TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Временска прогноза- сончев ден

Р.С.Европа - 21.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните источни предели ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Ни претстои убав сончев ден

Курир - 21.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните источни предели ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Ни претстои убав сончев ден

МРТ - 21.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните источни предели ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Сончево во текот на денот, облачно доцна попладне

Макфакс - 21.10.2012

Времето во Македонија во недела ќе биде претежно сончево. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а во источните делови со услови за слаб дожд.

Временска прогноза - Сончево време со температура до 25. степен

Inpress - 21.10.2012

Скопје, 21. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од североисточен и северозападен правец.

Време: Сончево во текот на денот, облачно доцна попладне

А1 On - 21.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево. Кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста, а во источните делови со услови за слаб ...

Денеска ем сончево, ем ветровито

+инфо - 21.10.2012

Денеска времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од североисточен и северозападен правец. Кон крајот на денот во источните делови ќе има извесно зголемување на облачноста, а постои и мала ...

Денес не очекува сончев есенски ден

Сител - 21.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните источни предели ќе има услови за слаб дожд. Температурата ќе се движи во интервал од 15 до 24 степени.

Не очекува убав сончев ден

Денешен - 21.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните источни предели ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Денеска сончево и ветровито

Либертас - 21.10.2012

Денеска времето ќе биде сончево со слаб до умерен ветер од североисточен и северозападен правец. Кон крајот на денот во источните делови ќе има извесно зголемување на облачноста, а постои и мала ...

Ладни утра но високи дневни температури

Sky - 21.10.2012

Во Македонија денес не очекуваат по студени и понекаде магловити утра,а во текот на денот ке биде сончево и ветровито. Ќе дува доумерен северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува ...

Времето денес сончево и топло, од утре мал пад на температурите

Скопје инфо - 21.10.2012

Во Македонија по студеното и понекаде магловито утро во текот на денот ќе биде сончево и ветровито. Ќе дува доумерен северен и северозападен ветар, а во западните предели ќе дува доумерен ...

Утре сончево со слаб локален дожд

Дневник - 20.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните источни предели ќе има услови за слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец.

Сончево со температури до 28 степени

Дневник - 20.10.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за слаба магла .

Сончева есенска сабота со температура до 28 степени

Курир - 20.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Следува сончев и топол викенд

Press24 - 20.10.2012

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб до умерен ветер од северен правец. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за слаба магла.

Сончево и топло со мал пад на температурите до нареден викенд

Факултети - 20.10.2012

Во Македонија во сабота во утринските часови ке има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ке биде сончево и невообичаено топло а овој период од годината.

Топол ден со температура до 28 степени

+инфо - 20.10.2012

Времето во земјава денеска ќе биде сончево и релативно топло, со слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 28 Целзијусови степени.

И денес топол и сончев ден

Кирилица - 20.10.2012

И денес топол и сончев ден Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Временска прогноза - Сончево и релативно топло

Inpress - 20.10.2012

Скопје, 20. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денес ќе биде сончево и релативно топло. Температурите ќе се движат од 19 до 28 степени Целзиусови.

Не очекува сончев ден, температурата до 28 степени

Денешен - 20.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 19 до 28 степени.

Топол ден со максимални 28 степени

Sky - 20.10.2012

Утринава низ котлините во Македонија ќе има појава на магла а во текот на денот ќе биде сончево. Ќе дува слаб северозападен ветар, а во западните предели ќе дува слаб северен и североисточен ветар.

Сончево и со максимални 28 степени

Либертас - 20.10.2012

Утринава низ котлините во Македонија ќе има појава на магла а во текот на денот ќе биде сончево. Ќе дува слаб северозападен ветар, а во западните предели ќе дува слаб северен и североисточен ветар.

Денес сончево и топло, пред нас се топли есенски денови

Скопје инфо - 20.10.2012

Денес е Сабота, 20 Октомври 2012 година, 294-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 6:52, а ќе зајде во 17:44 часот. Денот ќе трае 652 минути. Денес на балканот ќе биде претежно сончево и топло.

Метео - Сончево време со температура до 28. степен

Inpress - 19.10.2012

Скопје, 19. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево релативно топло и претежно тивко. По одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла.

Сончево и тивко време

Макфакс - 19.10.2012

Во петок во Македонија ќе преовладува сончево релативно топло и претежно тивко време. Утринските температури се движат од 3 до 14 Целзиусови степени, а максималните дневни ќе се искачат до 19 односно ...

Сончевото и топло време ќе продолжи и овој викенд

Сител - 19.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на магла и намалена видливост.

Сончево и топло време за викендот

Нетпрес - 19.10.2012

Во текот на претстојниот викенд не очекува сончево и топло време со температура до 26 степени. Топлото и сончево време ќе се задржи и во текот на следната недела, но со мал пад на температурите за ...

Сончево и со максимални 26 степени

+инфо - 19.10.2012

Времето утре ќе биде сончево и релативно топло, а ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 26 степени.

Следува сончев и топол ден

Press24 - 19.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на магла и намалена видливост.

Викендов времето ќе биде до 26 степени

МКД - 19.10.2012

Сончево и топло време со температура до 26 степени не очекува претстојниот викенд . Топлото и сончево време ќе се задржи и во текот на следната недела, но со мал пад на температурите за три до пет ...

Сончево време со температура до 28 степени

Sky - 19.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на магла и намалена видливост. Температурата ќе се движи од 23 до 28 степени.

Сончево и релативно топло време

Либертас - 19.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб умерен ветар. Утринските температури ќе се движат од 3 до 14 степени, а максималните дневни температури ќе достигнат до 28 степени.

Не очекува релативно топол и сончев ден

Денешен - 19.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло. Во утринските часови во одделни котлини ќе има услови за појава на магла и намалена видливост.

Утре сончево и топло време

Sky - 19.10.2012

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 26 степени.

Магла наутро, сонце преку ден – исто ќе е и за викендот

МК News - 19.10.2012

Во Македонија во утринските часови ке има појава на магла по котлините и долините, а во текот на денот ке биде сончево и топло. Слаб променлив ветар.

Сончево и тивко време

Канал 77 - 19.10.2012

Во петок во Македонија ќе преовладува сончево релативно топло и претежно тивко време. Утринските температури се движат од 3 до 14 Целзиусови степени, а максималните дневни ќе се искачат до 19 односно ...

Сончево и топло време за викендот

Точка - 19.10.2012

Во текот на претстојниот викенд не очекува сончево и топло време со температура до 26 степени. Топлото и сончево време ќе се задржи и во текот на следната недела, но со мал пад на температурите за ...

Викендов топло време до 26 степени

Н.Македонија - 19.10.2012

Во текот на претстојниот викенд не очекува сончево и топло време со температура до 26 степени. Топлото и сончево време ќе се задржи и во текот на следната недела, но со мал пад на температурите за ...

Сончево и денеска и викендов

eReporter - 19.10.2012

Сончево и топло време најавуваат метеоролозите и за денеска и за престојниот викенд. Денеска а максималните дневни температури ке достигнат до 19°C односно до 28°C.

Сончево време со температури до 27 степени

Press24 - 18.10.2012

Времето во Македонија ќе биде стабилно и суво, преку денот сончево и релативно топло. Во текот на ноќта поради разведрувањето ќе биде посвежо.

Студено и магловито наутро, сончево преку ден

Макфакс - 18.10.2012

Четвротк 18-ти декември е 292-от ден во 2012 година, сонцето изгреа во 6,0 а ќе зајде во 17,48 часот, а денот ќе трае 658 минути.

Сончево време со температура до 25 степени

Таратур - 18.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно и суво, преку денот сончево и релативно топло. Утринската температура ќе се движи од четири до 10, а дневната од 22 до 27 степени.

Сончево време со температура до 27 степени

Либертас - 18.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно, преку денот сончево и релативно топло. Температура ќе се од 22 до 27 степени.

Временска прогноза: Денес сонце од недела магла и ниски температури

Скопје инфо - 18.10.2012

Во Македонија во четврток во утринските часови ќе има појава на магла по котлините и долините на реките, а во текот на денот ке биде претежно сончево и топло. Слаб ветар со променлив правец.

Студено и магловито наутро, сончево преку ден

Канал 77 - 18.10.2012

Четврток 18-ти декември е 292-от ден во 2012 година, сонцето изгреа во 6,0 а ќе зајде во 17,48 часот, а денот ќе трае 658 минути.

Сончев ден со максимални 27 степени

Sky - 18.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде стабилно, преку денот сончево и релативно топло. Температура ќе се од 22 до 27 степени.

Сончево со мала умерена облачност, температура до 26 степени

Таратур - 17.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови на земјата ќе има услови за локален дожд со појава на грмежи.

Настапува период на сончево и потопло време

Макфакс - 17.10.2012

Денеска е среда, 17-ти октомври 2012 година, 291-от ден во годината. Сонцето изгреа во 6,49, а ќе зајде во 17,49 часот, денот ќе трае 660 минути.

Временска прогноза - Сончево време со умерена облачност и температура до 26. степен

Inpress - 17.10.2012

Скопје, 17. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови променливо облачно со услови за локален дожд и појава на грмежи.

Временска прогноза - Сончево и топло, а од недела заладување

Факултети - 17.10.2012

Во Македонија во среда ке биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло.Ке дува доумерен променлив ветар. Утринските температури ке се движат од 7°C до 15 °C, а максималните дневни ке ...

По дождот, сонце: Следните денови ќе имаме сончево и топло време

Кирилица - 17.10.2012

По дождот, сонце: Следните денови ќе имаме сончево и топло време Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло, со доумерен променлив ветар Утринските температури ...

Умерено облачно време со температура до 26 степени

Нетпрес - 17.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови на земјата ќе има услови за локален дожд со појава на грмежи.

Настапува период на сончево и потопло време

Канал 77 - 17.10.2012

Денеска е среда, 17-ти октомври 2012 година, 291-от ден во годината. Сонцето изгреа во 6,49, а ќе зајде во 17,49 часот, денот ќе трае 660 минути.

Прогноза Топло преку ден – ладно навечер

МК News - 17.10.2012

Во Македонија ке биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло.Ке дува доумерен променлив ветар. Утринските температури ке се движат од 7°C до 15 °C, а максималните дневни ке достигнат до ...

Временска прогноза: Сончево и топло од недела пад на температурите

Скопје инфо - 17.10.2012

Во Македонија во среда ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло.Ќе дува доумерен променлив ветар. Утринските температури ќе се движат од 7°C до 15 °C, а максималните дневни ќе ...

Дожд до среда – од четврток сонце но со заби

МК News - 17.10.2012

Во Македонија ке биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар.

Умерено облачно време со температура до 26 степени

Точка - 17.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови на земјата ќе има услови за локален дожд со појава на грмежи.

Сончево време со максимални 26 степени

Либертас - 17.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.Во југоисточните делови ќе има услови за локален дожд со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сончево време со максимални 26 степени

Sky - 17.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови на земјата ќе има услови за локален дожд со појава на грмежи.

Променливо облачно со локален дожд

Дневник - 16.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Во текот на денот, а особено во ноќните часови ќе има засилени врнежи од дожд.

Денес променливо облачно време

Таратур - 16.10.2012

Во Македонија денес времето ќе биде променливо облачно на места со повремен краткотраен дожд. Во западните и јужните делови локално ќе има услови процесите да имааат поинтензивен карактер со пообилни ...

Временска прогноза - Променливо облачно време со повремен дожд и температура до 28. степен

Inpress - 16.10.2012

Скопје, 16. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Во западните и јужните делови локално ќе има услови процесите да имааат поинтензивен карактер со ...

Променливо облачно, но релативно топло време

Курир - 16.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Попладне односно кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд.

Умерено облачно со локален дожд, од утре стабилизација на времето

Факултети - 16.10.2012

Во вторник во Македонија ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен југоисточен, а во западните предели засилен југозападен ветар.

Денеска понесете чадор со себе - следуваат врнежи од дожд

Press24 - 16.10.2012

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови ќе има услови за локален дожд со појава на грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Утре облачно и дождливо - температури до 26 степени

Press24 - 16.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Во југоисточните делови ќе има услови за локален дожд со појава на грмежи.

Умерено облачно и нестабилно, релативно топло со врнежи од дожд

Сител - 16.10.2012

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Попладне односно кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд.

Ветровито и топло време, а попладне дожд

Кирилица - 16.10.2012

Ветровито и топло време, а попладне дожд Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Попладне односно кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од ...

Временска прогноза - Облачно, но релативно топло време

Р.С.Европа - 16.10.2012

Времето денеска ќе биде променливо облачно и релативно топло. Кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од јужен правец.

Умерено облачно и нестабилно, можни врнежи од дожд

Макфакс - 16.10.2012

Во вторник во Македонија ќе биде умерено облачно и нестабилно, релативно топло со врнежи од дожд и ветровито, ќе дува засилен југоисточен, а во западните предели засилен југозападен ветар.

Време: Умерено облачно и нестабилно, можни врнежи од дожд

А1 On - 16.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно и нестабилно, со можни врнежи од дожд. Ќе дува засилен југоисточен, а во западните предели засилен југозападен ...

Умерено облачно и нестабилно, можни врнежи од дожд

Либертас - 16.10.2012

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Во западните и јужните делови локално ќе има услови процесите да имаат поинтензивен карактер со пообилни врнежи и појава на ...

Oблачно време со локален дожд

Sky - 16.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и топло со попладневни врнежи од дожд. Утринската температура ќе се движи од седум до 13, а дневната од 22 до 28 степени.

Релативно топло време, попладне дожд

Денешен - 16.10.2012

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Попладне односно кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд.

Променливо облачно со повремен дожд

Дневник - 15.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови каде ќе има и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен јужен ветер .

Утре со облаци и до 28 степени

+инфо - 15.10.2012

Времето утре ќе биде топло и променливо облачно со повремен дожд. Во западните и јужните делови локално ќе има услови за пообилни врнежи и за појава на грмежи.

Облачно време со повремен локален дожд

Кирилица - 15.10.2012

Облачно време со повремен локален дожд Денес ќе имаме претежно облачен ден, а температурата ќе се движи од 15 до 26 степени.

Утре топло и ветровито - вечерта очекувајте врнежи од дожд

Press24 - 15.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Попладне односно кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд.

Облачно и дождливо со температури до 26 степени

Press24 - 15.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови каде ќе има и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен јужен ветер.

Временска прогноза - Променливо облачно време со повремен локален дожд

Inpress - 15.10.2012

Скопје, 15. октомври 2012 (ИНПРЕС) Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Попладне во источните делови ќе има услови за локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Променливо облачно време со локален дожд

Нетпрес - 15.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и топло. Попладне и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а повремено и засилен ветер од јужен правец.

Времето денес мерено облачно и нестабилно со дожд

Таратур - 15.10.2012

Денес, во нашата држава времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветер, со минимални температури од 8 и максимални до 28 Целзиусови степени.

Умерено облачно и нестабилно со дожд

А1 On - 15.10.2012

Во Македонија во понеделник времето ќе биде умерено облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и ветровито, со минимални температури од 8 и максимални до 28 Целзиусови степени.

Променливо облачно со повремен дожд

Капитал - 15.10.2012

Променливо облачно со повремен локален дожд, гласи временската прогноза за Македонија денеска. Врнежите се очекува да бидат пообилни во источните делови од земјата каде ќе има и локална појава на ...

Повремени врнежи од дожд и релативно високи температури во текот на целата недела

Нетпрес - 15.10.2012

До среда ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и ретка појава на грмежи. Утре во западните и јужните делови локално ќе има услови процесите да имааат поинтензивен карактер.

Повремени врнежи од дожд и релативно високи температури во текот на целата недела

Точка - 15.10.2012

До среда ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и ретка појава на грмежи. Утре во западните и јужните делови локално ќе има услови процесите да имааат поинтензивен карактер.

Денеска облачно со повремен локален дожд

Либертас - 15.10.2012

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови каде ќе има и локална појава на грмежи. Ќе дува умерен јужен ветер.

Неделна анализа: Какво време не очекува во деновите кои следат?

Скопје инфо - 15.10.2012

На Балканот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Нестабилно со врнежи од дожд ќе биде долж Јадранското крајбрежје, Албанија и Маќедонија.

Утре топло и ветровито - вечерта очекувајте врнежи од дожд

Н.Македонија - 15.10.2012

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно и релативно топло. Попладне односно кон крајот на денот и во ноќните часови ќе има локални врнежи од дожд.