TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Министерот Спасовски ги посети повредените полицајци во Гевгелија

Утрински - 29.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција и Македонија кај котата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу денешниот ...

Спасовски: Во соработка со ЕУ да го надминеме проблемот со мигрантите

Фокус - 29.11.2015

Спасовски ги посети повредените полицајци. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски беше во посета на јужната граница каде ескалираше состојбата со мигрантите кои со камења фрлаа кон полицијата и армијата додека се поставуваше оградата меѓу ...

Спасовски ги посети повредените полицајци

Макфакс - 29.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во саботата вечерта ги посети и разговараше и со повредените полициските службеници, задржани во медицинскиот центар во Гевгелија посакувајќи им побрзо закрепнување.

(ФОТО) Министерот Спасовски ги посети повредените полицајци во болницата во Гевгелија

еМагазин - 29.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски синоќа беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција -Македонија кај котата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу вчерашниот ...

Министерот Спасовски во посета на повредените полицајци во Гевгелија

Телма - 28.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција и Македонија кај котата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу денешниов ...

Министерот за внатрешни работи Спасовски ги посети повредените полицајци

24 Вести - 28.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ги посети повредените полициски службеници задржани во Медицинскиот центар во Гевгелија. Тој беше во Гевгелија и во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција и Македонија ...

МВР го демантира Курир наместо Плусинфо

Press24 - 28.11.2015

Откако порталот Нетпрес вчера објави дека новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива, со ...

Нетпрес: Од скандал до скандал: Што сака да сокрие Спасовски?

Курир - 28.11.2015

По новото скандалозно однесување на техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, да ја политизира полицијата по партиска директива со нејзино ангажирање во потрага по лица кои делат флаери со содржина против СДСМ, што е вон секој памет ...

ДЕМАНТ НА ГОДИНАТА: МВР наместо Плусинфо и Героски, го демантира Курир

Курир - 28.11.2015

Откако порталот Нетпрес вчера објави дека новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива, со ...

Преку непринципиелен демант, Спасовски му се заканува на Курир

Курир - 28.11.2015

Преку непринципиелен демант за превземена вест од друг портал, новиот технички министер за внатрешни работи Оливер Спасовски врши притисок и му се заканува на КУРИР. За ваквите неосновани притисоци, нашата редакција ќе ги извести странските ...

Од скандал до скандал: Што сака да сокрие Спасовски?

Нетпрес - 28.11.2015

По новото скандалозно однесување на техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, да ја политизира полицијата по партиска директива со нејзино ангажирање во потрага по лица кои делат флаери со содржина против СДСМ, што е вон секој памет ...

ОБНОВЕНО Спасовски ги посети повредените полицајци од Гевгелија (ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 28.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција и Македонија кај котата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу денешниов ...

„Пулс 24“ застанува зад „Курир“ во борбата за медиумски слободи

Нетпрес - 28.11.2015

Неприфатлива е вчерашната постапка на новиот технички министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, кој преку демант за преземена вест од друг портал врши притисок и упатува отворени закани до „Курир“, пишува „Пулс 24“.

Министерот Спасовски ги посети повредените полицајци

Телеграф - 28.11.2015

Тој се запозна одблиску со ситуацијата на терен околу денешниот инцидент на поединци од економските мигранти со полициските службеници и армијата Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска беше во Гевгелија во посета на транзитниот ...

Преку непринципиелен демант, Спасовски му се заканува на порталот „Курир“

Нетпрес - 28.11.2015

Преку непринципиелен демант за превземена вест од друг портал, новиот технички министер за внатрешни работи Оливер Спасовски врши притисок и му се заканува на КУРИР, објавува овој интернет портал.

ВИДЕО: Министерот Спасовски ги посети повредените полицајци

А1 On - 28.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција и Македонија кај котата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу денешниов ...

Спасовски ги посети повредените полицајци во Гевгелија

Фактор - 28.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција и Македонија кај квотата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу денешниов ...

Спасовски со закани до медиумите преку непринципиелен демант

Пулс24 - 28.11.2015

Преку непринципиелен демант за превземена вест од друг портал, новиот технички министер за внатрешни работи Оливер Спасовски врши притисок и му се заканува на КУРИР. За ваквите неосновани притисоци, нашата редакција ќе ги извести странските ...

Што сака да сокрие Спасовски?

Пулс24 - 28.11.2015

Ангажманот на полиција во потрага по лица кои делат флаери со содржина против СДСМ, е вон секој памет и пред се' против законско. Се наметнува прашањето владее ли башибозук во полицијата и што тоа Спасовски се обидува да сокрие? По новото ...

Што се обидува да сокрие Спасовски?

Република - 28.11.2015

По новото скандалозно однесување на техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, да ја политизира полицијата по партиска директива со нејзино ангажирање во потрага по лица кои делат флаери со содржина против СДСМ, што е вон секој памет ...

Што се обидува да сокрие Спасовски?

Вечер Прес - 28.11.2015

По новото скандалозно однесување на техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, да ја политизира полицијата по партиска директива со нејзино ангажирање во потрага по лица кои делат флаери со содржина против СДСМ, што е вон секој памет ...

Грешен демант од МВР, место за „Плусинфо“ – за „Курир“

Република - 28.11.2015

Министерството за внатрешни работи наместо да го демантира порталот „Плусинфо“, своите реакции ги упати кон „Курир“. Порталот „Нетпрес“ вчера објави дека новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички ...

Наместо Героски и Пулсинфо, МВР го демантира Курир

Пулс24 - 28.11.2015

Откако порталот Нетпрес вчера објави дека новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива, со ...

Нетпрес: Од скандал до скандал: Што сака да сокрие Спасовски?

Денешен - 28.11.2015

По новото скандалозно однесување на техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, да ја политизира полицијата по партиска директива со нејзино ангажирање во потрага по лица кои делат флаери со содржина против СДСМ, што е вон секој памет ...

Нема да потклекнеме пред заканите! ПУЛС 24 со поддршка до Курир во борбата за медиумскa слободa

Пулс24 - 28.11.2015

Редакцијата на Пулс 24 одлучно застанува зад порталот КУРИР во борбата за медиумски слободи. Неприфатлива е вчерашната постапка на новиот технички министер за внатрешни работи Оливер Спасовски.

(ВИДЕО) Спасовски: Oддавам признание на полицајците

Бриф - 28.11.2015

– Oддавам признание на полицајците. Се надевам во соработка со ЕУ ќе се надмине овој проблем. Мораме во Република ‪‎Македонија‬ да ги насочиме сите можни капацитети да имаме стабилност за граѓаните на Македонија и на хуман начин да бидат прифатени ...

Спасовски ги посети повредените полицајци кај Гевгелија (видео)

Кумановски м. - 28.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција -Македонија кај котата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу денешниов ...

(ВИДЕО) Состојбата е стабилна, полицајците постапија професионално

Локално - 28.11.2015

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денес беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција -Македонија кај котата 59 со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу денешниов ...

Преку непринципиелен демант, Спасовски му се заканува на Курир

Вечер Прес - 28.11.2015

Синоќешниот демант од МВР за текстот преземен од порталот НетПрес под наслов „Героски го откри обидот на Спасовски за незаконско делување" е закана и притисок врз Курир од првиот човек на министерството и полицијата Преку непринципиелен демант за ...

Со новиот автомобил, техничкиот министер Спасовски вечерва во Гевгелија

Вечер Прес - 28.11.2015

Техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва беше во Гевгелија во посета на транзитниот прифатен центар на граничната линија меѓу Грција и Македонија кај котата 59, со цел да се запознае одблиску со ситуацијата на терен околу ...

Героски го откри обидот на Спасовски за незаконско делување

Курир - 27.11.2015

Нов скандал на Оливер Спасовски. Новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива, пренесува ...

Девојки делат клеветнички флаери, МВР не забележува!?

+инфо - 27.11.2015

Девојки од Штип, во Центарот на Скопје, околу плоштадот, со постери во раце, завчера ги делеле клеветничките флаери против лидерот на СДСМ, Зоран Заев, професорот Љубомир Фрчковски и новинарот и уредник Бранко Героски, објави порталот А1 он.

Героски го откри обидот на Спасовски за незаконско делување

Нетпрес - 27.11.2015

Нов скандал на Оливер Спасовски. Новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива.

МВР: Не трагаме по групата која делела флаери

+инфо - 27.11.2015

Министерството за внатрешни работи соопшти дека најостро ги демантира тврдењата на порталот Курир преземени и инсинуирани врз основ на пишувањата од порталот Плусинфо со наслов : „МВР трага по групата која фрлала флаери против СДСМ".

МВР: Не се трага по група која растурала флаери против СДСМ

Нова ТВ - 27.11.2015

Министерството за внатрешни работи вечерва ги демантираше тврдењата на порталот " Курир" дека наводно МВР трага по група која фрлала флаери против СДСМ. Во соопштението се наведува дека се работи за пишувања „преземени и инсинуирани врз основ на ...

Героски го откри обидот на Спасовски за незаконско делување

Република - 27.11.2015

Нов скандал на Оливер Спасовски. Новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива.

И МВР се фати по Курир(ски) приказни

Локално - 27.11.2015

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира тврдењата на порталот”Курир” преземени и инсинуирани врз основ на пишувањата од порталот”Плусинфо” со наслов :”МВР трага по групата која фрлала флаери против СДСМ”, Во демантот се објаснува ...

Бранко Героски ненамерно го откри обидот на Спасовски да делува надвор од законот

Пулс24 - 27.11.2015

Нов скандал на Оливер Спасовски. Новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива Нов скандал ...

Героски го откри обидот на Спасовски за незаконско делување

Денешен - 27.11.2015

Нов скандал на Оливер Спасовски. Новинарската перјаница на СДСМ, Бранко Героски ненамерно го откри обидот на технички назначениот министер Оливер Спасовски да делува надвор од законот и да ја политизира полицијата по партиска директива, пренесува ...

Власта жестоко против критичарите

Р.С.Европа - 26.11.2015

Флаери, медиумска хајка, реклами, се фолклор на политичката сцена за справување со критичарите на власта. Со тоа се праќа порака дека никој не смее да мисли различно од тоа што е курсот на владејачката партија.

Младите од СДСМ се мобилизираа против спин флаерите на ВМРО-ДПМНЕ (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 26.11.2015

Ноќеска, голем број млади од СДСМ, ги запленија пропагандните флаери на ВМРО-ДПМНЕ и порачаа: Збогум Никола! Тие искажаа револт и незадоволство од манипулативните флаери за наводна федерализација на Македонија.

(ВИДЕО) Спасовски: Во МВР 14 месеци не работи системот за отпечатоци

Репортер - 26.11.2015

Во МВР 14 месеци не функционира АФИС системот кој служи за споредба на отпечатоци, откри новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски во емисијата Топ тема на Телма. Спасовски најави дека ќе има истрага за овој случај.

Оливер Спасовски: Во МВР 14 месеци не работи системот за отпечатоци

МКД - 26.11.2015

Во МВР 14 месеци не функционира АФИС системот кој служи за споредба на отпечатоци, откри новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски во вчерашната емисија Топ тема на ТВ Телма. Спасовски најави дека ќе има истрага за овој случај.

Партиски војници делат флаери низ Скопје, се води отворена хајка против СДСМ

Локално - 26.11.2015

Низ Центарот на Скопје партиски членови делат флаерите од црната кампања и ја клеветат опозицијата дека заговара федерализација. Во реонот околу главниот плоштад денеска можеа да се забележат две девојки со флаери и постери во рацете.

СДСМ:Само ВМРО-ДПМНЕ зборува за федерализација, не СДСМ

Телма - 25.11.2015

Во текот на изминатата ноќ во Гевгелија, но и низ другите градови низ земјава, се дистрибуираа флаери во кои се обвинува СДСМ дека сака да ја федерализира Македонија и дека највисоките национални интереси се предмет на политичко пазарење.

Спасовски: Во МВР 14 месеци не работи системот за отпечатоци

Телма - 25.11.2015

Во МВР 14 месеци не функционира АФИС системот кој служи за споредба на отпечатоци, откри новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашната емисија Топ тема. Спасовски најави дека ќе има истрага за овој случај.

Членови на ВМРО-ДПМНЕ делат клеветнички флаери за опозицијата

Репортер - 25.11.2015

Низ Центарот на Скопје партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ ги делат флаерите од црната кампања кои ја клеветат опозицијата дека заговара федерализација. Во реонот околу главниот плоштад денеска можеа да се забележат две девојки со цело туце флаери и ...

А1он: Штипјанки ги делат низ Центар клеветничките флаери

+инфо - 25.11.2015

Низ центарот на Скопје партиски членови ги делат флаерите од црната кампања кои ја клеветат опозицијата дека заговара федерализација. Во реонот околу главниот плоштад денеска можеа да се забележат две девојки со флаери и постери во рацете, јави А ...

(ВИДЕО) Героски: Груевски е инспиратор и нарачател на идиотските флаери

А1 On - 25.11.2015

Низ цела Македонија деновиве се раздаваат флаери кои ја клеветат опозиционата СДСМ, професорот Љубомир Фрчковски и новинарот Бранко Героски дека заговараат федерализација на Македонија. Од друга страна, опозицијата го обвини премиерот Никола ...

Штипјанки ги делат низ Центар клеветничките флаери

А1 On - 25.11.2015

Низ Центарот на Скопје партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ ги делат флаерите од црната кампања кои ја клеветат опозицијата дека заговара федерализација. Во реонот околу главниот плоштад денеска можеа да се забележат две девојки со цело туце флаери и ...

Богоев: ДПМНЕ дели манипулантски флаери, пробиени се!

А1 On - 25.11.2015

„Временска прогноза за вечерва: се очекува загадување на здравиот разум од страна на УМС ДПМНЕ преку дожд од шугави, манипулантски флаери за наводна федерализација на РМ! Кога ја знаеме прогнозата, редно е и да се подготвиме како што треба 😊 ...

Богоев: Пробиени се! – ВМРО- ДПМНЕ дели манипулантски флаери!

Репортер - 25.11.2015

Временска прогноза за вечерва: се очекува загадување на здравиот разум од страна на УМС ДПМНЕ преку дожд од шугави, манипулантски флаери за наводна федерализација на РМ! Кога ја знаеме прогнозата, редно е и да се подготвиме како што треба 😊 ...

СДСМ Гевгелија: Власта мафта со памфлети а нема докази дека опозицијата заговара федерализација (ВИДЕО)

+инфо - 25.11.2015

Во текот на изминатата ноќ во Гевгелија, но и низ другите градови низ земјава, се дистрибуираа флаери во кои се обвинува СДСМ дека сака да ја федерализира Македонија и дека највисоките национални интереси се предмет на политичко пазарење.

Спасовски: Во МВР 14 месеци не работи системот за отпечатоци (ВИДЕО)

+инфо - 25.11.2015

Во МВР 14 месеци не функционира АФИС системот кој служи за споредба на отпечатоци, откри новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски во вечерашната емисија Топ тема на телевизија Телма. Спасовски најави дека ќе има истрага за овој случај.

(ВИДЕО) Интервју со министерот Оливер Спасовски во 24 Анализа

Репортер - 24.11.2015

Ви го пренесуваме вчерашното издание на емисијата 24 Анализа на 24 Вести, каде гостуваше новиот министер за внатрешни работи, Оливер ...

Спасовски: Ќе направам сè за да дојдеме до вистината за случувањата во Куманово (видео)

Кумановски м. - 24.11.2015

Гостин во вчерашната емисија ”24 анализа” на каналот 24 вести беше Оливер Спасовски, новоназначениот министер за внатрешни работи, кој од позиција на прв човек на МВР говореше за неговата позиција во услови кога Македонија ја очекуваат предремени ...

(ВИДЕО) Министерот Оливер Спасовски гостин во 24 Анализа

Бриф - 24.11.2015

Ви ја пренесуваме емисијата 24 Анализа на 24 Вести во која гостин е Министерот за внатрешни работи, Оливер ...