TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Вардар“ и „Беласица ГЦ“ ги заменија местата на врвот од табелата

А1 - 01.12.2002

Бранителот на титулата „Вардар“ и вицепрвакот „Беласица ГЦ“ ги заменија местата на врвот на табелата на крајот на есенската полуетапа во нашата најквалитетна фудбалска лига. Струмичани со победата на гостувањето во Делчево го искористија новиот кикс на црвено - црните во Прилеп и есенската титула ...

Беласица ГЦ - Слога Ј. и ФЦУ 55 - Силекс

Утрински - 30.11.2002

Ждрепка за полуфиналето на Купот на Македонија Ждрепката за полуфиналето на Купот на Македонија во фудбал сакаше да биде избегнат меѓусебниот дуел на двата скопски прволигаша, па така ФЦУ 55 во првиот натпревар ќе го пречека Силекс од Кратово, а шлагер ќе биде двомечот меѓу Беласица ГЦ и Слога ...

Таковски: Во Струмица да не видам ни с од скопски тим!

Утрински - 30.11.2002

Претседателот на Беласица ГЦ се заканува При вчерашната ждрепка за Купот во просториите на ФСМ, претседателот на Беласица ГЦ, Ванчо Таковски, даде уште една антологиска изјава како реакција на инцидентот на реванш четвртфиналниот меч со Вардар во средата во Скопје, кога, според него, бил направен ...

Беласица ГЦ ја пречекува Слога Југомагнат

Вест - 30.11.2002

Изршена ждрепката за полуфиналето на фудбалскиот Куп Ждрепата за полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија одлучи екипата која во четвртфиналето го елиминираше Вардар, Беласица ГЦ, во првиот меч да го пречека двократниот освојувач на победничкиот пехар, Слога Југомагнат.

Струмичани во Слога Ј. гледаат шанса за првото финале

Дневник - 30.11.2002

ФУДБАЛ - ПОЛУФИНАЛЕ НА КУПОТ Цементарница 55 - Силекс и Беласица ГЦ - Слога Југомагнат се полуфиналните двојки од Купот на Македонија, одредени со ждрепката што се одржа во ФСМ. Првите натпревари се закажани за март в година (една недела пред одигрување на 18-то коло), а реваншите ќе бидат ...

Познати 1/2 финалните двојки за Македонскиот фудбалски куп

А1 - 29.11.2002

Беласица Герас Цунев - Слога Југомагнат и Цементарница - Силекс се полуфиналните двојки за Македонскиот фудбалски куп, одредени денеска со жреб во Фудбалскиот Сојуз на Македонија. Првите натпревари ќе се одиграат на една недела пред почетокот на пролетниот дел од фудбалската сезона, реваншите ...

Шест екипи в недела ќе го одиграат 300. прволигашки меч

Дневник - 29.11.2002

ЈУБИЛЕЈ По 299 натпревари во елитата имаат Вардар, Силекс, Слога Ј., Цементарница, Победа и Пелистер, а тоа се единствените екипи што играа во сите досегашни првенства во самостојна Македонија Шест македонски прволигаши в недела ќе прослават мал јубилеј, бидејќи ќе го одиграат 300-тиот натпревар во ...

Вардар со сила сакаше да го оправда неуспехот на теренот

Дневник - 29.11.2002

ФУДБАЛ - БОБИ ТОДОРОВ, ДИРЕКТОР НА БЕЛАСИЦА ГЦ Ниту еден од Управата на Вардар вчера не беше достапен за да ги прокоментира случувањата на трибините, каде што неколкупати имаше инциденти По завршувањето на натпреварот Вардар - Беласица ГЦ се случија немили сцени, особено на трибините, каде што беше ...

Неколку нереди и физички пресметки на Градскиот стадион во Скопје

Утрински - 28.11.2002

Реванш четврт-финалниот меч меѓу Вардар и Беласица ГЦ кој се одигра на Градскиот стадион во Скопје, на жалост, не можеше да помине без инцидент. Најпрво тензиите се појавија на теренот меѓу фудбалерите, по поништениот гол на домаќинот, а нешто подоцна тие се пренесоа и на трибините, каде во ...

Пирова победа на Вардар, Беласица ГЦ оди понатаму

Вест - 28.11.2002

Четвртфинале од македонскиот фудбалски Куп Официјалниот шампион Вардар на успеа да се пласира во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија. Официјалниот шампион Вардар на успеа да се пласира во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија.

Нереди на трибините, струмичани одат понатаму

Дневник - 28.11.2002

куп на македониЈа: ВАРДАР - БЕЛАСИЦА ГЦ 2-1 (0-0) Во мачен меч, Вардар постигна уште еден гол, кој му беше поништен поради наводен офсајд Беласица Герас Цунев обезбеди пласман во полуфиналето на македонскиот фудбалски куп, благодарение на голот што Николче Танушев го постигна вчера на Градскиот ...

Пирова победа на црвено-црните

Утрински - 28.11.2002

На Градскиот стадион во Скопје, Вардар - Беласица Герас Цунев 2:1 (0:0) Емил Китановски Екипата на Беласица ГЦ успеа да се пласира во полуфиналето на фудбалскиот Куп на Македонија, и покрај поразот од 2:1 од актуелниот шампион Вардар, на реванш четврт-финалниот натпревар кој се одигра на Градскиот ...

Вардар елиминиран во 1/4 финалето на македонскиот фудбалски куп

А1 - 27.11.2002

Завршницата од македонскиот фудбалски куп останува без шампионот Вардар, по елиминацијата во четвртфиналето од Беласица Герас Цунев. 2:1 за Зардар во контроверзниот реванш на градски, но недоволно за анулирање на предноста на струмичани по нивната победа од 1:0.

Вардарци ќе бркаат гол разлика против Беласица ГЦ

Вест - 27.11.2002

Денеска се играат реванш мечевите од од 1/4-финалето на фудбалскиот Куп на Македонија Натпреварот што денеска на "Градски", во рамките на реванш мечевите од четвртфиналето на фудбалскиот Куп ќе го одиграат второпласираниот Вардар и новопечениот лидер на прволигашката табела Беласица ГЦ се очекува ...

Најинтересно на Градски, Вардар ја пречекува Беласица ГЦ

Утрински - 27.11.2002

Реванш четвртфинални натпревари од фудбалскиот Куп Дуелот меѓу првопласираните две екипи од фудбалското првенство на Македонија овој пат под капата на фудбалскиот Куп на Македонија ќе ги обележи реванш четвртфиналните натпревари од домашната фудбалска сцена.

Најинтересно - на Градски и во Кратово

Дневник - 27.11.2002

ДЕНЕСКА КУП НА МАКЕДОНИЈА Во Скопје и во Кратово денеска, од 13 часот, ќе се одиграат најинтересните реванш-мечеви од четврт-финалето на Купот на Македонија во фудбал. Вардар ја пречекува Беласица ГЦ, Силекс игра со Напредок, а двете гостински екипи средбите ќе ги почнат со предност од 1-0, ...

Беласица ГЦ го запоседна врвот по јалово коло со седум гола

Вест - 25.11.2002

ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА - 16. КОЛО Струмичани конечно се најдоа на врвот. По 16 одиграни кола, Беласица ГЦ конечно го претекна Вардар на прволигашката табела и сега Струмичани конечно се најдоа на врвот. По 16 одиграни кола, Беласица ГЦ конечно го претекна Вардар на прволигашката табела и сега со еден ...

Победа за прво место на табелата

Утрински - 25.11.2002

Прилепчани немоќни и во струмица: Беласица ГЦ - Победа 2:0 СТРУМИЦА -Со победа од 2:0 Беласица Герас Цунев се искачи на врвот на прволигашката табела. Струмичани беа подобар противник и во текот на целиот натпревар играа подобро и успеаја да ја разнишат концепцијата на гостите, кои дојдоа во ...

Беласица ГЦ - нов прволигашки лидер

Дневник - 25.11.2002

ФУДБАЛ - ПРВА ЛИГА, 16. КОЛО: БЕЛАСИЦА ГЦ - ПОБЕДА 2-0 (1-0) Струмичани го искористија новиот кикс на шампионот Вардар и со триумфот над Победа сега имаат еден бод повеќе од црвено-црните По неколку неуспешни обиди да го симне Вардар од првото место на табелата, фудбалерите на Беласица Герас Цунев ...