажан на ...

Доаѓањето на „кралското бебе“ прославено ширум светот

Бриф - 23.07.2013

Светот конечно го дочека моментот кога Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден таков достоинствен ...

Во живо: Неговото височество, новородениот принц излегува од болницата

Точка - 23.07.2013

Пред болницата "St.Mary" во Лондон во секој момент се очекува појавувањето на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, заедно со своето дете, штотуку родениот принц! Преносот во живо од случувањата во Лондон ...

Вилијам: Среќа што бебето личи на Кејт

Бриф - 23.07.2013

Среќа што бебето личи на Кејт, се пошегува принцот Вилијам на вечерашново претставување пред јавноста на малиот престолонаследник. -Тој е големо момче, прилично е тежок.

(ФОТО) Први фотографии на кралското бебе

Бриф - 23.07.2013

По неколкучасовното исчекување, јавноста конечно го виде малиот принц во рацете на таткото. Гордата мајка во син фустан и таткото Вилијам не ја симнуваа насмевката од лицата и кратко ги поздравија ...

Кралската лоза доби наследник

Вечер Прес - 23.07.2013

ДОАЃАЊЕТО НА КРАЛСКОТО БЕБЕ СЕ ПРОСЛАВИ ШИРУМ СВЕТОТ Во рамките на кралската традиција, Вилијам и Кејт уште некое време нема да го откријат името на бебето, но познато е дека идниот престолонаследник ...

Како ќе се вика идниот крал на Велика Британија?

Република - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон и принцот Вилијам денеска треба да го покажат на британската јавност идниот крал. Кејт Мидлтон вчера роди здраво машко дете.

Се роди идниот крал на Велика Британија

Денешен - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ Катерина вчера роди син, кој ќе биде третиот наследник на британскиот престол. Веста за породувањето на војвотката ја соопшти Бакингамската палата.

Светот конечно го запозна кралското бебе

Вечер Прес - 23.07.2013

После долго чекање, Кејт и Вилијам конечно се фотографираа пред влезот на болницата Сент Мери, држејќи го во рака својот прв син.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ја напуштија болницата со малечкиот принц

Точка - 23.07.2013

Пред болницата "St.Mary" во Лондон конечно се појавија Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, заедно со нивното дете, штотуку родениот принц! Облечена во син фустан, Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг, принцот ...

Во живо: Светот конечно го запозна принцот!

Точка - 23.07.2013

Пред болницата "St.Mary" во Лондон штотуку се појавија Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, заедно со нивното дете, штотуку родениот принц! Облечена во син фустан, Кејт Мидлтон и нејзиниот сопруг, принцот ...

(ФОТО+ВИДЕО) Кејт и Вилијам го покажаа идниот британски крал

Бриф - 23.07.2013

Пред малку јавноста конечно го виде малиот престолонаследник чие раѓање го чекаше целиот свет. Бебето е тешко 3,79 ...

Обама им упати честитка на прицот Вилијам и Кејт

Локално - 23.07.2013

Семејството Обама им го честита на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон раѓањето на наследникот на британскиот трон. „ Им посакуваме многу среќа и благодет, кои само дарот да се биде родител може да им ги ...

Сребреници за децата во В. Британија кои се родија на ист ден со принцот

Република - 23.07.2013

Освен за принцот Вилијам и војвотката од Кембриџ кои вчера станаа родители раѓањето на престолонаследникот во Велика Британија беше среќно и за целата нација.

Го покажаа кралското бебе на светот (Видео/Фото)

МК News - 23.07.2013

Наследникот на круната – идниот крал на Британија денес и беше покажан на светската јавност. Мајката Кејт и таткото Вилијам пред болницата “St.Mary” во Лондон гордо го покажаа своето прво дете ...

Доаѓањето на „кралското бебе“ прославено ширум светот

Либертас - 23.07.2013

Светот конечно го дочека моментот кога Кејт Мидлтон го роди новиот британски престолонаследник. Оваа „радосна вест“, многумина решија да ја одбележат како и што доликува на еден таков достоинствен ...

ВИДЕО: Кралското бебе излезе од болница

Н.Македонија - 23.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, британскиот принц Вилијам и нивното новородено бебе се појавија денес во јавноста, откако станаа родители на момчето кое цела Англија го очекуваше со најголемо ...

Вилијам и Кејт денес ќе го покажат синот на јавноста?

Н.Македонија - 23.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ќе ја напуштат болницата денес околу 19 часот, пренесуваат британските медиуми. Идниот крал би требало да биде поздравен со испукување на еден куршум од страна на ...

ФОТОВЕСТ: Принцот Вилијам и Кејт се пресреќни

Н.Македонија - 23.07.2013

„Со Кејт не можеме да бидеме посреќни “, изјавил принцот Вилијам, во своето официјално соопштение за ...

Вилијам и Кејт раѓањето на синот го прославиле со две пици!

Н.Македонија - 23.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт по раѓањето на нивниот син и идниот крал на Велика Британија побарале пица за да закрепнат по единаесетчасoвното породување на младата војвотка Личното обезбедување на ...

Кралското бебе е родено: Кејт и Вилијам добија син!

Идивиди - 23.07.2013

Британското кралско семејство е побогато за уште еден машки член. Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон попладнево го роди својот прв син.

Кралското бебе се роди, момче е!

Попара - 23.07.2013

Кралското бебе се роди во добра здравствена состојба во 16:24 часот по лондонско време во болницата Сент Мери. Детето кое тежи 3.8 кг и мајката се добро.

Новиот британски престолонаследник ќе расте по модерни стандарди и без дадилка

Вест - 22.07.2013

Далеку од будното око на медиумите што го следат секој чекор на кралското семејство, Вилијам и Кејт тивко подготвиле револуција за чувањето и подигањето на идниот британски крал во современи услови и ...

Принцот Вилијам и принцезата Кејт добија син

Утрински - 22.07.2013

Бебето е тешко 3,8 килограми, a синот на принцот Вилијам и принцезата Кејт e трет во наследната линија Британската монархија, на 22.јули 2013 година, во 16.24 часот доби уште еден наследник на ...

Војвотката од Кембриџ роди син

Алсат-М - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Катерина попладнево роди син, кој ќе биде третиот наследник на британскиот престол. Веста за породувањето на војвотката, доцна вечерва ја соопшти Бакингамската ...

Војвотката Кејт примена во породилиште, Британците во исчекување

Deutsche Welle - 22.07.2013

Британските медиуми предупредуваат дека не треба да им се верува на гласините дека бебето на принцот Вилијам и војвотката Кејт е родено се' додека Бакингемската палата официјално не ја соопшти ...

Се роди британскиот принц, Кејт и Вилијам добија син

24 Вести - 22.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон добија син. Кралското семејство ја објави веста дека Кејт родила машко бебе тешко 3.790 грама, а се породила во 16:24 минути. Породувањето траело 11 часа.

Пристигнува кралското бебе - Кејт Мидлтон со породилни болки

24 Вести - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Кралското бебе е на пат - принцезата префрлена во болница

Канал5 - 22.07.2013

Принцезата од Кембриџ Кејт, утринава била префрлена во болница – соопштија од палатата Кенсингтон. Кејт пристигнала во болницата со автомобил, со нејзиниот сопруг принцот Вилијам.

Британци изгубиле илјадници фунти обложувајќи се кога ќе се роди кралското бебе

Канал5 - 22.07.2013

Преку 100 000 фунти веќе се загубени во обложувалниците - се очекуваше бебето да се роди порано! - Најпопуларниот ден за раѓање беше сабота.

Кејт се пораѓа, светот чека

Вест - 22.07.2013

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (АП) - Сопругата на принцот Вилијам, Кејт вчераутро почна со породувањето во приватниот оддел во болница во централен Лондон, соопштија претставници на палатата вчера.

Кејт мидлтон роди син

Телма - 22.07.2013

Британскиот принц Вилијам и војвоткињата од Кембриџ денеска добија син. Кејт се породи во лондонската болница Сент Мери, а Вилијам присуствуваше на раѓањето.

Maшко е!

Канал5 - 22.07.2013

Нејзиното Височество Кејт, војводката од Кембриџ, роди здраво машко дете, тешко 3.8 килограми Војвотката Кејт роди син,кој е трет во низата за наследник на кралскиот трон.

Кејт Мидлтон роди син

Вест - 22.07.2013

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА (ФОТО АП) - Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, роди момче тешко 3.800 грама. Бебето се роди во 16.24 часот по локално време доби престолонаследник, објавија од Бакингемската палата.

Бебето го истисна Принцот Хари од третата позиција во редот за Крал на Империјата

Канал5 - 22.07.2013

Британските ројалисти кои што со денови чекаа на радосната вест денеска први го видоа изводот на родени на новиот престолонаследник Принцезата од Кембриџ роди здраво машко дете со што принцот Чарлс ...

Почна породувањето на Кејт Мидлтон (ВИДЕО)

МКД - 22.07.2013

Сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон, била примена во болница во 6 часот наутро и нејзиното породување почнало, потврдила Бакингемската палата, јавува Би-би-си.

Како ќе се вика кралското бебе?

Lady - 22.07.2013

Не е познато дали Кејт Мидлтон ќе роди девојче или машко, па затоа облозите околу името на детето постојано растат. Меѓу топ имињата за девојче водат Александра, Шарлота, Елизабета, Дијана или ...

ГАЛЕРИЈА Британија на нозе: Како тече породувањето на Кејт Мидлтон

+инфо - 22.07.2013

Кејт и Вилијам, кои го поминаа викендот во Палатата Кесинготн, патувале без полициска придружба до болницата, каде во секој момент се очекува да се породи војвотката од Кембриџ.

ГАЛЕРИЈА Пристигнувањето на Кејт Мидлтон во болницата „Сент Мери“

+инфо - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ е применa во болница во ран ата фаза на породување непосредно пред шест часот наутро, денес ка, ка де што се подготвува да го роди идниот крал или кралица.

Следете го во живо раѓањето на кралското бебе (видео)

Хитпортал - 22.07.2013

К онечно одекна веста дека војводката Кејт Мидлтон е во раната фаза од породувањето. Таа заедно со принцот Вилијам утринава заминале во болницата во Лондон.

Британските кладилници работат со полна пареа - сите се обложуваат за кралското бебе

Press24 - 22.07.2013

Додека војвотката од Кембриџ ги брои последните мигови до породувањето, британските кладилници работат со полна пареа. Британците се кладат на се, од тоа на кого ќе личи детето, дали ќе биде машко ...

Кејт Миделтон роди син

Сител - 22.07.2013

Долгоочекуваната вест од Британската монархија, конечно стигна. Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон му роди син на принцот Вилијам и тоа е нивното прво дете.

Кејт Мидлтон примена во болница: Доаѓа кралското бебе

Хитпортал - 22.07.2013

В ојводката од Кембриџ, Кејт Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

ГАЛЕРИЈА Раскошната соба во која се породува Кејт Мидлтон

+инфо - 22.07.2013

До доаѓањето на кралското бебе на свет се одбројуваат минутите. Кејт и Вилијам, цела Британија, односно целиот свет со нетрпение го очекуваат породувањето на векот.

Војвотката се пораѓа, обложувалниците се полнат пари

Економски - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...

ВИДЕО: Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болки

А1 On - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Кој ќе го чува кралското бебе: Полицијата или Чак Норис?

+инфо - 22.07.2013

Медиумите во Британија во април известија дека бебето на принцот Вилијам и на Кејт Мидлтон ќе биде родено во Кралската Беркшир болница, каде е родена и Кејт.

ФОТО Обложувалниците работат со полна пареа: Како ќе се вика кралското бебе?

+инфо - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето детето на британскиот принц Вилијам и на неговата сопруга војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон, во обложувалниците во Англија денеска се појави навала на влогови „во последен ...

ЛОНДОН: Се роди следниот британски крал

Телеграф - 22.07.2013

Бебето е машко и тежи 3,7 килограми, пораѓањето со овации го поздрави големата маса луѓе кои ја исчекуваа веста пред болницата.

Конечно: Вилијам и Кејт станаа родители, се роди престолонаследник!

Курир - 22.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, Војвотката од Кембриџ станаа родители на здраво, машко дете. Официјалното соопштение вели дека бебето е родено во 16:24 часот по локално време, а тежи 3.700 грама.

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болови

МРТ - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

ГАЛЕРИЈА: Британија слави - Кејт Мидлтон роди син

Press24 - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Катерина попладнево риоди син, кој ќе биде третиот наследник на британскиот престол. Бебето е здраво и тешко 3,8 килограми.

Во очекување на кралското бебе: Најмногу облози на женските имиња

Алфа - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...

Кејт Мидлтон роди син

Р.С.Европа - 22.07.2013

Војводката од кембриџ Кејт Мидлтон роди момче. Мајката и бебето се добри и ќе останат во болница во текот на ноќта. Голем број приврзаници и фанови пред Бакингхемската палата го слават раѓањето на ...

ВИДЕО: Велика Британија доби престолонаследник

Нова ТВ - 22.07.2013

Велика Британија доби престолонаследник. Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, роди машко дете во вечерните часови. Според британско време породувањето се случило точно во 16 часот и 24 минути.

Кејт Миделтон роди син

Нетпрес - 22.07.2013

Долгоочекуваната вест од Британската монархија, конечно стигна. Војвотката од Кембриџ, Кејт Миделтон му роди син на принцот Вилијам и тоа е нивното прво дете По веста дека Кејт и Вилијам станаа ...

Се роди кралското бебе

Оn.net - 22.07.2013

Прво имаа една од најспектакуларните венчавки, а сега се родители на најочекуваното кралско бебе. Прво за Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, па машко.

Кејт и Вилијам добија син

Алфа - 22.07.2013

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон добија син. Кралското семејство ја објави веста дека Кејт родила машко бебе тешко 3.790 грама, а се породила во 16:24 минути. Породувањето траело 11 часа.

Во очекување на кралското бебе: Најмногу облози на женските имиња

А1 On - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...

БРИТАНИЈА СЛАВИ: Војвотката Кејт роди син

Телеграф - 22.07.2013

Бебето е машко и тежи 3,7 килограми, пораѓањето со овации го поздрави големата маса луѓе кои ја исчекуваа веста пред болницата.

Во очекување на кралското бебе: Најмногу облози на женските имиња

Сител - 22.07.2013

Во очекување на раѓањето на детето на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга војвотката од Кембриџ, Кетрин Мидлтон, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на ...

Британската војвотка од Кембриџ роди момче

МКД - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ денеска роди момче, многу очекуваното кралско бебе, потомок на кралеви и рудари и трет наследник во редот за британскиот трон.

Најмногу облози на женски имиња за кралското бебе

Курир - 22.07.2013

Во очекување на кралското бебе, во обложувалниците во Велика Британија денеска има навалица за уплата на облози „во последен час“, при што најмногу „се ставаат пари“ на името на идниот „трет во ...

Се породи Кејт Мидлтон

Кајгана - 22.07.2013

Во лондонската болница Сент Мери, каде е роден и принцот Вилијам во 1982 година, Кејт Мидлтон го роди и својот син. Кејт Мидлтон и принцот Вилијам станаа родители.

ГАЛЕРИЈА Кејт Мидлтон роди син!

+инфо - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон роди момче тешко 3800 грама, а Британија во 4.24 по локално време доби престолонаследник, објавија од Кенсингтонската палата.

Кејт се породи! Таа и принцот Вилијам добија син

Хитпортал - 22.07.2013

О ва е посебен ден, не само за Велика Британија, туку и за остатокот на светот: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го дочекаа нивното прво дете.

Официјално од Бакингем: Војвотката од Кембриџ со породилни болки е примена во болница

Нетпрес - 22.07.2013

Кралската снаа Кејт Миделтон, примена е во болница со породилни болки, Британски Дејли Меил. Со неа и е и принцот Вилијам, а тие се сместени во привтното крило од болницата „Свети Марија“ каде и тој ...

Војвотката од Кембриџ се очекува да се породи

Алфа - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ е примена во болница и е во раните фази од своето породување, потврди кралската палата. Кејт Мидлтон замина од палатата заедно со својот сопруг Вилијам со автомобил до болницата ...

Кејт во болница, кралското бебе на пат!

Курир - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, е примена во болницата Сент Мери во Лондон, а породувањето и е веќе започнато. За неа се грижи најдобриот медицински персонал, на чело со поранешниот гинеколог на ...

Кралското бебе е на пат - принцезата примена во болница

Press24 - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, била однесена во болницата Сент Мери, бидејќи започнала да се породува. Пред болницата врие од новинари од целиот свет и сите со нетрпение ја очекуваат веста за ...

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болки

Сител - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кенсингтоншка палата.

Сопругата на британскиот принц Вилијам на породување

Р.С.Европа - 22.07.2013

Кејт, сопругата на британскиот принц Вилијам, позната како војвотката од Кембриџ, според извори на кралското семејство, била примена на породување во лондонската болница Сент Мери.

Кејт Мидлтон е однесена во болница, се очекува раѓањето на кралското бебе

+инфо - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ е применa во болница во ран ата фаза на породување непосредно пред шест часот наутро, денес ка, ка де што се подготвува да го роди идниот крал или кралица.

БРИТАНИЈА НА НОЗЕ: Почна породувањето на Мидлтон!

Телеграф - 22.07.2013

Од Бакингамската палата преку соопштение потврдија дека војвотката е пренесена во болница и дека породувањето почнало Рано утрово војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон , придружена од нејзиниот сопруг, ...

Пристигнува кралското бебе (пренос од пред болницата во Лондон)

Црнобело - 22.07.2013

По најновите вести, војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон започнала да се пораѓа во болницата “Сент Мери” во Лондон. Претставник на британското кралско семејство објавил дека Кејт допатувала со ...

Следете го породувањето на Кејт Мидлтон во живо (ВИДЕО)

Телеграф - 22.07.2013

Рано утрово војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, придружена од нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, е одведена во болницата „Сент Мери“ во Лондон Рано утрово војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон , ...

Војвотката од Кембриџ примена во болница

Макфакс - 22.07.2013

Кенсингтонскиот дворец потврди дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, е примена во болницата на Света Марија, во понеделникот наутро, каде што ќе го роди ...

Ова е собата во која ќе се породи Кејт Мидлтон

Хитпортал - 22.07.2013

В о тек е најисчекуваното породување на годината – Кејт Мидлтон ќе го донесе на свет нејзиниото прво дете. Кејт Мидлтон идниот крал или кралица ќе го роди во собата која во 1982 година бил роден ...

Островот на нозе: На свет доаѓа идниот суверен на Велика Британија

Либертас - 22.07.2013

Велика Британија е на нозе во исчекување на раѓањето на идниот суверен на островската монархија. Војвотката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во гинеколошкиот оддел на болницата ...

Фото галерија: Модниот стил на принцезата Кејт Мидлтон во младите години

Sky - 22.07.2013

И додека сите се занимаваат со породувањето на принцезата Кејт Мидлтон, погледнете го нејзиниот стил, додека се забавуваше со принцот Вилијам.

Британците добија престолонаследник: Се породи Кејт Мидлтон

Бриф - 22.07.2013

Пред Бакингемската палата се слави, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон роди здраво машко дете, тешко 3.800 грама, а Британија во 4: 24 по локално време го доби новиот престолонаследник.

Принцот се роди!

Република - 22.07.2013

По цел ден поминат во породилната сака, Војвотката од Кембриџ, принцезата Кејт роди здраво машко дете. Идниот крал на Англија е тежок 3,8 килограми и се роди во болницата „Св.Мари“ во Лондон, каде ...

Кејт Мидлтон со породилни болки пренесена во болница

Либертас - 22.07.2013

Војводката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Пристигнува кралското бебе: Кејт Мидлтон со породилни болки

Бриф - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кетрин „Кејт“ Мидлтон денеска е примена во Гинеколошкиот оддел на болницата „Сент Мери“ во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кеннсингтоншка палата.

Се роди принцот!

Либертас - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон попладнево риоди син, кој ќе биде третиот наследник на британскиот престол. Веста за породувањето на војвотката, доцна вечерва ја соопшти Бакингамската ...

Кралското бебе го освои светот уште пред да се роди!

Вечер Прес - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ, Кетрин Кејт Мидлтон, вчера беше примена во Гинеколошкиот оддел на болницата "Сент Мери" во лондонскиот кварт Падингтон, соопшти кралската Кенсингтоншка палата.

Се роди кралското бебе – Кејт и Вилијам имаат син

МК News - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон роди момче тешко 3800 грама, а Британија во 4.24 по локално време доби престолонаследник, објавија од Кенсингтонската палата.

Собата каде што се породува Кејт Мидлтон (ФОТО)

Вечер Прес - 22.07.2013

Во тек е најочекуваното дете на годината - Војвотката Кејт Мидлтон на свет ќе го донесе своето прво дете, а во продолжение се фотографиите од собата каде што се одвива породувањето.

Кој ќе го чува кралското бебе: Полицајци, невидливо обезбедување и нинџа-дадилки

Точка - 22.07.2013

Медиумите во Велика Британија во април известија дека бебето на принцот Вилијам и Кетрин Мидлтон ќе биде родено во Кралскатас Беркшир болница, каде е родена и Кејт.

Пристигнува кралското бебе – Кејт Мидлтон во болница (следете во живо)

Република - 22.07.2013

Еуфоријата во Британија за новиот член на британското кралско семејство кулминира. Принцезата Кејт утрово се упати во болница Сент Мери за да се породи, а портпаролот на кралското семејство потврди ...

Во живо од Велика Британија: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам станаа родители!

Точка - 22.07.2013

По долгото чекање, на свет конечно пристигна кралската принова! Според последните информации, Кејт Мидлтон роди здраво машко дете во болницата "St.Mary" во Лондон.

Војвотката од Кембриџ примена во болница

Канал 77 - 22.07.2013

Кенсингтонскиот дворец потврди дека војвотката од Кембриџ, Кетрин Кејт Мидлтон, сопругата на принцот Вилијам, е примена во болницата на Света Марија, во понеделникот наутро, каде што ќе го роди ...

Во живо од пораѓањето на векот: Кејт Мидлтон треба да се породи во секој момент!

Точка - 22.07.2013

Сите во Велика Британија, но и целата светска јавност во моментов будно ги следи случувањата пред болницата "St.Mary", од каде што се очекува во секој момент да пристигне соопштението за ...

Кејт Мидлтон се породи: Здраво машко бебе е нов член на кралското семејство

Sky - 22.07.2013

Здраво машко бебе тешко 3.8 килограми е најновиот член на кралското семејство во Велика Британија. Војвотката Кејт Мидлтон и нејзиното бебе кои се сместени во болницата Сент Мери се во добра ...

Кејт Мидлтон роди син!

Вечер Прес - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон роди момче тешко 3800 грама, а Британија во 4.24 по локално време доби престолонаследник, објавија од Кенсингтонската палата.

Цел свет го чека кралското бебе

Н.Македонија - 22.07.2013

Велика Британија и целиот свет од утринава чекаат вест за кралското бебе, бидејќи сопругата на британскиот принц Вилијам, Кејт Мидлтон утринава во шест часот била примена во болница Војвотката од ...

Британија доби наследник!

Н.Македонија - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон роди момче тешко 3.800 грама, а Британија во 4.24 по локално време доби престолонаследник, објавија од Бакингемската палата.

Британија во еуфорија: Кејт Мидлтон во болница !

eReporter - 22.07.2013

Војвотката од Кембриџ и сопруга на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон денеска била примена во болница поради породилни болки.