TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нејмар си поигрувал со Барса: Алвес откри дека неговиот сонародник имал план за излез од „Камп Ноу“

Дерби - 06.08.2017

Трансфер сагата наречена „Нејмар“ беше актуелна речиси цели три недели и истата на крајот заврши со неповолен исход за Барселона која во никој случај не сакаше да ја продаде својата ѕвезда за ниту една сума на пари, но проблем за каталонскиот гигант ...

ПСЖ не застанува, тргнува по нов „капиталец“

Екипа - 06.08.2017

Навивачите на ПСЖ слават со реализираниот мегатрансфер на Нејмар, но челниците на францускиот клуб се подготвуваат за доаѓање на уште едно врвно засилување, се со цел не само „светците“ да се вратат на тронот во домашното првенство, туку и конечно ...

Унаи Емери откри зошто Нејмар го избрал ПСЖ

Стандард - 06.08.2017

Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери го прокоментира трансферот на напаѓачот Нејмар од Барселона во неговиот тим. „Не е задолжително Нејмар да има проблем со адаптацијата во ПСЖ, ќе му помогнеме“, истакна Емери.

Што би можеле да купите со парите од трансферот на Нејмар во ПСЖ?

+инфо - 06.08.2017

Размислувањето што може да се купи за цената на името на Бразилецот се движи од тенкови Челинџер, имоти во најскапите области во Лондон до чаши кафе. Преминот на бразилскиот фудбалер Нејмар во Париз Сен Жермен од 222 милиони евра (263 милиони ...

Несреќниот Нејмар сеуште жали по манекенката Бруна!

ЗаЗабава - 06.08.2017

Познатиот бразилскиот фудбалер Нејмар го живее животот од своите соништа со плата од неверојатни 600.000 фунти неделно и може да има што посака, освен жената која според тврдењата на неговите пријатели е љубовта на неговиот ...

Нејмар неможе да ја преболи разделбата со манекенката Бруна Маркезине

Репортер - 06.08.2017

Познатиот бразилскиот фудбалер Нејмар се уште не можел да го преболи раскинувањето со 21-годишната Бруна Маркезине, тврдат неговите блиски. Фудбалерот кој неделно зема плата од 600 илјади фунти, по пет години врска неодамна се раздели со манекенката ...

Унаи Емери откри зошто Нејмар се одлучил за ПСЖ

Дерби - 06.08.2017

Стратегот на ПСЖ, Унаи Емери по победата во првото коло од француската Лига 1, на прашање на новинарите даде одговор поради која причина на тимот му се приклучил Нејмар. -ПСЖ прави еден чекор напред, а Нејмар се одлучи за нас, затоа што сака да ...

Нејмар по презентацијата на „Паркот на принцевите“: Ова е магично и величенствено!

Gol.mk - 06.08.2017

Вчера, најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар беше претставен пред своите нови фанови на „Паркот на принцевите“. Сепак, поради доцнење на сертификатот бразилскиот ас немаше право да дебитира на вчерашниот меч против Амиен во рамките од првото ...

Алвес: Нејмар ме убеди да потпишам за ПСЖ

SportMedia - 06.08.2017

Некогашните соиграчи од Барселона, Дани Алвес и Нејмар, повторно ќе ги бранат боите на ист клуб. Оваа сезона тие ќе бидат во дресот на Пари Сен Жермен, со кој ќе атакуваат на трфејот во француското првенство, но и на тој во Лигата на шампионите.

Агентот на ѕвезда на ПСЖ забележан во Барселона (Фото)

Дерби - 06.08.2017

Барселона на големо бара засилувања да ја пополни празнината што остана во тимот со заминувањето на Нејмар во ПСЖ. Кутињо од Ливерпул е најспоменуваното име во тој контекст, но денеска од Германија дојде информација дека агентот на Јулиан Дракслер е ...

ПСЖ за шест години потроши скоро ЕДНА МИЛИЈАРДА евра за засилувања!

Gol.mk - 06.08.2017

Францускиот гигант, ПСЖ, пред два дена ги руши сите трансфер рекорди, откако за неверојатни 222 милиони евра го договори потписот на бразилскиот ас, Нејмар. Трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ е најскапиот на сите времиња и тешко дека во блиска ...

Сантос си го бара својот дел од продажбата на Нејмар

СуперСпорт - 06.08.2017

Нејмар сеуште нема ни заиграно за тимот на ПСЖ, а неговиот поранешен тим Сантос бара да им бидат исплатени парите од рекордниот трансфер. Тимот на Сантос бара од Барселона да им исплатат дури и повеќе од 5% што во превод би значело дека Бразилскиот ...

Верати во друштво на Нејмар

SportMedia - 06.08.2017

Пред да тргне сагата „Нејмар", долго време се говореше дека Марко Верати е пред заминување од редовите на ПСЖ, и тоа токму во Барселона, од каде Бразилецот се пресели во Париз. Во неколку наврати, младиот Италијанец истакна дека сака да премине во ...

ПСЖ почна со победа во новиот шампионат на Франција

ТВ21 - 05.08.2017

Екипата на ПСЖ со победа го почна новото првенство во француската Лига 1 откако попладнево како домаќин на „Паркот на принцовите“ во Париз го совлада Амиен со 2:0. Стрелци на головите беа Единсон Кавани во 42.минута и Хавиер Пасторе во 80.минута.

Дали ова е чекот од 222 милиони евра со кој Нејмар си го откупи договорот од Барса? (ФОТО)

24Фудбал - 05.08.2017

На социјалните мрежи се појви фотографија од чек за кој се вели дека оној вредниот 222 милиони со кој Нејмар оваа недела си го откупи договорот од Барселона Адвокатите на Бразилецот во четвртокот пристигнаа во Мадрид во канцелариите на Ла Лига и ...

Нејмар е ’гуштер’ во ПСЖ, мораше да запее (ВИДЕО)

Екипа - 05.08.2017

Нејмар стана најскап фудбалер во светот, но тоа не значи дека во ПСЖ не е ’гуштер’. Првиот работен ден, тој мораше да ја помине редовната процедура и да запее на вечера, за да ги расположи своите нови соиграчи.

ПСЖ продаде над 10.000 дресови на Нејмар само за 6 часа

Стандард - 05.08.2017

По официјалното прогласување на трансферот на Нејмар во ПСЖ за првите шест часа од клубот продале повеќе од 10.000 дресови со името на Бразилецот. Просечната цена на артиклот е 100 евра. Се очекува во наредните денови да бидат запишани и рекордни ...

Почнаа да се исплаќаат вложувањата: ПСЖ за шест часа заработи милион евра од продажба на дресови

Спортклуб - 05.08.2017

Сумата од 222 милиони евра која ПСЖ ја плати за Нејмар е највисока во историјата на фудбалот, но изгледа дека францускиот клуб брзо ќе ја покрие. Само за шест часа по вчерашната промоција, “светците” во својот фан-шоп продадоа околу десет илјади ...

Нејмар ја објасни фотографијата со Пике

Спортски - 05.08.2017

Бразилскиот фудбалер, Нејмар ги собори сите можни рекорди со трансферот од Барселона во ПСЖ вреден неверојатни 222 милиони евра. Сагата околу трансферот на Нејмар во францускиот клуб започна пред две недели, но тогаш никој не сфаќаше сериозно дека ...

Барселона ќе си се ‘утеши’ со нов стопер: Го купува Ињиго Мартинез

Екипа - 05.08.2017

Шпанскиот гигант Барселона ја почна потрагата по наследникот на Нејмар, по заминувањето на Бразилецот во ПСЖ, но во прв момент ќе се ‘утеши’ со ангажман на дефанзивецот на Реал Сосиедад, Ињиго Мартинез.

Доцни сертификатот, Нејмар денес нема да дебитира за ПСЖ

Gol.mk - 05.08.2017

Навивачите на ПСЖ очекуваа денес во мечот од првото коло на новото француско првенство, сепак да го видат дебито на Нејмар. Сепак, ќе мора да почекаат најмалку уште една недела, бидејќи до синоќа до полноќ не пристигна официјалниот сертификат и ...

Аргентинецот отворено за трансферот на Нејмар: И јас некогаш бев „сенка“

Спортски - 05.08.2017

Иако трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ пред два дена беше официјализиран, се уште бразилскиот фудбалер се наоѓа во центарот на вниманието. Навивачите на Барселона се бесни на Нејмар што одлучи да го напушти клубот и за 222 милиони евра да ...

Чекчето за Нејмар – 222 милиони евра

Екипа - 05.08.2017

Сакаш да го купиш Нејмар? Пиши чек…Внатре, наведи 222 милиони евра, за фудбалскиот клуб Барселона. Ниту тоа не му претставуваше проблем на првиот човек на ПСЖ, Насер Ал Келаифи, кој одлучи да ја плати отштетната клаузула за бразилскиот ас и го ...

Момент за историја: Еве како изгледа чекот за Нејмар од 222 милиони евра

Gol.mk - 05.08.2017

Од вчера и официјално бразилскиот виртуоз, Нејмар е нов фудбалер на Пари Сен Жермен. Еден од најдобрите фудбалери на денешницата можеби неочекувано по пет години минати во Барселона одлучи да го напушти тимот со кој освои сè и да се пресели во ...

Сте виделе ли некогаш чек на 222 милиони евра? (ФОТО)

Спортклуб - 05.08.2017

Бразилскиот репрезентативец Нејмар уште долго ќе биде најплатен светски фудбалер бидејќи ПСЖ за него плати 222 милиони евра и за повеќе од двојно го подобри досегашниот светски рекорд во сопственост на Пол Погба.

Валверде го искоментира трансферот на Нејмар: Секој е слободен да си ја избере судбината, сега ние мора…

Дерби - 05.08.2017

Шпанскиот прволигаш Барселона остана без услугите на Нејмар кој реши да ја прифати понудата, да му каже „да“ на предизвикот Пари Сен Жермен. За овој трансфер каталонците ќе добијат 222 милиони евра со тоа што допрва треба да решат на кого ќе ги ...

Азар му честиташе на трансферот на Нејмар (Фото)

Спортски - 05.08.2017

Белгиецот го поздрави преминувањето на Бразилецот во редовите на ПСЖ. ПСЖ го собори светскиот рекорд кога станува збор за трансферите, го донесе Нејмар во своите редови за 222 милиони евра, а Еден Азар на својот инстаграм профил му посака се ...

Тежи 222 милиони евра и може да има буквално сè – само не онаа која најмногу ја сака

Спортски - 05.08.2017

Со плата од неверојатни 600.000 фунти неделно, бразилскиот фудбалер Нејмар може да има сè што ќе посака, освен жената која, според тврдењата од неговите пријатели, е љубовта на неговиот живот.

Меси: И јас бев во „сенка“ на Роналдињо, но тогаш...

Gol.mk - 05.08.2017

Вчера беше срушен трансфер-рекордот на Погба, откако бразилскиот репрезентативец, Нејмар, стави потпис на петгодишен договор со францускиот великан, ПСЖ, а трансферот изнесуваше неверојатни 222 милиони евра.

ПСЖ продаде над 10.000 дресови со името на Нејмар во првиот ден

Кајгана - 05.08.2017

Иако само што дојде во ПСЖ од Барселона, бразилскиот фудбалер Нејмар веќе му носи заработка на новиот клуб. ПСЖ вчера наутро почна да ги продава дресовите со бројот и името на Нејмар и за само еден ден продаде над 10.000 дресови и заработи 1 милион ...

Нејмар постариот: Мојот син не сакаше да биде наследник на Меси

Стандард - 05.08.2017

Таткото и личен агент на Нејмар даде интервју за „Partidazo de Cope“, во кое ги објасни причините зошто неговиот син ја смени Барселона со ПСЖ. „Мојот син е задоволен, тоа е голем предизвик.

Се огласи и Валверде за трансферот на Нејмар: Секој има право да ја избере својата судбина

Gol.mk - 05.08.2017

Новиот предводник на Барселона, Ернесто Валверде проговори за заминувањето на една од најголемите ѕвезди на тимот, Нејмар. Бразилскиот ас одлучи својата кариера да ја продолжи во ПСЖ, за трансфер вреден 222 милиони евра, а тренерот на Каталонците ...

На повидок „ВОЈНА“ – Нејмар спрема тужба против Барса!

Спортски - 05.08.2017

Можеби и очекуван исход после начинот на кој се разделија… Имено, каталонскиот клуб соопшти дека нема да му плати на Нејмар 26 милиони поради „лојалност“ кон Барса, ставка која стоеше како клазула во новиот договор.

(ФОТО) Погледнете како изгледа чекот од 222 МИЛИОНИ!

Спортски - 05.08.2017

Како што е познато дојде крајот една од најголемите сапуници ова лето, Бразилецот Нејмар заврши во редовите на францускиот клуб, ПСЖ. Французите успеаа да го „изиграат“ финансискиот фер плеј и за Нејмар успеаа да платат неверојатни 222 милиони евра ...

Одложено дебито на Нејмар

Спортски - 05.08.2017

Најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот нема да дебитира за ПСЖ овој викенд. „Светците“ ја отвараат сезоната со натпреварот против Амиен кој се игра денес со почеток во 17:15 на „Паркот на Принцовите“.

Првиот човек на ПСЖ: Барселона многу помогна во трансферот на Нејмар

Дерби - 05.08.2017

Првиот човек на Пари Сен Жермен, Насер Ал-Келаифи и се заблагодари и ја пофали Барселона за кооперативноста во трансферот на Нејмар. „Светците“ конечно си ја исполнија желбата и за рекордни во светот на фудбалот 222 милиони евра го доведоа ...

Нејмар за помалку од седум минути заработува просечна македонска плата

24Фудбал - 05.08.2017

Иако на својата презентација Нејмар рече дека парите не се негов приоритет, многумина сметаат дека токму тие се причината за неговиот потпис со ПСЖ. Трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ се реализираше, но тој и понатаму е главна тема во ...

ВИДЕО: Хепенинг на „Паркот на принцевите“, распродаден стадион да се поздрави Нејмар

Gol.mk - 05.08.2017

Продолжува Нејмарманијата во Париз, па по вчерашното претставување и првиот тренинг со новите соиграчи, денес на расподадениот „Парк на принцовите“ воочи првиот меч на ПСЖ во новата сезона, против Амиен од 17.15 часот, Бразилецот беше поздравен од ...

(Видео) Нејмар промовиран пред фановите на ПСЖ

Спортски - 05.08.2017

Конечно, денес пред почетокот на натпреварот помеѓу ПСЖ и Аимен пред полн стадион Нејмар истрча на теренот каде што беше и официјално претставен пред фановите на францускиот клуб кој за него плати огромни 222 милиони ...

ФОТО: Шега на годината – Дали ја видовте замената на Барса за Нејмар!?

Спортски - 05.08.2017

Голма дупка настана во Барселона по заминувањето на Нејмар во ПСЖ. Странските медиуми секојдневно пишуваат за тоа кој ќе биде неговата замена, а за сега главни кандидати се Кутињо од Ливерпул, Анхел Ди Марија од ПСЖ и Паоло Диабала од Јувентус.

Само вчера ПСЖ продаде над 10.000 дреса кои вредат речиси два милиони евра

SportMedia - 05.08.2017

Нејмар вчера прв пат го облече дресот на Пари Сен Жермен и веднаш настана „хаос“ кај навивачите во Париз. Сите сакаа да го имаат дресот на ПСЖ со името на Нејмар на грбот. Цената на еден дрес е 155 евра, но тоа не претставуваше пречка за навивачите ...

Вистинско лудило на „Паркот на принцовите“ за Нејмар, Бразилецот остана шокиран од фановите на ПСЖ (Видео)

Дерби - 05.08.2017

Иако уште вчера имаше можност да стапне на „Паркот на принцовите“ и да го одработи стандардниот ритуал при секоја презентација, Бразилецот Нејмар ова попладне имаше можност да продефилира пред преполниот стадион во пресрет на првенствениот меч меѓу ...

Дресот на Нејмар го „тресе“ Париз

Спортски - 05.08.2017

Нејмар силно го „тресе“ Париз, што покажуваат бројките за време на првиот ден откако стана жител на градот најскапиот фудбалер во светот. Благодарение на неограниченото катарско богатство, ПСЖ за играчот на Барселона плати неверојатни 222 милиони ...

Конте: После Нејмар, сега просечни играчи ќе вредат 50 милиони евра

Екипа - 05.08.2017

Бразилецот Нејмар го оствари најголемиот трансфер во историјата на фудбалот со преминот од Барселона во Пари Сен Жермен за сума од 222 милиони евра. Тоа секако е почеток на нова револуција и зголемување на трансфер маркетот во европскиот клупски ...

ВИДЕО: ПСЖ без Нејмар, но со фантастичниот Кавани славеше против Амиен

Gol.mk - 05.08.2017

Фудбалерите на ПСЖ, кои во последните неколку дена беа во сенка на нивниот нов соиграч, Нејмар, во првото коло од новиот француски шампионат славеа победа против дебитантот во елитата на Франција, Амиен со 2-0 (1-0) Тренерот на „светците“ Унаи Емери ...

Нејмар на трибини, ПСЖ тргна со сигурна победа

Екипа - 05.08.2017

Пари сен Жермен ја стартуваше новата сезона во францускиот шампионат со рутинса победа, триумфирајќи со 2-0 над екипата на Амиен. „Светците“ настапија без Нејмар, откако најскапиот светски фудбалер не ја доби навреме неопходната документација од ...

Нејмар ќе почека за деби, ПСЖ лесно против Амиен

СуперСпорт - 05.08.2017

Екипата на Пари Сен Жермен забележа победа од 2:0 во воведниот натпревар од францускиот шампионат. Избраниците на Унаи Емери и без нивната нова главна ѕвезда успеаја да забележат лесна победа против Амиен.

ПСЖ почна со победа во новиот шампионат на Франција

+инфо - 05.08.2017

Новото засилување, Нејмар, натпреварот го проследи од трибините. Екипата на ПСЖ со победа го почна новото првенство во француската Лига 1 откако попладнево како домаќин на „Паркот на принцовите“ во Париз го совлада Амиен со 2:0.

ПСЖ стартуваше со победа, Нејмар се радуваше на трибини (ВИДЕО)

24Фудбал - 05.08.2017

ПСЖ имаше лесна задача во првото коло од француската лига, „светците“ со 2-0 го победија Амиен, а Нејмар мечот на својот нов тим го следеше од трибини. ПСЖ ги запиша очекуваните три бода од дуелот со Амиен во првото коло од француското првенство ...

ПСЖ тргна со победа, Нејмар даваше поддршка од трибини (ВИДЕО)

МКД - 05.08.2017

ПСЖ рутински со 2-0 ја реши задачата во првото коло од француското првенство против Амиен, најскапиот фудбалер во светот, Нејмар немаше право на настап за овој дуел па од трибини му даваше поддршка на тимот.

Сеир на „Паркот на принцовите“: Фановите на ПСЖ ги заменија дресовите на Нејмар за да го истролаат Пике (Фото)

Дерби - 05.08.2017

Нејмар поради административни причини не можеше да дебитира за ПСЖ на денешниот првенствен меч против Амиен, меч кој сепак мина во знакот на Бразилецот со оглед на тоа што привлече најголемо внимание со појавувањето на теренот.

Флорентино Перез знае како се работи: На Реал нема шанси да му се случи Нејмар

Спортклуб - 05.08.2017

Трансферот на Нејмар и понатаму е во центарот на вниманието на фудбалската јавност, откако ПСЖ ја активираше неговата откупна клаузула од Барселона и за 222 милиони евра го доведе во Париз.

Чекот од 222 милиони евра со кој Нејмар си го откупи договорот од Барса (ФОТО)

МКД - 05.08.2017

Фотографија од чекот со кој наводно Нејмар ја активирал откупната клаузула се појави на социјалните мрежи, Националната Банка на Катар стои зад 222 милиони евра Адвокатите на Бразилецот во четвртокот пристигнаа во Мадрид во канцелариите на Ла Лига и ...

„Го уништи“: Фудбалерот од 222 милиони долари има сè – освен единствената жена која ја сака

Таратур - 05.08.2017

Со плата од неверојатни 600.000 фунти неделно, бразилскиот фудбалер Нејмар може да има сè што ќе посака, освен жената која, според тврдењата од неговите пријатели, е љубовта на неговиот живот.

Дали Нејмар ќе добие бонус за лојалност од Барселона?

ЗаЗабава - 05.08.2017

Нејмар е нов играч на ПСЖ, сумата на трансферот изнесува неверојатни 222 милиони евра кои ќе ги добие Барселона, чии навивачи се прашуваат – што со парите кои како бонус требаше да ги добие ...

Поминуваат седум минути од животот на Нејмар, а тој веќе заработил просечна македонска плата

МКД - 05.08.2017

Нејмар на својата презентација рече дека парите не се негов приоритет, иако многумина сметаат дека токму тие се причината за неговиот потпис со ПСЖ. Бразилецот во новиот клуб заработува астрономски суми.

(ФОТО) Погледнете како изгледа чекот од 222 МИЛИОНИ!

Таратур - 05.08.2017

Како што е познато дојде крајот една од најголемите сапуници ова лето, Бразилецот Нејмар заврши во редовите на францускиот клуб, ПСЖ. Французите успеаа да го „изиграат“ финансискиот фер плеј и за Нејмар успеаа да платат неверојатни 222 милиони евра ...

ПСЖ стартуваше со победа во новиот шампионат на Франција

Макфакс - 05.08.2017

Екипата на ПСЖ со победа го почна новото првенство во француската Лига 1 откако попладнево како домаќин на „Паркот на принцовите“ во Париз го совлада Амиен со 2:0. Стрелци на головите беа Единсон Кавани во 42.минута и Хавиер Пасторе во 80.минута.

ПСЖ почна со победа во новиот шампионат на Франција

А1 On - 05.08.2017

Екипата на ПСЖ со победа го почна новото првенство во француската Лига 1 откако попладнево како домаќин на „Паркот на принцовите“ во Париз го совлада Амиен со 2:0. Стрелци на головите беа Единсон Кавани во 42.минута и Хавиер Пасторе во 80.минута.

Нејмар играч од 222 милиона евра: Моето срце го избра ПСЖ

А1 On - 05.08.2017

Трансфер-сагата, чиј епилог е најголемиот договор во историјата на фудбалот, официјално заврши во петокот кога ПСЖ како ново засилување го претстави Бразилецот Нејмар. Клубот од Париз за услугите на Нејмар на Барселона ѝ плати 222 милиона евра.

Нејмар: Во ПСЖ дојдов поради предизвикот, не поради парите

Кајгана - 05.08.2017

Трансфер-сагата, чиј епилог е најголемиот договор во историјата на фудбалот, официјално заврши вчера кога ПСЖ како ново засилување го претстави Бразилецот Нејмар. Клубот од Париз за услугите на Нејмар на Барселона ѝ плати 222 милиона евра.

Мораше да го мине ритуалот: Нејмар со песна се најави во ПСЖ (Видео)

Дерби - 05.08.2017

Транфер сагата околу Нејмар е конечно завршена и тој сега е нов играч на Пари Сен Жермен, откако „светците“ решија да и платат на Барселона 222 милиони евра. Бразилецот беше претставен пред јавноста во Париз, но притоа мораше да се претстави и пред ...

Нејмар сениор: Син ми не сакаше да биде наследник на Меси

SportMedia - 05.08.2017

Таткото на Нејмар, кој воедно му е и фудбалски агент, Нејмар Сениор, објасни зошто се случил трансферот од Барселона во Пари Сен Жермен. Според него, најважно од се е тоа што син му е задоволен и што може да напредува во кариерата. „Син ми е спокоен.

„Фестивал“ во Париз: Нејмар мораше да пее пред новите соиграчи (ВИДЕО)

Спортклуб - 05.08.2017

Иако најскап во историјата на фудбалот, Нејмар вчера одржа “мини-концерт” пред своите нови соиграчи. Фудбалерите на ПСЖ се во тренинг-кампот пред денешниот меч со Амиен во првото коло од француското првенство.

Моментот на вистината: Таткото на Нејмар го посочи главниот виновник за заминувањето на неговиот син

Дерби - 05.08.2017

Бразилецот Нејмар го комплетираше сензационалниот трансфер вреден нестварни 222 милиони евра од Барселона во ПСЖ, но покрај популарноста за рекордната зделка, на себе си навлече и негативен публицитет со оглед на тоа што разочара огромен дел од ...

Фудбалерот од 222 милиони евра има сѐ - освен единствената жена која ја сака: "Го уништила"

Точка - 05.08.2017

Со плата од неверојатни 600.000 фунти неделно, бразилскиот фудбалер Нејмар може да има што посака, освен жената која според тврдењата на неговите пријатели е љубовта на неговиот живот. Нејмар има автомобили вредни 18 милиони фунти, приватен авион ...

Нејмар промовиран пред навивачите на ПСЖ (ВИДЕО)

Република - 05.08.2017

Пред почетокот на натпреварот помеѓу ПСЖ и Аимен пред полн стадион Нејмар истрча на теренот, со што беше и официјално претставен пред навивачите на францускиот клуб, кој за него плати неверојатни 222 милиони ...

Моментот на вистината: Таткото на Нејмар го посочи главниот виновник за заминувањето на неговиот син

Точка - 05.08.2017

Бразилецот Нејмар го комплетираше сензационалниот трансфер вреден нестварни 222 милиони евра од Барселона во ПСЖ, но покрај популарноста за рекордната зделка, на себе си навлече и негативен публицитет со оглед на тоа што разочара огромен дел од ...

Почна Нејмар треската во Париз, навивачите како луди купуваат дресови

Фактор - 05.08.2017

Нејмар Јуниор ќе биде новиот симбол на фудбалскиот дел на Париз откако Бразилецот реши да ја напушти Барселона каде беше во сенка на Лео Меси и целосно да блесне кај „Светците“. Токму затоа за само 6 часа откако неговиот потпис стана официјален ...

Нејмар ја следеше победата на ПСЖ од трибините...

Н.Македонија - 05.08.2017

Нејмар ја следеше победата на ПСЖ од трибините Екипата на ПСЖ со победа го почна новото фудбалско првенство во француската Лига 1, откако попладнево го совлада Амиен со 2-0, како домаќин на „Паркот на принцовите“ во Париз.

Нејмар претставен во Париз:Срцето ми кажа ПСЖ , а не парите

Канал5 - 04.08.2017

Нејмар, најскапиот фудбалер во историјата официјално е претставен на ПСЖ . Дојдов овде затоа што сакав поголем предизвик, рече фудбалерот кој го продаде својот договор за 222 милиони евра .

Нејмар потпиша договор со ПСЖ

Канал5 - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар стана најскапиот фудбалер на светот, откако францускиот тим ПСЖ ја плати неговата откупна клузула од Барселона во висина од 222 милиони евра. Нејмар ќе биде играч на ПСЖ до 30 јуни 2022 година.

Промоција на Нејмар во ПСЖ

Телма - 04.08.2017

Бразилскиот фудбалски ас Нејмар Јуниор денеска во Париз имаше промоција во новиот клуб ПСЖ.Звездата на Барселона се раздели со каталонците откако богатиот ПСЖ се согласи да ја плати откупната клаузула за рекордни во историјата на фудбалот 222 ...

Нејмар премина во ПСЖ за рекордни 222 милиони евра

+инфо - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар стана најскапиот фудбалер на светот, откако францускиот тим ПСЖ ја исплати клаузулата на Барселона од 222 милилиони евра. Бразилецот Нејмар стана најскапиот фудбалер на светот, откако францускиот тим ПСЖ ја плати неговата откупна ...

Нејмар потпиша договор со ПСЖ

А1 On - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар стана најскапиот фудбалер на светот, откако францускиот тим ПСЖ ја плати неговата откупна клузула од Барселона во висина од 222 милиони евра. Нејмар ќе биде играч на ПСЖ до 30 јуни 2022 година.

Готово е: Нејмар потпиша рекорден договор со ПСЖ!

Слободен Печат - 04.08.2017

Досегашниот фудбалер на Барселона, Нејмар потпиша договор со ПСЖ и стана најскапиот играч во историјата. Одличниот Бразилец по доста компликации, потпиша петгодишен договор и го сруши рекордот на Пол Пoгба, кого Манчестер Јунајтед минатото лето го ...

Параноја во редовите на Барса, посакуваа „анти-Реал“ клаузула во договорот за Нејмар

Gol.mk - 04.08.2017

Познато е дека Реал Мадрид и Барселона се големи ривали, како на теренот, така и на трансфер пазарот. Како најголеми клубови во Европа, а можеби и во светот, постојано се случува двата клуба во исто време да посакуваат ист фудбалер.

Нејмар објасни зошто го прифатил повикот на ПСЖ

Дерби - 04.08.2017

Конечно е ставена крај на трансфер сагата со Нејмар и тоа со епилог во корист на Пари Сен Жермен. Бразилецот реши да се откаже од Барселона и да тргне во нова авантура која неговиот сегашен клуб многу ќе ја чини, а пак во оваа ситуација и ...

Нејмар во ПСЖ ќе има дневница од преку 80.000 евра

SportMedia - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар и официјално е нов играч на Пари Сен Жермен, откако беше уплатена рекордната сума од 222 милиони евра, сумата која ја бараше Барселона, за раскин на договорот. Со овој договор, трансферот на Нејмар стана најскап во историјата на ...

ПСЖ не пропушти да го пецне Пике по трансферот на Нејамр (ФОТО)

24Фудбал - 04.08.2017

„Светците“ вчера го реализираа рекордниот трансфер на Нејмар вреден 222 милиони евра и притоа не пропуштија да го пецнат дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике ПСЖ испиша нов историја, Нејмар вчера ја напушти Барселона и се пресели во Париз за 222 ...

Нејмар пред седум години требаше да потпише за Вест Хем, но бил прескап!

Gol.mk - 04.08.2017

Во моментите кога сите странски медиуми брујат за евентуалниот трансфер на Нејмар во редовите на ПСЖ, Британците откриваат интересна приказна поврзана со бразилскиот ас и тимот на Вест Хем Јунајтед.

Нејмар со првата изјава како играч на ПСЖ

Спортклуб - 04.08.2017

„Светците” официјално го потврдија трансферот на Нејмар, Бразилецот стави потпис на пет годишен договор и се обврза кон ПСЖ до 30. јуни 2022 Трансфер сагата околу Нејмар конечно го дочека својот крај.

Емотивна исповед на Нејмар

SportMedia - 04.08.2017

Нејмар се подготвува да го облече дресот на Пари Сен Жермен. Бразилецот за рекордна сума од 222 милиони евра си замина од Барселона, клубот во кој се стекна со светска слава. Иако голем дел од навивачите на Барселона не веруваа дека Нејмар може да ...

Нејмар во ПСЖ

Сител - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар стана најскапиот фудбалер на светот откако францускиот тим ПСЖ ја плати неговата откупна клузула од Барселона во висина од 222 милиони евра. Нејмар ќе биде играч на ПСЖ до 30.јуни 2022 година.

Нејмар: Освоив се што можеше да се освои, ПСЖ е мој нов предизвик

Нова ТВ - 04.08.2017

По два месеци сага, капитенот на Бразил, Нејмар синоќа конечно го комплетираше најскапиот трансфер во историјата на фудбалот и премина од Барселона во Парис Сент Жермен за вртоглави 222 милиони евра.

(Видео) Емотивна проштална порака на Нејмар: Барселона и Каталонија секогаш ќе бидат во моето срце

Спортклуб - 04.08.2017

Нејмар официјално е нов играч на ПСЖ, но останува прашањето зошто тој го избра токму овој клуб? Некој ќе рече поради парите, некој затоа што не сакал да биде во сенка на Лионел Меси, а самиот Нејмар, како што тој вели, ја напуштил поради новите ...

Нејмар: Среќен сум што потпишав за ваков амбициозен клуб!

Спортски - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар вчера и официјално стана најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот, откако за сума од 222 милиони евра премина од Барселона во ПСЖ. Нејмар истакна дека бил привлечен од амбициозниот план на „светците“ и ќе даде се од себе да ...

Цел тим на Реал може да се купи за парите дадени за Нејмар

SportMedia - 04.08.2017

Со парите дадени за купување на Нејмар, францускиот Пари сен Жермен можеше да си купи цел тим од 11 играчи од Реал Мадрид. „Светците“ ќе исплатат неверојатни 222 милиони евра за откуп на клаузулата на Бразилецот од каталонскиот гигант.

Венгер со интересен коментар за трансферот на Нејмар

Стандард - 04.08.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер се изрази негативно против трансферот на Нејмар од Барселона и ПСЖ. Стратегот е познат по тоа што не е приврзаник на тоа да се даваат големи суми за зделки со играчи и остро ја критикуваше државната помош која ПСЖ ...

Снема леб во Париз!? Не, ред се реди за дресот на Нејмар (ФОТО)

Екипа - 04.08.2017

Нејмар-манија го тресе Париз и навивачите на ПСЖ. Бразилецот синоќа официјално потпиша договор со францускиот клуб, и веднаш почнаа да се продаваат дресовите со негово име и „десетката“ на грбот.

Безобразните „Светци“ ги провоцираат Каталонците, навивачите на ПСЖ и Барса влегоа во „интернет војна“

Спортклуб - 04.08.2017

Нејмар денеска во 13:30 часот ќе ја има својата промоција како нов играч на ПСЖ, откако направи трансфер од редовите на Барселона за рекордна сума од 222 милиони евра. На Каталонците им беа врзани рацете во овој случај, бидејќи ПСЖ ја активираше ...

Барса купува дефанзивец по шемата „Нејмар“

Стандард - 04.08.2017

26-годишниот централен дефанзивец на Реал Сосиедад, Иниго Мартинез е на часови од трансфер во Барселона. Дефанзивецот доаѓа на „Камп Ноу“ по шемата со која ПСЖ зеде Нејмар – плаќање на откупната клаузула во договорот.

Навивачите на Барселона ги палат дресовите на Нејмар

Кајгана - 04.08.2017

Налутените навивачи на Барселона ги палат дресовите на Нејмар откако бразилската ѕвезда се пресели во ПСЖ. Својот гнев го изразија на социјалните мрежи, каде објавуваат фотографии од запалени дресови на Барселона, со бројот 11.

ФОТО: Дресовите на Нејмар се продаваат „како алва“, парижани плаќаат по 155 евра

Gol.mk - 04.08.2017

Откако беше потврден со вчерашната уплата од 222 милиони евра на сметка на Барселона, трансферот на Нејмар во ПСЖ денес ќе биде официјализиран со негова презентација пред француските фанови.

Најскапите трансфери во последните 20 години: Од Роналдо до Нејмар, од 20 до 200 милиони фунти (Фото)

Дерби - 04.08.2017

Бразилскиот репрезентативец Нејмар за рекордна сума од 222 милиони евра ја замени Барселона за францускиот вицешампион Пари Сен Жермен. Иако многумина не верува оти овој трансфер може да се реализира на крајот „светците“ најдоа начин и ја активираа ...

Нејмар претставен во Париз: Доаѓам тука поради новиот предизвик, тешко беше да ја напуштам Барселона

Gol.mk - 04.08.2017

Дојде денот, кога фудбалските фанови ќе бидат сведоци на првиот трансфер кој чини повеќе од 200 милиони евра. Кој би рекол дека сумите за денешните фудбалери ќе бидат толку високи, кога само пред 15 години, 50 милиони беа незамисливи за најдобрите ...

Нејмар во Париз: Срцето ме донесе овде, не го избрав ПСЖ поради парите

Екипа - 04.08.2017

ПСЖ синоќа го официјализираше трансферот, а Нејмар денеска веднаш допатува во Париз на својата промоција како најново засилување на францускиот фудбалски гигант. Нема сомнеж дека рекордот од 222 милиони евра нема да биде урнат уште извесно време, а ...

Нејмар: Парите не се моја мотивација, срцето ми велеше да одам во ПСЖ

SportMedia - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар е во Париз и на прес конференција ги кажа првите импресии, по доаѓањето во новиот клуб. Капитенот на бразилската репрезентација го комплетираше најголемиот трансфер во фудбалската историја, откако за 222 милиони евра со замина од ...

Барселона подготвува интересен трансфер: Наместо напаѓач на „Камп Ноу“ доаѓа дефанзивец

Дерби - 04.08.2017

И додека сите зборуваат за Нејмар, неговиот премин во Пари Сен Жермен како и за тоа кој ќе биде негов наследник во Барселона, клубот од „Камп Ноу“ е пред комплетирање на еден интересен трансфер со кој ќе биде освежена дефанзивната линија.

Најскапиот трансфер во фудбалската историја и финансискиот фер-плеј на ФИФА

Академик - 04.08.2017

Вчера во канцелариите на ексшампионот на Франција, ПСЖ, беше потпишан најскапиот трансфер во досегашната фудбалска историја со прифаќањето на понудата на францускиот клуб за веќе поранешниот играч на Барселона, Нејмар, вредна 222 милиони ...

Нејмар претставен во Париз: Срцето ме донесе тука, а не парите!

Спортски - 04.08.2017

Најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот, Нејмар денес и официјално беше претставен како нов фудбалер на Пари Сент Жермен. Трансферот на Нејмар е главна вест во сите светски медиуми бидејќи ПСЖ за него плати 222 милиони евра, а Бразилецот ќе ...

Нејмар: Не ме интересираат пари, туку мојата среќа (ВИДЕО)

Стандард - 04.08.2017

„Многу сум среќен од трансферот, благодарам за убавите зборови благодарам за овој нов предизвик. Прекрасен клуб, голем клуб, одличен град, многу убав“, беа првите зборови на Нејмар како фудбалер на ПСЖ.

Нејмар: Не дојдов во ПСЖ поради парите…

Дерби - 04.08.2017

Во текот на вчерашниот ден и официјално беше познато оти Нејмар заминува за Франција во Пари Сен Жермен каде денеска воедно и е претставен на јавноста. Бразилскиот ас имаше можност да се соочи со медиумите со кои зборуваше за неговиот потег да ја ...

Нејмар претставен во Париз: Срцето ме донесе тука, а не парите!

Таратур - 04.08.2017

Најскапиот фудбалер во историјата на фудбалот, Нејмар денес и официјално беше претставен како нов фудбалер на Пари Сент Жермен. Трансферот на Нејмар е главна вест во сите светски медиуми бидејќи ПСЖ за него плати 222 милиони евра, а Бразилецот ќе ...

„Десетката“ на ПСЖ доби нов сопственик: Избра срцето, ми требаше поголем предизвик

Спортклуб - 04.08.2017

Светскиот фудбал од денеска има нов рекордер по висината на отштетата. Се разбира, станува збор за Нејмар кој за 222 милиони евра се пресели од Барселона во ПСЖ во најспектакуларниот трансфер не само на летово, туку на сите времиња.

Барса веднаш почна да се пресметува со Нејмар, го остави без премијата од 26 милиони евра

24Фудбал - 04.08.2017

Портпаролот на „Каталонците“, Жозеп Вивес соопшти дека нема да биде исплатена премијата од 26 милиони евра која Нејмар требаше да ја добие за новиот договор Бразилецот во октомври минатата година стави потпис на нов договор, а за продолжување на ...

Нејмар: Го предупредив Пике…

Спортклуб - 04.08.2017

За време на промоцијата во ПСЖ, Нејмар ја објасни и ситуацијата кога Жерард Пике на својот профил на ФБ објави заедничка фотографија со пораката “Останува”. Шпанецот го направи тоа пред речиси две недели, неколку часа пред пријателскиот меч против ...

Ги памтите ли 10-те најдобри меча на Нејмар во дресот на Барселона (Видео)

SportMedia - 04.08.2017

Нејмар ги одбра парите и за реклордна сума од 222 милиони евра реши да си замине од Барселона во тимот на Пари Сен Жермен. Бразилецот помина четири години во Барселона, каде созреа и се промовираше во еден од најдобрите играчи во светот.

Почна војната: Барса не му дава бонус, Нејмар ќе тужи

Спортклуб - 04.08.2017

Тукушто се оствари најголемиот трансфер во историјата на фудбалот, а веќе има најава за војна меѓу Барселона и Нејмар. Причина за тоа е бонусот за верност кој Бразилецот требаше да го добие од каталонскиот клуб во висина од 26 милиони евра.

Нејмар играч од 222 милиона евра: Моето срце го избра ПСЖ

Макфакс - 04.08.2017

Трансфер-сагата, чиј епилог е најголемиот договор во историјата на фудбалот, официјално заврши во петокот кога ПСЖ како ново засилување го претстави Бразилецот Нејмар. Клубот од Париз за услугите на Нејмар на Барселона ѝ плати 222 милиона евра.

ФОТО: Нејмар позираше со „десетката“ и жонглираше на „Паркот на принцовите“

Gol.mk - 04.08.2017

Париз го пречека својот нов миленик, Нејмар, кој денес со официјална презентација го комплетираше трансферот во екипата на ПСЖ. For Neymar, the move to PSG was not about the money. pic.twitter.com/6nPce6qt3O — ESPN (@espn) August 4, 2017 Тој одлучи ...

Ќе добие ли Нејмар бонус за лојалност од Барселона?

Дерби - 04.08.2017

Нејмар е нов играч на ПСЖ, сумата на трансферот изнесува неверојатни 222 милиони евра кои ќе ги добие Барселона, чии навивачи се прашуваат – што со парите кои како бонус требаше да ги добие играчот.

Кога државата поседува клуб, тогаш се е можно

SportMedia - 04.08.2017

Арсен Венгер во изминатите години важи за еден од најголемите противници на скапите трансфери, тој е голем поддржувач на финансискиот фер-плеј. Откако ПСЖ плати 222 милиони евра за Нејмар, Венгер истакна дека се е можно кога државата поседува ...

„Бомба“ од Каталонија: Барселона ја договори ѕвездата на Челси!

Спортклуб - 04.08.2017

Барселона планира брзо да ги потроши парите што ги заработи од Нејмар и за таа цел веќе тргна во акција. Англиските медиуми тврдат дека првото големо засилување е договорено. Станува збор за најдобриот играч на Челси, Еден Азар со кого Барса, ...

Нејмар претставен во Париз: Парите никогаш не ми биле мотивација, срцето ми кажа ПСЖ

Курир - 04.08.2017

Нејмар, најскапиот фудбалер во историјата официјално е претставен на Паркот на приноците: Дојдов овде затоа што сакав поголем предизвик. Нешто пред прес конференцијата на која ПСЖ го претстави Нејмар, обраќање до медиумите имаше и Барселона.

Фамозниот мит за продажбата на дресови, ПСЖ нема шанси да ја поврати рекордната сума, еве зошто

МКД - 04.08.2017

Нејмар денеска беше презентиран како ново засилување на ПСЖ, „Светците" за него платија 222 милиони евра, рекордна сума која не може да биде исплатена од продажбата на дресови Секогаш кога ќе се случи голем трансфер се појавуваат стории за тоа како ...

Го остави па сега се кае: Поранешната девојка на Нејмар гола сама ужива на плажа (ФОТО)

Курир - 04.08.2017

Францускиот гигант ПСЖ вчера го потврди новиот трансфер рекорд на бразилската ѕвезда Нејмар за 222 милиони евра. Очигледно нај несреќна за трансферот на Нејмар во градот на светлината е неговата поранешна девојка Бруна Маркезин.

Венгер со коментар за трансферот на Нејмар: Се сеќавате ли на Франсис?

Дерби - 04.08.2017

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер не успеа да издржи и да не го прокоментира трансферот на Нејмар во ПСЖ, трансфер рекорд на сите времиња, вреден 222 милиони евра. -Откако дел од државите започнаа да инвестираат во клубовите како нивна сопственост, ...

Зошто продажбата на дресови нема да го исплати трансферот на Нејмар, нема да биде ни блиску

24Фудбал - 04.08.2017

ПСЖ денеска го промовираше Нејмар како ново засилвуање, Бразилецот пристигнува за рекордни 222 милиони евра, сума која нема шанси да биде покриена со продажба на дресови Секогаш кога ќе се случи голем трансфер се појавуваат стории за тоа како само ...

Нејмар не сака да биде споредуван со Фиго

Дерби - 04.08.2017

Официјалната презентација на Нејмар како нов член на ПСЖ значеше и можност за новинарите да му постават некое попровокативно прашање. Едно од нив беше поврзано со начинот на кој ја напушти Барселона и дали по ваквиот потег се чувствува како Луис ...

Нејмар си има бразилско друштво во ПСЖ, го одработи првиот тренинг

Екипа - 04.08.2017

Бразилскиот ас Нејмар денеска беше претставен пред јавноста како ново засилување за Пари Сен Жермен, а вечерва го одработи и првиот тренинг со своите нови соиграчи. Тренерот Унаи Емери доби огромно засилување пред самиот старт на сезоната, а Нејмар ...

Барселона веќе договори трансфер со кој ќе ја засили одбраната

Дерби - 04.08.2017

Барселона ќе треба да го неутрализира заминувањето на Нејмар во својот напад, но во меѓувреме работи на засилување и на другите позиции во екипата. Каталонски „Спорт“ вечерва објави дека дефанзивецот Иниго Мартинез ја прифатил понудата и го ...

Трансфер „бомба“ од Барселона - Еден Азар ќе биде замената за Нејмар!

Gol.mk - 04.08.2017

Раководните луѓе на Барселона очигледно дека сакаат многу бргу да иг потрошат добиените пари од трансферот на Нејмар, па според англиските медиуми веќе е договорена и неговата замена. Од Англија тврдат дека нов играч на Барселона нема да биде ...

Сопствениците на ПСЖ за шест години за трансфери потрошиле 905 милиони евра

Курир - 04.08.2017

На почетокот на владеењето во Париз, Катарците се почестија со Хавиер Пасторе, кој за 40 милиони евра пристигна од Палермо. Нејмар од денеска и официјално е претставен како нов играч на ПСЖ.

И Сантош сака дел од рекордниот трансфер на Нејмар, еве колку бара клубот од Бразил

24Фудбал - 04.08.2017

Поранешниот клуб на Нејмар, Сантош му испратил писмо на ПСЖ и побарал дел од рекордниот трансфер на напаѓачот, клубот од Бразил сака 9 милиони евра Сантош сака дел од 222 милиони евра кој „Светците“ ги платија за да го добијат Нејмар.

Сантош трие раце од трансферот на Нејмар, на ПСЖ му бара 9 милиони евра

МКД - 04.08.2017

Медиумите од Бразил пренесуваат дека поранешниот клуб на Нејмар, Сантош му пишал на ПСЖ и побарал 9 милиони евра од рекордниот трансфер на напаѓачот во Париз Сантош сака дел од 222 милиони евра кој „Светците“ ги платија за да го добијат Нејмар.

Барселона објасни зошто ќе го остави Нејмар без премијата од 26 милиони евра

МКД - 04.08.2017

„Каталонците" попладнево соопштија дека на Нејмар нема да му ја исплатат премијата од 26 милиони евра за новиот договор, Бразилецот не исполнил неколку услови Бразилецот во октомври минатата година стави потпис на нов договор, а за продолжување на ...

Трансфер бомба од Барселона – ова е замената за Нејмар!

Курир - 04.08.2017

Барселона планира брзо да ги потроши парите што ги заработи од Нејмар и за таа цел веќе тргна во акција. Англиските медиуми тврдат дека првото големо засилување е договорено. Станува збор за најдобриот играч на Челси, Еден Азар со кого Барса, ...

ПСЖ потврди, Нејмар стана „светец“

Кајгана - 04.08.2017

Фудбалскиот клуб ПСЖ на својата интернет страница објави дека потпишал договор со Нејмар. Бразилецот со овој трансфер стана најскапиот играч во историјата на фудбалот, бидејќи ПСЖ ја плати откупната клаузула од 222 милиони евра.

Нејмар е машина за правење пари - Срушени трансфер рекордите

Фактор - 04.08.2017

Милијардерите шеици кои го поседуваат францускиот фудбалски првак ПСЖ не жалеа пари ни средства да го доведат Нејмар кој во текот на летото даваше знаци дека не е среќен во Барселона без оглед на освоените титули.

Нејмар: Не дојдов во ПСЖ поради парите…

Точка - 04.08.2017

Во текот на вчерашниот ден и официјално беше познато оти Нејмар заминува за Франција во Пари Сен Жермен каде денеска воедно и е претставен на јавноста. Бразилскиот ас имаше можност да се соочи со медиумите со кои зборуваше за неговиот потег да ја ...

Нејмар до фановите: Играв со најголемиот на сите времиња, но време е за нов предизвик (Видео)

Република - 04.08.2017

ПСЖ вчера го објави официјално трансферот на Нејмар, посакувајќи му добредојде на Бразилецот, а преку социјалните мрежи првата изјава како „светец“ ја даде и самиот фудбалер. Поточно, Нејмар на Инстаграм објави видео со подготвен текст во кое ...

Ќе добие ли Нејмар бонус за лојалност од Барселона?

Точка - 04.08.2017

Нејмар е нов играч на ПСЖ, сумата на трансферот изнесува неверојатни 222 милиони евра кои ќе ги добие Барселона, чии навивачи се прашуваат – што со парите кои како бонус требаше да ги добие играчот.

Најскапите трансфери во последните 20 години: Од Роналдо до Нејмар, од 20 до 200 милиони фунти

Точка - 04.08.2017

Бразилскиот репрезентативец Нејмар за рекордна сума од 222 милиони евра ја замени Барселона за францускиот вицешампион Пари Сен Жермен. Иако многумина не верува оти овој трансфер може да се реализира на крајот „светците“ најдоа начин и ја активираа ...

Нејмар: Дојдов во ПСЖ поради амбициите на клубот

Точка - 04.08.2017

Нејмар го комплетираше најскапиот трансфер во историјата на фудбалот - од денес е нов фудбалер на париски ПСЖ. Откако успешно ги мина лекарските прегледи, Бразилецот доцна синоќа ставил потпис на петгодишен договор со парискиот клуб.

Барселона подготвува интересен трансфер: Наместо напаѓач на „Камп Ноу“ доаѓа дефанзивец

Точка - 04.08.2017

И додека сите зборуваат за Нејмар, неговиот премин во Пари Сен Жермен како и за тоа кој ќе биде негов наследник во Барселона, клубот од „Камп Ноу“ е пред комплетирање на еден интересен трансфер со кој ќе биде освежена дефанзивната линија.

Бразилецот Нејмар стана најскапиот фудбалер на светот

еМагазин - 04.08.2017

Бразилецот Нејмар стана најскапиот фудбалер на светот, откако францускиот тим ПСЖ ја плати неговата откупна клузула од Барселона во висина од 222 милиони евра. Нејмар ќе биде играч на ПСЖ до 30 јуни 2022 година.

Нејмар плати 222 милиони евра за да си замине од Барселона, потврди шпанскиот клуб

Сакам да кажам - 03.08.2017

Барселона соопшти дека Нејмар платил 222 милиони евра, колку што изнесува клаузулата за раскин на договорот, расчистувајќи го патот за бразилскиот фудбалер да потпише за Пари Сен Жермен. Во денешното соопштение, Барселона вели дека „правните ...

Барселона веднаш најде замена за Нејмар

Канал5 - 03.08.2017

Со трансферот во ПСЖ , Бразилецот Нејмар стана најплатениот фудбалер во историјата . За трансферот доби 222 милиони евра . Ла Лига ја одби понудата на ПСЖ , но откако францускиот тим замина во Барселона , клубот реши да ја прифати највисоката понуда ...

Нејмар најскап фудбалер во историјата, замина во ПСЖ, откупната клаузула тежи 222 милони евра

ТВ21 - 03.08.2017

Нејмар, сега, и дефинитивно е најскапиот фудбалер во историјата. Крилниот напаѓач на Барселона и капитен на бразилската репрезентација потпиша петгодишен договор со ПСЖ и го урна рекордот на Пол Погба од Јувентус во Манчестер за 105 милиони евра.

Мурињо: 220 милиони за Нејмар не се многу пари, но…

Дерби - 03.08.2017

Жозе Мурињо меѓу првите го коментираше трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ, а според него сумата која ќе ја платат Французите не е превисока. Сепак, тоа ќе има и негативни последици за трансфер пазарот.

Меси со писмо се збогуваше од Нејмар

SportMedia - 03.08.2017

Лионел Меси и Нејмар во изминативе четири години беа еден од најдобрите напаѓачки тандеми во светот. Тие беа главни во тимот на Барселона. Освен на теренот, одлично се согласуваа и надвор од него, каде беа пријатели.

Нејмар ги помина прегледите во ПСЖ, но на место кое никој не го очекуваше

Спортклуб - 03.08.2017

Бразилската суперѕвезда Нејмар го дели само потпис на договорот од трансфер во ПСЖ. Доцна синоќа, како што тврдат бројни европски медиуми, тој ги минал лекарските прегледи во францускиот тим и се очекува денеска или утре да стане нов играч на ...

Мурињо: 222 милиони евра за Нејмар не се многу, проблем е...

24Фудбал - 03.08.2017

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо вели дека трансферот на Нејмар во ПСЖ не е скап, но проблем е тоа што за други играчи сега ќе се бараат луди суми „Специјалниот“ минатото лето плати 105 милиони евра за Пол Погба, и иако многумина велеа ...

Да те заболи глава: Нејмар ќе заработува МИЛИОН ДОЛАРИ НЕДЕЛНО во ПСЖ

Екипа - 03.08.2017

Бразилскиот фудбалер Нејмар е на прагот на трансфер од Барселона во ПСЖ кој ќе ги урне границите на тоа што досега воопшто изгледаше дека е возможно дури и во фудбалот, кој во светот е огромен бизнис.

Следува „бум“ на пазарот на дресови: Познато е кој број ќе го носи Нејмар во ПСЖ

Спортклуб - 03.08.2017

Најдоцна до крајот на оваа недела се очекува Нејмар и формално да стане нов играч на ПСЖ, а веќе е познато кој број ќе го носи во новиот клуб. Според медиумите во Франција, а така е заведен и на дел од социјалните мрежи, Нејмар конечно ќе ја оствари ...

Еве што мислат Клоп и Мурињо за трансферот на Нејмар!

Спортски - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар во ПСЖ е главна тема во фудбалскиот свет, па своето мислење на оваа тема го кажаа и менаџерите Жозе Мурињо и Јирген Клоп. Нејмар се наоѓа пред трансфер во ПСЖ вреден 222 милиони евра, што ќе биде апсолутен рекорд во историјата ...

Мурињо и Анчелоти едногласни, Нејмар вреди 200 милиони

СуперСпорт - 03.08.2017

Менаџерите на Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен, Жозе Мурињо и Карло Анчелоти сметаат дека Нејмар вреди 222 милиони евра, сума која ПСЖ ќе ја исплати на Барселона. „Мислам дека 220 милиони евра во овој момент е цената на еден од најдобрите играчи на ...

ПСЖ за него ќе потроши 445 милиони евра – Нејмар ќе заработува по 85 евра за минута

Курир - 03.08.2017

Бразилецот Нејмар ќе заработува 45 милиони евра годишно во ПСЖ без даноци, пренесува Би-Би-Си. Тоа е 3,75 милиони евра месечно или 865 илјади неделно, што е 123.626 дневно или 5.151 на час, односно 85 евра за минута.

Мурињо: 222 милиони за Нејмар? Не се многу!

Стандард - 03.08.2017

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ја опиша како одлична зделка за ПСЖ, во однос на претстојното привлекување на ѕвездата на Барселона Нејмар. Трансферот за 222 милиони евра за некои е претеран, но ПСЖ е цврст во намерата да го плати ...

ПСЖ со интересен подарок за „добредојде“ за Нејмар

Стандард - 03.08.2017

Раководството на Пари Сен Жермен ќе предложи изненадувачки подарок на новата аквизиција Нејмар, со што ќе го поздрават со „добредојде“. Sport.es открива дека халфот на ПСЖ, Хавиер Пасторе сам предложил да се раздели со дресот со број 10, ...

Бразилецот е веќе историја: Барселона почна да го „брише“ Нејмар (Фото)

Дерби - 03.08.2017

Иако рекордниот трансфер на Нејмар во Пари Сен Жермен се уште не е официјализиран Барселона веќе почна да го „брише“ бразилскиот ас, односно да започне ново поглавје без него на „Камп Ноу“.

Нејмар веќе избришан на „Камп Ноу“

Екипа - 03.08.2017

На „Камп Ноу“, Нејмар веќе заминува во историјата. Откако Бразилецот се збогуваше со своите клупски колеги во соблекувалната на Барселона, во клубот се фатија со работа Нејмар да биде „избришан“ и заборавен колку што е можно побрзо.

Линекер со еден твит го “уништи” Нејмар (ФОТО)

Спортклуб - 03.08.2017

Еден од легендарните англиски фудбалери Гери Линекер на исклучително инвентивен начин му порача на Нејмар дека направил голем чекор назад во кариерата. Најдобриот стрелец од Светското првенство во 1986 година на својот профил на Твитер остави порака ...

ФОТО: Нејмар пристигна на медицински прегледи

Спортски - 03.08.2017

Бразилскиот напаѓач Нејмар пристигна денеска на медицински прегледи во Порто пред трансферот во ПСЖ. Нејмар денеска со приватен авиот слета на аеродромот во Порто каде што ќе ги направи медицинските прегледи пред најголемиот трансфер во историјата ...

Легендата му „спушти“ на Нејмар: После Барса се е чекор наназад!

Спортски - 03.08.2017

Откако стана јасно дека трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ е само прашање на време, на социјалните мрежи има коментари за најбогатиот трансфер во историјата на фудбалот. Најголемата ѕвезда на Барселона го испрати Бразилецот, а агентот потврди: ...

Нејмар во ПСЖ секоја минута ќе заработува по 85 евра

Макфакс - 03.08.2017

Нејмар во моментот е единствениот фудбалер во светот кој повеќе заработува од спонзорските договори. Од „Најки“, „Жилет“, „Панасоник“ и од „Битс“ годишно тој има приход од 40 милиони евра.

Примера не го прифати чекот на ПСЖ за трансферот на Нејмар

Gol.mk - 03.08.2017

Иако се очекуваше до утре да биде реализиран трансферот на бразилскиот ас Нејмар од Барселона во ПСЖ, сепак францускиот гигант наиде на проблем, откако Примера не го прифати чекот вреден 220 милиони евра.

ПСЖ дојде со парите, „Ла Лига“ не сака да ја активира клаузулата

Екипа - 03.08.2017

Челниците на ПСЖ се надеваа дека денеска ќе го комплетираат трансферот на Нејмар, но истиот најверојатно ќе биде одложен од бизарна причина – откако челниците на „Ла Лига“ одбиле да ги земат парите за активирање на клаузулата за заминување на ...

Роналдињо и предложи на Барса: ТОЈ е вистинска замена за Нејмар!

Спортски - 03.08.2017

Со оглед на тоа што трансферот на Нејмар од Барселона е завршена работа, странските медиуми започнаа да шпекулираат за тоа кој би можел да биде неговата замена во каталонскиот тим. Еден од оние кои најмногу го познаваат стилот на игра на Барса е ...

Мурињо: Не се многу 222 милиони евра за Нејмар

SportMedia - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен е во центарот на светскиот фудбал. Се бројат деновите кога и официјално Бразилецот ќе биде промовиран во дресот на францускиот тим. Газдите на „светците“ решија да го срушат светскиот рекорд за ...

Пресврт: Шпанската лига ги одби парите за клаузулата на Нејмар!

Спортски - 03.08.2017

Шпанските медиуми пренесуваат дека шпансата Ла Лига денес ги одбила сите 222 милиони евра од ПСЖ колку што изнесува клаузулата на Нејмар, но одбила да ги прими парите! Најеминентните шпански медиуми тврдат дека адвокатите на ПСЖ денес ја исплатиле ...

КОЛУМНА: Околу Нејмар и пошироко (Анализа на трансферот на Нејмар во ПСЖ)

СуперСпорт - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар во ПСЖ ме натера да размислувам. Не само за причините поради кои си оди од Барселона, туку и на импактот кој овој трансфер ќе го има над трансфер-пазарот годинава и во иднина. Најпрво, за причините.

Шпанската лига го блокира трансферот на Нејмар!

Стандард - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар во ПСЖ може и да изгледа сигурен само што најверојатно ќе биде забавен за некое време. Тоа стана факт, откако шпанската лига го исполни ветувањето и не прифати 222 милиони евра – парите кои се запишани во откупната клаузула на ...

ПСЖ донесе 222 милиони за Нејмар, Ла Лига одбива да ги прими!

24Фудбал - 03.08.2017

Ла Лига одбива да ги прими 222 милиони евра кои ПСЖ сака да ги уплати за откупната клаузула за Нејмар, сапуницата продолжува. Кога се чинеше дека остануваат уште само формалности за да се реализира трансферот на Нејмар, Ла Лига се испречи и не сака ...

Нов момент во случајот со бразилецот: ПСЖ дојде со чек за Нејмар, Ла Лига ги одби парите

Дерби - 03.08.2017

Трансфер сагата околу преселбата на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен по се игледа ќе потрае, а причина за тоа се челниците на Примера. Имено како што пренесуваат медиумите на Пиринеите адвокатот на Нејмар, Хуан Диос Креспо денеска дошол во ...

Барса тргнува во шопинг, но прво купува дефанзивец

Спортски - 03.08.2017

Барселона покрај замена за Нејмар, до крајот на преодниот рок сака да донесе уште еден дефанзивец, по барање на тренерот Ернесто Валверде. Шпанските медиуми пренесуваат дека најголема желба на Валверде е стоперот на Реал Сосиедад, Ињиго Мартинез кој ...

Неверојатно, Нејмар ќе заработува 85 евра на минута и станува најплатен фудбалер во Европа!

Спортклуб - 03.08.2017

Како што пренесува Би Би СИ, Нејмар годишно без такси во ПСЖ ќе заработува 45 милиони евра. Тоа значи дека неговата месечна зарабтока ќе изнесува 3,75 милиони евра или 865 000 неделно. Доколку се подели Нјемар на ден ќе добива 126 626 евра, неговата ...

Ла Лига одби 222 милиони евра за трансферот на Нејмар во ПСЖ

Курир - 03.08.2017

Шпанската Ла Лига одбила да ја прифати исплатата на ПСЖ од 222 милиони евра за трансферот на Нејмар од Барселона. Шпанската лига најави дека ќе се жали во УЕФА зашто ПСЖ ги крши правилата на Финансиски фер-плеј, иако нема легални основи да го одбие ...

Шпанската лига одбила 222 милиони евра од ПСЖ за Нејмар

Слободен Печат - 03.08.2017

Иако се чинеше дека најголемиот трансфер во историјата на фудбалот ќе се реализира и дека Нејмар за 222 милиони евра ќе се пресели од Барселона во Пари Сен Жермен, раководството на шпанската лига одбило да ја прими уплатата на 222 милиони евра како ...

ВИДЕО: Гневните фанови на Барса започнаа да ги палат дресовите на Нејмар

Gol.mk - 03.08.2017

Веќе неколку недели фудбалскиот свет се фокусира на најскапиот трансфер во историјата, оној на Нејмар во ПСЖ. Бразилецот очигледно не сака да биде вечна сенка на Меси, па реши да пронајде нова средина во која ќе биде лидер на тимот.

Нов „БИСЕР“ на Ибра, еве што Швеѓанецот мисли за ПСЖ и Нејмар!

Спортски - 03.08.2017

Заврши една од најголемите сапуници ова лето Нејмар премина во редовите на ПСЖ, а еве што имаше да каже секогаш оригиналниот Златан Ибрахимовиќ на оваа тема. Со доведувањето на Нејмар , ПСЖ истакнува кандидатура за освојување на Лигата на ...

Ла Лига го блокира трансферот на Нејмар

Макфакс - 03.08.2017

Шпанската фудбалска лига (Ла Лига) во четвртокот објави дека одбила да ја прифати отштетата од 222 милиони евра, колку што како клаузула стои во договорот на Нејмар, а кои ПСЖ треба да ѝ ги плати на Барселона.

Финансискиот фер плеј е измислен за ситуации како оваа со Нејмар

Спортклуб - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ ќе биде најголемиот во историјата, бидејќи францускиот клуб ќе мора да плати откупна клаузула од дури 222 милиони евра. Јирген Клоп изјави дека се надева дека ова ќе биде исклучок и дека нема да стане тренд.

Ибра во свој стил: ПСЖ да ја покори Европа со Нејмар? Кога големиот Златан не успеа...

Gol.mk - 03.08.2017

Кога ќе се издвои сума од 222 милиони евра за само еден фудбалер, очекувано е од истиот да се очекуваат големи нешта. Нејмар освои сè што можеше да се освои со Барса и тргна во нов предизвик, ПСЖ и француското првенство.

Барселона ќе ја засилува одбраната наместо нападот?

Спортклуб - 03.08.2017

Барселона сака да донесе уште еден одбранбен играч. Новиот тренер Валверде сака да ја плати откупната клаузула за Ињиго Мартинез од Реал Сосиедад. Мартинез е искусен играч од одбраната, а неговата откупна клаузула изнесува 32 милиони евра, што ...

(Фото) После Меси и Суарез се прости од Нејмар: Те сакам помал брату!

Спортски - 03.08.2017

После вчерашното видео кое Меси го посвети на Нејмар, денес со Нејмар се збогуваше и Уругваецот, Луис Суарез. Денес Луис Суарез, на подеднакво емотивен начин преку социјалната мрежа Инстаграм се прости и Суарез.

Има ли крај: И француската лига се вмеша во трансферот на Нејмар

24Фудбал - 03.08.2017

Француската Лига 1 бара од шпанската Ла Лига да дозволи да се реализира трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ. Француската Лига 1 излезе со соопштение во кое бара од шпанската Ла Лига да го дозволи трансферот на Нејмар во ПСЖ.

ПРОПАЃА НАЈГОЛЕМИОТ ТРАНСФЕР: Примера не ги прифаќа 222 милиони евра за Нејмар

SportMedia - 03.08.2017

Ќе пропадне ли најголемиот трансфер во историјата на фудбалот? Ако до вчера се чинеше дека се е готово, денеска дојде го голем пресврт. Сапуница - Нејмар и неговото заминување во ПСЖ за 222 милиони евра продолжува.

Клоп во свој стил го искоментира трансферот на Најмар и правилото за финансиски фер плеј

Дерби - 03.08.2017

Стратегот на Ливерпул секогаш гласно, отворено и без влакна на јазикот говори на сите фудбалски теми, а во моментов најактуелна е преселбата на Нејмар во Пари Сен Жермен. Тој трансфер би требало да вреди 222 милиони евра со што ќе бидат померени ...

Неверојатни бројки – видете колку ќе заработува Нејмар во ПСЖ

Спортски - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар во ПСЖ е главна тема веќе подолго време во светските медиуми, а она за што најмногу се зборува е платата која Бразилецот ќе ја заработува во Париз. Кога ќе го официјализира трансферот во ПСЖ, тој ќе стане најплатениот светски ...

Мурињо: Нејмар вреди толку пари, но проблем ќе бидат последиците од овој трансфер!

Gol.mk - 03.08.2017

Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер Јунајтед, вели дека трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ не е премногу скап, но посочува дека овој премин ќе предизвика други проблеми, односно за не така квалитетни фудбалери клубовите ќе почнат да бараат ...

И ЛФП се замеша во сапуницата Нејмар: Изненадени сме од однесувањето на Ла Лига

МКД - 03.08.2017

Бирократски пречки стојат на патот на Нејмар до рекорден трансфер во ПСЖ, ЛФП и Ла Лига се надмудруваат со соопштенија По две недели шпекулирање и голем број на стории, Нејмар вчера ја извести Барселона дека заминува од Камп Ноу.

Топ 10 најскапи трансфери на сите времиња – Нејмар ќе го турне Погба

Екипа - 03.08.2017

Во исчекување на мега-трансферот на Нејмар во ПСЖ вреден 222 милиони евра, на импресивната листа на топ 10 најскапи ангажмани на сите времиња , најмногу ги има реализирано Реал Мадрид. Сепак, на врвот веќе една година е трансферот на Пол Погба од ...

Француската лига побара од Шпанија да го одобри трансферот на Нејмар

Макфакс - 03.08.2017

Француската фудбалска лига (ЛФП) побара од шпанската „Ла лига“ што поскоро да го одобри трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен, на тој начин што ќе ја прифати отпусната клаузула.

Француската лига се замеша во сагата околу Нејмар: ЛФП е шокирана од потегот на Ла Лига

Спортклуб - 03.08.2017

Неочекувани пречки се појавија во пресрет на рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ. ЛФП и Ла Лига влегоа во битката за мегаѕвездата и потенцијално најдобриот играч на светот во блиска иднина.

Шпанската лига со вето: Одбиени 222 милиона евра за Нејмар

Нова ТВ - 03.08.2017

Се компликува трансферот на Нејмар во ПСЖ и покрај дозволата за заминување што Бразилецот ја доби од Барселона. Во случајот се вклучи и шпанската Ла Лига која одби да прифати исплата на 222 милиони евра на колку што гласи откупната клаузула во ...

Французите бесни: „Ла Лига“ ги крши законите, клаузулата значи раскин

Екипа - 03.08.2017

Одлуката на шпанската „Ла Лига“ да не ја прифати уплатата од 222 милиони евра за автоматски раскин на договорот меѓу Барселона и Нејмар предизвика бурни реакции ширум Европа. И додека Шпанците тврдат дека е легитимно правото на челниците на лигата ...

Ла Лига го одби, Барселона го прифати чекот од 222 милиони евра: Нејмар е на пат за Париз

Дерби - 03.08.2017

Хуан Креспо, адвокатот кој утринава отиде во седиштето на Ла Лига во Мадрид да ја плати откупната клаузула во договорот на Нејмар во име на Пари Сен Жермен, но беше одбиен, во 18.30 часот пристигна во канцелариите на Барселона со истиот чек од 222 ...

Потегот на Ла Лига е потег на давеник: Нејмар место да стане новиот Меси, стана новиот Луис Фиго

Курир - 03.08.2017

Многу брзо ќе се заборават головите кои Нејмар ги даде за Барселона, а на број се 105, пред се поради неговото однесување ова лето и форсирање на трансфер во ПСЖ. Денеска се крена и паника дека трансферот на Нејмар би можел да пропадне, затоа што Ла ...

Платена е клаузулата вредна 222 милиони евра, Нејмар е откупен од Барселона

Екипа - 03.08.2017

Нејмар и официјално веќе не е член на Барселона. Адвокатите ја платија клаузулата вредна 222 милиони евра во неговиот досегашен договор со клубот од „Камп Ноу“, со што тој и официјално е раскинат.

Нејмар повеќе не е играч на Барселона, Бразилецот си го откупи договор за 222 милиони евра!

24Фудбал - 03.08.2017

Адвокатите на Нејмар попладнево пристигнаа во канцелариите на Барса на Камп Ноу и ја платија откупната клаузула на Бразилецот од 222 милиони евра па тој повеќе не е член на „Каталонците“ Откако Ла Лига го одби чекот за активирање на откупната ...

Дали ПСЖ со Нејмар ќе ја покори Европа? Ибрахимовиќ има интересно мислење

Спортклуб - 03.08.2017

Прашањето беше како погодено за Ибрахимовиќ уште еднаш да даде одговор во свој стил. Кога ќе се издвои сума од 222 милиони евра за еден играч, јасно е дека амбициите се на највисоко ниво. ПСЖ со Нејмар во екипата се истакнува во сериозен кандидат да ...

НОВ ТРАНСФЕР-РЕКОРД: ПСЖ ја плати откупната клаузула за Нејмар од 222 милиони евра!

Gol.mk - 03.08.2017

Конечно завршува големата трансфер сага околу трансферот на Нејмар во ПСЖ. Еден од адвокатите на ПСЖ, кој утринава беше одбиен од старана на Примера да ја плати откупната клаузула, во попладневните часови тоа го реализира, па повеќе нема пречки за ...

По Меси, и Суарез со емотивна порака се прости од Нејмар

Спортклуб - 03.08.2017

Уругваецот се прости од својот голем пријател и доскорашен соиграч. Вчера од Нејмар се прости Лионел Меси и неговата порака набрзо стана хит на социјалните мрежи. Ништо помалку, во најмала рака еднакво емотивна порака до Нејмар испрати и Луис Суарез ...

Ла Лига ги одби но Барса не може: Адвокатите на Нејмар ја платија клаузулата на Бразилецот вредна 222 милиони евра

МКД - 03.08.2017

Откако добија НЕ од Ла Лига, адвокатите на Нејмар тропнаа на вратата на Барса со чек од 222 милиони евра и го откупија договорот на напаѓачот Утрово Ла Лига ја одби уплатата за активирање на откупната клаузула на Нејмар, па адвокатите на играчот од ...

Нејмар чини колку вториот и третиот најскап во историјата заедно!

Gol.mk - 03.08.2017

Од денес Нејмар е најскапиот фудбалски премин од еден во друг клуб во историјата на фудбалот и прашање е дали и кога ќе биде надминат рекордот од 222 милиони евра. колку што ПСЖ му плати на шпанскиот гигант Барселона.

ФУДБАЛОТ ОФИЦИЈАЛНО ДОБИ НОВ ТРАНСФЕР РЕКОРД: Нејмар сам исплати 222 милиони евра, во Барселона почнаа да му ги палат ...

Курир - 03.08.2017

Нејмар во ПСЖ ќе стане втор најплатен играч на светот. Ќе заработува 30 милиони евра годишно, а единствен со поголема плата од него ќе биде Карлос Тевез кој игра во Кина. Часови го делат Нејмар од трансферот во ПСЖ, кој ќе биде убедливо највисок во ...

Официјално: Ла Лига одби, Барса прифати – ПСЖ искешира 222 милиони евра за Нејмар!

Спортклуб - 03.08.2017

ПСЖ го исплати Нејмар! Бразилецот е официјално најскапиот играч во историјата на фудбалот! Еден од адвокатите на бразилскиот фудбалер Хуан де Диос Креспо, кој утринава беше одбиен од Ла Лига, уплати 222.000.000 евра на сметката на Барселона и така ...

Официјално: Најголемиот трансфер во историјата е факт

Стандард - 03.08.2017

Најголемиот трансфер во историјата на фудбалот е факт – Нејмар веќе не е играч на Барселона, откако неговите адвокати пренеле 222 милиони евра во касата на каталонците. Токму толку е откупната клаузула во неговиот договор со „каталонците“ и тој веќе ...

Проштална порака од најголемата надеж на Барса: Нејмар, жал ми е што си заминуваш!

Gol.mk - 03.08.2017

Фудбалскиот свет е во исчекување на најголемиот трансфер во историјата на оваа игра. Бразилскиот ас Нејмар веќе се збогува со своите соиграчи од Барселона и во наредните денови се очекува да стави потпис на договор со францускиот гигант, ПСЖ.

Емотивното видео со кое Меси се збогува со Нејмар

Таратур - 03.08.2017

Најдобриот играч на Барселона, Лео Меси со емотивна порака се збогуваше со својот досегашен соиграч и пријател од соблекувалната Нејмар. Додека се чека официјалното претставуање и потписот на договорот за новата ѕвезда на ПСЖ, од сите страни на ...

Барселона пресече: Нејмар е слободен играч, се чека ставот на УЕФА

Спортски - 03.08.2017

Најголемиот трансфер во историјата на фудбалот е официјализиран во текот на попладневните часови денес, откако Барселона потврди дека ПСЖ ја платиле клаузулата за Нејмар. Барселона се огласи со официјално соопштение во кое се наведува дека правните ...

Збогум на најдоброто напаѓачко трио во историјата на фудбалот

Gol.mk - 03.08.2017

Кога ќе се спомне перфектно напаѓачко трио, секогаш на памет доаѓа она од Реал Мадрид (Роналдо, Бејл и Бензема), но исто така и триото на вечниот ривал на „кралевите“ Барселона, односно МСН (Меси, Нејмар и Суарез).

За многу кратко време ја стекна титулата „предавник“

Таратур - 03.08.2017

Фудбалерот на Барселона, Нејмар бил жртва на провокации предизвикани од група бесни навивачи, кои го сметаат Бразилецот за предавник. Медиумите информираат дека по краткиот инцидент со навивачите,обезбедувањето морало да реагира.

Барселона: Уплатени 222 милиона евра за Нејмар

Макфакс - 03.08.2017

Уште неколку формалности го делат Бразилецот Нејмар од трансфер во ПСЖ откако неговите преставници го уплатиле износот од 222 милиона евра. „Претставниците на Нејмар лично во четвртокот беа во клупските простории и уплатија 222 милиона евра во ...

СТРАШЕН ТИМ: За Нејмар се платени 222 милиони евра, еве кои 11 играчи беа летово купени за вкупно 218 милиони

Курир - 03.08.2017

Во тимот е еден играч за кој е платено 85 милиони евра, па двајца за кои е платено повеќе од 40 милиони евра. Нејмар за 222 милиони евра од Барселона ќе замине во ПСЖ, во најголемиот трансфер на сите времиња.

Барселона потврди дека примила 222 милиони евра за Нејмар

Нетпрес - 03.08.2017

Каталонскиот фудбалски гигант Барселона објави дека претставниците на бразилскиот репрезентативец Нејмар во четвртокот уплатиле 222 милиони евра за да го откупат неговиот договор со што е остварен уште еден чекор кон рекордниот фудбалски трансфер во ...

(ВИДЕО) Еве што ќе се случи со PES 2018, кога Нејмар ќе ја напушти Барса!

Репортер - 03.08.2017

По пет години играње за Барселона, Немјар се поздрави со играчите и тргна кон францускиот ПСЖ. Но, со заминувањето од Камп Ноу, создаде проблеми на маркетиншкиот тим на една од најпознатите игри на светот, PES-2018.

Во Париз го подготвија дресот на Нејмар: Навивачите можат да го купат во фан шоп (Фото)

Спортски - 03.08.2017

Најголемата трансфер сага ова лето околу преминувањето на Нејмар од Барселона во редовите на ПСЖ се ближи кон крајот. Барселона денес и официјално потврди дека Нејмар повеќе не е играч на овој клуб бидејќи одлучил сам да го откупи својот договор за ...

Тој доаѓа: ПСЖ го најави рекордниот трансфер на социјалните мрежи (Видео)

Дерби - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен е во самата завршница, откако Барселона прифати 222 милиони евра од адвокатите на Бразилецот. Официјалната презентација на напаѓачот во Париз е закажана за утре, а вечерва францускиот клуб го ...

Драмата заврши: Нејмар потпиша за ПСЖ

Екипа - 03.08.2017

Бразилскиот интернационалец Нејмар е нов член на францускиот вицепрвак Пари Сен Жермен. Тој потпипа петгодишен договор и доаѓа на „Паркот на принцовите“ како најскап фудбалер во историјата, уривајќи ги сите досегашни рекорди и фудбалски трансферни ...

(Фото/Видео) Oфицијално: Нејмар потпиша за ПСЖ!

Спортклуб - 03.08.2017

Најголемата трансфер сага ова лето околу трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ заврши! Барселона денеска потврди официјално дека Нејмар повеќе не е играч на овој клуб бидејќи преку неговите адвокати го откупил својот договор за 222 милиони евра ...

ОФИЦИЈАЛНО: Нејмар го урна светскиот рекорд и потпиша со ПСЖ!

Gol.mk - 03.08.2017

Екипата на Пари Сен Жермен го направи рекордниот светски траснфер и потпиша договор со бразилскиот фудбалер Нејмар. Нејмар во градот на светлината доаѓа од редовите на Барселона, за рекордни 222 милиони евра.

Навивачите на Барселона ги палат дресовите на Нејмар (ВИДЕО)

Екипа - 03.08.2017

Нејмар ја напушти Барселона и за рекорден трансфер од 222 милиони евра се сели во ПСЖ. Барселона на официјалниот клупски сајт потврди дека застапниците на бразилскиот фудбалер попладнево ги посетиле клупските простории и уплатиле 222 милиони колку ...

Нејмар потпиша со ПСЖ: Ме привлече амбицијата на клубот

МКД - 03.08.2017

„Светците" официјално го потврдија трансферот на Нејмар, Бразилецот стави потпис на пет годишен договор и се обврза кон ПСЖ до 30. јуни 2022 Крај на трансфер сагата на Нејмар, напаѓачот е нов член на ПСЖ, вечерва стигна официјална потврда.

ОФИЦИЈАЛНО: Крај на сагата, Нејмар најскап фудбалер во историјата

СуперСпорт - 03.08.2017

ПСЖ штотуку официјално го потврди трансферот на Нејмар кој за рекордна сума на пари доаѓа од редовите на Барселона. Французите на каталонскиот клуб ќе им исплатат неверојатни 222 милиони фунти, а Бразилецот е и повеќе од двојно поскап од досегашниот ...

На сагата и дојде крајот: Нејмар и официјално е нов фудбалер на ПСЖ

Спортски - 03.08.2017

Бразилецот, Нејмар официјално е нов член на вицепрвакот во Франција, ПСЖ. Нејмар потпиша петгодишен договор и е најскапиот фудбалер во историјата соборувајќи ги сите досегашни рекорди. Францускиот тим за него плати неверојатни 222 милиони евра, а во ...

Нејмар: За мене ПСЖ е голем предизвик, ќе направам сè за тимот

Gol.mk - 03.08.2017

Фудбалскиот свет има нов рекордер, кога е во прашање најскапиот трансфер во историјата, а тоа од денес е Нејмар, кој потпиша петгодишен договор со француски ПСЖ. Откако минатата сезона ја загуби трката во француското првенство од Монако, екипата на ...

Нејмар се збогува со видео: Барселона беше исполнување на сонот, ПСЖ е нов предизвик

Екипа - 03.08.2017

Бразилецот Нејмар и официјално е нов член на ПСЖ, откако потпиша петгодишен договор со францускиот клуб. Тој денеска го раскина договорот со Барселона, откако ПСЖ ја плати клаузулата вредна 222 милиони евра, и го направи најголемиот трансфер во ...

ФОТО: Момент за историја - Нејмар го потпиша договорот во присуство на својот татко

Gol.mk - 03.08.2017

Парите го „вртат“ фудбалот е често користена реченица, а по денешниот трансфер на Нејмар во ПСЖ, оваа фраза ќе биде користена повеќе од било која друга. Астрономската сума, која францускиот гигант ја плати за Бразилецот, ќе се издвои на врвот како ...

Нејмар со емотивна порака до играчите и навивачите на Барселона (Видео)

Спортски - 03.08.2017

Нејмар од вечерва и официјално е дел од париски ПСЖ со кој потпиша петгодишен договор. Нејмар по четири сезони одлучи да ја напушти Барселона што ни најмалку не им се допаѓаше на фановите на каталонскиот клуб.

ВИДЕО: Нејмар со емотивно видео се прости од Барса, фановите и од најдобриот пријател Меси

Gol.mk - 03.08.2017

Франција е подготвена да го вдоми еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Нејмар, а тој е решен да му помогне на ПСЖ да ги оствари досега недостижните цели. Кога пред четири години Бразилецот се пресели во Барселона, првиот впечаток беше дека ...

ОФИЦИЈАЛНО: Нејмар е најскапиот фудбалер во историјата – ПСЖ го потврди трансферот (ФОТО+ВИДЕО)

Курир - 03.08.2017

Францускиот гигант ПСЖ вечерва го потврди новиот трансфер рекорд на бразилската ѕвезда Нејмар за 222 милиони евра. Низ спортските медиуми веќе со денови главна тема е токму трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ, кој утрово од шпанската федерација ...

Со парите кои ПСЖ ги даде за Нејмар, можете да ја покриете цела Барселона во шпагети

24Фудбал - 03.08.2017

Се случи најголемиот трансфер во историјата на фудбалот, ПСЖ со неверојатни 222 милиони евра го купи Нејмар, па многумина почнаа да пресметуваат што може да се направи со толку голема сума на пари.

Нејмар им се обрати на фановите: Играв со најголемиот на сите времиња, но време е за нов предизвик (Видео)

Дерби - 03.08.2017

ПСЖ вечерва го објави официјално трансферот на Нејмар, посакувајќи му добредојде на Бразилецот, а преку социјалните мрежи првата изјава како „светец“ ја даде и самиот фудбалер. Поточно, Нејмар на Инстаграм објави видео со подготвен текст во кое ...

ПСЖ потврди, Нејмар стана „светец“

Макфакс - 03.08.2017

Фудбалскиот клуб ПСЖ на својата интернет страница објави дека потпишал договор со Нејмар. Бразилецот со овој трансфер стана најскапиот играч во историјата на фудбалот, бидејќи ПСЖ ја плати откупната клаузула од 222 милиони евра.

Нејмар: ПСЖ ми е голем предизвик, ќе направам сè за тимот

А1 On - 03.08.2017

„Пресреќен сум што потпишав за ПСЖ. Откако пристигнав во Европа, овој тим е еден од најдобрите. За мене тоа е голем предизвик. Мотивација да потпишам за овој клуб ми даде амбициозниот план и навивачите кои сакаат титули.

Сепак и играчите на Барса го поздравија Нејмар (Видео)

Спортски - 03.08.2017

Бразилскиот интернационалец, Нејмар вечерва го официјализираше својот трансфер во редовите на ПСЖ вреден 222 милиони евра, кој го прави најскап фудбалер на сите времиња. Во текот на вчерашниот ден на тренингот на Каталонците, Нејмар се поздрави со ...

Зделката од 222 милиона евра, сепак, е завршена: Нејмар потпиша за ПСЖ

Нова ТВ - 03.08.2017

Нејмар, сега, и дефинитивно е најскапиот фудбалер во историјата. Крилниот напаѓач на Барселона и капитен на бразилската репрезентација потпиша петгодишен договор со ПСЖ и го урна рекордот на Пол Погба од Јувентус во Манчестер за 105 милиони евра.

Колку му чини една минута на Нејмар во ПСЖ?

Кајгана - 03.08.2017

Нејмар во моментот е единствениот фудбалер во светот кој повеќе заработува од спонзорските договори. Од „Nike “, „Guilette“, „Panasonic“ и од „Beats“ тој има годишен приход од 40 милиони евра.

Пресврт: Шпанската лига ги одби парите за клаузулата на Нејмар!

Таратур - 03.08.2017

Шпанските медиуми пренесуваат дека шпансата Ла Лига денес ги одбила сите 222 милиони евра од ПСЖ колку што изнесува клаузулата на Нејмар, но одбила да ги прими парите! Најеминентните шпански медиуми тврдат дека адвокатите на ПСЖ денес ја исплатиле ...

Легендата му „спушти“ на Нејмар: После Барса се е чекор наназад!

Таратур - 03.08.2017

Откако стана јасно дека трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ е само прашање на време, на социјалните мрежи има коментари за најбогатиот трансфер во историјата на фудбалот. Најголемата ѕвезда на Барселона го испрати Бразилецот, а агентот потврди: ...

Трансферот на Нејмар во застој, Ла Лига не сака да ги прими 222. милиони евра!

МКД - 03.08.2017

Се јавува ночекуван проблем при трансферот на Нејмар, Ла Лига одбива да ги прими 222 милиони евра кои ПСЖ сака да ги уплати за откупната клаузула, сапуницата продолжува. Кога се чинеше дека остануваат уште само формалности за да се реализира ...

Ла Лига го блокира трансферот на Нејмар

Кајгана - 03.08.2017

Шпанската фудбалска лига Ла Лига денеска соопшти дека одбила да ја прифати отштетата од 222 милиони евра, колку што како клаузула стои во договорот на Нејмар, а кои ПСЖ треба да ѝ ги плати на Барселона.

Ла Лига одбива 222 милиони за Нејмар!

ЗаЗабава - 03.08.2017

Предходно се чинеше дека остануваат уште само формалности за да се реализира трансферот на Нејмар, Ла Лига се испречи и не сака да ја прими сумата. Хуан де Диос Креспо, спортскиот адвокат, утринава пристигнал во седиштето на Ла Лига со чек од 222 ...

Неверојатни бројки – видете колку ќе заработува Нејмар во ПСЖ

Таратур - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар во ПСЖ е главна тема веќе подолго време во светските медиуми, а она за што најмногу се зборува е платата која Бразилецот ќе ја заработува во Париз. Кога ќе го официјализира трансферот во ПСЖ, тој ќе стане најплатениот светски ...

Неверојатни бројки: Еве колку ќе заработува Нејмар во ПСЖ

Курир - 03.08.2017

Трансферот на Нејмар во ПСЖ е главна тема веќе подолго време во светските медиуми, а она за што најмногу се зборува е платата која Бразилецот ќе ја заработува во Париз. Кога ќе го официјализира трансферот во ПСЖ, тој ќе стане најплатениот светски ...

Француската лига побара од Шпанија да го одобри трансферот на Нејмар

А1 On - 03.08.2017

Француската фудбалска лига (ЛФП) побара од шпанската „Ла лига“ што поскоро да го одобри трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен, на тој начин што ќе ја прифати отпусната клаузула.

Барселона: Уплатени се 222 милиони евра за Нејмар

Кајгана - 03.08.2017

Уште неколку формалности го делат Бразилецот Нејмар од трансфер во ПСЖ, откако неговите претставници го уплатиле износот од 222 милиони евра. „Претставниците на Нејмар лично беа во клупските простории и уплатија 222 милиони евра во негово име.

ПСЖ не губи време, Нејмар е „светец“, го привлекла амбицијата а не парите

24Фудбал - 03.08.2017

ПСЖ го потврди рекордниот трансфер на Нејмар, Бразилецот вечерва стави потпис на пет годишен договор и се обврза кон „Светците“ до 2022 Крај на трансфер сагата на Нејмар, напаѓачот е нов член на ПСЖ, вечерва стигна официјална потврда.

Мурињо: 220 милиони за Нејмар не се многу пари, но…

Точка - 03.08.2017

Жозе Мурињо меѓу првите го коментираше трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ, а според него сумата која ќе ја платат Французите не е превисока. Сепак, тоа ќе има и негативни последици за трансфер пазарот.

Нејмар во ПСЖ секоја минута ќе заработува по 85 евра

Точка - 03.08.2017

Нејмар во моментот е единствениот фудбалер во светот кој повеќе заработува од спонзорските договори. Од „Најк“, „Жилет“, „Панасоник“ и од „Битс“ годишно тој има приход од 40 милиони евра. Кога ќе го официјализира трансферот во ПСЖ, тој ќе стане ...

Зделката од 222 милиона евра – Нејмар потпиша за ПСЖ

Република - 03.08.2017

Нејмар, сега, и дефинитивно е најскапиот фудбалер во историјата. Крилниот напаѓач на Барселона и капитен на бразилската репрезентација потпиша петгодишен договор со ПСЖ и го урна рекордот на Пол Погба од Јувентус во Манчестер за 105 милиони евра.

Нов момент во случајот со Бразилецот: ПСЖ дојде со чек за Нејмар, Ла Лига ги одби парите

Точка - 03.08.2017

Трансфер сагата околу преселбата на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен по се игледа ќе потрае, а причина за тоа се челниците на Примера. Имено како што пренесуваат медиумите на Пиринеите адвокатот на Нејмар, Хуан Диос Креспо денеска дошол во ...

Линекер со интересна порака за трансферот на Нејмар во ПСЖ

Точка - 03.08.2017

Поранешниот англиски фудбалер, Гери Линекер е само еден од низата на познати личности во фудбалот кој што го коментираа трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ. Откако Барселона потврди дека Нејмар си заминува во Париз, фудбалскиот свет буквално ...

Бразилецот е веќе историја: Барселона почна да го „брише“ Нејмар

Точка - 03.08.2017

Иако рекордниот трансфер на Нејмар во Пари Сен Жермен се уште не е официјализиран Барселона веќе почна да го „брише“ бразилскиот ас, односно да започне ново поглавје без него на „Камп Ноу“.

Суарез на емотивен начин се збогуваше со Нејмар

Точка - 03.08.2017

Нејмар денес ги извршил лекарските прегледи во Порто и веројатно утре ќе биде претставен како нов фудбалер на париски ПСЖ. „Пријателу мој, ти посакувам се најдобро во иднина. Исто така, ти благодарам за поддршката, за се што научив со тебе и за ...

Клоп во свој стил го искоментира трансферот на Нејмар и правилото за финансиски фер плеј

Точка - 03.08.2017

Стратегот на Ливерпул секогаш гласно, отворено и без влакна на јазикот говори на сите фудбалски теми, а во моментов најактуелна е преселбата на Нејмар во Пари Сен Жермен. Тој трансфер би требало да вреди 222 милиони евра со што ќе бидат померени ...

Нејмар ќе биде поскап од Зидан, Фиго, Роналдо и од Роналдињо заедно?...

Н.Македонија - 03.08.2017

Се шпекулира дека Бразилецот ќе замине од Барселона во ПСЖ за откупната клаузула од 220 милиони евра, а тоа би било двојно повеќе од досегашниот трансфер-рекорд на Погба, а тој и Бејл заедно не чинеа колку што би изнесувал овој нов рекорден трансфер ...

Барселона му дозволи на Нејмар да премине во ПСЖ за светски рекорд од 222 милиони евра

Сакам да кажам - 02.08.2017

Фудбалерот на Барселона Нејмар доби дозвола да преговара со Пари Сен Жермен за рекорден трансфер од 222 милиони евра. Бразилскиот репрезентативец им кажал на соиграчите на тренинг дека сака да си замине од шпанскиот клуб.

Нејмар се збогувал со соиграчите од Барселона

ТВ21 - 02.08.2017

Бразилецот Нејмар дефинитивно прави трансфер во Пари Сен Жермен. ПСЖ ќе ја плати отштетната клаузула вредна 222 милиони евра Фудбалерот утрово бил во тренингот на Барса, но само за да се поздрави со досегашните соиграчие и со стручниот штаб.

Нејмар дојде да се збогува со играчите на Барселона – и си замина

Екипа - 02.08.2017

Бразилецот Нејмар и дефинитивно прави трансфер во Пари Сен Жермен. Ова доби своја нова потврда утринава, кога фудбалерот пристигна во тренинг – кампот на Барселона, но само за да се поздрави со фудбалерите и со стручниот штаб, а потоа си замина.

Нејмар се појавил на тренинг на Барса само за да се збогува со соиграчите

24Фудбал - 02.08.2017

Трансфер сагата на Нејмар се ближи кон крајот, наскоро се очекува Бразилецот и официјално да биде потврден како ново засилување на ПСЖ. Последните вести од Кталонија велат дека Нејмар утринава се појавил на трнингот на Барселона само за да им каже ...

Нејмар се појави на тренинг на Барса, за да се збогува со соиграчите

SportMedia - 02.08.2017

Бразилската ѕвезда Нејмар, утрово, се појави во тренинг базата на Барселона, но таму остана помалку од еден час. Иако беше предвиден утрински тренинг на тимот, Нејмар воопшто не се појави на теренот, туку за 40-тина минути си замина од базата.

Сега навистина е готово: Денови го делат Нејмар од ПСЖ – еве и потврда за тоа

Спортклуб - 02.08.2017

Сега и дефинитивно е готово, Барселона му даде зелено светло на Нејмар да преговара и да се договори со ПСЖ за трансфер. Сето она што претходно се најавуваше, еве сега се остварува, Барселона конечно попушти под медиумскиот притисок и спонзорите на ...

Нејмар се збогувал со своите соиграчи

Стандард - 02.08.2017

Нејмар изјавил пред своите соиграчи во Барселона, дека повеќе нема да го облече дресот на клубот, напишаа каталонските весници „Спорт“ и „Ел Мундо Депортиво“. Бразилецот го посетил тимот пред утринскиот тренинг денес, но така и не се вклучил во него.

Нејмар не тренира со Барселона, ги пакува куферите за Париз

Дерби - 02.08.2017

Полека завршува трансфер сагата околу Нејмар кој се поочигледно заминува од Барселона и се сели во Пари Сен Жермен. Имено Бразилецот е во Каталонија, меѓутоа го пропушти денешниот тренинг што е само најава за тоа што официјално следува.

Готово: Нејмар дојде, ја соопшти одлуката и го напушти тренинг кампот!

Спортски - 02.08.2017

Бразилскиот напаѓач Нејмар утрово го посети тренинг центарот на Барселона за да се поздрави со соиграчите и стручниот штаб, и ја да ја соопшти неговата одлука дека заминува во ПСЖ. Нејмар откако ги изврши своите обврски кон спонзорите во Шангај, се ...

(ВИДЕО) Меси со емотивно видео се збогува со Нејмар

А1 On - 02.08.2017

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси со емотивна видео порака на својот профил на Инстаграм се збогува од досегашниот соиграч Нејмар. „Беше вистиснко задоволство да се споделуваат со тебе сите овие години пријателу.

Сапуницата продолжува: Нејмар не тренираше со Барса, Ла Лига не прифаќа толкава сума на пари

СуперСпорт - 02.08.2017

Од редовите на Барселона потврдија дека Нејмар со дозвола од Ернесто Валверде не тренирал на денешниот редовен тренинг кој го имаше клубот. Бразилецот бил присутен на тренингот, но по 45 минути ја напуштил тренинг базата, а шпекулациите велат дека ...

Ладниот поздрав на Меси и Суарез со Нејмар, дали знаеа дека заминува? (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.08.2017

Бразилецот беше најдобар другар со колегите од нападот, но Лео Меси и Луис Суарез не го погледнаа во очи Нејмар кога се поздравија „Сапуницата Нејмар“ конечно е во завршен чин, Барселона потврди дека играчот утрово ги известил дека заминува, тој ...

ГОТОВО Е: Барселона даде „зелено светло“ за трансфер на Нејмар

Gol.mk - 02.08.2017

Бразилецот Нејмар дефинитивно заминува од тимот на Барселона и во наредните неколку дена ќе направи рекорден трансфер во висина од 222 милиони евра во тимот на ПСЖ. Потврда за тоа е и појавувањето на Бразилецот утринскиот тренинг на Барселона, каде ...

Готово e, Нејмар се појавил на тренинг на Барселона, се збогувал со соиграчите и си заминал

МКД - 02.08.2017

Трансфер сагата на Нејмар се ближи кон крајот, наскоро се очекува Бразилецот и официјално да биде потврден како ново засилување на ПСЖ. Последните вести од Кталонија велат дека Нејмар утринава се појавил на трнингот на Барселона само за да им каже ...

Барса и ПСЖ почнуваат преговори за Нејмар

Стандард - 02.08.2017

Барселона и ПСЖ почнуваат преговори за една од ѕвездите на каталонците Нејмар во рок од неколку часа, информира весникот „Спорт“. Според изданието напаѓачот и неговиот татко веќе се во канцеларијата на претседателот на Барса Хосеп Марија Бартомеу, ...

Барселона не беше подготвена за планот на ПСЖ, Нејмар им „заби нож во грб“ на своите (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.08.2017

Со одлична монтажа, англискиот портал joe.co.uk го карикира трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ. Barcelona weren't ready for PSG's plan B... #Neymar pic.twitter.com/IfFIrWBDru — JOE.co.uk (@JOE_co_uk) August 2, ...

АФП: Барселона потврди дека Нејмар заминува

Макфакс - 02.08.2017

Бразилскиот фудбалер Нејмар, во вторникот вечерта, се вратил во Барселона, но наредниот ден не се појавил на претпладневниот тренинг. Според агенцијата АФП, челниците на Барселона го потврдиле трансферот на Нејмар во ПСЖ.

Нејмар дојде на тренинг за да се поздрави со соиграчите од Барселона

Слободен Печат - 02.08.2017

Нејмар доби дозвола од Барселона да разговара за трансфер во Париз Сен Жермен за сума од 222 милиони евра што е светски рекорд, јавува Би-би-си. Бразилскиот интернационалец на своите соиграчи на тренинг им кажа дека сака да го напушти шпанскиот ...

Пречка пред целта: Дали е намерен и иструиран обидот на Ла Лига за блокада на трансферот?

Спортклуб - 02.08.2017

Претседателот на шпанската Ла Лига, Хавиер Тебас, се обидува да го попречи трансферот на Нејмар од Барселона во ПСЖ. Бразилецот е на чекор од трансфер кај „светците“, но тоа воопшто не му се допаѓа на првиот човек на Ла Лига.

Барселона потврди: Нејмар побара да си замине, има еден услов за да се реализира трансферот

Дерби - 02.08.2017

Екипата на Барселона и официјано се огласи во јавноста со соопштение во кое посочува оти Нејмар побарал да си замине од клубот. Бразилецот заедно со неговиот татко и агент денеска имале состанок со управата на каталонците која ја информирале оти ...

Tрансфери во живо: Нејмар закажа прегледи, Мурињо чека пресуда, Дибала со „КОРПА“ за Каталонците…

Спортски - 02.08.2017

Трансфер периодот ширум Европа е во полн ек, трансфер шпекулациите се засилуваат од час во час, па нашата редакција благовремено ќе ве известува за сите случувања на трансфер пазарот. – Нејмар утрово пристигна во тренинг кампот на Барселона, но како ...

Барселона го потврди она што сите го знаат!

Спортски - 02.08.2017

Повеќе нема дилеми. Фудбалскиот клуб Барселона потврди дека Нејмар соопштил дека сака да замине и дека токму поради тоа го пропуштил утринскиот тренинг. Ова практично значи дека полека се доближуваме кон крајот на трансфер сапуницата која ја ...

Барселона официјално: Нејмар сака да си оди

Стандард - 02.08.2017

Нејмар ја споделил пред раководството на Барселона желбата да го напушти клубот за време на летниот трансфер прозорец. Тоа го соопштија со официјално соопштение од каталонскиот гигант на својот сајт.

Барселона капитулираше и официјално призна: Нејмар побара да си замине од клубот!

Спортклуб - 02.08.2017

Се поблиску е најголемиот трансфер во историјата на фудбалот. Дилеми повеќе нема. Барселона потврди дека Нејмар соопштил дека сака да го напушти клубот и дека поради тоа го пропуштил денешниот утрински тренинг.

Агентот на Нејмар: ПСЖ ќе плати сѐ до крајот на неделата

Стандард - 02.08.2017

Познатиот бразилски фудбалски агент Вагнер Рибеиро пристигна во Барселона за финални преговори за трансферот на Нејмар во ПСЖ. Рибеиро помина покрај новинарите и прокоментира со огромна доверба дека зделката ќе се комплетира, и покрај сомневањата ...

Меси се збогува со Нејмар: Ми беше голема чест да играм со тебе

Екипа - 02.08.2017

Аргентинскиот ас Лионел Меси на Инстаграм испрати порака до својот досегашен соиграч Нејмар, кој денеска и официјално им соопшти на играчите на Барселона дека ќе направи трансфер во ПСЖ. Меси истакна дека му е чест што играл заедно со Бразилецот во ...

Фото на денот: Барселона ги отстранува трагите од Нејмар

Спортклуб - 02.08.2017

Бразилецот го напушти „Камп Ноу“, а со него и фотографијата која го красеше стадионот. Бразилецот Нејмар се уште не ги ни спакувал своите куфери за да ја напушти Барселона, а веќе во Каталонија ги бришат неговите траги.

Меси објави емотивна порака со која се збогува со Нејмар (Видео)

Дерби - 02.08.2017

Преселбата на Нејмар од Барселона во ПСЖ е потврдена и од најдобриот играч на „каталонците“, Лионел Меси, кој објави емотивно видео на својот Инстаграм профил. На видеото се дел од најуспешните моменти на двајцата фудбалери во дресот на Барселона, ...

(Видео) Емотивна порака: Лео Меси се прости од Нејмар

Спортклуб - 02.08.2017

Најдобриот играч на Барселона Лионел Меси се прости од својот досегашен соиграч Нејмар преку социјалните мрежи. Аргентинецот на својот официјален Инстаграм профил објави емотивно видео од заеднички фотографии со Нејмар и притоа напиша: „Mи беше ...

Лео Меси со емотивно видео се збогува со Нејмар (ВИДЕО)

24Фудбал - 02.08.2017

Лионел Меси покажа класа и со емотивно видео на својот инстаграм профил се збогува од Нејмар кој наскоро ќе потпише за ПСЖ. Во новата сезона нема да го гледаме убиственото трио „МСН“ поради желбата на Нејмар да ја напушти Барселона и да го облече ...

Емотивно збогување на Меси со Нејмар: Ти посакувам многу среќа, пријателе мој! (ВИДЕО)

Gol.mk - 02.08.2017

Полека, но сигурно фудбалерите на Барселона се помируваат со фактот дека од идната сезона покрај нив нема да биде бразилската ѕвезда, Нејмар. Еден од првите кој се огласи за заминувањето на Нејмар во Барселона е најдобриот играч на Каталонците, ...

ВИДЕО: Меси се прости од Нејмар

Курир - 02.08.2017

Додека Барселона и ПСЖ се уште не соопштуваат официјално во врска со трансферот на Нејмар, дека работата е готова можеби најдобро говори пораката на Лионел Меси. Аргентинецот на својот интаграм профил буквално се прости од Бразилецот за кого веќе со ...

Ујдурмата која ќе ја направат ПСЖ и Нејмар за да го заобиколат финансискиот ферплеј

24Фудбал - 02.08.2017

ПСЖ најде начин како да го купи Нејмар за неверојатни 222 милиони евра, а да го заобиколи финансискиот ферплеј. Нејмар е на чекор до трансфер во ПСЖ, се очекува во наредните денови и официјално да биде потврден како фудбалер на францускиот тим.

Меси преку емотивно видео се збогува со Нејмар

Кајгана - 02.08.2017

Бразилскиот репрезентативец Нејмар дефинитивно ја напушта Барселона, а со емотивно видео од него се прости соиграчот Лионел Меси. „Ми беше голема чест со тебе да ги делам сите овие години. Ти посакувам среќа во новата фаза во твојот живот.

Ситуацијата кулминира: Нејмар сакаше физички да се пресмета со навивачи на Барселона (Фото)

Дерби - 02.08.2017

Трансферот на Нејмар надвор од Барселона е завршена работа, сето тоа го потврди и најдобриот играч на „каталонците“, Лионел Меси кој објави емотивно видео и му посака се најдобро на својот пријател.

Меси се збогува од Нејмар

Слободен Печат - 02.08.2017

Лионел Меси на својот Инстаграм стави видео во кое се прости од својот соиграч Нејмар. Бразилецот денес им соопшти на челните луѓе во Барселона дека сака да го напушти клубот, а Меси неколку часа подоцна упати емотивна порака со видео.

Емотивно збогум на Меси со Нејмар

Оff.net - 02.08.2017

Нејмар денеска не тренираше со колегите, туку само се појави да ги извести дека си заминува од Барселона и се сели во ПСЖ. Со Меси беа заедно 4 години и освоија 8 трофеи. На својот инстаграм профил му остави порака и видео за ...

Меси се збогуваше со Нејмар (ВИДЕО)

Стандард - 02.08.2017

Ѕвездата на Барселона, Лионел Меси се збогува со Нејмар преку социјалната мрежа Instagram. „За мене беше големо задоволство да играм со тебе во овие години, пријателе“, напиша Меси. „Ти посакувам многу среќа во оваа нова фаза од твојот живот“, ...

Меси на Инстаграм се збогува со Нејмар

СуперСпорт - 02.08.2017

Откако стана очигледно дека Нејмар ќе го напушти Ноу Камп, неговиот колега Лионел Меси се упати кон социјалните мрежи за да се збогува со бразилскиот ас. Аргентинската фудбалска ѕвезда објави видео на кое може да се видат заеднички моменти од ...

НАВИСТИНА Е ГОТОВО: Барселона објави дека Нејмар побарал трансфер

Курир - 02.08.2017

Бразилецот се врати во Барселона од Дубаи, отиде во клупските простории во друштво на својот татко и агент, па од клубот побара трансфер. Го посети и тренингот каде се прости од соиграчите.

(ВИДЕО) Меси со емотивно видео се збогува со Нејмар

Макфакс - 02.08.2017

Фудбалерот на Барселона Лионел Меси со емотивна видео порака на својот профил на Инстаграм се збогува од досегашниот соиграч Нејмар. „Беше вистиснко задоволство да се споделуваат со тебе сите овие години пријателу.

Нејмар веќе си го одбрал бројот во ПСЖ

Gol.mk - 02.08.2017

Бразилскиот фудбалер Нејмар е пред рекорден трансфер од ПСЖ во Барселона, а медиумите од Франција велат дека се е подготвено за негова промоција. „Светците“ од Париз ќе го купат Бразилецот за неверојатни 222 милиони евра, а се очекува во наредните ...

Агентот на Нејмар откри кога ќе биде презентацијата на Бразилецот како нов играч на ПСЖ

Дерби - 02.08.2017

Нејмар веќе се збогуваше со соиграчите во Барселона и доби дозвола од клубот да го пропушти денешниот тренинг во пресрет на рекордниот трансфер во Пари Сен Жермен. Францускииот клуб, пак, се брза да ја комплетира документацијата и да го регистира за ...

Нејмар, Дрекслер и Ди Мариа како поддршка за Кавани во нападот на ПСЖ (ФОТО)

24Фудбал - 02.08.2017

Веќе се пишува за тоа како би изгледал почетниот состав на ПСЖ во кој ќе се најде и Нејмар. Се чини дека е прашање на време кога ќе се официјализира преселбата на Нејмар од Барселона во редовите на ПСЖ, за сите шпекулации потврда дојде и од Меси, ...

Детали од рекордниот трансфер на Нејмар: Кога ќе биде платена клаузулата, прегледите и презентацијата

24Фудбал - 02.08.2017

Медиумите од Франција ги откриваат деталите од рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ, во следните 72 часа ќе заврши сагата околу иднината на Бразилецот Напаѓачот утрово ја извести Барса дека заминува и се поздрави со играчите, па сега на потег е ПСЖ.

Јунајтед минатото лето бил на прагот да потпише со Нејмар, но се повлекол во последен момент

Дерби - 02.08.2017

Трансферот на Нејмар од Барселона во Пари Сен Жермен е прашање на денови, но францускиот клуб не беше единствениот клуб заинтересиран да го ангажира Бразилецот. Манчестер Јунајтед долго време беше поврзуван со Манчестер Јунајтед и дури сега, кога ...

По доаѓањето на Нејмар ќе нема веќе изговори

Спортклуб - 02.08.2017

Нема повеќе оправдувања, мора да се нападне Лигата на шампионите. Јасно е дека Нејмар беше делот кој недостасува во тимот на ПСЖ и по неговото доаѓање тренерот Унај Емери ќе може да игра во својата омилена формација 4-2-3-1.

Бесни фанови на Барса за малку не се пресметаа со Нејмар, Бразилецот доби етикета предавник!

Gol.mk - 02.08.2017

Дали Нејмар веќе е „персона нон грата“ во Барселона? Откако синоќа пристигна во Каталонија, Бразилецот бил жртва на провокации, по кои за малку бил избегнат инцидент во подземната гаража на еден ексклузивен ноќен клуб во градот.

Нејмар за кратко време создаде голем круг непријатели: Бразилецот ја има титулата „предавник“ (Фото)

Спортски - 02.08.2017

Фудбалерот на Барселона, Нејмар синоќа бил жртва на провокации предизвикани од група бесни навивачи, кои го сметаат Бразилецот за предавник. Медиумите информираат дека по краткиот инцидент со навивачите,обезбедувањето морало да реагира.

Меси се збогува со Нејмар на Инстаграм

СуперСпорт - 02.08.2017

Веќе е јасно дека бразилскиот интернационалец Нејмар ќе ги напушти редовите на Барселона и за неверојатна сума од 222 милиони евра ќе се пресели во ПСЖ. Преговорите траеја одреден период, а Нејмар се одлучил да ја напушти Каталонија не поради ...